Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 19:34   #1021
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Re: Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Beige-Sunkissed Fair, Buff-Light Neutral- te co zamowilas to bedą do tego dobre, mam tez buff perfect i jest to jasny neutralny bez - na stronce wyglada na znacznie ciemniejszy (dla mnie za jasny wiec bede sie go pozbywac). Piękny beż bez zoltego to buff beige neutral i buff flairy summer ale dla jasnych cer moze byc ciut zbyt ciemny i o dziwo dla beżowej karnacji multitasking jest fajny.
Hej Wszystkim!
Dawno tu nie pisałam, ale systematycznie zaglądałam
Nadal używam EDM i jestem bardzo zadowolona.

Używam podkładu Multi-tasting zamiennie z Lien ale do niego dosypuje Fair Medium do tego pod podkład - korektor intensive fair, a na koniec natural reflection fair lub light w zależności jakiego podkładu wcześniej użyłam.

Pastereczko!
zainteresował mnie Twój buff perfect, ponieważ mam jego próbkę i pasuje mi on, jaką masz formułę intensiv? próbkę czy pełnowymiarowe opakowanie? Może byś się chciała ze mną zamienić?

Mam kilka kosmetyków, które kolorystycznie mi nie pasują:
- próbki: podkład Light olive intensiv, light intensiv, korektor: multi-intensive;
- pełnowymiarowe: korektory- multitasting; intensive light
Jak by Ci coś odpowiadało to chętnie bym się zamieniła

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 20:52   #1022
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cześć Dziewczyny

mam konkretne pytanie odnośnie odcienia podkładu jaki miałabym wybrać z Everyday Minerals, bo kompletnie nie wiem który. Teraz używam Loreal true match C3(beige rose). niby powinnam wybrać jakiś z beży Minerals, ale loreal jest taki zółty bardziej(chyba sie zgodzicie ze mną) a te ich beże różowe jak świński ogonek. Który ich podkład moze byc zblizony do tego loreala???pomóżcie, prosze pozdrawiam
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 22:45   #1023
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rybka123 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

mam konkretne pytanie odnośnie odcienia podkładu jaki miałabym wybrać z Everyday Minerals, bo kompletnie nie wiem który. Teraz używam Loreal true match C3(beige rose). niby powinnam wybrać jakiś z beży Minerals, ale loreal jest taki zółty bardziej(chyba sie zgodzicie ze mną) a te ich beże różowe jak świński ogonek. Który ich podkład moze byc zblizony do tego loreala???pomóżcie, prosze pozdrawiam
Beze w edm nie sa absolutnie rozowe- BEIGE medium beige neutral, light tan, light medium a te z BUFF są przygaszone oliwką i neutralne z kapką szarości

MEGAN mam pelen wymiar w formule intensive i mysle nad korektorem od Ciebie (aaaa, tylko ja go probowalam 2x)
perfect kolor jest piękny tylko za jasny dla mnie
heh dopóki tu nie zaczęłam zaglądać wydawało mi się ze mam bardzo jasną karnację

I taka uwaga ogólna odnośnie dobierania koloru podkładu mineralnego:
z edm -43 odcienie x 4 formuly podkladu
z meoow -88 odcieni x 3 formuly podkladow
=> przy standardowych podkladach doradzenie jest proste z 8 kolorow srednio się wybiera, więc musicie troszkę więcej informacji pisac niz sam kolor podkladu aby w miare trafnie wytypowac te 3 probki darmowe kolorów
za to efekt po dobraniu odpowiedniego bedzie wart zachodu
zresztą inne firmy mineralne czesto porownują swoje kolory do edm i i inne będzie łatwiej dobrać
powodzenia dla wciąż poszukujących odcienia (pomozemy)
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:35   #1024
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Beze w edm nie sa absolutnie rozowe- BEIGE medium beige neutral, light tan, light medium a te z BUFF są przygaszone oliwką i neutralne z kapką szarości

MEGAN mam pelen wymiar w formule intensive i mysle nad korektorem od Ciebie (aaaa, tylko ja go probowalam 2x)
perfect kolor jest piękny tylko za jasny dla mnie
heh dopóki tu nie zaczęłam zaglądać wydawało mi się ze mam bardzo jasną karnację
Pastereczko jestem Twoim podkładem nadal zainteresowana, moje korektory też były używane, ale małe zużycie.
Pewnie intersuje się multi-tasting ? - który niestety dla mnie jest za ciemny.
Daj znać proszę, czy jesteś zainteresowana wymianką?
pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 20:25   #1025
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Zaczytuję się w waszym wątku i zasadzam na początek przygody z EDminerals, bo jakoś te z których korzystałam zawiodły mnie, a niestety mam dosyć płynnych podkładów :/
Chciałam się was poradzić odnośnie odcienia. Mam jasną cerę z żółtawym zabarwieniem, także żadne różowe odcienie nie wchodzą w grę... Nie wiem czy to coś ułatwi, ale w MACu jestem NC20. Zastanawiałam się nad odcieniami z gamy intensive: golden fair, olive fair, light olive, buff fairly light neutral i soft butter peach
Wiem, że ciężko tak doradzić nie widząc osoby, ale może macie jakieś sugestie? Pozdrawiam ciepło!
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 20:30   #1026
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals



wielkie dzięki za odpowiedz, jakoś sobie muszę poradzić, wybiore zreszta kilka na próbę i zobaczymy pozdrawiam
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 20:42   #1027
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Zaczytuję się w waszym wątku i zasadzam na początek przygody z EDminerals, bo jakoś te z których korzystałam zawiodły mnie, a niestety mam dosyć płynnych podkładów :/
Chciałam się was poradzić odnośnie odcienia. Mam jasną cerę z żółtawym zabarwieniem, także żadne różowe odcienie nie wchodzą w grę... Nie wiem czy to coś ułatwi, ale w MACu jestem NC20. Zastanawiałam się nad odcieniami z gamy intensive: golden fair, olive fair, light olive, buff fairly light neutral i soft butter peach
Wiem, że ciężko tak doradzić nie widząc osoby, ale może macie jakieś sugestie? Pozdrawiam ciepło!
Soft Butter Peach na pewno sobie odpuść, będzie dla Ciebie stanowczo za ciemny (mimo że na stronie EDM wygląda w porządku)
Ja chyba mam odcień cery NC20 lub NC15 (i ile taki istnieje) i używam Olive Fair i Golden Fair i te właśnie Tobie polecam. Odrobinę ciemniejszy będzie Fawn - dla mnie odrobinkę za ciemny, ale jeszcze znośny. Natomiast Golden Light i Light Olive są już za ciemne.
Rodzina Buff jest dla mnie zbyt neutralna, więc pewnie dla Ciebie również będzie nieodpowiednia.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 21:16   #1028
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Yahranwzprobuj jeszcze Beige Light Medium lub cool fairly light, a wszystkie z buff sobie odpuść, są prawdziwie neutralne ale celuj w olivki Frantic

Rybka123 celuj raczej w medium beze i buff

tu masz piekne zdjecia olivek
http://binary-star.blogspot.com/2008...haul-with.html

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2008-12-08 o 22:26
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 21:52   #1029
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Witajcie
Pierwszy raz zamawiam z tej strony, robię wszystko wg instrukcji z pierwszego postu lecz nie widzę kalkulatora do obliczen przesylki ?
Chciałam się dowiedzieć jaką wielkość mają produkty mini ?
Czy odcien golden fawn bedzie dobry dla osoby z jasną karnacją ale lekko żółtą ? DO tego wybrałabym roz yard sale/ tea time lub summer stroll - ktory radzicie ? Dla blondynki niebieskookiej
Pozdrowienia
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 22:26   #1030
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

sample- w 5ml pojemniczkach
mini- w 10ml pojemniczkach
róze te o ktore pytasz sa tu:
http://tempete.vox.com/library/photo...416270004.html
http://www.makeuptalk.com/forums/f16...hes-87404.html

ale polecam going pink to green

post 1015 napisany przez Nanomi- jedne z lepszych zdjęć, trzeba klikac i się znacznie powiekszają

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2008-12-09 o 10:54
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 22:50   #1031
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Witajcie
Pierwszy raz zamawiam z tej strony, robię wszystko wg instrukcji z pierwszego postu lecz nie widzę kalkulatora do obliczen przesylki ?
Chciałam się dowiedzieć jaką wielkość mają produkty mini ?
Czy odcien golden fawn bedzie dobry dla osoby z jasną karnacją ale lekko żółtą ? DO tego wybrałabym roz yard sale/ tea time lub summer stroll - ktory radzicie ? Dla blondynki niebieskookiej
Pozdrowienia
Nie ma kalkulatora, wartość pokaże Ci sie pod koniec składania zamówienia.
Produkty mini mają wielkość chyba 4g, zresztą tą informacje znajdziesz na pewno w pierwszym poście tego wątku.

Co do Golden Fawn, to po pierwsze stwierdzenie "jasna karnacja" jest bardzo płynne, to co jasne dla jednych dla innych już jest ciemne. Fawn to odcień wyrażnie żółty, więc nie wiem czy dla cery "lekko żółtej" się nada. Ale może to też kwestia nazewnictwa, co to jest "lekko żółta cera".
Z różem nie pomogę, bo nie mam pojęcia czy bardziej pasują Ci odcienie chłodne czy ciepłe. Pozostaje przejżenie swatchy.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2008-12-08 o 22:52
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 23:05   #1032
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Nie wiem jaka jest alternatywa okreslenia mojej cery jako jasnej z lekkim żółtym pigmentem Skoro ten opis jest tak nie jasny to proszę o podanie mi wytycznych jak powinnam go skonstruować aby był dla wszystkich zrozumiały
Tak czy siak dziękuję za odpowiedz.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 23:13   #1033
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest alternatywa okreslenia mojej cery jako jasnej z lekkim żółtym pigmentem Skoro ten opis jest tak nie jasny to proszę o podanie mi wytycznych jak powinnam go skonstruować aby był dla wszystkich zrozumiały
Tak czy siak dziękuję za odpowiedz.
Ja mam wg producentow klasycznych jasną cerę, natomiast z minerałów mam średnią, koleżanki wizażanki, które nie mogły znaleźć zbyt dużo w standardach dla bladolicych w minerałach moga i trafić na za jasne kolory. W odcieniu beżowym są żólte tony w linni Beige a nie ma w linni beży z Buff, są żółte odcienie i w Olive itd - stąd prośba o więcej informacji...
w Faq na sronie edm sa odcienie podkladow opisane (po ang) i podane znane (mnie tylko ze 3 ale jestem zacofana jesli chodzi o aktorki itp) osoby je noszące,
może porownasz sie do jakiejś sławy?
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 23:17   #1034
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Zaczytuję się w waszym wątku i zasadzam na początek przygody z EDminerals, bo jakoś te z których korzystałam zawiodły mnie, a niestety mam dosyć płynnych podkładów :/
Chciałam się was poradzić odnośnie odcienia. Mam jasną cerę z żółtawym zabarwieniem, także żadne różowe odcienie nie wchodzą w grę... Nie wiem czy to coś ułatwi, ale w MACu jestem NC20. Zastanawiałam się nad odcieniami z gamy intensive: golden fair, olive fair, light olive, buff fairly light neutral i soft butter peach
Wiem, że ciężko tak doradzić nie widząc osoby, ale może macie jakieś sugestie? Pozdrawiam ciepło!
Ja w MACu bym była NC15 - używam obecnie Fawn i Golden Fair. Golden Light może też być ok. Wszystkie są żółtawe, najbardziej Fawn. Olive Fair i Golden Fair to raczej NC15 niż NC20, ale do rozjaśnienia mogą się przydać. SBP odpada . BFLN nie będzie tak żółty jak tamte. Light Olive jest dla mnie o wiele za ciemny, jest mocno żółty.

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Witajcie
Pierwszy raz zamawiam z tej strony, robię wszystko wg instrukcji z pierwszego postu lecz nie widzę kalkulatora do obliczen przesylki ?
Chciałam się dowiedzieć jaką wielkość mają produkty mini ?
Czy odcien golden fawn bedzie dobry dla osoby z jasną karnacją ale lekko żółtą ? DO tego wybrałabym roz yard sale/ tea time lub summer stroll - ktory radzicie ? Dla blondynki niebieskookiej
Pozdrowienia
Jeśli z polskich podkładów trudno Ci jest znaleźć odpowiednio jasny to Golden Fair i Fawn mogą być. Golden Fair ma mniej żółtego pigmentu niż Fawn i jest jaśniejszy. Dorzuciłabym do tego Light (ciemniejszy niż Fawn) lub coś z Buff (np. Fairly Light Neutral) lub Olive (Olive Fair jest podobny do Golden Fair).

Możesz wrzucić jakiś kawałeczek twarzy? Najlepiej z różnych zdjęć, to może coś dokładniej doradzimy (nie musisz całej twarzy tylko wycinek zdjęcia).


Do obu dziewczyn: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1218798327 polskie podkłady najjaśniejsze (w płynie czy kremie) zwykle zaczynają się gdzieś koło Soft Butter Peach lub może Sunkissed Fair (nieliczne przypadki).
__________________


Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2008-12-08 o 23:27 Powód: dopisek
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:33   #1035
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Do obu dziewczyn: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1218798327 polskie podkłady najjaśniejsze (w płynie czy kremie) zwykle zaczynają się gdzieś koło Soft Butter Peach lub może Sunkissed Fair (nieliczne przypadki).
Ojej! Dopiero najjasniejsze odcienie to te? Kurcze.. to ja bede miec niebywały problem z pudrem jak juz bede zamawiac. Bo soft butter peach wyglada na taki dosc ciemny (przynajmniej ja bym go nie wziela) a ja z fluidow nigdy nie mialam najjasniejszego, choc jestem blada

Dziewczyny a napiszcie mi czy warto zamawiac przed swietami? Tzn chodzi mi o to czy paczka sie nei zawieruszy czy cos? No i kto dostarcza z Polski? Poczta czy kurier jakis?
Bo kiedy dostawalam paczki z USA od ciotki to zawsze okolo 4-5 miesiecy "szly" (Priorytet w okolicach swiat BN a dostawalam na Wielkanoc).
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2008-12-09 o 09:37
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:41   #1036
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ojej! Dopiero najjasniejsze odcienie to te? Kurcze.. to ja bede miec niebywały problem z pudrem jak juz bede zamawiac. Bo soft butter peach wyglada na taki dosc ciemny (przynajmniej ja bym go nie wziela) a ja z fluidow nigdy nie mialam najjasniejszego, choc jestem blada

Dziewczyny a napiszcie mi czy warto zamawiac przed swietami? Tzn chodzi mi o to czy paczka sie nei zawieruszy czy cos? No i kto dostarcza z Polski? Poczta czy kurier jakis?
Bo kiedy dostawalam paczki z USA od ciotki to zawsze okolo 4-5 miesiecy "szly" (Priorytet w okolicach swiat BN a dostawalam na Wielkanoc).
Anecka przed swietami wątpię czy dojdą... do mnie około miesiąca idą. Wysyłane są jako list, nawet pudełko można tam(usa) nadac jako list. Czasem mam radosc ze 2 tyg i są, ale to nieczęsto. Poza tym w Polsce zajmuje sie tym poczta polska a to jak wiesz różnie wygląda.... Mnie się zdaję że warto już zamówić i dojda akurat jak przejdzie pocztowa zawierucha.
Co do kolorow to jak spróbujesz te ode mnie to się dowiesz czy za jasne za ciemne za zolte itp i dalej Ci doradzimy

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2008-12-09 o 09:51
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:53   #1037
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ojej! Dopiero najjasniejsze odcienie to te? Kurcze.. to ja bede miec niebywały problem z pudrem jak juz bede zamawiac. Bo soft butter peach wyglada na taki dosc ciemny (przynajmniej ja bym go nie wziela) a ja z fluidow nigdy nie mialam najjasniejszego, choc jestem blada

Dziewczyny a napiszcie mi czy warto zamawiac przed swietami? Tzn chodzi mi o to czy paczka sie nei zawieruszy czy cos? No i kto dostarcza z Polski? Poczta czy kurier jakis?
Bo kiedy dostawalam paczki z USA od ciotki to zawsze okolo 4-5 miesiecy "szly" (Priorytet w okolicach swiat BN a dostawalam na Wielkanoc).
Tych jasnych jest więcej tylko w róznych kategoriach, te akurat ja miałam.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 10:56   #1038
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a napiszcie mi czy warto zamawiac przed swietami? Tzn chodzi mi o to czy paczka sie nei zawieruszy czy cos? No i kto dostarcza z Polski? Poczta czy kurier jakis?
Bo kiedy dostawalam paczki z USA od ciotki to zawsze okolo 4-5 miesiecy "szly" (Priorytet w okolicach swiat BN a dostawalam na Wielkanoc).
OMG po takim czasie to ja już bym dawno o paczce zapomniała. W "dobrych czasach" paczki z EDM szły tydzień. Potem standardem były dwa tygodnie. Ostatnia moja paczka doszła po miesiącu, ale to dlatego że przeglądał ją Urząd Celny. Przed Świętami zapewne te terminy się jeszcze trochę wydłużą ale na pewno nie do 5 miesięcy.

Jeżeli po 25 dniach roboczych nie otrzymasz paczki to pisz do EDM. Zwrócą Ci wówczas część lub całość forsy w postaci kuponu na kolejne zakupy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:08   #1039
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie ma kalkulatora, wartość pokaże Ci sie pod koniec składania zamówienia.
Produkty mini mają wielkość chyba 4g, zresztą tą informacje znajdziesz na pewno w pierwszym poście tego wątku.

Co do Golden Fawn, to po pierwsze stwierdzenie "jasna karnacja" jest bardzo płynne, to co jasne dla jednych dla innych już jest ciemne. Fawn to odcień wyrażnie żółty, więc nie wiem czy dla cery "lekko żółtej" się nada. Ale może to też kwestia nazewnictwa, co to jest "lekko żółta cera".
Z różem nie pomogę, bo nie mam pojęcia czy bardziej pasują Ci odcienie chłodne czy ciepłe. Pozostaje przejżenie swatchy.
Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest alternatywa okreslenia mojej cery jako jasnej z lekkim żółtym pigmentem Skoro ten opis jest tak nie jasny to proszę o podanie mi wytycznych jak powinnam go skonstruować aby był dla wszystkich zrozumiały
Tak czy siak dziękuję za odpowiedz.
Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Ja w MACu bym była NC15 - używam obecnie Fawn i Golden Fair. Golden Light może też być ok. Wszystkie są żółtawe, najbardziej Fawn. Olive Fair i Golden Fair to raczej NC15 niż NC20, ale do rozjaśnienia mogą się przydać. SBP odpada . BFLN nie będzie tak żółty jak tamte. Light Olive jest dla mnie o wiele za ciemny, jest mocno żółty.

Jeśli z polskich podkładów trudno Ci jest znaleźć odpowiednio jasny to Golden Fair i Fawn mogą być. Golden Fair ma mniej żółtego pigmentu niż Fawn i jest jaśniejszy. Dorzuciłabym do tego Light (ciemniejszy niż Fawn) lub coś z Buff (np. Fairly Light Neutral) lub Olive (Olive Fair jest podobny do Golden Fair).

Możesz wrzucić jakiś kawałeczek twarzy? Najlepiej z różnych zdjęć, to może coś dokładniej doradzimy (nie musisz całej twarzy tylko wycinek zdjęcia).


Do obu dziewczyn: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1218798327 polskie podkłady najjaśniejsze (w płynie czy kremie) zwykle zaczynają się gdzieś koło Soft Butter Peach lub może Sunkissed Fair (nieliczne przypadki).
Z tego wynika, że Fawn jest uniwersalny jasny acz istotnie mocno zółty - bo ja podobnie jak Nanomi(mając NC15) go używam a MAC miałam w lecie dobrany NC25, a teraz NC20 a na dodatek obecnie Fawn rozjaśniam
Jedyny buff który mi odpowiada to Linen (ma fatalne zdjęcie jest dużo jaśniejszy i taki uniwersalny, akurat tutaj ich opis był bardzo trafny)
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 11:25   #1040
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Z tego wynika, że Fawn jest uniwersalny jasny acz istotnie mocno zółty - bo ja podobnie jak Nanomi(mając NC15) go używam a MAC miałam w lecie dobrany NC25, a teraz NC20 a na dodatek obecnie Fawn rozjaśniam
Jedyny buff który mi odpowiada to Linen (ma fatalne zdjęcie jest dużo jaśniejszy i taki uniwersalny, akurat tutaj ich opis był bardzo trafny)
To ja chyba jestem NC10 skoro Fawn jest dla mnie za ciemny. Jest w ogóle odcień NC10 w MACu?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:37   #1041
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Anecka przed swietami wątpię czy dojdą... do mnie około miesiąca idą. Wysyłane są jako list, nawet pudełko można tam(usa) nadac jako list. Czasem mam radosc ze 2 tyg i są, ale to nieczęsto. Poza tym w Polsce zajmuje sie tym poczta polska a to jak wiesz różnie wygląda.... Mnie się zdaję że warto już zamówić i dojda akurat jak przejdzie pocztowa zawierucha.
Co do kolorow to jak spróbujesz te ode mnie to się dowiesz czy za jasne za ciemne za zolte itp i dalej Ci doradzimy
Moze dzisiaj dojda a z tymi swietami to chodzi mi o to, ze moze lepiej zamowic PO nowym roku, zeby nie bylo takich dni wolnych wlasnie jak swieta, bo zazwyczaj do mnie nei dochodza kartki/listy w tym orkesie wiec wolalabym nie ryzykowac zamawiac przed swietami.. no sama nie wiem Do 21 powinnam dostac 60zł na konto wiec stykneloby mi na probki z edm i pedzel a po nowym roku jak dostane reszte kasy to bym ewentualnie zamowila juz wieksze pojemniki

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
OMG po takim czasie to ja już bym dawno o paczce zapomniała. W "dobrych czasach" paczki z EDM szły tydzień. Potem standardem były dwa tygodnie. Ostatnia moja paczka doszła po miesiącu, ale to dlatego że przeglądał ją Urząd Celny. Przed Świętami zapewne te terminy się jeszcze trochę wydłużą ale na pewno nie do 5 miesięcy.

Jeżeli po 25 dniach roboczych nie otrzymasz paczki to pisz do EDM. Zwrócą Ci wówczas część lub całość forsy w postaci kuponu na kolejne zakupy.
No wlasnie ja zapominalam o paczkach Wyslana w listopadzie dochodzila w marcu/kwietniu..
Najgorszy jest Urzad Celny.. pamietam jak dostalam pake z materialami do szycia i slodyczami to slodycze porozwalane z paczek.. masakra

Kurcze tak ogladam video, dziewczyna ma korektor intensive medium
( http://uk.youtube.com/watch?v=Ch4gQuhbFyE ) a jest blada jak sciana.. ja nawet tego koloru nie bralam pod uwage jako korektor bo dla mnie za ciemny, no ale ja jestem ciemniejsza deko od tej dziewczyny to chyba intensive Tan powinnam wziac.. no ale zobaczymy, bo w sumie mysle nad zielonym, tylko nie wiem czy on bedzie widoczny na skorze :P ja mam strasznie duzo zaczerwienien.. jeszcze doszly mi przez ostatnie dni
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:39   #1042
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
To ja chyba jestem NC10 skoro Fawn jest dla mnie za ciemny. Jest w ogóle odcień NC10 w MACu?
Na ich stronie nie ma - może w MAC Pro? Trzeba pytać nawątku MACowym chyba. A w ogóle to kosmetyki mineralne maja wyjątkowo jasną gamę - nie wiem czy jakakolwiek firma, nie tylko Mac, ma takie jasne, ja widze po sobie - u nas biorę najjaśniejsze, a w mineralnych zaczynam od 2 w kolejności szukać
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:42   #1043
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Z tego wynika, że Fawn jest uniwersalny jasny acz istotnie mocno zółty - bo ja podobnie jak Nanomi(mając NC15) go używam a MAC miałam w lecie dobrany NC25, a teraz NC20 a na dodatek obecnie Fawn rozjaśniam
Jedyny buff który mi odpowiada to Linen (ma fatalne zdjęcie jest dużo jaśniejszy i taki uniwersalny, akurat tutaj ich opis był bardzo trafny)
Używam Fawn w na ślady po trądziku na brodzie i czasem na skrzydełkach nosa. Na resztę twarzy mam Golden Fair.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
To ja chyba jestem NC10 skoro Fawn jest dla mnie za ciemny. Jest w ogóle odcień NC10 w MACu?
Myślę, że obecnie NC15 byłoby dla mnie za ciemne, jesli chodzi o policzki, czoło (w lato mazałam czymś w NC15 po ręku w MACu i się wydawało ok). Fawn mi idealnie pasuje na brodę (ślady po trądziku), ale nałożony gdzie indziej jest za ciemny. Mam dziwną kolorystykę Nie ma NC10



Chyba możemy powiedzieć, że Fawn jest blisko NC15-20 a Golden Fair NC10 gdyby takie istniało.
__________________


Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2008-12-09 o 11:50
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 17:59   #1044
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Na ich stronie nie ma - może w MAC Pro? Trzeba pytać nawątku MACowym chyba. A w ogóle to kosmetyki mineralne maja wyjątkowo jasną gamę - nie wiem czy jakakolwiek firma, nie tylko Mac, ma takie jasne, ja widze po sobie - u nas biorę najjaśniejsze, a w mineralnych zaczynam od 2 w kolejności szukać
Spytałam tak tylko z ciekawości.

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Używam Fawn w na ślady po trądziku na brodzie i czasem na skrzydełkach nosa. Na resztę twarzy mam Golden Fair.

Myślę, że obecnie NC15 byłoby dla mnie za ciemne, jesli chodzi o policzki, czoło (w lato mazałam czymś w NC15 po ręku w MACu i się wydawało ok). Fawn mi idealnie pasuje na brodę (ślady po trądziku), ale nałożony gdzie indziej jest za ciemny. Mam dziwną kolorystykę Nie ma NC10



Chyba możemy powiedzieć, że Fawn jest blisko NC15-20 a Golden Fair NC10 gdyby takie istniało.
Myślałam że w MAC'u każdy znajdzie kolor dla siebie. To dziwne, nie sądziłam że jestem aż tak jasna..
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:03   #1045
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dzięki dziewczyny za pomoc z odcieniami, dużo rozjaśniło mi się

Btw, czy któraś z was nie będzie planować jakichś zakupów wkrtóce? Dowiedziałam się, że mój brat niestety nie będzie mógł dokonać zamówienia (nie ma takiej możliwości z kartą..), a ja sama jej jeszcze nie posiadam, nie pracuję więc brak stałych dochodów itd. + średnio się w tym orientuję! Szukam jakichś innych rozwiązań, ale gdyby do którejś z Was możnaby było się przy okazji "doczepic" byłoby mi szalenie miło, taka jestem napalona ))) chyba każda z was tak miała na początku, prawda?
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:10   #1046
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pomoc z odcieniami, dużo rozjaśniło mi się

Btw, czy któraś z was nie będzie planować jakichś zakupów wkrtóce? Dowiedziałam się, że mój brat niestety nie będzie mógł dokonać zamówienia (nie ma takiej możliwości z kartą..), a ja sama jej jeszcze nie posiadam, nie pracuję więc brak stałych dochodów itd. + średnio się w tym orientuję! Szukam jakichś innych rozwiązań, ale gdyby do którejś z Was możnaby było się przy okazji "doczepic" byłoby mi szalenie miło, taka jestem napalona ))) chyba każda z was tak miała na początku, prawda?
U niektórych to nie mija . Niestety teraz nie będę zamawiać .
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:19   #1047
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pomoc z odcieniami, dużo rozjaśniło mi się

Btw, czy któraś z was nie będzie planować jakichś zakupów wkrtóce? Dowiedziałam się, że mój brat niestety nie będzie mógł dokonać zamówienia (nie ma takiej możliwości z kartą..), a ja sama jej jeszcze nie posiadam, nie pracuję więc brak stałych dochodów itd. + średnio się w tym orientuję! Szukam jakichś innych rozwiązań, ale gdyby do którejś z Was możnaby było się przy okazji "doczepic" byłoby mi szalenie miło, taka jestem napalona ))) chyba każda z was tak miała na początku, prawda?

nie na początku, stale tak mamy
ja bede zamawiacw ciagu najblizszych dwoch dni (znowu)
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:52   #1048
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Oh, ale bym chciała dołączyć do tego szaleństwa, mam nadzieję że w przyszłym roku wreszcie będę miała możliwośc płacenia samodzielnie i nie będe musiała zawracać głowy innym ludziom
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:53   #1049
Agusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
nie na początku, stale tak mamy
ja bede zamawiacw ciagu najblizszych dwoch dni (znowu)
A ile osób mogłoby się podpiąć do Twojego zamówienia??
Agusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 21:17   #1050
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Agusiaczek Pokaż wiadomość
A ile osób mogłoby się podpiąć do Twojego zamówienia??
A ile chce dla mnie to nie problem. Potrzebujesz coś?
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.