Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-07, 05:40   #3931
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Czesc

Pola- wielkie gratulacje!

rinco- wykrakałas mi, troche tego buntu u nas przyszło... chociaz w sumie objawia on sie głownie gdy wybieramy inna droge na spacerze i gdy wchodzimy do domu - D.jeszcze przed drzwiami jest ok, ale stoi i trze buty na wycieraczce pół godziny, to ja w koncu biore i 'wsadzam'do domu.. to tu juz mamy nerwy...

Też mysle juz intensywnie nad prezentem urodzinowym, tymbardziej, ze moi rodzice nigdy nic D nie kupują tylko dają kase,zebysmy my jej cos wybrali, wiec musze myslec podwojnie. I Sama nie wiem..
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2014-04-07 o 05:41
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 07:34   #3932
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola serdecznie gratulujemy
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:16   #3933
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Pola gratulacje )

a ja jutro idę do gina... ehh najgorsze jest to, że muszę wstać o świcie i pędzić w kolejkę oby się udało zarejestrować bo nie zamierzam iść bardzo wcześnie ;-) tzn po 6 pójdę...
trzymajcie kciuki, żeby dobrze było
trzymam kciukasy i gratulacje

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

temat był wałkowany ,ale jaki polecacie fotelik samochodowy?mąz chce taki żeby pózniej była podkładka na starsze dziecko a wy co sadzicie?i nie chcemy mega drogiego bo samochodu nie mamy ,ale czasami sie przydaje.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 12:55   #3934
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Wczesna ciąża za tydzień usg i badania i pożyjemy zobaczymy. Wrzucam na luz, myślę jak zadbać o dietę żebym nie turlała się do porodu, bo już jest mnie dużo. Będzie ciekawie i fajnie.
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 13:51   #3935
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No nie powiem, ale sie sypiecie! Duzo juz ciąż ))
Ja mam plany zaciazyc na przyszly rok w wakacje.
Wtedy bym urodzina na wiosne, Leon mialby 4lata.


tYLKO musze sie upewnic czy jak zAjde w ciaze w przyszlym roku to dostane macierzynski czy juz bedzie za pozno ? Mam podpisany wychowawczy teraz chyba na 3 albo 4lata.
Nie wiem czy wychowawczy sie liczy po macierzynskim Leona czy od poczatku.
Musze to dobrze wykalkulowac, wolalabym dostawac kase za macierzynski ...
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:11   #3936
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Czesc
rinco- wykrakałas mi, troche tego buntu u nas przyszło... chociaz w sumie objawia on sie głownie gdy wybieramy inna droge na spacerze i gdy wchodzimy do domu - D.jeszcze przed drzwiami jest ok, ale stoi i trze buty na wycieraczce pół godziny, to ja w koncu biore i 'wsadzam'do domu.. to tu juz mamy nerwy...
Ups... nie chciałam


Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
trzymam kciukasy i gratulacje
[/COLOR]temat był wałkowany ,ale jaki polecacie fotelik samochodowy?mąz chce taki żeby pózniej była podkładka na starsze dziecko a wy co sadzicie?i nie chcemy mega drogiego bo samochodu nie mamy ,ale czasami sie przydaje.
My mamy fotelik 4baby i jesteśmy bardzo zadowoleni z niego (zresztą mamy tej firmy też spacerówkę i leżaczek i też są super). Jest bardzo wygodny, ma regulowane oparcie i ogólnie jest ok. Kupiliśmy go w tym sklepie na Piłsudskiego, kosztował ok. 270zł.



Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Wczesna ciąża za tydzień usg i badania i pożyjemy zobaczymy. Wrzucam na luz, myślę jak zadbać o dietę żebym nie turlała się do porodu, bo już jest mnie dużo. Będzie ciekawie i fajnie.
No to gratulacje A tak na pocieszenie, w drugiej ciąży się mniej tyje, bo już nie ma tyle czasu na kontemplowanie swojego stanu, bo trzeba się dzieckiem zająć



Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
tYLKO musze sie upewnic czy jak zAjde w ciaze w przyszlym roku to dostane macierzynski czy juz bedzie za pozno ? Mam podpisany wychowawczy teraz chyba na 3 albo 4lata.
Nie wiem czy wychowawczy sie liczy po macierzynskim Leona czy od poczatku.
Musze to dobrze wykalkulowac, wolalabym dostawac kase za macierzynski ...
Ja byłam na wychowawczym jak zaszłam w ciążę, ale w międzyczasie mi się skończył, przeszłam na zwolnienie i po porodzie zaczęłam macierzyński.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:26   #3937
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Dostałam smsa od Poli:

Wczoraj rano urodzilam Kalinke,udalo sie naturalnie.jest sliczna i zdrowa,3330g czujemy sie dobrze,odpoczywamy
Gratulacje!!!!


Maddy i jak dzisiaj wyglądają kropki??
powinny się już w strupki przemieniać
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 20:36   #3938
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola serdeczne gratulacje
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:09   #3939
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ja byłam na wychowawczym jak zaszłam w ciążę, ale w międzyczasie mi się skończył, przeszłam na zwolnienie i po porodzie zaczęłam macierzyński.
Mam tylko jedno pytanie. Przy przejściu z wychowawczego na zwolnienie też tak jest że pierwszy miesiąc pokrywa zakład pracy? Jeśli tak to Twoi pracodawcy nie wysyłali Ci pogróżek? :P Bo ja na bank miałabym wszystkie kontrole świata na koncie :P

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość

Maddy i jak dzisiaj wyglądają kropki??
powinny się już w strupki przemieniać
Rzeczywiście się przemieniają. Tzn zależy na którym wyprysku bo większość nadal zakończona jest takimi ropnymi dziubkami. Dziwi mnie to, że jeśli to ospa (nadal wierzyć mi się nie chce) to ona praktycznie w ogóle się nie drapie. Ja po ospie mam 2 pamiątki na twarzy i mimo, że miałam wtedy 4 lata to pamiętam, że swędziało że hej, a tu...
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:47   #3940
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Rinco-a do jakiej wagi macie?i czy pózniej da się odczepić to i owo żeby była sama podstawka pod tyłeczek.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 23:16   #3941
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola GRATULACJE!!! pokazuj nam tą kruszynkę


Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Rinco-a do jakiej wagi macie?i czy pózniej da się odczepić to i owo żeby była sama podstawka pod tyłeczek.
Różowa na pewno chcecie swoje dziecko wozić w samochodzie jak na ślizgawce?
przecież to poddupny antymandat tylko, a nie żadne bezpieczne siedzisko/fotelik dla dziecka. W razie wypadku (statystyki mówią, że na polskich drogach "szansa na wypadek to 1/1000) to "coś" wyjeżdża spod tyłka, a dziecko z pasów niezbyt fajna wizja, co?
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 06:30   #3942
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
Pola GRATULACJE!!! pokazuj nam tą kruszynkę




Różowa na pewno chcecie swoje dziecko wozić w samochodzie jak na ślizgawce?
przecież to poddupny antymandat tylko, a nie żadne bezpieczne siedzisko/fotelik dla dziecka. W razie wypadku (statystyki mówią, że na polskich drogach "szansa na wypadek to 1/1000) to "coś" wyjeżdża spod tyłka, a dziecko z pasów niezbyt fajna wizja, co?
Nam chodzi o fotelik ,który jak dziecko już jest duże można zdemontować,żeby była pózniej podstawka.Pytam o waszą opinie bo się nie znam;( Mąż taki chciał,sama wole taki z bazą co jest lu bez bazy .Ten który on chce to Graco maxi junior.prosze o wasze opinie.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html

Edytowane przez rozowa1987
Czas edycji: 2014-04-08 o 06:32
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 08:05   #3943
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola gratuluję
Izotropia Tobie również gratuluję i nie przejmuj się, dacie radę

Ktoś pytał i macierzyński będąc na urlopie wychowawczym, jak ja urodziłam drugie dziecko to miła pani w ZUS powiedziała, że automatycznie kończy się wychowawczy i przechodzi się na macierzyński. Natomiast by skorzystać z L4 to trzeba wrócić do pracy z wychowawczego na jakiś okres czasu ale tutaj nie pamiętam na jak długo.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 08:09   #3944
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola, moje serdeczne gratulacje!
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 10:38   #3945
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Pola gratuluję
Izotropia Tobie również gratuluję i nie przejmuj się, dacie radę

Ktoś pytał i macierzyński będąc na urlopie wychowawczym, jak ja urodziłam drugie dziecko to miła pani w ZUS powiedziała, że automatycznie kończy się wychowawczy i przechodzi się na macierzyński. Natomiast by skorzystać z L4 to trzeba wrócić do pracy z wychowawczego na jakiś okres czasu ale tutaj nie pamiętam na jak długo.
tak., ja o tym wiem, nalezy chyba wrocic chocby na jeden dzien
Tylko mnie chodzi o to, ze musze obliczyc czy mi sie nie skonczy niechcach wychowawczy, bo chcialabym zajsc jeszcze na wychowawczym.
Dzis bede widziala ksiegową to popytam

Leon wazy ponad 16kg, nas znow czeka zmiana fotelika na wiekszy, bo mam 13-18kg :/

Leon ma mega odstajace zeberka, w przyszly pn jedziemy do ortopedy lubelskiego, bo babcia mi powiedziala, ze wg niej tez mu sie koslawia juz kolanka

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2014-04-08 o 10:40
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 13:20   #3946
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
tak., ja o tym wiem, nalezy chyba wrocic chocby na jeden dzien
Tylko mnie chodzi o to, ze musze obliczyc czy mi sie nie skonczy niechcach wychowawczy, bo chcialabym zajsc jeszcze na wychowawczym.
Dzis bede widziala ksiegową to popytam

Leon wazy ponad 16kg, nas znow czeka zmiana fotelika na wiekszy, bo mam 13-18kg :/

Leon ma mega odstajace zeberka, w przyszly pn jedziemy do ortopedy lubelskiego, bo babcia mi powiedziala, ze wg niej tez mu sie koslawia juz kolanka
u mnie koleżanka dała l4 dniu powrotu do pracy i ma normalnie płacone co miesiąc.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Agatka 661-a chcesz sprzedać fotelik?bo moja dopiero waży 12,5 kg
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 17:31   #3947
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
u mnie koleżanka dała l4 dniu powrotu do pracy i ma normalnie płacone co miesiąc.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Agatka 661-a chcesz sprzedać fotelik?bo moja dopiero waży 12,5 kg
dokładnie, wystarczy dostarczyc L4 w pierwszym dniu pracy po wychowawczym
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:08   #3948
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Dostałam smsa od Poli:

Wczoraj rano urodzilam Kalinke,udalo sie naturalnie.jest sliczna i zdrowa,3330g czujemy sie dobrze,odpoczywamy
super!!! gratulacje Pola !!!

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
O właśnie! U nas to bardziej wygląda jak u Twojej Malwiny tyle, że Hani nie wysypało w ogóle na ciele. Sama twarz i na szyi 2 kropki. Co widać na zdjęciach. Przepraszam, ma jeszcze jedną małą kropkę na kostce palca wskazującego i tyle. Nie wiem, gdyby moją małą wysypało jak Twoje dziewczyny to nie miałabym wątpliwości a tutaj sama nie wiem co myśleć. Chyba że jeszcze się gorączka jakaś pojawi... Dziś byłby 3 albo 4 dzień.


Aaa i gratulacje dla Poli!
A może to wirus Bostoński ? Borys przechodził. Skupiska są na rączkach, stópkach i buzi. Borys mial kilka kropek, może z 15 w sumie. Wygląda jak ospa, ale nie wysypuje dziecka aż tak bardzo. Chociaż ospa też może przejsć prawie bezobjawowo. Tak czy siak leczy sie tak samo Czyli nie leczy
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:11   #3949
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Mam tylko jedno pytanie. Przy przejściu z wychowawczego na zwolnienie też tak jest że pierwszy miesiąc pokrywa zakład pracy? Jeśli tak to Twoi pracodawcy nie wysyłali Ci pogróżek? :P Bo ja na bank miałabym wszystkie kontrole świata na koncie :P
Tak, pierwszy miesiąc płaci szef. Mój mi zapłacił, nie miał wyjścia Pogróżek żadnych nie miałam, jedynie kontrolę z ZUS

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Rinco-a do jakiej wagi macie?i czy pózniej da się odczepić to i owo żeby była sama podstawka pod tyłeczek.
Chyba do 18kg. I nie da się przerobić na podstawkę.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 21:11   #3950
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny, wielkie dzięki za gratulacje

Już wyszłyśmy do domu, jestem bardzo zadowolona z porodu i pobytu w szpitalu. Niunia jest cudowna, pięknie je (już dzisiaj przybrała w stosunku do wagi urodzeniowej) i dużo śpi. Antek zachwycony, wykazuje wręcz zbyt duży entuzjazm. Zobaczymy jak to się wszystko będzie układać...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 21:35   #3951
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
A może to wirus Bostoński ? Borys przechodził. Skupiska są na rączkach, stópkach i buzi. Borys mial kilka kropek, może z 15 w sumie. Wygląda jak ospa, ale nie wysypuje dziecka aż tak bardzo. Chociaż ospa też może przejsć prawie bezobjawowo. Tak czy siak leczy sie tak samo Czyli nie leczy
Podobno ani nie ospa ani nie wirus bostoński. Byłam dziś u lekarza bo Hania rano miała kaszel dziwnego pochodzenia. Wczoraj i przedwczoraj też podczas gdy w ciągu dnia praktycznie nic się nie działo. Lekarka popatrzyła na krostki i stwierdziła, że ospa to na pewno nie jest i nie była, a w chwili obecnej jest przeziębienie. Swoją drogą bądź tu mądry idź do lekarza z dzieckiem a każdy powie co innego...

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Tak, pierwszy miesiąc płaci szef. Mój mi zapłacił, nie miał wyjścia Pogróżek żadnych nie miałam, jedynie kontrolę z ZUS
Oj obawiam się, że ja miałabym bombę pod domem biorąc pod uwagę to co się działo przy pierwszej ciąży...
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 05:39   #3952
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Wczesna ciąża za tydzień usg i badania i pożyjemy zobaczymy. Wrzucam na luz, myślę jak zadbać o dietę żebym nie turlała się do porodu, bo już jest mnie dużo. Będzie ciekawie i fajnie.
Gratuluje

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ups... nie chciałam


Wybaczam, bo u nas ten bunt jest smieszny poki co


Moja D. jest normalnie sprzątaczka na pełen etat. Wczoraj wprzychodni pobiegła do wózka pani sprzatajacej i chciała machac jej mopem


byłam wczoraj u ginia, namawia mnie na dziecko...
ja przed ciążą miałam troche ginekologicznych problemów, pewne jest, że czeka mnie operacja usunięcia macicy, wiec on mnie tak kusi zawsze, zebym zdążyła i nie żałowała.. A TZ wciaz sie nie da namowic, chociaz ostatnio sama zaczełam sie juz wahac.



agatka- Leoś duzy chłopak! Moja D wazy wciaz jakies 11,5 kg, ale ma tez 81cm.

Pola- fajnie, że mała już rośnie, pokaz nam ją


A ja mam pytanie- jak naturalnie mozna porawic dziecku prace jelit? mamy problemy z zaparciami u D, chociaz nic sie w diecie nie zmieniło. Odstawiłysmy banany, ryz, marchewki, jemy duzo jabłek i sliwek. Dalej ciezko. Wszelkie ziołowe herbaty po łyczku nie tknie.


I jeszcze- czy Wasze dzieci jedza np tunczyka z puchy w sosie własnym? Albo warzywa konserwowe?
Piją 'dorosłe' herbaty? albo kawe zbożową? My pijemy dużo zielonej i białej, ja kawe zbożową- czysta, bez mleka i sie zastanawiam.

Sorry za dziwne pytania, takie mnie naszły ostatnio wątpliwosci..
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2014-04-09 o 07:46
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:47   #3953
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Gratuluje



Wybaczam, bo u nas ten bunt jest smieszny poki co


Moja D. jest normalnie sprzątaczka na pełen etat. Wczoraj wprzychodni pobiegła do wózka pani sprzatajacej i chciała machac jej mopem


byłam wczoraj u ginia, namawia mnie na dziecko...
ja przed ciążą miałam troche ginekologicznych problemów, pewne jest, że czeka mnie operacja usunięcia macicy, wiec on mnie tak kusi zawsze, zebym zdążyła i nie żałowała.. A TZ wciaz sie nie da namowic, chociaz ostatnio sama zaczełam sie juz wahac.



agatka- Leoś duzy chłopak! Moja D wazy wciaz jakies 11,5 kg, ale ma tez 81cm.

Pola- fajnie, że mała już rośnie, pokaz nam ją


A ja mam pytanie- jak naturalnie mozna porawic dziecku prace jelit? mamy problemy z zaparciami u D, chociaz nic sie w diecie nie zmieniło. Odstawiłysmy banany, ryz, marchewki, jemy duzo jabłek i sliwek. Dalej ciezko. Wszelkie ziołowe herbaty po łyczku nie tknie.


I jeszcze- czy Wasze dzieci jedza np tunczyka z puchy w sosie własnym? Albo warzywa konserwowe?
Piją 'dorosłe' herbaty? albo kawe zbożową? My pijemy dużo zielonej i białej, ja kawe zbożową- czysta, bez mleka i sie zastanawiam.

Sorry za dziwne pytania, takie mnie naszły ostatnio wątpliwosci..
Liwka je tuńczyka z puchy dodaje do tego biały ser czasami,herbaty też pije kawe zbożową też.Ogólnie je wszystko
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 13:22   #3954
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola nasze gratulacje Niech Ci pociechy rosną zdrowe

Renatka ryb Szymon nie lubi, czasami poskubie, ale dawałabym tuńczyka, z puszkowych warzyw lubi kukurydzę
Herbaty pije wszelakie, czarne, zielone, czerwone, białe. Kawę zbożową będę próbowała w przyszłym tygodniu mu zaserwować, zobaczymy

Dziewczyny, chcę odpieluchować Szymcia, tylko że nocnik to zło Ale na toaletę to jak najbardziej. Czy któraś używa nakładek dla swojej pociechy?
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 13:26   #3955
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Podobno ani nie ospa ani nie wirus bostoński. Byłam dziś u lekarza bo Hania rano miała kaszel dziwnego pochodzenia. Wczoraj i przedwczoraj też podczas gdy w ciągu dnia praktycznie nic się nie działo. Lekarka popatrzyła na krostki i stwierdziła, że ospa to na pewno nie jest i nie była, a w chwili obecnej jest przeziębienie. Swoją drogą bądź tu mądry idź do lekarza z dzieckiem a każdy powie co innego...



Oj obawiam się, że ja miałabym bombę pod domem biorąc pod uwagę to co się działo przy pierwszej ciąży...
no to co to takiego w takim razie ?

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość

A ja mam pytanie- jak naturalnie mozna porawic dziecku prace jelit? mamy problemy z zaparciami u D, chociaz nic sie w diecie nie zmieniło. Odstawiłysmy banany, ryz, marchewki, jemy duzo jabłek i sliwek. Dalej ciezko. Wszelkie ziołowe herbaty po łyczku nie tknie.


I jeszcze- czy Wasze dzieci jedza np tunczyka z puchy w sosie własnym? Albo warzywa konserwowe?
Piją 'dorosłe' herbaty? albo kawe zbożową? My pijemy dużo zielonej i białej, ja kawe zbożową- czysta, bez mleka i sie zastanawiam.

Sorry za dziwne pytania, takie mnie naszły ostatnio wątpliwosci..
A pijecie dużo ? Dobrze działa woda i soki , najlepiej takie przecierowe. Świetnie jeśliby byłyby domowe i bez cukru
Trochę o tym czytałam ostatnio, ale z kolei w drugą stronę, tzn interesowalo mnie jak utwardzić materiał, że tak powiem
NIektorzy polecają probiotyki, moja dietetyczką, tzn dietetyczka Borysa , uważa, że najlepiej zorganizować dietę tak, żeby nie trzeba było probiotyków stosować, ale jeśli już to poleca SANPROBI.
Co jeszcze? Na chlopski rozum wszystko to, co zawiera błonnik naturalny. Jeśli jabłuszko to tarte ( ponoć lepsze), czasem po kaszkach mlecznych lubią być zaparcia ( takich sklepowych). Może ogranicz i sprawdź. Kasza jaglana - działa przeciwzapalnie i fajnie oczyszcza jelita. ograniczyć cukier w diecie - też może powodować zaparcia.
Zaparcia często moga towarzyszyć nieprawidłowej florze bakteryjnej w jelitach, dlatego trzeba ją odtworzyć, najlepiej dietą, a jeśli nie to w ostateczności probiotykami. Czasem wystepują one także jeśli jest przerost Candidy . Ale ja bym zaczęła od porządnej diety
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 14:48   #3956
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Agatka 661-a chcesz sprzedać fotelik?bo moja dopiero waży 12,5 kg
Wiesz co ja nie mam jakiegos wypasionego fotelika, maxi cosi cos tam, zreszta zlamal moj maz jeden bok ręka ... Niby nie patrzy sie na wage kupujac nastepny po moim tylko czy linia oczu jest poza oparciem fotelika, takze niby jeszcze powinien pojezdzic. Najlepiej byloby do przyszlej wiosny, wtedy bym miala cos wiecej kasy, by sie cos kupilo ....
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość

Już wyszłyśmy do domu, jestem bardzo zadowolona z porodu i pobytu w szpitalu. Niunia jest cudowna, pięknie je (już dzisiaj przybrała w stosunku do wagi urodzeniowej) i dużo śpi. Antek zachwycony, wykazuje wręcz zbyt duży entuzjazm. Zobaczymy jak to się wszystko będzie układać...
supper !!!

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość


agatka- Leoś duzy chłopak! Moja D wazy wciaz jakies 11,5 kg, ale ma tez 81cm.



I jeszcze- czy Wasze dzieci jedza np tunczyka z puchy w sosie własnym? Albo warzywa konserwowe?
Piją 'dorosłe' herbaty? albo kawe zbożową? My pijemy dużo zielonej i białej, ja kawe zbożową- czysta, bez mleka i sie zastanawiam.

Sorry za dziwne pytania, takie mnie naszły ostatnio wątpliwosci..
jak dodaje tunczyka do salatki to tak, je
Warzyw konserwowych zbytnio nie jemy wiec i Leos tez sila rzeczy

Dorosla herbate robie, z tym ze mega slaba.
I miete
I wode z sokiem z malin
No i sama wode
Czasami tez kupuje przecierowy sok Leon i go rozpuszczam z woda
wszytko z umiarem :P

Leos zawsze byl spory, nie jest jakis grubasny, jest taki raczej duzy )))

Zamowilam warsztat
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 15:27   #3957
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dzieki dziewczyny

narazie takich puchowych rzeczy i tak jej nie podam, bo boje sie gorszych zaparc, ale dobrze wiedziec, bo ja za tunczykiem szaleje

millena- pijemy sporo, tyle co zawsze, głownie wode, Dalia jest jeszcze na piersi, poza tym czasem jakiś sok, bez dodatków cukru zawsze. Staramy sie ogolnie jesc zdrowo.
kaszek mlecznych nie je.

Dalia juz miała takie zaparcia (5dni bez kupszatala),że dostała syrop i probiotyk właśnie. Zobaczymy, Bo po tych 5 dniach to juz sie bardzo męczyła przy tym.

tak czy siak, skonsultowałam sie z D.pediatrą bo zauwazyłam, że to sie zaczeło praktycznie rowno z tym, gdy cąłkowicie odstawiliśmy pieluchy.
A ona juz podobną akcje mi zrobiła z siusianiem, wiec jest szansa, że zablokowała sie psychicznie jak wtedy- raz ją zapiekły siuski (teraz by naprzyład troche pobolało przy wiekszej kupie) i juz ma blokade, że nie sika- teraz nie robi kupy. Mam nadzieje,ze jak syrop jej tam troche rozluźni wszystko i zobaczy, ze nie taki diabeł straszny to wszystko wroci do normy.

onething- my uzywamy, lepsze to niz nocnik, jade gdzies to wrzucam do siatki i dziecko mi sie wszedzie wysika miesci mi sie nawet do koszyka pod wózkiem Dalia oszalała na punkcie nakładki i od kiedy ją mamy, nocnik jest na szafie
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 18:58   #3958
izabelakonto
Raczkowanie
 
Avatar izabelakonto
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Oj dawno Tu nie zaglądałam. Widzę, że przybywa mamuś w ciąży,my też myślimy, ale tylko myślimy i kalkujemy. Wszystko wyjdzie w praniu
U nas też dużo zmian w każdej sferze-jeśli chodzi o synusia. Po prostu rosną nam dzieci szybko
Synek ostatnio polubił laptopy,tablety i inne podobne do tego stopnia, że tatuś musiał musiał mu stworzyć aplikację z owocami, warzywami i innymi takimi
Teraz na przykład wie, że kaka to nie kaka tylko persemona
Edukacja dla dzieci (Mniam) https://play.google.com/store/apps/d...nforkids.foods
izabelakonto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 19:43   #3959
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Renatka89 a próbowałaś podać kiwi? Najlepsze naturalne na zaparcia. Moja Hania nie lubi ale siostrzeniec się zajada i zawsze po jest pielucha pełna. Znajoma lekarka podawała kiwi swoim dzieciom na zaparcia i stąd skuteczność potwierdzona.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:56   #3960
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
I jeszcze- czy Wasze dzieci jedza np tunczyka z puchy w sosie własnym? Albo warzywa konserwowe?
Piją 'dorosłe' herbaty? albo kawe zbożową? My pijemy dużo zielonej i białej, ja kawe zbożową- czysta, bez mleka i sie zastanawiam.

Sorry za dziwne pytania, takie mnie naszły ostatnio wątpliwosci..
Seba raczej nie je takich rzeczy, chyba, że w jakiejś sałatce, ale to rzadko.
Herbaty zwykłej też mu nie robię, pije czasem od nas z kubka. Zaparzam mu jedynie miętę albo rumianek. Pije też wodę i sporo kompotu z jabłek, bo u nas często jest. Niedawno zrobiłam mu kakao, ale przyjął bez szału.


Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
tak czy siak, skonsultowałam sie z D.pediatrą bo zauwazyłam, że to sie zaczeło praktycznie rowno z tym, gdy cąłkowicie odstawiliśmy pieluchy.
A ona juz podobną akcje mi zrobiła z siusianiem, wiec jest szansa, że zablokowała sie psychicznie jak wtedy- raz ją zapiekły siuski (teraz by naprzyład troche pobolało przy wiekszej kupie) i juz ma blokade, że nie sika- teraz nie robi kupy. Mam nadzieje,ze jak syrop jej tam troche rozluźni wszystko i zobaczy, ze nie taki diabeł straszny to wszystko wroci do normy.
Wiesz co, Seba też czasami ma blokady na kupy. Jak nie zrobi ze 2 dni to potem jak mu się chce to strasznie jojczy. Nieraz cały dzień tak jojczy zanim zrobi. Cały się napina i wstrzymuje, jakby się bał zrobić, przylatuje do mnie, płacze itd. Czasami to są cyrki z tym, czuję się, jakbym poród odbierała Po czym jak już zrobi to okazuje się, że kupa wcale nie jest jakaś twarda czy coś. Na szczęście to nie codziennie takie akcje, raz na jakiś czas.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.