Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

W kremie zastosowano składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej

Początkowe zadowolenie znikło w szybkim tempie

Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. Skuszona wieloma pozytywnymi opiniami tutaj, ceną jak i dobrym składem zdecydowałam się na zakup tego kremu.
Krem stosowałam na noc, po pierwszym użyciu byłam w szoku że moja strefa T nie wyświecała się. Byłam bardzo zadowolona bo skóra po użyciu kremu była przyjemna w dotyku, gładziutka i nawilżona, niestety po kilku pierwszych aplikacjach na mojej twarzy pojawiła się masa bolesnych, ropnych krostek za co stawiam był odpowiedzialny ten krem bo pielęgnacji twarzy nie zmieniłam a wcześniej nie miałam z tym problemu.
Stosowany rano pod makijaż również nie zdał egzaminu, ciężko się wchłaniał, skóra się błyszczy a po użyciu bibułek robią się "placki" na twarzy.
Do tego jeszcze ten różany babciny zapach który był dla mnie ciężki do zniesienia.

Zaskakująco dobry krem w niskiej cenie o świetnym składzie i działaniu ❤

Uwielbiam naturalną pielęgnację i z reguły staram się wybierać kosmetyki na jak najbardziej naturalnych recepturach. Jak się okazuje nie trzeba wydawać dużo pieniędzy aby znaleźć dobry produkt o naturalnym składzie. :)

Krem zakupiłam w jednej z internetowych aptek za ok. 12 zł. niestety jego dostępność jest bardzo ograniczona w grę wchodzą tylko sklepy/apteki online.

Krem znajduje się w odkręcanym, plastikowym słoiczku z etykietą. Szata graficzna jest bardzo prosta, przyjemna dla oka i poza jego naturalnością to właśnie ona również skłoniła mnie do zakupu.
Opakowanie jest dość solidnie wykonane - nic się z nim nie dzieje, bez problemu można go zabrać w podróż. Całość została dodatkowo zabezpieczona sreberkiem, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyk jest nowy i świeży.
Słoiczek jest całkiem spory jak na pojemność 50 ml.

Krem ma delikatnie pomarańczowy odcień i bardzo odżywczą dość ciekawą konsystencję, niby ciężka, tłusta i wydawałoby się, że będzie mogła zapychać, ale w kontakcie ze skórą staje się bardzo lekka. Dla mnie łatwo się go rozprowadza na twarzy. Zapach jest delikatny, lekko ziołowy ale całkiem przyjemny. Jego aplikacja to sama przyjemność.

Krem doskonale nawilża nie zapychając - wydaje mi się, że sprawdzi się zarówno dla cery normalnej, mieszanej, czy tłustej. Świetnie nadaje się również pod makijaż - przynajmniej u mnie bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami. Jak wspomina producent krem ma lekkie właściwości matujące i da się to zauważyć, ponieważ krem wchłania się dość szybko nie pozostawiając tłustego filmu.

Dzięki niemu moja cera jest nawilżona, nie obciążona i przede wszystkim wygładzona. Nie spowodował u mnie żadnego wysypu, nie podrażnił mnie ani też nie uczulił.

Muszę podkreślić jeszcze to co dla mnie jest podstawą czyli świetny skład prosto z natury - w kremie na próżno szukać parafiny, parabenów, silikonów, barwników, czy sztucznych aromatów.
Krem należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia co dodatkowo przemawia za jego naturalnością.

Podsumowując jest to jeden z lepszych i tańszych kremów, jakie miałam okazję stosować. Na pewno jeszcze nie raz będę po niego sięgać. Bardzo polecam!

Hmmm..

Sama nie wiem co o nim napisać, opakowanie dość duże,ładny zapach. Na początku wydawał mi się Super,jednak po kilku użyciach zapchał mnie totalnie :( teraz używam go tylko od czasu do czasu gdy cera jest bardzo przesuszona. Nie dam mu złej oceny,bo faktycznie świetnie nawilża ale musiałam go stosować z przerwami bo był chyba zbyt treściwy jak na codziennie użycie ???? mimo to jestem pewna że do cery suchej i bardzo suchej będzie wybawieniem :)

Fitomed

Idealny, tani krem dla cery tłustej. Moja skóra zawsze błyszczała,wszystkie podkłady po 1h świeciły się. Pomyślałam,że muszę cerę nawilżyć, aby znikł ten blask na twarzy. Zaczęłam szukać w internecie, takim sposobem natrafiłam na Fitomed. Ma w sobie dużo zdrowych składników dla cery. Dodam, że po innych kremach, teoretycznie przeznaczonych do cery tłustej miałam wypryski. Ten krem jest jednych z moich ulubionych. Cera na dłużej utrzymuje świeży wygląd.

Miłe zaskoczenie!

Niewiele spodziewałam się od kremu w tej cenie a jest zadziwiająco skuteczny. Borykam się z problemem trądziku i od dawna nie mogę kupić kremu który byłby jednocześnie skuteczny i nie powodował problemów skórnych. Krem na pewno mi nie spowodował powstania nowych wyprysków ale też jakoś diametralnie nie nawilżył. Jest gęsty a mimo to wchłania się nawet gdy nałożę go na dzień choć najlepiej sprawdza się na noc. Nie zapchał porów, nie uczulił i nie podrażnił. Pozostawia moją skórę miękką i natłuszczoną. Wadą produktu jest przestarzały design opakowania.

Nie

Moja cera jest tlusta, tradzikowa.
Bardzo długo go szukałam i miałam duże oczekiwania.
Jednak krem sie nie sprawdzil. Jest umieszczony w calkiem ok sloiczku, ma kokor i konsystencje budyniu, jednak wcale tak nie pachnie, zapach wlasciwie mi sie nie podoba, jest ziolowo indyjski, taki rozgrzewajacy.
Kostystencja lejaca, jednak zostawia tlusta warstwę, ni to na dzien bo za tlusto, ni to na noc bo za lekko.
Mam wrazenie nie mnie troche zapchal, sklad niby ok, nie zawiera parafiny itd, ale ma jakies dziwne chemiczne substancje ktorych jednak moglo by nie byc.

Mimo dobrych chęci

Mimo dobrych chęci, pochwał, niskiej ceny nie trafił w moje serce. Ma bardzo przyzwoite nawilżenie np. na okres jesienno zimowy (nie ryzykowałabym w czasie ostrej zimy) , jest bardzo wydajny, nie wchłania się w minutę więc z nałożeniem make up- u trzeba trochę poczekać. U mnie wywoływał okropne pieczenie oczu , mimo że zapach jest bardzo delikatny .Kombinowałam by krem nie znajdował się w ich pobliżu to i tak efekt był ten sam. Szkoda.

Bardziej natłuszcza niż nawilża

Krem jest tłustawy i dość wolno się wchłania. Stosowałam go jesienią-zimą i wtedy dobrze służył cerze, choć rewelacji z nią nie zrobił. Stosowałam go na twarz, szyję, a także pod oczy, gdzie chyba sprawdził się najlepiej, bo natłuszczał delikatną skórę i nie podrażniał.
Zapach delikatny, uniwersalny, bez konkretnych skojarzeń.
Krem zapakowany jest w lekki, zwykły, plastikowy słoiczek, szata graficzna i ogólny design nie jest jakiś oszałamiający, a bardziej retro.
Cena do przyjęcia.
Dostępność: nie szukałam go stacjonarnie, dorzuciłam do koszyka w jakiejś drogerii internetowej.

Ogólnie: dla mnie zwykły krem, nie zaszkodził, nie pomógł. Widzę, że dla wielu jest to hit, również duża liczba załączonych zdjęć wskazuje na jego popularność. Ja oceniam na 3 gwiazdki.

niestety

Duże nadzieje pokładałam w tym kremie. Kupiłam go zimą, kiedy moja skóra nie była w najlepszej kondycji. Miał mi służyć jako krem na dzień.
Zamknięty jest w plastikowym słoiczku dodatkowo zabezpieczonym sreberkiem. Krem jest z tych gęściejszych, intensywnie pachnie. Łatwo się rozprowadza. Pozostawia na skórze wyczuwalną warstwę.
Niestety, nie sprawdził się bo już po pierwszej aplikacji podrażnił twarz, oczy od niego łzawiły. Mimo wszystko używałam dalej na bardziej przesuszone partie twarzy dzięki czemu nabawiłam się nieprzyjaciół w miejscach gdzie nigdy nic nie wyskakiwało.
Musiałam zużyć go do stóp. Nieźle nawilżał. Jednak z oczywistych względów nie kupię ponownie.

'Sympatyczny' kremik

Co jakiś czas moja cera sprawia mi niespodzianki w postaci drobnych wyprysków. Stosowałam wiele kremów i muszę przyznać, że ten jest jednym z najlepszych dla mojej wrażliwej cery. Nie podrażnia, nie uczula. Sprawia, że wypryski znacznie szybciej znikają z twarzy. Jedynym minusem jest dla mnie tłustość kremu, ale to nic, bo i tak nakładam go na noc.
Ogólnie lubimy się z tym kremem :P

REWELACJA

Ten krem to cudo. Jego cena, skład, efekty. Konsystencja kremu jest delikatna, lekko wodnista i szybko się wchłania. Krem nie zapycha, nie podrażnia i ma piękny cytrusowy zapach. Twarz wygląda świeżo i jest lekko matowa.

Póki co mój faworyt

Mam dość problemową cerę. Dopiero po 30 uporałam się z trądzikiem, który okazało się był związany tylko z chorobą żolądka. W każdym razie moja cera jest poorana i ogólnie kapryśna - raz sucha, raz tłusta, albo taka i taka w jednym czasie. Ten krem ją okiełznał :) używam go na dzień i co prawda nie ma gładkiego matu, ale jakaś taka ładniejsza ta skóra, jakby ma zdrowszy wygląd, ładny jednolity kolor. Krem faktycznie ją odżywia i nawilża.