Ważne ogłoszenie Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 09:45   #61
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Tak by było najlepiej - ogólna ocena recenzji a nie recenzentki - dla mnie tu chodzi o łatwe i szybkie wyszukanie rzetelnej wypowiedzi a nie dawanie plusów recenzentkom.
Takie są założenia, chwalimy recenzje, a nie ich autorkę...



Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Dla mnie ten system ma sens tylko w tym wypadku gdy będzie mozna sortować recenzje własnie w ten sposób. W innym wypadku to strata czasu.
Da się zrobić
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:46   #62
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość

Przydatność, wiarygodność - tak, na pewno.
Na pewno NIE będziemy oceniać koleżanki, bo ją lubimy - do tego służy ograniczenie pochwał do 5 w 5 dni na jedną osobę.
Zawsze to jakieś zabezpiecznie, tylko czy zda egzamin?
W przypadku karmy też było zabezpiecznie przed zbytnim dokarmianiem "po znajomości" a i tak najszybciej wężyka dorobiły sie Dziewczyny z największą liczbą znajomych.
Chyba to nie problem odczekać 5 dni i dodać kolejnych 5 plusów ulubionej Recenzentce.

Ja recenzji nie piszę, ale myślę o Dziewczynach, które być może piszą fajne recenzje, a nie znają tu nikogo (sporo jest Recenzentek, które się na forum nie udzielają lub bardzo sporadycznie), więc w pewnym sensie będą poszkodowane, bo brak punktów przy ich nickach będzie sugerował, że ich recenzje nie są wartościowe.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:49   #63
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Złosiu, tak się już kiedyś zastanawiałam czy nie dałoby się zrobić czegoś takiego jak "zły post", żeby odhaczać dla administratorek KWC te recenzje, które nie spełniają kodeksu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:24   #64
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
No ale przeciez negatywna recenzja tez moze byc oceniona jako przydatna.
dokładnie o tym pisałam - dla mnie najbardziej przydatne są właśnie te negatywne

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
[/size][/font]
Dokładnie, a zacznijmy od tego, że profile nie są uzupełnione i takie recenzje nawet z sensem napisane, tracą na wartości, moim zdaniem.
Co do uzupełniania profilu - czy nie mogłoby być po prostu obowiązku wypełnienia profilu dla każdego recenzenta? Wtedy można by zerknąć na profil i wiadomo, czy recenzja danego użytkownika jest dla nas przydatna czy nie...
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:36   #65
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Złosiu, tak się już kiedyś zastanawiałam czy nie dałoby się zrobić czegoś takiego jak "zły post", żeby odhaczać dla administratorek KWC te recenzje, które nie spełniają kodeksu.
Owszem, ale to jest temat na inny wątek
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:40   #66
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Owszem, ale to jest temat na inny wątek
A to tylko tak przy okazji. Pisałam kiedyś o tym na wątku o recenzjach do usunięcia.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:57   #67
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Zadaniem takiego rankingu (ale! patrz pierwszy post - celem nie jest prezentowanie zestawienia najlepszych recenzentek!) jest spowodowanie, że w KWC mniej pracy będą mieć administratorki z usuwaniem śmieciowych, niespełniających zasad kodeksu, recenzji.

to znaczy, że automatycznie będą usuwane recenzje bez "plusów"?


na you tube na przykład, można dodawać plusyi minusy przy każdym komentarzu-te z dużą ilościa minusów są zwijane i trzeba kliknąć, żeby je odczytać. są też komentarze bez ocen(albo plusy redukują sie z minusem).

wg mnie, wcale nie ułatwi to usuwania śmieciowych recenzji-bowiem będzie dużo recenzji bez plusów-nie wiem, jak ma to ułatwić pracę moderatorom, bo bedzie wymagało czytania tego wszystkiego teraz, jesli jakaś wizażanka natknie się na beznadziejną recenzję, to ją zgłasza w wątku na forum i moderator nie musi już sam tropić jej tam raczej nie zgłaszają recenzji nie łamiących regulaminu czy po prostu napisanych nieskładnie(ale wiadomo, o co chodzi recenzentce).

nie zrozumcie mnie źle-tak, jak są komentarze na yt bez plusów/minusów, tak też będą recenzje bez ocen-i wcale nei znaczy to, że koniecznei trzeba je usunąć


współczuję modom, którzy będą musieli godzinami siedzieć na KWC i sprawdzać wszystkie recenzje i czytać te wszystkie bez "plusów", żeby sprawdzić, czy nadają się do wyrzucenia


z tego rodzi się jasny wniosek-trzeba wprowadzić też "minusy". jeśli tego nie będzie, to recenzje złe zmieszają się ze zwykłymi(które mogą być też dobre-czasem po prostu lenistwo bierze górę-ile ocen mają filmiki na yt? załozę się, że nie na każdy tysiąc zalogowanych osób, któe obejrzą dany filmik, oceni go może z 200, jak nie mniej)

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Nowe użytkowniczki łatwiej znajdą recenzje lepsze od pozostałych.
Stare użytkowniczki przekonają się, jak ich recenzje widzą nowe
Wszyscy użytkownicy włożą choć o 1 kcal więcej energii w napisanie recenzji.
co to znaczy "recenzja lepsza"? badamy ją pod względem merytorycznym?

jeśli to niezgodne z regulaminem, edytuję ten post ale zamieszczę fragmenty 2 recenzji-obie dotyczą tego samego produktu i obie dały 1*:

A)Okropnosc! czegos gorszego w zyciu nie mialam. Oceniam zapach malinowy. Sztuczny. Czuje w nim sama chemie. I chyba tak jest naprawde bo skora jest tak sucha, ze schodzi platami. Czuje sie jakbym miala luszczyce. Moja mama tez go uzyla i ma to samo. Drapalam sie 2 dni tak mnie po nim swedzialo. Nigdy nie mialam uczulenia po[...]

B)Zapach najzwyczajniej brzydki - koło truskawki to on chyba nawet nigdy nie leżał okropny landryn. Konsystencja lejąca jak woda, płynu trzeba nalać dużo, zeby uzyskać porządany efekt. Płyn wysusza skóre, a zapach męczy już po drugiim użyciu. Nie polecam.

która z nich jest lepsza? która jest śmieciowa? mi sie wydaje, że w B) jest więcej informacji ale czy tak napisana recenzja dostanie plusa? a jeśli nie, czy to znaczy, że nic nie wnosi? dla mnie akurat B) wnosi ale nie sądzę, żeby dostała plusa w porównaniu do innych rozbudowanych recenzji


Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Odnośnie pustych profili cery - mogę "uzłośliwić" oprogramowanie tak, że nie będzie można pochwalić recenzji osoby, której profil nie ma wypełnionych konkretnych pól.
sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest zablokowanie możliwości recenzowania bez uzupełnienia profilu w końcu nie każdy dostanie plusa ale każdy powinien mieć ten profil wypełniony. dlaczego jeszcze tego nie zrobiono?
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu

Edytowane przez Ms.Torres
Czas edycji: 2009-01-06 o 12:59
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 13:21   #68
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
[U]to znaczy, że automatycznie będą usuwane recenzje bez "plusów"?
Ale na pewno tak nie będzie, przecież minie sporo czasu zanim wyróżni się wszystkie "dobre" recenzje.
Ta opcja ma za zadanie raczej udogodnić życie szukającym opinii o kosmetyku oraz zmobilizować recenzentki do pisania jak najprzydatniejszych recenzji.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:22   #69
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

A mnie pierwsze co przyszło do głowy to to, że niektóre kosmetyki mają po kilka, kilkanaście stron recenzji czy komuś będzie się chciało czytać dokładnie wszystkie, aby wybrać tą najlepszą. W pewnym sklepie internetowym jest właśnie opcja głosowania na najlepsze recenzje. Zauważyłam tendencje, że czyta się i ocenia (w większości przypadków) tylko te pierwsze komentarze, mało kto przywiązuje uwagę do starszych recenzji, które przecież mogą zawierać bardziej przydatniejsze uwagi i spostrzeżenia.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2009-01-06 o 13:23
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:52   #70
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A mnie pierwsze co przyszło do głowy to to, że niektóre kosmetyki mają po kilka, kilkanaście stron recenzji czy komuś będzie się chciało czytać dokładnie wszystkie, aby wybrać tą najlepszą. W pewnym sklepie internetowym jest właśnie opcja głosowania na najlepsze recenzje. Zauważyłam tendencje, że czyta się i ocenia (w większości przypadków) tylko te pierwsze komentarze, mało kto przywiązuje uwagę do starszych recenzji, które przecież mogą zawierać bardziej przydatniejsze uwagi i spostrzeżenia.

dokładnie i jeśli na tej pierwszej stronie będą same oceny 1* i w dodatku będą to recenzje z "plusem", to człowieka zniechęci do czytania reszty recenzji i w efekcie uzna, że produkt nie jest wart zakupu(lub na odwrót). no i ocenione będą tylko najnowsze recenzje

dla mnie najlepszym udogodnieniem jest sortowanie recenzji po ilości przyznanych kosmetykowi gwiazdek-najpierw sortuję i czytam te najgorsze, potem te najlepsze i jeśli jeszcze nie jestem zdecydowana, to czytam te pośrodku-z 3*. do tego kieruję się statystyką czy recenzent kupi ponownie dany produkt żaden ranking dobra/zła recenzja nie jest mi potrzebny, bo i tak będę czytać wszystkie za to może się to przydać innym, żeby ich zdyscyplinować w pisaniu albo pomóc w lenistwie(czytaniu)
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:17   #71
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
dla mnie najlepszym udogodnieniem jest sortowanie recenzji po ilości przyznanych kosmetykowi gwiazdek-najpierw sortuję i czytam te najgorsze, potem te najlepsze i jeśli jeszcze nie jestem zdecydowana, to czytam te pośrodku-z 3*. do tego kieruję się statystyką czy recenzent kupi ponownie dany produkt żaden ranking dobra/zła recenzja nie jest mi potrzebny, bo i tak będę czytać wszystkie za to może się to przydać innym, żeby ich zdyscyplinować w pisaniu albo pomóc w lenistwie(czytaniu)
Co do kolejności czytania recenzji mam tak samo. I szczerze mówiąc widzę w swoim przypadku małe prawdopodobieństwo, aby proponowany ranking przydał mi się do czegokolwiek.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 14:31   #72
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

jestem za, fajny pomysł czysto behawiorystyczny
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:11   #73
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Co do korzyści, to czy musza być one "namacalne" ? Wystaczy satysfakcja i świadomosć że jednak "po coś" klepie sie te recenzje.
Z korzyściami żartowałam Tylko pytanie, czy Wizażanki potrzebują takiego zapewnienia, że ktoś widzi(= docenia) ich recenzje?


Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Zadaniem takiego rankingu (ale! patrz pierwszy post - celem nie jest prezentowanie zestawienia najlepszych recenzentek!) jest spowodowanie, że w KWC mniej pracy będą mieć administratorki z usuwaniem śmieciowych, niespełniających zasad kodeksu, recenzji.(...)
Zrozumiałam to trochę inaczej:
Cytat:
W chwili obecnej pracujemy nad programem, który ma pomóc wyróżnić osoby piszące najlepsze recenzje kosmetyków w KWC.
(...)
W ten sposób chcemy, abyście mogły same promować recenzentki piszące najlepsze recenzje kosmetykow.

Po okresie wstępnym dopuszczamy (ale nie obiecujemy!) możliwość publikowania listy najbardziej chwalonych recenzentek KWC.
Z pierwszej wypowiedzi można się spodziewać, że chodzi o stworzenie rankingu najlepiej piszących dziewczyn( jeszcze o zgrozo, ta lista Złotych Recenzentek ). I tu jestem stanowczo przeciwna. Nie cierpię takich rankingów gwiazd, nawet jeśli mam szansę w nich zaistnieć
NATOMIAST warta rozważenia jest propozycja, o której też była parę razy mowa, tzn. ocena recenzji pod kątem ich użyteczności i solidności. Przydzielanie plusów (recenzjom, nie recenzentkom) czy innych znaczków. Tylko jak potem to będzie wyglądać? Przy danej recenzji będzie znaczek po prostu? I opis typu "123 użytkowników uznało recenzję za przydatną"?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:10   #74
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Również jestem przeciwna pomysłowi.
Odnoszę wrażenie, że doprowadzimy do tego samego do czego doprowadziły kiedyś karmy- czyli niezdrowej sytuacji, gdzie znany nick wizażanki staje się podstawą do przyznawania jej punktów.
Przecież to ranking kosmetyków, a nie recenzentek. Każdy zainteresowany produktem czyta jego recenzje i niektóre omija gdy mu nie przypadną do gustu. Świat składa się z różnych rodzajów osobowości i każda recenzja zaważa na średniej ocen, więc ogółem powinnyśmy rozważyć i te słabe i te wysokie, i te kiepsko napisane i te pisane jak wierszem.
Owszem, zgadzam się że niektóre recenzje rażą, ale od tego właśnie jest moderator (może powinno ich być więcej skoro pojawia się problem), by panować nad bałaganem. Więcej konsekwencji w wywalaniu bubli, a nie robienie konkursu na najpiękniejsze słowa.
Karmy były pomyłką, ludzie zaczęli przyznawać je sobie z wdzięczności, po przyjacielsku, z sympatii, bo znanej wizażance wypada dać (może da i mnie).
Podsumowując, nie widzę sensu robienia takiego rankingu. W pełni jednak popieram pomysł utworzenia rankingu recenzji. To one mają nam służyć na wieki a nie nick wizażanki
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:17   #75
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Jak już pisałam, pomysł jest dobry, ale przyszła mi do głowy pewna myśl....istnieje jeszcze jedno niebezpieczeństwo Jest wiele osób,które chcąc zaistnieć w społeczności internetowej biorąc udział w przeróżnych konkursach i rankingach. Co jeśli nagle pojawią się setki recenzji pisanych wyłącznie po to aby uzyskać punkty i podnieść prestiż na Wizażu? W dodatku recenzji wymyślonych na poczekaniu. Czasem natykam się na zmyślone recenzje, a przynajmniej sprawiające takie wrażenie, napisane z powodu niechęci do danej marki albo...chyba z nudów. Co jeśli teraz pojawią się setki, tysiące takich? Będzie trzeba chyba dziesięciokrotnie zwiększyć liczbę moderatorek KWC...

Edytowane przez tenarr
Czas edycji: 2009-01-06 o 20:20
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 22:00   #76
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy, mianowicie wyłączyłabym z tego systemu recenzje zapachów. Są one całkowicie subiektywnym zapisem wrażeń spowodowanych przez określone zapachy, nie ma w nich az tak wyraźnych kryteriów oceniania, jak wiek, rodzaj skóry czy włosów, skuteczność działania. No chyba ze będziemy oceniać poetyckość opisu...
moim zdaniem ocenianie zapachów na KWC jest w gruncie rzeczy bezsensowne. Pisanie opinii o produkcie mija się tutaj z celem, ponieważ NIKT nie zakupi flakonu na podstawie opinii, MUSI sam spróbować, powąchać i ocenić czy się DOBRZE W ZAPACHU czuje. Tutaj wchodzi w grę kwestia TYLKO I WYŁĄCZNIE gustu - a jest to kwestia bardzo indywidualna i o gustach sie nie dyskutuje

ale to już taki off i temat pewnie do osobnej dyskusji
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 22:11   #77
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
moim zdaniem ocenianie zapachów na KWC jest w gruncie rzeczy bezsensowne. Pisanie opinii o produkcie mija się tutaj z celem, ponieważ NIKT nie zakupi flakonu na podstawie opinii, MUSI sam spróbować, powąchać i ocenić czy się DOBRZE W ZAPACHU czuje. Tutaj wchodzi w grę kwestia TYLKO I WYŁĄCZNIE gustu - a jest to kwestia bardzo indywidualna i o gustach sie nie dyskutuje

ale to już taki off i temat pewnie do osobnej dyskusji
Jest jeszcze trwałość zapachu, ale też jestem zdania, że na każdym zapach inaczej się rozwija, stąd konieczna jest próba, a ta już sama z siebie pokaże trwałość zapachu.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 09:22   #78
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

pomysł jest bardzo dobry - trudno zdecydować sie na produkt kiedy większość jego recenzji jest czysto emocjonalna albo na zasadzie "krem w ogóle nie matuje" kiedy ocenia się krem tłusty
może to zmobilizuje część dziewczyn do rzetelnego oceniania

chyba najlepsze byłyby jakieś proste ikonki oznaczające punkty, stopnie przydatności recenzji czy coś takiego

tylko jak uniknąć tego, że ktoś oceni kiepsko recenzję bo "skoro mi krem pomaga a jakaś dziewczyna śmie twierdzić że jej nie to źle ocenię jej recenzję, niech ma nauczkę" ?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 09:26   #79
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Co jeśli nagle pojawią się setki recenzji pisanych wyłącznie po to aby uzyskać punkty i podnieść prestiż na Wizażu?
ale chyba będzie to jakiś ranking punktów za recenzje?
bo nie sądzę żeby wielu osobom chciało się pisać rzetelne a więc pracochłonne recenzje w tysięcznej ilość żeby być na szczycie rankingu
może ktoś taki napisze ich kilka ale ilu znajdzie się szaleńców którzy uczynią z tego główne zajęcie dnia?
recenzji pojawia się tyle że żeby być za wszelką cenę najlepszą recenzentką trzeby by tylko tym się zająć
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 12:52   #80
zyskowa
Zakorzenienie
 
Avatar zyskowa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 344
GG do zyskowa
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Świetny pomysł. Jeśli zobaczę rezenzję takiej recenzentki to będzie ona dla mnie bardziej wiarygodna niż inne
__________________
zyskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:01   #81
zyskowa
Zakorzenienie
 
Avatar zyskowa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 344
GG do zyskowa
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ale chyba będzie to jakiś ranking punktów za recenzje?
bo nie sądzę żeby wielu osobom chciało się pisać rzetelne a więc pracochłonne recenzje w tysięcznej ilość żeby być na szczycie rankingu
może ktoś taki napisze ich kilka ale ilu znajdzie się szaleńców którzy uczynią z tego główne zajęcie dnia?
recenzji pojawia się tyle że żeby być za wszelką cenę najlepszą recenzentką trzeby by tylko tym się zająć

wiesz, o tym nie pomyślałam. Zgadzam się z Tobą. Więc co będze. Może nawet dojść do tego, że pojawiające się recenzje będą pisane nie z autopsji tylko na podstawie już istniejących
__________________
zyskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:36   #82
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
moim zdaniem ocenianie zapachów na KWC jest w gruncie rzeczy bezsensowne. Pisanie opinii o produkcie mija się tutaj z celem, ponieważ NIKT nie zakupi flakonu na podstawie opinii, MUSI sam spróbować, powąchać i ocenić czy się DOBRZE W ZAPACHU czuje. Tutaj wchodzi w grę kwestia TYLKO I WYŁĄCZNIE gustu - a jest to kwestia bardzo indywidualna i o gustach sie nie dyskutuje

ale to już taki off i temat pewnie do osobnej dyskusji
A dlaczego ocenianie perfum jest bez sensu, a już kremów do twarzy czy innych jest w porządku?
Nie widzę różnicy między oceną perfum a kremów, bo w obu przypadkach są to opinie subiektywne.
Tak, jak każdy musi sam wypróbować perfumy, tak i krem przeciwzmarszczkowy inaczej na każdą kobietę działać będzie, bo uwarunkowane jest to nie tylko od składników, ale także od poszczególnej użytkowniczki; na przykład osoba paląca nie może oczekiwać cudów podczas, gdy ta niepaląca może go doznać, używając tego samego produktu.

Dlatego nie powinno się wyłączać ocen przy perfumach.


A wracając do tematu wątku:
- ciekawe, co o samym pomyśle sądzą Recenzentki?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 16:39   #83
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Kilka recenzji już w swoim życiu napisałam i dla mnie ten pomysł bardzo się podoba. Recenzji nie piszę dla siebie, tylko dla innych, mając nadzieję, że komuś chociaż trochę pomogę. Takie ocenianie pod względem przydatności recenzji (wydaje mi się, że założony system samych plusów będzie najodpowiedniejszy, bez rozdrabniania się na przykład na oceny od 1 do 5) będzie dla mnie wskazówką czy moje recenzje są komuś pomocne, czy zawarłam w nich wystarczającą ilość informacji

Ja jestem zdecydowanie na tak!
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:10   #84
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

A wracając do tematu wątku:
- ciekawe, co o samym pomyśle sądzą Recenzentki?

jestem recenzentką już 2 i pół roku, KWC czytam bardzo często, dodaję nowe produkty i staram się recenzować(do dziś mam ponad 200 recenzji). jedyne, co mogę powiedzieć o tych "plusach" przyznawanych recenzjom, to to, że i tak nie będę się nimi kierować, bo mam własny system czytania a i tak wolę przeczytać 50 recenzji danego produktu(choćby były beznadziejnie napisane) niż 3 najlepiej ocenione, bo wtedy mam większy pogląd na dany kosmetyk

jednak ten system na pewno zostanie wprowadzony, bo szefostwo wie lepiej

czasem nie ma co słuchać niechętnych zmianom użytkowników wiem coś o tym, bo sama byłam jedną z największych oponentek odnośnie zmiany szaty graficznej Wizażu była to i jest wg mnie zmiana na gorsze teraz też nie podchodzę entuzjastycznie to pomysłu "plusowania" recenzji ale jestem tylko dinozaurem
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:35   #85
blankaknalb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Na początku pojawił się problem edycji recenzji i co w takim wypadku ma się dziać z ocenami. Osobiście nie uważam, by oceny należało kasować, bo może to tylko zniechęcić do ich edycji.
Chciałam zwrócić uwagę na jedną kwestię. Nie wiem, czy sumowanie/uśrednianie wyników jednej recenzentki jest potrzebne. To, że napisałam możliwie rzetelną i obiektywną recenzję produktu X, nie znaczy, że moja recenzja produktu Y też jest w porządku. Napisałam już kilka recenzji. Jedne lepsze, drugie gorsze. Nadal będę oceniać produkty i nie potrzebuję być w jakimś rankingu. Natomiast to, że któraś z moich recenzji jest oceniana wyżej, inna niżej, mogłoby dać mi do myślenia i w efekcie pisałabym lepiej. Z kolei, jeżeli "uznana" recenzentka napisze coś, co należałoby ocenić negatywnie, wiele osób, ze względu na jej "prestiż" może i tak kliknąć plusik. Może to doprowadzić do obniżenia wiarygodności katalogu. Demonizuje, wiem ;-)
Po prostu mnie wystarczyłaby możliwość oceniania pojedynczych recenzji, bez łączenia ich z konkretną osobą. Opcja wyświetlania najpierw recenzji ocenionych jako najbardziej przydatne w tym wypadku przyśpieszyłaby przeglądanie KWC, gdy nie ma wiele czasu na podjęcie decyzji o zakupie.
blankaknalb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:24   #86
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Uważam, że nie powinno się publikować listy najlepszych recenzentek. Ocenianie w KWC powinno być misją bez gratyfikacji Poza tym, obawiam się, że może być tak jak na niektórych stronach, że ocenione będą niżej recenzje negatywne kosmetyku, który jest bardzo popularny i ogólnie dość dobrze oceniany. Recenzentka oceni inaczej niż większość i już bach bach bach kciuki w dół

Tak jest np. z ocenianiem komentarzy na różnych serwisach, wystarczy, że coś nie jest po myśli większości i wartościowy (tyle że inny) komentarz dostaje bardzo słabe oceny...

Recenzentka z dużymi wymaganiami np. mimo, że będzie świetną recenzentką w tym wypadku znajdzie się na końcu listy, bo ma większe wymagania niż ogół. Poza tym każdy ranking powoduje niezdrową rywalizację o.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam



Edytowane przez sabbatha
Czas edycji: 2009-01-07 o 18:32
sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:54   #87
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
No właśnie - zwracanie uwagi na znajome nicki. Nie popieram takiej postawy , przecież nie o to chodzi, chodzi o samą recenzję: jej przydatność, zawarte w niej informacje!

Ocenianie recenzji tak naprawdę według nicków będzie mijało się z celem i prowadziło do sytuacji, jaka miała miejsce z karmą!
Nie chodzi mi o zwracanie uwagi na nicki z powodu ulubionych nicków, tylko znajomości cery i upodobań danej wizażanki. Wiem, kto ma mniej więcej podobny gust zapachowy, czy równie problematyczną cerę, jak ja (czy chociaż wymagania wobec kosmetyków) i zwracam NA TO uwagę. Nie na to, co "koleżanka napisała".
Recenzje nieznajomych mi zupełnie osób RÓWNIEŻ biorę pod uwagę, pod warunkiem że z daną osobą w jakiś sposób mogę się zidentyfikować (aczkolwiek zaglądać do profilu każdej recenzentki zwyczajnie mi się nie chce, więc pomocne dla mnie jest określenie się w samej recenzji, np. "mam suchą skórę i ten krem robi z nią to i to").

Zamiast oceniania recenzji i wyróżniania recenzentek powinno się mieć opcję dodania kogoś np. do "ulubionych". Wyłącznie na własny użytek. Lub tak jak pisałam wcześniej, wyświetlania najwyżej ocenionych recenzji (pod kątem użyteczności) na początku.
__________________

Kosmetyki

Wish

Edytowane przez hathayoga
Czas edycji: 2009-01-07 o 18:55
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:56   #88
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

no tak, ale co z istniejacymi recenzjami, np taka baza art deco ma ogromna ilosc recenzji i nie sadze zeby ktos kto chce kupic baze czytal je wszystkie. Wiec najnowsze wiadomo ze beda czesciej oceniane ;] (juz zaczyna mi sie wkradac ciutka rywalizacji;d)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:51   #89
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Również jestem przeciwna pomysłowi.
Odnoszę wrażenie, że doprowadzimy do tego samego do czego doprowadziły kiedyś karmy- czyli niezdrowej sytuacji, gdzie znany nick wizażanki staje się podstawą do przyznawania jej punktów.
Przecież to ranking kosmetyków, a nie recenzentek. Każdy zainteresowany produktem czyta jego recenzje i niektóre omija gdy mu nie przypadną do gustu. Świat składa się z różnych rodzajów osobowości i każda recenzja zaważa na średniej ocen, więc ogółem powinnyśmy rozważyć i te słabe i te wysokie, i te kiepsko napisane i te pisane jak wierszem.
Owszem, zgadzam się że niektóre recenzje rażą, ale od tego właśnie jest moderator (może powinno ich być więcej skoro pojawia się problem), by panować nad bałaganem. Więcej konsekwencji w wywalaniu bubli, a nie robienie konkursu na najpiękniejsze słowa.
Karmy były pomyłką, ludzie zaczęli przyznawać je sobie z wdzięczności, po przyjacielsku, z sympatii, bo znanej wizażance wypada dać (może da i mnie).
Podsumowując, nie widzę sensu robienia takiego rankingu.
zgadzam się - wydaje mi się, że po prostu powstałoby kółeczko wzajemnej adoracji, dziewczyny oceniałyby opinie napisane przez koleżanki, znane wizażanki z forum, a nie te naprawdę solidne i rzetelne .
poza tym, obawiam sie trochę tego, że wizażanki, które piszą dobre i wiele dające oceny kosmetykow, a ktorych recenzje z jakiegos powodu nie zostałyby docenione moglaby poczuc sie w jakiś sposób pokrzywdzone, urażone itp. i po prostu przestac oceniac. moim zdaniem wprowadzając taki ranking absolutnie nic nie zyskujemy (poza przeniesieniem internetowych sympatii z forum na KWC), a możemy stracic naprawdę dobre recenzentki.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/




Edytowane przez lir391
Czas edycji: 2009-01-07 o 20:55
lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 04:48   #90
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Nie czytałam żadnych odpowiedzi w tym wątku, więc może już ktoś coś zgłaszał. Co jeśli ktoś ocenia np. krem na rozstępy dla ciężarnych i pisze "pięknie pachnie, dobrze się rozprowadza, wydajny, czy działa napiszę po porodzie, oceniając stan moich rozstępów". Jakość takiej recenzji zmieni się po jakimś czasie w zależności od tego, czy recenzentka dotrzyma słowa. Dokładnie chodzi mi o to - co z ocenami po edycji?
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.