Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-08, 16:43   #1171
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
to teraz ja prosze o pomoc : )
jestem po dluuugiej lekturze wszystkich zamieszczonych linkow, przyzedl czas na mierzenie -
68 - pod biustem
80 - obwod biustu

(wiem, wiem, maloooo)

i mam kilka pytan:
1. mierzylam obwod biustu tak, aby centymetr przylegal do mostka, czy tak jest prawidlowo ?
2. wrzucilam wymiary do kalkulatora mariski:
*wyszlo mi 60 D - rozmiar brytyjski
*65 B Rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ścisliwy

Którym powinnam sie kierowac?

3. Jak jest z kupnem przez internet takich rozmiarow, ale nie na stronach sklepow, tylko na all i ebay - jest duzy wybor ?

To tyle na poczatek, licze ze mi ktos cierpliwie odpowie na pytania - badzcie prosze wyrozumiale, bo dopiero zaczynam to wszystko ogarniac : )

z gory dzieki !
Polecam zaczać poszukiwania od 65c. Wybór jak wybór, czasem można znaleźć naprawdę fajne staniczki, polecam jeszcze bra-swap na balkonetce.
Źle zmierzyłaś biust bo przypłaczyłaś go do klatki, mierzymy w biuście luźno.

Cytat:
Napisane przez wiefiulecka Pokaż wiadomość
Witajcie, ja też bardzo proszę o pomoc Przeczytałam wszystko co w linkach i różne inne strony, które napotkałam po drodze i trochę się gubię.

Moje wymiary:

w biuście: 90-91 cm
pod biustem: 75

z kalkulatora wyszedł mi rozmiar 32(70)D rozmiar brytyjski wyjątkowo ściśliwy
wcześniej katowałam swój biust za małym stanikiem

Jaki Waszym zdaniem powinnam mieć rozmiar?
Mój biust nie jest jędrny, jest stożkowaty, ogólnie czuje się i wygląda niezbyt dobrze po katowaniu go biustonoszem w złym rozmiarze więc wymaga podtrzymania, uniesienia...
Przeczytałam gdzieś po drodze, że na początek powinnam kupić stanik miękki a jak jest Waszym zdaniem?
70d powinno być ok, miękki jest dobrze mieć, ale nie zawsze jest to możliwe, jak masz stożkowy biust to unikaj freyek, bo one często się wbijają.
Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Cieszę się niezmiernie, że nie ściągacie i że Wam nieziemsko wygodnie.
Ja jednak wolę ściągnąć po trzymaniu mojego biustu cały dzień w staniku i wybieram wygodę, którą imho stanik mi ją trochę odbiera.

Nie uzyskałam odp. na moj pytanie. ale ok. Dzięki.
Mi akurat stanik wygody nie odbiera, naprawdę nie czuję go na sobie, więc nie czuję powodów do zmian, właśnie tak chodzę po domu, bo tak jest mi wygodnie.

Cytat:
Napisane przez EnjoyYourLife Pokaż wiadomość
Hej . Jestem Ania i mieszkam w małej miejscowości i nie mam dużego wyboru, jeśli chodzi o zakup biustonosza. Mam 17 lat.
Mam duży biust i jednocześnie wąski obwód. Mój obecny rozmiar 65F . Ciągle noszę źle dopasowane biustonosze. Ten 65F wydaje mi się za szeroki.
Mam już tego naprawdę dość. Boli mnie kręgosłup, ramiączka upijają i zostawiają czerwone naprawdę bolące ślady, a piersi wychodzą górą, a nawet bokiem i wytworzyły mi się takie wały podpachowe tzw. buły. Z tego powodu wstydzę się chodzić w bluzkach na ramiączkach.
Chcę to zmienić. Chyba nie jest jeszcze za późno?
I na szczęście będę w Warszawie w niedzielę, więc może uda mi się kupić wreszcie dobrze dobrany stanik.
Czy jest jakiś dobry sklep w galerii Arkadia albo Złote Tarasy? Albo jakieś sklepy w pobliżu? Bo tylko tam będę mogła być.
Bardzo proszę o pomoc
Ciężko coś doradzić, bo nie podałaś swoich wymiarów.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 16:59   #1172
wiefiulecka
Zadomowienie
 
Avatar wiefiulecka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 918
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

nicko dziękuję bardzo
__________________
małymi krokami do celu



www.KarmimyPsiaki.pl

www.pustamiska.pl

www.pajacyk.pl
wiefiulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:09   #1173
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

witam serdecznie!

również chciałabym Was prosić drogie Wizażanki o pomoc w doborze rozmiaru...

tutaj są podane moje wymiary:
pod biustem ściśliwie: 74cm
w biuście bez biustonosza: 88cm (zmierzyłam się też w biuście w pochyleniu, bez biustonosza wyszło 91cm)

obecnie noszę biustonosze w rozmiarze 75D; niestety do tej pory nie miałam możliwości kupna biustonosza firm, które polecacie, dlatego zaopatruję się w niewielkim "bez firmowym" sklepie, w którym nie ma obwodów poniżej 75cm jeśli chodzi o nieco większe miseczki niż A;

niektóre biustonosze, te które są bardziej ściśliwe pasują obwodem (oczywiście do któregoś prania heh )aczkolwiek czasem mam wrażenie, że jeśli wygarnę porządnie biust z okolicy pach, to robią mi się takie "bułeczki" ; kiedyś kupiłam biustonosz w Triumph'ie z obwodem 70 i był na mnie jednak za ciasny, wrzynał mi się po bokach klatki piersiowej, dlatego nie wiem skąd się wzięło to 65cm w obwodzie w kalkulatorze mariski...? może ktoś mi coś doradzi bo już sama niewiem, dodam że mierząc obwód nie ściśliwie mam 76cm... a z tabeli rozmiarów firmy Freya znalezionej na necie wynika, że powinnam nosić (z tej rozmiarówki) 70 D; będę wdzięczna za każdą pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez 7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Czas edycji: 2011-07-08 o 17:11
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:33   #1174
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość
Czarna_kiecka - powiedz mi, co z tego, że twoim zdaniem "trochę mało"? Ja wiem, że niektórzy faceci wola większe biusty i w ogóle, ale naprawdę, nie ma się czym przejmować - ja mam podobne wymiary i uwielbiam swój biust ;D Właśnie to takie cudowne w stanikach, brafittingu - uczą kochać siebie, swoj biust, bo ja na przyklad, gdy mialam 12-13 lat i mialam problem z kupnem stanika mialam wręcz wyrzuty sumienia, że coś jest nie tak z moim biustem i wszystkim przysparzam problemow. Teraz wiem, że to było irracjonalne, a problem nie leżał we mnie, ale sprzedawczyniach czy samych stanikach.

60D powinno być dobre, ale ja zawsze radzę udanie się do porządnego sklepu z porządną brafitterką - nie ma co zniechęcić się do dobrze dopasowanych staników po nieudanych zakupach internetowych, bo moim zdaniem stanik trzeba zmierzyć - na pewno na początku swej kariery z brafittingiem. Nie wiem skąd jesteś, ale zajrzyj tutaj: http://stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html
- sprawdzone sklepy, z opiniami na LB czy LMB.
Ważne - nawet jeśli niektóre sklepy mają uświadomione albo trochę uświadomione marki - jak Samanta, Conrad, Corin etc - nie gwarantuje to, że sprzedawczyni nie będzie chciała ci wcisnąć bubla, bo one bywają niedouczone, mam na mysli m.in sklep w moim mieście - chciałam rozmiar 65D, dostałam 70C... było to parę lat temu, ale chodzi mi o tendencję do wciskania. No i dobry asortyment nie gwarantuje dobrej brafitterki, ale jak wspomniałam - nie dotyczy to raczej sklepów z magicznej listy.
dzieki, tylko ze zle zmierzylam biust, bo centymetr przycisnelam do mostka, wiec wymiary do korekty:

pod biustem - 68
w biuscie - 82

i juz kalkulator pokazuje co innego, mimo ze tylko 2 cm wiecej w biuscie, wiec juz sama nie wiem, musze jednak chyba faktycznie isc do sklepu i pomierzyc, bo teraz pokazalo mi 60dd brytyjksi, a brytyjski scisliwy 65C

jestem na szczescie z Wroclawia, wiec wybor sklepow 'uswiadomionych' mam dobry, zreszta od dawna wybieram sie do sklepu Milla na stawowej, mysle ze tam uzyskam pomoc, tylko Ty piszesz, ze moge zaczac od 60D a nicko ze od 65C - domyslam sie, ze ogolnie to sa zblizone wielkosci, czyli musze sobie juz mierzac sprawdzic, ktory lepszy ?

waterfall - co do mojego narzekania, to nie jest tak, ze mam jakies kompleksy na tym punkcie, wiecej by nie zaszkodzilo, ale jest ile jest, wiec mam sie zamiar odpowiednio tym zajac !

a co do uslugi brafittingu, to rozumiem, ze to jest darmowe i moge po prostu poprosic pania w sklepie, o pomoc w wyborze dobrego rozmiaru ?

tez mysle, ze na poczatku nie ma co ryzykowac z zakupami internetowymi, ale przerazaja mnie troche ceny, jakie podobno sa w milli, czy ktos sie orientuje, czy da sie tam kupic bustonosz w jakiejs ludzkiej cenie, ok 50zl ?

waterfall i nicko - dzieki za pomoc !
__________________
WYMIANA

Edytowane przez czarna_kiecka
Czas edycji: 2011-07-08 o 17:38
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:46   #1175
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dzieki, tylko ze zle zmierzylam biust, bo centymetr przycisnelam do mostka, wiec wymiary do korekty:

pod biustem - 68
w biuscie - 82

i juz kalkulator pokazuje co innego, mimo ze tylko 2 cm wiecej w biuscie, wiec juz sama nie wiem, musze jednak chyba faktycznie isc do sklepu i pomierzyc, bo teraz pokazalo mi 60dd brytyjksi, a brytyjski scisliwy 65C

jestem na szczescie z Wroclawia, wiec wybor sklepow 'uswiadomionych' mam dobry, zreszta od dawna wybieram sie do sklepu Milla na stawowej, mysle ze tam uzyskam pomoc, tylko Ty piszesz, ze moge zaczac od 60D a nicko ze od 65C - domyslam sie, ze ogolnie to sa zblizone wielkosci, czyli musze sobie juz mierzac sprawdzic, ktory lepszy ?

waterfall - co do mojego narzekania, to nie jest tak, ze mam jakies kompleksy na tym punkcie, wiecej by nie zaszkodzilo, ale jest ile jest, wiec mam sie zamiar odpowiednio tym zajac !

a co do uslugi brafittingu, to rozumiem, ze to jest darmowe i moge po prostu poprosic pania w sklepie, o pomoc w wyborze dobrego rozmiaru ?

tez mysle, ze na poczatku nie ma co ryzykowac z zakupami internetowymi, ale przerazaja mnie troche ceny, jakie podobno sa w milli, czy ktos sie orientuje, czy da sie tam kupic bustonosz w jakiejs ludzkiej cenie, ok 50zl ?

waterfall i nicko - dzieki za pomoc !
no niestety, za 50zł to nie widziałam. Teraz są wyprzedaże to może sie jakiś tafi. Ja w sklepie z brafitterką za biustonosz zapłaciłam 109zł
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:58   #1176
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
no niestety, za 50zł to nie widziałam. Teraz są wyprzedaże to może sie jakiś tafi. Ja w sklepie z brafitterką za biustonosz zapłaciłam 109zł
sporo, ale kiedys przechodzilam obok Milli i wlasnie przecenione modele byly za 60zl, to moze da sie cos trafic, jak wpisalam z ciekawosci na all rozmiar 60C i tego typu mniej popularne w sklepach rozmiary, to pokazalo sie sporo modeli, niektore w bardzo niskich cenach i to nowe, juz od 40zl, ale najpierw jednak musze chyba pojsc do sklepu, bo pierwszy uswiadomiony stanik kupiony w internecie to chyba zbyt duze ryzyko : )

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

nawet teraz weszlam na strone i widze ze za 60-70zl mozna juz cos znalezc
: )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:34   #1177
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;28024819]witam serdecznie!

również chciałabym Was prosić drogie Wizażanki o pomoc w doborze rozmiaru...

tutaj są podane moje wymiary:
pod biustem ściśliwie: 74cm
w biuście bez biustonosza: 88cm (zmierzyłam się też w biuście w pochyleniu, bez biustonosza wyszło 91cm)

obecnie noszę biustonosze w rozmiarze 75D; niestety do tej pory nie miałam możliwości kupna biustonosza firm, które polecacie, dlatego zaopatruję się w niewielkim "bez firmowym" sklepie, w którym nie ma obwodów poniżej 75cm jeśli chodzi o nieco większe miseczki niż A;

niektóre biustonosze, te które są bardziej ściśliwe pasują obwodem (oczywiście do któregoś prania heh )aczkolwiek czasem mam wrażenie, że jeśli wygarnę porządnie biust z okolicy pach, to robią mi się takie "bułeczki" ; kiedyś kupiłam biustonosz w Triumph'ie z obwodem 70 i był na mnie jednak za ciasny, wrzynał mi się po bokach klatki piersiowej, dlatego nie wiem skąd się wzięło to 65cm w obwodzie w kalkulatorze mariski...? może ktoś mi coś doradzi bo już sama niewiem, dodam że mierząc obwód nie ściśliwie mam 76cm... a z tabeli rozmiarów firmy Freya znalezionej na necie wynika, że powinnam nosić (z tej rozmiarówki) 70 D; będę wdzięczna za każdą pomoc, pozdrawiam [/QUOTE]
Zacznij od 70c lub d. Teraz staniki są dość ścisłe, więc 65 to może być już za duże zaniżenie skoro w triumphie było ci ciasno, albo miał za małą miskę i stąd wrażenie ciśnięcia.
Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dzieki, tylko ze zle zmierzylam biust, bo centymetr przycisnelam do mostka, wiec wymiary do korekty:

pod biustem - 68
w biuscie - 82

i juz kalkulator pokazuje co innego, mimo ze tylko 2 cm wiecej w biuscie, wiec juz sama nie wiem, musze jednak chyba faktycznie isc do sklepu i pomierzyc, bo teraz pokazalo mi 60dd brytyjksi, a brytyjski scisliwy 65C

jestem na szczescie z Wroclawia, wiec wybor sklepow 'uswiadomionych' mam dobry, zreszta od dawna wybieram sie do sklepu Milla na stawowej, mysle ze tam uzyskam pomoc, tylko Ty piszesz, ze moge zaczac od 60D a nicko ze od 65C - domyslam sie, ze ogolnie to sa zblizone wielkosci, czyli musze sobie juz mierzac sprawdzic, ktory lepszy ?

waterfall - co do mojego narzekania, to nie jest tak, ze mam jakies kompleksy na tym punkcie, wiecej by nie zaszkodzilo, ale jest ile jest, wiec mam sie zamiar odpowiednio tym zajac !

a co do uslugi brafittingu, to rozumiem, ze to jest darmowe i moge po prostu poprosic pania w sklepie, o pomoc w wyborze dobrego rozmiaru ?

tez mysle, ze na poczatku nie ma co ryzykowac z zakupami internetowymi, ale przerazaja mnie troche ceny, jakie podobno sa w milli, czy ktos sie orientuje, czy da sie tam kupic bustonosz w jakiejs ludzkiej cenie, ok 50zl ?

waterfall i nicko - dzieki za pomoc !
To zacznij od 65c/d, nie polecam 60tki, bo może być ci za ciasno, zbyt mocne ściskanie też nie ma sensu, a stanik tylko szybciej się rozciąga, bo włókna pękają. Jeżeli będzie ci za luźno wtedy spróbujesz 60tki, chodzi mi oczywiście o brytyjczyki, bo z polskiej rozmiarówki 60tki mogą być ok. 60dd i 65d mają wielkość misek taką samą różnią się ściśliwością obwodu.
Tak możesz poprosić panią w sklepie o pomoc i to jest darmowe, tylko żebyś na jakiegoś szarlatana nie trafiła.
Ja ci powiem, że ja tylko kupuję przez internet od samego początku, 1wszy stanik wzięłam w rozmiarze jaki mi wyszedł z kalkulatora i okazał się dobry, a później jakoś poszło. W sumie to tylko 2x nie trafiłam, ale nie tyle z rozmiarem, co poprostu nie pasował: a to fiszbiny za szerokie, a to się miska wrzynała. W sklepie zakupy mnie stresują, niby można przymierzyć, ale głupio się czuję jak nic nie wezmę i jeszcze te panie chcące pomóc.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 19:13   #1178
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Zacznij od 70c lub d. Teraz staniki są dość ścisłe, więc 65 to może być już za duże zaniżenie skoro w triumphie było ci ciasno, albo miał za małą miskę i stąd wrażenie ciśnięcia.

To zacznij od 65c/d, nie polecam 60tki, bo może być ci za ciasno, zbyt mocne ściskanie też nie ma sensu, a stanik tylko szybciej się rozciąga, bo włókna pękają. Jeżeli będzie ci za luźno wtedy spróbujesz 60tki, chodzi mi oczywiście o brytyjczyki, bo z polskiej rozmiarówki 60tki mogą być ok. 60dd i 65d mają wielkość misek taką samą różnią się ściśliwością obwodu.
Tak możesz poprosić panią w sklepie o pomoc i to jest darmowe, tylko żebyś na jakiegoś szarlatana nie trafiła.
Ja ci powiem, że ja tylko kupuję przez internet od samego początku, 1wszy stanik wzięłam w rozmiarze jaki mi wyszedł z kalkulatora i okazał się dobry, a później jakoś poszło. W sumie to tylko 2x nie trafiłam, ale nie tyle z rozmiarem, co poprostu nie pasował: a to fiszbiny za szerokie, a to się miska wrzynała. W sklepie zakupy mnie stresują, niby można przymierzyć, ale głupio się czuję jak nic nie wezmę i jeszcze te panie chcące pomóc.
ok, ale w wiekszosci sklepow jak rozumiem sa marki angielskie ?
dobrze, to zaczne od angielskich 65c/d a potem ewentualnie bede kombinowala : )

a 'szarlatana' w sensie ?
no wlasnie mysle, ze mialas szczescie z tym, ze trafilas przez internet, a ja sie obawiam, ze jesli pierwszego dobrego stanika nie kupie w sklepie albo chociaz nie przymierze pod okiem osoby, ktora sie na tym zna to nie bede wiedziala, jaki powinnam miec i kupie przez internet, a nawet nie bede w stanie stwierdzic, czy faktycznie tak ma to wygladac, bo z miseczka i obwodem to pol biedy, ale nie do konca rozumiem jak to ma byc z tymi fiszbinami i wlasnie to chcialabym skonsultowac : )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:26   #1179
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość

Ciężko coś doradzić, bo nie podałaś swoich wymiarów.
Zatem podaję swoje wymiary. Mierzyłam się bez stanika

-pod biustem 70
-biust 92

I na szczęście będę w Warszawie w niedzielę, więc może uda mi się kupić wreszcie dobrze dobrany stanik.
Czy jest jakiś dobry
sklep w galerii Arkadia albo Złote Tarasy? Albo jakieś sklepy w pobliżu? Bo tylko tam będę mogła być. Proszę o szybką odpowiedź
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:57   #1180
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Cieszę się niezmiernie, że nie ściągacie i że Wam nieziemsko wygodnie.
Ja jednak wolę ściągnąć po trzymaniu mojego biustu cały dzień w staniku i wybieram wygodę, którą imho stanik mi ją trochę odbiera.

Nie uzyskałam odp. na moj pytanie. ale ok. Dzięki.
toc odpowiedzialam Ci . po domu nosze oczywiscie dobrze dobrane staniki, bo jakze inne . moje zdanie nt. sportowca tez znasz.

co do pogrubionego - co osobniczka, to opinia - ja z kolei wygodniej sie czuje w staniku nizli bez niego. nie, zeby bez biust mi wisial nie wiadomo jak, ale zawsze to jednak nie to samo jak w staniku, i taki cyc - samopas mnie niesamowicie drazni^^. a w dobrze dobranym staniku nie pamietam w ogole, ze mam biust .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-07-08 o 19:58
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 20:27   #1181
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

nicko, dziękuję bardzo za odpowiedź- coś będę kombinować
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 21:41   #1182
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam wszystkie fanki dobrze dobranych biustonoszy!

Jestem obecnie na etapie poszukiwań odpowiedniego stanika - na razie buszuje w necie, bo w mojej mieścinie największa miseczka, jaka można ujrzeć to D, a o obwodzie poniżej 75 żaden sprzedawca nie słyszał..

Zakup jest dość pilny

Może pomożecie mi utwierdzić się w słuszności moich obliczeń:

- obwód pod biustem: 76cm

- w biuście: 95 cm

Wg kalkulatora wychodzi mi 70E.


Troszkę poczytałam i kieruję się własnym -na razie co prawda kiepskim doświadczeniem, bo jak dotąd nosiłam miseczkę D (75).

No i na pewno obwód był za szeroki. Co do miseczki, hmmm - ostatnio kupiłam stanik firmy KrisLine 70DD (kurczę, czy taka miseczka jeszcze jest dostępna i co ona oznacza - to to samo, co E?) i mam wrażenie, że miseczki trochę odstają, a obwód jest lekko ciasny.

Wolałabym przymierzyć te modele, które mi wpadły w oko, ale nie mam możliwości w najbliższym czasie, a zamawianie i odsyłanie mnie zniechęca, ale pewnie będzie trzeba.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 23:42   #1183
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Sahiro, miseczka DD jest pelnoprawna miseczka, a znajduje sie miedzy D a E w numeracji brytyjskiej (i wtedy jest niejako odpowiednikiem polskiego E) - bo w polskiej co do zasady, nie ma podwojnych literek. Ewa Michalak ma podwojne literki, jesli chodzi o KrisLine'a, to sie nie orientuje.
Tobie wyszlo 70E w rozmiarowce brytyjskiej? (choc wtedy poprawnie winno byc 32E).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 14:19   #1184
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witajcie

Do tej pory nosiłam staniki (w sumie od kilku lat tylko jeden z rodzaj - półbardotki amourette) z Triumpha rozmiar 75C ... niby ok, ale czułam, że nie do końca jest wszystko ok, szczególnie po kilku tygodniach od zakupu. Zmierzyłam się dziś i wymiary mam:
- pod biustem 78cm
- w biuście 90cm
Z kalkulatora wychodzi (korzystałam z http://atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html):
rozmiar brytyjski: 70DD
rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ścisliwy: 75C
rozmiar polski: 70D

Na ściśliwym wychodzi niby tyle co noszę teraz, ale jednak po jakimś czasie obwód robi się luźniejszy i odstaje z przodu. Czy uważacie Drogie Ekspertki, że mogę śmiało szukać 70D lub 70DD??

Edytowane przez Asiczkaa
Czas edycji: 2011-07-09 o 14:22 Powód: dopisek
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:08   #1185
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Witajcie

Do tej pory nosiłam staniki (w sumie od kilku lat tylko jeden z rodzaj - półbardotki amourette) z Triumpha rozmiar 75C ... niby ok, ale czułam, że nie do końca jest wszystko ok, szczególnie po kilku tygodniach od zakupu. Zmierzyłam się dziś i wymiary mam:
- pod biustem 78cm
- w biuście 90cm
Z kalkulatora wychodzi (korzystałam z http://atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html):
rozmiar brytyjski: 70DD
rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ścisliwy: 75C
rozmiar polski: 70D

Na ściśliwym wychodzi niby tyle co noszę teraz, ale jednak po jakimś czasie obwód robi się luźniejszy i odstaje z przodu. Czy uważacie Drogie Ekspertki, że mogę śmiało szukać 70D lub 70DD??

jak najbardziej najlepiej jest i tak pomierzyć
__________________
Podpisu jest aktualnie brak
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:41   #1186
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez gohhha Pokaż wiadomość
jak najbardziej najlepiej jest i tak pomierzyć
Dziękuję za odpowiedź
Wiem, że najlepiej pomierzyć, ale wolałam się upewnić, że dobrze kombinuje. Ehh i tak po tych kilku latach z lepszym stanikiem piersi doszły do siebie. Bo to co nosiłam kiedyś wołało o pomstę do nieba Więc teraz myślę, że jak kupię nowy rozmiar będzie już w ogóle super
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:56   #1187
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja byłam dziś w profesjonalnym sklepie z bielizną bo chciałam kupić effuniaka. Niestety mieli bardzo mały wybór, zdziwiło mnie to, że nie posiadali modeli ze strony internetowej. Z innych firm też kiepsko.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 16:09   #1188
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś w profesjonalnym sklepie z bielizną bo chciałam kupić effuniaka. Niestety mieli bardzo mały wybór, zdziwiło mnie to, że nie posiadali modeli ze strony internetowej. Z innych firm też kiepsko.
I nic nie kupiłaś?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 16:10   #1189
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Witajcie

Do tej pory nosiłam staniki (w sumie od kilku lat tylko jeden z rodzaj - półbardotki amourette) z Triumpha rozmiar 75C ... niby ok, ale czułam, że nie do końca jest wszystko ok, szczególnie po kilku tygodniach od zakupu. Zmierzyłam się dziś i wymiary mam:
- pod biustem 78cm
- w biuście 90cm
Z kalkulatora wychodzi (korzystałam z http://atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html):
rozmiar brytyjski: 70DD
rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ścisliwy: 75C
rozmiar polski: 70D

Na ściśliwym wychodzi niby tyle co noszę teraz, ale jednak po jakimś czasie obwód robi się luźniejszy i odstaje z przodu. Czy uważacie Drogie Ekspertki, że mogę śmiało szukać 70D lub 70DD??
Z brytyjczyków mogłabyś zacząć próbę od 75d, triumph to niestety nie jest najlepsza firma i ich 75tki są luźne. Panache masquerade też są luźne, więc z nich to możesz próbować 70tek, ale np z effuniaków to raczej 75, a nawet 80.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 19:20   #1190
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Z brytyjczyków mogłabyś zacząć próbę od 75d, triumph to niestety nie jest najlepsza firma i ich 75tki są luźne. Panache masquerade też są luźne, więc z nich to możesz próbować 70tek, ale np z effuniaków to raczej 75, a nawet 80.
Dziękuję i za tę podpowiedź. Po prostu muszę się przejść do sklepu z dużym wyborem i próbować, ale już wiem w jakich zakresach się poruszać
Na szczęście u mnie trochę tych sklepów jest więc mam w czym wybierać
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 19:23   #1191
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
I nic nie kupiłaś?
Tak, nic nie kupiłam.
Mieli tylko 2 effuniaki 65B - ale były niezbyt wygodne i strasznie drogie
Pani dała mi modele innych firm 70 A ale były za małe.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:37   #1192
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny byłam dziś we Wrocławkiej Magnolii w Dalii - ogólnie nie polecam, tragiczna obsługa! Ale do rzeczy, pojechałam po strój kąpielowy, i niestety dalej jestem w głębokiej d. Ogolnie na moje 77 pod biustem dostalam 65 i bylo dobre! Byłam w szoku! I mam pytanie, znalazlam na allegro piękna gfreye bondi beach i jest w rozmiarze 65D. Jakie są freye? Może być bardzo ciasna?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 21:11   #1193
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam dziś we Wrocławkiej Magnolii w Dalii - ogólnie nie polecam, tragiczna obsługa! Ale do rzeczy, pojechałam po strój kąpielowy, i niestety dalej jestem w głębokiej d. Ogolnie na moje 77 pod biustem dostalam 65 i bylo dobre! Byłam w szoku! I mam pytanie, znalazlam na allegro piękna gfreye bondi beach i jest w rozmiarze 65D. Jakie są freye? Może być bardzo ciasna?
Freye są raczej rozciągliwe
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 21:17   #1194
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Czyli jak kalkulator pokazuje mi 32D to pokusić się na 30D?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 11:36   #1195
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Czyli jak kalkulator pokazuje mi 32D to pokusić się na 30D?
30D będzie miało miskę mniej. Musiałabyś kupić 30DD.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 11:39   #1196
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Czyli jak kalkulator pokazuje mi 32D to pokusić się na 30D?
Nie bo 30d ma mniejszą miskę niż 32d.
A jakiej firmy mierzyłaś staniki? Nie wszystkie freye są rozciągliwe, a stroje są dość ścisłe, dziewczyny mające 64 ciasno pod biustem brały 65tki, więc nie wiem czy to do końca dobry pomysł.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:59   #1197
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

możecie polecic stanik bez ramiączek i do dekoltu głębokiego , mam rozmiar 70 FF więc musi dobrze trzymac może coś z Dalii ? sama nie wiem ? Ewa Michalak troche drogie i nie wiem jak będzie z trafieniem rozmiaru ?
coś do tego typu sukienek? http://www.bonprix.pl/bp/offer.htm?c...12.1.&pr=67963
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2011-07-11 o 15:25
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:27   #1198
soyummy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 100
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Poproszę o pomoc
właśnie się zmierzyłam i my wyszło w biuście 82cm a pod 73cm.
Noszę 75B, a nawet 75C a kalkulator pokazał, że powinnam 65C.. Niestety u mnie raczej nie znajdzie się sklepu z takim wymiarem
Czy 75C a 65C to spora różnica?
jaki Waszym zdaniem powinnam miec rozmiar?
soyummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:29   #1199
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witajcie Dziewczyny. Świadoma złego rozmiaru jestem już od bardzo dawna... a mimo to nadal nie udało mi się dobrać dobrego biustonosza . Nosiłam naprawdę najróżniejsze rozmiary i żaden biustonosz nie leży na mnie dobrze. Przez to wszystko chodzę ostatnio w jednej, starej Melissie, która chociaż nie trzyma idealnie mojego biustu, to przynajmniej nie masakruje mi skóry pod biustem ani samego biustu. Jest to rozciągnięty, stary model o rozmiarze 65G, ale rozmiarówka na pewno się zmieniła, bo mam jakiś inny od Melissy, nowszy, 65H który jest chyba za mały... (spłaszczony biust i puste miski od dołu). Stacjonarnego sklepu niestety nie mam pod nosem, wszędzie daleko.

Największy mój problem to brak jędrności, przez co zupełnie nie wiem, jak się mierzyć. Różnica między obwodem w pochyleniu a wyproście to nawet 10cm (w tej chwili na stojąco 90cm, w pochyleniu pod kątem prostym - 100cm). Nie znoszę także ciasnych obwodów - mam biustonosze od 60 do 70 i najlepiej czuję się w nie za ciasnych 65 - pod biustem mam 72 luźno i 66 mocno ściskając.

Najgorsze jest to, że jestem obecnie w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej i nie mogę sobie pozwolić na zbyt drogie modele i na ciągle zwroty i wymiany...

Co byście mi poradziły? Będę naprawdę wdzięczna za każdą uwagę . Mam już dość mojego smutnie wiszącego biustu w starym staniku.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:33   #1200
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
30D będzie miało miskę mniej. Musiałabyś kupić 30DD.
Zamówiłam 65D, a Pani z allegro była tak uprzejma, że dołożyła do przesyłki jeszcze 70DD w cely zmierzenia. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Dot to modelu freya bondi beach. Drugi zamówiłam na bradea.pl freya circus w rozmiarze 70D, zobaczamy co będzie pasowac

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Nie bo 30d ma mniejszą miskę niż 32d.
A jakiej firmy mierzyłaś staniki? Nie wszystkie freye są rozciągliwe, a stroje są dość ścisłe, dziewczyny mające 64 ciasno pod biustem brały 65tki, więc nie wiem czy to do końca dobry pomysł.
Staniki mam z effuniaka 75B (ale czuje, że są za duże, rozciągneły się chyba ... ), 70D i 70E z Dalii (również się rozciągnęły) i jeden 32E z Pour Moi? (tez za duży w obwodzie ... ).
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.