Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 21:04   #751
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez muffinka84 Pokaż wiadomość
Wybaczcie mi proszę jeśli zadaje głupie pytanie, a mianowicie zamówiłam z BU Serum antyoksydacyjne Amla-C15E i w instrukcji jest napisane, że nie trzeba dodawać alkoholu. Jak jest lepiej z alkoholem czy bez? Ja wpływa on na działanie serum?

Trochu zielona jestem a nie daje mi to spokoju
naprawdę, wystarczy przeczytać to co piszą o tym na stronie z amlą

Cytat:
» Mały 2.5% dodatek naturalnego alkoholu zmniejsza lepkość serum oraz zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry, a tym samym skuteczność serum i jest w tej formule niewyczuwalny i tolerowany przez wiele osób o cerze wrażliwej. Dodatek alkoholu jest opcjonalny i wg. życzenia może zostać pominięty podczas wykonywania Serum.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:15   #752
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczęta obeznane w biochemii proszone o drobną radę.

Ostatnimi czasy rano zamiast kremu używam oleju z pestek wiśni - całkiem ciekawie mi się to sprawdza. Ale pomyślałam, ze sam olej to troszkę mało i chciałabym do niego dorzucić olejową witaminę C oraz ekstrakty (mam lukrecję, mango, granat, pokrzywę i herbatę). Czy to przejdzie czy jednak powinnam pomyśleć nad robieniem kremu, co nie uśmiecha mi się zbytnio bo na kremobazie z Fitomedu wyszedł mi krem, ale niestety nie daje on rady z nawilżaniem... Czy taki wzbogacony olej da radę? Czy to ma w ogóle sens?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:25   #753
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Dziewczęta obeznane w biochemii proszone o drobną radę.

Ostatnimi czasy rano zamiast kremu używam oleju z pestek wiśni - całkiem ciekawie mi się to sprawdza. Ale pomyślałam, ze sam olej to troszkę mało i chciałabym do niego dorzucić olejową witaminę C oraz ekstrakty (mam lukrecję, mango, granat, pokrzywę i herbatę). Czy to przejdzie czy jednak powinnam pomyśleć nad robieniem kremu, co nie uśmiecha mi się zbytnio bo na kremobazie z Fitomedu wyszedł mi krem, ale niestety nie daje on rady z nawilżaniem... Czy taki wzbogacony olej da radę? Czy to ma w ogóle sens?
Jeśli sprawdza się sam olej to stosuj olej, wit. C podobno nie powinno się stosować codziennie, bo magazynuje się w skórze (ręki sobie uciąć nie dam). Więc może ukręć serum z wit. C, mieszaj z czym Ci się podoba, ja lubię z kroplą rokitnika (nadaje skórze złotą poświatę) i olejem herbacianym, stosuj co drugi dzień na zmianę z olejem.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Czy na serum Lemon (BU) moge polozyc maske dotleniajaca Soraya?
( ja sie wklepuje i zostawia)
Wogole czy na to serum moge bez przeszkod klasc kremy?
A po co jeszcze walić krem?
Serum, jak sama nazwa wskazuje, to skoncentrowane składniki o silnym działaniu. Na BU jest napisane, z czym warto mieszać i dla mnie to jest wystarczające, dodaję tamanu, HA, i jest super. Jednak również stosuję go co drugi dzień, na zmianę z jakimś olejem.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:26   #754
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Jeśli sprawdza się sam olej to stosuj olej, wit. C podobno nie powinno się stosować codziennie, bo magazynuje się w skórze (ręki sobie uciąć nie dam). Więc może ukręć serum z wit. C, mieszaj z czym Ci się podoba, ja lubię z kroplą rokitnika (nadaje skórze złotą poświatę) i olejem herbacianym, stosuj co drugi dzień na zmianę z olejem.
Proponujesz zrobić 2 porcje, jedna z samym olejem a druga z dodatkami? Tylko ta wit C to właśnie ta nowa forma, nie askorbin tylko ta druga, co nie podrażnia i generalnie super jest bo jest trwała, przyjazna i droga jak diabli... A jak z ekstraktami?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:27   #755
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Dziewczęta obeznane w biochemii proszone o drobną radę.

Ostatnimi czasy rano zamiast kremu używam oleju z pestek wiśni - całkiem ciekawie mi się to sprawdza. Ale pomyślałam, ze sam olej to troszkę mało i chciałabym do niego dorzucić olejową witaminę C oraz ekstrakty (mam lukrecję, mango, granat, pokrzywę i herbatę). Czy to przejdzie czy jednak powinnam pomyśleć nad robieniem kremu, co nie uśmiecha mi się zbytnio bo na kremobazie z Fitomedu wyszedł mi krem, ale niestety nie daje on rady z nawilżaniem... Czy taki wzbogacony olej da radę? Czy to ma w ogóle sens?
witaminę C możesz dorzucić, bo rozpuszcza się w tłuszczach
ale dorzuć może do połowy porcji, bo jak zauważyła coldold nie ma potrzeby używania jej codziennie, chyba że na początku przez jakieś 4-5 dla dania cerze kopa, potem co 3 dni
ekstrakty rozpuszczają się w wodzie, więc najwyżej możesz je dodać do żelu HA i aplikować jako serum express
tylko nie wszystkie na raz
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:30   #756
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Proponujesz zrobić 2 porcje, jedna z samym olejem a druga z dodatkami? Tylko ta wit C to właśnie ta nowa forma, nie askorbin tylko ta druga, co nie podrażnia i generalnie super jest bo jest trwała, przyjazna i droga jak diabli... A jak z ekstraktami?
Już Ci Ilonka odpowiedziała, powiedz tylko, gdzie kupujesz ekstrakty? Z Mazideł?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:32   #757
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Już Ci Ilonka odpowiedziała, powiedz tylko, gdzie kupujesz ekstrakty? Z Mazideł?
Z Mazideł. No to chyba ekstrakty wsadzę do kremu, mają tylko roczny termin a sporo ich choć brałam najmniejsze porcje...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 21:53   #758
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A teraz ja mam pytanie, stosuję zioła mikronizowane, jako peeling, początkowo mieszałam je z olejkiem myjącym z BU, ale za dużo go zużywałam, teraz do Was pytanie, jaki jest fajny olej, w dużych pojemnościach i nie drogi, który by się nadawał do takiego peelingu, a może oliwka Hipp byłaby ok?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 22:12   #759
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A teraz ja mam pytanie, stosuję zioła mikronizowane, jako peeling, początkowo mieszałam je z olejkiem myjącym z BU, ale za dużo go zużywałam, teraz do Was pytanie, jaki jest fajny olej, w dużych pojemnościach i nie drogi, który by się nadawał do takiego peelingu, a może oliwka Hipp byłaby ok?
olej ze słodkich migdałów z Naturalnego Piękna, Cathy kupuje go w ilościach hurtowych
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 22:18   #760
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
olej ze słodkich migdałów z Naturalnego Piękna, Cathy kupuje go w ilościach hurtowych
O super, akurat mam parę rzeczy do uzupełnienia z NP, więc się zbierze małe zamówienie
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 22:44   #761
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
olej ze słodkich migdałów z Naturalnego Piękna, Cathy kupuje go w ilościach hurtowych
Twoja pamięć mnie zawsze zadziwia
ale potwierdzam - ten olej idealnie nadaje się do wszystkiego, czego zużywamy dużo (peelingi do ciała, balsamy, ja nawet do kąpieli potrafię wlewać ) Tani i przyzwoity. Tylko na twarz go nie stosuję, bo ja z tych, co to zapychania się boją jak diabli I niewiele jest olei, ktore mi krzywdy nie robią wlasciwie tylko 3 odkryłam do tej pory na kilkanaście albo i więcej przetestowanych

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-06-28 o 22:46
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 22:58   #762
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zrobiłam dziś swoje pierwsze zamówienie na BU

2 x Butelka 50 ml z atomizerem (2.35 zł) = 4.70 zł
1 x Hydrolat oczarowy - 130 ml (8.00 zł) = 8.00 zł
1 x Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY - 130 ml (13.80 zł) = 13.80 zł
1 x Olejek myjący - pomarańczowy - 120 ml (8.80 zł) = 8.80 zł
1 x Peeling cukrowy (korzenno-kawowy) - 250 g (16.50 zł) = 16.50 zł
1 x Peeling enzymatyczny - 125 ml (10.60 zł) = 10.60 zł
1 x Serum z zieloną herbatą - 43 ml (21.50 zł) = 21.50 zł
1 x Serum-olejek regulujący LEMON + tamanu - 30 ml (19.80 zł) = 19.80 zł
1 x Żel hialuronowy 1% - 100 ml (16.95 zł) = 16.95 zł

Jeszcze trochę i pójdę z torbami przez ten Wizaż
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 23:39   #763
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Twoja pamięć mnie zawsze zadziwia
ale potwierdzam - ten olej idealnie nadaje się do wszystkiego, czego zużywamy dużo (peelingi do ciała, balsamy, ja nawet do kąpieli potrafię wlewać ) Tani i przyzwoity. Tylko na twarz go nie stosuję, bo ja z tych, co to zapychania się boją jak diabli I niewiele jest olei, ktore mi krzywdy nie robią wlasciwie tylko 3 odkryłam do tej pory na kilkanaście albo i więcej przetestowanych
a czy ten olej znośnie pachnie?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 00:09   #764
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
a czy ten olej znośnie pachnie?
wlasciwie w ogóle nie pachnie ja w nim zapachu nie wyczuwam i dlatego wlasnie go bardzo lubię jako nośnik zapachu dla różnych olejków... Mówię o rafinowanym. Jest bardzo delikatny, szybko się wchłania, dosć dobrze nawilża (choć dla ekstremalnych sucharów na pewno za słaby), moze być nawet używany u niemowląt i kobiet w ciąży (choć nie wiem, czy nie pojawiły się gdzieś jakieś nowe badania na ten temat, bo nie śledzę tego).
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 10:21   #765
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cathy a mogłabyś zdradzić jakie oleje Ci służą?wiem,wiem,że to indywidualna sprawa ale mnie też zapycha prawie wszystko .
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 11:31   #766
muffinka84
Raczkowanie
 
Avatar muffinka84
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 171
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
naprawdę, wystarczy przeczytać to co piszą o tym na stronie z amlą
No tak ale ze mnie ślepota, ślicznie dziękuję za podpowiedź
__________________





muffinka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 15:52   #767
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Gajowniczka, olej z pestek arbuza jest lekki, niezapychający,bezzapacho wy i nie taki znowu drogi-dostępny oczywiście na NP-50 ml niecałe 10 zł. Olej słonecznikowy Organic z NP jest bardzo tani (100 ml za 5zł) i polecany do cery skłonnej do przetłuszczania/zapychania (olejek myjący z BU to olej słonecznikowy).Oba testowałam i polecam.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 18:01   #768
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na YT znalazłam "cudowny"krem z naturalnych składników, może być stosowany do twarzy i ciała, wszechstronny. Tutaj trochę info: http://www.vivawoman.net/2009/03/18/product-rev...tian-magic-cream/
Krem ma wygląd i konsystencję gęstej maści, ale rozpuszcza się w dłoniach i dość dobrze wchłania po kilkunastu minutach. Oto jego skład: oliwa z oliwek, wosk pszczeli(chyba żółty, bo podobno miodowo pachnie), miód, pyłek pszczeli, mleczko pszczele,propolis. Chciałabym zrobić sama taki krem, bo choć krem nie jest szokująco drogi w stosunku do pojemności (od 25$ za 118ml), to przesyłka jest strasznie droga Skład prosty, składniki dostanę bez problemu, tylko jakie proporcje???Zwykle w kremach propolisu jest 1%, ale ile czego żeby mi wyszło ok.50ml kremu? Sama wykombinowałam coś takiego:Olej z oliwek nalewamy do naczynia które można grzać, podgrzewamy do temperatury takiej, aż pojawia sie dymek nad olejem, w tym momencie wrzucamy propolis - robi sie piana. Po wrzuceniu po 40 s. do 1 min. zdejmujemy z ognia, dodajemy wosk pszczeli, rozpuszczamy, studzimy do temp. Ok. 30C, dodajemy pyłek mielony rozmieszany w miodzie, mleczko pszczele mrożone lub też gotowy miód z dodatkiem mleczka pszczelego rozmieszany z pyłkiem pszczelim mielonym.Bardzo proszę o pomoc
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 18:30   #769
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Na YT znalazłam "cudowny"krem z naturalnych składników, może być stosowany do twarzy i ciała, wszechstronny. Tutaj trochę info: http://www.vivawoman.net/2009/03/18/product-rev...tian-magic-cream/
Krem ma wygląd i konsystencję gęstej maści, ale rozpuszcza się w dłoniach i dość dobrze wchłania po kilkunastu minutach. Oto jego skład: oliwa z oliwek, wosk pszczeli(chyba żółty, bo podobno miodowo pachnie), miód, pyłek pszczeli, mleczko pszczele,propolis. Chciałabym zrobić sama taki krem, bo choć krem nie jest szokująco drogi w stosunku do pojemności (od 25$ za 118ml), to przesyłka jest strasznie droga Skład prosty, składniki dostanę bez problemu, tylko jakie proporcje???Zwykle w kremach propolisu jest 1%, ale ile czego żeby mi wyszło ok.50ml kremu? Sama wykombinowałam coś takiego:Olej z oliwek nalewamy do naczynia które można grzać, podgrzewamy do temperatury takiej, aż pojawia sie dymek nad olejem, w tym momencie wrzucamy propolis - robi sie piana. Po wrzuceniu po 40 s. do 1 min. zdejmujemy z ognia, dodajemy wosk pszczeli, rozpuszczamy, studzimy do temp. Ok. 30C, dodajemy pyłek mielony rozmieszany w miodzie, mleczko pszczele mrożone lub też gotowy miód z dodatkiem mleczka pszczelego rozmieszany z pyłkiem pszczelim mielonym.Bardzo proszę o pomoc
popatrz sobie tutaj i tutaj
wosk zawsze rozpuszczamy jako pierwszy, potem dodajemy olej a na końcu resztę

mleczka, pyłku i propolisu nie znam ale raczej rozpuszczają się w tłuszczach, co do temp powinna być w specyfikacji produktu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 19:35   #770
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzięki za podpowiedź Ilonko, czekam na dalsze. Wstępnie myślę, żeby zrobić 70% oliwy i 30% wosku (taką proporcję wosku znalazłam w maściach). Konsystencją powinien przypominać wazelinę. Spróbuję zrobić z wosku żółtego 10% i z białego 20%. Żółty dla miodowego zapachu, biały się częściej stosuje w kosmetykach do twarzy. Co do oliwy to mam obiekcje, podobno wcale nie jest taka dobra dla skóry?Zobaczę, jak będzie słaby z oliwą to pomyślę o jakimś oleju np. z pestek arbuza albo migdałowy. Zrobiłam z masła mango i oleju z arbuza maść łagodzącą na mój podrażniony alergią nos, jest fajny.No i znowu szykuje się zamówienie
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 19:54   #771
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Że też macie cierpliwość anielską do robienia tych kremów, ja tego zupełnie nie pojmuję... Za to zrobiłam małe serum na dzień z oleju z pestek wiśni (10 ml), oleju z żurawiny (5 kropli) oraz olejowej witaminy C (0,15 ml). Do używania rano pod makijaż co drugi dzień. I wzbogaciłam krem bionawilżający z Ziaji ekstraktami z pokrzywy, owoców granatu i herbaty zielonej po 0,5 ml plus 5 kropli oleju z żurawiny. Kremik Ziaji bardzo sobie cenię za delikatne działanie, stuningowany ma szansę zostać moim niekwestionowanym faworytem.

A wy lubicie czasem coś dosypać do kremu? Ja to chyba polubiłam taką zabawę
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 20:22   #772
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ostatecznie "wymyśliłam" coś takiego, na bazie przepisu na Coldcreme: 6 g wosku pszczelego białego – rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać 24 g oliwy z oliwek, ostudzić mieszając bagietką boro krzemową, dodać miód z mleczkiem pszczelim 1 łyżeczka rozmieszany z pyłkiem pszczelim mielonym ½ łyżeczki oraz 2 g nalewki z propolisu (ok. 1 łyż.) jako konserwant, propolis jest również substancją czynną.Jak tylko skompletuję składniki, będę mieszać
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:12   #773
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A teraz ja mam pytanie, stosuję zioła mikronizowane, jako peeling, początkowo mieszałam je z olejkiem myjącym z BU, ale za dużo go zużywałam, teraz do Was pytanie, jaki jest fajny olej, w dużych pojemnościach i nie drogi, który by się nadawał do takiego peelingu, a może oliwka Hipp byłaby ok?
coldold przejdź się do swojego spożywczaka i kup oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Koszt to ok. 8 zł za 250 ml. Stosuję ją do olejku myjącego z cromolientem i właśnie do peelingów z ziół.

BTW z tego co pamiętam to olejki myjące z BU robi się na bazie oleju słonecznikowego, więc według mnie robiąc samemu z oliwy z oliwek otrzymamy produkt bardziej wartościowy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:14   #774
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
coldold przejdź się do swojego spożywczaka i kup oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Koszt to ok. 8 zł za 250 ml. Stosuję ją do olejku myjącego z cromolientem i właśnie do peelingów z ziół.

BTW z tego co pamiętam to olejki myjące z BU robi się na bazie oleju słonecznikowego, więc według mnie robiąc samemu z oliwy z oliwek otrzymamy produkt bardziej wartościowy.
A ja wolę słonecznikowy od tego z oliwek raczej. Ten z oliwek mnie zapychał trochę a słonecznikowy nie obciąża mojej skóry wcale. I tak smacznie pachnie
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:17   #775
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wlasnie, dzisiaj dostalam swoje zamowienie z BU, wreszcie hydrolaty maja bardziej wygodne miejsce i zaraz ide probowac olejek myjacy- pomaranczowy,pachnie cuuudnie
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:44   #776
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A ja wolę słonecznikowy od tego z oliwek raczej. Ten z oliwek mnie zapychał trochę a słonecznikowy nie obciąża mojej skóry wcale. I tak smacznie pachnie
Zapachu oliwy z oliwek to ja też za bardzo nie lubię, ale mnie nie zapycha, więc wolę oliwę.
A jak komuś bardziej odpowiada olej słonecznikowy, to też taniej jest kupić butelkę dobrej jakości oleju w markecie i do tego na Mazidłach cromollient lub gryceryl cocoate. Ma się wówczas produkt taki jaki oferuje BU ale znacznie taniej.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:49   #777
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Zapachu oliwy z oliwek to ja też za bardzo nie lubię, ale mnie nie zapycha, więc wolę oliwę.
A jak komuś bardziej odpowiada olej słonecznikowy, to też taniej jest kupić butelkę dobrej jakości oleju w markecie i do tego na Mazidłach cromollient lub gryceryl cocoate. Ma się wówczas produkt taki jaki oferuje BU ale znacznie taniej.
A to dobry pomysł jest, bo mi się akurat mój olejek na bazie slp kończy i szykuje się zamówienie z mazideł, a akurat olej słonecznikowy (zresztą ze sklepu ze zdrową żywnością) na stałe gości w mojej kuchni to chyba wykorzystam. Dzięki
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 21:55   #778
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A to dobry pomysł jest, bo mi się akurat mój olejek na bazie slp kończy i szykuje się zamówienie z mazideł, a akurat olej słonecznikowy (zresztą ze sklepu ze zdrową żywnością) na stałe gości w mojej kuchni to chyba wykorzystam. Dzięki
Cieszę się, że mogłam pomóc. Osobiście bardziej polecam cromollient.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 22:00   #779
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Cieszę się, że mogłam pomóc. Osobiście bardziej polecam cromollient.
lepiej zmywa? bo szczerze mówiąc się nie znam, a te opisy na stronach sklepów to mi niewiele mówią bo są bardzo podobne
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 22:04   #780
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
lepiej zmywa? bo szczerze mówiąc się nie znam, a te opisy na stronach sklepów to mi niewiele mówią bo są bardzo podobne
Zmywa chyba tak samo, bynajmniej ja różnicy nie widzę, ale skórą jest po nim bardziej miękka, milsza w dotyku, jakby nieco nawilżał ten cromollient.
Pamiętam, że Cathy go też używa/używała więc może niech też się wypowie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.