Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 11:48   #721
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Coś wątek zamilkł nietypowo... W takim razie "pochwalę się", że po całodziennym noszeniu true match jednak mnie zapchał, pod wieczór skóra wykazała objawy podduszenia... Potulnie wróciłam do elemonga, który wciąż jednak wydaje mi się ciemny, ech. Ale na pocieszenie odkryłam super kosmetyk do podkreślenia jasnej cery, a mianowicie różo-brązer essence sun club. Choć w opakowaniu nie wygląda zachęcająco (ten brąz i świecące drobiny), to na twarzy daje ładny, delikatniutki efekt lekkiego zaróżowienia, do tego ślicznie pachnie i kosztuje grosze
Oj nie... Zapchał?
Miałam na niego właśnie ochotę..
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:27   #722
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Niestety... Na kilka godzin okazał się super, ale po całym dniu już nie bardzo.
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:10   #723
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dziewczyny (wiem ze spamuje na wizazu , bo napisalam to samo juz na zbiorczym o filtrach, ale jestem niecierpliwa) znalazlam probke mineralnego filtra svr, ponoc to krem tonujacy - jak dla mnie konsystencja podkladu i cudowne krycie (bomba, gdyby nie kolor <-- ale nie o to m i teraz chodzi) i pytanie : wiadomo z taka konsystencja to ja sobie gips na twarzy zrobie, dlatego chcialabym wiedziec czy przy mineralnych takze potrzebna jest tak spora dawka na skorze? Czy dziala to na zasadzie, ze tak czy siak odbija promienie i nie jest tak wazne czy warstwe nalozy sie cienka czy grubasna, wiem ze sie sciera ale czy jest np tak samo jak w przypadku filtrow chemicznych, ze jesli nie nalozymy odpowiedniej ilosci to nie otrzymamy danej ochrony?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:54   #724
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

dagmara, mogę się mylić, ale z tego, co mi wiadomo, w przypadku filtrów mineralnych, czyli fizycznych, nie ma znaczenia, jaką ilość filtra nałożysz. Ważne jest aby ten filtr tworzył na skórę warstewkę i się nie starł (a to nie jest łatwe; dlatego osobiście nie przepadam za tym typem filtrów).

Eh, byłam dzisiaj w Sephorze i Douglasie i jak się okazuje nie ma dla mnie podkładu na tyle jasnego, by się nie odcinał od buzi. Po prostu nie ma - w żadnej kategorii cenowej Absolutnie wszystkie są za ciemne i odcinają się od skóry
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:18   #725
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

A ja dziś nabyłam Gosh X-ceptional wear Porcelain, zatęskniłam jakoś za nim, a poza tym... standardowo, nic jaśniejszego nie znalazłam
A parę testowanych przeze mnie odcieni typu: 'jasny', 'light ivory', etc., rozlicznych firm, zostawiało mi brunatne placki na rękach. Już by się wstydzili takie nazwy nadawać! Niech napiszą szczerze, że 'opalony', to się człowiek nie będzie niepotrzebnie napalał
I krew mnie zalewa, bo jest tyle podkładów o dobrej jakości, ale barierą nie do przeskoczenia jest kolor... czyli naszych narzekań ciąg dalszy
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 08:13   #726
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja wczoraj również wybrałam się na małe rozeznanie do Douglasa... Oczywiście skończyło się na niczym. Dłoń cała w pomarańczowych plackach, najpierw ekspedientki mnie olały, później mnie oblazły jak pchły i na sam koniec trochę się 'pokłóciłyśmy' bo powiedziałam im szczerze co myślę co ich jaśniuteńskich wg. nich podkładach zaczynających się od medium beige.
Miałam nadzieję na Clarinsa, ale niestety...

Co się z tym światem dzieje?
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 09:58   #727
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

A we mnie się już gotuje... byłam po cienie kobo i słyszę jak jakaś pani chce, żeby jej pomóc wybrać podkład do jej odcienia cery... i mówi odrazu "tylko wie pani, ja nie chce, zeby byl jasny".....
Jeeej, jak mi ciśnienie skoczyło
Ale nie mam tyle odwagi się odezwać.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 10:14   #728
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
A we mnie się już gotuje... byłam po cienie kobo i słyszę jak jakaś pani chce, żeby jej pomóc wybrać podkład do jej odcienia cery... i mówi odrazu "tylko wie pani, ja nie chce, zeby byl jasny".....
Jeeej, jak mi ciśnienie skoczyło
Ale nie mam tyle odwagi się odezwać.
masakra. czy ludzie nie wiedzą, do czego służy podkład?
za to patrząc na moją koleżankę zaczynam wierzyć, że nie jest tak źle wśród młodych dziewczyn. ona lubi się opalać (w lato), łatwo łapie opaleniznę i długo się jej utrzymuje, ale używa podkładu dobranego do koloru cery. jak jej się ostatnio skończył jaśniejszy podkład, używała tego na lato i cały czas narzekała, że ma za ciemny podkład i czuje się z tym źle i była bardzo zadowolona, kiedy kupiła odpowiedni kolor a "problem jasnej cery" załatwia bronzerem nałożonym w strategicznych miejscach. nie jest tak źle wśród nastolatek jak mi sie wydawało

Dagmara, przeanalizuj skład tego filtra, bo może on nie jest jedynie mineralny. np tel mineralny z Lirene ma też filtr chemiczny (któryś Tinosorb chyba) (moze sie mylę, ale wydaje mi sie, że same filtry mineralne nie dają zbyt duzej ochrony)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:41   #729
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
za to patrząc na moją koleżankę zaczynam wierzyć, że nie jest tak źle wśród młodych dziewczyn. ona lubi się opalać (w lato), łatwo łapie opaleniznę i długo się jej utrzymuje, ale używa podkładu dobranego do koloru cery. jak jej się ostatnio skończył jaśniejszy podkład, używała tego na lato i cały czas narzekała, że ma za ciemny podkład i czuje się z tym źle i była bardzo zadowolona, kiedy kupiła odpowiedni kolor a "problem jasnej cery" załatwia bronzerem nałożonym w strategicznych miejscach. nie jest tak źle wśród nastolatek jak mi sie wydawało
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 11:34   #730
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Powiem wam, ze wsrod mlodszych dziewczyn - nastolatek wcale 3/4 to nie solarowe pomaranczki, dziewczyny dosc fajnie u mnie w szkole dobieraja odciene podkladow, wiadomo zdarzy sie ze jakas sie wypusci z bazarowym odcieniem, ale nie ma tak wielkiej tragedii jak kiedys. Mam 19 lat, wiec jeszcze za nastolatke sie uwazam samej trudno mi znalezc odcien, dlatego mysle nad tym Maxfactorem Panstikiem tylko nie wiem czy 12. ? ivory beige ? (nie jestem pewna tych kolorow) jest wystarczajaco jasny i wpada w zoltawy kolor. Jedyna stycznosc z MF mialam w przypadku lasting performance (pamietam pierwszy lepszy podklad ) i wygladalam w nim jak swinka!
apropo mojego filtra mineralnego to - SVR, SVR 50 Ecran Teinte
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 11:34   #731
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

ale zawsze cos

ja musze sie wybrac do douglasa i wziac w koncu kilka probek
zaraz rozejrze sie ktore warto
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 11:41   #732
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
A we mnie się już gotuje... byłam po cienie kobo i słyszę jak jakaś pani chce, żeby jej pomóc wybrać podkład do jej odcienia cery... i mówi odrazu "tylko wie pani, ja nie chce, zeby byl jasny".....
Jeeej, jak mi ciśnienie skoczyło
Ale nie mam tyle odwagi się odezwać.
A ja nie rozumiem czemu tak się tym przejmujecie przecież to te wszystkie kobiety będą chodziły z marchewką na twarzy, a nie my, więc o co chodzi? Tym bardziej że to przypadkowe, nieznajome osoby gdybym się miała przejmować jak wyglądają wszystkie kobiety na ulicy (pod względem włosów, makijażu, ubrań) to bym nie wytrzymała Wiadomo, że jeśli chodzi o koleżanki można je próbować uświadamiać, doradzać, ale takie o przypadkowe... są mi obojętne
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:17   #733
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Powiem wam, ze wsrod mlodszych dziewczyn - nastolatek wcale 3/4 to nie solarowe pomaranczki, dziewczyny dosc fajnie u mnie w szkole dobieraja odciene podkladow, wiadomo zdarzy sie ze jakas sie wypusci z bazarowym odcieniem, ale nie ma tak wielkiej tragedii jak kiedys. Mam 19 lat, wiec jeszcze za nastolatke sie uwazam samej trudno mi znalezc odcien, dlatego mysle nad tym Maxfactorem Panstikiem tylko nie wiem czy 12. ? ivory beige ? (nie jestem pewna tych kolorow) jest wystarczajaco jasny i wpada w zoltawy kolor. Jedyna stycznosc z MF mialam w przypadku lasting performance (pamietam pierwszy lepszy podklad ) i wygladalam w nim jak swinka!
apropo mojego filtra mineralnego to - SVR, SVR 50 Ecran Teinte
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometrizole trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate = Neo Heliopan AP

wypisane jkiedyś przez fiasco filtry chemiczne (stabilne). Poszukaj któregoś w składzie.

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
A ja dziś nabyłam Gosh X-ceptional wear Porcelain, zatęskniłam jakoś za nim, a poza tym... standardowo, nic jaśniejszego nie znalazłam
A parę testowanych przeze mnie odcieni typu: 'jasny', 'light ivory', etc., rozlicznych firm, zostawiało mi brunatne placki na rękach. Już by się wstydzili takie nazwy nadawać! Niech napiszą szczerze, że 'opalony', to się człowiek nie będzie niepotrzebnie napalał
I krew mnie zalewa, bo jest tyle podkładów o dobrej jakości, ale barierą nie do przeskoczenia jest kolor... czyli naszych narzekań ciąg dalszy
A możesz coś więcej napisac o tym podkładzie? Opinie różne czytałam, a wersja bladolicej zawsze jakoś do mnie bardziej przemawia.

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem czemu tak się tym przejmujecie przecież to te wszystkie kobiety będą chodziły z marchewką na twarzy, a nie my, więc o co chodzi? Tym bardziej że to przypadkowe, nieznajome osoby gdybym się miała przejmować jak wyglądają wszystkie kobiety na ulicy (pod względem włosów, makijażu, ubrań) to bym nie wytrzymała Wiadomo, że jeśli chodzi o koleżanki można je próbować uświadamiać, doradzać, ale takie o przypadkowe... są mi obojętne
Myślę, że to jest spowodowane tym, że nas wszyscy chcą nawracać. Ja jestem spokojna do momentu aż ktoś właśnie próbuje przeforsować swoje zdanie. Inni to mogą chodzić i z rozsmarowaną papką marchewkową na twarzy, ale jak ktoś się czepia mojej bladości to mi się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera.

Dziewczęta ten nowy podkład Lirene ma szansę? Widziałam reklamę w gazecie i Pani miała piękny mleczny kolor skóry. Pewnie to PS, ale nadzieja zawsze jakaś jest.....

Ja wolałabym już chyba całkowicie białe podkłady plus pigment w różnych tonacjach. Każdy miałby wymarzony kolor (niektórzy zamiast podkładu z pigmentem, mieliby pigment z podkładem ).

Tak ostatnio obserwowałam i gadałam sobie z ludźmi i przyszła mi taka myśl do głowy. 90 % mężczyzn w Polsce jest bladolicych. Faceta-solarkę spotkać można naprawdę nieczęsto. Więc dlaczego tylko jeden na 20 mijanych na ulicy wygląda w miarę dobrze? I nie chodzi o to, że nie są przystojni, czy zadbani, ale niektórzy są wręcz niedomyci Ponadto ich wymagania wzrastają wprost proporcjonalnie do obleśności. Gdzie Wy spotykacie normalnych mężczyzn?
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:57   #734
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Myślę, że to jest spowodowane tym, że nas wszyscy chcą nawracać. Ja jestem spokojna do momentu aż ktoś właśnie próbuje przeforsować swoje zdanie. Inni to mogą chodzić i z rozsmarowaną papką marchewkową na twarzy, ale jak ktoś się czepia mojej bladości to mi się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera.

Dziewczęta ten nowy podkład Lirene ma szansę? Widziałam reklamę w gazecie i Pani miała piękny mleczny kolor skóry. Pewnie to PS, ale nadzieja zawsze jakaś jest.....
No ale w tamtej sytuacji akurat nikt nikogo nie próbował "nawracać" ja też się denerwuję jak ktoś mi próbuje wmówić że jestem chora, wyglądam niezdrowo i dla zdrowia powinnam iść na solarkę na 10 minut bo mi wjeżdża bezpośrednio. Ale naprawdę wisi mi kto ma 5 tonów za ciemny podkład i czy chodzi na solarium... Ważne że ja dbam o swoje zdrowie

Mam tego Lirene, jest jaśniutki aktualnie mój ulubiony podkład
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:02   #735
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
No ale w tamtej sytuacji akurat nikt nikogo nie próbował "nawracać" ja też się denerwuję jak ktoś mi próbuje wmówić że jestem chora, wyglądam niezdrowo i dla zdrowia powinnam iść na solarkę na 10 minut bo mi wjeżdża bezpośrednio. Ale naprawdę wisi mi kto ma 5 tonów za ciemny podkład i czy chodzi na solarium... Ważne że ja dbam o swoje zdrowie

Mam tego Lirene, jest jaśniutki aktualnie mój ulubiony podkład
Nie doczytałam poprzedniej wiadomości i wtopiłam

O to wspaniale! A jaki numer ma najjaśniejszy odcień? I czy zapycha przede wszystkim? Bo w drogerii to wszystko się jasne wydaje

Dziewczyny MAC jest tylko w Sephorze? Bo weszłam zadowolona do Douglasa, a mi pani mówi, że oni nie prowadzą. Się napalałam na Pro Longwear.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-01-28 o 14:03
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:04   #736
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Nie doczytałam poprzedniej wiadomości i wtopiłam

O to wspaniale! A jaki numer ma najjaśniejszy odcień? I czy zapycha przede wszystkim? Bo w drogerii to wszystko się jasne wydaje
404 Ivory, mnie nie zapycha ale jest na silikonach więc jest taka możliwość. Ma żółtą tonację i po rozsmarowaniu jest jaśniejszy, nie ciemnieje na buzi bardzo dobry produkt ogólnie, kupiłam go jak tylko się pojawił, trochę zaryzykowałam ale nie żałuję, a kolejne zachwycone recenzje potwierdzają także mój zachwyt
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:15   #737
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Dziewczyny MAC jest tylko w Sephorze? Bo weszłam zadowolona do Douglasa, a mi pani mówi, że oni nie prowadzą. Się napalałam na Pro Longwear.
Yyy... Nawet nie wiedziałam, że on jest w Sephorze... Zawsze kupowałam produkty MAC-a w sklepie firmowym...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:21   #738
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

w Sephorze nie ma kosmetyków mac
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:24   #739
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Co do ciemnych podkładów na buziach innych panien - mnie to osobiście drażni. Bo oznacza to, że popyt mają podkłady ciemne i producenci będą nastawiali się na prowadzenie kolorówki właśnie dla takich osób. Dopóki to się nie zmieni - nie pojawi się duże zapotrzebowanie na kolory jasne i bardzo jasne, żaden producent nie pokwapi się na to, by wypuścić na rynek kolor bardzo jasny. Nie będzie mu się to opłacało po prostu.
Tak więc jak widzę panny z ciemną tapetą na buzi, czuję irytację, bo wiem, że przez to, iż nie ma ona jakiejś świadomości w doborze podkładu, ja (żyjąc w kraju, w którym większość kobiet ma jasną karnację) nie mogę kupić kosmetyku dopasowanego do odcienia swojej skóry.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 14:33   #740
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

mnie mega wkurza to, że w Polsce nie ma pełnej kolorystyki... pryzmy sypkie givenchy tylko w dwóch kolorach, pudry i podkłady estee lauder zaczynają się od tych do średniej karnacji w Anglii mają pełną kolorystykę, a czym my się od Angielek różnimy... jak mówię pani w sephorze lub douglasie o jakimś konkretnym odcieniu, to patrzy na mnie jakbym z kosmosu była...

Edytowane przez Biała Dama
Czas edycji: 2011-01-28 o 14:34
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:39   #741
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Co do ciemnych podkładów na buziach innych panien - mnie to osobiście drażni. Bo oznacza to, że popyt mają podkłady ciemne i producenci będą nastawiali się na prowadzenie kolorówki właśnie dla takich osób. Dopóki to się nie zmieni - nie pojawi się duże zapotrzebowanie na kolory jasne i bardzo jasne, żaden producent nie pokwapi się na to, by wypuścić na rynek kolor bardzo jasny. Nie będzie mu się to opłacało po prostu.
Tak więc jak widzę panny z ciemną tapetą na buzi, czuję irytację, bo wiem, że przez to, iż nie ma ona jakiejś świadomości w doborze podkładu, ja (żyjąc w kraju, w którym większość kobiet ma jasną karnację) nie mogę kupić kosmetyku dopasowanego do odcienia swojej skóry.
Ostatnio właśnie chyba stwierdziłyśmy że to działa w obie strony - producent nie wypuszcza jasnych odcieni bo myśli że nie ma popytu, a klientki kupują ciemne albo solaryzują się bo nie ma jasnych. I tak w kółko
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:39   #742
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Ja wolałabym już chyba całkowicie białe podkłady plus pigment w różnych tonacjach. Każdy miałby wymarzony kolor (niektórzy zamiast podkładu z pigmentem, mieliby pigment z podkładem ).
niezły patent tylko niech go ktoś wprowadzi w życie
Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Tak ostatnio obserwowałam i gadałam sobie z ludźmi i przyszła mi taka myśl do głowy. 90 % mężczyzn w Polsce jest bladolicych. Faceta-solarkę spotkać można naprawdę nieczęsto. Więc dlaczego tylko jeden na 20 mijanych na ulicy wygląda w miarę dobrze? I nie chodzi o to, że nie są przystojni, czy zadbani, ale niektórzy są wręcz niedomyci Ponadto ich wymagania wzrastają wprost proporcjonalnie do obleśności. Gdzie Wy spotykacie normalnych mężczyzn?
ja nie spotykam, bo chodzę do Plastyka. u nas na jedną dziewczynę przypada mniej niż 1/5 chłopaka, a i tak z prawie każdym jest coś nie tak... ale taki ich urok nikt nie jest doskonały A moi najfajniejsi znajomi spoza szkoły się wyprowadzili.


niestety, mój zachwyt nad Elemongiem minął. Myślałam, że to tylko chwilowe kaprysy skóry, ale on jednak mnie zapycha. i to przeraźliwie. nie robią mi się od niego malutkie, ledwo widoczne grudki, czy bardziej widoczne wągry na nosie i policzkach, ale z reguły duże, bolące, czerwone pryszcze. Odstawiłam go na dwa dni i było w porządku, dzisiaj miałam go na twarzy przez może dwie godziny i już mi się pojawiły nowe krosty.
Elemong prawdopodobnie powędruje do mamy, a ja potulnie wracam do minerałów.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-01-28 o 14:41
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 15:00   #743
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
No ale w tamtej sytuacji akurat nikt nikogo nie próbował "nawracać" ja też się denerwuję jak ktoś mi próbuje wmówić że jestem chora, wyglądam niezdrowo i dla zdrowia powinnam iść na solarkę na 10 minut bo mi wjeżdża bezpośrednio. Ale naprawdę wisi mi kto ma 5 tonów za ciemny podkład i czy chodzi na solarium... Ważne że ja dbam o swoje zdrowie

Mam tego Lirene, jest jaśniutki aktualnie mój ulubiony podkład
O jakim lirene mówicie jeśli można wiedzieć? byłabym zainteresowana, tym bardziej, że rzucam się na wszystko co jasne
edit: to chyba ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...za.html&next=1. Może ktoś by się pokusił o swatcha ?

Edytowane przez 9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Czas edycji: 2011-01-28 o 15:12
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 15:34   #744
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Myślę, że to jest spowodowane tym, że nas wszyscy chcą nawracać.
To zdanie w tym wątku, w którym co chwile ktoś chwali się ile to osób nie "nawrócił na bladość" brzmi dziwnie ironicznie.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 15:40   #745
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;24684312]O jakim lirene mówicie jeśli można wiedzieć? byłabym zainteresowana, tym bardziej, że rzucam się na wszystko co jasne
edit: to chyba ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...za.html&next=1. Może ktoś by się pokusił o swatcha ? [/QUOTE]

Jutro
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 15:42   #746
Valie
Raczkowanie
 
Avatar Valie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 468
GG do Valie
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Znalazłam takiego swatcha w internecie. Nie wygląda jakoś strasznie jasno ale jest żółty Byłabym skłonna go zakupić zwłaszcza za tą cene (27 zł), bo potrzebuje czegoś płynnego, bo nie raz spóźniam się na zajęcia, bo z minerałami mi za długo szło.

Niestety okazało się, że Missha mnie zapycha (chyba 3 BB Cream, którego moja cera nie może ścierpieć) i wróciłam potulnie do Lucy. Chyba dam sobie w ogóle spokój z BB creamami, bo wszystko wskazuje na to, że nie są dla mnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg e171aae8000f677d4d3886eb.jpg (28,6 KB, 93 załadowań)
__________________
Valie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 16:05   #747
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Valie Pokaż wiadomość
Znalazłam takiego swatcha w internecie. Nie wygląda jakoś strasznie jasno ale jest żółty Byłabym skłonna go zakupić zwłaszcza za tą cene (27 zł), bo potrzebuje czegoś płynnego, bo nie raz spóźniam się na zajęcia, bo z minerałami mi za długo szło.

Niestety okazało się, że Missha mnie zapycha (chyba 3 BB Cream, którego moja cera nie może ścierpieć) i wróciłam potulnie do Lucy. Chyba dam sobie w ogóle spokój z BB creamami, bo wszystko wskazuje na to, że nie są dla mnie.
O a w Rossmannie będzie w promocji za 22zł więc w razie czego mniej zaboli
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 18:25   #748
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Widzę, że szał na BB kremy powoli mija... Dobrze, że mnie nie dosięgnął. Jedak jestem zwolenniczką matu, glow (nawet "zdrowy", jaki niby dają BB kremy) mnie nie przekonuje...

Czy któraś z Was testowała minerały Lily Lolo? W szczególności odcień porcelain? Na swatchach wygląda podobnie do sandy fair EDM-u... Zastanawiam się czy nie zamówić...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 18:29   #749
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Widzę, że szał na BB kremy powoli mija... Dobrze, że mnie nie dosięgnął. Jedak jestem zwolenniczką matu, glow (nawet "zdrowy", jaki niby dają BB kremy) mnie nie przekonuje...

Czy któraś z Was testowała minerały Lily Lolo? W szczególności odcień porcelain? Na swatchach wygląda podobnie do sandy fair EDM-u... Zastanawiam się czy nie zamówić...
Dla mnie BB są ok, pudruję i są matowe.
Ale niestety to nie krycie podkładu... chyba, że Elemong grubszą warstwą... co daje maskę... i wpada w róż

Ja obecnie mam albo bb, albo HM serum, ale marzę o Illamasqua- powiedzcie mi jaki to koszt razem z wysyłką?
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 19:14   #750
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Co do ciemnych podkładów na buziach innych panien - mnie to osobiście drażni. Bo oznacza to, że popyt mają podkłady ciemne i producenci będą nastawiali się na prowadzenie kolorówki właśnie dla takich osób. Dopóki to się nie zmieni - nie pojawi się duże zapotrzebowanie na kolory jasne i bardzo jasne, żaden producent nie pokwapi się na to, by wypuścić na rynek kolor bardzo jasny. Nie będzie mu się to opłacało po prostu.
Tak więc jak widzę panny z ciemną tapetą na buzi, czuję irytację, bo wiem, że przez to, iż nie ma ona jakiejś świadomości w doborze podkładu, ja (żyjąc w kraju, w którym większość kobiet ma jasną karnację) nie mogę kupić kosmetyku dopasowanego do odcienia swojej skóry.
A ja ostatnio zauważyłam coś, co mnie podniosło na duchu.
O ile jeszcze kilka lat temu, spotykanie przesadnie opalonych skwarków na ulicy było na porządku dziennym, to teraz nie jest już tak tragicznie. Przyjrzałam się też dziewczynom na mojej uczelni i zauważyłam że całkiem sporo ma jasną karnację. Może nie tyle bladą, co po prostu balansującą na granicy jasnej/średnio jasnej. Solarowy brąz odrzuca coraz więcej osób. Na wielu zdjęciach i reklamach królują jasne karnacje. Może podchodzę do tego zbyt "osobiście", ale wydaje mi się, że już za kilka lat sytuacja z polską kolorówką nie będzie wyglądała tak dramatycznie i wspomnicie me słowa


Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja nie spotykam, bo chodzę do Plastyka. u nas na jedną dziewczynę przypada mniej niż 1/5 chłopaka, a i tak z prawie każdym jest coś nie tak... ale taki ich urok nikt nie jest doskonały A moi najfajniejsi znajomi spoza szkoły się wyprowadzili.
Czy to "nie tak" polega na tym, że każdy z nich stara się być tak dziwny i oryginalny jak to tylko możliwe? Jeśli tak, to widzę że w Plastyku nic się nie zmieniło pod względem męskiej jakości
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.