Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 23:05   #4261
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez evvelajna Pokaż wiadomość
Fryz5 wybacz ze tak Ci głowe zawracam. Więc kupiłam farbę ale nie z pallete bo nie było jej u mnie nigdzie. Kupiłam z joanny złoty piasek z utleniaczem 9%. Nadaje się? zrobić dekolorzyację, następnie dobrze wypłukać, sok z cytryny, szampon z sodą a następnie kłaść farbę ?
no ona nie ma rozjaśniacza do dodania a tamta palette ma. nie wiem czy po joannie nie ściemnieje bo nie nakładałem joanny po deko. palette E20 tez jest ok

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
zamówiłam dużą butlekę 6% i 9% jakby mi 6 nie ruszyła i 4 saszetki

zastanawiam się tylko nad miarką skąd znajdę żeby dozować jakoś po ludzku
na oko lej, 2 razy więcej utleniacza od proszku

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _wieczorynka_ Pokaż wiadomość
Tak żeby nie zaśmiecać wątku powtarzając się przekopiuję tylko link:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post34180568

FRYZ - będę mega wdzięczna za pomoc
a do jakiego koloru zmierzasz? baleyage spieprzył brzydko mówiąc sprawę bo teraz trudno będzie zrobic równy kolor
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 07:14   #4262
_wieczorynka_
Przyczajenie
 
Avatar _wieczorynka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość

a do jakiego koloru zmierzasz? baleyage spieprzył brzydko mówiąc sprawę bo teraz trudno będzie zrobic równy kolor
Fryzjerka twierdziła, że poprzez balejage zejdziemy całkiem na blond..stąd te pasemka..

Marzę o jakimś chłodnym jasnym blondzie..ale mam też świadomość, że za pierwszym razem nie ma szans..
_wieczorynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 08:24   #4263
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _wieczorynka_ Pokaż wiadomość
Fryzjerka twierdziła, że poprzez balejage zejdziemy całkiem na blond..stąd te pasemka..

Marzę o jakimś chłodnym jasnym blondzie..ale mam też świadomość, że za pierwszym razem nie ma szans..
hejka , fryzjerka ma racje , ze przez pasemka schodzi sie do blondów
ale niestety to trwa, i nie 2 mies. tylko dłużej , ale mniej niszczy włosy- a wiadomo, że osiągnięcie blond koloru , gdy sie ma ciemne , niszczy kondycje włosów ale wszystko da się zrobić, aby tylko dbać odpowiednio, ja jestem po kąpieli rozjaśniającej , po 2 dekoloryzacjach 2 farb i jest ok , maski , odżywki, olejki wcierki itp robią swoje , mimo , że przed dekoloryzacja miałam henne

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
no ona nie ma rozjaśniacza do dodania a tamta palette ma. nie wiem czy po joannie nie ściemnieje bo nie nakładałem joanny po deko. palette E20 tez jest ok

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------



na oko lej, 2 razy więcej utleniacza od proszku

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------



a do jakiego koloru zmierzasz? baleyage spieprzył brzydko mówiąc sprawę bo teraz trudno będzie zrobic równy kolor
nie do końca sie zgodze, tak fryzjerki schodza do jaśniejszych włosów, żeby ich nie niszczyć, wystarczy może jeden baleyage( nie wiem jak faktycznie na żywo wyglądają włosy) , z wieksza ilościa pasemek- ja tak kiedys miałam , i ładnie zeszlam do jasnego koloru , wszystko sie da jak się chce . A jeśli chce się już!!! tak jak koleżanka, to powinna odrazu kąpiel roz. robić a nie czasochłonne dochodzenie pasemkami do jaśniejszych włosów. Ja to zrobiłam szybko, nie bawiłam się w pasemka i wcale nie żałuje, bo mam wymarzone RUDE WŁOSKI

Edytowane przez marika39
Czas edycji: 2012-05-18 o 10:52
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 09:52   #4264
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Fryz mam pytanie do Ciebie
będę wdzięczna za wszelkie sugestie... od lat farbuje włosy farbą SoColor nr 5N + oxydant 3%, moje naturalne wlosy są bardzo ciemne i ten kolor wychodzi u mnie na bardzo ciemny brąz, chcialabym zacząć uzywac farby w kolorze troche jaśniejszym czyli 6N - co powinnam zrobić żeby to sie udało?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 09:54   #4265
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

zamówiłam z tego -pro-sprzętu Vincenta zielonego 4 szt ale mają tylko dwie - więc 2 szt wzięłam siwego.

ciekawe jaka różnica

nastawiam się na 1 rozjaśnianie zielonym a później zobaczymy co wyjdzie
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 12:03   #4266
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
zamówiłam z tego -pro-sprzętu Vincenta zielonego 4 szt ale mają tylko dwie - więc 2 szt wzięłam siwego.

ciekawe jaka różnica

nastawiam się na 1 rozjaśnianie zielonym a później zobaczymy co wyjdzie
siwy uniwersalny, zielony jest do ciemnych włosów (niweluje czerwony ocień) niebieski do srednich (niweluje pomarańcz) a fioletowy do jasnych (niweluje żółcie) szary uniwersalny

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez _wieczorynka_ Pokaż wiadomość
Fryzjerka twierdziła, że poprzez balejage zejdziemy całkiem na blond..stąd te pasemka..

Marzę o jakimś chłodnym jasnym blondzie..ale mam też świadomość, że za pierwszym razem nie ma szans..
z tym, że fryzjerka wie ze przyjdziesz na jeszcze jakieś 3 wizyty więc ile ona ma kasy z tego?

na kolejnych wizytach moze trafiać w te juz obecnie rozjasnione włosy i ponownie je rozjasnić i sie zniszczą i będa jasniejsze. dlatego nie lubie baleyage jako metody zejścia z ciemnego.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
hejka , fryzjerka ma racje , ze przez pasemka schodzi sie do blondów
ale niestety to trwa, i nie 2 mies. tylko dłużej , ale mniej niszczy włosy- a wiadomo, że osiągnięcie blond koloru , gdy sie ma ciemne , niszczy kondycje włosów ale wszystko da się zrobić, aby tylko dbać odpowiednio, ja jestem po kąpieli rozjaśniającej , po 2 dekoloryzacjach 2 farb i jest ok , maski , odżywki, olejki wcierki itp robią swoje , mimo , że przed dekoloryzacja miałam henne

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------



nie do końca sie zgodze, tak fryzjerki schodza do jaśniejszych włosów, żeby ich nie niszczyć, wystarczy może jeden baleyage( nie wiem jak faktycznie na żywo wyglądają włosy) , z wieksza ilościa pasemek- ja tak kiedys miałam , i ładnie zeszlam do jasnego koloru , wszystko sie da jak się chce . A jeśli chce się już!!! tak jak koleżanka, to powinna odrazu kąpiel roz. robić a nie czasochłonne dochodzenie pasemkami do jaśniejszych włosów. Ja to zrobiłam szybko, nie bawiłam się w pasemka i wcale nie żałuje, bo mam wymarzone RUDE WŁOSKI

niszczy mniej? niby jakim sposobem? i tak mamy na celu rozjasnienie WSZYSTKICH włosów więc prędzej czy później CAŁE włosy będa poddane rozjaśnieniu, kto wie czy nie 2-3 krotnym jak sie trafi w stare pasemka wybierając nowe do rozjaśnienia. nie toleruję tej metody jako zejscia z koloryu, sam baleyage jest super jeżeli chcemy go docelowo i nie robi sie tych obleśnych szerokich pasm od przedziałka <bitch please>

jest to inwazyjna metoda lecz nie od razu widac jej skutki.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Fryz mam pytanie do Ciebie
będę wdzięczna za wszelkie sugestie... od lat farbuje włosy farbą SoColor nr 5N + oxydant 3%, moje naturalne wlosy są bardzo ciemne i ten kolor wychodzi u mnie na bardzo ciemny brąz, chcialabym zacząć uzywac farby w kolorze troche jaśniejszym czyli 6N - co powinnam zrobić żeby to sie udało?
czyli chcesz o ton jaśniej uważam, że możesz zrobić sobie kąpiel rozjaśniająca z wodą 3%, masz dostęp do fryzjerskich sklepów? zamów sobie rozjaśniacz vincent ledier zielony i wode 3% (jak juz kupisz to powiem jak masz zrobić mieszankę rozjaśniającą )
po kąpieli mogą być lekko rudawe, zobaczysz czy jest sens kłaść farbę, bo zalezy nam na lekkim rozjasnieniu więc moze zostawisz kolor po kąpieli i zaczniesz kolejne koloryzacje na odrostach juz. wiesz ze 6 to ciemny blond i także wychodzi ciemno wiec nie wiem czy byłaby różnica między 5N
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 12:32   #4267
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość

czyli chcesz o ton jaśniej uważam, że możesz zrobić sobie kąpiel rozjaśniająca z wodą 3%, masz dostęp do fryzjerskich sklepów? zamów sobie rozjaśniacz vincent ledier zielony i wode 3% (jak juz kupisz to powiem jak masz zrobić mieszankę rozjaśniającą )
po kąpieli mogą być lekko rudawe, zobaczysz czy jest sens kłaść farbę, bo zalezy nam na lekkim rozjasnieniu więc moze zostawisz kolor po kąpieli i zaczniesz kolejne koloryzacje na odrostach juz. wiesz ze 6 to ciemny blond i także wychodzi ciemno wiec nie wiem czy byłaby różnica między 5N
dziękuję Ci za wyjaśnienie, rozejrze sie za tym rozjaśniaczem - chociaż nie urywam że boje sie takich eksperymentów na wlosach
a jeszcze jedno - czy bedzie różnica w kolorze jeśli położe 5N z oxydantem 6%% (teraz mam oxydant 3%)
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 12:39   #4268
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

mogłam wziąść niebieski jakbym musiała marchewkę jeszcze rozjaśniać heh oby nie

w sumie kupiłam 4 marijel-e w zależności co wyjdzie
8,13 jasny blond złocisto-popielaty
7,13 blond złocisto-popielaty
9,22 bardzo jasny blond opalizujacy głęboki
6,32 ciemny blond złocisto-opalizujący


9.22 byłoby marzeniem ale nei liczę na to przy 1 rozjaśnianiu
__________________


Edytowane przez Mirabilka
Czas edycji: 2012-05-18 o 12:42
Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 12:42   #4269
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

mocniej złapie, bo nie rozjasni, i będzie trwalszy.
nie masz czego się obawiać, jedynie to ze końce mogą byc ciemniejsze ale nałóż najpierw na końce i przesuwaj sie w górę kładąc kąpiel, odrosty mozesz zupełnie ominąć lub połozyć tylko na 5 min na koniec , ale czasu Ci nie podam ile masz trzymać, maksymalnie 50 min ale to trzeba obserwowac bo kazde włosy inaczej sie rozjaśniają. moze byc i tak ze wcale nie ruszy i trzeba będzie od nowa. aczkolwiek vincent ledier jest bezpiecznym rozjaśniaczem, ja z powodzeniem rozjaśniałem na wodzie 6% i 9% bez jakiejkolwiek szkody dla włosów tak więc z wodą 3% nie masz się czego obawiac. jedynie tego, że nie ruszy koloru bo to moze wystąpić. większa szansa na ruszenie koloru to uzycie wody 6% , tez nie niszczy, ale wiadomo im niższa tym bezpieczniej,

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
mogłam wziąść niebieski jakbym musiała marchewkę jeszcze rozjaśniać heh oby nie
nie martw sie będzie ok
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 12:52   #4270
evvelajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

FRYZ5 a zwykły rozjasniacz może być czy lepiej ta farbę z rozjasniaczem czy nie ma to roznicy ?:P
evvelajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:00   #4271
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
mocniej złapie, bo nie rozjasni, i będzie trwalszy.

nie wiem czy dobrze Cię zrozumiala, jak zrobie kolor 5N z oxydantem 6% to kolor wyjdzie ciemniejszy niż robiąc farbę 5N z oxydantem3%?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 13:09   #4272
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez evvelajna Pokaż wiadomość
FRYZ5 a zwykły rozjasniacz może być czy lepiej ta farbę z rozjasniaczem czy nie ma to roznicy ?:P
wiesz działanie dekoloryzatora nadal nie jest wyjasnione przez nikogo ja wszystko opieram na własnym doświadczeniu, po róznych farbach jak i rozjaśniaczach włosy mi ciemniały lub nie, po rozjaśniaczu raz zrobił sie ciemny brąz, a po ten farbie palette 100 własnie rozjasniło mi, trzymałem pełen czas, nie przyciemniło więc radzę jej użyć a jak mówisz ze nie ma to palette E20 z serii intensive color creme ona tez ma proszek niebieski do wymieszania z farbą, wiem ze nie chcesz rozjasnić, ale ona nie przyciemnia z mojego doświadczenia, więc wiem ze z nia bezpiecznie, ale jak połozysz na 2-3 minutki to wiesz nie bedziesz miała blondu

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze Cię zrozumiala, jak zrobie kolor 5N z oxydantem 6% to kolor wyjdzie ciemniejszy niż robiąc farbę 5N z oxydantem3%?
podejrzewam ze kolor się nie zmieni chodzi mi głównie o zachowywanie się koloru później będzie trwalszy oraz większe prawdopodobieństwo rudych refleksów podczas spierania się go.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:32   #4273
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

FRYZ.........niszczy mniej? niby jakim sposobem? i tak mamy na celu rozjasnienie WSZYSTKICH włosów więc prędzej czy później CAŁE włosy będa poddane rozjaśnieniu, kto wie czy nie 2-3 krotnym jak sie trafi w stare pasemka wybierając nowe do rozjaśnienia. nie toleruję tej metody jako zejscia z koloryu, sam baleyage jest super jeżeli chcemy go docelowo i nie robi sie tych obleśnych szerokich pasm od przedziałka <bitch please>jest to inwazyjna metoda lecz nie od razu widac jej skutki.


A KTO TU MÓWIŁ O OBLEŚNYCH GRUBYCH PASMACH? chyab ze to Twoja metoda,ja jeszcze nigdy nie widziałam , żeby tak ktos schodził do jaśniejszych włosów a zielona w baleyage nie jestem
każdy robi jak uważa- z tego widac

Edytowane przez marika39
Czas edycji: 2012-05-18 o 13:56
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:42   #4274
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

nie chce rudych refleksow!!! w tym wypadku nic nie kombinuje z oxydantem, pomysle tylko nad kąpielą i w razie co sie odezwę do Ciebie
dziękuje póki co za pomoc
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:44   #4275
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
FRYZ.........niszczy mniej? niby jakim sposobem? i tak mamy na celu rozjasnienie WSZYSTKICH włosów więc prędzej czy później CAŁE włosy będa poddane rozjaśnieniu, kto wie czy nie 2-3 krotnym jak sie trafi w stare pasemka wybierając nowe do rozjaśnienia. nie toleruję tej metody jako zejscia z koloryu, sam baleyage jest super jeżeli chcemy go docelowo i nie robi sie tych obleśnych szerokich pasm od przedziałka <bitch please>jest to inwazyjna metoda lecz nie od razu widac jej skutki.


A TU MÓWIŁ O OBLEŚNYCH GRUBYCH PASMACH? chyab ze to Twoja metoda,ja jeszcze nigdy nie widziałam , żeby tak ktos schodził do jaśniejszych włosów a zielona w baleyage nie jestem
każdy robi jak uważa- z tego widac
ja widziałem, wielokrotnie, częściej od ładnego baleyage, moja metoda? nie wiem skąd to wymyśliłaś, i czemu to piszesz skoro napisałem że jestem temu przeciwny więc jakim sposobem może to być moja metoda?

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
nie chce rudych refleksow!!! w tym wypadku nic nie kombinuje z oxydantem, pomysle tylko nad kąpielą i w razie co sie odezwę do Ciebie
dziękuje póki co za pomoc
po kąpieli tez będą rude refleksy, nie myśl tutaj zaraz o jakiejś pomarańczy, dalej będzie to brąz lecz mocno ciepły.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:56   #4276
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
ja widziałem, wielokrotnie, częściej od ładnego baleyage, moja metoda? nie wiem skąd to wymyśliłaś, i czemu to piszesz skoro napisałem że jestem temu przeciwny więc jakim sposobem może to być moja metoda?

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------



po kąpieli tez będą rude refleksy, nie myśl tutaj zaraz o jakiejś pomarańczy, dalej będzie to brąz lecz mocno ciepły.
ja wiem co Ty napisałes , to chyba Ty nie przezcytałes ze zrozumieniem . Napisałam , że jeszcze nigdy nie widziałam żeby ktoś robił GRUBE PASMA BALEYAGU .........czytaj uważnie , a potem
CHYBA , ŻE TO TWOJA METODA!!!!! NAPISAŁA, ŻE TO tWOJA CZY , CHYBA !!!!!
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:57   #4277
evvelajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

[QUOTE=fryz5;34199581]wiesz działanie dekoloryzatora nadal nie jest wyjasnione przez nikogo ja wszystko opieram na własnym doświadczeniu, po róznych farbach jak i rozjaśniaczach włosy mi ciemniały lub nie, po rozjaśniaczu raz zrobił sie ciemny brąz, a po ten farbie palette 100 własnie rozjasniło mi, trzymałem pełen czas, nie przyciemniło więc radzę jej użyć a jak mówisz ze nie ma to palette E20 z serii intensive color creme ona tez ma proszek niebieski do wymieszania z farbą, wiem ze nie chcesz rozjasnić, ale ona nie przyciemnia z mojego doświadczenia, więc wiem ze z nia bezpiecznie, ale jak połozysz na 2-3 minutki to wiesz nie bedziesz miała blondu[COLOR="Silver"]


Fryz5 Więc kupiłam ta palette e20. Ide zaraz tworzyć:P to najpierw dekoloryzator musze dobrze wypłukać a pozniej kłasc ta farbe ? dziekujee bardzo Ci za pomoc!
evvelajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 14:31   #4278
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

jaki masz szampon? tam trzeba bardzo dokładnie go wypłukac i wymyć, na koniec polej sokiem z cytryny i odciśnij wodę, pacnij szybko farbę na całe włosy i obserwuj kolor. (nie baw się pędzelkiem tylko ubierz rękawiczki i pacnij i rozsmaruj )
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 14:45   #4279
evvelajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

mam szampon oczyszający ze sklepu fryzjerskiego, oraz taki duzy zwykły ziołowy na którym jest napsiane ze ma neutralne ph
evvelajna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 09:30   #4280
soulleafix
Raczkowanie
 
Avatar soulleafix
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Miałam zrobic sprawozdanie z domowej dekoloryzacji
Zrobiłam wczoraj sama dekolor Chantalem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona . Wcześniej miałam farbowane na czerwienie, ciepłe ciemne brązy i jasne brązy.
Trzymałam dekolor 30 min i z ciemnych rudych z prześwitami mocnego brązu zrobił mi się taki ciemny blond z odcieniami żółtego. Mam jeszcze taki jeden malo zauwazalny 'placek' na głowie w odcieniu ciemniejszym (tam gdzie ciemne farby byly najczesciej nakladane), ale dziś nakładam chantal drugi raz w to miejsce na jakies 20 min, i robię płukankę srebrną żeby zniwelować rudość (rada pani z salony fryzjerskiego)

I tutaj uwaga dla kazdego kto mysli ze dekoloryzatory w ogole nie naruszą kondycji włosa : otóż włosy są troszkę przesuszone (ja osobiscie podetnę teraz jeszcze koncowki o jakies 4 cm, bo chce zaczac zapuszczanie z czystym, nierozdwojonym kontem ), ale byłam na to przygotowana, za jakis tyg olejowania powinny byc w tym samym stanie
soulleafix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 11:42   #4281
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez soulleafix Pokaż wiadomość
Miałam zrobic sprawozdanie z domowej dekoloryzacji
Zrobiłam wczoraj sama dekolor Chantalem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona . Wcześniej miałam farbowane na czerwienie, ciepłe ciemne brązy i jasne brązy.
Trzymałam dekolor 30 min i z ciemnych rudych z prześwitami mocnego brązu zrobił mi się taki ciemny blond z odcieniami żółtego. Mam jeszcze taki jeden malo zauwazalny 'placek' na głowie w odcieniu ciemniejszym (tam gdzie ciemne farby byly najczesciej nakladane), ale dziś nakładam chantal drugi raz w to miejsce na jakies 20 min, i robię płukankę srebrną żeby zniwelować rudość (rada pani z salony fryzjerskiego)

I tutaj uwaga dla kazdego kto mysli ze dekoloryzatory w ogole nie naruszą kondycji włosa : otóż włosy są troszkę przesuszone (ja osobiscie podetnę teraz jeszcze koncowki o jakies 4 cm, bo chce zaczac zapuszczanie z czystym, nierozdwojonym kontem ), ale byłam na to przygotowana, za jakis tyg olejowania powinny byc w tym samym stanie

hejka, ja też byłam super zadowolona z tego deko i tez polecam , a ściągałam kolor tgak jak Ty ciemny , włosy wyszły równiutko , jednolicie, bez łatek , kratek itp równiez polecam. Tak samo farbowałam , nie czekałam , radze bardzo dobrze zmyć , szamponem do włos. przeciwłupierz. , . ja myłam 3 razy z czego raz z sodą , jak dobrze się oczyści , nie ma opcji ,zeby włosy zrobiły sie czaene, ciemne czy nie wiem w jakich odcieniach

Dodam tylko , jak ktos bedzie chciał kłaść farbe w bardzo krótkim czasie po deko, trzymać tylko 10-15 min i spłukiwac , dobrze ( a i farba 1 ton jasniejsza) i bedzie ok. A że troszke wysusza, no cóż , a w jaki sposób miałaby farba zejść? pozdrawiam i równiez polecam
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 15:01   #4282
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
hejka, ja też byłam super zadowolona z tego deko i tez polecam , a ściągałam kolor tgak jak Ty ciemny , włosy wyszły równiutko , jednolicie, bez łatek , kratek itp równiez polecam. Tak samo farbowałam , nie czekałam , radze bardzo dobrze zmyć , szamponem do włos. przeciwłupierz. , . ja myłam 3 razy z czego raz z sodą , jak dobrze się oczyści , nie ma opcji ,zeby włosy zrobiły sie czaene, ciemne czy nie wiem w jakich odcieniach

Dodam tylko , jak ktos bedzie chciał kłaść farbe w bardzo krótkim czasie po deko, trzymać tylko 10-15 min i spłukiwac , dobrze ( a i farba 1 ton jasniejsza) i bedzie ok. A że troszke wysusza, no cóż , a w jaki sposób miałaby farba zejść? pozdrawiam i równiez polecam

zeby dojśc do tego jak farba schodzi za jego pomoca trzeba by wrócic do początku czyli do zabiegu farbowania bo tu jest odpowiedź.

dekoloryzator kurczy pigmenty (które sa na tyle duze alby nie wychodzić z włosów, rosną pod wpływem utleniacza przy procesie farbowania) do tego stopnia ze podczas mycia moga swobodnie wypłynąć między łuskami włosów. trzeba na tyle porządnie je wyplukać aby podczas wyschnięcia, kontaktu z tlenem (powietrzem) nie powiększyły się z powrotem co da znow ciemny kolor
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:09   #4283
soulleafix
Raczkowanie
 
Avatar soulleafix
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Czy olej rycynowy albo nafta nałożone po dekoloryzacji mogą spowodować, że włosy ciemnieją?
soulleafix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 19:48   #4284
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Fryz, ta moja zielen coraz bardziej przebija :/ nawet kolezanka sie smiala ostatnio, ze zielona jestem... wiec prosze, napisz mi czym mozna to zneutralizowac? da sie to zrobic opalizujacym odcieniem? (a tak w ogole co to znaczy?) (chcialabym tez zneutralizowac te rudosc przy okazji..) Myslalam o majirel 9.22 (bardzo jasny blond opalizujący głęboki) albo 9.23 ( Bardzo jasny Blond Opalizująco-Złocisty).. zastanawaim sie tez nad technika farbowania... bo od gory do polowy sa rude, a od polowy w dol zielone <masakra> i sama nie wiem... Ja sie nie znam na kolorach, co sie czym usuwa, wiec gdybys mogl, to poradz cos mam zielone wlosy... myslalam, ze to sie bedzie zmywac, ale jakos nie chce... wole tez nie probowac czerwienia, tak jak radziles, bo znajac moje nieprzecietne umiejetnosci, to po czyms takim musialabym sie w calosci na czerwono zrobic...
Dla przypomnienia zalaczam fote moich wlosow, ale zieleni nie umiem aparatem uchwycic, trzeba uzyc wyobrazni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01909 kopia.jpg (148,1 KB, 37 załadowań)
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-05-20 o 20:06
atkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:01   #4285
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Fryz, ta moja zielen coraz bardziej przebija :/ nawet kolezanka sie smiala ostatnio, ze zielona jestem... wiec prosze, napisz mi czym mozna to zneutralizowac? da sie to zrobic opalizujacym odcieniem? (a tak w ogole co to znaczy?) (chcialabym tez zneutralizowac te rudosc przy okazji..) Myslalam o majirel 9.22 (bardzo jasny blond opalizujący głęboki) albo 9.23 ( Bardzo jasny Blond Opalizująco-Złocisty).. zastanawaim sie tez nad technika farbowania... bo od gory do polowy sa rude, a od polowy w dol zielone <masakra> i sama nie wiem... Ja sie nie znam na kolorach, co sie czym usuwa, wiec gdybys mogl, to poradz cos mam zielone wlosy... myslalam, ze to sie bedzie zmywac, ale jakos nie chce... wole tez nie probowac czerwienia, tak jak radziles, bo znajac moje nieprzecietne umiejetnosci, to po czyms takim musialabym sie w calosci na czerwono zrobic...
Dla przypomnienia zalaczam fote moich wlosow, ale zieleni nie umiem aparatem uchwycic, trzeba uzyc wyobrazni
nie wiem jak ale ja nadal nie widze zieleni a naturalnie wyglądający blondzik rudość niwelujesz popielem , zieleń czerwienią. no więc tam czerwień+popiel=fiolet czyli opal niby tak ale opal nie wiem czy do końca zniweluje to czego chcesz sie pozbyć. ja bym na górę rzucił cos popielatego (tylko to co rudawe jest) a po zmyciu na zielonkawe dać szamponetkę czerwoną na 1-2min. ja bym tak zrobił bez obaw. 9,22 nie wiem jak wyjdzie mi wyszła pięknie aczkolwiek nie miałem takich odcieni. mozesz spróbować nie wiem czy zgasi rude, ale zieleni powinnaś sie pozbyc
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 09:13   #4286
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

FRYZ możesz mi dać instrukcje co i jak z rozjaśnainiem?

dziś ma przyjść zielony vincent woda 6 /9 w razie czego jak nie ruszy też mam/ .

Wlosy mam na poziomie 5 - swoje jasne blond - farbowane na ciemno kilkanaście razy.
rozjaśniają się z teco co pamietam do żółto-rudych.

Jak nakladać? jak zwykłą farbę? na całość odrazy czy najpierw odrost? zostawić po nałożeniu czy masować co jakiś czas wlosy?
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 10:25   #4287
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
FRYZ możesz mi dać instrukcje co i jak z rozjaśnainiem?

dziś ma przyjść zielony vincent woda 6 /9 w razie czego jak nie ruszy też mam/ .

Wlosy mam na poziomie 5 - swoje jasne blond - farbowane na ciemno kilkanaście razy.
rozjaśniają się z teco co pamietam do żółto-rudych.

Jak nakladać? jak zwykłą farbę? na całość odrazy czy najpierw odrost? zostawić po nałożeniu czy masować co jakiś czas wlosy?
a mówiłem, że robimy kąpiel czy po prostu rozjaśniamy?
-jak kąpiel to mieszasz z szamponem, nakładasz na włosy, rozmasowujesz i zostawiasz, słabiej rozjasnia niż sam rozjaśniacz,
-jak zwykłe rozjaśnianie to mieszasz tylko rozjaśnicz z woda % i nakładasz jak farbe, mocniej rozjasni od kąpieli, i ja bym tak robił.

ile saszetek zamawiałaś?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 10:59   #4288
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

rozjaśnianie - kąpiel to wątpie, że coś ruszy

mam dwie zielonego
i dwie srebrnego - bo mam do ramion włosy ale gęste.

A jak długo trzymać? czy poprostu obserwować co i jak?
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:02   #4289
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

a tak pamiętam juz nałóż na pierwszy ogień zielony z 9% proporcja 1:2
np 40gram rozjaśniacza + 80 ml utleniacza 9%.
bo saszetka ma 40g dobrze pamiętam?

nie musisz obserwować trzymaj 50 min.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:10   #4290
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

tak 40 gram - hmm mówisz, że odrazy 9 - mam pietra
a 6 to do rudego chyba nawet nie rozjaśni?
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.