Toksyczne relacje między mną a babcią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-20, 15:35   #1
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Angry

Toksyczne relacje między mną a babcią


Witam wizażanki. Owa babcia to matka mojego nieżyjącego ojca, mam jeszcze brata. Ojciec też ma brata który ma syna i córkę. Babcia razem ma czwórkę wnuków. Tylko problem jest taki, że do niej to chyba nie dociera. Wybrała sobie mnie na ukochaną wnuczkę i do mnie kilkanaście razy dzwoni, prosi żeby ją odwiedzić. Ja mogę ją odwiedzać jasne. Ale nie mogę i nawet nie chce codziennie. Mam swoją szkołę, chłopaka przyjaciół no jednym zdaniem mam swoje życie. Jak babcia usłyszy że nie mam czasu to jest zaraz płacz i nie da się jej uspokoić. Najbardziej ją na mnie nakręca jej drugi syn mój wujek nie wiem dlaczego. Do reszty wnuków nie dzwoni tak często i oni wystarczy że przyjdą kilka razy w roku i jest ok. Babcia mimo że niby najbardziej mnie kocha to ma do mnie zawsze pretensje. Ostatnio wujek u niej sprzątał, ja pomagałam chociaż to nie jest mój obowiązek, umyłam okna odkurzyłam dywan. A jak wujek podziękował mi za pomoc to ona: a co ona niby zrobiła?! Nie wiem jak sobie radzić z tą sytuacją, przecież to babcia i nie powiem jej odp... się. Ja prawie codziennie do niej chodzę i robię wszystko w koło niej a ona tego nie zauważa a jak inny wnuk cokolwiek zrobi, nawet poda jej herbatę to tak przy mnie wszystkich chwali jakbym ja jej nic nie pomagała. Jak pytam czemu nie zadzwoni do kogoś innego to mówi że X przecież pracuje. Ale ja też mam swoje obowiązki, chodzę do szkoły i muszę się uczyć w tym roku kończę gimnazjum i chce się dostać do dobrej szkoły. Babcia mówi zawsze tak: a g... jakie ty możesz mieć obowiązki. Ona jest z pozoru serdeczną i ciepłą osobą ale jest też strasznie natarczywa i chyba nie ma w sobie empatii. Mama mówi żebym się słuchała babci bo ona jest stara i nie można jej robić przykrości (80 lat). Dziękuje z góry jak ktoś wytrwał do końca i proszę o pomoc co mam robić
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:39   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Napisałabym że musisz powiedzieć jej jak bardzo Ci to ciąży, ale wiem jakie są babcie, że wiedzą swoje i nie da się nic wytłumaczyć. Może jak bedzie dzwonić byś przyszła to powiedz wprost żeby zadzwoniła do innego wnuka, ze nie jesteś jedyna
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:42   #3
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

ja zawszę tak mówie. I jest krzyk i płacz. Ja rozumiem że mam dopiero 15 lat ale to chyba nie znaczy że nie mam prawa mieć swoich spraw (a poza tym tłumaczenia nic nie pomagają bo ona nie pamięta nic z tego. Albo udaje. Jak zobaczy jakąś głupotę w telewizji albo słyszy jak przeklinam to pamięta to przez rok. Ale jak jej tłumaczę coś albo pożyczę całe swoje kieszonkowe to nie pamięta ona wszystko wymusza płaczem.
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:44   #4
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
ja zawszę tak mówie. I jest krzyk i płacz. Ja rozumiem że mam dopiero 15 lat ale to chyba nie znaczy że nie mam prawa mieć swoich spraw (a poza tym tłumaczenia nic nie pomagają bo ona nie pamięta nic z tego. Albo udaje. Jak zobaczy jakąś głupotę w telewizji albo słyszy jak przeklinam to pamięta to przez rok. Ale jak jej tłumaczę coś albo pożyczę całe swoje kieszonkowe to nie pamięta ona wszystko wymusza płaczem.

Szkoda mi starszych samotnych ludzi, także nie wiem co poradzić. Może odwiedzaj ją regularnie (np co każdą niedziele) a nie na telefon? Jak bedzie dzwonić to powiedz ze w niedziele będziesz bo nie masz czasu, nauka itp.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:48   #5
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

a co powiedzieć jak np byłam w piątek w sobotę mnie nie było a jak przychodzę w niedziele to dostaje op... że mnie tak długo nie było i zaraz płacz. Mi też jej właśnie szkoda ale problem nie jest w tym że ja nie przychodzę bo jestem bardzo często. Jak byłam tydzień na wakacjach to ponoć codziennie dostawała ciśnienia i raz była w szpitalu nie chce być odpowiedzialna za jej zdrowie kocham ją ale nawet w dniu w którym ją odwiedzam ona dzwoni kilkanaście razy dziennie a jak nie odbiorę to próbuje do skutku raz po próbie przed przedstawieniem miałam 50 nieodebranych i wielki op...
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:53   #6
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
a co powiedzieć jak np byłam w piątek w sobotę mnie nie było a jak przychodzę w niedziele to dostaje op... że mnie tak długo nie było i zaraz płacz. Mi też jej właśnie szkoda ale problem nie jest w tym że ja nie przychodzę bo jestem bardzo często. Jak byłam tydzień na wakacjach to ponoć codziennie dostawała ciśnienia i raz była w szpitalu nie chce być odpowiedzialna za jej zdrowie kocham ją ale nawet w dniu w którym ją odwiedzam ona dzwoni kilkanaście razy dziennie a jak nie odbiorę to próbuje do skutku raz po próbie przed przedstawieniem miałam 50 nieodebranych i wielki op...

Trzeba to jakos rozwiązać. Może najpierw mamę przekabać na swoją stronę? Za 3-4 lata będziesz miała maturę, nie będziesz mogła pozwalać sobie na codzienne odwiedzanie babci teraz tez pewnie masz naukę
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:54   #7
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Szkoda mi starszych samotnych ludzi, także nie wiem co poradzić. Może odwiedzaj ją regularnie (np co każdą niedziele) a nie na telefon? Jak bedzie dzwonić to powiedz ze w niedziele będziesz bo nie masz czasu, nauka itp.
To jest dobra rada.

Mnie tez szkoda starszych ludzi, ale z drugiej strony nie podoba mi się sytuacja, w której osobie starej należy się szacunek tylko dlatego, że jest stara, a młodej nie - mówienie wnuczce, że "a g... jakie ty możesz mieć obowiązki" jest dla mnie nie do przyjęcie. Podobnie jak pożyczanie od wnuczki kieszonkowego (wtf) czy jakieś inne niemiłe komentarze. Nie dziwię się, że dziewczyna nie chce tej babci odwiedzać. Chyba nie chodzi tylko o to, że ma swoje życie (chociaż na pewno też), ale mam wrażenie, że autorka wątku nie jest dla babci ukochaną wnuczką, tylko raczej wnuczką-kozłem ofiarnym.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 15:55   #8
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

czy Twoi rodzice nie mogą w żaden sposób wyjaśnić babci, że masz tteż swoje obowiązki?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:55   #9
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

A Twoi rodzice co na to?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:57   #10
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
czy Twoi rodzice nie mogą w żaden sposób wyjaśnić babci, że masz tteż swoje obowiązki?


Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
A Twoi rodzice co na to?

Autorka napisała pod koniec wypowiedzi
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:02   #11
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Babcia ma problem z rozrzutnością. Ma teraz rentę po dziadku bo jest większa niż była by jej emerytura. Ma po opłaceniu rachunków 1200zł na cały miesiąc ale już po tygodniu nie ma nic pieniędzy i jej wtedy pożyczam, tak samo jak mój brat jest to zaraz pyta go czy ma pieniądze. Albo żeby umył okna. A do dzieci drugiego syna nigdy nie jest taka. Z tymi pieniędzmi to jest dziwne też, moim koleżankom raczej babcie pomagają jakoś finansowo jak mogą a jak same nie mają to się zwracają do dzieci a nie wnuków ale tutaj naszego taty nie ma i może my mamy obowiązek się nią zająć bo jej syn się jeden nią zajmuje i pomaga a nasz tata nie żyje więc my jako jego dzieci musimy jej pomagać a głównie ja bo jestem młodsza i ja i tak nie mam co robić. (Tak ona myśli)

I dziewczyny tu nie chodzi tylko o obowiązki, ale mam swoje koleżanki, chłopaka z którym nie mam prawie czasu się spotykać, kiedyś babcia mnie z nim zaprosiła do siebie myślałam że będzie fajnie ale jak go zobaczyła to go wygoniła i mówiła że jak chce się z nim spotykać to na pewno nie u niej (On nie jest metalem, łysym dresem chociaż nie mam nic do nich ale wiem że starsze osoby mogą mieć, to jest normalny chłopak)

Edytowane przez problemowa15
Czas edycji: 2014-10-20 o 16:05
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 16:05   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

faktycznie, nie zauważyłam.
Próbowałabym na Twoim miejscu wytłumaczyć mamie, że chętnie odwiedzisz babcię, na przykład dwa razy w tygodniu, ale resztę czasu chciałabyś poświęcić na zajęcie się szkołą (czego nie zrobisz, jeśli bedziesz u babci codziennie) i minimalnym chociaż życiem towarzyskim.


---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
Babcia ma problem z rozrzutnością. Ma teraz rentę po dziadku bo jest większa niż była by jej emerytura. Ma po opłaceniu rachunków 1200zł na cały miesiąc ale już po tygodniu nie ma nic pieniędzy i jej wtedy pożyczam, tak samo jak mój brat jest to zaraz pyta go czy ma pieniądze. Albo żeby umył okna. A do dzieci drugiego syna nigdy nie jest taka. Z tymi pieniędzmi to jest dziwne też, moim koleżankom raczej babcie pomagają jakoś finansowo jak mogą a jak same nie mają to się zwracają do dzieci a nie wnuków ale tutaj naszego taty nie ma i może my mamy obowiązek się nią zająć bo jej syn się jeden nią zajmuje i pomaga a nasz tata nie żyje więc my jako jego dzieci musimy jej pomagać a głównie ja bo jestem młodsza i ja i tak nie mam co robić. (Tak ona myśli)
na co babcia wydaje tyle pięniędzy, że już po tygodniu nic nie ma?
Z tym pożyczaniem to radze zainterweniować u mamy- nie po to ona daje Ci kieszonkowe i Ty sobie odkładasz na cokolwiek, żeby potem pożyczać babci, bo ona nie potrafi się z pieniędzmi obchodzić.

No i jeszcze jedno- czy babcia cierpi na jakiś zaburzenia psychiczne?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:06   #13
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Ta babcia jakiś terror uprawia na wnuczce, szantaże emocjonalne. Wszystko rozumiem, że wiek, że nie to zdrowie, że babcia, że szacunek. Ale kurde, przecież to nie jesteś jej jedyną wnuczką, krewną. Nie jest sama na świecie.

Jedyna rada to faktycznie ustalić jeden konkretny dzień raz na tydzień i choćby nie wiem, jak babcia lamentowała, to się tego trzymać. Nie rób z siebie kozła ofiarnego. Bo jeszcze trochę i babcia sobie wymyśli, żebyś się do niej wprowadziła.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:10   #14
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

A Ty jesteś najmłodsza z jej wnucząt?
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:14   #15
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

mój brat to wie i jej tłumaczy, mamy super kontakt ze sobą. Babcia ma tak, że nie wie nigdy który jest dzień, chowa torebkę pod stół, pod dywan, myli ludzi np. moja koleżanka tam ze mną chodzi a ona uparcie twierdzi że babcia tej koleżanki to jej przyjaciółka a to nie prawda bo się nigdy nie poznały. Wymyśla sobie różne fakty np. że kupiłam mieszkanie za pieniądze chłopaka (), mój brat wziął ślub, widziała moją koleżankę w ciąży takie różne głupoty.
Ale jeśli chodzi o pamięć to doskonale pamięta że była u niej X, zafarbowała jej włosy i jaka to ona cudowna, utalentowana. A to ja jej co miesiąc włosy farbuje, tak na ogół.

Tak jestem najmłodsza, to jest jej wytłumaczenie dlaczego ja
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:21   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
mój brat to wie i jej tłumaczy, mamy super kontakt ze sobą. Babcia ma tak, że nie wie nigdy który jest dzień, chowa torebkę pod stół, pod dywan, myli ludzi np. moja koleżanka tam ze mną chodzi a ona uparcie twierdzi że babcia tej koleżanki to jej przyjaciółka a to nie prawda bo się nigdy nie poznały. Wymyśla sobie różne fakty np. że kupiłam mieszkanie za pieniądze chłopaka (), mój brat wziął ślub, widziała moją koleżankę w ciąży takie różne głupoty.
Ale jeśli chodzi o pamięć to doskonale pamięta że była u niej X, zafarbowała jej włosy i jaka to ona cudowna, utalentowana. A to ja jej co miesiąc włosy farbuje, tak na ogół.

Tak jestem najmłodsza, to jest jej wytłumaczenie dlaczego ja
To co opisałaś w tym poście doskonale opisuje problemy psychiczne, być może nawet jakąś chorobę. Słuchaj, ja bym proponowała przebadać babcię, to po pierwsze. Skoro lubi sobie wymyślić różne rzeczy to nie zdziwię się jak ma jakieś urojenia i się zwyczajnie boi sama siedzieć a że Ty jesteś najczęściej to po Ciebie najczęściej dzwoni.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:23   #17
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
mój brat to wie i jej tłumaczy, mamy super kontakt ze sobą. Babcia ma tak, że nie wie nigdy który jest dzień, chowa torebkę pod stół, pod dywan, myli ludzi np. moja koleżanka tam ze mną chodzi a ona uparcie twierdzi że babcia tej koleżanki to jej przyjaciółka a to nie prawda bo się nigdy nie poznały. Wymyśla sobie różne fakty np. że kupiłam mieszkanie za pieniądze chłopaka (), mój brat wziął ślub, widziała moją koleżankę w ciąży takie różne głupoty.
Ale jeśli chodzi o pamięć to doskonale pamięta że była u niej X, zafarbowała jej włosy i jaka to ona cudowna, utalentowana. A to ja jej co miesiąc włosy farbuje, tak na ogół.

Tak jestem najmłodsza, to jest jej wytłumaczenie dlaczego ja
Tak właśnie myślałam, że dlatego masz przekichane. Może być ciężko a wręcz niemożliwe przemówić babci do rozumu, niestety ze starymi ludźmi tak jest. Ale ja na Twoim miejscu próbowałabym się postawić, bo prawda jest taka, że babcia zatruwa Ci życie. Może próbuj stopniowo ograniczyć kontakty z babcią i mów jej do znudzenia że np musisz się uczyć i nie możesz tak często przychodzić. Powodzenia
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:23   #18
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

To tak wygląda jakby się bała ale ona wprost mówi że jej się nudzi samej.
I ona jest samotna z wyboru, ma na przeciwko park gdzie jest masa fajnych kobitek w jej wieku, z każdą jest zaprzyjaźniona. Zapraszają ją na kawę do siebie, czasem przychodzą. Tylko że ona nie przystaje chętnie na te propozycje bo mówi że ona nie ma czasu bo wnuczka chce do niej przyjść
i jeszcze jedno, często bez żadnej przyczyny mówi, przepisze na X i Y mieszkanie, a wy z bratem nie dostaniecie nic! Nie rozumiem tego...

Edytowane przez problemowa15
Czas edycji: 2014-10-20 o 16:28
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:24   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
To tak wygląda jakby się bała ale ona wprost mówi że jej się nudzi samej.
I ona jest samotna z wyboru, ma na przeciwko park gdzie jest masa fajnych kobitek w jej wieku, z każdą jest zaprzyjaźniona. Zapraszają ją na kawę do siebie, czasem przychodzą. Tylko że ona nie przystaje chętnie na te propozycje bo mówi że ona nie ma czasu bo wnuczka chce do niej przyjść
Powtórzę jeszcze raz: przebadać ją, koniecznie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 16:29   #20
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Powtórzę jeszcze raz: przebadać ją, koniecznie.
Zgadzam się. Porozmawiaj o tym poważnie z mamą i wujkiem.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:32   #21
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

tylko jak to zrobić? Mnie ani brata nie posłucha, sugerowałam wujkowi ale to olał, on raczej nie interesuje się jej zdrowiem. a mojej mamy nie znosi, uważa że jak ojciec jeszcze żył to poznała obecnego faceta i że ona dobrze wie. A wiem też że to nie prawda bo poznałyśmy go razem w supermarkecie. Ale jej się nie przetłumaczy.
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:34   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez problemowa15 Pokaż wiadomość
tylko jak to zrobić? Mnie ani brata nie posłucha, sugerowałam wujkowi ale to olał, on raczej nie interesuje się jej zdrowiem. a mojej mamy nie znosi, uważa że jak ojciec jeszcze żył to poznała obecnego faceta i że ona dobrze wie. A wiem też że to nie prawda bo poznałyśmy go razem w supermarkecie. Ale jej się nie przetłumaczy.
Skoro jesteś u niej tak często to delikatnie podpytaj kiedy się ostatnio badała, jak się czuje, czy nie trzeba z nią pójść do lekarza. Wiem jak to jest z taką osobą, sama miałam z babcią ten problem, nie chciała iść do lekarza póki się nie zaczęło coś dziać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:34   #23
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Przecież można zamówić jej wizytę domową i wytłumaczyć babci, że to z troski o jej zdrowie, w tym wieku etc
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:42   #24
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

ona chodzi regularnie do lekarza w związku z podwyższonym ciśnieniem i bezsennością, bierze tabletki. Ale tam raczej nie badają jej pod tym kątem.
Może to zabrzmi śmiesznie ale myślicie że tabletki nasenne mogą mieć wpływ na jej zachowanie w ciągu dnia? Czasem u niej nocowałam w wakacje i odkąd zmieniły się jej tabletki nasenne to jak się obudziła w nocy mówiła po rusku: Panie majesz haraszo i takie same teksty powtarza jak weźmie tabletkę w dzień. Ogólnie dziwnie się po nich zachowuje ale to widać tylko właśnie jak się obudzi w nocy albo weźmie w dzień bo jej trzeba pilnować z braniem tabletek.

a za taką wizytę domową psychologa np. się płaci?
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:45   #25
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Ogólnie dziwi mnie postawa dorosłych w tej historii.
Mama mówi Ci, że trzeba słuchać babci, być na jej zawołanie, bo to osoba starsza, a nie przyjdzie jej do głowy, że córka przez to ma zatrute życie. Na dodatek sama ma usprawiedliwienie, że babcia jej nie lubi.
Syn ma gdzieś matki zdrowie i pewnie mu na rękę, że upierdliwa staruszka męczy kogoś innego.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:49   #26
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Babcie trzeba przebadać i zacząć od wizyty lekarza I kontaktu, ktory okresli co dalej bo nie wiem czy tu już nie powinien wejsc psychiatra.... Przypominaja jej sie zapewne czasy młodości więc stad rosyjski i rosyjskie stwierdzenie dobrze rozumiesz. Ja bym zebrała rodzinę i zażądała albo konkretnego podzialu obowiazkow zwiazanych z opieką nad babcią albo konkretnego wsparcia dla Ciebie...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:52   #27
problemowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

dzięki za zrozumienie.
Czytając inne wątki, byłam przekonana że mnie tu zjecie
problemowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:05   #28
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Wiadomo, że babcia i że jej szkoda, ale w kontaktach z takimi ludźmi nie można dać się sterroryzować, trzeba samemu ustalić warunki. Może to zabrzmi okrutnie, ale babcia urządzając histerie szantażuje Cię emocjonalnie, trochę jak dziecko które płacze i krzyczy bo czegoś nie dostaje, aczkolwiek chyba świadomie. Tak czy siak, prawidłową reakcją na takie płacze jest: najpierw wytłumaczyć, potem olać i nie pozwolić na to. Czyli: ustalasz z babcią, że od teraz przychodzisz do niej 2x w tygodniu, w niedzielę i środę (na przykład), ponieważ z uwagi na naukę musisz sobie wygospodarować czas na wszystko, i dlatego będziesz do niej wpadać na herbatę/obiad/posiedzieć i pogadać/pomóc w porządkach w wyznaczone dni. Babcia zaczyna płakać - Ty powtarzasz, że musisz ustalić harmonogram, bo masz dużo obowiązków i nie chcesz niczego pomijać. Babcia nadal płacze - mówisz, że nie chcesz żeby płakała, bo nie dzieje jej się żadna krzywda a Ty masz dobre intencje, więc nie życzysz sobie wzbudzania wyrzutów sumienia. Babcia nadal płacze i mówi Ci, jaka jesteś okropna - wychodzisz. Niestety, nie ważne ile babcia ma lat, żeby prowadzić normalne życie i mieć z nią dobry kontakt MUSISZ ustalić pewne zasady współżycia i kontaktów. Z czasem wszyscy przyzwyczają się do tego i zacznie to dobrze funkcjonować.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:17   #29
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Ty powinnaś się trzymać konkretnie ustalonych terminów, kiedy babcię odwiedzasz i nie bardzo rozumiem, co stoi na przeszkodzie, by w pozostałe dni odwiedzali ją inni członkowie rodziny w miarę możliwości, kilka osób w końcu jest. Zwołać naradę rodzinną. Pogadać. Ustalić. Podzielić się jakoś obowiązkami.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:20   #30
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Toksyczne relacje między mną a babcią

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Ty powinnaś się trzymać konkretnie ustalonych terminów, kiedy babcię odwiedzasz i nie bardzo rozumiem, co stoi na przeszkodzie, by w pozostałe dni odwiedzali ją inni członkowie rodziny w miarę możliwości, kilka osób w końcu jest. Zwołać naradę rodzinną. Pogadać. Ustalić. Podzielić się jakoś obowiązkami.
Chciałabym wierzyć, że potraktują 15-latkę poważnie w tej kwestii, na prawdę chciałabym.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 14:23:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.