Rolki:) - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 20:35   #1681
pysia222
Zakorzenienie
 
Avatar pysia222
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Rolki:)

zico jeszcze jedno pytanie co myslisz o tych :

http://www.ski-shop-charlottenburg.d...d=163&art=1124
__________________
maraton 05.2011

Edytowane przez pysia222
Czas edycji: 2010-06-23 o 20:36
pysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 22:08   #1682
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez pysia222 Pokaż wiadomość
zico jeszcze jedno pytanie co myslisz o tych :

http://www.ski-shop-charlottenburg.d...d=163&art=1124
Bezsensowny model, ciężki kloc na kółkach 4x110mm z wysokim butem.
Nawet najlepsi wrotkarze szybcy w Polsce nie jeżdżą w takiej konfiguracji 4x110mm na niskim, lekkim bucie, a co dopiero ktoś, kto ma się przesiąść na jazdę szybką ma wchodzić w taką kolubrynę. Odradzam.
Tj. pisałem wcześniej - dla kobiety rolki 4x90mm lub maks dla tych, co dobrze jeżdżą technicznie 4x100mm lub 3x100mm 1x90mm. Na pewno nie żadne 110mm. Moja kobieta jeździ maratony 42,195km z czasem poniżej 1h30min i robi to albo na 4x90mm albo na 4x100mm. Najważniejsza jest technika jazdy, a nad nią łatwiej zapanować na małych średnicach kół.
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 11:30   #1683
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Zaczynałam na jakiś salomonach, mniej więcej takie jak w poście jednej z dziewczyn na poprzedniej stronie, więc i takie się nadają. Ale jeśli chcesz teraz kupić nowe rolki, z możliwością nauki slalomu, to proponowałabym z tych tańszych Rollerblade - Fusion X3 - choć mają trochę za długą szynę, może jakieś Powerslide Cell albo Metro lub Rollerblade - Twister (to już koszt ponad 800zł). Ja jeżdżę na Powerslide - FSK Hardcore Evo 10.

Wiadomo wybór rolek zależy od kwoty, którą chcesz przeznaczyć na zakup.

P.S. http://www.zicoracing.com/Rollerblad..._2010-568.html na tych slalomu nie pojeździsz, ciężko będzie między kubkami, a i rolki zniszczysz.
Dzięki. Już teraz sama niewem jaie chcę .... czy do jazdy najpierw czy do slalomów ... Chcę na newydać tak koło 500zł maxymalnie.
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 12:08   #1684
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
Dzięki. Już teraz sama niewem jaie chcę .... czy do jazdy najpierw czy do slalomów ... Chcę na newydać tak koło 500zł maxymalnie.
Jak kupisz fitnesowe, to slalomu nie pojeździsz. Jeśli kupisz slalomowe, to nie do wszystkich dadzą Ci hamulec, ale jeśli już masz jakaś wprawę, to pojeździsz bez problemu a jeździłaś już slalom, czy dopiero będziesz robić pierwsze kroki? Bo wiesz, zawsze może Ci się nie spodobać i będziesz żałować zakupu
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 16:21   #1685
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Jak kupisz fitnesowe, to slalomu nie pojeździsz. Jeśli kupisz slalomowe, to nie do wszystkich dadzą Ci hamulec, ale jeśli już masz jakaś wprawę, to pojeździsz bez problemu a jeździłaś już slalom, czy dopiero będziesz robić pierwsze kroki? Bo wiesz, zawsze może Ci się nie spodobać i będziesz żałować zakupu
Właśnie o to chodzi, że nie jeździłam.
Jedynie to jak był młodsza na zwykłych rolkach, ale to wadomo jako dziecko ... a tak już kupę czasu nie

Chyba jednak te fitnessowe bedą lepsze na początek, ale z drugej trony jak mam tyle wydawac to chcałabym coś fajnego robić na nicha nie tylko po prostej jeździć
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:15   #1686
karoolciaaa1992
Raczkowanie
 
Avatar karoolciaaa1992
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 169
GG do karoolciaaa1992
Red face Dot.: Rolki:)

witajcie do dziś zdąrzylam przeczytać jakieś 3/4 wątku i wiem już wiele ciekawych rzeczy na temat rolek zapał we mnie jest ogromny, nigdy nie jeździłam na rolkach, to moje niespełnione marzenie i z okazji 18 urodzin planuje te wakacje poświecić właśnie roleczkom

i tu pojawia się moje pytanie ( do Zico bądź kogoś równie kompetentnego) :
http://www.allegro.pl/item1088771914...wyprzedaz.html

Obecnie nie stac mnie na nic z wyższej półki, więc (ewentualnie) wybór padł na te.

1) czy dla kompletnie zielonej i początkującej dziewczyny takie rolki będą w zupełności wystarczające? Nie chce żadnego taniego bubla za 80 zl z allegro, raczej normalne rolki do jazdy rekreacyjnej - ot wakacyjny plan wyrzeźbienia sylwetki by był komfort i przyjemność z jazdy
2) wydaje mi sie ze parametry (te najwazniejsze, czyli łożyska, średnica kółek, aluminiowa płoza, to że nie są regulowane etc.) są ok. ale jeśli się mylę proszę o jak najszybsze uświadomienie mnie, bo nawet po przeczytaniu znacznej części tego wątku nie czuje się zbyt pewna w tym temacie

ooo właśnie. mam 168 cm wzrostu, ok 58 kg wagi. czy te kółka będą odpowiednie?

3) i w sumie pytanie, które łączy się z pierwszym, mianowicie czy mogę zacząc od rolek fitnessowych? ja wiem że jakich bym nie wybrała to upadek nie jeden zaliczę, ale obawiam się tego czy się w nich nie pozabijam, że mnie przerosną czy to raczej bez różnicy?

Jutro jadę do Rzeszowa i porozglądam sie po komisach za salomonem, filą, bądź innymi używanymi w przystępnej cenie. Wiadomo, lepiej kupic na miejscu i przymierzyc. Ale warto miec też jakies wyjście awaryjne

z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź

_________________________ ____________

nieaktualne : juz kupilam elany, mam nadzieje ze sie nie zawiode
__________________
`dobrze zrobione jest lepsze od dobrze powiedzianego`

Edytowane przez karoolciaaa1992
Czas edycji: 2010-06-29 o 20:26
karoolciaaa1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 07:23   #1687
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że nie jeździłam.
Jedynie to jak był młodsza na zwykłych rolkach, ale to wadomo jako dziecko ... a tak już kupę czasu nie

Chyba jednak te fitnessowe bedą lepsze na początek, ale z drugej trony jak mam tyle wydawac to chcałabym coś fajnego robić na nicha nie tylko po prostej jeździć
Po prostej ludzie jeżdżą nawet w agresywnych był w Katowicach taki Pan, co wyprzedzał wszytskich na 'torze' na 3 stawach, a na nogach miał 56 mm kółeczka. Najlepiej idź do jakiegoś dobrego sklepu, gdzie znają się na rolkach (niekoniecznie go sport albo intersport - bo tam bywa różnie), poprzymierzaj i zobacz czy w rolkach do freestylu będziesz chciała jeździć czy może bardziej odpowiadają Ci fitnesowe rolki produkowane specjalnie dla nas
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 19:19   #1688
OjosVerdes
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 227
Dot.: Rolki:)

Dziewczymy a to prawda, że jazda na rolkach pomaga zwalczyc celulitis?
Ostatnio katuje sie jazda na rowerze i tak sie zastanawiam czy rolki by mi pomogły. Próbowała któraś może??
OjosVerdes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 21:07   #1689
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Rolki:)

Kupiłam rok temu rolki (Rollerblade'y) no i ostatnio postanowiłam że sobie zamienię miejscami kółka bo się starły od środka, no i tu jest problem bo dwa kółka się nie chcą odkręcić śruby się zapiekły, w tym modelu wejście na klucz jest tylko po jednej stronie z drugiej jest płasko.

Byłam w sklepie w którym je kupiłam i też nic nie poradzą, mam dwa wyjścia. Pan w sklepie mi powiedział że może mi to rozkręcić na tej zasadzie że tam gdzie jest płasko wbije śrubokręt żeby dziurę zrobić i potem rozkręcić (ale potem tracę gwarancję) drugie wyjście to oddać do reklamacji tyle że mi zapowiedział że z takiego powodu mi jej mogą nie uznać...

No i nie wiem co robić, boję się że jak facet zrobi to po swojemu to coś się może stać z rolkami i będę miała problem potem jeszcze większy, znowu jak oddam na gwarancję to nie będę jeździć przez pewnie ponad dwa tygodnie a i tak może z tym nic nie wyjść.

Wie ktoś jak napisać ewentualnie uzasadnienie reklamacji żeby to było sensowne i żeby mi uznali?
Miał ktoś taki problem???
Nie wiem co robić
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 05:22   #1690
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
.... wbije śrubokręt żeby dziurę zrobić i potem rozkręcić (ale potem tracę gwarancję)...
Zmień sklep Takiej bzdury jeszcze nie słyszałem - chodzi o tą utratę gwarancji

Wyślij do mnie te rolki, to zrobię ten sprzęt na cacy. Zapłacisz tylko za koszty przesyłki oraz za wymienione części. Jedna śruba to 5pln.

W moim sklepie jest to w standardzie, że jak komuś się zapiecze śruba, to praktycznie klient płaci tylko i wyłącznie za wymienione części. Nie traci żadnej gwarancji, bo to się po prostu zdarza.

Co za sprzedawcy, ręce opadają...

---------- Dopisano o 06:18 ---------- Poprzedni post napisano o 06:14 ----------

Cytat:
Napisane przez OjosVerdes Pokaż wiadomość
Dziewczymy a to prawda, że jazda na rolkach pomaga zwalczyc celulitis?
Ostatnio katuje sie jazda na rowerze i tak sie zastanawiam czy rolki by mi pomogły. Próbowała któraś może??
Rolki zdecydowanie lepiej wpływają na uda. Ważne: intensywność jazdy w aerobie, przez co najmniej 40minut. 1h to już rewelacja albo i dłużej. A jak do tego jeszcze będziesz jeździć dobrze technicznie - to tym bardziej uda się robią jak marzenie.

Nie na marne jest napisane dosłownie na rolkach pewnej firmy, co w wolnym tłumaczeniu brzmi to tak: "wrotkarze mają perfekcyjne tyłeczki". Naprawdę tak napisane jest na rolkach.

---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:18 ----------

Cytat:
Napisane przez karoolciaaa1992 Pokaż wiadomość
....by był komfort i przyjemność z jazdy....


2) wydaje mi sie ze parametry (te najwazniejsze, czyli łożyska, średnica kółek, aluminiowa płoza, to że nie są regulowane etc.) są ok.

W tych rolkach nie będzie komfortu i przyjemności na bank.
Parametry kółek nie są za dobre - to co tam piszą mija się z prawdą.

Dobre kółka to wydatek około 100pln, więc resztę możesz sobie dopowiedzieć.

Lepiej znaleźć coś używanego, firmowego - zupełnie inna jakość i komfort.
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 14:13   #1691
jungledrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Rolki:)

Cześć!
Przyszły wakacje, więc i ja w końcu zabieram się za siebie i chciałabym nauczyć się jeździć na rolkach
Tylko najpierw trzeba by je kupić w czym mam nadzieje mi pomożecie
Cóż, chciałabym coś w granicach 150-250zł max, wiem że cudów nie kupię, aaaallee..
Znalazłam kilka ciekawych aukcji:

http://www.allegro.pl/item1089920511...1_3_u_s_8.html
http://www.allegro.pl/item1099340019...ade_tanio.html
http://www.allegro.pl/item1103287368...hraniaczy.html
http://www.allegro.pl/item1100206071...ozmiar_40.html
http://www.allegro.pl/item1103423457...ozmiar_41.html
http://www.allegro.pl/item1108853292...zmiar40_5.html
http://www.allegro.pl/item1110172773...miar_40_5.html
http://www.allegro.pl/item1095683352...n_idealny.html

Ufff, wiem sporo tego Co o nich myślicie?
Mam jeszcze pytanie co do firmy Tempish, czy warto? Słyszałam, że nie, więc Was pytam. W razie czego, lepiej kupić np. Spokey Moonslide czy te http://www.allegro.pl/item1103842753...kurier0zl.html ?
Mam rozmiar buta 39, 40 a mierzyłam stopę i wychodzi ok 26-26,5cm.. Więc z rozmiarem też problem, z tym że te Spokey mogę przymierzyć w sklepie w moim miasteczku.. Co myślicie?

Z góry dziękuję;*
jungledrum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 20:20   #1692
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Rolki:)

odebrałam te rolki ze sklepu bo to chyba rzeczywiście coś nie tak, znalazłam serwis rolkowy w Krakowie mam nadzieję że mi to zrobią w jeden dzień, nie chcę tracić rolek na długi czas
Dzięki za pomoc
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 20:59   #1693
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
odebrałam te rolki ze sklepu bo to chyba rzeczywiście coś nie tak, znalazłam serwis rolkowy w Krakowie mam nadzieję że mi to zrobią w jeden dzień, nie chcę tracić rolek na długi czas
Dzięki za pomoc
U mnie to wygląda tak: dostaję przesyłkę i robię to natychmiast. Następnie w ten sam dzień wysyłam. Następny dzień rolki są u Ciebie
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 22:20   #1694
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Rolki:)

jest super
kupilam w koncu rolki rollerblade'y w decathlonie za 349zł na przecenie jak je ubralam mialam wrazenie ze same jada:P

jestem po pierwszej "lekcji' i mega zadowolona mysle ze jeszcze pare wyjsc i bede jakos smigac nie moge sie doczekac walow wislanych i wiatru we wlosach i predkosci szybszej niz komary lataja
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 22:40   #1695
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
jest super
kupilam w koncu rolki rollerblade'y w decathlonie za 349zł na przecenie jak je ubralam mialam wrazenie ze same jada:P

jestem po pierwszej "lekcji' i mega zadowolona mysle ze jeszcze pare wyjsc i bede jakos smigac nie moge sie doczekac walow wislanych i wiatru we wlosach i predkosci szybszej niz komary lataja
To masz pewnie te same co ja Szkoda tylko że nie mam czasu na nich jeździć chwilowo. Mam ponad miesiąc a gdzieś cztery czy pięć razy je dopiero założyłam Ale! Jeszcze tylko jeden egzamin, więc od przyszłego tygodnia roleczki idą w ruch
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:14   #1696
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

OT: Pozdrawiam moderatora, który mi wlepił ostrzeżenie za reklamowanie sklepu jak to ujął
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 23:11   #1697
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
To masz pewnie te same co ja Szkoda tylko że nie mam czasu na nich jeździć chwilowo. Mam ponad miesiąc a gdzieś cztery czy pięć razy je dopiero założyłam Ale! Jeszcze tylko jeden egzamin, więc od przyszłego tygodnia roleczki idą w ruch
zapewne tez musialam czekac do konca sesji ale jestem juz po 3 jezdzie dzis tylko pol godziny, bo mnie cos po ostatnim piszczelowe bola (1,5h jezdzilam) ale juz powoli sie ucze hamowania takiego "T" zeby hamulec moc wykrecic w koncu i wstepne cwiczenia do przekladanki ogolem jestem zachwycona, a uczucie pracujacych nog bezcenne

Cytat:
Napisane przez zico Pokaż wiadomość
OT: Pozdrawiam moderatora, który mi wlepił ostrzeżenie za reklamowanie sklepu jak to ujął
...i badz tu uczynny


Pozdrawiam
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 13:51   #1698
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez anus9999 Pokaż wiadomość
powiem wam że jeźdzę już drugi rok na rolkach i wszystko fajnie ok. wcześniej miałam te z tych tańszych i strasznie bolały mnie tak jakby ściegna i stopy. Teraz jest o wiele lepiej, używam marki Powerslide. Szkoda tylko że kółka się tak szybko zużywają. Zauważyłam że zależy to również od asfaltu po którym się jeździ - im bardziej gładki tym lepszy. I kółka dłużej wytrzymują.

jaką macie technikę? bardziej wyprostowana sylwetka czy zgarbiona?
Szybkość ścierania się kółek zależy od ich twardości. Proponuję, żebyś (jak będziesz zmieniała kółka) kupiła twardsze, będą się wolniej ścierały.
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:55   #1699
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Rolki:)

Hej
Chciałabym, pomimo swych prawie 30stu lat na karku, zacząć swą przygodę z rolkami .
Chciałabym jeździć rekreacyjnie
Czy ktoś z Was mogło by mi pomóc przy dobraniu modelu rolek przy mojej wadze ok. 76 kg i 169 cm wzrostu, rozmiarze buta 38?
Przedział cenowy hmm 400 zł +/- 100 zł

p.s. czy wiecie może gdzie w Lublinie można kupić u dobrego sprzedawcy rolki?
__________________
my

Edytowane przez emanko
Czas edycji: 2010-07-07 o 19:23
emanko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 11:46   #1700
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

Witam,

prośba do całej społeczności wrotkarskiej w Polsce o
wydrukowanie, podpisanie oraz odesłanie na adres:

Prezydent Miasta Gdańska
Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk

poniższego pisma:

http://www.wrotkarstwo.pl/docs/wnios...otkarskich.doc

Każdy list, chęć są ważne - dzięki temu istnieje olbrzymia
szansa na rozpoczęcie budowy miejsc do jazdy w całej Polsce.

Nie bądź obojętny - jeździsz na rolkach, pokaż, że
potrzebujesz miejsc do jazdy.

Źródło:
http://www.wrotkarstwo.pl/forum/view...t=4560&start=0
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 17:47   #1701
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Rolki:)

Na rolkach umiem jeżdzić od baaardzo dawna, ale jeździłam rzadko. Teraz wzięłam się do roboty i na mojej wsi () znajduję sobie cały czas nowe, wyasfaltowane, mało uczęszczane drogi.
Mam pytanie:

Jak hamować? Może to głupie, bo jeżdżę od dawna, ale nadal nie umiem hamować. Mam w prawym bucie (rolce? ) hamulec, ale nie umiem tak przekręcić stopy, żeby nim zahamować, a jeśli już, to i tak słabo to działa.
Jakie macie sposoby?
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 19:01   #1702
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Na rolkach umiem jeżdzić od baaardzo dawna, ale jeździłam rzadko. Teraz wzięłam się do roboty i na mojej wsi () znajduję sobie cały czas nowe, wyasfaltowane, mało uczęszczane drogi.
Mam pytanie:

Jak hamować? Może to głupie, bo jeżdżę od dawna, ale nadal nie umiem hamować. Mam w prawym bucie (rolce? ) hamulec, ale nie umiem tak przekręcić stopy, żeby nim zahamować, a jeśli już, to i tak słabo to działa.
Jakie macie sposoby?
Sama marzę o tym, żeby poznać odpowiedź na Twoje pytanie :P.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 20:51   #1703
zico
Raczkowanie
 
Avatar zico
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 287
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez zico Pokaż wiadomość
Witam,

prośba do całej społeczności wrotkarskiej w Polsce o
wydrukowanie, podpisanie oraz odesłanie na adres:

Prezydent Miasta Gdańska
Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk

poniższego pisma:

http://www.wrotkarstwo.pl/docs/wnios...otkarskich.doc

Każdy list, chęć są ważne - dzięki temu istnieje olbrzymia
szansa na rozpoczęcie budowy miejsc do jazdy w całej Polsce.

Nie bądź obojętny - jeździsz na rolkach, pokaż, że
potrzebujesz miejsc do jazdy.

Źródło:
http://www.wrotkarstwo.pl/forum/view...t=4560&start=0
Możemy to również wysłać e-mailem. Nie jest wymagany odręczny podpis nadawcy. Wymagane są jego imię, nazwisko (lub organizacja) i adres.
Adres e-mailowy adresata: brg@brg.gda.pl
__________________
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski

profesjonaliści we wrotkarstwie (jazda na rolkach):
http://www.wrotkarstwo.pl

zico jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 10:52   #1704
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Rolki:)

Hejka, będę wdzięczna za pomoc.
mam nowe rolki, na rozmiar 37, pierwsza przymiarka super wygodne, wczoraj bylam na pierwszej jezdzie - jakos szlo ale czulam sie troche niepewnie przez luz w kostce. Czy to dobrze czy zle, ze kostka nie jest sztywno osadzona ale mam troche swobody? Gwoli uscisnienia to chodzi nie o wysoką kostkę ( tam juz bardziej nie moge scisnac) ale w sumie o piętę i o to, że przy szybkiej jezdzie czuję ze stopa sie minimalnie podnosi i przesuwa. Czy to dobrze?
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 22:19   #1705
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez Braunie1980 Pokaż wiadomość
Hejka, będę wdzięczna za pomoc.
mam nowe rolki, na rozmiar 37, pierwsza przymiarka super wygodne, wczoraj bylam na pierwszej jezdzie - jakos szlo ale czulam sie troche niepewnie przez luz w kostce. Czy to dobrze czy zle, ze kostka nie jest sztywno osadzona ale mam troche swobody? Gwoli uscisnienia to chodzi nie o wysoką kostkę ( tam juz bardziej nie moge scisnac) ale w sumie o piętę i o to, że przy szybkiej jezdzie czuję ze stopa sie minimalnie podnosi i przesuwa. Czy to dobrze?
Nie czujesz dyskomfortu podczas jazdy? U mnie nic sie nie podnosi wszystko jest dopasowane ale nie scisniete, ale moze niech sie inni wypowiedza?


Dzis bylam 1,5h na bloniach idzie mi coraz lepiej, ae boje sie hamowac przy wiekszych predkosciach i o dziwo, bylo naprawde malutko ludzi, a bylam kolo 16... moze przez te upaly? Ale bylo przyjemnie


Pozdrawiam!
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 12:13   #1706
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
nie czujesz dyskomfortu podczas jazdy? U mnie nic sie nie podnosi wszystko jest dopasowane ale nie scisniete, ale moze niech sie inni wypowiedza?


Dzis bylam 1,5h na bloniach idzie mi coraz lepiej, ae boje sie hamowac przy wiekszych predkosciach I o dziwo, bylo naprawde malutko ludzi, a bylam kolo 16... Moze przez te upaly? Ale bylo przyjemnie


pozdrawiam!

hej!no nie wiem, czy to dyskomfort dobry czy zły, ale na pewno mniej pewnie się czuje jadąc na rolkach . Nie wiem po prostu czy tak powinno być i mam się przyzwyczajać? Nie mam doświadczenia w temacie.
Noga w bucie miesci sie w sam raz, pozniej tylko sie wszystko luzuje.
Sciskam, dobrej jazdy!
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 21:33   #1707
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Rolki:)

Ja się chciałam zapytać - co z rozgrzewką przed rolkami?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:47   #1708
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Rolki:)

hej dziewczyny
widze ze sie na tym znacie.
wczoraj dostalam od tz rolki. bylismy razem w sklepie wiec moglam sobie poprzymierzac i sprawdzic czy sa wygodne. zawsze jak cos kupuje to sprawdzam opinie niestety wczoraj nie mialam jak. bo nie wiedzialam ze kup;imy rolki.
moje pytanie brzmi czy sa dobre. byly najwygodniejsze w sklepie. na rolkach nie jezdzilam z 10 lat. wiec chyba czeka mnie nauka od nowa.
oxelo Rolki FREERIDE damskie
dane ze strony:
Trzymanie
Wkładka usztywniona.1 klamra mikrometryczna + rzep w przegub. stopy + sznurow.

Jakość jazdy
Dynamiczne: kółka bardzo zwrotne, 76 mm, 78A / łożyska abec7.

Zwrotność
Lekkie rolki o krótkiej, sztywnej płozie, zapewniającej zwrotność.

Wymagania techniczne
Do tego typu jazdy, rolki wyposażono w bardzo krótką płozę. Produkt jest bardzo wytrzymały, umożliwia wykonywanie różnych skoków i ewolucji typu slides, nie tracąc zalet rolek na przejażdżki.

Zalety
Rolki bardzo dynamiczne i zwrotne, nadają się do każdego rodzaju jazdy. Wszechstronne rolki do jazdy po mieście.

Waga
1,5 kg (w rozmiarze 42).

Średnica kółek
Do płóz nadają się kółka o maksymalnej średnicy 76 mm.

Hamulec
Hamulec przy prawym bucie. Można go zainstalować na lewym lub zdjąć dzięki dołączonym krótszym osiom.

Płoza
Płoza aluminiowa, wtryskiwana dla uzyskania większej sztywności, co poprawia precyzję jazdy.

Co to jest freeride?
To połączenie różnych typów jazdy na rolkach, jazda łącząca elementy fitness z elementami jazdy agresywnej. Osoby uprawiające ten sport przeważnie są dobre technicznie i dążą do udoskonalenia jazdy poprzez uczenie się nowych ewolucji. To filozofia, sposób poruszania się po mieście, korzystając ze struktury nawierzchni i ukształtowania terenu.
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 14:25   #1709
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Rolki:)

ja mam takie http://www.sport-shop.pl/rolki-regul...te-p-3336.html
kupilam przez neta
sa genialne i ..ladne
problem polega na tym ze remontuja mi ulice i zmieniaj ja na stray styl - bedzie wybrukowana, parki i alejki tez s awybrukowane...nie wiem gdzie bede jezdzic...a wy gdzie ejzdzicie??? to wszytsko zabija we mnie sportowego ducha ) ;/
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:04   #1710
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Rolki:)

Dołączam się do rolkomaniaczek
Wyciągnęłam moje rolki z szafy po jakichś 4-5 latach nieużytkowania i pojechałam (niestety nie bardzo jest w moich okolicach gdzie, żeby nawierzchnia była w miare porządna :/) na godzinkę- i muszę powiedzieć, że czuję nogi, oj czuję Nie wiedzieć czemu głównie łydki. I widać, że forma mi się przez te kilka lat pogorszyła, że szok- kiedyś potrafiłam jeździć po 4 godziny prawie bez przerwy, a teraz po godzinie mam ciężką zadyszkę i ledwo ruszam nogami Ale zaprę się i będę jeździć regularnie- lepsze to niż bieganie
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2010-07-29 o 16:05
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-08 18:39:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.