Maść na gojenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-27, 19:06   #1
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 47

Maść na gojenie


Hej, moja twarz nie ma zbyt wielkich problemów z trądzikiem ale jak już coś wyskoczy to bardzo dłuugo się goi i nie, nie drapie.Mam pytanie jakich preparatów używacie żeby wasze zmiany się szybciej goiły i nie pozostawiały na skórze zaczerwień.
sevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 12:14   #2
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: Maść na gojenie

W zależności jakie to są dokładnie problemy skórne i jaka masz cerę ..
Mi pomaga np.maść cynkowa bo szybko wysusza niedoskonałości, trzeba ja stosować punktowo
Maść nagietkowa i rumiankowa działa przeciwzapalnie, a propolisowa przyspiesza regenerację naskórka, jest przeciwbakteryjna. Ale to tylko niektóre z wielu różnych maści o rożnym działaniu. Myślę ze w aptece na pewno cos podpowiedzą
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 21:29   #3
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: Maść na gojenie

Możesz też wypróbować mydła siarkowego (dostaniesz je w każdej aptece i w większych drogeriach). Z tej samej serii są też toniki i kremy, ja jednam kremów nie używam - po mydle miałam bardzo suchą skórę i gdy kremowałam twarz kremem z siarką to miałam wrażenie, że mnie piecze. Koleżanka mi podpowiedziała krem Serum2h - do tanich nie należy, ale jest bardzo wydajny i świetnie działa na skórę - nie tylko nawilża, ale też leczy ślady po trądziku.
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 16:44   #4
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 47
Dot.: Maść na gojenie

Cytat:
Napisane przez ance Pokaż wiadomość
Możesz też wypróbować mydła siarkowego (dostaniesz je w każdej aptece i w większych drogeriach). Z tej samej serii są też toniki i kremy, ja jednam kremów nie używam - po mydle miałam bardzo suchą skórę i gdy kremowałam twarz kremem z siarką to miałam wrażenie, że mnie piecze. Koleżanka mi podpowiedziała krem Serum2h - do tanich nie należy, ale jest bardzo wydajny i świetnie działa na skórę - nie tylko nawilża, ale też leczy ślady po trądziku.
Mydła siarkowego używam na zmiane z żelem z peelingiem, zależy co mi wpadnie w ręce. Nie mam dużego problemu z trądzikiem, wydaje mi się że pod tym względem mam całkiem ładną buzie, Problem w pojedyńczych sporadycznych wypryskach, które długo się goją niestety i nie wiem co by tu użyć żeby przyspieszyć odbudowe naskórka. Czytałam że można stosować maść z witaminą A, alantan, cepan ale który najlepszy i sprawdzony?a może jeszcze coś innego?
sevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:21   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Maść na gojenie

Cytat:
Napisane przez sevia Pokaż wiadomość
Mydła siarkowego używam na zmiane z żelem z peelingiem, zależy co mi wpadnie w ręce. Nie mam dużego problemu z trądzikiem, wydaje mi się że pod tym względem mam całkiem ładną buzie, Problem w pojedyńczych sporadycznych wypryskach, które długo się goją niestety i nie wiem co by tu użyć żeby przyspieszyć odbudowe naskórka. Czytałam że można stosować maść z witaminą A, alantan, cepan ale który najlepszy i sprawdzony?a może jeszcze coś innego?
Talk w płynie jest dobry, płynny talk (punktowo się nakłada) lub maść ichtiolowa, tak jak ktoś powyżej napisał, zależy co to za wypryski. Bo niektóre wymagają podsuszenia, a inne wręcz odwrotnie, wyciągnięcia na wierzch ropy np. Poza tym długotrwałe gojenie może oznaczać niedobory w organizmie, np. wit. C, cynku lub selenu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:07   #6
LoveForever18
Raczkowanie
 
Avatar LoveForever18
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 109
Dot.: Maść na gojenie

Polecam olejek z drzewa herbacianego Fajnie i szybko wysusza. w aptece ok.10 zł
LoveForever18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 12:09   #7
Siryn
Raczkowanie
 
Avatar Siryn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 86
Dot.: Maść na gojenie

Cytat:
Napisane przez sevia Pokaż wiadomość
Mydła siarkowego używam na zmiane z żelem z peelingiem, zależy co mi wpadnie w ręce. Nie mam dużego problemu z trądzikiem, wydaje mi się że pod tym względem mam całkiem ładną buzie, Problem w pojedyńczych sporadycznych wypryskach, które długo się goją niestety i nie wiem co by tu użyć żeby przyspieszyć odbudowe naskórka. Czytałam że można stosować maść z witaminą A, alantan, cepan ale który najlepszy i sprawdzony?a może jeszcze coś innego?
Ja na ranki po syfach używam żelu aloesowego (punktowo nakładam go całkiem sporo). Być może świeży aloes byłby lepszy, ale nie sprawdzałam.
Siryn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 12:51   #8
zosiaa1991
Przyczajenie
 
Avatar zosiaa1991
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
GG do zosiaa1991 Send a message via Skype™ to zosiaa1991
Dot.: Maść na gojenie

Cytat:
Napisane przez LoveForever18 Pokaż wiadomość
Polecam olejek z drzewa herbacianego Fajnie i szybko wysusza. w aptece ok.10 zł
Ja widziałam w mojej aptece trochę drożej, osobiście nie polecam niczego, rany same najlepiej się goją
zosiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:02   #9
johnnorton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Maść na gojenie

W twoim przypadku dobre będą preparaty oczyszczające twarz i różne maści. Ale każdy ma inną cerę i najlepiej żeby lek przepisał dobry dermatolog, po obejrzeniu skóry.
johnnorton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:20   #10
Piotrucha73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Maść na gojenie

Mam podobne doświadczenia jak Siryn - tylko żel aloesowy, na wszystkie paskudztwa i rany na skórze. Na dowolne wypryski, krosty, pryszcze, ale i codziennie po goleniu. Jest też świetny na świeże rany. Odkryłem przypadkowo, gdy rozciąłem paskudnie głowę na czole. Ktoś miał pod ręką żel i napaćkał mi tego sporo na ledwo oczyszczoną i ociekającą krwią ranę. Goiło się jak na psie

Jeden z lepszych a przy tym w dobrej cenie:
http://www.iherb.com/Jason-Natural-P...5?rcode=FUN494
http://www.iherb.com/Jason-Natural-M...6?rcode=FUN494

Jest też w kremie:
http://www.iherb.com/Jason-Natural-M...4?rcode=FUN494
Piotrucha73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 23:03   #11
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 47
Dot.: Maść na gojenie

U mnie jest tak ze jest coś niedużego oczywiście poruszam to i później zostaje strupek i ten strupek za nic nie może się zagoic tylko długo jest takim strupkiem a później zostaje czerwone przebarwienie.
__________________
Ludzie nigdy nie wspominają szczęścia z taką starannością,
z jaką przechowują w pamięci każdy szczegół swojego cierpienia.
Edward St Aubyn
sevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 13:01   #12
kustosz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Maść na gojenie

Maść cynkowa jest niezła, bo ściąga i wysusza, ale można też spróbować z Tormentiolem, który ma wyciąg z kłącza pięciornika i borax. Jeśli coś bez boraxu (organizm go nie wydala) to, np. jego odpowiednikiem jest Tormentalum. Mi pomagają obydwie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kustosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 17:52   #13
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Maść na gojenie

Ja używam maści z witaminą A, ale z tym większym stężeniem bodajże 1500. Czasem też maść tranowa i cudowny olejek tamanu
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:49   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Maść na gojenie

maść z witaminą a albo a+e.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 19:54   #15
Leeneczka
Raczkowanie
 
Avatar Leeneczka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 40
Dot.: Maść na gojenie

Ja proponuję podpytać kosmetyczkę lub dermatologa bo może zaproponować jakiś dobry zabieg i dobierze krem i coś dobrego do mycia. Ja tak jak Ance mam serum i mam mniejsze blizny ale jestem tez na stałe pod opieką kosmetyczki
Leeneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 20:54:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.