Korekcja oczu :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 18:57   #1
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9

Korekcja oczu :(


Witam. Mam na imię Aśka i w tym roku ( dokładnie 18 sierpnia ) skończę 16 lat. Niestety moja wada jest bardzo wysoka : na jedno oko -5,5 a na drugie -4,5. Mama mi powiedziała, że nie zostawi mnie z okularami i gdy tylko skończe odpowiedni wiek pojadę na operację laserową. Niestety, nie wiem dwóch rzeczy : od ilu lat można przystąpić do takiej operacji oraz jaka maksymalna może być wada aby kwalyfikowała się jeszcze do operacji. Bardzo proszę o pomoc, jestem tym załamana, że gdy skończę odpowiedni wiek, moja wada będzie tak zaawansowana, że nie będę mogła poddać się operacji :ee k:
proszę o POMOC !
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 08:32   #2
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Korekcja oczu :(

Mnie mówiono, ze jak bede mieć ponad 20 lat, to bede mogla myslec o operacji. Ale to bylo dawno, moze cos sie w tej kwestii zmienilo. Musisz zapytac okulisty.

Kiedys marzylam o operacji (nosze okulary od 6 klasy SP), ale gdy dotarlam do 'wieku kwalifikującego' to mi sie odechcialo, zwlaszcza ze sie naczytalam ze wada moze wrocic, ze to tylko raz w zyciu mozna operowac, no i ja bym schizowala ze coś mi skopią i będzie gorzej ;(. To juz wole te pieniadze zainwestowac w dobre i ładne oprawki

Chociaż rozumiem Cie, bo w sumie ładne okulary to jedno, ale jak np. jade autem to to już nie jest komfortowe [nie moge spojrzec kątem oka nie przez okulary bo źle widzę :/]. Jak ide ulicą i chce przejsc na druga strone to sie musze zatrzymac, rozejrzec, a np. osoba zdrowa rzuci kątem oka i już (wiadomo, nie zawsze, ale jak jest maly ruch...), a ja nie ufam swoim oczom na tyle by wlazic na ulice bez uwaznego rozglądania się ;/

EDIT:
nie wiem jaka jest maksymalna wada - w internecie wyczytalam -10 do +6, ale to może być nieprawdziwe. Lepiej zapytać lekarza
__________________
fun in the sun

Edytowane przez viera
Czas edycji: 2011-03-09 o 08:33
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:10   #3
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

O kurcze...
A jaką masz wadę ? Minusową czy plusową ?
ja mam minus i mam dopiero 16 lat a mam już -5,5 na jedno oko...
Boję się że za szybko będzie mi wzrastać... a szkiełka wraz ze zwiększającą się wadą stają sie grubsze ...
Wiem że jestem w okresie dojrzewania i to normalne ale jak zbyt szybko znów mi wzrośnie to mogę sie nie zakfalifikować
Ehhhh ;/
Dziękuję za odpowiedź

Nie dawno, może na początku stycznia lub pod koniec grudnia pisało w gazecie, że maxymalna wada to -15 kwalyfikująca się do zabiegu...
Ja już jestem przyzwyczajona do noszenia okularów, chodzę w nich od 2 podstawówki a jestem w 3 gimnazum

Edytowane przez Goodnes
Czas edycji: 2011-03-09 o 16:13
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:16   #4
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Korekcja oczu :(

Ja mam plusy, ale to nic, bo do tego mam astygmatyzm i to on jest tutaj najgorszy
Mysle ze wada nie powiekszy Ci sie az tak bardzo =*
Ale najlepiej zapytac okulisty, jak pojdziesz na jakas wizyte kontrolna. Mozna tez pomyslec o soczewkach, chociaz one tez pewnie maja swoje wady Duzo moich znajomych nosilo kontakty, a po roku-dwoch wracali do okularow.
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 13:21   #5
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

Dziękuję za wpsarcie
No właśnie mam nadzieję, ze mi nie wzrośnie tak dużo
Mama coś wspominała o soczewkach, więc sama nie wiem
A no plusy... ale one się zmniejszają i za kilka lat wyrośniesz już z okularów, bo plusy można wyleczyć A astygmatyzm ehhh
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:28   #6
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Korekcja oczu :(

najlepiej nie pytaj na forum tylko zadzwoń do pierwszej lepszej kliniki i spytaj w recepcji- wszystko Ci powiedzą , od kiedy mozna robić operację i jaka jest max, wada. a operacje polecam, zrobił ją kilka lat temu mój kolega, miał minusy, wszytsko poszło bez powikłąń, teraz śmiga bez okularów i widzi świetnie
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:13   #7
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

No tak bardzo bym chciała, ale mieszkam na wsi, to po pierwsze. Po drugie klinika jest oddalona ode mnie o 25km, ale to żaden problem. Największy jest ten że nie wiem czy mnie przyjmą, bo jest zapełniona rejestracja do końca roku. Ale nie długo będę miała wizytę, bo we wrześniu zmieniałam okulary.
Dzięki wielkie za rady
Ps. Pytam na forum, bo są ludzie którzy przeszli taką operację i mogą mi pomóc i w szczegółach powiedzieć na czym to polega i wgl.
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 22:23   #8
pam5
Raczkowanie
 
Avatar pam5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Thumbs up Dot.: Korekcja oczu :(

Taką korektę wzroku ze dwa-trzy lata temu zrobiła sobie moja przyjaciółka, kosztowało Ją to chyba wtedy ok.6 tys. Wiem, że musiała później regularnie przez jakiś czas ćwiczyć oczy, jakieś tam typowe okulistyczne ćwiczenia, nic skomplikowanego. Ale za to jaki efekt.A wadę miała bardzo dużą, nie pamiętam jaką dokładnie,ale na pewno większą niż Ty. Dziś jest bardzo zadowolona, powiedziała tylko,że ma wrażenie, iż oczy robią się szybciej zmęczone gdy wytęża wzrok w ciemności,ale wydaje mi się,że to mylne odczucie, bo to normalne,że oczy szybciej się męczą gdy jest ciemno. Mąż Agi widząc Jej szczęście i to,że odzyskała "sokoli"wzrok , sam się poddał korekcie jesienią 2010r. i teraz też jest bardzo zadowolony. Jestem pewna, że jeśli ktoś posiada środki finansowe to naprawdę warto zrobić taką korektę, pozbyć się w ten sposób i okularów i soczewek,bo jednak dają pewien dyskomfort.Okulary parują i ograniczają pole widzenia, a soczewki potrafią podrażniać oczy jeśli nosi się je za długo Więc korekta laserowa zdecydowanie TAK!!!
pam5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:08   #9
kataner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: Korekcja oczu :(

moja corka tez marzyla o operacji ,ale jak poczytala czym to moze sie skonczyc na dzien dzisuejszy sobie odposcila.zaprowadzielm ja to optometry,dobral soczewki nauczyl zakladac i juz nie ma problemu ,moze nosic okulary przeciwslaneczne i na dzien dzisiejszy jest oki
kataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 14:24   #10
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

Dziękuję za udzielenie się w tym wątku
No właśnie nie wiem, zapytam mame co do soczewek, ale z operacji prędzej czy później skorzystam, nie odpuszczę
Większość osób jest z operacji zadowolona, więc to podwaja mój zapęd co do operacji
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:50   #11
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Korekcja oczu :(

Goodnes, moja wada sie zwiekszyla z 0,75 na 1,5 no i astygmatyzm tez sie 'przekrecil' (cylindry sie zmienily, czy cos tam, ja sie nie znam na tym za dobrze) ;-) Za dużo komputera, książek no i studia - nauka dzień i noc przed egzaminem to nie to, co oczy lubią najbardziej

Oj pamietam, jak chcialam nosic okulary przeciwsloneczne ;-) Zrobilam sobie takie ze szklami leczniczymi, ale to ograniczajace - wydalam na nie 300 zl, a inni mogą sobie kupować rozne za 20-50 zl. Chociaz wiem, ze okulary za 20 zl nie maja dobrego filtra, a te moje raczej tak...

Soczewki moga byc fajnym rozwiazaniem tymczasowym I mozna je nosic np. na wypady ze znajomymi czy do szkoly, a juz do komputera/w domu mozna nosic okulary Zeby oczu nie meczyc soczewkami non stop.
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 20:43   #12
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

O tak, co do okularów, masz rację
Mówcie mi po imieniu, Aśka się zwę
Nie noszę wgl. okularów przeciwsłonecznych, bo jak O.o
Ale w szczególności mi są nie potrzebne
No i właśnie zastanawiam się nad soczewkami hmmm. musze o tym poczytać i jeszcze jak będę na wizycie porozmawiać z lekarzem dzięki za wszelkie wskazówki
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:47   #13
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Korekcja oczu :(

osobioście odradzam zabieg. jestem już rok po. Fakt cudownie rano budzić się i widziec wszystko ostro, ale.. od czasu zabiegu mam nadwrazliwe oczy, wrażenie że czas reakcji jest dłuzszy niz przed zabiegiem, mam zespół suchego oka.
Bilans zysków jest mniejszy niż strat. Ale efekt zabiegu to bardzo indywidualną sprawa, znam tez osoby które nie mają żadnych skutków ubocznych i żałują ze tak późno zdecydowali się na korekcję laserową.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 22:16   #14
kataner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: Korekcja oczu :(

Corka byla dzisiej u nowej okulistki i oczywiscie poruszyla temat operacji i o dziwo Pani powiedziala ze jest za malo wiedzy na temat jak bedzie sie zachowywalo oko w starszym wieku jak pojawi sie jaskra zacma itd...a co najdziwniejsze nie zna okulisty ktory poddal sie operacji tylko ja wykonuja wiec to daje do myslenia.Naprawde soczewki kupuje w tej chwili 3 miesieczne ALE wiadomo basen ,sen ,trzeba wyjmowac ,dbac o sterylnosc ale corka mowi ze lepsze to niz okolary.
kataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 22:35   #15
Mariposaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Korekcja oczu :(

Ja mam 22 lata i od jakichs 10 mam wade wzroku, obecnie podobna do Twojej 4 lata temu zamienilam okulary na soczewki i baaardzo mi to ulatwilo zycie teraz okulary nosze tylko w domu, zeby oczy mogly odpoczac od soczewek. Polecam Ci zebys najpierw zaczela od soczewek, pozniej pomyslala o operacji! Z tym ze soczewki tez lepiej zaczac nosic nieco pozniej niz w wieku 16 lat (slowa mojego okulisty kiedy to ja bylam w Twoim wieku operacje laserowa mozna zrobic najwczesniej w wieku 21 lat bo wtedy stabilizuje sie wada wzroku. Im wieksza jest wada tym operacje przeprowadza sie latwiej bo latwiej "nastawic" wade. Przy malej wadzie latwiej o blad i niewyrownanie do 0 wiec nie musisz sie martwic ze jakas wada bedzie zbyt duza do operacji ja osobiscie mysle tez o tym zabiegu z tym ze najpierw musze wszystkiego dokladnie sie dowiedziec i rozwazyc wszystkie za i przeciw wiem ze po niej nie mozna rodzic naturalnie dzieci (tylko cesarka), niby to wazny aspekt ale biorac pod uwage nasza wade to tak czy siak porod naturalny jest przeciwwsazaniem bo mozemy stracic wzrok przy takim wysilku (odklejenie siatkowki)... Poki co jeszcze poczekam troche z decyzja i kiedy bede na 100% pewna to sie zglosze na zabieg pozdrawiam!
Mariposaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:59   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Korekcja oczu :(

Cytat:
Napisane przez Goodnes Pokaż wiadomość
Witam. Mam na imię Aśka i w tym roku ( dokładnie 18 sierpnia ) skończę 16 lat. Niestety moja wada jest bardzo wysoka : na jedno oko -5,5 a na drugie -4,5. Mama mi powiedziała, że nie zostawi mnie z okularami i gdy tylko skończe odpowiedni wiek pojadę na operację laserową. Niestety, nie wiem dwóch rzeczy : od ilu lat można przystąpić do takiej operacji oraz jaka maksymalna może być wada aby kwalyfikowała się jeszcze do operacji. Bardzo proszę o pomoc, jestem tym załamana, że gdy skończę odpowiedni wiek, moja wada będzie tak zaawansowana, że nie będę mogła poddać się operacji :ee k:
proszę o POMOC !
Nie masz czym sie zalamywac. Zapewne mozesz nosic soczewki? Nie masz wcale wielkiej weady sa ludzie ktorzy maja 2 razy wieksza i zyja z tym normalnie ( soczewki lub dobre okulary)
Na odpowiedni wiek mozesz sie nie doczekac, bo wiele osob nie nadaje sie do tej operacji. Wiem bo bylam na badaniach.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 11:47   #17
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

Właśnie dlatego założyłam ten wątek, żeby się dowiedzieć coś o operacji...
No właśnie, jak będę na najbliższej wizycie to zapytam o soczewki
I bardzo możliwe, że własnie soczewki będę nosiła do szkoły - kościoła , a okulary w domu żeby odpocząć
Dzięki za wszelkie informacje
Naprawdę mi pomogłyście
kennedy - mówisz że wada nie jest zbyt duża? Dla mie w takim wieku chyba jest Ale słyszałam że wada rośnie tak szybko tylko w wieku dojrzewania, że potem się ustabilizuje i będzie coraz mnie wzrastać... Chyba że się mylę?
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:33   #18
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Korekcja oczu :(

Cytat:
Napisane przez Goodnes Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego założyłam ten wątek, żeby się dowiedzieć coś o operacji...
No właśnie, jak będę na najbliższej wizycie to zapytam o soczewki
I bardzo możliwe, że własnie soczewki będę nosiła do szkoły - kościoła , a okulary w domu żeby odpocząć
Dzięki za wszelkie informacje
Naprawdę mi pomogłyście
kennedy - mówisz że wada nie jest zbyt duża? Dla mie w takim wieku chyba jest Ale słyszałam że wada rośnie tak szybko tylko w wieku dojrzewania, że potem się ustabilizuje i będzie coraz mnie wzrastać... Chyba że się mylę?
wada czesto rosnie z okiem. i stabilizuje sie kolo 20stego roku zycia czasem wczesniej czasem pozniej.
ja mialam 24 jakbylam na badaniach do operacji w klinice w Katowicach. Niestety nie moge
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 09:54   #19
Goodnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja oczu :(

O jacie
kennedy - przykro mi
no własnie, koło 20 roku, może wcześniej tak koło 19 a nawet 18 lat... więc nie wiadomo jeszcze... ja strasznie marze o operacji ale jak czytam właśnie opinie ludzi to coraz bardziej się od niej odwodzę... jeszcze nie wiadomo pogadam z okulistą jak będę na badaniach i ogólnie z rodzicami dzięki za porady
Goodnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.