Czy uważasz, że klient ma prawo Ci mówić, jak masz wykonywać swoją pracę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy kilent ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?
Tak, ma takie prawo 35 40,23%
Nie, nie ma takiego prawa. 44 50,57%
Nie wiem 8 9,20%
Głosujący: 87. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 20:51   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość

To jego życie i jego decyzja.

Chyba nikt nie powie, że w takim przypadku trzeba pacjenta ubezwłasnowolnić i leczyć przymusowo?

Alez nikt nie mowi, ze musisz korzystac z uslug jakiegokolwiek fachowca. Mi chodzi o sytuacje - decydujesz sie na uslugi fachowca... i co wtedy?

Fresa - a jesli to co masz w glowie nie ma sensu jako konstrukcja, to co wtedy?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:54   #32
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Tak, ale w tym przypadku poniekąd klient rozwiązuje współpracę i nie ma mowy o wykonywaniu pracy przez lekarza więc jak mówić o sposobie jej wykonywania?
Opcja nr 1 - pacjent decyduje się na podjęcie leczenia i pobyt w szpitalu.

Opcja nr 2 - pacjent odmawia podjęcia leczenia, a do lekarza chodzi tylko po recepty na morfinę.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Alez nikt nie mowi, ze musisz korzystac z uslug jakiegokolwiek fachowca. Mi chodzi o sytuacje - decydujesz sie na uslugi fachowca... i co wtedy?

Fresa - a jesli to co masz w glowie nie ma sensu jako konstrukcja, to co wtedy?
Fachowiec może mi zasugerować różne rozwiązania, ale ostateczna decyzja należy do mnie jako klientki.

Czytałam kiedyś o kobiecie, której zmarł mąż. Podobno duch męża przepowiedział jej, że będzie żyła tak długo, dopóki będzie trwał remont i przebudowa ich domu. Kobiecina się tym strasznie przejęła i przez następne 60 lat remontowała swoją posiadłość - można tam m.in. zobaczyć takie ewenementy jak drzwi w ścianie prowadzące donikąd, bo za nimi jest ściana, albo okna w podłodze - nikt nie powie, że okno w podłodze ma sens, a jednak jej to wybudowali. Żaden architekt nie śmiał się z jej pobudek tylko po prostu projektował... a że za drzwiami ściana - co z tego, klient płaci, klient ma.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:57   #33
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Opcja nr 1 - pacjent decyduje się na podjęcie leczenia i pobyt w szpitalu.
Ale wówczas nie jest zmuszany. I tu uważam, że raczej nie powinien decydować, jakie lekarstwa będzie przyjmował. Gdyby tak miało być, podważalibyśmy sens studiów lekarskich i późniejszej praktyki.
Chyba, że miałby testować jakieś lekarstwo.


Cytat:
Opcja nr 2 - pacjent odmawia podjęcia leczenia, a do lekarza chodzi tylko po recepty na morfinę.
Morfina to już nie leczenie a uśmierzanie bólu. Sama napisałaś, że chory wraca do domu nie po to by się leczyć, a po to żeby przeżyć ostatnie chwile.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:00   #34
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Opcja nr 1 - pacjent decyduje się na podjęcie leczenia i pobyt w szpitalu.

Opcja nr 2 - pacjent odmawia podjęcia leczenia, a do lekarza chodzi tylko po recepty na morfinę.
Ale jesli ktos nie decyduje sie na korzystanie z uslug fachowca, to nie ma problemu. Nie odnosi sie to do zamierzenia, z jakim zakladalem watek...

... i teraz bedzie zyl wlasnym zyciem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:05   #35
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Jeśli praca jest bezpośrednio nastawiona na klienta (sprzedaż) to jak najbardziej klient ma prawo mówić jak chciałby być obsługiwany i tu wg. mnie nie ma tematu.
Sama pracuję w sprzedaży i zawsze staram się robić tak aby klient czuł, iż ma ostatnie zdanie w transakcji, nawet jak nie ma racji (co nie znaczy, że daję się obrażać). Takie są wymagania rynku, szczególnie jeśli transakcja nie jest dla klienta obowiązkowa lecz zupełnie dobrowolna, w transakcjach obowiązkowych zmienia się postać rzeczy.

jeśli chodzi o lekarzy, to sprawa się komplikuje.
moim zdaniem, jak klient (pacjent) jest na tyle głupi, że upiera się przy czymś, czego lekarz nie akceptuje i czego nie akceptują inni lekarze, u których się konsultował, to zamiast narzucać mu swoje zdanie powinien znaleźć takiego, który będzie go leczył w sposób, jaki mu się podoba.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:29   #36
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No tak, ale to JA, jako zleceniodawca dyktuję, jak ma wyglądać MÓJ wymarzony dom, a architekt jest od tego, żeby wykreślić każdy mój kaprys na papierze .
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie narysuję, ale tylko od strony technicznej , bo projekt domu powstaje w mojej głowie i dokładnie tak ma mi architekt go wykonać! , a jak nie będzie potrafił, to pójdę do konkurencji
Fresa, nie wierzę, że tak myślisz
architekt jest od tego, żeby razem z Tobą zaprojektować dom, w którym będzie Ci się dobrze mieszkać, a nie od tego, żeby narysować to co Ty sobie wymyśliłaś
dla Twojego dobra
i wcale nie chcę tu napisać, że architekt wie co jest dla Ciebie dobre
tego dowiadujecie się razem podczas projektowania
gdybyś przyszła do mnie z takim nastawieniem, że ma być tak i tak, to z przyjemnością odesałabym Cię do konkurencji
architekt nie lekarz, może odmówić współpracy
architekt, który narysuje Ci tak, jak sobie wymyśliłaś, to nie jest dobry architekt
architekt to nie jest ktoś od rysowania cudzych pomysłów

ja z racji wykonywanego zawodu bardzo szanuję pracę budowlańców (tych dobrych oczywiście) i nigdy, ale to nigdy nie zdarzylo mi się powiedzieć do nich, że mają coś zrobić tak i tak, w taki, a nie inny sposób
zawsze zostawiam im wolny wybór w kwestii technologii, kolejności prac, nawet jeśli wydaje mi się, że wiem lepiej, to bardzo delikatnie sugruję i tylko podsuwam pomysł
czasem pytam ich o radę i bywa, że dzięki temu dowiaduję się czegoś i zmieniam swój sposób myślenia
wydaje mi się, że takie nienarzucanie swojego sposobu wykonania pracy swiadczy o szacunku i zaufaniu do innych

podobnie idąc do lekarza, nie proszę go o lekarstwa, które pomogły mojej znajomej, tylko staram się zaufać, że ma wiedzę i doświadczenie potrzebne, żeby mógł mi pomóc
oczywiście znowu zakladam, że wybieram dobrego lekarza


myślę, że takie pomysły, żeby mówić innym jak mają wykonywać swoją pracę biorą się z tego, że często spotykamy się ze złymi fachowcami
ale zły fachowiec nie stanie się dobrym tylko dlatego, że zacznie spełniać nasze zachcianki
dobry fachowiec to taki, który wie jak dobrze wykonać swoją pracę i co za tym idzie nie będzie chciał spełniać naszych zachcianek, bo wie, że niekoniecznie muszą one przynieść pozytywne rezultaty

Cytat:
Napisane przez Aramintha

Czytałam kiedyś o kobiecie, której zmarł mąż. Podobno duch męża przepowiedział jej, że będzie żyła tak długo, dopóki będzie trwał remont i przebudowa ich domu. Kobiecina się tym strasznie przejęła i przez następne 60 lat remontowała swoją posiadłość - można tam m.in. zobaczyć takie ewenementy jak drzwi w ścianie prowadzące donikąd, bo za nimi jest ściana, albo okna w podłodze - nikt nie powie, że okno w podłodze ma sens, a jednak jej to wybudowali. Żaden architekt nie śmiał się z jej pobudek tylko po prostu projektował... a że za drzwiami ściana - co z tego, klient płaci, klient ma.
tej kobiecie chyba bardziej od architekta potrzebny był dobry lekarz
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 22:32   #37
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Fresa, nie wierzę, że tak myślisz
architekt jest od tego, żeby razem z Tobą zaprojektować dom, w którym będzie Ci się dobrze mieszkać, a nie od tego, żeby narysować to co Ty sobie wymyśliłaś
dla Twojego dobra
i wcale nie chcę tu napisać, że architekt wie co jest dla Ciebie dobre
tego dowiadujecie się razem podczas projektowania
gdybyś przyszła do mnie z takim nastawieniem, że ma być tak i tak, to z przyjemnością odesałabym Cię do konkurencji
architekt nie lekarz, może odmówić współpracy
architekt, który narysuje Ci tak, jak sobie wymyśliłaś, to nie jest dobry architekt
architekt to nie jest ktoś od rysowania cudzych pomysłów

ja z racji wykonywanego zawodu bardzo szanuję pracę budowlańców (tych dobrych oczywiście) i nigdy, ale to nigdy nie zdarzylo mi się powiedzieć do nich, że mają coś zrobić tak i tak, w taki, a nie inny sposób
zawsze zostawiam im wolny wybór w kwestii technologii, kolejności prac, nawet jeśli wydaje mi się, że wiem lepiej, to bardzo delikatnie sugruję i tylko podsuwam pomysł
czasem pytam ich o radę i bywa, że dzięki temu dowiaduję się czegoś i zmieniam swój sposób myślenia
wydaje mi się, że takie nienarzucanie swojego sposobu wykonania pracy swiadczy o szacunku i zaufaniu do innych

podobnie idąc do lekarza, nie proszę go o lekarstwa, które pomogły mojej znajomej, tylko staram się zaufać, że ma wiedzę i doświadczenie potrzebne, żeby mógł mi pomóc
oczywiście znowu zakladam, że wybieram dobrego lekarza


myślę, że takie pomysły, żeby mówić innym jak mają wykonywać swoją pracę biorą się z tego, że często spotykamy się ze złymi fachowcami
ale zły fachowiec nie stanie się dobrym tylko dlatego, że zacznie spełniać nasze zachcianki
dobry fachowiec to taki, który wie jak dobrze wykonać swoją pracę i co za tym idzie nie będzie chciał spełniać naszych zachcianek, bo wie, że niekoniecznie muszą one przynieść pozytywne rezultaty


zgadzam sie ja z kolei tlumacze - jesli ktos mi zleca tlumaczenie, to wykonuje je tak jak uwazam za najlepsze. oczywisce biore pod uwage wskazowki zleceniodawcy (np. dla kogo to tlumaczenie ma byc, w jakim celu jest robione itp.) i dostosowuje do nich moja prace, ale nie wyobrazam sobie zeby ktos kazal mi przetlumaczyc cos w taki a nie inny sposob, szczegolnie jesli wiem ze to bedzie bledne tlumaczenie - wtedy zrezygnuje ze zlecenia, i na pewno sie pod nim nie podpisze. To wynika z etyki zawodowej.

co do lekarzy, kazdej specjalnosci - czym innym jest rezygnacja z leczenia, a czym innym narzucanie sposobu leczenia. Zrezygnowac z leczenia moze kazdy. ale juz isc do lekarza i dyktowac mu jaka recepte ma pisac "bo mi na gardlo to zawsze pomagalo" to absurd. O swoich preferencjach, obawach trzeba powiedziec, ale to lekarz podejmuje decyzje - jesli widzi ze to nowotwor gardla a nie angina, to nie moze przepisac antybiotyku.
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 23:26   #38
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
No tak, ale to JA, jako zleceniodawca dyktuję, jak ma wyglądać MÓJ wymarzony dom, a architekt jest od tego, żeby wykreślić każdy mój kaprys na papierze
Czyżbyaż mi się ciśnienie podniosło . Ja bym Cię odesłała do konkurencji z paroma miłymi słowami na pożegnanie Zgadzam się z Taką taką.


Ogólnie to zależy od branży. Ale ja zakladam że fachowiec wie lepiej.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 08:46   #39
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Czyżbyaż mi się ciśnienie podniosło . Ja bym Cię odesłała do konkurencji z paroma miłymi słowami na pożegnanie Zgadzam się z Taką taką.


Ogólnie to zależy od branży. Ale ja zakladam że fachowiec wie lepiej.
W koncu po to korzystamy z uslug fachowcow - zeby zrobili cos czego sami nie potrafimy. A jesli ktos uwaza sie za lepszego od fachowca to nie widze powodu korzystania z jego uslug. Ja juz odeslalam klienta ktory dyktowal mi bzdury i chcial zebym je zaaprobowala bo byl swiecie przekonany ze ma racje. Tylko w takim razie po co mnie w ogole wynajmowal?

Podam jeszcze jeden przyklad - znajomy mojej rodziny lekarz ginekolog, profesor, dyrektor szpitala ginekologicznego, zachorowal - trafil do lekarzy kardiologow. Byl od nich wyzej w hierarchii, osiagnal w swoim zawodzie wiecej, no i tez byl lekarzem. Ale mimo to pozostawil im ostateczna decyzje w sprawie swojego leczenia - w koncu przecietny kardiolog mial wieksze doswiadczenie od niego jesli chodzi o jego chorobe. Oczywiscie inaczej patrzyl na propozycje leczenia (mial przeciez wiedze medyczna) ale nie uwazal sie za kompetentnego narzucac innym lekarzom swojego zdania, co najwyzej sugestie. Tak wiec wiecej pokory
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:00   #40
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Chiwla, chwila...

Żadnych wygórowanych żądań, niemożliwych do zrealizowania, bym nie miała, ale to nie znaczy, że mam dać wcisnąć sobie projekt pierwszej lepszej chałupki, bo profesjonalista wie lepiej .
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:09   #41
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

to ja troche sie na początku odniose do tego co pisze Fresa i taka taka a potem odniose sie do tematu, po pierwsze to architekci są bardzo specyficzną grupą ludzi z którymi sie różnie mozna dogadac, przeważnie mają swój swiat i swoje wizje, ale to co tam wymyśli architekt musi zaprojektowac inżynier budownictwa (chodzi o konsrukcje domu, materiały itd) on za to odpowiada dopowidzialnościa karną wiec chyba logiczne że nie zgodzi sie na cos co moze zagrazac konstrukcji i za co może isc do wiezienia, chciałam pokazac ze to są dwa zupełnie inne zawody, oczywiscie że inwestor narzuca wymary, funkcje pomieszczeń itp jeżeli ktoś chce domek drewniany to budujemy z drewna, ale to ma byc przede wszystkim konstrukcja bezpieczna dla ludzi, a co do tematu to nie wyobrażam sobie żeby ktoś mi mówil jakie rozwiązania mam zastosowac i kwestionował moją wiedze i doświadczenie (już nawet teraz słysze takie głupoty odnosnie budownictwa ze mi uszy wiedną)
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 09:54   #42
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez taka
Fresa, nie wierzę, że tak myślisz
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Chiwla, chwila...

Żadnych wygórowanych żądań, niemożliwych do zrealizowania, bym nie miała, ale to nie znaczy, że mam dać wcisnąć sobie projekt pierwszej lepszej chałupki, bo profesjonalista wie lepiej .
ulżyło mi wiedzialam, że tak nie myślisz
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:06   #43
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

A mnie jednak męczy, czy pacjent=klient?
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:28   #44
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
ulżyło mi wiedzialam, że tak nie myślisz
Wiesz, wykształcenia w tym kierunku nie mam, ale nie przeszkadza mi to wiedzieć, że istnieje coś takiego jak "sztuka budowlana", której należy się trzymać , no i rozsądna też jestem


Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
A mnie jednak męczy, czy pacjent=klient?
Myślę, że tak, bo przecież pacjent ma prawo odmówić leczenia, ma prawo nie podpisać zgody na operację, czyli jest to rezygnacja z usług, więc w sumie/raczej niewiele się to różni od podziękowania za współpracę szewcowi z którego pracy byliśmy kiedyś niezadowoleni, na przykład.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:45   #45
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Wiesz, wykształcenia w tym kierunku nie mam, ale nie przeszkadza mi to wiedzieć, że istnieje coś takiego jak "sztuka budowlana", której należy się trzymać , no i rozsądna też jestem
ale ja nie o "sztuce budowlanej", ja o "sztuce projektowania"
grunt to dobry fachowiec i zaufanie do niego
całe szczęście takie zawody jak architekt są sprawdzalne , do mnie przychodzą ludzie, którzy widzieli moje realizacje, kontakt dostają od klientów, dla których pracowalam, więc o to zaufanie łatwiej
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:55   #46
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

No tak, ale czy projekt nie musi spełaniać określonych warunków sztuki budowlanej?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 12:27   #47
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Klient ma prawo wyrazić swoje preferencje na temat efektu końcowego, a co do środków jakie zostaną użyte do otrzymania takiego efektu (jeśli efekt będzie zgodny z oczekiwanym), może coś zasugerować, jego zdanie może i powinno być wzięte pod uwagę, ale nie powinien decydować. Przy założeniu oczywiście, że klient nie posiada dostatecznej wiedzy w temacie. A w temacie o którym mówimy, kobieta nigdy nie może wiedzieć jak jej decyzja wpłynie na "efekt końcowy" i nie ona będzie potem ratować skutki złej decyzji tylko fachowiec, czyli lekarz.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 15:05   #48
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
A mnie jednak męczy, czy pacjent=klient?
Moim zdaniem, nie bardzo. Lekarzy wszelkich nie wiaze zasada "klient nasz pan", tylko przysiega Hipokratesa i przyzeczenie lekarskie.

Tak samo prawnikow, ksiegowych, rewidentow itd. wiaza regulacje prawne i kodeksy etyczne, a nie widzimisie klienta.

Rose @-'-,--- ma racje. Jesli sobie nakreslisz domek, ktory nie ma sensu, bo nie znasz za grosz mechaniki, to zaden inzynier budownictwa Ci takiego projektu nie zatwierdzi, on jest od projektu, nie klient.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 15:40   #49
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niezaleznie od zawodu, macie klienta i on bez wiedzy fachowej/doswiadczenia mowi jakie chce uslugi otrzymac, pomimo ze bez tej wiedzy nie jest w stanie podjac doinformowanej decyzji. Uwazacie, ze klient ma do tego prawo?
Klient może sobie mówić, co chce (o ile oczywiście nie próbuje mnie obrażać) natomiast moim zadaniem jest "naprostować jego światopogląd" czyli powiedzieć mu, wytłumaczyć jak powinno coś wyglądać wg obowiązujących nas (i mnie, i jego) procedur w danym przypadku. Klient chce coś otrzymać i ważny jest efekt końcowy, jak do tego dojdziemy jest obojętne. Każdego można przekonać do słuszności podjętej drogi

Natomiast odnosząc się dosłownie do twojego pytania "czy klient ma prawo mówić ci, jak masz wykonywać swoją pracę" to nie. Nie interesuje mnie opinia klienta czy i kiedy należy mi się przerwa w pracy, w jaki sposób prowadzę swoje biuro, to gdy komentuje godziny otwarcia czy terminy urlopu i inne rzeczy. Oczywiście, jeśli ktoś zapragnie czynić uwagi na ten temat, nie przeszkadzam mu - niech sobie gada, ale jego opinii w tej kwestii praktycznie nie biorę pod uwagę.

Często zdarza się, że klienci twierdzą, iż moje biuro powinno być czynne także w weekendy a telefon powinnam odbierać nawet w nocy i być do dyspozycji całodobowo a także w dni wolne (np. boże narodzenie, poniedziałek wielkanocny). Na prawdę nie zamierzam się do tego stosować. Ludzie często zapominają, o tym, że każdy chce mieć czas wolny - wyjść z pracy i być może o niej nie myśleć, najczęściej pamiętają o tym, kiedy to dotyczy ich samych.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 19:14   #50
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

miałam kiedyś klienta który nie mógł uwierzyć że w niedziele wielkanocną nie można zamówić usług montażowych

bardzo często kiedy przychodzę do pracy po dniu ustawowo wolnym od pracy (bodajże 11 takich dni w roku jest) widzę na telefonie kilka połączeń nieodebranych np o 8 rano albo po 21

niektórym się wydaje że jeśli chcą gdzieś zostawić swoje pieniądze to mogą wymagać bóg wie czego. niektórych rzeczy się nie da przeszkoczyć
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:43   #51
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez cal Pokaż wiadomość
miałam kiedyś klienta który nie mógł uwierzyć że w niedziele wielkanocną nie można zamówić usług montażowych

bardzo często kiedy przychodzę do pracy po dniu ustawowo wolnym od pracy (bodajże 11 takich dni w roku jest) widzę na telefonie kilka połączeń nieodebranych np o 8 rano albo po 21

niektórym się wydaje że jeśli chcą gdzieś zostawić swoje pieniądze to mogą wymagać bóg wie czego. niektórych rzeczy się nie da przeszkoczyć
Zdziwiłabyś się, czego mogą oczekiwać ludzie w nocy. Potrafią wisieć od 5 rano na słuchawce i czekać aż o 7 włączymy infolinię by zamówić np prezentację numeru. Albo 21.58 (2 min przed końcem działania infolinii) potrafią zadzwonić i spytać czy wpłynęła płatność za fakturę albo czy mają już to i to aktywowane. Bezsenność, nudzi im się czym co?

Nie przyszłoby mi wzywać serwisu w wielkanoc, bo to nie miałoby sensu. Inna rzecz, gdy chodzi o miejsca działające non stop - skoro akurat wtedy mam problem a ktoś może go rozwiązać to się zgłoszę.

Swoją drogą każdy w swojej pracy ma jakieś zasady - godziny pracy, przerw, procedury wszelkich działań, mamy swoje ograniczenia - jeśli nie mogę przełączyć do dyrektora to nie przełączam. Inna rzecz że ciągle słyszę że muszę kogoś skontaktować z prezesem/dyrektorem/kierownikiem/szefem i chyba Panem Bogiem jeszcze. I muszę 5 min tłumaczyć dlaczego jest tak a nie inaczej.

Czasem ktoś wpada na genialny w swej prostocie pomysł że my tam tylko pracujemy i nic od nas nie zależy. Ale co się nasłuchamy to nasze.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:05   #52
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Albo 21.58 (2 min przed końcem działania infolinii) potrafią zadzwonić i spytać czy wpłynęła płatność za fakturę albo czy mają już to i to aktywowane. Bezsenność, nudzi im się czym co?
Jeśli jest napisane: infolinia czynna do 22-ej, to w czym problem?
Nie wszyscy chodzą spać przed 22-ą Niektórzy może dopiero wrócili z pracy.
Z punktu widzenia klienta, szlag trafia gdy czytam: czynne do 18.00, dzwonię 5 minut przed końcem a tam już nikt nie odbiera
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:23   #53
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
A mnie jednak męczy, czy pacjent=klient?
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, nie bardzo. Lekarzy wszelkich nie wiaze zasada "klient nasz pan", tylko przysiega Hipokratesa i przyzeczenie lekarskie.
Ale mimo wszystko pacjent ma wpływ na leczenie - mogę podać z własnego doświadczenia - lekarze często pytają czy podać od razu antybiotyk czy jednak wolę "delikatniejsze" środki, czy chociażby zatoki można leczyć na różne sposoby - lekarz proponuje ja wybieram, dentysta - podobnie w przypadku sytuacji wątpliwej miałam do wyboru podjąć ryzykowne leczenie laserowe czy usunąć i wstawić implant itp. Także często lekarz proponuje różne opcje pacjent wybiera. Chyba jednak większość zawodów opiera się na pewnym porozumieniu, współpracy.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:48   #54
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Jeśli jest napisane: infolinia czynna do 22-ej, to w czym problem?
Nie wszyscy chodzą spać przed 22-ą Niektórzy może dopiero wrócili z pracy.
Z punktu widzenia klienta, szlag trafia gdy czytam: czynne do 18.00, dzwonię 5 minut przed końcem a tam już nikt nie odbiera
Jest czynna do końca - można by rzec ze do ostatniego klienta... Wszystko fajnie, jak jest to drobna sprawa i ktoś wyjdzie 10 min po czasie. Ale czasem powstają skomplikowane sytuacje i klient wie że samo przedstawianie sprawy zajmie mu sporo czasu - no to dlaczego dzwoni na ostatnią chwilę? Też nie lubię jak ktoś 3 min przed końcem zamyka interes, ale jeśli już fatyguję się tuz przed zamknięciem to po drobiazg. Na większe sprawy należy przeznaczyć więcej czasu. No i nie wspomnę, że o 22 wszelkie żądania rozmowy z szefem są kompletnie bezsensowne...

Jako klienta jestem wymagająca, owszem. Zwracam uwagę, jak ktoś wykonuje swoją pracę byle jak. Ale nie pouczam jak kto ma wykonywać swoją pracę tylko pytam czy ma byc tak i tak i dlaczego. To najrozsądniejsze, można się nauczyć, a jeśli popytać kilka osób z tej samej branży można wzbogacić swoją wiedzę i wyrobić sobie poglądy.

Pytać - tak.
Pouczać - nie.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 22:31   #55
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ale mimo wszystko pacjent ma wpływ na leczenie - mogę podać z własnego doświadczenia - lekarze często pytają czy podać od razu antybiotyk czy jednak wolę "delikatniejsze" środki, czy chociażby zatoki można leczyć na różne sposoby - lekarz proponuje ja wybieram, dentysta - podobnie w przypadku sytuacji wątpliwej miałam do wyboru podjąć ryzykowne leczenie laserowe czy usunąć i wstawić implant itp. Także często lekarz proponuje różne opcje pacjent wybiera. Chyba jednak większość zawodów opiera się na pewnym porozumieniu, współpracy.
Mnie się zdarzyło, że lekarz zapytał mnie co mi jest i co bym chciała w związku z tym? Chyba nie do końca tak to powinno wyglądać, hę? (angina)


Gabs
Kiedyś pracowałam na takiej infolinii tylko w mniej przyjaznym dziale i wiem, że różnie bywa. Ale najbardziej lubiłam właśnie te trudne rozmowy.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 08:12   #56
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 459
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

....klient ma swiete prawo przyjsc i powiedziec czego oczekuje, co by chcial...
[po to przyszedl nie?]
.....fachowiec ma swiete prawo odmowic mu lub zmodyfikowac jego oczekiwania [inna lub podobna propozycja] jesli nie mozna zrealizowac tego tak jak klient chce....
.......proste.......
__________________
Zawsze nadzieja. Zawsze ta k**wa w zielonej sukience.

Edytowane przez miss no nick
Czas edycji: 2008-09-03 o 08:15 Powód: dopisek i blad
miss no nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 10:13   #57
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

moim zdaniem klient nie ma prawa dyktowac mi jak mam wykonywac swoja prace pomiomo tego ze usluga wykonywana jest dla niego, skoro potrafi zrobic to lepiej odemnie to nie zrobi sam, po co przyjezdza do mnie a potem dyktuje mi jak mam robic, nie lubie tego i dla takich klientow jestem mniej mila niz dla innych, ja znam sie na swoje pracy i nie potrzebuje aby ktos mna dyrygowal a juz napewno nie klient
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 11:27   #58
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Mnie się zdarzyło, że lekarz zapytał mnie co mi jest i co bym chciała w związku z tym? Chyba nie do końca tak to powinno wyglądać, hę? (angina)
Ja już bym więcej nie poszła do takiego lekarza. Chodziło mi raczej o sytuację, gdy lekarz informuje o chorobie i sposobie leczenia, przedstawia jakie mogą być konsekwencje różnych rozwiązań.


Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
moim zdaniem klient nie ma prawa dyktowac mi jak mam wykonywac swoja prace pomiomo tego ze usluga wykonywana jest dla niego, skoro potrafi zrobic to lepiej odemnie to nie zrobi sam, po co przyjezdza do mnie a potem dyktuje mi jak mam robic, nie lubie tego i dla takich klientow jestem mniej mila niz dla innych, ja znam sie na swoje pracy i nie potrzebuje aby ktos mna dyrygowal a juz napewno nie klient
Ale nie można też zakładać, że przychodzę do firmy i zostawiam wszelkie decyzje wykonawcy i działa na zasadzie samowolki. To oczywiste, że zatrudniam fachowca skoro nie umiem zrobić czegoś sama, ale jednocześnie oczekuję określonego efektu, więc np. ekipie remontowej powiem jakie chcę materiały, w którym miejscu mają być kafelki i w jaki sposób położone, jak pomalować ściany itp. CHodzi mi o pewne ustalenia. Oczywiście nie będę ich instruować jakich pędzli mają używać do malowania ani od której ściany ma zacząć. To już jego organizacja, ale efekt ma być taki jakiego ja oczekuję. Podobnie jak u fryzjera czy kosmetyczki - ustalam efekt ale nie obchodzi mnie w jaki sposób kładzie farbę czy maseczkę. A jeśli coś idzie nie po mojej myśli mam prawo zwrócić na to uwagę.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 11:33   #59
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ale nie można też zakładać, że przychodzę do firmy i zostawiam wszelkie decyzje wykonawcy i działa na zasadzie samowolki. To oczywiste, że zatrudniam fachowca skoro nie umiem zrobić czegoś sama, ale jednocześnie oczekuję określonego efektu, więc np. ekipie remontowej powiem jakie chcę materiały, w którym miejscu mają być kafelki i w jaki sposób położone, jak pomalować ściany itp. CHodzi mi o pewne ustalenia. Oczywiście nie będę ich instruować jakich pędzli mają używać do malowania ani od której ściany ma zacząć. To już jego organizacja, ale efekt ma być taki jakiego ja oczekuję. Podobnie jak u fryzjera czy kosmetyczki - ustalam efekt ale nie obchodzi mnie w jaki sposób kładzie farbę czy maseczkę. A jeśli coś idzie nie po mojej myśli mam prawo zwrócić na to uwagę.
I właśnie o to w tym wszystkim chodzi
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 11:48   #60
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez cal Pokaż wiadomość
miałam kiedyś klienta który nie mógł uwierzyć że w niedziele wielkanocną nie można zamówić usług montażowych

bardzo często kiedy przychodzę do pracy po dniu ustawowo wolnym od pracy (bodajże 11 takich dni w roku jest) widzę na telefonie kilka połączeń nieodebranych np o 8 rano albo po 21

niektórym się wydaje że jeśli chcą gdzieś zostawić swoje pieniądze to mogą wymagać bóg wie czego. niektórych rzeczy się nie da przeszkoczyć
Ja mam 2 telefony - jeden służbowy, który zostawiam na noc w pracy no i swój prywatny, którego nr podaje czasem klientom bliskim memu sercu i portfelowi aby mogli się skontaktować w nagłych sprawach. Pomijam telefony w niedzielne poranki i święta i to zdziwienie klienta "jak to, nie otworzy pani specjalnie dla mnie w dzień wolny?" ale rekordzistą był pan, który zadzwonił do mnie gdzieś między 2 a 3 w nocy, z żądaniem, że natychmiast muszę być w biurze, bo on o 5 rano wyjeżdża a ma pilną sprawę... Chyba nie powiedziałam mu nic miłego, bo nazajutrz o 8 rano przyszedł z przeprosinami... Od tego czasu po 22 nie odbieram telefonów, chyba, że od najbliższej rodziny.

precious_81
Cytat:
Ale nie można też zakładać, że przychodzę do firmy i zostawiam wszelkie decyzje wykonawcy i działa na zasadzie samowolki. To oczywiste, że zatrudniam fachowca skoro nie umiem zrobić czegoś sama, ale jednocześnie oczekuję określonego efektu, więc np. ekipie remontowej powiem jakie chcę materiały, w którym miejscu mają być kafelki i w jaki sposób położone, jak pomalować ściany itp. CHodzi mi o pewne ustalenia. Oczywiście nie będę ich instruować jakich pędzli mają używać do malowania ani od której ściany ma zacząć. To już jego organizacja, ale efekt ma być taki jakiego ja oczekuję. Podobnie jak u fryzjera czy kosmetyczki - ustalam efekt ale nie obchodzi mnie w jaki sposób kładzie farbę czy maseczkę. A jeśli coś idzie nie po mojej myśli mam prawo zwrócić na to uwagę.
To wszystko zależy od branży. W przypadku remontów i tego typu usług masz rację. Ale są branże np. moja, gdzie klient nie ma większego wpływu na pewne rzeczy - może przyjąć ofertę lub nie, możliwość modyfikacji jest bardzo ograniczona. A tymczasem zdarzają się ludzie, którzy nie mając pojęcia o tym co mówią "uczą" mnie np. liczyć coś o czym nic nie wiedząc, ośmieszając się w ten sposób niejednokrotnie. Niemal standartem jest u nas klient twierdzący, że posiada np. 120% zniżki na ten rodzaj usług Wychodzi z tego, że powinniśmy im świadczyć usługi za darmo i jeszcze dopłacać.

Pomijam tych, którzy nie raz wyrażają niezadowolenie z obowiązującego prawa takim tonem do mnie, jakbym conajmniej to ja pisała ustawy i miała moc ich zmieniania w trybie natychmiastowym zgodnie z oczekiwaniami ludzi...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 12:43:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.