Bebilon Pepti a Bebilon Comfort. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 08:18   #1
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108

Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.


Witam Dziewczyny.
Opisze wszystko od poczatku. Karmiłam piersią 3 tygodnie malutka, przestałam głowie przez brak pokarmu ale nie tylko bo pewnie jakoś by sie dało zrobic ze pokarm by był ale do rzeczy.

Wiec zaczełam mała karmić NAN 1 bez konsultacji z pediatrą itd. Zaczeły się najpierw problemy, była wysypka i w tym czasie mała strasznie płakała, myśleliśmy że swędzi (wysypka od proszku raczej) Okazało się pleśniawki , mniejsza z tym.
Poźniej były biegunki, zaraz potem zaparcia, gazy.
Potem zaczeło się ze mała spać nie umiała w dzień, co zasnęła to sie budziła, strasznie marudna była, lekarka stwierdziła kolkę. Przepisała Bebilon Pepti 1.
Od razu jej podałam , na drugi dzień dziecko inne o 180stopni! Pół dnia przespała, w nocy normalnie spała. No cud po prostu! Troche sie wysilała jeszcze przy kupce czy gazach ale bylo o niebo lepiej.

U nas sa sami dziwni lekarze:/ Po prostu normalnego brak. Wiec stwierdziłam że zmienie na poleconą babkę przez wiele osób (kobieta naprawde super, podejście do dzieci wzorowe!) Wiec najpierw zeby sie przekonać jaka jest wybrałam sie prywatnie do niej na wizyte. Powiedziałam wszystko co i jak. I to samo - kolki.
Zaczeły sie znowu na tym Bebilonie Pepti po jakimś tygodniu od zaczęcie dawania wiec dlatego zdecydowałam sie na zmiane lekarza.
Wiec nowa Pani doktor doradziła zmienić mleko na Bebilon Comfort , skoro dziecko nie ma alergii to po co dawać mu mleko bez białka. Pozniej ciezej bedzie wprowadzić inne posiłki zawierajace białko.
No wiec poczekałam az sie skonczy zapas ktory mialam Pepti, w tym czasie dawałam cały czas małej Sab Simplex i było juz dobrze.

No i zmieniłam te mleko na Bebilon Comfort przed wczoraj po poludniu. Wszystko bylo ok, na drugi dzien lekka wysypka na twarzy i ciałku to wczoraj (dodam że oliwke mamy teraz Jonsona ktora podobno uczula ale juz jakis tydzien jej uzywam i nic nie bylo)
No i wczoraj mała ładnie spała pol godzinki, i nagle sie obudziła z okropnym krzykiem! Jakoś sie uspokoiła, podałam jej czopka Viburcol bo juz patrzec nie umiałam jak się meczy, ok..
No i w sumie nie ma tragedi teraz, ale kupki robi co chwile, niewiem czy to moze od lekarst , daje Oscillococinum i syrop na kaszel.
Dziewczyny doradzcie ? Jutro tak czy siak sie wybiore do pediatry jak znowu dostanie dzis takiego ataku płaczu , wcześniej tak sie nie zdarzało nigdy.

Ale sie rozpisałam ... Pozdrawiam
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 14:19   #2
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

Witam. Ja moją malutką przestalam karmic piersia juz po 3 dniach tez z powodu braku pokarmu. W szpitalu byla dokarmiana wlasnie NAN1 i bolal ja po nim brzuch, wiec zmienilam na Bebilon Pepti 1. Po nim malej juz nic nie bylo ale gdy miala jakies 3 tygodnie zaczely sie kolki. Nie zmienialismy mleka i po ponad pol miesiaca kolki ustaly (przy kolce w sumie to na uspokojenie bardzo pomagal Viburcol i Espumisan na wzdecia). Co do kupek to moja tez robila bardzo czesto, praktycznie po kazdym jedzieniu. Stopniowo z uplywem czasu sie unormowaly, wiec mysle ze nie ma sie co martwic. Jezeli kupki sa jakies zmienione, jest w nich sluz lub cos takiego to mozna zrobic badania na posiew moczu, czy nie ma jakiejs bakterii. Tak czy tak z Pepti jestesmy zadowolone.
Rozumiem ze przeziebione jest twoje malenstwo? Moze to dlatego placze.
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:14   #3
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

Nie no dziś jest spokojna, wczoraj płakała strasznie ale tylko przez godzine, wiec mysle ze to byla kolka. Bo placz okropny. Dzis spi juz od 13 do teraz.
Niewiem moze ten Comfort przypasuje jej wkoncu. I te kupki baaardzo śmierdzące są przynajmniej tak twiedzi TŻ bo ja chora i nie czuje :P

No i potem i tak pewnie bedziemy zmieniac znowu jak kolki sie skoncza na zwykle mleko bo Comfort strasznie drogi :/
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:32   #4
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Nie no dziś jest spokojna, wczoraj płakała strasznie ale tylko przez godzine, wiec mysle ze to byla kolka. Bo placz okropny. Dzis spi juz od 13 do teraz.
Niewiem moze ten Comfort przypasuje jej wkoncu. I te kupki baaardzo śmierdzące są przynajmniej tak twiedzi TŻ bo ja chora i nie czuje :P

No i potem i tak pewnie bedziemy zmieniac znowu jak kolki sie skoncza na zwykle mleko bo Comfort strasznie drogi :/
jakie zwykłe? krowie?
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:39   #5
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

To dobrze ze juz lepiej
Nie milo sluchac jak malenstwo placze.
U nas bez recepty Pepti kosztuje 22-25 zl, zaleznie od apteki. Z recepta polowe taniej, znalazlam apteke gdzie place nawet 9zl z groszami za puszke (w innych placilam okolo 12zl), wiec jest roznica
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 18:24   #6
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

a czy wysypka zeszła?
czy w tych rzadkich kupach jest śluz?
czy dziecko ma suchą skórę w zgięciach łokci, kolan, za uszkami, może zmiany liszajowate na skórze?
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 18:52   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

na litość boską, nie zmieniaj mleka więcej, bo dziecko pypcia dostanie w końcu! 3 mleko w tak krótkim czasie, a właściwie czwarte!

Objawy skazy białkowej: kolki, ulewania (w tym chlustania), sucha, błyszcząca skóra twarzy, z możliwymi wypryskami i ropieniami, to samo w zgięciach łokci i kolan, za uszami (skóra może też się łuszczyć), możliwa ciemieniucha, ból brzucha.

Jeśli tak jest, to jest to skaza i absolutnie nie podajesz mleka innego niż preparat mlekozastępczy (najczęściej: pepti, nutramigen lub mleko sojowe).
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 11:05   #8
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

Teraz ma wysypke dzis jakas na buźce. Takie plamki czerwone , na czolku i policzkach troszke. Gdzie indziej nic nie ma. Zmienilam ten Pepti bo lekarka kazała na Comfort wlasnie.
A kupk w miare normalne chociaz troszle sluzu bylo.

Dzis jade do szpitala bo malutka chora jest, kaszle ciągle, zarazila sie ode mnie chyba i dostalismy skierowanie do szpitala. To mam nadzieje ze z mlekiem ta zagadke tez wyjasnimy wkoncu bo ile mozna zmieniac mleko :/

oolong no bez przesady, nie podam przeciez 2 miesiecznemu dziecku mleka krowiego...
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 13:27   #9
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Bebilon Pepti a Bebilon Comfort.

znam taką, co miała swego czasu takie pomysły,na szczęście dzieci wtedy jeszcze nie miała, ech
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.