Tłusty Chudzielec to ja :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 16:20   #1
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40

Tłusty Chudzielec to ja :(


Tłusty chudzielec, gruba chudzina, chuda grubaska... te słowa określają moją figurę. W ubraniu wyglądam na szczupłą, wszyscy w pracy mówią, że jestem chudziną, przyjaciel twierdzi, że zapewne ważę tyle co marny kurczak... Jednak moje ciało jest tłuściutkie. Drobne, ale grube. Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli.
Zaznaczam, że nie jest to moja fanaberia. Nie jestem nastolatką marzącą o anorektycznej figurze. Mam 23 lata i jestem świadoma tego, że urodziłam się kobietą. Jeśli miałabym wybierać pomiędzy figurą Nicole Richie, a Jessicą Biel bez wahania wybrałabym tą drugą. Po prostu chcę czuć się pewniej we własnym ciele. Mam dość wałeczków odciskających się pod bluzką, wrzynających się ramionczkach od stanika brzydko odznaczających się na plecach, ściśniętego w spodniach i odstającego brzucha, grubiutkich ramion...
Od czego powinnam zacząć? Jem 4-5 posiłków dziennie, nie jem słodyczy, makaron i ryż tylko pełnoziarnisty, chleb bardzo rzadko, ale jeśli już to razowy lu chrupki, piję dużo wody, herbaty, staram się ćwiczyć regularnie, choć przyzam bez bicia, że przez ostatni miesiąc jest z tym gorzej, bo przygarnęłam psa i opieka i bycie przy nim zajmuje mi mnóstwo czasu. Chcę zacząć biegać przed pracą, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł. Pomożecie?
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:50   #2
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Na Twoim miejscu nie odchudzałabym się tylko wprowadziła zdrową dietę (brązowy ryż, chleb razowy, warzywa itd.) i postawiła na ćwiczenia. Tak jak piszesz, możesz zacząć od biegania, w domu możesz ćwiczyć 8-minutówki: http://www.youtube.com/results?searc...=8+minute&aq=f
Wtedy ciało nabierze trochę masy mięśniowej i nie będzie już takie 'tłuściutkie'.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:06   #3
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu nie odchudzałabym się tylko wprowadziła zdrową dietę (brązowy ryż, chleb razowy, warzywa itd.) i postawiła na ćwiczenia. Tak jak piszesz, możesz zacząć od biegania, w domu możesz ćwiczyć 8-minutówki: http://www.youtube.com/results?searc...=8+minute&aq=f
Wtedy ciało nabierze trochę masy mięśniowej i nie będzie już takie 'tłuściutkie'.
wydaje mi się, że jem zdrowo. tak jak napisałam ryż i makaron tylko brązowy, chleb również. przez długi czas jadłam zgodnie z zasadami 10 przykazań wyznawanych na Wizażu, ale jak poszłam do pracy trudno było się tego trzymać na 100%. zasady jednak znam i w miarę możliwości staram się je stosować. 8 minutówki robiłam co drugi dzień przez kilka tygodni, potem zwiększyłam liczbę powtórzeń. teraz opracowałam własny plan ćwiczeń, który od dziś wprowadziłam w życie.
myślę, że zbyt mało w moich treningach aerobów. ostatnio czytałam w Urodzie i Glamour o interwałach może powinnam o tym pomyśleć?
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:17   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

podstawa w twoim treningach powinien byc trening siłowy
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:47   #5
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
podstawa w twoim treningach powinien byc trening siłowy
dokładnie. postaw na spalanie tłuszczu (np. interwałami i aerobami) i budowanie mięśni (siłowymi).

mam dokładnie takie samo ciało - jestem lekka, bardzo drobna, ale większość mnie to tłuszcz, mam bardzo małe i słabe mięśnie, zapuściłam się no Jak mówię znajomym, że mi się tu trzęsie, a tu rozpływa, to się pukają w czoło, bo w ubraniu to wygląda ok i szczupło, więc brzmi to jak brednie anorektyczki
no ale nic, ja od jutra mam juz aktywny karnet na siłownię i fitness i działam xD
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:04   #6
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
podstawa w twoim treningach powinien byc trening siłowy
Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
dokładnie. postaw na spalanie tłuszczu (np. interwałami i aerobami) i budowanie mięśni (siłowymi).

mam dokładnie takie samo ciało - jestem lekka, bardzo drobna, ale większość mnie to tłuszcz, mam bardzo małe i słabe mięśnie, zapuściłam się no Jak mówię znajomym, że mi się tu trzęsie, a tu rozpływa, to się pukają w czoło, bo w ubraniu to wygląda ok i szczupło, więc brzmi to jak brednie anorektyczki
no ale nic, ja od jutra mam juz aktywny karnet na siłownię i fitness i działam xD
więc plan jest taki, same oceńcie:
będę ćwiczyła codziennie z jednym dniem przerwy na odpoczynek.
jednego dnia będą siłowe: wypady, przysiady, pompki, jakieś brzuszki- wszystko w trzech seriach i na koniec rozciąganie (a na początku rozgrzewka oczywiście ).
kolejnego dnia interwały np. skakanka lub marszobieg.
następnego dnia siłowe, dalej aeroby (interwały) itd.
czy jeśli poświęce na siłowe i aeroby (interwały) ok. 20 min. dziennie, ale będę ćwiczyła solidnie, bez ociągania, regularnie i bez wymówek to mogę liczyć na jakieś efekty?
jeśli będę chciała biegać rano przed pracą co mogę zjeść przed treningiem? a czy po jogingu będę mogła zjeść owsiankę?
__________________
breath keep breathing

Edytowane przez artzina
Czas edycji: 2009-05-04 o 18:05
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:10   #7
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

trening siłowy powinien byc przemyslany a nie takie wymyslanie w trakcie.
jest watek przykładowe treningi przeczytaj.
trening siłowy trwa ok 45-60 mim.
efekty napewno beda przy dobrej diecie i treningu
przed bieganiem zjesc lekki posiłek np. białkowy , po jak najbardziej moze byc owsianka.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 18:12   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Plan wygląda dobrze, na pewno efekty będą, jeśli do tego będziesz się dobrze odżywiać Warto zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej albo przynajmniej wymiary w kilku miejscach, żeby łatwiej było ocenić skuteczność planu po kilku tygodniach.
Przed bieganiem jakiś niewielki posiłek, przede wszystkim białko i węglowodany, po bieganiu - normalny posiłek. To tak ogólnie, bo nie piszesz, ile km zamierzasz robić i w jakim tempie, wiadomo, że co innego trzeba zjeść przed 5-kilometrowym joggingiem, a co innego przed tempówkami czy jakąś dłuższą trasą.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:30   #9
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
trening siłowy powinien byc przemyslany a nie takie wymyslanie w trakcie.
jest watek przykładowe treningi przeczytaj.
trening siłowy trwa ok 45-60 mim.
efekty napewno beda przy dobrej diecie i treningu
przed bieganiem zjesc lekki posiłek np. białkowy , po jak najbardziej moze byc owsianka.
wow, 45-60 min to dla mnie niewykonalne. no chyba, że w tym liczona jest rozgrzewka i rozciąganie, no to może mam zawsze mało czasu na wszystko. kiedyś ćwiczyłam ok godziny dziennie i brakowało mi czasu na życie. ćwiczenia stały się sensem mojego życia, bez jednego dnia treningu czułam się gruba- paranoja. nie chcę do tego wracać.
Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Plan wygląda dobrze, na pewno efekty będą, jeśli do tego będziesz się dobrze odżywiać Warto zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej albo przynajmniej wymiary w kilku miejscach, żeby łatwiej było ocenić skuteczność planu po kilku tygodniach.
Przed bieganiem jakiś niewielki posiłek, przede wszystkim białko i węglowodany, po bieganiu - normalny posiłek. To tak ogólnie, bo nie piszesz, ile km zamierzasz robić i w jakim tempie, wiadomo, że co innego trzeba zjeść przed 5-kilometrowym joggingiem, a co innego przed tempówkami czy jakąś dłuższą trasą.
pomierzę się jutro rano. jeśli chodzi o bieganie to moja kondycja jest zapewne zerowa mam wycięty z Shape trening kardio, który wygląda tak: 5 minut szybiego marszu, 2 minuty wolnego (umiarkowanego,spokojnego ) biegu, 1 minuta szybkiego biegu, 1 minuta wolnego, 1 minuta sprintu, 2 minuty wolnego, 1 szybkiego, 1 wolnego, 1 minuta sprintu, 1 wolnego, 1 szybkiego, 2 wolnego biegu, 5 minut marszu. pisałam to z pamięci, ale chyba się nie pomyliłam. może być ?
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 19:16   #10
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Artzina, wiadomo, nie od razu kraków zbudowano, zacznij od takiej długości ćwiczeń, jaką dasz radę wykonać, z czasem, kiedy zobaczysz efekty i postępy, sama będziesz chciała wydłużac treningi
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 19:54   #11
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Artzina, wiadomo, nie od razu kraków zbudowano, zacznij od takiej długości ćwiczeń, jaką dasz radę wykonać, z czasem, kiedy zobaczysz efekty i postępy, sama będziesz chciała wydłużac treningi
masz rację, nie ma się co rzucać z motyką na słońce
rano wstaję o 4.00 (jak zwykle kiedy mam na 6.00 do pracy). dziś jestem z moim pieskiem na wsi u rodziców i zostaję do jutra, także pobiegam po wiejskiej dróżce z moim Tymusiem. jeszcze lepiej dla mnie, bo będę mogła swobodnie dyszeć i płuca wypluwać. w mieście to bardziej krępujące
spróbuję zrobić ten trening z Shape, który przytoczyłam wyżej.
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 20:14   #12
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Przeczytałam spokojnie cały wątek, lecz w tym momencie:
Cytat:
Napisane przez artzina Pokaż wiadomość
rano wstaję o 4.00 (jak zwykle kiedy mam na 6.00 do pracy).
padłam.
Współczuję konieczności tak wczesnego wstawania.
Ostatnio sporo ćwiczę i dzisiaj mimo iż sama obudziłam się kilka minut po piątej, odpuściłam sobie trening, ponieważ popołudniu byłam zwyczajnie zmęczona.
Nie wiem, czy to z powodu braku snu, przetrenowania, czy drastycznego odstawienia kofeiny.

Zdradzisz nam swój wzrost i wagę?

EDIT: rzuciło mi się w oczy coś dla Ciebie.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54556
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197033

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-05-04 o 20:21
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:27   #13
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Przeczytałam spokojnie cały wątek, lecz w tym momencie:

padłam.
Współczuję konieczności tak wczesnego wstawania.
Ostatnio sporo ćwiczę i dzisiaj mimo iż sama obudziłam się kilka minut po piątej, odpuściłam sobie trening, ponieważ popołudniu byłam zwyczajnie zmęczona.
Nie wiem, czy to z powodu braku snu, przetrenowania, czy drastycznego odstawienia kofeiny.

Zdradzisz nam swój wzrost i wagę?
wiesz, dla mnie kiedyś 4.oo to był środek nocy, nieludzka pora ale poszłam do pracy, przewartościowałam trochę życie i wstaję o tej porze bez większych problemów nie jest tak codziennie. pracuję na trzy zmiany i co tydzień zmienia mi się godzina pracy. najmniej lubię chodzić do roboty na 14.00, bo mam wtedy najmniej dnia, najbardziej lubię na 22.00 wtedy wstanę po 12.00 i mam mnóstwo czasu dla siebie i mojego psa. na początku kiedy wstawałam o 4.00 mówiłam sobię na ch** mi ta praca :P, ale teraz już jest ok.

co do wzrostu i wagi to nie tajemnica mam 160 cm. i 55 kg. co najlepsze czuję się na 60 kg. a wszyscy dają mi 50-52 kg.

dzięki za linki, napewno poczytam
__________________
breath keep breathing

Edytowane przez artzina
Czas edycji: 2009-05-04 o 20:30 Powód: dopisek
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:03   #14
Marcia_E
Raczkowanie
 
Avatar Marcia_E
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 258
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Ja do ćwiczeń i diety dorzuciłabym jakiś dobry balsam wyszczuplający/ujędrniający
Marcia_E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:54   #15
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez Marcia_E Pokaż wiadomość
Ja do ćwiczeń i diety dorzuciłabym jakiś dobry balsam wyszczuplający/ujędrniający
najlepiej + masaż
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 09:00   #16
Marcia_E
Raczkowanie
 
Avatar Marcia_E
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 258
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
najlepiej + masaż
Dokładnie
Marcia_E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 12:16   #17
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez artzina Pokaż wiadomość
wiesz, dla mnie kiedyś 4.oo to był środek nocy, nieludzka pora ale poszłam do pracy, przewartościowałam trochę życie i wstaję o tej porze bez większych problemów nie jest tak codziennie. pracuję na trzy zmiany i co tydzień zmienia mi się godzina pracy. najmniej lubię chodzić do roboty na 14.00, bo mam wtedy najmniej dnia, najbardziej lubię na 22.00 wtedy wstanę po 12.00 i mam mnóstwo czasu dla siebie i mojego psa. na początkaku kiedy wstawałam o 4.00 mówiłam sobię na ch** mi ta praca :P, ale teraz już jest ok.

co do wzrostu i wagi to nie tajemnica mam 160 cm. i 55 kg. co najlepsze czuję się na 60 kg. a wszyscy dają mi 50-52 kg.

dzięki za linki, napewno poczytam

jakie to dziwne, i nie sprawiedliwe, jeden waży 60 drugi 50 i wyglądaja tak samo. ja mam 168 cm, i ważę 53 kg, i nikt mnie chudzielcem niestety już nie nazywa..cały czas na diecie jestem.

pracujesz na 3 zmiany, jadasz kilka posiłków dziennie, ale zapewne o różnych godzinach, i jak idziesz na nocke, to podjadasz w nocy...
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:32   #18
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez MissHuffy Pokaż wiadomość
pracujesz na 3 zmiany, jadasz kilka posiłków dziennie, ale zapewne o różnych godzinach, i jak idziesz na nocke, to podjadasz w nocy...
bardzo ciężko jest "zrobić coś super konkretnego" ze swoim ciałem przy takim trybie życia/pracy, niemniej jednak coś się zawsze da wykombinować, pomimo tego lekkiego "rozstrojenia" powstałego w wyniku różnorodnej aktywności (szeroko pojętej) i zmiennego dostarczania pożywienia (nie wyobrażam sobie nie zjeść w nocy, muszę być w ciagłej gotowości do działania i mieć siłę)- wiem to po sobie, ponieważ pracuję w identycznym systemie zmianowym i do efektu który zadawala mnie dochodzę jedynie wówczas gdy mam sporo wolnego (np. na urlopie czy zwolnieniu)
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:49   #19
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez MissHuffy Pokaż wiadomość
jakie to dziwne, i nie sprawiedliwe, jeden waży 60 drugi 50 i wyglądaja tak samo. ja mam 168 cm, i ważę 53 kg, i nikt mnie chudzielcem niestety już nie nazywa..cały czas na diecie jestem.

pracujesz na 3 zmiany, jadasz kilka posiłków dziennie, ale zapewne o różnych godzinach, i jak idziesz na nocke, to podjadasz w nocy...
Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
bardzo ciężko jest "zrobić coś super konkretnego" ze swoim ciałem przy takim trybie życia/pracy, niemniej jednak coś się zawsze da wykombinować, pomimo tego lekkiego "rozstrojenia" powstałego w wyniku różnorodnej aktywności (szeroko pojętej) i zmiennego dostarczania pożywienia (nie wyobrażam sobie nie zjeść w nocy, muszę być w ciagłej gotowości do działania i mieć siłę)- wiem to po sobie, ponieważ pracuję w identycznym systemie zmianowym i do efektu który zadawala mnie dochodzę jedynie wówczas gdy mam sporo wolnego (np. na urlopie czy zwolnieniu)
pracuję na trzy zmiany i faktycznie nie jest możliwe zachowanie tych samych godzina na posiłki. dlatego to sobię odpuściłam i jem mniej więcej co 3-4 godziny. często kroję sobię w grube plastry kilka marchewek i zjadam jako posiłek. jeden konkretny zjadam w pracy zawsze, np. grahamka z chudą wędliną, pomidorem, sałatą, plastrem sera lub sałatkę z olejem rzepakowym lub oliwą. czasem jem Lu Go, piję jogurty pitne, kefiry, sok pomidorowy, soczek Pysio...
napiszę co dziś zjadłam, same oceńcie:
rano ok. 5.00 śniadanie: owsianka na wodzie z serkiem wiejskim (0,4%) i jabłkiem.
ok 8.00: sok pomidorowy Włocławek
9.30: grahamka posmarowana serkiem wiejski, 4 plastry chudej wędliny drobiowej, 2 plastry sera gouda; pomarańcza.
ok 12.00: jabłko
po 15.00: warzywa na patelnię podsmarzone na oleju rzepakowym
później się drzemnęlam
ok. 18.30 kromka chleba chrupkiego i activia z ziarnem zbórz
ok. 19.30 potańczyłam z 30 minut (zasapałam się przy tym )
teraz kończę kolację: miseczka gotowanych na parze warzyw, 4 plastry drobiowej wędliny, 2 kromki chrupkiego pieczywa.
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 12:21   #20
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Najlepiej wybierz się na jakąś siłownię i poproś specjalistę o opracowanie planu treningów.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:02   #21
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Najlepiej wybierz się na jakąś siłownię i poproś specjalistę o opracowanie planu treningów.
bardzo bym chciała, ale w moim mieście nie ma siłowni
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:34   #22
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Bieganie pomoże na wszystko nie dość że nabierzesz kondycji to jeszcze "odtłuścisz " ciałko
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:56   #23
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez 20Agatka20 Pokaż wiadomość
Bieganie pomoże na wszystko nie dość że nabierzesz kondycji to jeszcze "odtłuścisz " ciałko
stwierdzasz to na własnym przykładzie?
btw też mam na imię agata
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:37   #24
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Tak Agatko stwierdzam to na własnym przykładzie biegam w prawdzie nie na dworze ale w domu , na Orbitreku , moja kondycja poprawiła się diametralnie nie mam już zadyszki lecąc na przykład na autobus , moje ciało wyraźnie się ujędrniło , zniknął celulit także gorąco polecam
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 14:03   #25
artzina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Cytat:
Napisane przez 20Agatka20 Pokaż wiadomość
Tak Agatko stwierdzam to na własnym przykładzie biegam w prawdzie nie na dworze ale w domu , na Orbitreku , moja kondycja poprawiła się diametralnie nie mam już zadyszki lecąc na przykład na autobus , moje ciało wyraźnie się ujędrniło , zniknął celulit także gorąco polecam
a powiedz Agatko czy drogo Cię ten orbitrek kosztował? sama myślałam o zakupie, ale nie wiem w jakich granicach cenowych się skupić i czy warto kupować taki sprzęt na allegro...
__________________
breath keep breathing
artzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 14:44   #26
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Ja kupiłam za niecałe 800 zł na raty (nieoprocentowane ) są też dużo droższe ale myślę że mój jest ok . jest magnetyczny więc podczas ćwiczeń wcale go nie słychać , ma koło zamachowe 6 kg , ośmiostopniową regulację oporu , duży monitor , który pokazuje czas , dystans jaki się przebiegło , spalone kalorie i puls . Według mnie jak masz możliwość zakupienia sprzętu w sklepie to się nie zastanawiaj na allegro to różnie bywa , może się zdarzyć że sprzęt Ci się zepsuje a akurat nie będzie serwisu w twojej miejscowości i będziesz musiała go wysłać na własny koszt a kupując na miejscu serwis jest zazwyczaj w sklepie .
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:15   #27
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Ja bym raczej polecała zwyczajne bieganie na świeżym powietrzu, to dużo więcej daje niż orbitrek, no i buty mniej kosztują, a do tego nie zajmują miejsca w domu

Artzina, jadłospis bardzo kiepski - rzuć okiem najpierw na "10 przykazań żywieniowych" z forum Dietetyka, potem oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne jakimś kalkulatorem, a potem się tego trzymaj i na pewno po kilku tygodniach zobaczysz zmiany w sylwetce, bo tak to nie ma się co dziwić, że masz do niej jakieś zastrzeżenia.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:54   #28
marcela23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 439
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

chyba muszę się wglębić w ten temat, bo mam niestety taki sam problem. w ciuchach niezła figura, ale tak naprawdę sam tłuszcz i cellulit
marcela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 08:03   #29
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Midi Orbitrek daje bardzo bardzo wiele a zwłaszcza jak się regularnie trenuje Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tymi butami ja ćwiczę w zwykłych tenisówkach (koszt 10zł) i uwierz mi , że nie sprawiają żadnego problemu
artzina jeśli masz wątpliwości co do Orbiego to zapraszam na wątek jemu poświęcony https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245990 zobaczysz ile dziewczyn jest zadowolonych z jego efektów
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 10:24   #30
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Tłusty Chudzielec to ja :(

Agatko, czytaj ze zrozumieniem - Midi napisała, że dobre buty do biegania są tańsze od orbitreka.


poza tym sam orbitrek to nie jest dobry pomysł, same ćwiczenia aerobowe na dłuższą metę doprowadzają do innego zarządzania energią przez organizm -> do spowolnienia przemiany materii, żeby temu zapobiec należy dorzucić co 2 trening ćwiczenia siłowe. Więc, skoro i tak sam orbitrek to za mało, to moze nie warto na niego tyle wydawac?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.