Tłusta cera po zmatowieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 18:03   #1
martyys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24

Tłusta cera po zmatowieniu


Witam, moim problemem jest tłusta cera, kiedyś używałam różnych podkładów, jednak od roku używam jedynie pudru matującego (Rimmel, Stay Matte), niestety, po 20 minutach od nałożenia go, moja skóra znowu się świeci. po 3-4h w szkole, czuję że jest już na niej bardzo tłusta warstwa. Używam bibułek matujących, jednak mimo to skóra po jakimś czasie znowu się świeci. Nie chcę katować swojej cery ciężkimi podkładami, dlatego postanowiłam używać tylko tego pudru. Czytałam na Wizażu, że matujące działanie ma skrobia ziemniaczana, nakładana na podkład nie-matujący działała, jednak po nałożeniu na puder(kilka razy spróbowałam, bo byłam bardzo zdesperowana) nie zdaje egzaminu. Dodam ze pod puder nakładam krem nawilżający, czekam 10-15 minut i dopiero nakładam resztę makijażu. Niby powinno być wszystko okej, ale niestety 20 minut po nałożeniu pudru matującego się świecę.
Myślałam nad zakupem zwykłego kremu bb i na to skrobia, bo nie chcę używać podkładów. Co o tym sądzicie? Poradźcie mi coś, by mój makijaż wytrzymał te parę godzin w szkole. Co byłoby najlepszym wyjściem?
martyys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 18:29   #2
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

zmien podklad.uzywaj kremu matujacego np seria under 20 ma super krem nawilazajaco-matujacy.a w ciagu dnia uzywaj pudru do zmatowienia.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 05:51   #3
martyys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
zmien podklad.uzywaj kremu matujacego np seria under 20 ma super krem nawilazajaco-matujacy.a w ciagu dnia uzywaj pudru do zmatowienia.
ale jeśli będę matowić moją cerę czym się da, nie da to odwrotnego efektu?
używałam kiedyś kemu matującego z garniera, i na to puder, jednak moja twarz świeciła się po jakimś czasie jeszcze bardziej.
martyys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:42   #4
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

oczywiscie,jak ja bedziesz matowic na wszelkie sposoby to pozapychasz pory i jeszcze wiecej sebum bedzie sie wydzielalo i bedziesz sie swiecic jak... .dlatego mowie,krem matujaco-nawilzajacy a na noc tylko nawilzajacy lub jakis antybakteryjny jesli masz klopot z tradzikiem tez.ja np zawsze pod podklad uzywam kremu nigdy nie klade podkladu na "czysta" cere,i to tez pomaga w swieceniu.moim hitem w matowieniu jest manhattan powder mat make up i manhattan seria clearskin perfect mat.a walcze z tradzikiem swieceniem,rozszerzonymi porami jakies 11lat.i poki co te podklady sa super.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 16:02   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

Mam tłustą cerę od bardzo dawna i powiem Ci szczerze, że dobrze jest matowić w dzień skórę a w nocy nawilżać. Nie oszukujmy się, ale kremy nawilżające powodują świecenie skóry, a te nawilżające przeciwzmarszczkowe to już w ogóle masakra.

Polecę Ci kilka kuracji jakie ja robiłam na swoją tłustą skórę. Wybierzesz jedną, albo jak jedna po 3-4 miesiącach nie zadziała to spróbujesz inną.

Kuracja 1.
-żel do mycia twarzy z apteki z firmy np. Iwostin, La-Roche Porsay, Vichy, Bioderma, albo kup żel Siarkowa Moc - to już wg uznania
-dzień krem Siarkowa Moc (w dzień cienka warstwa, w nocy grubsza), przez 1-2 tygodnie nie nakładaj nic poza samym kremem i rób to samo na dzień i na noc.
-po 2-3 tygodniach co drugą noc używaj kremu nawilżającego i pod koniec 3 tygodnia używaj pudru jeśli w ciągu dnia nadal będziesz mocno tłusta
-bierz też bratek w tabletkach - mi pomaga na cerę, ale jedyny jego minus to to, że trzeba sporo pić biorąc go

Kuracja 2.
-żele do mycia twarzy jak wcześniej
-krem apteczny na dzień z firmy Bioderma (np. Pore Refiner) lub La-Roche Porsay (dawno żadnego nie kupowałam więc nie pamiętam ich nazw, ale w okresie dojrzewania bardzo mi pomagały)
-krem apteczny na noc np. Bioderma AKN (nie fluid tylko zwykły krem), używaj go przez 1 tydzień co noc a później używaj co 2-3 noc
-krem nawilżający na noc w dni kiedy nie używasz kremu aptecznego
-bratek też możesz brać bo on zawsze pomaga.

Kuracja 3. (ta jest bardzo delikatna i u mnie osobiście w okresie letnim nie sprawdza się w ogóle, ale zimą jest nawet ok)
-żel z drogerii np. Ziaja Nuno, Soraya, Garnier
-tonik do twarzy Ziaja Ogórek
-krem matujący np. Bielenda Ogórek-Limonka, Under-twenty, Garnier
-krem BB + puder
-na noc krem nawilżający np. AA, Garnier, Eveline

Osobiście powiem, że zaczęłam używać podkładów dopiero teraz gdy mam 23 lata, bo wcześniej tłustość mojej skóry była taka, że każdy podkład czy puder wyglądał po krótkim czasie nie-estetycznie. Obecnie jak się maluje to używam Siarkowej Mocy lub Biodermy Pore Refiner, a na to podkład matujący lub rozświetlający oraz puder matujący. Czasami utrwalam makijaż mgiełką z E.L.F., a czasem używam bazy matującej Rimmela na krem

[EDIT] Ważne jest też jak nakładasz puder. U mnie osobiście puder nałożony pędzelkiem nie na całej twarzy dobrze się sprawdza. Na nosie i policzkach nakładam puder z wacika ruchem dociskającym. Tworzy się tam wtedy grubsza warstwa pudru, ale jestem przynajmniej matowa tam dłużej.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-06-16 o 16:09
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 16:43   #6
martyys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi! https://static.wizaz.pl/forum/images...ons/1_roza.gif
martyys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 09:35   #7
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

ja od siebie polecę Ci jeszcze puder transparentny Vichy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ur-poudre.html uwielbiam go - robi z moją twarzą cudo
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 12:38   #8
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

polecam na noc effaclar duo
na dzien lekki krem nawilżający
http://kosmostolog.blogspot.com/sear...%20t%C5%82usta
poczytaj sobie
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 08:07   #9
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

Nie używaj samego pudru do matowienia,bo tylko sobie pogorszysz stan cery,będzie się bardziej przetłuszczać.
Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
polecam na noc effaclar duo
na dzien lekki krem nawilżający
http://kosmostolog.blogspot.com/sear...%20t%C5%82usta
poczytaj sobie
Effaclar duo to bardzo silny krem z kwasami. Uważam,że bez konsultacji z dermatologiem nie ma co aplikować sobie tak mocnych kwasów. Mnie wręcz palił na twarzy. Już Avene Triacneal też mocny,ale czegoś takiego nie robi.
Też z kwasami,ale słabszy jest Iwostin na noc. Od niego bym zaczęła.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 10:18   #10
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Tłusta cera po zmatowieniu

A ja effaclaru duo nie czuje na twarzy, widze tylko efekty dzialania. Probke z apteki zawsze mozna poprosic i na malym kawalku skory sprawdzic, czy nie bedzie pieklo, czy nie uczuli itd. Nie jest to lek na recepte, wiec nie ma przeciwskazan zeby samodzielnie go uzywac. Inaczej wyglada sytuacja np. z retinoidami i nie bez przyczyny

Aczkolwiek zgadzam sie z tym, ze jesli wczesniej kwasow sie nie stosowalo, to nalezy zaczac od lzejszych kosmetykow, z mniejszym stezeniem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez npm_
Czas edycji: 2014-06-21 o 10:20
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 11:18:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.