Izotek - cz.II - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-11, 08:53   #4351
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Witam,
Dzis mój 31 dzień brania izoteku. Moja dawka to 40mg/dzień. Ze skutków ubocznych zauważyłem suchość, a co za tym idzie pękające usta, sucha skore twarzy oraz w zeszłym tygodniu na reku pojawiała mi się wysypka, takie czerwone krostki, które nie bolą, ale do tej pory robiło się tego coraz więcej. Gorzej jest także z samopoczuciem, często miewam uczucie senności oraz bywają bóle głowy, które potrafią wymęczyć cały dzień. Oczy także troszkę przesuszone i zmęczone. Ostatnio pojawiło mi się kilka krostek białych na twarzy i niestety jeden wielki czerwony pryszcz na szyi wypełniony pośrodku biała ropa, aż prosi się żeby go "wydusić" , ale Derma zabroniła wiec jestem dzielny. Na spierzchnięte usta stosuje pomadkę Nivea Hydro Care SPF 15 oraz alantan plus i to zestawienie przynosi mi na prawdę ulgę. Na twarz mam Avene Cleanance Hydra, co takze z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim "izotekowcom". Na krostki na rekach ostatnio dostałem od mojej Dermy balsam Lipikar Baume Ap+ i po prostu działa cuda!! Juz po pierwszym użyciu krostki zaczęły znikać, a po jednym dniu jest ich dwa razy mniej niż wcześniej. Myślę, ze jeszcze dwa dni i znikną całkowicie, ale o tym napisze właśnie po tym czasie. Niestety na kondycje psychiczna nie ma dobrego leku, mi pomagają ćwiczenia siłowe, ale może ktoś ma lepszy sposób?
Napiszcie czy ktoś miał taki problem jak ja z tym czerwonym pryszczem z białą ropa pośrodku? W jakim czasie to dziadostwo znikło? A może ktoś z Was ma jakiś sposób na tego typu pryszcze?

Odnosząc się do pytania kolegi powyżej, to mogę tylko napisać, iż słyszałem, ze nie można przerywać leczenia izotertynoina, dlatego dobrze by było, żebyś załatwił sobie skądś receptę. Nie wiem czy lekarz pierwszego kontaktu może Ci to przepisać, ponieważ niektóre leki mogą być przepisane przez lekarza specjalistę, ale chyba nie pozostaje Ci nic innego tylko spróbować. Powodzenia
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 09:10   #4352
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Izotek - cz.II

Ja też stałam przed wyborem kuracji Izotekiem, jak tak czytam Wasze posty to cieszę się, że w porę znalazła się alternatywa, która w dwa miesiące przywróciła moją twarz do stanu sprzed trądziku Ominęły mnie chociaż częste badania
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 09:27   #4353
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Dobry! Mam problem i pytanie z nim związane, proszę o pomoc :c. Mianowicie mój dermatolog ma L4 do końca stycznia, leki kończą się 14. Wizyta dopiero 2 lutego, mam przerwać kurację na pół miesiąca? Przecież to beznadzieja i będę musiał czekać miesiąc, dwa albo nawet trzy przed rozpoczęciem kolejnej, a jestem po półtorej miesiąca kuracji, szkoda by mi było tego czasu. Czy zwykły lekarz rodzinny przepisze mi axotret, warto się do nie udać i stracić pół dnia w kolejce i nie odmówi mi przepisania izo? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
Idź do innego dermatologa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 09:39   #4354
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Ja też stałam przed wyborem kuracji Izotekiem, jak tak czytam Wasze posty to cieszę się, że w porę znalazła się alternatywa, która w dwa miesiące przywróciła moją twarz do stanu sprzed trądziku Ominęły mnie chociaż częste badania
Eh, ja próbowałem już na prawdę wszystkiego, wiec chyba tylko to mi pozostało, chociaż oczywiście na początku było wiele wątpliwości związanych ze skutkami ubocznymi przez co zwlekałem z wdrożeniem kuracji. Mam 33 lata, a nie chce wyglądać jak 15 latek obsypany pryszczami
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 17:26   #4355
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Dobry! Mam problem i pytanie z nim związane, proszę o pomoc :c. Mianowicie mój dermatolog ma L4 do końca stycznia, leki kończą się 14. Wizyta dopiero 2 lutego, mam przerwać kurację na pół miesiąca? Przecież to beznadzieja i będę musiał czekać miesiąc, dwa albo nawet trzy przed rozpoczęciem kolejnej, a jestem po półtorej miesiąca kuracji, szkoda by mi było tego czasu. Czy zwykły lekarz rodzinny przepisze mi axotret, warto się do nie udać i stracić pół dnia w kolejce i nie odmówi mi przepisania izo? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
Szczerze mówiąc to ciężko mi uwierzyć, że jakikolwiek lekarz ,,na słowo" przepisze ci taki silny lek, no bo raczej żadnej dokumentacji nie posiadasz przy sobie. Ale chyba dermatolog dał ci prywatny numer telefonu do kontaktów gdyby się coś działo? Zadzwoń do niego po prostu. Może cię odeśle do jakiegoś kolegi czy coś, który ci bez problemu lek wypisze, zamiast się tułać po przypadkowych lekarzach i liczyć na czyjąś łaskę albo jej brak.
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 17:50   #4356
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to ciężko mi uwierzyć, że jakikolwiek lekarz ,,na słowo" przepisze ci taki silny lek, no bo raczej żadnej dokumentacji nie posiadasz przy sobie. Ale chyba dermatolog dał ci prywatny numer telefonu do kontaktów gdyby się coś działo? Zadzwoń do niego po prostu. Może cię odeśle do jakiegoś kolegi czy coś, który ci bez problemu lek wypisze, zamiast się tułać po przypadkowych lekarzach i liczyć na czyjąś łaskę albo jej brak.
To zalezy gdzie chodzi do lekarza. Ja chodzę do centrum medycznego, gdzie cała dokumentacja jest w systemie i jakby moja derma była na L4 to bez problemu mogę iść do innego po recepte, bo ten bez problemu bedzie mogl zobaczyc przebieg mojego leczenia, wyniki badań, itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 04:14   #4357
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

Pomocy(

Od 2 tygodni biorę izo jako moja ostatnia nadzieja na pozbycie się tego dziadostwa.
Dostałam jednak dość szybko, bo po tygodniu, zapalenia jelita. Za kolejne 2 tygodnie mam kolonoskopie.

Derma w odpowiedzi na mojego maila odp. Że mam odstawic ioztek. Czy po wyleczeniu jelita będzie możliwość powrotu do izo? Miał ktoś z was ten problem? tak myślę że może jest to spowodowane wysuszeniem błon śluzowych... Może można jakoś nawilżac ?

Strasznie nie chce rezygnować z kuracji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 08:07   #4358
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Izotek - cz.II

Jaki podkład polecacie będąc na kuracji izotekiem?
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 09:40   #4359
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Jaki podkład polecacie będąc na kuracji izotekiem?
U mnie sprawdzają się tylko minerały. Co prawda używam ich już niemalże 8 lat, a zwykłych podkladów używałam tylko na całonocne wyjścia. Przy minerałach wszystko wygląda super, a jak ostatnio probowałam nalozyc zwykly podkład, to wyglądałam jak jaszczurka, jakieś suche placki i skorki mi wyszly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 11:39   #4360
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Dobry! Mam problem i pytanie z nim związane, proszę o pomoc :c. Mianowicie mój dermatolog ma L4 do końca stycznia, leki kończą się 14. Wizyta dopiero 2 lutego, mam przerwać kurację na pół miesiąca? Przecież to beznadzieja i będę musiał czekać miesiąc, dwa albo nawet trzy przed rozpoczęciem kolejnej, a jestem po półtorej miesiąca kuracji, szkoda by mi było tego czasu. Czy zwykły lekarz rodzinny przepisze mi axotret, warto się do nie udać i stracić pół dnia w kolejce i nie odmówi mi przepisania izo? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
Poszłabym do lekarza pierwszego kontaktu, ale ze skserowaną dokumentacją od dermatologa. A jakby nie przepisał, to do innego dermatologa, prywatnie.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Regular Pokaż wiadomość
Napiszcie czy ktoś miał taki problem jak ja z tym czerwonym pryszczem z białą ropa pośrodku? W jakim czasie to dziadostwo znikło? A może ktoś z Was ma jakiś sposób na tego typu pryszcze?
Od czasu rozpoczęcia leczenia miałam dwa razy takie okropieństwo na plecach. Wycisnęłam. Ale ja wszystko wyciskam, chociaż wiem, że nie powinnam.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 11:39   #4361
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
U mnie sprawdzają się tylko minerały. Co prawda używam ich już niemalże 8 lat, a zwykłych podkladów używałam tylko na całonocne wyjścia. Przy minerałach wszystko wygląda super, a jak ostatnio probowałam nalozyc zwykly podkład, to wyglądałam jak jaszczurka, jakieś suche placki i skorki mi wyszly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam bardzo podobnie. Minerały najlepiej sie sprawdzają tylko u mnie słabo kryją zaczerwienienia i są bardzo nietrwałe ale i tak buzia wygląda lepiej niż ze zwykłym podkładem. Używam bazy mineralnej z Pure Colors i podkładu z Lily Lolo. Utrwalam pudrem transparentnym Kryolan. Masz jakieś patenty na większą trwałość i lepsze krycie? Bo po kilku godzinach podkład schodzi i zostaje tylko korektor :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 11:43   #4362
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Pomocy(

Od 2 tygodni biorę izo jako moja ostatnia nadzieja na pozbycie się tego dziadostwa.
Dostałam jednak dość szybko, bo po tygodniu, zapalenia jelita. Za kolejne 2 tygodnie mam kolonoskopie.

Derma w odpowiedzi na mojego maila odp. Że mam odstawic ioztek. Czy po wyleczeniu jelita będzie możliwość powrotu do izo? Miał ktoś z was ten problem? tak myślę że może jest to spowodowane wysuszeniem błon śluzowych... Może można jakoś nawilżac ?

Strasznie nie chce rezygnować z kuracji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Masakra, bardzo Ci współczuję. Zastanawiam się, czy to rzeczywiście wina izo, bo tydzień to jednak strasznie krótko. Ja po miesiącu dostałam zapalenia pęcherza z krwiomoczem, ale na szczęście nie było to raczej związane z lekami, tym bardziej, że miałam takie infekcje już kilka lat temu. Może u Ciebie też jest inna przyczyna i będziesz mogła wrócić do leczenia? A z ciekawości - jakie miałaś objawy?
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 12:25   #4363
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Teraz sobie przypomniałam, że kurację znosiłam gorzej w zimie niż latem. Mróz i zimne powietrze tragicznie na mnie działały. Właśnie mija pół roku od zakończenia kuracji, ale skórę mam nadal bardzo suchą i obecnie bardzo cierpię :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 13:46   #4364
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobnie. Minerały najlepiej sie sprawdzają tylko u mnie słabo kryją zaczerwienienia i są bardzo nietrwałe ale i tak buzia wygląda lepiej niż ze zwykłym podkładem. Używam bazy mineralnej z Pure Colors i podkładu z Lily Lolo. Utrwalam pudrem transparentnym Kryolan. Masz jakieś patenty na większą trwałość i lepsze krycie? Bo po kilku godzinach podkład schodzi i zostaje tylko korektor :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym po prostu zmieniła minerały, bo lily lolo to wg mnie bardzo słabe podkłady. Ja uzywam na zmiane Pixie i Clare Blanc i jest zadowolona. Przed izo moja skora byla bardzo tlusta i juz po 30min od nalozenia skora wygladala okropnie, ale teraz makijaz trzyma mi się caly dzien. Pod podklad nakladam filtr i baze glinkowa z Pixie, a na podklad puder z Couleur Caramel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 13:49   #4365
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie pojawil sie ból i krwawienie przy toalecie ( nigdy czegoś takiego nie miałam więc izo jest potencjalnym powodem.

Czy jak po 2 tyg przerwę kurację to po miesiącu mogę do niej wrócić??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 14:07   #4366
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
U mnie pojawil sie ból i krwawienie przy toalecie ( nigdy czegoś takiego nie miałam więc izo jest potencjalnym powodem.

Czy jak po 2 tyg przerwę kurację to po miesiącu mogę do niej wrócić??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Też miałam ten problem podczas kuracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 22:47   #4367
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny jestem załamana stanem mojej buzi.. biore 30mg. Wzięłam już 600. A moja dawka skumulowana to 9000. Idzie drugi miesiąc kuracji i na buzi jest tragedia. Z dnia na dzień coraz gorzej 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 08:46   #4368
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana stanem mojej buzi.. biore 30mg. Wzięłam już 600. A moja dawka skumulowana to 9000. Idzie drugi miesiąc kuracji i na buzi jest tragedia. Z dnia na dzień coraz gorzej 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz to przetrwać, najwidoczniej masz wysyp. Może minąć w każdej chwili
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 13:34   #4369
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Też miałam ten problem podczas kuracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Ty pewnie piszesz o zwykłym podrażnieniu okolic odbytu, a dziewczyna ma zapalenie jelita.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana stanem mojej buzi.. biore 30mg. Wzięłam już 600. A moja dawka skumulowana to 9000. Idzie drugi miesiąc kuracji i na buzi jest tragedia. Z dnia na dzień coraz gorzej ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może Twoje gruczoły łojowe tak ostro walczą, ale nie martw się - myślę, że i tak przegrają

Byłam wczoraj u mojej dermy, dostałam leki w normalnej dawce (30 mg) na ostatni miesiąc plus na kolejny 10 mg przez 15 dni, a potem co drugi dzień i na tym koniec. Wyniki mam świetne, nawet cholesterol mi spadł praktycznie do normy. Pokazałam dermie moje dziwne wypryski, których teoretycznie chyba nie powinno już być, ona stwierdziła, że prawie tego nie widać, ale przepisała mi Clindacne i jeszcze jakiś antybiotyk, żebym w razie czego posmarowała i nie kusiło mnie, żeby wyciskać i rozdrapywać. Nie wykupiłam, bo: 1) Szkoda mi kasy, 2) Liczę, że już nie będzie potrzeby :p Przy tym stwierdziła, że to nie zwykłe pryszcze, tylko delikatne zapalenie mieszków włosowych i nie wie, dlaczego mam coś takiego, ale kazała mi powtarzać sobie, że to już ostatnie "tchnienia" mojego trądziku. Zapytałam Ją też o dziwne zgrubienia na twarzy i powiedziała, że to od przesuszenia skóry, zdarza się często i zniknie samo. Ogólnie to jestem trochę podłamana, bo po tylu miesiącach efektu "wow" znowu boję się spojrzeć w lustro, ale z drugiej strony wiem, że przesadzam i znowu odzywa się moja uszkodzona psychika...

Przepraszam, że znowu się tak rozpisałam, ale mam wrażenie, że to mi w jakiś sposób pomaga, a może kiedyś pomoże też komuś innemu...

Edytowane przez Blondynka93
Czas edycji: 2018-01-13 o 13:39
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-13, 16:28   #4370
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Witam ponownie
Biorę już drugi miesiąc Axotret i wreszcie zrobiam badania.Wyszły ogólnie dobrze jednak w morfologii płytki krwi są niskie bo 134,0 a minimum to 150,0. Jest odnośnie nich wskazanie aby je skontrolować. I teraz pytanie do was czy to normlne przy retinoidach? Ktoś miał podobie??? Pytam bo nie wytrzymam z ciekawości a na wizyte u dermy muszę poczekać.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 16:47   #4371
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wiem szczerze mówiąc co dokładnie mam. Proktolog był tak nieprzyjemny i tylko burczal coś pod nosem. W każdym bądź razie izo nie odstawiam, biorę czopki i narazie jest ok, za tydzień kolonoskopia która pokaże co tak naprawdę się dzieje. W każdym bądź razie winny jest na 90% izo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 19:12   #4372
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie 4 dzień i podrażniona, szczypiąca skóra pod nosem. Mocno nawilżający krem jest średnio pomocny. Czym to posmarować? Alantanem?
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 19:57   #4373
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
U mnie 4 dzień i podrażniona, szczypiąca skóra pod nosem. Mocno nawilżający krem jest średnio pomocny. Czym to posmarować? Alantanem?
Może jakimś masłem? Np. z awokado, albo mango

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 20:28   #4374
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
U mnie 4 dzień i podrażniona, szczypiąca skóra pod nosem. Mocno nawilżający krem jest średnio pomocny. Czym to posmarować? Alantanem?
Mi na takie coś bardzo pomagał krem Avene Cicalfate. Ogólnie teraz czeka Cię jedno wielkie testowanie, zapomnij o kosmetykach, które używałaś do tej pory
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 20:45   #4375
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Może jakimś masłem? Np. z awokado, albo mango

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam masła w swoich zapasach, ale dziękuję za inspirację

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mi na takie coś bardzo pomagał krem Avene Cicalfate. Ogólnie teraz czeka Cię jedno wielkie testowanie, zapomnij o kosmetykach, które używałaś do tej pory
Miałam go kiedyś, poszukam, dziękuję
tak tak, wiem, przeczytałam z połowę wątku i kupiłam już kilka polecanych rzeczy, na dodatek lekarz mnie przestrzegał. I uważnie zapoznałam się z ulotką


Chciałabym przypomnieć swoje pytanie o krem z filtrem. Jaki, aby twarz wyglądała dobrze? Mam wrażenie, że sporo z nich się "wybłyszcza" a nie chcę na niego nakładać pudrów itp. W aptece zero próbek.
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 21:14   #4376
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Ja używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

Nie jest stricte do twarzy, ale nic złego mi się po nim nie dzieje, w dodatku nie bieli jakoś mocno i podkład całkiem nieźle z nim współgra.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 21:47   #4377
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Ja też stałam przed wyborem kuracji Izotekiem, jak tak czytam Wasze posty to cieszę się, że w porę znalazła się alternatywa, która w dwa miesiące przywróciła moją twarz do stanu sprzed trądziku Ominęły mnie chociaż częste badania
Hej, cóż to za alternatywa?
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-14, 11:13   #4378
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
U mnie 4 dzień i podrażniona, szczypiąca skóra pod nosem. Mocno nawilżający krem jest średnio pomocny. Czym to posmarować? Alantanem?
Ja stosuję Alantan zarówno pod nos jak i na wysypkę na dłoniach
Nadaje się jak najbardziej
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-14, 14:12   #4379
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Izotek - cz.II

dziewczyny takie pytanie. czy podczas kuracji izotekiem odczuwacie jakies niedogodnosci/objawy okolic intymnych? moj ginekolog powiedzial ze moja pochwa jest sucha jak wior i ze jestem mega narazona na zlapanie kazdej infekcji przez to oczywiscie dostalam jakies tam srodki.
czy wy tez macie taki problem? jakies bjawy typu swedzenie? a jesli tak to jak sobie radzicie?
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-14, 14:21   #4380
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
dziewczyny takie pytanie. czy podczas kuracji izotekiem odczuwacie jakies niedogodnosci/objawy okolic intymnych? moj ginekolog powiedzial ze moja pochwa jest sucha jak wior i ze jestem mega narazona na zlapanie kazdej infekcji przez to oczywiscie dostalam jakies tam srodki.
czy wy tez macie taki problem? jakies bjawy typu swedzenie? a jesli tak to jak sobie radzicie?
U mnie nic takiego nie występuje. Jedynie teraz, gdy oddaliśmy nawilżacz powietrza do naprawy, odczuwam wysuszenie nosa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.