Sport dla osób 25+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 21:15   #1
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927

Sport dla osób 25+


Witam,

Często widzę ogłoszenia klubów sportowych kierujących swoją ofertę dla dzieci, młodzieży lub studentów. Ale co z osobami, które są starsze?
Czy spotkaliście się z ofertami dla osób dorosłych? Nie chodzi mi tu o Fitness, siłownie czy basen bo takich ofert jest sporo.
Chciałabym trenować jakąś nietypową dyscyplinę sportu np; szermierka, łucznictwo czy badminton.

Wiem, ze sporo klubów sportowych nastawia się na treningi dzieci bo wśród nich można znaleźć przyszłych zawodowców...a osoby starsze to niby po co trenować. No wiadomo, ze nie chodzi mi o zdobycie zawodowstwa, ale takie trenowanie rekreacyjne, po prostu dla siebie.

Czy uważacie, ze trenowanie nietypowych dyscyplin sportowych przez osoby >25 lat ma sens?

Zapraszam do dyskusji

(interesują mnie kluby z Krakowa)
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 21:51   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Sport dla osób 25+

Nie widzę nic specjalnie nietypowego w dyscyplinach, które wymieniasz. W większych miastach nie ma ograniczeń wiekowych u trenerów, trzeba pójść do większych klubów sportowych i pogadać, najłatwiej znaleźć coś przy AWF-ach. Jasne, że są różne grupy wiekowe, ale są też zajęcia dla amatorów. Bo przecież chyba nie zakładasz, że wejdziesz w zawodowy sport? Chociaż są też dyscypliny, w których z dobrego poziomu amatorskiego daje się wskoczyć w zawodowy w starszym wieku.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:38   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Sport dla osób 25+

O rany, te 25+ zabrzmiało, jakbyś była jedną nogą w grobie już kobieto, daj spokój. Na większość tych zajęć można się spokojnie zapisać bez ograniczeń wiekowych, a już na pewno w Krakowie. Też tu mieszkam, i nie widziałam jeszcze żadnego tego typu rasizmu wiekowego Może i oferta, ta "widoczna" (ulotki, plakaty) jest skierowana do młodszych osób, bo one po prostu chętniej się na to zapiszą. Ale podzwoń, popytaj, na pewno nie ma takiego problemu. Co innego skrzypce, czy coś w tym guście..
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 13:40   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Sport dla osób 25+

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
Czy uważacie, ze trenowanie nietypowych dyscyplin sportowych przez osoby >25 lat ma sens?
Ruch i wysiłek fizyczny w każdym wieku ma sens.

Może ten wątek Cię zainteresuje.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=sztuki+walki
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 19:28   #5
sfa_aramis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Sport dla osób 25+

W Krakowie działa oddział Szkoły Fechtunku Aramis - zajęcia dla dzieci też są prowadzone, ale najstarszy uczeń ma 65 lat więc nie czuj się stary tylko przychodź na pierwszy próbny trening W innych miastach też zapraszam (ja jestem z Wrocławia) a wszystkie szczegóły na www.aramis.pl
Pozdrawiam
Ewa
sfa_aramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 20:24   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Sport dla osób 25+

Miazdza mnie takie tematy. Nie, po 25 roku zycia juz nie mozna zaczynac, tylko sie do trumny klasc
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 21:17   #7
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Sport dla osób 25+

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Miazdza mnie takie tematy. Nie, po 25 roku zycia juz nie mozna zaczynac, tylko sie do trumny klasc
Tia Wyrak ... ja kilka dni temu skonczylam 27 lat i mam juz poł trumienki zbitej a jakie mi się muły zrobiły od młotka To też sport

A tak powaznie WENILA, zaczelam biegac w sierpniu po rzuceniu 9 letniego palenia. Czuje sie rewelacyjnie - nie patrz na innych tylko rób na co masz ochote
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.