Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 07:41   #4801
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
szkoda że ma parsol ta sorayka


a co jest wg ciebie lepsze skladowo ta soraya czy svr?

soraya:Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool


svr:Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

co prawda on też ma parsol :/
Soraya nie ma w składzie parsolu karmazynko , czekoladko zajrzyjcie tutaj .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 09:02   #4802
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
mam 3 kompakty, chyba 1 jasny i 2 ciemne
Obfociłabyś ten jaśniejszy? Nigdzie nie mogę znaleźć swatcha koloru. Ogólnie zadowolona z nich jesteś?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 09:08   #4803
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Soraya nie ma w składzie parsolu karmazynko , czekoladko zajrzyjcie tutaj .

nie pa marsolu 1789, ale ma jakiś inny czyli Ethylhexyl Methoxycinnamate jest to parsol MCX, pytnie czy jest on stabilny

oto żródło http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 12:04   #4804
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Poszukaj wśród oferty Biodermy, one wszystike mają mieszanke ładnych ekstraktów, cukrów, alkoholi cukrowych będących składnikami NMF i innych aktywnych składników...i najlepiej nie nosić makjażu (poza jakimiś pudrami jedwabnymi itp.) to wszystko bedzie stabilne
a czy to nie jest tak, że te najfajniejsze filtry biodermy są kolorowe? bo ja bym wolała zwykły krem, bezbarwny...
czyli polecasz zrezygnować z tego super wysokiego ppd, ale za to mieć czyste sumienie, że nie wysuszam buźki jakimś denatem?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 15:18   #4805
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
a czy to nie jest tak, że te najfajniejsze filtry biodermy są kolorowe? bo ja bym wolała zwykły krem, bezbarwny...
Nie wydaje mi sie, napweno muszą byc bardziej stabilizowane ze wzgledu na obecność pigmentów
Cytat:
Napisane przez Piechniak
czyli polecasz zrezygnować z tego super wysokiego ppd, ale za to mieć czyste sumienie, że nie wysuszam buźki jakimś denatem?
To już twoja decyzja, jeśli nie czujesz że wysuszasz skóre alkoholem to po co odstawiać? Tego alkoholu jest za pewne niewiele w końcu to nei kosmetyk naturalny żeby ładować 15%, dodatkowo same filtry chemiczne są dość tłuste i ciezkie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 16:30   #4806
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej jestem tu nowa, więc się przywitam.

Ale od razu mam pytanie,
czy dodanie tlenku cynku (w roli filtra mineralnego) w odpowiednich proporcjach do kremu o takim składzie (wkleję niżej) zadziała/ma sens/nie zaszkodzi? Nie mogę znaleźć kremu w przystępnej cenie, który miałby i dobry skład i niechemiczne filtry, więc chciałabym coś sama pokombinować.

Aqua, Citrus aurantium dulcis flower water, Panax ginseng root extract, Macadamia ternifolia seed oil, Ethylhexyl stearate, Caprylic/capric triglyceride, Isopropyl palmitate, Glycerin, D-panthenol, Citrus aurantium dulcis peel cera, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Hippophae rhamnoides fruit oil, Lecithin, Glucose, Sodium hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium lactate, Trilaureth-4 phosphate, Hydroxyethyl acrylate, Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol, Pelargonium roseum leaf oil, Parfum.
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 18:57   #4807
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie pa marsolu 1789, ale ma jakiś inny czyli Ethylhexyl Methoxycinnamate jest to parsol MCX, pytnie czy jest on stabilny

oto żródło http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry
Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem przenikającym
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 19:14   #4808
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie, napweno muszą byc bardziej stabilizowane ze wzgledu na obecność pigmentów

To już twoja decyzja, jeśli nie czujesz że wysuszasz skóre alkoholem to po co odstawiać? Tego alkoholu jest za pewne niewiele w końcu to nei kosmetyk naturalny żeby ładować 15%, dodatkowo same filtry chemiczne są dość tłuste i ciezkie.
póki co nie jestem wysuszona...ale też stosuje go tylko od tygodnia... Czyli jeśli nie zobaczę wyraźnych oznak wysuszenia to mogę stosować, dobrze zrozumiałam? Jeśli tak to kamień z serca, bo kremik wydaje się fajny .
Mam też jeszcze jedno pytanie... czy mogę używać tego kremu na całą twarz? nigdy nie kupowałam oddzielnego kremu pod oczy, zawsze smarowałam całą twarz, także tak zwane miejsca wrażliwe, jednym kremem. Kiedy używałam sorayi sczypały mnie oczy, ale zarówno moje poprzednie vichy i iwostin jak i obecny krem anthelios nie podrażniają ani trochę. Oczywiście na opakowaniu jest napisane, aby unikać stref pod oczami, ale uznałam, że to asekuracyjne działanie producenta, aby krem nie dostawał się do oczu, a przecież do oczu go nie wkładam . Ale może źle robię, może powinnam zainwestować w specjalny sztyft pod oczy?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 21:21   #4809
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem przenikającym
o nie

a Ty co polecasz ?


co sądzicie o tym? Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben

pharmaceris spf 50
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 21:35   #4810
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
o nie

a Ty co polecasz ?
Dla mnie filtrem idealnym była Avenka, ale w tym roku załadowali ją parsolem, więc nawet nie wiem co polecić... może ten etylhexyl nie jest aż tak szkodliwy... tak naprawde trudno stwierdzić. Nie mam pewności czy to zostało nawet dokładnie przebadane.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 07:05   #4811
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Dla mnie filtrem idealnym była Avenka, ale w tym roku załadowali ją parsolem, więc nawet nie wiem co polecić... może ten etylhexyl nie jest aż tak szkodliwy... tak naprawde trudno stwierdzić. Nie mam pewności czy to zostało nawet dokładnie przebadane.
ale się wystraszyłam, no co oni ładują do tych kosmetyków
a co sądzisz o pharmaceris ? wyżej wkleiłam skład
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 08:58   #4812
herbuta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem przenikającym
co to znaczy ze jest przenikającym???
herbuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 21:06   #4813
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez herbuta Pokaż wiadomość
co to znaczy ze jest przenikającym???
Było kiedyś nagłośnione, że niektóre filtry przenikają do krwiobiegu. Na pewno trzeba ich bezwzględnie unikać w ciąży. W sumie staram się podchodzić trochę z przymrużeniem oka do tych wszystkich informacji, żeby nie popadać w obłęd. Tak naprawdę chyba nie ma dokładnych badań na ten temat.

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
ale się wystraszyłam, no co oni ładują do tych kosmetyków
a co sądzisz o pharmaceris ? wyżej wkleiłam skład
Pharmaceris też ma Ethylhexyl Methoxycinnamate. I w dodatku ma ten nieszczęsny Parsol! Jednak lepiej wypróbować tamtą Sorayę. Przy okazji Soraya ma kilka fajnych ekstraktów w składzie i witaminkę E. A Pharmaceris na pierwszy rzut oka wygląda na czystą chemię.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 21:41   #4814
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Było kiedyś nagłośnione, że niektóre filtry przenikają do krwiobiegu. Na pewno trzeba ich bezwzględnie unikać w ciąży. W sumie staram się podchodzić trochę z przymrużeniem oka do tych wszystkich informacji, żeby nie popadać w obłęd. Tak naprawdę chyba nie ma dokładnych badań na ten temat.


Pharmaceris też ma Ethylhexyl Methoxycinnamate. I w dodatku ma ten nieszczęsny Parsol! Jednak lepiej wypróbować tamtą Sorayę. Przy okazji Soraya ma kilka fajnych ekstraktów w składzie i witaminkę E. A Pharmaceris na pierwszy rzut oka wygląda na czystą chemię.
dziękuję

ale kurcze, teraz się boję tych filtrów
miałam pollenę evę zapychał mnie, ale nie mam pomysłu czego mogę jeszcze spróbować
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 07:43   #4815
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
dziękuję

ale kurcze, teraz się boję tych filtrów
miałam pollenę evę zapychał mnie, ale nie mam pomysłu czego mogę jeszcze spróbować
Jesli obawiasz sie zapychania to moze filtry dla cer tradzikowy? Avene, Bioderma, SVR. Pierwsze dwa co prawda maja Parsol 1789, ale jeśli używasz makijażu ze składnikami mineralnymi to obniżysz ochrone przeciw UVA. Ostatni ma za to Ethylhexyl Methoxycinnamate
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 09:45   #4816
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja własnie uzyłam SVR dla tradzikowców, jest jak na razie moim najlepzym filtrem! bużka jak po zwykłym kremie, nareszcie mozna wyjśc do ludzi, aż jak patrze w lustro to uwiezyc ni mogę

oczywiście troche widac bieli, no ale to filtr wiec nie unikniem tego...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 14:33   #4817
herbuta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny zakupiłam sobie BIODERMA PHOTODERM MAX ULTRA 50+ FLUID TONUJĄCY CIEMNY i powiedzcie mi czy mogę mieszać z kremem biodermy tak zeby nie był za bardzo ciemny na twarzy??? Z tego co mi wiadomo to z tej samej firmy można...ale czy napewno? Z góry dzięki za odp
KARMAZYNKO99 SVR też ma Ethylhexyl Methoxycinnamate ((
herbuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 18:27   #4818
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja bym jeszcze prosiła żeby ktoś oświecił mnie w temacie...czym dokładnie różni się krem, mleczko, emulsja i spray do opalania... Zawsze uważałam, że krem ma poza filtrem jeszcze składniki odżywcze, mleczko ma ich trochę mniej a emulsja czy spray to tylko filtr...ale ostatnio moje przekonania zostały zachwiane, spotkałam się z takimi stwierdzeniami jak nawilżająca emulsja, krem w sprayu...to jak to w końcu właściwie jest?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 19:24   #4819
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez herbuta Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakupiłam sobie BIODERMA PHOTODERM MAX ULTRA 50+ FLUID TONUJĄCY CIEMNY i powiedzcie mi czy mogę mieszać z kremem biodermy tak zeby nie był za bardzo ciemny na twarzy??? Z tego co mi wiadomo to z tej samej firmy można...ale czy napewno? Z góry dzięki za odp
KARMAZYNKO99 SVR też ma Ethylhexyl Methoxycinnamate ((

no wlasnie wiem

ale przynajmniej po tm sie nie świece, gdyby tylko nie miał tego EM

moze jeszcze jakis inny znjde o fajnym skladzie...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 09:30   #4820
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
A ja bym jeszcze prosiła żeby ktoś oświecił mnie w temacie...czym dokładnie różni się krem, mleczko, emulsja i spray do opalania... Zawsze uważałam, że krem ma poza filtrem jeszcze składniki odżywcze, mleczko ma ich trochę mniej a emulsja czy spray to tylko filtr...ale ostatnio moje przekonania zostały zachwiane, spotkałam się z takimi stwierdzeniami jak nawilżająca emulsja, krem w sprayu...to jak to w końcu właściwie jest?

Mi się czasem wydaje (po testach różnych filtrów na sobie), że to, czy dany produkt jest kremem, mleczkiem, emulsją czy sprayem, zależy od fantazji producenta w tworzeniu opisu .
Niezależnie od nazwy konsystencje i składniki odżywcze w różnych filtrach (różnych firm) bywają.. no różne
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 14:21   #4821
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
w sumie sorai nia miałam jeszcze, a dobrze się u ciebie wchłania, czy jest efekt 'latarni'?
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
45 bardzo ładnie się wchłania ,latarni brak ale każda cera jest inna
u mnie niestety latarnia, ale ja i tak nakładam kolorówkę minimum 20 minut od nałożenia filtra więc potem się pudruję
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 16:03   #4822
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;28052839]u mnie niestety latarnia, ale ja i tak nakładam kolorówkę minimum 20 minut od nałożenia filtra więc potem się pudruję [/QUOTE]


ja wlasnie staram sie nie uzywac zadnych pudrów, ale jak sie widze w lustrze to chetnie bym sie przypudrowała ;(


a któras z was uzywała Klorane?
po nim sie swieciłyscie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 17:42   #4823
herbuta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez herbuta Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakupiłam sobie BIODERMA PHOTODERM MAX ULTRA 50+ FLUID TONUJĄCY CIEMNY i powiedzcie mi czy mogę mieszać z kremem biodermy tak zeby nie był za bardzo ciemny na twarzy??? Z tego co mi wiadomo to z tej samej firmy można...ale czy napewno? Z góry dzięki za odp
(
Ponawiam,czy ktoś wie?
herbuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 18:38   #4824
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Mi się czasem wydaje (po testach różnych filtrów na sobie), że to, czy dany produkt jest kremem, mleczkiem, emulsją czy sprayem, zależy od fantazji producenta w tworzeniu opisu .
Niezależnie od nazwy konsystencje i składniki odżywcze w różnych filtrach (różnych firm) bywają.. no różne
czyli bywa tak, że spray jednej firmy może mieć leprze właściwości odżywcze niż krem nawilżający innej ? ech...kto się w tym połapie . Ponawiam zadane wyżej pytanie: czy koniecznie muszę kupować oddzielny filtr do tzw. stref wrażliwych? póki co zwykłe filtry do twarzy nie podrażniają mi oczu, niby na ulotkach jest napisane, żeby unikać kontaktu z oczami, ale nie chce mi się kupować tylu kremów, są jednak drogie, może to tylko producent tak pisze na wszelki wypadek...?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 19:21   #4825
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
A ja bym jeszcze prosiła żeby ktoś oświecił mnie w temacie...czym dokładnie różni się krem, mleczko, emulsja i spray do opalania... Zawsze uważałam, że krem ma poza filtrem jeszcze składniki odżywcze, mleczko ma ich trochę mniej a emulsja czy spray to tylko filtr...ale ostatnio moje przekonania zostały zachwiane, spotkałam się z takimi stwierdzeniami jak nawilżająca emulsja, krem w sprayu...to jak to w końcu właściwie jest?
Emulsje mają lżejszą konsystencję i z reguły są do cer mieszanych i tłustych. Krem to to samo, tylko że dla cer suchych i normalnych - w teorii bardziej treściwe. Z mleczkiem i sprayem sama mam problem. Może o to chodzi że spray ma specyficzną pompkę, taką do psikania

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Ponawiam zadane wyżej pytanie: czy koniecznie muszę kupować oddzielny filtr do tzw. stref wrażliwych? póki co zwykłe filtry do twarzy nie podrażniają mi oczu, niby na ulotkach jest napisane, żeby unikać kontaktu z oczami, ale nie chce mi się kupować tylu kremów, są jednak drogie, może to tylko producent tak pisze na wszelki wypadek...?
Nie musisz kupować koniecznie osobnego filtra, jeśli ten który używasz Cię nie podrażnia. Ale... Producenci zalecają jednak omijać okolice oczu, bo większość filtrów ma w składzie alkohol! który podrażnia, uwidacznia naczynka i może wysuszać. Dlatego nie powinno się go kłaść pod oczy. Z tego co się orientuje to Avenka nie ma alkoholu więc można ją spokojnie ciapać gdzie popadnie.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 21:03   #4826
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Emulsje mają lżejszą konsystencję i z reguły są do cer mieszanych i tłustych. Krem to to samo, tylko że dla cer suchych i normalnych - w teorii bardziej treściwe. Z mleczkiem i sprayem sama mam problem. Może o to chodzi że spray ma specyficzną pompkę, taką do psikania

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

hm, ale to znaczy, że spray to krem z pompką czy emulsja z pompką? czy jak popadnie? bo spraye rossmanna raczej przypominają emulsje, a na przykład mój aktualny spray musteli to raczej krem...
co do mleczek...nigdy nie używałam ich do twarzy, bo jakoś tak te które miałam do ciała wydawały się dość rzadkie (a ja mam skórę suchą i wrażliwą) ale może niesłusznie?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------


Nie musisz kupować koniecznie osobnego filtra, jeśli ten który używasz Cię nie podrażnia. Ale... Producenci zalecają jednak omijać okolice oczu, bo większość filtrów ma w składzie alkohol! który podrażnia, uwidacznia naczynka i może wysuszać. Dlatego nie powinno się go kłaść pod oczy. Z tego co się orientuje to Avenka nie ma alkoholu więc można ją spokojnie ciapać gdzie popadnie.
ooo...dobrze wiedzieć... bo ja mam cerę lekko naczynkową (też) więc nie chciałabym sobie szkodzić...no i dodatkowo powiększać cieni pod oczami . kurczę, ale avenka ma filtry przenikające w sobie (poza serią mineralną, ale jakoś jak się smaruję to wolę mieć ochronę i chemiczną i fizyczną)... tak w ogóle to z moich poszukiwań w necie wynika, że tylko uriage nie ma ani parabenów, ani konserwantów ani barwników, ani alkoholu ani filtrów przenikających... Co o nim sądzicie? ktoś coś wie? bo w aptece była próbka minerlnej wersji uriage i...porażka, biała bardziej niż śmierć, ale w końcu wszystkie filtry mineralne bielą, więc może z chemiczno=fizycznym uriagem nie będzie problemów? używał go już ktoś?

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

jeszcze jedno pytanie... bo mam sztyft do miejsc wrażliwychvichy a krem antheliosa... wiem, że nie można łączyć filtrów różnych marek, ale skoro już je mam to szkoda mi wyrzucać... może jeśli jeden nałoże pod oczy a drugi na twarz to jednak może być? bo przecież nie nakładam jednego na drugi, tylko obok siebie?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:51   #4827
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
hm, ale to znaczy, że spray to krem z pompką czy emulsja z pompką? czy jak popadnie? bo spraye rossmanna raczej przypominają emulsje, a na przykład mój aktualny spray musteli to raczej krem...
co do mleczek...nigdy nie używałam ich do twarzy, bo jakoś tak te które miałam do ciała wydawały się dość rzadkie (a ja mam skórę suchą i wrażliwą) ale może niesłusznie?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------


ooo...dobrze wiedzieć... bo ja mam cerę lekko naczynkową (też) więc nie chciałabym sobie szkodzić...no i dodatkowo powiększać cieni pod oczami . kurczę, ale avenka ma filtry przenikające w sobie (poza serią mineralną, ale jakoś jak się smaruję to wolę mieć ochronę i chemiczną i fizyczną)... tak w ogóle to z moich poszukiwań w necie wynika, że tylko uriage nie ma ani parabenów, ani konserwantów ani barwników, ani alkoholu ani filtrów przenikających... Co o nim sądzicie? ktoś coś wie? bo w aptece była próbka minerlnej wersji uriage i...porażka, biała bardziej niż śmierć, ale w końcu wszystkie filtry mineralne bielą, więc może z chemiczno=fizycznym uriagem nie będzie problemów? używał go już ktoś?

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

jeszcze jedno pytanie... bo mam sztyft do miejsc wrażliwychvichy a krem antheliosa... wiem, że nie można łączyć filtrów różnych marek, ale skoro już je mam to szkoda mi wyrzucać... może jeśli jeden nałoże pod oczy a drugi na twarz to jednak może być? bo przecież nie nakładam jednego na drugi, tylko obok siebie?

ktos kiedyś nie polecał tego uriage, ale tez go chcialam kiedyś kupić, a nie ma on parsolu przypadkiem?
i mówisz o tym do cey tradzikowej?


Ps to ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html

a i jeszcze jedno, co masz na mysli piszac filtr fizyczny?
pierwszy raz sie spotkałam z takim określeniem :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-07-11 o 08:53
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:12   #4828
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Filtry fizyczne (zamiennie mineralne) np. tlenek cynku, dwutlenek tytanu, działają na zasadzie hmm... ekranu? odbijając promienie słoneczne. Również są odpowiedzialne za charakterystyczną biel na twarzy. Łatwo je zetrzeć.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:19   #4829
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Filtry fizyczne (zamiennie mineralne) np. tlenek cynku, dwutlenek tytanu, działają na zasadzie hmm... ekranu? odbijając promienie słoneczne. Również są odpowiedzialne za charakterystyczną biel na twarzy. Łatwo je zetrzeć.

aa dziekuję

nie wiedziałam że fizyczny=mineralny

a czy np. dwutlenek tytanu itp. nie powinny być w filtrch chemicznych, bo obniżają ich ochronę?

albo nie można dodawac ich do parsolu? czy one go włanie stabilizuja?

gdzies mi taka info przeleciala przed oczami i zastanawiam sie czy to prawda
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-07-11 o 09:23
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 17:04   #4830
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Filtry chemiczne są z powodzeniem łączone z mineralnymi. Racja, mogą się pogryźć lub wręcz przeciwnie, wzmacniać swoje działanie, dlatego muszą występować w odpowiednich proporcjach, stężeniach, mieć odpowiednią substancję nośną. Nie trzeba się obawiać się o fotostabilność takiego kremu. Jednak kiedy na krem z parsolem walniemy dodatkową porcję mineralnych destabilizatorów (talk, mika itp itd), obniżamy skuteczność produktu.

Produkty zawierające same filtry chemiczne nadają się dla wrażliwych cer, nawet dla małych dzieci, jednak aby zapewnić deklarowaną przez producenta ochronę, trzeba pacnąć sobie na twarz jakieś 2,5 ml, minimum 1ml. Można od razu zrobić to kielnią
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.