ginekolog a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 16:20   #1
Muszynianka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 20
Unhappy

ginekolog a ciąża


Witam drogie wizażanki.

Jestem w kropce. Od 13 dni spóźnia mi się okres ( robiłam trzy testy ciążowe wszystkie negatywne w pt i niedziele, oraz dziś) PONIEWAŻ poszłam do pani ginekolog przebadała mnie w 10 sekund po czym stwierdziła, że jestem w ciąży ponieważ macica jest powiększona.. (może być to spowodowane zbliżającą się miesiączką) powiedziałam jej o dwóch testach negatywnych więc przepisała mi luteinę (?) zaskoczona wracając do domu kupiłam kolejny test - "pink test" który rzekomo wykrywa ciąże już po 6 dniach od zapłodnienia. KOLEJNY NEGATYWNY! Jutro idę do następnej Pani ginekolog ponieważ dalej nie wiem co mi jest...
Dzisiejsza wizyta wyglądała tak:
weszłam, powiedziałam o spóźniającej się miesiączce po czym usiadłam na 'fotelu a ona badając palcem stwierdziła, że jestem w ciąży.. nie miałam robionych żadnych innych badań.. powiedziałam, że robiłam testy które wyszły negatywnie.. więc przepisała luteinę. Cała wizyta trwała może 5 minut..

Co mam myśleć odnośnie ciąży?
Muszynianka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 16:51   #2
niunka_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
Dot.: ginekolog a ciąża

To zupełnie odwrotnie jak u mnie... Co prawda moje badanie też nie trwało dłużej ale w moim przypadku miesiączka też spoźniona ale test pozytywny a lekarz stwierdzil ze on nie wie czy to ciąża bo za wcześnie, że mam przyjść za dwa tygodnie
niunka_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:23   #3
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: ginekolog a ciąża

Cytat:
Napisane przez Muszynianka88 Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażanki.

Jestem w kropce. Od 13 dni spóźnia mi się okres ( robiłam trzy testy ciążowe wszystkie negatywne w pt i niedziele, oraz dziś) PONIEWAŻ poszłam do pani ginekolog przebadała mnie w 10 sekund po czym stwierdziła, że jestem w ciąży ponieważ macica jest powiększona.. (może być to spowodowane zbliżającą się miesiączką) powiedziałam jej o dwóch testach negatywnych więc przepisała mi luteinę (?) zaskoczona wracając do domu kupiłam kolejny test - "pink test" który rzekomo wykrywa ciąże już po 6 dniach od zapłodnienia. KOLEJNY NEGATYWNY! Jutro idę do następnej Pani ginekolog ponieważ dalej nie wiem co mi jest...
Dzisiejsza wizyta wyglądała tak:
weszłam, powiedziałam o spóźniającej się miesiączce po czym usiadłam na 'fotelu a ona badając palcem stwierdziła, że jestem w ciąży.. nie miałam robionych żadnych innych badań.. powiedziałam, że robiłam testy które wyszły negatywnie.. więc przepisała luteinę. Cała wizyta trwała może 5 minut..

Co mam myśleć odnośnie ciąży?
Beta hCG prawdę Ci powie Idź na badanie z krwi; będziesz mieć 100% pewność. I zmień ginekologa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 20:42   #4
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: ginekolog a ciąża

Ja miałam podobną sytuacje ,test negatywny ,gin ciąży nie wybadał a okras się spuźniał Dostałam właśnie luteinę bo jeśli jest ciąża (a za "mało"hormonu w organiźmie albo b.wczesna ciąża ) to luteina pomoże ją utrzymać i wzmocni -nie zaszkodzi-a jeśli ciąży nie ma ,luteina "wywoła "okres .Efekt brania luteiny ma już 10 lat i idzie do 4 klasy Najlepszym wyjściem byłby test Beta hCG koszt ok.25 zł a sytuacja wyjaśniłaby się
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 21:37   #5
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: ginekolog a ciąża

Cytat:
Napisane przez ewa 81 Pokaż wiadomość
Ja miałam podobną sytuacje ,test negatywny ,gin ciąży nie wybadał a okras się spuźniał Dostałam właśnie luteinę bo jeśli jest ciąża (a za "mało"hormonu w organiźmie albo b.wczesna ciąża ) to luteina pomoże ją utrzymać i wzmocni -nie zaszkodzi-a jeśli ciąży nie ma ,luteina "wywoła "okres .Efekt brania luteiny ma już 10 lat i idzie do 4 klasy :hahaha:Najlepszym wyjściem byłby test Beta hCG koszt ok.25 zł a sytuacja wyjaśniłaby się
już widzę wysyp trolli z wątkami "lekarz przepisał mi lutenię, ale boję się że spowoduje ciąże"
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:10   #6
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: ginekolog a ciąża

Chodziło mi tylko o to że w przypadku ciąży luteina nie zaszkodzi a w przypadku jej braku pomoże wywołać okres
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 10:22   #7
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: ginekolog a ciąża

Zmień ginekologa! Jeśli współżyłaś bez zabezpieczenia albo starasz się o dziecko to idź na betę. Ginekolog w tak wczesnej ciąży Ci nie pomoże.
Ale ja uważam, ze 13 dni od spóźniającego okresu 3 testy wykryły by ciążę. Chyba, ze owulacja się przesunęła
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 00:17   #8
Muszynianka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 20
Dot.: ginekolog a ciąża

A więc byłam dziś prywatnie u drugiej pani ginekolog, zrobiła mi usg... i co?! powiedziała " absolutnie, nie ma żadnej ciąży! endometrium jest zbyt cieńkie, miesiączki i tak by w tym miesiącu nie było i może tak się zdarzyć! , luteina przepisana przez 'wczorajsza' pania ginekolog by nie pomogła. Dostałam receptę na tabletki anty które mam brac 21 dni i po odstawieniu ich powinnam dostać okres.!!!
Muszynianka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 08:14   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: ginekolog a ciąża

No to dobrze, przede wszystkim wyluzujesz też z ciążą biorąc tabletki
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 19:46   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: ginekolog a ciąża

Cytat:
Napisane przez Muszynianka88 Pokaż wiadomość
A więc byłam dziś prywatnie u drugiej pani ginekolog, zrobiła mi usg... i co?! powiedziała " absolutnie, nie ma żadnej ciąży! endometrium jest zbyt cieńkie, miesiączki i tak by w tym miesiącu nie było i może tak się zdarzyć! , luteina przepisana przez 'wczorajsza' pania ginekolog by nie pomogła. Dostałam receptę na tabletki anty które mam brac 21 dni i po odstawieniu ich powinnam dostać okres.!!!
To dobrze, że jednak w ciąży nie jesteś, skoro nie chciałaś Jednak teoria pani ginekolog, że Luteina nie wywołałaby u Ciebie okresu wydaje mi się dziwna Ja muszę mieć wywoływany okres prawie w każdym cyklu i nawet jak endometrium bywało fatalne (takie samo pod koniec cyklu, jak tuż po miesiączce), to jakoś zawsze Luteina lub Duphaston dawały radę
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-15 20:46:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.