Dieta i ćwiczenia. Jak ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 20:11   #1
margga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 155

Dieta i ćwiczenia. Jak ?


Witam

Postanowiłam przejść na dietę. Wiem jak będzie wyglądała także nie w tą str. kieruję swoje pytanie. Problem polega na tym, że podczas odchudzania chciałabym zacząć ćwiczyć, co niestety jest dla mnie męczarnią. Jestem baaardzo leniwa i za szybko się poddaję. Bardzo dużo rozmyślałam nad pójściem np. na siłownię, fitness ale niestety sama jest mi głupio a nie jestem bogata w znajomych. Nie raz także decydowałam się na ćwiczenia w domu lecz kiedy zaczynam, nie trwa to nawet 30 min, a co dopiero tydzień. Czy ktoś z was ma również podobny problem do mojego ? Prosiła bym bardzo o jakąś poradę bo chcę, ale sama sobie nie pozwalam co jest naprawdę ciężkie. Pozdrawiam gorąco w te zimne dni.
margga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 20:35   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

wiesz, nikt za Ciebie nie nabierze ochoty, określ sobie jasno po co to robisz i zadek w troki 90% osob najpierw sie szybko przyzwyczaja do wysilku, a potem nie wyobraza sobie dnia bez niego
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:50   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Wybierz dyscyplinę, którą lubisz, żeby trening sprawiał Ci przyjemność i satysfakcję. Jeśli nie lubisz takich form wysiłku, to nie ma sensu iść np. na aerobik, tylko dlatego, że inni chodzą, albo robić treningu siłowego, bo to modne.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 23:15   #4
dzik_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Niderlandia
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Cytat:
Napisane przez margga Pokaż wiadomość
Witam

Postanowiłam przejść na dietę. Wiem jak będzie wyglądała także nie w tą str. kieruję swoje pytanie. Problem polega na tym, że podczas odchudzania chciałabym zacząć ćwiczyć, co niestety jest dla mnie męczarnią. Jestem baaardzo leniwa i za szybko się poddaję. Bardzo dużo rozmyślałam nad pójściem np. na siłownię, fitness ale niestety sama jest mi głupio a nie jestem bogata w znajomych. Nie raz także decydowałam się na ćwiczenia w domu lecz kiedy zaczynam, nie trwa to nawet 30 min, a co dopiero tydzień. Czy ktoś z was ma również podobny problem do mojego ? Prosiła bym bardzo o jakąś poradę bo chcę, ale sama sobie nie pozwalam co jest naprawdę ciężkie. Pozdrawiam gorąco w te zimne dni.
Przerabiałam to także... i moim zdaniem najlepiej przełamać się i iść na siłownię, nie ma co się wstydzić... siłownia jest właśnie od tego żeby kształtować swą sylwetkę i przeważnie każdy kto tam chodzi (a już napewno każda kobieta) chce coś poprawić... jeśli wykupisz karnet, to będzie szkoda tracić kasy i go wykorzystasz... a ćwiczenia w domu...? naprawdę trudno się zmobilizować i napewno nie dają takich efektów... Ważne jest także to, że jeżeli się już zdecydujesz na tą siłownię, pamiętaj, że musisz zadbać o odpowiednią dietę... i nie mam namyśli tu głodzenia się! trzeba jeść po prostu zdrowo... i często i... już... (kolejna zaleta - nie musisz się głodzić). Spróbuj się przełamać i naprawdę zobaczysz, że siłownia to jedna z form miłego spędzania czasu... zarówno dla ciała, ale przede wszystkim dla duszy... i uwaga... uzależnia...
dzik_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 07:50   #5
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Midi ma racje, musisz znalezc cos co Ci sie spodoba (na pewno jest taka rzecz). Ja probowalam jezdzic na rowerze stacjonarnym w domu, bylo to dla mnie meczarnia, probowalam biegac- klapa, basen- nie umiem plywac za dobrze , aerobik- mam zla koordynacje ruchowa i czulam sie jak kaleka . Raz poszlam z chlopakiem na silownie- i to jest moj swiat, uwielbiam cwiczyc ze sztangami, hantlami, na maszynach. Na silowni jak wsiade na rower stacjonarny to godzina mija mi w 10 minut (szczegolnie jak mam do tego dobra ksiazeczke).
Szukaj sportu w ktorym bedziesz sie czula dobrze. Nie boj sie niczego, nie mysl ,ze do czegos sie nie nadajesz
Nie musisz od razu wykupywac gdzies karnetow, idz na basen kilka razy poplywac-jesli nie polubisz, idz kilka razy na silownie (wazne ,zeby nie byl to raz, bo na poczatku bedziesz sie czula zagubiona i mozesz sie zniechecic)

@Dzik_a rzeczywiscie silownia uzaleznia Nie wyobrazam sobie teraz zycia bez niej, i odkad chodze na silownie moge jesc co chce i waga ani mysli ruszyc sie w gore
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód


Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2010-01-22 o 07:53
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 12:20   #6
anomaly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 332
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Dokładnie, wybierz sobie takie ćwiczenia, które będą sprawiały ci przyjemność i nie będziesz się musiała za każdym razem zmuszać, żeby je wykonywać. Ja np. uwielbiam aerobik, dla mnie to nie ćwiczenia, ale przede wszystkim dobra zabawa
Tak jak ty jestem leniwa i zazwyczaj szybko się poddaję, więc dobrze cię rozumiem. Ale zobacz, taki leniwiec kanapowy jak ja robi codziennie brzuszki, skłony itp., a do tego jeszcze kilka godzin w tygodniu spędza na aerobiku. I nie jest to dla mnie żaden wysiłek.
A jeśli głupio ci pójść np. na fitness, możesz przecież ćwiczyć sama w domu. Poszperaj w google, albo tu na wizażu, na pewno znajdziesz opisy ćwiczeń, które bez problemu wykonasz sama.
__________________
http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - podpisz, okaż serce
anomaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:24   #7
margga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 155
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Ja właśnie bardzo chciałabym na siłownie ale jak mówiłam sama nie umiem nigdzie się wybrać. Mam różne reagowania także nie ma opcji abym się przełamała. W tym problem że bogata w znajomych nie jestem także nie ma również osoby towarzyszącej. Uprawiałam 4 lata jazdę konną niestety musiałam z niej zrezygnować. Bardzo dużo nie lubię np. basen - nie przepadam, aerobic - znudził mi się, ćwiczenia w domu - nie wykonalne, biegi - nie znoszę, brak osoby, rower - leń. Niestety nie umiem się przełamać.
margga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 21:22   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Cytat:
Napisane przez margga Pokaż wiadomość
Ja właśnie bardzo chciałabym na siłownie ale jak mówiłam sama nie umiem nigdzie się wybrać. Mam różne reagowania także nie ma opcji abym się przełamała. W tym problem że bogata w znajomych nie jestem także nie ma również osoby towarzyszącej. Uprawiałam 4 lata jazdę konną niestety musiałam z niej zrezygnować. Bardzo dużo nie lubię np. basen - nie przepadam, aerobic - znudził mi się, ćwiczenia w domu - nie wykonalne, biegi - nie znoszę, brak osoby, rower - leń. Niestety nie umiem się przełamać.
To siedz i sie kurz, jak Ci sie nic nie chce i niczego nie lubisz, to Ci nikt nie pomoze, ciach bajera. Jak przestaniesz szukac wymowek, to znajdzie sie troche osob, ktore Ci beda chcialy pomoc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 22:16   #9
margga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 155
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Jak myślisz ? Jak bym szukała wymówek, prosiła bym o radę ?
margga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 23:40   #10
fryta1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 99
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Cytat:
Napisane przez margga Pokaż wiadomość
Jak myślisz ? Jak bym szukała wymówek, prosiła bym o radę ?
A to dobre

No ale co my Ci mamy poradzić jak Ty się z domu ruszyć nie chcesz ...
I po co Ci druga osoba do sportu. To się przydaje w tenisie ;-)
Dawaj na tą siłownię i nie marudź. Że sama ... skupisz się na ćwiczeniach, a nie plotach. Efekty będą lepsze :-D
Zazwyczaj podczas biegania ledwo oddycham, więc po co mi druga osoba do towarzystwa.
Na siłowni też na jednym sprzęcie w dwójkę nie poćwiczycie.
Chyba, że lubisz mieć asystę w szatni ... lub pod prysznicem
__________________

Honey, if you want breakfast in bed, sleep in the kitchen!
fryta1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 00:25   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Cytat:
Napisane przez margga Pokaż wiadomość
Jak myślisz ? Jak bym szukała wymówek, prosiła bym o radę ?
Tak wlasnie mysle - bo tego nie lubisz, to jest ciezkie, tamto nudne, siamtego nie mozesz robic, do jeszcze innego nie masz drugiej osoby Jesli Ci sie wydaje, ze to nie sa wymowki, to jak juz mowilem - siedz i sie kurz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 02:02   #12
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Mysle, ze sie po prostu zwyczajnie zasiedzialas. Wykonywanie cwiczen to kwestia przyzwyczajenia. Zacznij lagodnie, od codziennych marszow. Cialo Ci sie rozrusza i z czasem bedziesz gotowa na bieganie albo fitness
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 07:59   #13
Magi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Ja zaczynałam od 8-minutówek. Nie są to może mega ambitne ćwiczenia ale pomogły wejść w rytm. Po prostu trudno mi było znaleźć wymówkę przed sobą, że nie mam czasu/nie mam siły/ochoty bo to przecież tylko 8 minut! No i wkrótce to 8 minut to było za mało i zaczęłam próbować innych treningów (polecam podwieszone wątki) i kupiłam stepper, żeby aerobowo też poćwiczyć. Zacznij robić COKOLWIEK choćby przez 10 minut dziennie.
Magi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 08:04   #14
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Cytat:
Napisane przez margga Pokaż wiadomość
Ja właśnie bardzo chciałabym na siłownie ale jak mówiłam sama nie umiem nigdzie się wybrać. Mam różne reagowania także nie ma opcji abym się przełamała. W tym problem że bogata w znajomych nie jestem także nie ma również osoby towarzyszącej. Uprawiałam 4 lata jazdę konną niestety musiałam z niej zrezygnować. Bardzo dużo nie lubię np. basen - nie przepadam, aerobic - znudził mi się, ćwiczenia w domu - nie wykonalne, biegi - nie znoszę, brak osoby, rower - leń. Niestety nie umiem się przełamać.
To po co zalozylas wlasciwie ten watek? Skoro absolutnie NIC nie chcesz robic? Chcialabym na silownie, ale nie umiesz sie wybrac? Co to dokladnie znaczy? Ze sama nie trafisz? Do silowni wcale nie trzeba byc bogatym wiec to zadna wymowka- ja place za karnet 3miesieczny 180 zlotych i uwazam ze to sa smieszne pieniadze biorac pod uwage ile pieniedzy wydajemy wciagu takiego czasu na glupoty.
Poza tym po co Ci osoba towarzyszaca? Masz sie SKUPIC na cwiczeniach, a nie plotkowac i smiac sie. Na silowni mozesz zreszta poznac troche nowych ludzi.
Wszystko zalezy od Ciebie i Twoich wymowek (zobacz sobie dokladnie moj podpis i go przemysl )
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 11:59   #15
margaroth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta i ćwiczenia. Jak ?

Kiedyś miałam ten sam problem , tu poszłabym na siłownie ale sama się wstydziłam!!!!??? Pewnego dnia stanęłam przed lustrem i powiedziałam sobie NIE!!!!!! Poszukałam wygodnych ciuchów do ćwiczeń i ruszyłam na fitness .Przyznaję na początku było ciężko , ale gdy człowiek ćwiczy wraz z innymi to aż się chce Dzięki temu poznałam nowych ludzi , chodzę na basen , dużo ćwiczę ( teraz bez ćwiczeń nie mogę żyć ) I co najważniejsze chodzę tam sama , nie potrzebuję aby mnie ktoś prowadził za rękę Wiec trza się wziąć za siebie i ŻYĆ Powodzenia
margaroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.