Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 07:07   #2131
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam mam pytanie, jak przechowywac olej jojoba złoty. Na opakowaniu z ZSK napisane jest w "chłodnym miejscu" to samo mam napisane na oleju z pestek porzeczki, z avocado, maceracie marchwiowym. i o ile te trzy po wyjęciu z lodówy jak najbardziej dają się " wyjac" z opakowania w postaci w miarę płynnej i aplikowac, o tyle jojoba zastyga na amen i nie moge go wycisnac za zadne skarby. czy moge go trzymac w ciemnym miesjcu, ale w temperaturze pokojowej? bo i tak, aby go uzyc musze go trzymac przez dosc dlugi czas poza lodówka, aby jego konsystencja pozwoliła mu na "wypłynięcie' z buteleczki.

Edytowane przez fafulja
Czas edycji: 2011-04-09 o 07:08 Powód: uzupełnienie
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:28   #2132
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
witam mam pytanie, jak przechowywac olej jojoba złoty. Na opakowaniu z ZSK napisane jest w "chłodnym miejscu" to samo mam napisane na oleju z pestek porzeczki, z avocado, maceracie marchwiowym. i o ile te trzy po wyjęciu z lodówy jak najbardziej dają się " wyjac" z opakowania w postaci w miarę płynnej i aplikowac, o tyle jojoba zastyga na amen i nie moge go wycisnac za zadne skarby. czy moge go trzymac w ciemnym miesjcu, ale w temperaturze pokojowej? bo i tak, aby go uzyc musze go trzymac przez dosc dlugi czas poza lodówka, aby jego konsystencja pozwoliła mu na "wypłynięcie' z buteleczki.
Jojobę możesz spokojnie w temperaturze pokojowej przechowywać . Ja trzymam go co prawda w lodówce, ale używam sporadycznie i mi wystarczy wyciągnięcie go na 5-10min przed użyciem, żeby zrobił się płynny. Ale mi zostało już niedużo, więc nawet ogrzanie w dłoniach buteleczki zaraz przed użyciem rozwiązuje problem

Zaś pozostałe oleje przechowuj w lodówe. Macerat z marchwi nadaje się też do przechowywania w temp pokojowej, ale nie przepada on za zbyt wysoką temperaturą i dostępem światła, więc z dwojga złego często lepiej trzymać w lodówce.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:41   #2133
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziękuję
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 22:43   #2134
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam panie

Testowałam na pyszczka olej jojoba i jestem zachwycona To jest to czego szukam - nawilża, ale nie zapycha.

Testy olejowe będą nadal
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:46   #2135
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ratowałam się ostatnio hydrolatami i olejami po mikrodermabrazji. Przy pierwszej nie miałam żadnego rumienia, przy drugiej byłam strasznie czerwona. Od razu po przyjściu do domu hydrolat z kocanki z liposomami naczynkowymi, a potem miks olejów kocanka+arnika+HA. Było lepiej Drugiego dnia spędziłam trochę czasu na powietrzu - oczywiście z filtrem Soraya 60, a mimo to wieczorem rumień! przeraziłam się, ze to opalenizna świeża i jak nic dostanę przebarwień ale znów powyższe miksy zadziałały.

Czy któraś z Was testowała olej canola albo z alg fukus ze sklepu Naturalne piękno?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 16:11   #2136
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kochane co polecacie na sińce pod oczami? W zewnętrznych kącikach oczu robią mi się siniaki i zmarszczki, ale nie mimiczne, tylko takie jakby "odciśnięte", nie wiem jak to opisać?
Mam 27 lat i trochę mnie to martwi:mad:
Używam oleju malinowego z wit. C od dłuższego czasu, ale nie widzę żadnej różnicy:nie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (12,6 KB, 69 załadowań)

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2011-04-11 o 10:45
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 21:51   #2137
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej

Postanowiłam przejść na naturalną pielęgnację twarzy.
Jakie oleje, olejki do mycia twarzy, hydrolaty polecicie skórze suchej, cienkiej, delikatnej, wrażliwej i lekko naczynkowej? I gdzie wg was mają najlepszej jakości produkty? Pozdrawiam
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 18:50   #2138
Beather
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: White Chocolate Heaven
Wiadomości: 122
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witajcie dziewczyny
zastanawiam się i zastanawiam i już nie wiem
potrzebuję świetnego nawilżenia na buzię, która jest odwodniona, nieco trądzikowa, niespokojna, mam pełno zaskórników...i odstających skórek. Nie wiem już jaki olejek wybrać.

Moje typy:
1. konopny
2. avokado
3. z wiesiołka

może jeszcze inne propozycje?

pozdrawiam
__________________
There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones
Beather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 19:55   #2139
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Po nieudanej przygodzie z kremem na biobazie wracam z pokorą do oleju z czarnej maliny + HA. Mojej mieszanej, miejscami very tłustej kapryśnej, zdolnej do wyprysków i alergii na wiele różnych rzeczy, skórze robi ten zestaw najlepiej. Wchłania się praktycznie do matu. Jedyna modyfikacja to , że rano daję mniej oleju do HA a wieczorem więcej.
Teraz robię eksperyment na sobie, tzn olejowa forma wit. C + olej z czarnej maliny na noc. Dziś 3 noc tego zestawu. Zdam relację z efektów na pewno
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 20:36   #2140
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Beather Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny
zastanawiam się i zastanawiam i już nie wiem
potrzebuję świetnego nawilżenia na buzię, która jest odwodniona, nieco trądzikowa, niespokojna, mam pełno zaskórników...i odstających skórek. Nie wiem już jaki olejek wybrać.

Moje typy:
1. konopny
2. avokado
3. z wiesiołka

może jeszcze inne propozycje?

pozdrawiam
Sam olejek Cie nie nawilży. Mam podobna cerę do Twojej i do nawilżenia polecam:
- kompleks liposomowy nawilżający z ZSK (do zmieszania z hydrolatem i psikania na twarz - trzeba chwile odczekac przed wtarciem olejów, żeby liposomy sie wchłonęły)
- niacynamid z mazideł - też jako dodatek do hydrolatu
- mleczko winogronowe z mazideł do mieszania z olejem
- żel HA do mieszania z olejem
PLUS oleje. Wiesiołka i avocado akurat nie znam, konopny jest dosyc lekki, ja polecam różany (a jeszcze lepiej serum 3xROSE z BU - moje ulubione, z koenzymem Q10).
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 22:51   #2141
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Kochane co polecacie na sińce pod oczami? W zewnętrznych kącikach oczu robią mi się siniaki i zmarszczki, ale nie mimiczne, tylko takie jakby "odciśnięte", nie wiem jak to opisać?
Mam 27 lat i trochę mnie to martwi
Używam oleju malinowego z wit. C od dłuższego czasu, ale nie widzę żadnej różnicy
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale w porównaniu z moimi sińcami to masz oczy jak jutrzenka Jestem Twoją równolatką i mogę powiedzieć, że cienie pod oczami bardziej mi przeszkadzają niż jakiekolwiek zmarszczki

Z moich doświadczeń - trochę pomagają preparaty do cery naczynkowej (i duuużo snu, ale nie zawsze się da... - poza jak śpię na boku, to jeszcze się odgniatam od poduszki), ale w moim przypadku nic nie dawało długotrwałych rezultatów. No, może serum z wit. C trochę rozświetla, ale może sobie wmawiam Więc albo trzeba się przyzwyczaić , albo zdecydować na bardziej inwazyjne metody

Czytałam też, że retinoidy mogą pomóc, bo pogrubiają skórę, ale trochę się boję ryzykować pod oczy.

Edytowane przez motacilla
Czas edycji: 2011-04-11 o 22:52
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 00:05   #2142
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale w porównaniu z moimi sińcami to masz oczy jak jutrzenka Jestem Twoją równolatką i mogę powiedzieć, że cienie pod oczami bardziej mi przeszkadzają niż jakiekolwiek zmarszczki

Z moich doświadczeń - trochę pomagają preparaty do cery naczynkowej (i duuużo snu, ale nie zawsze się da... - poza jak śpię na boku, to jeszcze się odgniatam od poduszki), ale w moim przypadku nic nie dawało długotrwałych rezultatów. No, może serum z wit. C trochę rozświetla, ale może sobie wmawiam Więc albo trzeba się przyzwyczaić , albo zdecydować na bardziej inwazyjne metody

Czytałam też, że retinoidy mogą pomóc, bo pogrubiają skórę, ale trochę się boję ryzykować pod oczy.
Ja też bardzo gniotę oczy o poduszkę, szczególnie to widać kiedy wstaję rano
Próbuję spać na plecach, ale w nocy i tak się przewracam na bok.
..może za dużo czasu spędzam przed laptopem i to chyba również w znacznym stopniu przyczynia się do sińców

Czytałam trochę o rolce z igiełkami (dostępna w Naturalisie) pod oczy, ale boję się, że zrobię sobie większą krzywdę.
Chciałabym zapobiec dalszemu powiększeniu sińców, ale nie wiem jaką pielęgnację wprowadzić..
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 23:20   #2143
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja też bardzo gniotę oczy o poduszkę, szczególnie to widać kiedy wstaję rano
Próbuję spać na plecach, ale w nocy i tak się przewracam na bok.
..może za dużo czasu spędzam przed laptopem i to chyba również w znacznym stopniu przyczynia się do sińców

Czytałam trochę o rolce z igiełkami (dostępna w Naturalisie) pod oczy, ale boję się, że zrobię sobie większą krzywdę.
Chciałabym zapobiec dalszemu powiększeniu sińców, ale nie wiem jaką pielęgnację wprowadzić..
Bałabym się coś takiego sobie zrobić sama, jeszcze ręka by mi się omskła i strach pomyśleć co by się stało

Edytowane przez motacilla
Czas edycji: 2014-03-15 o 11:09
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:45   #2144
weronisia93
Przyczajenie
 
Avatar weronisia93
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam dziewczyny, czy któraś z Was stosowała olej kokosowy firmy KTC?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek recenzje )
__________________
Ronnie
weronisia93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 07:38   #2145
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam takie pytanie.

Mam cerę skłonną do zapychania (niestety) więc sto razy zastanowię się przed wprowadzeniem nowego kosmetyku.
Dotychczas zmywałam buzię Cetaphilem (o dziwo nie zapycha mnie) teraz pomyślałam, że chętnie zmieniłabym go na olejek myjący z BU, w tej wersji podstawowej widzę olej słonecznikowy - nie używałam go - czy zdarzyło się którejś z Was, że ten olejek Was zapchał?

(Używam olejku z pestek arbuza jako nawilżacz - ten jest super, nie zapycha mnie.)

Dodam, że na koniec demakijażu używam zawsze płynu micelarnego i hydrolatu.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 08:36   #2146
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie.

Mam cerę skłonną do zapychania (niestety) więc sto razy zastanowię się przed wprowadzeniem nowego kosmetyku.
Dotychczas zmywałam buzię Cetaphilem (o dziwo nie zapycha mnie) teraz pomyślałam, że chętnie zmieniłabym go na olejek myjący z BU, w tej wersji podstawowej widzę olej słonecznikowy - nie używałam go - czy zdarzyło się którejś z Was, że ten olejek Was zapchał?

(Używam olejku z pestek arbuza jako nawilżacz - ten jest super, nie zapycha mnie.)

Dodam, że na koniec demakijażu używam zawsze płynu micelarnego i hydrolatu.
Ja używam olejku myjącego już kilka misięcy. Też miałam duży problem z zapychaniem się cery (do tego dochodziły problemy z ŁZS). Obecnie zapomniałam o jednym i drugim. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić olejki z BU. Używałam wszystkich dostępnych i z wszystkich jestem zadowolona (różnią się zapachem, nie zauważyłam aby działanie było inne).
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 09:45   #2147
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja używam olejku myjącego już kilka misięcy. Też miałam duży problem z zapychaniem się cery (do tego dochodziły problemy z ŁZS). Obecnie zapomniałam o jednym i drugim. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić olejki z BU. Używałam wszystkich dostępnych i z wszystkich jestem zadowolona (różnią się zapachem, nie zauważyłam aby działanie było inne).
Dzięki kochana za odpowiedź.
Chyba zdecyduję się i wypróbuję.
Mam obecnie buzię w stanie idealnym, popłakałabym się gdyby coś mnie znowu zapchało.
Teraz zamierzam walczyć z przebarwieniami.


A wracając do olejków. Tak jak wspomniałam, ja polecam osobom które mają problem z tym, że wszystko je zapycha, wypróbować olej z pestek arbuza (Korah), cieszę się, że go kupiłam, przetestowałam mnóstwo kremów nawilżających, i nawet polecany Humektan mnie zapchał.

Mam jeszcze olej konopny - podobno też świetny, ale jeszcze nie otworzyłam.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2011-04-18 o 09:47
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 16:10   #2148
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja używam olejku myjącego już kilka misięcy. Też miałam duży problem z zapychaniem się cery (do tego dochodziły problemy z ŁZS). Obecnie zapomniałam o jednym i drugim. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić olejki z BU. Używałam wszystkich dostępnych i z wszystkich jestem zadowolona (różnią się zapachem, nie zauważyłam aby działanie było inne).
hej. ja też mam problem z ŁZS ;/ wcześniejsze zmiany schodziły po ok 2 tygodniach stosowania clotrimazolu, ale teraz jedna zmiana nie chce zejść ;/
mogłabyś napisać jakie produkty Ci pomogły w jakiś sposób?
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 18:26   #2149
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
hej. ja też mam problem z ŁZS ;/ wcześniejsze zmiany schodziły po ok 2 tygodniach stosowania clotrimazolu, ale teraz jedna zmiana nie chce zejść ;/
mogłabyś napisać jakie produkty Ci pomogły w jakiś sposób?
Ja leczyłam się protopic 0,1. W pierwszej kolejności, jeśli nie miałaś robione to proponuje upomnieć się o badania TSH. Ja miałam zaburzoną gospodarkę hormonalną i po unormowaniu objawy się trochę uspokoiły. Po drugie zrezygnowałam zupełnie z kosmetyków drogeryjnych. Zawsze po nich miałam nasilenie objawów. Głownie na powiekach, okolicach nosa oraz w okolicach uszu. Po kosmetykach aptecznych było trochę lepiej. Teraz używam do mycia twarzy olejku myjącego z BU, do nawilżania hydrolat + olejek (jestem w fazie testów, na razie przetestowałam z maliny i śliwki i jest ok). Od czasu do czasu oczyszczam cerę maseczką owocową lub peelingiem bursztynowym z BU. Na noc serum na przemian serum lemon i tonik mleczno-różany z AHA 8%. Z kosmetyków kolorowych też preferuje kosmetyki naturalne (minerały). Wydaje mi się, każdy musi wypracować sobie własną pielęgnację naturalną. Wiem jedno zbyt wielka ilość składników w kosmetykach nie pomaga.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 12:02   #2150
delcioszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkich, mam pytanko czy któraś z Was próbowała samodzielnie "ukręcić" Serum Lemon - chodzi mi o proporcje poszczególnych składników - na BU przerwa kurcze jeszcze tydzień, nie ma jak zamówić. Czytam wątek i nie znalazłam info
delcioszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:45   #2151
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez delcioszek Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, mam pytanko czy któraś z Was próbowała samodzielnie "ukręcić" Serum Lemon - chodzi mi o proporcje poszczególnych składników - na BU przerwa kurcze jeszcze tydzień, nie ma jak zamówić. Czytam wątek i nie znalazłam info
wg receptariusza na mazidla.com - olejek z 2% BHA.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 06:52   #2152
delcioszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzięki wielkie za odpowiedź
delcioszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 11:27   #2153
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ile płacicie za przesyłkę na Mazidłach? Chciałam zamówić tylko macerat brzozowy pisze,że dostawa wg cennika poczty i obliczyłam że wyniesie mnie to 11 zł ( przesyłka do 1kg) naprawdę muszę zapłacić aż tyle za przesłanie mi 60g maceratu
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:15   #2154
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Olejek AVOCADO czy Olejek ARGANOWY -ktory lepszy i na pewno nie zapcha?

Dziewczyny zastanawia mnie ktory olejek jest lepszy olejek avocado czy olejek arganowy-??? ktory z nich na pewno nie zapcha i nie spowoduje zaskornikow??mam cere ze wiekszosc kremow mnie zapycha Ktory polecicie?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:02   #2155
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Przyszły zakupy z ZSK. Jestem oczarowana hydrolatem oczarowym Mam ochotę się nim psikać co chwilę, zapach jest obłędny! Migdałowy będę testować wieczorem, ale już widzę, że raczej nie czuć zapachu (szkoda), ale najważniejsze, żeby buzia go polubiła. Róża bułgarska pachnie dla mnie za ciężko i słodko, następnym razem będę celowała w jakiś inny różany zapach. Szkoda, że te zapaszki tak szybko wietrzeją, chciałabym tak pachnieć!
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 16:41   #2156
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mam olej z nasion z czarnej porzeczki z naturalisa i pisze na nim żeby go trzymać w lodówce co dla mnie jest trochę utrudnieniem bo z kuchni do łazienki mam daleko; na stronie BU przeglądając inne oleje zauważyłam że dopuszcza się trzymanie ich normalnym pomieszczeniu do 25 stopni; uważacie że mój olej też mogłabym trzymać w łazience?
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 22:09   #2157
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Olejek AVOCADO czy Olejek ARGANOWY -ktory lepszy i na pewno nie zapcha?

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny zastanawia mnie ktory olejek jest lepszy olejek avocado czy olejek arganowy-??? ktory z nich na pewno nie zapcha i nie spowoduje zaskornikow??mam cere ze wiekszosc kremow mnie zapycha Ktory polecicie?
Parę postów nad Twoim pytaniem jest odpowiedż odnośnie olejku, który na pewno nie zapcha. Czytaj nie tylko własne wypowiedzi

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2011-05-03 o 22:11
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 18:00   #2158
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
mam olej z nasion z czarnej porzeczki z naturalisa i pisze na nim żeby go trzymać w lodówce co dla mnie jest trochę utrudnieniem bo z kuchni do łazienki mam daleko; na stronie BU przeglądając inne oleje zauważyłam że dopuszcza się trzymanie ich normalnym pomieszczeniu do 25 stopni; uważacie że mój olej też mogłabym trzymać w łazience?
Nie wiem jak olej z czarnej porzeczki, ale ja kiedyś trzymałam olej jojoba nie w lodówce i niestety popsuł się po kilku dniach - zaczął strasznie śmierdzieć. Dlatego myślę, że lepiej nie ryzykować.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 10:59   #2159
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej.
Właśnie się dowiedziałam, że BU zamknięte jeszcze parę dni a kończy mi się olejek myjący. Poradźcie co można w zamian użyć lub na szybko zrobić?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 11:53   #2160
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Hej.
Właśnie się dowiedziałam, że BU zamknięte jeszcze parę dni a kończy mi się olejek myjący. Poradźcie co można w zamian użyć lub na szybko zrobić?
Mam do oddania używany olejek z BU drzewko różane ważny do czerwca jeśli chcesz mogę oddać ja na pewno nie będę stosowć a Tobie wystarczy do czasu realizacji zamówienia .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.