Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-26, 12:04   #811
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Poprosze o analize, z gory serdecznie dziekuje

FARMONA
Dermacos Koncentrat wzmacniający naczynka z Rutyną

Skład INCI: Aqua, Aescculus Hippocastanum, Soy Lecithin, Troxerutin, Eleutherococcus Senticosus, Crataegus Monagina, Xanthan Gum, Glycerin, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dizalidynyl Urea, Iodopropynyl butylcarbamate, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin,Perfum ,EDTA, Sodium Hydrooxide

Kupowalabym go bez zastanowienia Jest naprawde bardzo ciekawy pomimo wrzuconego konserwantu.
Wiecej napisze pozniej
************************* ************************* **************

Postaram sie zajrzec tutaj na dluzej ale nie wczesniej niz poniedzialek/wtorek wiec bardzo prosze o cierpliwosc


__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 12:13   #812
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Prosze o analize składu szapmonu dla dzieci... Nivea baby. szapon nadający połysk z proteinami jedwabiu.

Skład:

Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isosterate, Disodium PEG-5 Laurylcitare Sulfosuccinate, Polyquaternium-10, Niacinamide, Hydrolyzed silk, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Laureth-2, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Benzoate, Parafum.

Długi skład jak na szampon dla dzieci...chcialam cos ładgodnego dla siebie i zeby wlosy az tak sie nie platały i nie byly takie jałowe jak np bo babydream rossmana...
woda, surfaktant, detergent, obilo mi sie o oczy kiedy, ze peg-200 jest szkodliwy,ale hm...nie pamietam na ile spraawdzona byla to informacja,wiec nie ma co straszyc,detergent dalej, Polyquaternium-10 ponoc ma wlasciwosci dodajace objetosc, stosuje sie go w tuszach do rzes aby podnosil je.. SLES na koncu.
pogrubione substancje aktywne.
Babydream ja uzywam, dodatkowo myje wlosy woda i babydreamem raz na tydzien. Z dobra odzywka mial bardzo fajne rezultaty.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 12:21   #813
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

na temat Sodium Lauroyl Glutamate
Wygrzebałam z innego forum:
tensyd uzywany do mycia, wedlug Öko Test jest spoko, uzywany w naturalnych kosmetykach.
A także coś takiego:
Przyjazny dla środowiska. Bardzo łagodny surfaktant. Daje niezwykle kremową i stabilną pianę, nawet w twardej wodzie.
Oraz:
A surfactant obtained from plant sources. It is very mild, gives a fine foam and biodegrades well.

Czyli
otrzymywany z roślin. Jest bardzo łagodny, dobrze się pieni i jest biodegradowalny.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 14:43   #814
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Lanessa i azure wielkie dzieki za Sodium Lauroyl Glutamate! jestem malo obeznana i nie moglam sama dociec co to
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 14:44   #815
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexana, dziekuje za expresowa odpowiedzW takim razie teraz tylko znalezc koncentrat, co bedzie dosc trudne
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 00:34   #816
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Hexana, dziekuje za expresowa odpowiedzW takim razie teraz tylko znalezc koncentrat, co bedzie dosc trudne
Wiem,ze jest problem z zakupem tej serii Farmony wiec korzystam z netu
i tutaj masz link

http://www.farmona.pl/sklep/dermacos...odukt/183.html
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 07:05   #817
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej, ja bym prosiła o przeanalizowanie kosmetyków z nowej serii Eris Under Twenty NEVER EVER

Intensywny krem-kuracja przeciw niedoskonałościom, cera tłusta
Innowacyjna formuła z olejem brzoskwiniowym i witamina PP, pielęgnuje trądzikową cerę. Zapobiega zmianom trądzikowym i poprawia koloryt skóry.

Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Persica (peach) Kernel Oil, Isohexadecane, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Galactroarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Salicylate, Alcohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, CI 42090, CI 77820

Make Up przeciw niedoskonałościom


Aqua, Parafinum Liquidum, Glycerin, Petrolatum, Steareth-2, Dicaprylyl Ether, Steareth-21, Magnesium Aliminum Silicate, Talc, Polysorbate 80, Dimethicone, Cellulose Gum, Stearic Acid, Citric Acid, Benzyl Alkohol, Sodium Salicylate, Alkohol Denat, Lecithin, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 77891 (titanum dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 00:57   #818
fairytale
Raczkowanie
 
Avatar fairytale
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 488
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosilabym o przeanalizowanie kremu Hydro Rosalgin, Pharmaceris R, dr Irena Eris.
Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol

Calkiem niezle sie sprawdza na moja sklonna do rosacea cere, ale po pierwsze mam wrazenie ze wyskakuja po nim od czasu do czasu pryszcze, a po drugie, ze w miare stosowania jego dzialanie slabnie
Na opakowaniu napisali, ze jest bez konserwantow. Z drugiej strony, mozna go przechowywac po otwarciu 12 miesiecy... Zagadkowe.


fairytale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 13:02   #819
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

w aptece zamówiłam odżywke do włosów i skóry głowy farmona niestety okazało się że przysłali balsam do włosów bez spłukiwania. I chciałam prosić o porównanie skladów czy używać tego balsamu czy zaoszczędzić czas i szukać dalej tego pierwszego ? Moglam zrobić jakieś literówki w skł. balsamu ponieważ spisywałam skład nie znalazłam w necie składu.

Farmona, Jantar, odżywka do skóry głowy i włosów

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool

Odżywczy balsam do włosów JAntar bez spłukiwania z wyciągiem z
bursztynu


Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Cetostearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Stearalconium Chloride, Glyceryl Stearate, Ceteth-20, Cetearyl Alcohol, Ethyl Alcohol, Isocil, Cera Alba, Cetrimonium Chloride, Ethyl Alcohol, Amber Extract, Propylene Glycol, Matricaria Extract, Amica extract, Rosmety extract, Sage extract, Pine needle xtract, Watercress extract, Great burdock, Root extract, Lemon peel extract, Ivy extraxt, Calendula extraxct, Capucine extract, White neetle extract, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate Tocopheron,Linoleic Acid
, PABA, Panthenol, Perfum
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 13:21   #820
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
w aptece zamówiłam odżywke do włosów i skóry głowy farmona niestety okazało się że przysłali balsam do włosów bez spłukiwania. I chciałam prosić o porównanie skladów czy używać tego balsamu czy zaoszczędzić czas i szukać dalej tego pierwszego ? Moglam zrobić jakieś literówki w skł. balsamu ponieważ spisywałam skład nie znalazłam w necie składu.

Farmona, Jantar, odżywka do skóry głowy i włosów

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool

Odżywczy balsam do włosów JAntar bez spłukiwania z wyciągiem z
bursztynu

Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Cetostearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Stearalconium Chloride, Glyceryl Stearate, Ceteth-20, Cetearyl Alcohol, Ethyl Alcohol, Isocil, Cera Alba, Cetrimonium Chloride, Ethyl Alcohol, Amber Extract, Propylene Glycol, Matricaria Extract, Amica extract, Rosmety extract, Sage extract, Pine needle xtract, Watercress extract, Great burdock, Root extract, Lemon peel extract, Ivy extraxt, Calendula extraxct, Capucine extract, White neetle extract, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate Tocopheron,Linoleic Acid
, PABA, Panthenol, Perfum
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=235
Wiesz, mimo wszystko szukalabym tamtej, pierwszej.
Jest wg mnie o wiele bogatsza.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 13:26   #821
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=235
Wiesz, mimo wszystko szukalabym tamtej, pierwszej.
Jest wg mnie o wiele bogatsza.
a czy ten balsam może obciązyc włosy ? Jak juz go kupilam no to zauzyje go a ta pierwsza chyba zamowie przez internet bo nie mgoe w zadnej aptece dostac
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 13:34   #822
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
a czy ten balsam może obciązyc włosy ? Jak juz go kupilam no to zauzyje go a ta pierwsza chyba zamowie przez internet bo nie mgoe w zadnej aptece dostac
Zalezy jak masz wlosy, cienkie,przetluszczajace sie? Moze obciazyc, ale nie musi. Mimo wszystko pierwszy jest o wiele wiele lepszy.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 13:55   #823
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Natalli, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli masz zniszczone i przesuszone włosy, to lepszy byłby balsam. Przynajmniej efekt doraźny byłby bardziej widoczny, bo zawiera składniki nawilżające i natłuszczające.
Odżywka ma sporo wyciągów roślinnych, trochę witamin, to taki mętnawy płyn. Jakiś czas temu używałam (starą wersję, której skład podajesz, w nowej wymieniono konserwant i być może coś jeszcze) i z perspektywy czasu stwierdzam, że ta wcierka niewiele robi. Tzn. cudów nie zdziałała...
Nie można określić, który z tych kosmetyków jest lepszy, bo są zupełnie inne. To tak jakby porównywać działnie toniku i kremu.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 14:05   #824
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Natalli, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli masz zniszczone i przesuszone włosy, to lepszy byłby balsam. Przynajmniej efekt doraźny byłby bardziej widoczny, bo zawiera składniki nawilżające i natłuszczające.
Odżywka ma sporo wyciągów roślinnych, trochę witamin, to taki mętnawy płyn. Jakiś czas temu używałam (starą wersję, której skład podajesz, w nowej wymieniono konserwant i być może coś jeszcze) i z perspektywy czasu stwierdzam, że ta wcierka niewiele robi. Tzn. cudów nie zdziałała...
Nie można określić, który z tych kosmetyków jest lepszy, bo są zupełnie inne. To tak jakby porównywać działnie toniku i kremu.
Chcialabym uniknąć rozdwajania końcówek i przesuszania mam wlosy cienkie i podatne na obciążanie. A dodatkowo zachęciła mnie opinia wizażanki która przeprowadziła analize składu tej odżywki i dodała że "może" przypieszać wzrost włosów. Dlaczego by nie sprobowac.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 14:27   #825
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez inc0rrect
Witam bardzo zależy mi na Waszej opini dotyczącej tego kremu z firmy CLARENA

Sensi Calming Cream - Wyciszający i ochronny krem na couperose

Skład:aqwa, glycerin, mineral oil, stearyl alcohol, soluble collagen, dimethicone, glyceryl, stearate, cyclomethicone, propylene glycor, stearteh-21, stearth-2, sodium hyaluronate, ethylehxyl methoxycinnamate, butyl methoxydiebenzoylmethane, , allantion, bisabolol, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, dmom hydantoin, butylene glycol, laureth-3, hydroxyethylcellulose, acetyl dipeptide-1 cetyl ester tocopheryl acetate, urea, fructose, sucrose, titanium dioxide, ascorbyl, palmitate, carbomer, triethanolamne, aloe barbadensis leaf ektract, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, linalool, citronellol, hexylcinnamal, alpha isomethyl


Substancje aktywne:
- alfa-bisabobol,
- epalina,
- senscalamina,
- NMF,
- ceramidy roślinne i beta-glukany,
- filtry ochronne UVA i UVB,



Czy on może zapychać? Prowadze dochodzenie w sprawie który krem mnie zapchał a zapłąciłam za niego ponad 100zł więc nie chcę go bez przyczyny dyskwalfikowac
Teoretycznie może, bo zawiera kilka składników komedogennych, ale to tylko teoria, w praktyce liczy się wrażliwość Twojej cery, np. na powstawanie zaskórników. Gliceryna, która tutaj jest w sporej dawce, większości nie szkodzi, ale u niektórych, zwłaszcza jeśli występuje razem z silikonami (które niby też uważa się za bezpieczne) "zatyka pory".
Pomyśl czego wcześniej używałaś i oceń podatność swojej skóry na "zapychanie", skłonność do trądziku.

Cytat:
A to opis działania tego kremu, który skopiowałam z KWC:
"Ochronny, wyciszający i wzmacniający krem na dzień dla skór wrażliwych, z popękanymi naczynkami (couperose) i trądzikiem różowatym. Preparat uspokaja grę naczyniową, likwiduje przekrwienia, podrażnienia, wzmacnia naczynia krwionośne oraz doskonale chroni, regeneruje i nawilża skórę. Przywraca jej naturalną równowagę. Zapewnia solidną ochronę przed wiarem, zimnem i stresem. Delikatna konsystencja kremu pozwala na odpowiednie wchłanianie w skórę. Krem zapobiega zaczerwienieniom skóry. "

Nie wiem czy mam wierzyc tym zapewnieniom...?
Powiniśmy chyba brać poprawkę, że to reklama.

Przebarwień nie zlikwiduje, bo nie ma czym, to nie ten kaliber. Nawilżać powinien (gliceryna, NMF), forma witaminy C jest stabilna, ale nie znamy stężenia; kolagen nawilża - cudów nie czyni, allantiona, i bisabolol działają kojąco i łagodząco, mamy też pochodne peptydu, witaminę E, aloes.
Poza tym, konserwanty [składniki aktywne pojawiają się w składzie za nimi, można więc się domyślać jakie to są ilości] i substancja zapachowa, której w kremie dla cery problemowej i reaktywnej być raczej nie powinno, bo może wywołać podrażnienie, ale przyjemność stosowania nade wszystko.
Wysoka cena zapewne stanowi element strategii sprzedaży kosmetyku specjalistycznego (sprzedawanego w gabinetach), a więc w założeniu lepszego od drogeryjnego.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-07-28 o 15:02 Powód: literówki
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 16:47   #826
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

HiPP Babysanft, Pflege Creme (Krem do twarzy i ciała)

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.


http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16178
Krem ma bardzo dobre oceny na KWC. Ciekawa jestem czy nie będzie zapychał i czy nadaje się do cery mieszanej ze skłonnością do niedoskonałości (wypryski, zaskórniki itp.)
Proszę o dobrą radę
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 16:53   #827
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiem,ze jest problem z zakupem tej serii Farmony wiec korzystam z netu
i tutaj masz link

http://www.farmona.pl/sklep/dermacos...odukt/183.html
Wiem, wiem Hexxano,ale dzieki za linka Tylko doliczyc do tego przesylke to wychodzi drogo, poczekam az wprowadza w DoZ
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 15:36   #828
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego kremu. Chodzi mi głównie o zapychacze.
Galenic Cauterets żel-krem:
water, cauterets spring water, hamamelis virginiana ( witch hazel) water, propylene glicol, cyclomethiocone, glicerin, polymethyl methacylate, alpha-isomethylionone, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butylparaben, buthylphenylmethylpropapi onal, c13-14isoparafin, cetrimonium bromide, chlorhexidin digluconate, citral, citronellol, crotamiton, perfum, ethylparaben, isobuthylparaben, hexylcinnamal, laureth-7, limonene, linalool, methylparaben, panthenol, phenoxyethanol, prophylparaben, zinc glycinate.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 11:46   #829
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=235
Wiesz, mimo wszystko szukalabym tamtej, pierwszej.
Jest wg mnie o wiele bogatsza.
Niekoniecznie poniewaz baza balsamu sa bogate emolienty co w polaczeniu z wyciagami roslinnymi da zblizony efekt
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 19:51   #830
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Będę wdzięczna za pomoc w rozszyfrowniau, który ze składników szamponu L'oreal Nutrileum powoduje okropne wysuszenie skóry głowy, a nawet strupy. Oto skład:
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, coco-betaine, laureth-5 carboxylic acid, cocamide mipa, trimethylsilylamodimethic one, sodium chloride, ci 19140, ci 14700, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, ppg-5-ceteth-20, peg-60 hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, camelina sativa, bht, parfum. c16473/1

Dla porównania dodam, że ostatni tydzień myłam włosy Kerastase Oleo-relax i problemy troszkę ustąpiły, a co najważniejsze głowa przestała mnie ciągle swędzieć. Oto skład Oleo-relax:
Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Cocamide Mipa, Trimethylsilyamodimethico Ne, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Ppg-5-Ceteth 20, Salicylic Acid, Benzophenone-4, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Benzoic Acid, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Ethylparaben, Linalool, Citronellol, Geraniol, Isobutylparaben, Shorea Robusta/Shorea Robusta Seed Butter, Ci 19140/Yellow 5, Ci 14700/Red 4, Parfum/Fragrance

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, ponieważ od dość dawna mam problemy ze skórą głowy. Do tej pory myślałam że to wina brudnej wody w Warszawie i we Wrocławiu, ale najprawdopodobniej winny jest włąsnie Nutrileum.
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-03, 14:56   #831
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam,
juz raz byłopytanie a propos tych produktow - pytanie zanalazłam odpowiedzi niestety nie

SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.

Czy do codziennego wieczornego stosowanie dla cery naczynkowej będzie ok?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 11:28   #832
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

[quote=Ahtaga;8367858]Hej, ja bym prosiła o przeanalizowanie kosmetyków z nowej serii Eris Under Twenty NEVER EVER

Intensywny krem-kuracja przeciw niedoskonałościom, cera tłusta
Innowacyjna formuła z olejem brzoskwiniowym i witamina PP, pielęgnuje trądzikową cerę. Zapobiega zmianom trądzikowym i poprawia koloryt skóry.

Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Persica (peach) Kernel Oil, Isohexadecane, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Galactroarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Salicylate, Alcohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, CI 42090, CI 77820


po rozpakowaniu próbki tego kremu zapachem i konsystencją przypominami Lysnel SVR i chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy ten krem Erisa ma coś z nim wspólnego
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 12:21   #833
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

La Roche Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante (Tonik zwężający pory i przeciwdziałający ich zatykaniu)


Skład: Aqua/water, alcohol dentat., glycerin, sodium citrate, propylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, caprylol salicylic acid, citric acid, salicylic acid, parfum/fragrance (code fil: B11115/1.)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xfoliante.html

Niby jest to tonik przeciwdziałający zatykaniu porów a jednak w składzie ma glicerynę. Czy jeśli podejrzewam, że to gliceryna mnie zapycha to ten tonik zapcha moje pory?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 13:01   #834
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Nieskromnie przypomniam się z prosbą o analizę
Nazwa: LIFE LISS STRONG a producent do chyba FarmaVita
aqua,amonium,thioglycolat e,cetearyl alckohol,ceteareth-25,parffinim,liqidum,hydr oxypropyltrimonium honey, ammonium hydroxie, tetrasodium, edta, simethicone, citral, citronellol, limonene, geraniol linalool. pefum,

I jeszcze jeden, szukałam czy już był analizowany skład ale z tego co znalazłam to jedynie inne serie.

Matrix Biolage- balsam nawilżający
Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosmarinus Officinalis/Rosemary Leaf Extract, Hydrastis Canadensis/Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate (D6293/4)

Czy będzie spełniał swoje funkcje, czyli nawilżenie i nie obciązanie włosów?

Szukałam jeszcze składu do odżywki wzmacniającej, ale jeszcze nie znalazłam. Może ktoś ma?

Pozdrawiam
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 13:04   #835
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam

Bardzo prosze o analize skladu kosmetykow do wlosow:

odzywka: Leave-in cream, Maximum Nutrition, Brasilian Fruits, Brasil-Nut Protein with Guarana extract and essential oils, producent Surya

Deionized Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Orbignya Oleifera (Babacu) Seed Oil, Sorbitol, Trimethylsilyamodimethico ne, Phenoxyethenol, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Paullinia Cupana (Guarana) Fruit Extract, Essential Oils (Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Eucalyptus Stageiriana, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil, Dipterix
Odorata, (Fava Tonka) Oil), Bertholletia Excelsa (Brazil Nut) Protein,
Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Bixa Orellana (Urucum) Seed Extract, Citric Acid, Medicago Sativa (Alfafa) Extract, Tetradibutyl Pentaerythrityl Hydroxyhydrocinnamate, Methylisothiazolinone.

serum na koncowki: Restorative serum for split ends (action anti-frizz), producent Surya

Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Trimethysilyamodimethicon e,
PhenylTrimethicone, Cyclomethicone Tocopheryl Acetate (vitamin E), Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil, Theobroma Grandiflorum, (Cupuacu) Seed Butter, Essential Oils (Rose, Ylang Ylang, Jasmine and Sandalwood).

Dziekuje z gory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 495351.jpg (8,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 495190.jpg (7,5 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2008-08-05 o 14:01 Powód: dodanie zdjec
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 14:09   #836
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy bedzie to duzym nietaktem z mojej strony jesli zamiast przepisywac sklad, wkleje zdjecie? Zrobilam go na prosbe jednej z wizazanek wiec sprobuje go wykorzystac i tutaj.
Wybaczcie jesli popelniam gafe

Co do kremu, nazywa sie Thispot Intensiv, umiescilam jego recenzje na KWC, bo faktycznie mnie zachwycil swoim dzialniem. Jest bardzo skuteczny w walce z przebarwieniami slonecznymi.

1 Mam pytanie co w nim takiego nowatorskiego ze faktycznie dziala?

2 Uzywam go juz jakis czas, szkody mi nie wyrzadzil, ale spytam rowniez czy posiada w skladzie potencjalne zapychacze, czy tez substancje ktorych osoby majace wrazliwa skore powinny sie obawiac?

Z gory dziekuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Resize of P1010003.jpg (72,7 KB, 7 załadowań)
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 17:19   #837
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kupiłam w super-promocji masło do ciała grejfrutowe firmy Belmon Nurit, Mineral Care SPA. Nie dość że jest fatalne w użyciu (bardziej jak pasta niż jak masło ) to jeszcze zauważyłam na szóstej pozycji Sodium Laureth Sulfate. A to chyba niedobrze, prawda?
Bardzo proszę o rzucenie okiem na cały skład i szczerą opinię czy jest w tym składzie cos co przemawia przed nie wyrzuceniem tej mazi do kosza.

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Dimethicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Lanolin, Persea Gratissima (Avocodo) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,Petrolatum, Imidazolidinyl Urea, GRapefruit water, Maris Aqua (Sea Water)
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 10:06   #838
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
ocena skuteczności kremu

ostatnio kupiłam krem nawilżająco-normalizujący do skóry normalnej i z problemami trądzikowymi i chcialabym żebyscie ocenili jego skład:
AQUA, MINERAL OIL, VITIS VINIFERA(GRAPAE) LEAF OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3METHYL GLUCOSE DISTEARATE, POTASSIUM THIOCYANATE(AND) LACTOFERIN(AND) LACTOPEROXIDASE (AND) GLUCOSE OXIDASE, GLYCERYL STEARATE, DECYL OLEATE, DIMETHICONE, STEARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL (AND) LAMINARIA DIGITATA EXTRACT PARFUM, METHYLPARABEN, DM DM HYDANTOIN (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIZOLINONE, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL ACID (AND) CITRIC ACID

przy okazji chciałam zapytać czy ten krem ma jakis dobry filtr

edit: jest to krem nawilżający NASTOLATKI
Kolastyna
seria:15271

Edytowane przez samotna w sieciiiiiii
Czas edycji: 2008-08-05 o 12:54
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 11:29   #839
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ja również się nie doczekałam na analizy składów fluidów które podałam..:/ No ale trudno, tych akurat pewnie i tak nie kupię (testery mi się nie sprawdziły)

Wróciła mi chęć na SH, tylko znów pytanie - czy może zaszkodzić mojej skórze ze skłonnością do zapychania? Czy może ją wysuszyć? [tego bym nie chciała...]
Nie chcę, żeby po używaniu podkładu częściej niż raz w tygodniu (a będzie codziennie...) zaczęły mi wyskakiwać podskórne cysty których teraz, chwałą bogu, nie mam.

reklamują się tak, pytanie na ile wolno im wierzyć?

Nowoczesny podkład w płynie, który matuje i nawilża skórę, ujednolica koloryt cery i tuszuje jej niedoskonałości.
Wyjątkowo delikatny i naturalny. Kremowa, a jednocześnie lekka konsystencja sprawia, że łatwo się nakłada i jest bardzo wydajny. Pozwala to równomiernie rozprowadzić go na twarzy, zacierając różnice między skórą pokrytą i nie pokrytą podkładem.
Podkład jest beztłuszczowy, dzięki czemu nie nabłyszcza skóry. Matuje podatne na błyszczenie się partie twarzy, dzięki zawartości oczyszczonej glinki kaolinowej, co sprawia że cera wygląda zdrowo i nie świeci się.
Podkład jednocześnie doskonale nawilża skórę, dzięki unikalnej kompozycji ziół. Zawiera ekstrakty botanicznie i witaminy, aby zapewnić dodatkową pielęgnację skóry. W jego składzie znajdują się wyciągi z trawy cytrynowej, echinacei, mięty pieprzowej, rozmarynu oraz zielonej herbaty.
Wszystkie zawarte w podkładzie składniki pomagają utrzymać skórę w doskonałej formie. Cera staje się gładka i matowa.
Polecany szczególnie do cery tłustej i mieszanej, jednakże z powodzeniem mogą stosować go także panie o skórze normalnej, pragnące, by pozostała ona matowa przez wiele godzin.



zatem skład (pełna nazwa: Sally Hansen podkład Skin equalizing) - przepisany ze zdjęcia, więc nie ręczę, ża dobrze i załączam zdjęcie na wszelki wypadek

Water, Cyclomethicone, Dimethicone, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Stearic Acid, Triethanolamine, Magnesium Aluminum, Silicate, Glyceryl Stearate, Isostearic Acid, Steareth-20, Steareth-2, Methylparaben, Phenoxyetanol, CelluloseGum, Xanthan Gum, Propylaraben, Chlorphenesin, Glycerin, Trisodium EDTA, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica (Gotu Cola) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Echinacea Angustofolia (Coneflower) Leaf Extract, Benzoic Acid, Kaolin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, SD Alcohol 40-B, Cymbopogon Schoenantus (Lemongrass) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf extract, Camellia Sinesis (Green tea) Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Allyl Methacrylates Crosspolymer, Titanium Dioxide, Iron Oxides
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sklad_hansen.jpg (49,0 KB, 3 załadowań)
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)


Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2008-08-05 o 12:08
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 11:41   #840
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ocena skuteczności kremu

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
ostatnio kupiłam krem nawilżająco-normalizujący do skóry normalnej i z problemami trądzikowymi i chcialabym żebyscie ocenili jego skład:
AQUA, MINERAL OIL, VITIS VINIFERA(GRAPAE) LEAF OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3METHYL GLUCOSE DISTEARATE, POTASSIUM THIOCYANATE(AND) LACTOFERIN(AND) LACTOPEROXIDASE (AND) GLUCOSE OXIDASE, GLYCERYL STEARATE, DECYL OLEATE, DIMETHICONE, STEARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL (AND) LAMINARIA DIGITATA EXTRACT PARFUM, METHYLPARABEN, DM DM HYDANTOIN (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIZOLINONE, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL ACID (AND) CITRIC ACID

przy okazji chciałam zapytać czy ten krem ma jakis dobry filtr

Prosze wyedytowac post i uzupelnic brakujace informacje tzn.firma,pelna nazwa i seria z jakiej jest podany kosmetyk.
Poza tym warto zaprzyjaznic sie z wyszukiwarka i watkiem z analizami,ktory caly czas "wisi"na pierwszej stronie.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.