La Roche Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante (Tonik zwężający pory skóry, mikrozłuszczający)

EFFACLAR mikrozłuszczający tonik ściągający pomaga natychmiast zredukować rozmiar porów i zapobiega ich zatykaniu, dzięki kombinacji składników aktywnych LHA, regulujących wydzielanie łoju, oczyszczających i mikrozłuszczających.

Super ale czasami piecze:)

Tonik zakupiłam w aptece, po uprzednim używaniu żelu do mycia twarzy tej samej serii. W porównaniu do żelu, tonik również świetnie oczyszcza i wycisza/ wysusza istniejące krosty. Jednak tonik czasami wywoływał pieczenie, być może przez to ze jestem posiadaczka wrażliwej cery. Podczas używania pierwszego opakowania, pieczenie nie było dość mocne, dosłownie za chwilkę przechodziło jednak ostatnio użyłam po raz kolejny na cała buzie po umyciu twarzy, jako ostatni etap oczyszczania twarzy przed snem i to co się działo, to pieczenie nie do opisania .. buzia piekła jakby się paliła. Nie wiem dlaczego, ponieważ wcześniej zużyłam całe opakowanie i nic podobnego nie miało miejsca. Być może wcześniej miałam większe krostki, stany zapalne, które głównie przecierałem tonikiem a ostatnio moja buzia jest w nieco lepszej kondycji bez stanów zapalnych/ dużych krost i może przez to tak piekło, po przetarciu całej twarzy :) jestem tylko ciekawa czy to jednorazowa sytuacja czy już po prostu nie mogę stosować, narazie boje się próbować :)
Ogólnie tonik dobrze działa, ładnie wysuszał stany zapalne i wyciszał krostki :) odświeżał i oczyszczał :) trochę drogi ale skuteczny :) polecam stosować na miejscowe niedoskonałości

Okropny

Mam typową cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczania. Zachęcona działaniem innych kosmetyków z tej serii kupiłam w ciemno ten produkt, bez sprawdzania składu. Nigdy więcej! Od razu po otworzeniu buteleczki uderzył mnie intensywny zapach alkoholu. Po 2 tygodniach używania moja cera okropnie się przesuszyła, wystąpiła reakcja alergiczna w postaci zaczerwienień na twarzy. Bardzo się zawiodłam, bo inne produkty z tej serii świetnie sprawdziły się na mojej cerze. Niestety, ale nikomu nie polecam zakupienia tego toniku, za taką cenę można kupić wiele lepszych produktów.

Super kosmetyk!

Mam skórę mieszaną ze skłonnością do wyprysków z którymi walczę od wejścia w okres dojrzewania. Nie obyło się bez wizyt u dermatologa, lecz zawsze kończyło się z receptą na kolejne antybiotyki...
W końcu wzięłam sprawę w swoje ręce, pogrzebałam i znalazłam linie produktów La roche posay effaclar. To najlepsze co mogło mi się przytrafić!!!
Tonik wraz z płynem micelarnym tej firmy stosuje już ponad miesiąc. Uważam że moja skóra nigdy nie była w lepszym stanie.
Fakt, zapach toniku niestety nie należy do przyjemnych bo czuć alkohol. Ale uważam że ten kosmetyk robi dobrą robotę ze wszelkim wypryskami. Nawet jeśli pojawi się jakiś drobny to następnego dnia jest wysuszony, a kolejnego już go nie ma. Teraz nawet przed okresem nie pojawiają się u mnie żadne ropne wypryski.
Po za tym ten tonik jest bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel.
Uważam że produkt jest wart swojej ceny i będę go polecać każdemu!

Miła przygoda ale więcej się nie spotkamy

W ciągu ostatniego roku bardzo doceniłam toniki i zagościły na stałe w mojej pielęgnacji.
Moja ocena wobec tego toniku bardzo się wahała, na początku pokładałam w nim ogromne nadzieje bo to dermokosmetyk, jeszcze nie najtańszy to musi działać! Chwilę później ciut więcej zainteresowałam się składami kosmetyków i nagle ten tonik stał się dla mnie najgorszym złem i mało brakło a wylałabym go na znak protestu! Potem trochę mi przeszło takie zero-jedynkowe patrzenie na kosmetyki, że jeśli skład jest wg ekologicznych blogerek do bani to kosmetyk zrobi mi z twarzy jajecznicę.
I zaczęłam go używać przy wieczornej pielęgnacji, powiem szczerze że całkiem się polubiliśmy, ładnie oczyszcza moją cerę i wygładza. W ostatnim czasie stan mojej cery bardzo się poprawił, wszystkie zaskórniki zniknęły a twarz jest rozświetlona i zdrowa. Nie przypisuje tych zasług temu tonikowi ale na pewno krzywdy mi nie zrobił. Jeśli jednak chodzi o zmniejszanie rozszerzonych porów - to kompletnie nie zauważyłam żadnych zmian, pory mam teraz oczyszczone ale niestety dalej rozszerzone.
Pewnie nie spotkamy się z tym tonikiem ponownie, ale był dla mnie dobrą lekcją że w kosmetykach jak w życiu - nie zawsze tylko czarne albo tylko białe!

Spirytus wychodzi taniej

Marka La Roche Posay kojarzy mi się raczej z kosmetyki dobrej jakości, niestety, po raz kolejny przekonałam się, że w swoim asortymencie ma tak samo dużo hitów, co i kitów. Recenzowany tonik należy zdecydowanie do tej drugiej grupy.

Może na początek kilka słow o mojej cerze: klasyczny mieszaniec z wyświecającą się strefą T oraz okresowo suchymi policzkami.

Zależało mi na fajnym zmatowieniu latem, kiedy przebywałam przez kwartał w kraju egzotycznym, którego klimat sprawiał, że zwykłe bibułki matujące nie dawały rady. Rzecz jasna o makijażu też nie mogło być mowy, zależało mi zatem na tym, by moja cera wyglądała korzystnie i bez tego.

No cóż, ten kosmetyk nie spełnił moich oczekiwań. Owszem, matuje, ale to tylko za sprawą ogromnej ilości alkoholu, który znajduje się w składzie zaraz za wodą i który wybija się na pierwszy plan w zapachu. Obok zmatowienia dostajemy również w gratisie przesuszenie, uczucie ściągnięcia. Mnie dodatkowo swędziała cała buzia i to tak, że myślałam, że się zadrapię.

Oczyszczenia porów niestety nie zauważyłam, no ale w zasadzie w składzie teho kosmetyku nie ma niczego, co istotnie mogłoby odpowiadać za taki efekt.

W zasadzie nie wiem, czy zauważyłam jakieś szczególnie dobroczynne działanie tego produktu poza wspomnianym już chwilowym zmatowieniem.

Na minus zaliczam też wysoką cenę, jak na tonik - bardzo wysoką, wszyscy bowiem wiemy, że nie są to produkty szczególnie wydajne.

Tonik jest jakby wyjęty z poprzedniej epoki. Pamiętam, jak moja babcia miejscowo smarowała mi buzię spirytusem, by zasuszyć syfki w okresie dojrzewania - no cóż, pospolity spirytus daje dokładnie takie same efekty, a jest dużo tańszy.

Nie potrafię doszukać się w tym produkcie jakichś szczególnie dobrych właściwości. Nie jestem zwolenniczką traktowania swojej cery taką ilością alkoholu, bo nic dobrego nie ma prawa z tego wyniknąć. Po raz kolejny przekonuję się, że nie warto ślepo ufać dobrej renomie marki, bo patrzenie na skład to absolutny obowiązek...

Eh

Faktycznie złuszcza, więc jeśli ktoś pożąda takiego efektu, to tonik się nada. Ja się z nim nie polubiłam ze względu na powstawanie czerwonych plam na polikach i mocne pieczenie, czasami nawet i swąd. Wielki też minus za wyczuwalny zapach alkoholu.

Super

Tonik stosuje od bardzo dawna i się chyba polubilismy. Posiadam cerę mieszana z niedoskonałościami i rozszerzonym porami. Tonik stosuje po uprzednim umyciu twarzy żelem z linii effaclar wtedy działa najlepiej. Po przetarcia skóry tym produktem ma się uczucie lekkiego sciagniecia. Po dłuższym stosowaniu skóra wydaje się jaśniejsza koloryt wyrównany niedoskonałości zredukowane a przebarwienia rozjasnione. Tonik posiada w swoim składzie alkohol ale mi to akurat nie przeszkadza działa on wysuszajaco i odkazajaco na występujące na mojej twarzy wypryski. Nie polecam dla cery wrażliwej delikatnej może ja po prostu przesuszyc. Produkt wydajny lecz cena trochę wysoka.

Naprawdę działa ....

Tonik kupiłam po długiej przerwie od jego używania , chciałam wypróbować inne toniki dla cer mieszanych, ale do tej pory nie znalazłam lepszego produktu przeciw niedoskonałościom. Powróciłam do niego, ponieważ jest to dla mnie kosmetyk, który naprawdę działa i poprawia wygląd mojej mieszanej skóry, gdy pojawiają się na niej niedoskonałości. Przy regularnym stosowaniu cera nabiera ładnego kolorytu, nie pojawiają się niedoskonałości, pory są oczyszczone i zwężone. Tonik ma alkohol w składzie na wysokim miejscu, ale ja na swojej skórze nie odczuwam jego negatywnego działania, nie podrażnia mojej skóry, nie wzmaga przetłuszczania się, ale jest to niewątpliwie jego minus... Obecnie stosuję go co drugi dzień po demakijażu skóry na przemian z tonikiem i hydrolatem różanym i cera wygląda naprawdę ładnie. Kiedyś stosowałam codziennie, ale obecnie moja skóra nie ma aż tak wielu niedoskonałości jak kiedyś. Trudno mi wobec tego ocenić jego działanie mikrozłuszczające, ale gdy go kiedyś stosowałam codziennie, to działanie było widoczne. Polecam do cer mieszanych, ja do niego zawsze wracam. Ale nadal szukam idealnego toniku przeciw niedoskonałościom dla cery mieszanej bez alkoholu...

Działał

Mam skórę trądzikową, ale nie tłustą. Toniku używałam wraz z gamą Effeclar, żel do mycia i krem Effeclar Duo+. Zauważyłam sporą różnicę w skórze, mimo lekko alkoholowego zapachu nie podrażniał otwartych wyprysków. Pory na twarzy, szczególnie na nosie, były lepiej oczyszczone.

Duże rozczarowanie

Jedyną zaletą kosmetyków z serii Effaclar był dla mnie zapach. Ten tonik wyszedł przed szereg i nie ma nawet przyjemnego zapachu. Cuchnie alkoholem co bardzo mnie odpycha. Poza zapachem, tak jak reszta z tej serii, nie zdziałał nic a jedynie zaszkodził. Moja skóra była sucha i podrażniona. Po powrocie do sprawdzonych kosmetyków dla osób z trądzikiem moja skóra wróciła do normy.

Lubie go :)

Tego produktu mialam juz kilka opakowan i mimo iz nie nalezy do najtanszych to spisuje sie na prawde bardzo fajni i go lubie. Ładnie odswieza skore, nie podraznia i czuje po nim ukojenie na skórze

Tak, ale nie dla wrażliwej skóry

No więc moja przygoda z La Roche Posay trwa juz dosc długo i w koncu zdecydowalam sie zakupic cala gamę effaclar i stosowac razem. Baardzo lubię żel i krem duo+, ale naprawde cięzko mi ocenic dzialanie tego toniku. Zuzylam juz cala butelke w okolo miesiac mniej wiecej przy stosowaniu 2 razy dziennie. Kupilam za okolo 50 zl w Super-pharm i no powiem,że nie jest to najtansza rzecz na swiecie ;) aczkolwiek bardzo chcialam sprawdzic czy skutecznej tych kosmetykow bedzie jeszcze wieksza jezeli uzyje takiego toniku z wlasnie no "wyższej półki". Czy jest warty ceny? hmm ciezko to stwierdzic. Po pierwsze chyba najwiekszym minusem tego produktu jest fakt ze no wysoko w skladzie jest alkohol co powoduje nieprzyjemny zapach i wiem, ze to bardzo przeszkadza wielu ludziom. Ogolnie tez czytalam,że dla twarzy tłustej stosowanie produktow z alkoholem nie jest wskazane, lecz skoro te produkty sa przebadane przez lekarzy dermatologow i wytwarzane w tak nowoczesnych laboratoriach to pomyslalam, ze po prostu moze ja sie nie znam i nie bede oceniac. No wiec dlatego widze , ze jest to po prostu kosmetyk nie dla kazdego, dla wrazliwej buzi moze byc bardzo ciezki i powodowac czerwona twarz, ale z czasem to schodzi. Czy dziala lepiej niz inne toniki z niższej polki cenowej? wydaje mi sie,ze moze odrobine, ale nie ejst to chyba jakis niesamowity efekt. Warto wyprobowac na wlasnej skorze i stwierdzic tak czy nie,a le mi sie wydaje, ze jesli nie am sie akurat duzej kwoty na takie kosmetyki to raczej nie polecam, chociaz bardzo mi przykro to mowic bo naprawde bardzo lubie te cala linie od La Roche Posay. Ogolnie oceniam ten produkt na dobry, ale na pewno dla posiadaczek tłustej cery i niewrazliwej.