zapraszać, czy nie zapraszać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-03, 13:31   #1
ladyclaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Question

zapraszać, czy nie zapraszać?


Moje drogie,

Mam dylemat związany z zaproszeniem lub nie współpracowników na ślub i wesele.
W firmie pracuję niemal od 3 lat a od roku jestem na zastępstwie ( które już niebawem się kończy) w jednym z działów. Pracuje w nim ponad 10 osób. Oczywiście kwestia zaproszenia na ślub nie jest kłopotliwa.
Natomiast zastanawiam się co z weselem? Nie chciałabym kogokolwiek wyróżniać dlatego pewnie pasowałoby zaprosić wszystkich ( i najpewniej z osobami towarzyszącymi).
Nie ukrywam że jest to dość spory koszt bo to w sumie ponad 20 osób a także koszty noclegu ( wesele robimy w rodzinnej miejscowości oddalonej o 130 km).

Na pewno na przyjęcie zaproszę 2 koleżanki z którymi pracuję i z którymi mam najlepszy kontakt.

ale co z resztą?

myślicie, że wystarczy poczęstunek ciastem i drinkami po powrocie z podróży poślubnej?
ladyclaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:42   #2
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Cytat:
Napisane przez ladyclaire Pokaż wiadomość
Moje drogie,

Mam dylemat związany z zaproszeniem lub nie współpracowników na ślub i wesele.
W firmie pracuję niemal od 3 lat a od roku jestem na zastępstwie ( które już niebawem się kończy) w jednym z działów. Pracuje w nim ponad 10 osób. Oczywiście kwestia zaproszenia na ślub nie jest kłopotliwa.
Natomiast zastanawiam się co z weselem? Nie chciałabym kogokolwiek wyróżniać dlatego pewnie pasowałoby zaprosić wszystkich ( i najpewniej z osobami towarzyszącymi).
Nie ukrywam że jest to dość spory koszt bo to w sumie ponad 20 osób a także koszty noclegu ( wesele robimy w rodzinnej miejscowości oddalonej o 130 km).

Na pewno na przyjęcie zaproszę 2 koleżanki z którymi pracuję i z którymi mam najlepszy kontakt.

ale co z resztą?

myślicie, że wystarczy poczęstunek ciastem i drinkami po powrocie z podróży poślubnej?
Ponieważ pracuję w przedsiębiorstwie technicznym gdzie poza mną i koleżanką są sami mężczyźni, to nie zapraszam ich na wesele. Wyjątek robię dla tej koleżanki, ale z nią utrzymujemy kontakt.
Pozostałych zapraszam tylko na ślub, niech sobie popatrzą

Na Twoim miejscu nie zapraszałabym. Tym bardziej jeśli spotykacie sie tylko w pracy, a nie na stopie koleżeńskiej.
I tym bardziej, że jak piszesz, to spore koszty.
To ma być wesele, a nie impreza firmowa.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:55   #3
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja bym na Twoim miejscu zaprosiła tylko tych z którymi masz dobry kontakt. Ja też zastanawiałam się czy zapraszać kolegów z pracy, ale mam z nimi super kontakt, firma malutka więc zapraszam wszystkich (4+os towarzyszące) a rezygnuję z zaproszenia nie widzianych X lat i nie lubianych przeze mnie ciotek
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:07   #4
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja pracuję solo, więc nie mam tego problemu, ale mój TŻ zastanawia się czy zapraszać kogoś od siebie z pracy - w roku ślubu minie mu 5 lat jak tam pracuje. I chyba zaprosi kolegów z działu - 5 facetów, z którymi pracuje w jednym pokoju i być może dwie koleżanki, które są mniej więcej w jego wieku i z którymi ma kontakt - chociaż tylko w pracy, po pracy się nie spotykają Bo większość współpracowników jest do niego dużo dużo starsza i nie jest z nimi tak bardzo na stopie koleżeńskiej.
__________________

Edytowane przez tenebrosa
Czas edycji: 2010-08-03 o 14:08
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:55   #5
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja z pracy nie zapraszam nikogo, bo nie są to wybitnie bliskie mi osoby, ot fajne koleżanki z pracy. TŻ zaprasza kilku kolegów z którymi ma najlepszy kontakt.

Jak już ktos napisał, wesele to nie służbowa impreza. Poza tym koszty też mają znaczenie.
batkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 16:38   #6
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Zgadzam sie z kolezankami
Ja jeszcze zastanowila bym sie nad zaproszeniem dyrekcji. Ja swoja zapraszalam, znamy sie 10 lat i zna tez moich rodzicow z poprzedniej pracy. Wiec wypadalo. Ale nie przyszla.

Powiem wam ze czasami- tak bylo u mnie- czesc ciotek i dalszej rodziny nie dopisalo a kolezanki z pracy byly i bawilismy sie swietnie
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:30   #7
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

ja mialam podobny problem w firmie ktorej pracuje 5.5 roku jest duzo osob ktore lubie ale zaprosilam tylko trzy kolezanki z ktorymi utrzymuje najwiekszy kontakt a reszcie powiedzialam ze robie male wesele 50 osob i nie mam mozliwosci zaproszenia wiecej osob.nikt sie nie obrazil.czesto sie to praktykuje w naszaj firmie po weselu przynosimy duzoooo ciasta zeby nie zabraklo i napoje i wiem ze to wystarczy.ale obowiazkowo i do firmy i oddzielnie mojego dzialu zawiadomienie zanosze!!!
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 19:36   #8
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

czesc
ja pracuje z 10 osobami, tylko z jedna kolezanka mam dobry kontakt, jednak mimo tego ze wszyscy chyba mysleli ze zaprosze ich na wesele nie zrobilam tego, byli tylko na slubie (nawet kierownik i dyrekcja) dla mnie praca to praca i nie zamierzalam na wlasnym weselu czuc sie skrempowana ze np kierownik patrzy na mnie czy moja bawiaca sie rodzina, po weselu (w poniedzialek) zrobilam w pracy maly poczestumek, a bardziej zostawilam co mialam i pojechalismy z tz na poprawiny poprawin no ale kazdy robi jak uwaza

Edytowane przez metkaa
Czas edycji: 2010-08-03 o 19:38
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:39   #9
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Ja z pracy nie zapraszam nikogo, bo nie są to wybitnie bliskie mi osoby

ja pracuję tylko z kolegą ale też bym go nie zaprosiła
a szefowie to się pewnie dowiedzą jak im złożę wniosek o urlop okolicznościowy

na twoim miejscu zapraszałabym tylko takich z którymi masz dobry kontakt również poza pracą
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:34   #10
ladyclaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Trochę się podbudowałam Waszymi odpowiedziami
Zaproszę dwie najbliższe koleżanki a resztę tzn. ludzi z działu na ślub.
Po powrocie zrobię duzzy poczęstunek i mam nadzieję że to wystarczy.

Decyzja trudna ale przemawia do mnie fakt, że koszty nie są bez znaczenia, a dodatkowo to, że praca to praca a poza nią z nikimi nie utrzymuję bliskiego kontaktu.
Poza tym rzeczywiście czułabym się chyba dodatkowo skrępowana obecnością dyrekcji i części tych mniej życzliwych.
ladyclaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:56   #11
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

My z TŻem będziemy prosić delegacje- po trzy osoby ode mnie i od niego bez osób towarzyszących- od ciastka i kawy

Bliskich kolegów z pracy TŻa zapraszamy normalnie- znamy się od lat i sami również byliśmy na ich weselach a ja dopiero zaczęłam pracować także będzie tylko delegacja
__________________
Justi







Edytowane przez XxXJuSstiii
Czas edycji: 2010-08-03 o 20:57
XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 11:38   #12
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja od siebie z pracy zapraszam wszystkich tylko na ślub, kto będzie chciał to przyjdzie natomiast mój TŻ zaprosił z pracy tylko tych kumpli z którymi ma najlepszy kontakt a reszte tylko na ślub. Ja osobiście byłabnym skrępowana gdyby ktoś z pracy z kim nie mam dobrego kontaktu zaprosil mnie na wesele
magolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:26   #13
marciadela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 361
GG do marciadela
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja pracuje w firmie 3 lata i mam dokladnie jak ty ok 10 osob i tak samo mam wesele 200 km od pracy. Dlatego daje tylko zaproszenia na slub: jedno dla wszystkich wspolpracownikow a osobne dla szefa i jego zony (oboje tu pracują).
marciadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:35   #14
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

a ja poponuje powiedziec im ze zapraszasz na slub a po powrocie na lampke szampana i ciasto moze do jakiejs knajpki?
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:24   #15
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

ja zapraszałam cały dział na ślub a jedną osobę na przyjęcie po co zapraszać na wesele przyjęcie kogoś z kim się w ogóle nie spotyka po pracy itd trzeba rozróżniać relacje służbowe od tych prywatnych
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:25   #16
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

ja zapraszam wszystkich, bo firma jest mała (4 osoby) i mamy ze sobą dobry kontakt- równiez poza pracą. ale gdyby pracowało u nas więcej osób to również zaprosiłabym te, z którymi mam najlepszy kontakt.
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:36   #17
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Cytat:
Napisane przez ladyclaire Pokaż wiadomość
Moje drogie,

Mam dylemat związany z zaproszeniem lub nie współpracowników na ślub i wesele.
W firmie pracuję niemal od 3 lat a od roku jestem na zastępstwie ( które już niebawem się kończy) w jednym z działów. Pracuje w nim ponad 10 osób. Oczywiście kwestia zaproszenia na ślub nie jest kłopotliwa.
Natomiast zastanawiam się co z weselem? Nie chciałabym kogokolwiek wyróżniać dlatego pewnie pasowałoby zaprosić wszystkich ( i najpewniej z osobami towarzyszącymi).
Nie ukrywam że jest to dość spory koszt bo to w sumie ponad 20 osób a także koszty noclegu ( wesele robimy w rodzinnej miejscowości oddalonej o 130 km).

Na pewno na przyjęcie zaproszę 2 koleżanki z którymi pracuję i z którymi mam najlepszy kontakt.

ale co z resztą?

myślicie, że wystarczy poczęstunek ciastem i drinkami po powrocie z podróży poślubnej?
ja poszłam do szefa działu (w firmie pracowałam 3 lata) i powiedziałam że mam "zaklepane" miejsca dla pracowników - na 2 pary (wiedziałam, że delegacje zawsze z pracy są). Nikogo sama nie chciałam wyróżniać więc powiedziałam mu, żeby sam dokonał wyboru spośród pracowników działu.
dodatkowo na ślub przyjechało 2 pracowników - on i mój bezpośredni zwierzchnik - ale to już z własnej inicjatywy. nikogo nie prosiłam.

3 dni przed ślubem byłam w pracy z kawką i kołoczem (a było teg nie mało) - więc poczęstunek każdy dostał), a na spotkaniu działowym w restauracji (które miało miejsce ok 2 miesiace po ślubie), postawiliśmy jeszcze wódkę, chyba 6 butelek tego było (zostało nam dość dużo z wesela)
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2010-08-05 o 09:41
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 19:48   #18
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: zapraszać, czy nie zapraszać?

Ja bym zaprosiła tylko te koleżanki, nie przejmowałabym sie resztą. U mojej mamy pracuje moja koleżanka, i zapraszam tylko ją, mimo że znam resztę pracowników.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.