Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-28, 15:42   #1
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344

Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?


Witam

mam postanowienie noworoczne. Planowałam zapisac sie na siłownię.
Mieszkam na wsi. Wszystko byłoby Ok, gdyby nie problemy z komunikacją i powrotami z miasta do mojej miejscowości.
Trochę mi przykro z tego powodu, bo bardzo chciałam popracowac nad swoim ciałem.
Czy jest jakiś trenig do wykonywania w domu, który dałby mi taki sam efekt, co siłownia? Jest to mozliwe?
Nie mam do świadczenia w ćwiczeniach, stąd to wszystko jest dla mnie nowością stąd założenie tego forum.
Prosze o pomoc
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:00   #2
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Da sie. Jak sobie pomysle o moim treningu, to wlasciwie gdybym miala w domu hantle to moglabym robic dokladnie to samo, co na silowni. Takze zakup hantli i do dziela!
Tak naprawde to nawet bez hantli sie da. Proponuje poczytac podwieszone watki, troche forum i juz.
Nie wiem, co rozumiesz przez "popracowanie nad cialem" czy masz na mysli poprawienie sprawnosci tylko, czy odchudzanie tez?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 21:31   #3
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Jeśli będziesz odpowiednio zmotywowana, to z pewnością masz szanse.
Mnie np bardziej motywują zorganizowane zajęcia, obawiam się ze sama w domu nie ćwiczyłabym tak regularnie. No i jeszcze widzę jeden plus - instruktor zawsze podpowie, jak dobrze wykonywać ćwiczenie. No ale wszystko zależy od osoby. Jesli jestes systematyczna i masz duzo samozaparcia, to dasz rade
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 21:51   #4
algma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 43
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Musisz byc poprostu systematyczna i skupiona na wykonywanych cwiczeniach . Przydadzą się hantle oraz karimata no i dobrze dobrane cwiczenia . Powodzenia !
algma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 08:31   #5
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

ja mam podobny problem, tyle, że w mieście nie ma siłowni ćwiczę zatem w domu i bardzo to sobie chwalę potrzebny jest po prostu odpowiedni trening, nie jakieś tam pitu pitu bez ładu i składu no i oczywiście samozaparcie i systematyczność. trzeba przykładać się do każdego ćwiczenia, to bardzo ważne. trzeba być skupionym na tym co się robi, na każdym mięśniu, który pracuje. a w domowym zaciszu łatwo o tym zapomnieć i wpaść w bezsensowną rutynę.
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:13   #6
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

da się ćwiczyć w domu w podobny sposób, co w klubie
jeśli nie dysponujesz podstawowym sprzętem siłownianym, to może nie do końca będzie to trening "jak na siłowni" ale wszelkie aerobiki spokojnie można robić w domu z filmem
ja tak zaczynałam, kilka miesięcy co drugi dzień mniej więcej katowałam aeorbik Deanne Berry
możesz też poszukać ćwiczeń z Tamilee Webb, są na forum wątki o nich, też do domowego cwiczenia są świetne i dają ładne efekty
itp masa jest fajnych zestawów ćwiczeń w domu
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 17:23   #7
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

pewnie, tylko motywacja i determinacha
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 18:23   #8
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Przez ostatnie 3 lata ćwiczyłam w domu i rezultaty były świetne.Polecam filmiki Tamilee Webb, filmiki 8 min buns, arms itp., program Yourself!Fitness, biegi, hula hop, skakanka. A jeśli chodzi o sprzęt to przyda się karimata, hantelki (mogą to być no dwie półlitrowe nałęczowianki bo dobrze się chwyta).

Trochę motywacji i samozaparacia, a wiosna Twoja )
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 09:35   #9
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

A znacie jakąś fajną stronkę internetową z wytłumaczonymi zasadami treningu? Po ile powtórzeń mamm robic i ile serii danego cwiczenia?
nie mam o tym zielonego pojęcia. przeglądałam już internet, ale nie ma konkretnych treningów dla kobiet.
A od jutra już startuje

Pozdrawiam
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 09:44   #10
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

a jak chcesz cwiczyc? silowo? aerobowo? interwalowo? jakie masz cele?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:45   #11
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Oczywiscie ze sie da... Bieganie na swiezym powietrzu jest duzo przyjemniejsze niz w silowni, bardziej urozmaicone i lepiej 'hartuje'. Mozesz tez robic cwiczenia np z shape'a, wystarczy zaopatrzyc sie w pare dodatkow- np. pilke lekarska, tasmy, etc.

Ja na rzecz cwiczen w domu zrezygnowalam z silowni, po prostu- nie moj klimat, patrzec na sapiacych i spoconych koksikow- w koncu lazenie na silownie zaczelo kojarzyc mi sie z obsesyjnym mysleniem o swojej figurze, a nie by cwiczyc dla siebie i dla zdrowia.
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 10:02   #12
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

pierwszy cel to zrzucenie niewielkiego brzuszka,a drugi cel tpo podniesienie i wyrzezbienie pośladków, ujędrnienie całego ciała. Chciałabym miec lekko zaryswoane mięśnie. Ile musze cwiczyc by widziec jakies efekty? ile i jak cwiczyc? nie mam o tym zielonego pojęcia:-(
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 11:20   #13
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Cześć, zarejestrowałam się na te forum, by dzięki Waszej pomocy móc osiągnąć upragniony efekt. Chciałabym zrzucić parę kilo i ujędrnić me ciałko. Ale mam podobny problem co Misiokoczka nie do końca wiem jak to zrobić samej w domu. W związku z tym mam pytanko czy płyty Cindy Crawford, Tamilee Webb oraz 8 min buns i inne wykonywane 4 razy w tygodniu mogą przynieś upragnione efekty? i co to jest program Yourself!Fitness? Bo niestety nie wszystko jeszcze rozumiem.
Z góry dzięki i pozdrawiam Was wszystkich cieplutko
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:13   #14
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie usłyszy:-)))
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Można wszystko robić czy aerobic i jak dziewczyny pisały pomagają przynajmniej wiem na sobie. też mieszkam na wsi a w najbliższym mieście nie mam żadnej siłowni czy klubu więc postanowiłam sobie urządzić siłownie z domku. Miejsca mam pod dostatkiem, poszukałam w necie i tutaj filmików i do roboty. tylko trzeba być naprawdę konsekwetnym lekka dieta i powinno ubyć kilka kilogramów. Niby dużo nie schudłam ale zawsze coś mogłam sie zważyć na początku jak zaczełam ćwiczyć a ja dopiero po 3 miesiącach, i dlatego nie wiem dokładnie ile schudłam ale w sylwestra sie ważyłam i 3.4kg mi ubyło a ważyłam sie ostatnio we wrześniu lub w pażdzierniku. ale dziewczyny lepiej powoli chudnąc niż szybko i nabawić sie potem efektu jo-jo. i naprawdę ćwiczę codziennie czasem sobie odpuszczam ale jestem konsekfętna i dobrze że widać efekty. Z resztą ćwiczyć można wszędzie czy hula-hop,na skakance, biegać można,szybko spacerować,chodzić po schodach, każdy porządany ruch jest dla nas dobry. Ja zamiast hantli mam butelki z wodą i do dzieła w necie jest dużo filmików z ćwiczeniami. Tutaj na wizażu jedna koleżanka dała link ze świetnymi filmami www.fitness.blog.pl i tam jest dużo ćwiczeń. poprostu trzeba być bardzo skupionym, można sie też trenerów podpytać co robić i jak i w necie poszukać a takie same efekty będą jak byśmy poszli do profesjonalnego klubu.
__________________
20 wrzesień 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:24   #15
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Cześć, zarejestrowałam się na te forum, by dzięki Waszej pomocy móc osiągnąć upragniony efekt. Chciałabym zrzucić parę kilo i ujędrnić me ciałko. Ale mam podobny problem co Misiokoczka nie do końca wiem jak to zrobić samej w domu. W związku z tym mam pytanko czy płyty Cindy Crawford, Tamilee Webb oraz 8 min buns i inne wykonywane 4 razy w tygodniu mogą przynieś upragnione efekty? i co to jest program Yourself!Fitness? Bo niestety nie wszystko jeszcze rozumiem.
Z góry dzięki i pozdrawiam Was wszystkich cieplutko
nie wiem, co to jest ten Yourself Fitness i nie znam plyty Cindy. CO do chudniecia: odchudzaja cwiczenia silowe + aerobowe + dieta. Na poczatek silowe mozesz zastapic wlasnie Tamilee. Reszte doczytaj na podforum Fitness i Dietetyka. Sa przykladowe menu na Redukcje, sa zasady cwiczenia itd. Nie bedziemy sie powtarzac Powodzenia!
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:35   #16
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
A znacie jakąś fajną stronkę internetową z wytłumaczonymi zasadami treningu? Po ile powtórzeń mamm robic i ile serii danego cwiczenia?
nie mam o tym zielonego pojęcia. przeglądałam już internet, ale nie ma konkretnych treningów dla kobiet.
A od jutra już startuje

Pozdrawiam
Ja sie na treningach dla kobiet sila rzeczy nie znam, ale gdy takiego info potrzebowalem, to pewna dobra dusza polecila obwodowke - na necie, chocby na sfd jest to dobrze opisane, szukaj act/trening obwodowy.

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Ja na rzecz cwiczen w domu zrezygnowalam z silowni, po prostu- nie moj klimat, patrzec na sapiacych i spoconych koksikow- w koncu lazenie na silownie zaczelo kojarzyc mi sie z obsesyjnym mysleniem o swojej figurze, a nie by cwiczyc dla siebie i dla zdrowia.
Nie bardzo rozumiem - co w tym dziwnego, ze ktos sie poci na silowni? Zreszta, co kto lubi, mi tam zwisa i powiewa, co kto inny robi na silowni, czy tez czy komu innemu to w ogole pasuje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 15:02   #17
psyhe666
Zakorzenienie
 
Avatar psyhe666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 12 669
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Co do pocenia się... Ja jestem kobietą i jak pójdę do siłowni to pot mi ciurkiem po d***e leci...
__________________
Hey, I just met you
and this is crazy!
But here's my indeks
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:24   #18
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

A co jecie? Zalezy mi na spaleniu tłuszczu, a nie mieśni. Nie wiem jaką dietę dobrać do ćwiczeń. Ile czego jeść? Chciałabym mieć leciutko zarysowane mięśnie i płaski brzuszek. Dużo tłuszczu mam też z tyłu na plcecah i boczkach, za to mam mega chudy tyłek i nogi. Wygladam bardzo nieproporcjonalnie:-( najgorsze jest to, że kiedy zaczynam sie odchudzać cm spadają z tyłka, ud i biustu, a tam już prawie nic nie mam:-( nie wiem jak sobie z tym poradzic:-(
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 10:14   #19
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie usłyszy:-)))
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Uważaj na to co pijesz
To niesamowite jak wiele dodatkowych kalorii jest zawartych w różnego rodzaju sokach, napojach, które spożywasz każdego dnia. Zwykłe przejście na dietetyczną wersję napoju może zaoszczędzić nawet do 360 kalorii dziennie. Pij dużo wody i innych napojów nie zawierających cukru, które bardzo dobrze gaszą pragnienie. Przejście na mleko niskotłuszczowe jest także dobrym pomysłem.


Nie jedz kiedy masz dość
Wiele ludzi je kiedy jest znudzona życiem, zestresowana lub lubią jeść pomimo iż są już nasyceni. Zwróć uwagę na moment kiedy nie odczuwasz już głodu i nie jedz już więcej. Wolniejszy sposób jedzenia może pomóc ponieważ twojemu mózgowi potrzeba około 20 minut aby rozpoznać jak pełny jest twój żołądek. Zdecydowanie unikaj jedzenia gdy czujesz się znudzony, zdenerwowany. Spróbuj sobie znaleźć wtedy jakieś inne zajęcie (spacer, czy pójście na salę gimnastyczną to świetne przykłady). Dla wielu ludzi pomocne jest posiadanie dziennika, w którym zapisuje się spożyte produkty i porę posiłku. Przegląd takiego dziennika może pomóc później zidentyfikować emocje, które towarzyszyły przy spożywaniu posiłku i czy był to zły nawyk.
Jedz jogurty
Jogurty zawierające żywe kultury bakterii priobotycznych zmiejszają wzdęcia i zaparcia. Jogurty dostarczają dobrą florę z zewnątrz przez co zmniejsza się produkcja gazów w jelitach. Dzięki temu wzdęcia ustępują i brzuch znów jest płaski. Na wzdęcia występujące podczas okresu można stosować probiotyki w kapsułkach.


Sięgnij po zioła
Zioła pod postacią różnych herbatek bądź dodatek do potraw potrafią przyspieszyć proces trawienia (pobudzają wydzielanie soku żołądkowego) i wpływają pozytywnie na jelita. Zioła które mają takie właściwości to między innymi: pieprz, kminek, majeranek, bazylia, gorczyca. W trakcie całego dnia warto popijać herbatki ziołowe - mięta, kwiaty lipy i rumianku, które pozwolą pozbyć się wzdęć.


Nie pij alkoholu
Dla organizmu alholol to trucizna. Dlatego po wypiciu nawet małej ilości organizm nie przetwarza tego co zjadłaś i koncentruje isę na usuwaniu toksyn. Podnosi poziom kortyzolu (hormon stresu), który jest odpowiedzialny za odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha.
Każdego dnia warto schrupać kilka orzechów.
Prawidłowa dieta powinna zawierać białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne w ilości umożliwiającej utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Białka zawarte w nabiale i chudym mięsie są niezbędnym składnikiem pożywienia, ponieważ zawartych w nim niektórych aminokwasów, tak jak i witamin, człowiek nie potrafi sam wyprodukować.

- Warto jeść: warzywa, chude mięso i wędliny, ryby, białko jaja, maślankę, mleko (o zawartości 0,5 proc. tłuszczu) i sery, w których zawartość tłuszczu jest mniejsza niż 30 proc.

- Czego nie jeść? Przede wszystkim smalcu, boczku, tłustych i smażonych mięs - czyli wysokokalorycznych tłuszczów zwierzęcych sprzyjających rozwojowi miażdżycy. Do kanapek zamiast masła można używać margaryny, a najlepiej - nie smarować pieczywa niczym. Organizmowi wystarczą tłuszcze zawarte w oliwie, oleju, rybach i chudym mięsie. Warto ograniczyć słodzone napoje, białe pieczywo i ziemniaki, czyli produkty węglowodanowe o tzw. wysokim indeksie glikemicznym, szybko zwiększające stężenia cukru we krwi z następowym zwiększeniem stężenia insuliny, co sprzyja tyciu. Lepiej zamiast nich wybierać pokarmy o niskim indeksie glikemicznym, np. warzywa zielone, soję, soczewicę, groch, fasolę, owoce, chleb żytni pełnoziarnisty, dziki ryż, które zawierają wolno trawione węglowodany złożone i dużo błonnika. Trzeba odstawić cukier i wszelkiego rodzaju słodycze (także miód i dżem), ograniczyć soki owocowe, zrezygnować z kompotów oraz z alkoholu.

Po trzecie: regularność!

Regularność posiłków sprzyja odchudzaniu. Organizm inaczej reaguje, gdy taką samą dawkę kalorii dostaje w pięciu posiłkach, inaczej - gdy w jednym, zwłaszcza pod koniec dnia. Przy jedzeniu zawsze część energii zamieniana jest w energię cieplną i rozpraszana - choćby z tego powodu lepiej tracić tę energię pięć razy w ciągu dnia niż raz. Częstymi błędami są: niedocenianie śniadań, długie przerwy między posiłkami i jedzenie zbyt obfitych obiadokolacji.

Chcesz schudnąć? Musisz mniej jeść, a więcej się ruszać - nie ma innej rady. A ponieważ skłonność do tycia pozostaje na zawsze (a przy odchudzaniu nawet się nieco zwiększa), trzeba być przygotowanym nie na krótkotrwałe wyrzeczenia, tylko na dożywotnią zmianę dotychczasowego sposobu odżywiania. Najważniejsze, by ograniczyć ilość spożywanych kalorii, mniejsze znaczenie ma proporcja poszczególnych składników. Chociaż zmniejszyć kaloryczność diety można po prostu poprzez zmniejszenie dotychczas spożywanych porcji, lepiej wybierać większe porcje potraw niskokalorycznych niż małe - wysokokalorycznych. Dlaczego? To proste - duża porcja sałaty z pomidorami lepiej zapełni żołądek niż dwie kostki czekolady. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by raz na jakiś czas zamiast porcji niskokalorycznych warzyw zjeść kawałek czekolady. Tak samo z alkoholem: chcąc schudnąć, trzeba z niego zrezygnować, ale sporadycznie można zgrzeszyć. Należy jednak później to "odpokutować", np. zwiększając aktywność fizyczną.
__________________
20 wrzesień 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 13:41   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
A co jecie? Zalezy mi na spaleniu tłuszczu, a nie mieśni. Nie wiem jaką dietę dobrać do ćwiczeń. Ile czego jeść? Chciałabym mieć leciutko zarysowane mięśnie i płaski brzuszek. Dużo tłuszczu mam też z tyłu na plcecah i boczkach, za to mam mega chudy tyłek i nogi. Wygladam bardzo nieproporcjonalnie:-( najgorsze jest to, że kiedy zaczynam sie odchudzać cm spadają z tyłka, ud i biustu, a tam już prawie nic nie mam:-( nie wiem jak sobie z tym poradzic:-(
Do tego wlasnie sluza cwiczenia silowe.

Dieta - jest na dietetyce podwieszony temat o 10PZ, tam wszystko znajdziesz. Do tego, odpowiednie posilki okolotreningowe.

Nie poradzisz za duzo na to, z czego spada, niestety.

Cytat:
Napisane przez malgosia1051 Pokaż wiadomość
Jedz jogurty
Jogurty zawierające żywe kultury bakterii priobotycznych zmiejszają wzdęcia i zaparcia. Jogurty dostarczają dobrą florę z zewnątrz przez co zmniejsza się produkcja gazów w jelitach. Dzięki temu wzdęcia ustępują i brzuch znów jest płaski. Na wzdęcia występujące podczas okresu można stosować probiotyki w kapsułkach.
Tak jak z wiekszoscia sie zgadzam, tak z tym nie - jogurty maja duzo cukru, poza naturalnymi nie warto ich zdecydowanie duzo jesc

Cytat:
Napisane przez malgosia1051 Pokaż wiadomość
- Czego nie jeść? Przede wszystkim smalcu, boczku, tłustych i smażonych mięs - czyli wysokokalorycznych tłuszczów zwierzęcych sprzyjających rozwojowi miażdżycy. Do kanapek zamiast masła można używać margaryny, a najlepiej - nie smarować pieczywa niczym. Organizmowi wystarczą tłuszcze zawarte w oliwie, oleju, rybach i chudym mięsie.
Wrecz przeciwnie - jak juz smarowac, to maslem, a nie sztucznymi wytworami typu margaryna. Podobnie, smazone mieso od czasu do czasu wg mnie nie jest problemem.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 13:38   #21
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie usłyszy:-)))
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Do tego wlasnie sluza cwiczenia silowe.

Dieta - jest na dietetyce podwieszony temat o 10PZ, tam wszystko znajdziesz. Do tego, odpowiednie posilki okolotreningowe.

Nie poradzisz za duzo na to, z czego spada, niestety.



Tak jak z wiekszoscia sie zgadzam, tak z tym nie - jogurty maja duzo cukru, poza naturalnymi nie warto ich zdecydowanie duzo jesc



Wrecz przeciwnie - jak juz smarowac, to maslem, a nie sztucznymi wytworami typu margaryna. Podobnie, smazone mieso od czasu do czasu wg mnie nie jest problemem.
właśnie od czasu do czasu, ale w ten czas trzeba zwiększyć aktywnośc fizyczną. Coś za coś!!! i czy warto?
__________________
20 wrzesień 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 07:19   #22
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie usłyszy:-)))
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zamiast siłowni-ćwiczenia w domu. Czy efekt jest ten sam?

[QUOTE=Wyrak;16266338]Do tego wlasnie sluza cwiczenia silowe.

Dieta - jest na dietetyce podwieszony temat o 10PZ, tam wszystko znajdziesz. Do tego, odpowiednie posilki okolotreningowe.

Nie poradzisz za duzo na to, z czego spada, niestety.



Tak jak z wiekszoscia sie zgadzam, tak z tym nie - jogurty maja duzo cukru, poza naturalnymi nie warto ich zdecydowanie duzo jesc


tak ja wszystko trzeba jeśc z umiarem.
__________________
20 wrzesień 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.