pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-08, 12:06   #1
onia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1

pytanie


Jestem nowa na tym blogu i mam pytanie do doświadczonych w tej branży.Czy opłaci się robić samemu kolczyki srebne?Gdzie najlepiej i najtaniej zaopatrywać się w towar?Z góry dziękuję za odpowiedzi.
onia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:48   #2
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: pytanie

witaj
To nie blog tylko forum
Wrato na poczatek rozejrzec się i poszukać odpowiednich watków (no i przeczytać je) - znajdziesz tu watki zarówno o sklepach internetowych jak i sprzedawcach na allegro- wystarczy poszukać.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:05   #3
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: pytanie

Trudno powiedzieć czy opłaca się coś robić samemu. Jeśli chodzi o koszt materiałów, to do pewnego stopnia prawdopodobnie bardziej opłacalnie jest sobie zrobić niż kupować (ale to tyczy się bardziej posrebrzanych koralików na druciku). Zależy oczywiście co z czym porównujemy. Bo dajmy na to - upatrzysz sobie w galerii jakiś wdzięczny składaczek, wiesz gdzie znaleźć takie materiały lub podobne, wiesz jak to zrobić - śmiało, do dzieła, jeśli czujesz się na siłach. Przecież cena w galerii to nie tylko koszt materiałów, ale i praca biżuteryjki i prowizja galerii. I koszt wysyłki Alee.. Jeśli to tylko kilka par, to możliwe że koszt narzędzi, oksydy, past polerskich itd nigdy się "nie zwróci" i de facto wyłożysz więcej, zakładając że chcesz to robić tylko dla siebie, a nie na sprzedaż. No ale jeśli chodzi o wartość przedmiotu, a nie wyłącznie cenę, to nie liczą się tylko koszty materiałów... Generalnie - trudno stwierdzić.

Edit: i tak mi się jeszcze przypomniało, że pewnie znaczna część biżuteryjek zaczynała od myśli "czemu u licha te proste kolczyki są tak piekielnie drogie, po co przepłacać skoro można sobie zrobić samemu?..." Efekt jest taki, że większość z nich pewnie wciąż dokłada do tej twórczości więcej niż by przypuszczała na początku. Taka twórczość to straszny pochłaniacz pieniędzy. Wiem po sobie
__________________
Mój wątek na forum

Edytowane przez loquacee
Czas edycji: 2010-02-08 o 15:08
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:16   #4
chestnut81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: pytanie

Witaj!
Sama od niedawna goszczę na tym forum i zainteresowałam się robieniem kolczyków. Na razie jestem na etapie czytania wszystkich kursów, porad, przeglądania sklepów i aukcji internetowych. Kto wie, może niedługo się odważę się sama coś stworzyć?
Ceny gotowych kolczyków są dość wysokie, ale i srebrne komponenty nie są tanie. Wypisałam sobie ostatnio co chciałabym nabyć, podliczyłam koszt i wyszła kwota, za którą bez wątpienia kupiłabym kilka ślicznych par gotowych kolczyków. A z moim brakiem doświadczenia efekt mógłby być opłakany.
Zatem chyba loquacee ma wiele racji- może to być straszny pochłaniacz pieniędzy.

Edytowane przez chestnut81
Czas edycji: 2010-02-08 o 15:57 Powód: niezamierzona reklama-link
chestnut81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:37   #5
karykaturka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 162
Dot.: pytanie

właśnie powoli przekonuję się, że to bardzo pochłania pieniądze i na widok ładnych kolczyków zaczynam kalkulować - taniej będzie kupić czy zrobić ale kolczyki mimo wszystko są opłacalne, zwłaszcza te z kamieni. gorzej z bransoletkami, niestety. a na wszelki wypadek radzę zacząć od posrebrzanych, mniejsze straty będą
karykaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:28   #6
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: pytanie

Cytat:
Napisane przez chestnut81 Pokaż wiadomość
Witaj!
Sama od niedawna goszczę na tym forum i zainteresowałam się robieniem kolczyków. Na razie jestem na etapie czytania wszystkich kursów, porad, przeglądania sklepów i aukcji internetowych. Kto wie, może niedługo się odważę się sama coś stworzyć?
Ceny gotowych kolczyków są dość wysokie, ale i srebrne komponenty nie są tanie. Wypisałam sobie ostatnio co chciałabym nabyć, podliczyłam koszt i wyszła kwota, za którą bez wątpienia kupiłabym kilka ślicznych par gotowych kolczyków. A z moim brakiem doświadczenia efekt mógłby być opłakany.
Zatem chyba loquacee ma wiele racji- może to być straszny pochłaniacz pieniędzy.
nie może być tylko JEST
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.