Za wysoka temperatura? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-27, 18:50   #1
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71

Za wysoka temperatura?


Witajcie dziewczyny.
Ponad rok brałam tabletki antykoncepcyjne. Odstawiłam na początku września. Na początku ostatniego opakowania kochaliśmy się jeszcze z moim TŻ. Krwawienie z odstawienia wystąpiło. Gdy się skończyło, zaczęłam prowadzić obserwacje cyklu. Bardzo długo temperatura utrzymywała się na poziomie 36,4. Pewnego poranka wzrosła do 36.8. Od tamtego czasu minął tydzień lub półtora i od kilku dni obserwuję temperaturę 37-37.3!
Czy ciąża w ogóle jest możliwa? Wydawało mi się, że nie, ale przyznam, że zaczynam świrować. Jestem z natury panikarą

Co prawda jest to dopiero pierwszy cykl po odstawieniu, ale na okres jakoś się nie zanosi. Czekam już siódmy tydzień, a póki co tylko rośnie temperatura.
__________________
I don't ever wanna feel like I did that day.
But take me to the place I love, take me all the way
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 19:59   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Za wysoka temperatura?

Nie sadze aby byla to ciąża.
Odstawilas pigulki, po odstawieniu rozne rzeczy moga sie dziać, zrob test dla pewności
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 20:31   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Za wysoka temperatura?

W Twoim przypadku obserwowanie cyklów jest troszkę bez sensu według mnie. Po odstawieniu tabletek Twój organizm będzie świrował i nie wiadomo, kiedy zacznie funkcjonować znów normalnie, naturalnie bez tabletek. W ciąży nie jesteś. Czekaj cierpliwie na okres.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 07:00   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Za wysoka temperatura?

Obserwację cyklu po odstawieniu tabletek zaczyna się dopiero po około pół roku. Przez ten czas zarówno śluz jak i temperatura nie są miarodajnym wyznacznikiem płodności.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 13:26   #5
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Za wysoka temperatura?

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Obserwację cyklu po odstawieniu tabletek zaczyna się dopiero po około pół roku. Przez ten czas zarówno śluz jak i temperatura nie są miarodajnym wyznacznikiem płodności.
Nie mogę się z tym zgodzić.
Obserwacje cyklu jak najbardziej można rozpocząć w pierwszym cyklu po odstawieniu hormonów, ale trzeba się liczyć z tym, że pierwsze cykle będą trudne do zinterpretowania, zarówno jeśli chodzi o temperaturę jak i o śluz.

Poniżej wklejam cytat ze strony Iner, na której opisana jest metoda Rotzera:
"Po decyzji odstawienia pigułki kobieta powinna do końca wziąć preparat z aktualnego opakowania, nie zaczynać następnego, następnie rozpocząć obserwację objawów i czekać na wzrost temperatury. [...] w pierwszym cyklu po odstawieniu pigułki nie przyjmuje się dni niepłodnych w okresie przedowulacyjnym. Objawy w okresie płodności mogą być zaburzone i występować dłużej niż w typowym cyklu. Za początek okresu niepłodności poowulacyjnej w pierwszym cyklu po odstawieniu pigułki przyjmuje się wieczór czwartego dnia wyższej temperatury po dniu szczytu. W następnych cyklach można stosować już normalną procedurę wyznaczania niepłodności poowulacyjnej."

Z doświadczenia (obecnie trwa 3 cykl bez hormonów) mogę dodać, że faktycznie są problemy z interpretacją śluzu - prawie w ogóle nie obserwuje śluzu płodnego. Temperatura też czasami nieco skacze, ale da się zaobserwować (już od pierwszego cyklu) fazę wyższych i niższych temperatur.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 14:26:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.