Cera mieszana, pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 14:29   #1
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Unhappy

Cera mieszana, pielęgnacja


Cześć dziewczyny.
Wiem, że było sporo takich tematów ale jednak mało mi pomogły.
Chcę w końcu zadbać o moją cerę jak należy.
- trądzik
- strefa T tłusta, mocno się świeci
- suche skórki występują
- wągry
- policzki raczej suche ale czasami i tłuste

Chcę zmatowić skórę twarzy lecz nie wiem który krem. Nie mam pieniędzy zbytnio aby wydać na jeden krem 20zł bo chce jeszcze maseczki jakieś wybrać do pielęgnacji i peeling. Najlepiej peeling i maseczka jakby były także tańsze i na dłużej wystarczło.
Krem wybrałam: OGÓREK&LIMONKA, BIELENDA Krem matująco - normalizujący przeciw błyszczeniu skóry, nie wiem czy dobry wybór to jest ale także wycyztałam o Uroda Kwiaty Polskie.
Na noc mam z Ziaji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html ale na dzień nie nadaję się w ogóle. Dlatego chcę coś na dzień żeby zmatowiło mi cerę.
Do złuszczania chcę kupic Ziaja PRO peeling z mikrogranulkami do cery tłustej i mieszanej BARDZO MOCNY , ponieważ nie mam zbyt mocnego trądziku i ran. No obecnie mam rany ale nie będę używała na nie póki nie pozbęde się ich.
Co poradzicie mi jeszcze? Toniku używam z ogórka zielonego z Ziaji także. A może znacie domowe sposoby na maseczki dla cery mieszanej ?

Edytowane przez dynioo
Czas edycji: 2013-10-13 o 14:31
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:31   #2
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Jeśli masz trądzik to doradziłabym Ci peeling enzymatyczny. Możesz spróbować ten z Ziaji Ulgi.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 18:34   #3
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Na trądzik mam już kremik, którego nie zmienię
Tylko nie wiem co z kremem na dzień. Raz piszą aby stosowac matujące a raz nawilżające i jstem skołowana..
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:08   #4
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Musisz po prostu krem dobrać do skóry - metoda prób i błędów. Spróbuj najpierw nawilżającego. Dobrze by było żeby był z filtrem - ja używam też z serii ziaja ulga na dzień redukujący podrażnienia.
Próbowałam kiedyś przemywać twarz rumiankiem, tylko musisz uważać, bo możesz się przesuszyć.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:08   #5
patrycja9229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Na dzień może spróbuj emulsji matującej z firmy Iwostin. Jeśli chodzi o suche skórki to również miałam z tym problem ponieważ w walce z trądzikiem stosuję benzacne (jest boski! pomaga mi i to bardzo ) ale na ratunek przyszedł mi krem przywracający nawilżanie z Iwostinu . Na matowienie polecam peelingi z kwasem hialuronowym ja stosuję garnier do cery tłustej a jeśli chodzi o produkty Ziaji to zwróć uwagę czy przypadkiem po nich nie wychodzi Ci więcej niespodzianek , bynajmniej ja tak mam po ich produktach . No i też staraj się unikać produktów z parafiną w składzie ponieważ ona zapycha , w efekcie skóra się świeci i wychodzą pryszcze.
__________________
[eucerin][/eucerin]
patrycja9229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:53   #6
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dynioo Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem co z kremem na dzień. Raz piszą aby stosowac matujące a raz nawilżające i jstem skołowana..
Osobiście polecam krem nawilżający tradycyjny z Fitomedu (ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html)
Od niedawna go używam i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie mam problemów z cerą, ale błyszczy mi się czoło i też długo, długo stosowałam krem matujący z Garniera, który pomagał na krótki czas. Ale odkąd zmieniłam pielęgnację właśnie na kosmetyki naturalne z fitomedu i postawiłam na dobre nawilżenie - problem błyszczenia zdecydowanie się zmniejszył. Skóra nie lubi przesuszenia i wtedy się mści

Nie wiadomo czy Tobie też pomoże, ale mycha94 ma rację - najlepsze dla Ciebie kosmetyki musisz znaleźć metodą prób i błędów niestety
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:02   #7
asiuniaaa5
Raczkowanie
 
Avatar asiuniaaa5
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 67
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Mam podobne problemy do Twoich i też szukałam różnych kosmetyków, które pomogłyby mi. Ostatnio musiałam nawet dość dobrze trafić, bo zauważyłam, że zmiany na twarzy są coraz mniejsze. Niestety pozostały jeszcze przebarwienia, ale korektor z podkładem z pudrem dają sobie radę świetnie.
Podam Ci to czego ja używam, bo mi zaczęło to nawet pomagać:
1. płyn micelarny - Eveline BopHyaluron $D 3 w 1 do cery suchej i wrażliwej (może służyć też jako tonik do twarzy, zresztą jak go stosuje to nie mam wrażenia takiej ściągniętej skóry)
2. co tydzień stosuje peeling z kawy na twarz i 3 razy w tygodniu maseczki Ziaji (oczyszczająca i nawilżająca). Bardzo dobrą maseczką jest Perfecta z gruszką, ale w ogóle jej dostać nie mogę w drogeriach. Ona świetnie wysuszała pryszcze na twarzy, ale trzeba było też co jakiś czas nawilżać skórę.
3. krem nawilżający na dzień Ziaja z białą herbatą (moją skórę na twarzy idealnie nawilża)
4. krem na noc do cery trądzikowej z krzemem (stosuję go zazwyczaj punktowo na krostki, bo silnie wysusza skórę, ale ważne jest to, że z krostkami daje sobie radę).

Równie ważną rzeczą jest zmiana diety, bo niestety to co jemy wpływa na wygląd skóry na twarzy. Słyszałam też, że dobra jest herbata z bratka, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby ją wypić. Moim zdaniem jest niedobra.


Cytat:
Napisane przez dynioo Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Wiem, że było sporo takich tematów ale jednak mało mi pomogły.
Chcę w końcu zadbać o moją cerę jak należy.
- trądzik
- strefa T tłusta, mocno się świeci
- suche skórki występują
- wągry
- policzki raczej suche ale czasami i tłuste

Chcę zmatowić skórę twarzy lecz nie wiem który krem. Nie mam pieniędzy zbytnio aby wydać na jeden krem 20zł bo chce jeszcze maseczki jakieś wybrać do pielęgnacji i peeling. Najlepiej peeling i maseczka jakby były także tańsze i na dłużej wystarczło.
Krem wybrałam: OGÓREK&LIMONKA, BIELENDA Krem matująco - normalizujący przeciw błyszczeniu skóry, nie wiem czy dobry wybór to jest ale także wycyztałam o Uroda Kwiaty Polskie.
Na noc mam z Ziaji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html ale na dzień nie nadaję się w ogóle. Dlatego chcę coś na dzień żeby zmatowiło mi cerę.
Do złuszczania chcę kupic Ziaja PRO peeling z mikrogranulkami do cery tłustej i mieszanej BARDZO MOCNY , ponieważ nie mam zbyt mocnego trądziku i ran. No obecnie mam rany ale nie będę używała na nie póki nie pozbęde się ich.
Co poradzicie mi jeszcze? Toniku używam z ogórka zielonego z Ziaji także. A może znacie domowe sposoby na maseczki dla cery mieszanej ?
asiuniaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 20:07   #8
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Więc, po wielu recenzjach i opiniach kupię chyba peeling aby stosować 1 raz w tygodniu:
- Ziaja Peeling BARDZO MOCNY/MOCNY z mikrogranulkami
- zostanę przy kremie na noc z ziaji oliwkowego bardzo tłustego
- krem na dzień Lirene Dermoprogram, Design Your Style 20+, Matujący kremowy mus (nowa wersja)
- maseczke z Argiletz, Maseczka z glinki/

@edit
Ten kremik Fitomed będzie dobrze sprawował sie pod podkład?Bo taki tłusty na noc to ja mam

Edytowane przez dynioo
Czas edycji: 2013-10-13 o 20:10
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:49   #9
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dynioo Pokaż wiadomość

@edit
Ten kremik Fitomed będzie dobrze sprawował sie pod podkład?Bo taki tłusty na noc to ja mam
Jak dla mnie ten krem nie jest w ogóle tłusty i szybko się wchłania do matu. Ale pod podkład stosowałam go tylko kilka razy (zwykle nie potrzebuję podkładu) i nie było problemu, ale nie mogę tego zagwarantować ;p
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 08:38   #10
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Właśnie czytałam opinie i nie zbyt piszą, że jest pod makijaż a mi i tak skóra się świeci ;/
A jak myślicie dobrze wybrałam do pielęgacji mojej skóry, jeśli chodzi o maseczke, peeeling krem?

Znalazłam teraz taki krem: DIADERMINE krem na dzień redukujący nadmiar sebum
słyszał ktoś o nim?
Barwa, Siarkowa Moc, Antybakteryjny krem matujący jeszcze o tym myślę jednak bo piszą , że wysusza ale matuje dobrze a i tak na noc używam z ziaji oliwkowego

Edytowane przez dynioo
Czas edycji: 2013-10-14 o 09:55
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 17:01   #11
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

mialam krem z siarkowej mocy i jak dla mnie (cera mieszana,swiecaca,rozszer zone pory,slady po tradziku) spardzwil sie bardzo fajnie,matowil na dosc dlugo i wcale nie wysuszyl,bardzo dobrze nadaje sie pod podklad i tak jak chcialas nie jest drogi ok 15zl a wydajny. uzywalam tez z perfecty kremu matujacego i under20 (mimo ze juz jestem po 20) i tez sa fajne jak na tanie kremy.peeling z ziaji ten mocny jest swietny,uzywam od jakiegos czasu i bardzo sobie chwale a zawsze po tym peelingu uzywam maseczki:
http://www.dermopharma.pl/pl/dermoko...czki-do-twarzy

moje nowe odkrycie i jestem mega zadowolona,skora swietnie wygladzona i zmatowiona. maseczka z siarkowej mocy tez niczego sobie,choc bardziej dziala na wypryski niz matowienie.
aktualnie mam tonik z nivea do cery tlustej i mieszanej i jest calkiem ok,ladnie i delikatnie oczyszcza nie sciaga.ale chyba moim faworytem jest tonik loreal pure zone chrono clear,efekt matu niesamowity jak dla mnie i wyjatkowej swiezosci na twarzy, na noc nie zmiennie od lat uzywam nivea soft od czsu do czasu tez vichy normaderm na noc ale to jak jest przyplyw gotowki ale jak wiadomo kazda cera lubi co innego i trzeba szukac i szukac swoich typow metoda prob i bledow..ale ile w tym radochy

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2013-10-14 o 17:03
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 17:41   #12
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

Właśnie kupiłam siarkową moc kremik i rzeczywiście żaden krem nie zmatowił tak szybko mi cery! Jest boooski jak na 1 warstwę teraz trochę paluchami drapię wągry te to mat schodzi :P (trzeba isc paznokcie obciac;/):P

Chcialam kupic ten z ziaji ale nie ma w aptece ani w rossmanie ani w innym sklepie i musze przez allegro ;/
A i znowu kupiłam z fitomedu zieloną glinkę
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:28   #13
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

ziaji pro nie dostaniesz w zadnej drogerii jedynie na allegro albo w hurtowniach kosmetycznych
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:50   #14
dynioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 99
Dot.: Cera mieszana, pielęgnacja

OOo dzięki ! toż jest u mnie jedna hurtownia to może tam będzie
dynioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.