Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-22, 10:31   #1
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611

Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny


Dziewczyny szukam inspiracji (i motywacji). Branża w której pracuję (co za tym idzie moja firma) przeżywa obecnie kryzys i chociaż mam dobrą stała pracę zaczynam powoli rozglądać się za "planem B". Myślę za co by się tu złapać i jak ogarnąć temat.

Przede wszystkim zastanawiam się czy dam radę i czy nie jestem "za stara" na takie ekscesy. W tym roku kończę 30 lat. Obecnie jestem w zaawansowanej ciąży, więc mam nieco czasu na przemyślenie sprawy i chętnie podczas macierzyńskiego ogarnęłabym jakąś nową umiejętność/kwalifikacje. Wiadomo że z tak małym dzieckiem świata nie podbiję, ale ufam że chociaż zacznę.

Marzy mi się praca zdalna z domu lub DG.

Pozytywne przykłady poszukiwane. Przebranżowałyście się? Znalazłyście pracę w nowym zawodzie? Ile czasu Wam to zajęło?Może same otworzyłyście firmę? Jaki zwód wybrałyście a jaki porzuciłyście i dlaczego?

A może ktoś ta jak ja ma dopiero w w głowie nieśmiały plan co by tu ze sobą zrobić ?

Ja póki co rozważam naukę:
programowania
grafiki komputerowej
szycia
stylizacji paznokci

Rozstrzał jest niezły, wiem że muszę się na coś ukierunkować
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:00   #2
Clarise_Pn
Przyczajenie
 
Avatar Clarise_Pn
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Hej, hej
Nie myśl, że jesteś za stara! Myślę sobie, że idealny wiek na zmianę pracy nie istnieje - jeśli czujesz dopadające wypalenie zawodowe, frustrację czy tak jak w Twoim przypadku - po prostu chęć zmiany - to zazwyczaj jest dobry moment.
Ja skończyłam studia z serii "nieprzydatne" i od razu wiedziałam, że nie ma co dalej w to brnąć. Na ten moment jestem zadowolona z mojej obecnej pracy, aczkolwiek nie zakładam, że za parę lat nie będę chciała zmienić tego zawodu.

Każda z rzeczy, którą podałaś wymaga określonych kompetencji, z czego zapewne zdajesz sobie sprawę. Programowanie wydaje się być najbardziej przyszłościowe - najnowsze badania pokazują, że nadal najbardziej brakuje i będzie brakować Specjalistów IT - ale musisz zdecydować już na początku jakiego języka chcesz się nauczyć. Najprawdopodobniej kursy takie są też niestety najbardziej kosztowne. Ja najchętniej wybrałabym właśnie tę opcję, ze względu na "prawie gwarantowane zatrudnienie". Chociaż pytanie - czy gwarantowane zatrudnienie istnieje?
__________________
If it doesn’t challenge you, it doesn’t change you.

Czym zajmuję się na co dzień? >> http://hrownia.pl/
Clarise_Pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 14:01   #3
Xenna88
Przyczajenie
 
Avatar Xenna88
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

A z jakiej branży chcesz uciekać? Czasami nie trzeba od razu rzucać sie na głęboką wodę i przebranżawiać się tak zupełnie, można wykorzystać jakieś pokrewne gałęzie, bo szczerze mówiąc, to tak bez doświadczenia, jeszcze z nowym dzieckiem to cieżko będzie Ci się przebranżowić i np. nauczyć programowania na świetnym poziomie. Takich programistów mocno rzemieślniczych też jest jednak mnóstwo i to ciężki kawałek chleba jest. Napisz, czym się zajmujesz to może jakoś łatwiej będzie coś powiedzieć
Xenna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 04:40   #4
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Cytat:
Napisane przez Clarise_Pn Pokaż wiadomość
Hej, hej
Nie myśl, że jesteś za stara! Myślę sobie, że idealny wiek na zmianę pracy nie istnieje - jeśli czujesz dopadające wypalenie zawodowe, frustrację czy tak jak w Twoim przypadku - po prostu chęć zmiany - to zazwyczaj jest dobry moment.
Ja skończyłam studia z serii "nieprzydatne" i od razu wiedziałam, że nie ma co dalej w to brnąć. Na ten moment jestem zadowolona z mojej obecnej pracy, aczkolwiek nie zakładam, że za parę lat nie będę chciała zmienić tego zawodu.

Każda z rzeczy, którą podałaś wymaga określonych kompetencji, z czego zapewne zdajesz sobie sprawę. Programowanie wydaje się być najbardziej przyszłościowe - najnowsze badania pokazują, że nadal najbardziej brakuje i będzie brakować Specjalistów IT - ale musisz zdecydować już na początku jakiego języka chcesz się nauczyć. Najprawdopodobniej kursy takie są też niestety najbardziej kosztowne. Ja najchętniej wybrałabym właśnie tę opcję, ze względu na "prawie gwarantowane zatrudnienie". Chociaż pytanie - czy gwarantowane zatrudnienie istnieje?
Dzięki za miłe słowa Podoba mi się Twoje podejście.

Mam podobne zdanie odnośnie programowania, dlatego ma najwyższą pozycję na liście Co do kompetencji, to nigdy nie miałam jakichś większych problemów z matematyką, dałam radę na politechnice więc myślę sobie, że i tu jestem w stanie ogarnąć.

Grafika/stylizacja paznokci wymagają jak dla mnie głównie artystycznego polotu. W podstawówce i szkole średniej dużo rysowałam (na papierze nie na komputerze :P) i nawet mi to wychodziło. Potem przestałam, ale chętnie odkopałabym to hobby

Szycie to taki pomysł chwili, mało co o tym wiem, poza obsługą maszyny, ale tak sobie myślę że mogłoby być fajnie

---------- Dopisano o 04:40 ---------- Poprzedni post napisano o 04:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Xenna88 Pokaż wiadomość
A z jakiej branży chcesz uciekać? Czasami nie trzeba od razu rzucać sie na głęboką wodę i przebranżawiać się tak zupełnie, można wykorzystać jakieś pokrewne gałęzie, bo szczerze mówiąc, to tak bez doświadczenia, jeszcze z nowym dzieckiem to cieżko będzie Ci się przebranżowić i np. nauczyć programowania na świetnym poziomie. Takich programistów mocno rzemieślniczych też jest jednak mnóstwo i to ciężki kawałek chleba jest. Napisz, czym się zajmujesz to może jakoś łatwiej będzie coś powiedzieć
Masz na tym polu jakieś doświadczenie? Bo z tego co czytam to nawet na "rzemieślniczym poziomie" jest duża szansa na fajną pracę.

Poza tym musiałabym być szalona, że jako samouk tak od razu będę na "świetnym poziomie" na początek rzemieślnictwo mi wystarczy a potem małymi kroczkami do celu.

Nie mam noża na gardle i nie chcę tkwić w obecnej branży bo ona jest nieprzyszłościowa. Poza tym dążę do tego żeby móc pracować zdalnie, najlepiej jako freelancer lub na własnej DG
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:38   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Cytat:
Napisane przez Zefirkowa;63601086[COLOR=Silver
]

---------- Dopisano o 04:40 ---------- Poprzedni post napisano o 04:36 ----------

[/COLOR]

Masz na tym polu jakieś doświadczenie? Bo z tego co czytam to nawet na "rzemieślniczym poziomie" jest duża szansa na fajną pracę.

Poza tym musiałabym być szalona, że jako samouk tak od razu będę na "świetnym poziomie" na początek rzemieślnictwo mi wystarczy a potem małymi kroczkami do celu.

Nie mam noża na gardle i nie chcę tkwić w obecnej branży bo ona jest nieprzyszłościowa. Poza tym dążę do tego żeby móc pracować zdalnie, najlepiej jako freelancer lub na własnej DG
Niestety nie, to nie jest tak, że nauczysz się podstaw i będziesz rozchwytywana - mówię tu konkretnie o programowaniu. Tak na prawdę na polskim rynku nie brakuje informatyków i inżynierów z zawodu, bo jesteśmy krajem gdzie na prawdę dużo osób kończy takie kierunki, ale brakuje ludzi, którzy na prawdę coś potrafią. U nas na studiach matematycznych, też mówili, że nie trzeba być super specjalistą, ale jak były spotkania z firmami to się okazywało, ze wcale nie mają małych wymagań. Poza tym na rekrutacjach są wstępne testy, które weryfikują wszystko.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 13:20   #6
a_labecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Kochana,

Programowanie to bardzo pożądana umiejętność, ale wymaga sporo czasu na naukę.

A może zaraz pracy własny biznes ?
Napisz czym zajmowałaś się do tej pory ? na bazie doświadczenia łatwiej będzie coś zasugerować

moim zabezpieczeniem na taką sytuacje jest sklep internetowy, uruchomiłam jakiś czas temu i staram się rozwijać /reklama/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-07-31 o 14:45 Powód: reklama
a_labecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:15   #7
Clarise_Pn
Przyczajenie
 
Avatar Clarise_Pn
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

To prawda, że "rzemieślniczy poziom" w przypadku programowania to często za mało, ale dużo zależy też od Twoich wymagań finansowych, miasta, w którym chcesz pracować itd.
Po ukończonym kursie warto pomyśleć, co potrafisz zrobić, jakie jeszcze masz braki, do czego potrafisz wykorzystać daną znajomość języka.
Na rozmowie kwalifikacyjnej myśleć "językiem korzyści" - tj. mówić konkretnie o swoich zdolnościach, jakie to ma przełożenie na Twoją codzienną pracę i wcześniejsze sukcesy. Informować, że jesteś gotowa poszerzać swoją aktualną wiedzę, ukierunkowując się już na określone problemy, itd.

Co do stylizacji paznokci - mi się wydaje, że teraz jest dużo stylistek paznokci i nie ma na to aż takiego zapotrzebowania. Możesz robić po rodzinie i koleżankach - ale z biznesem będzie ciężko
__________________
If it doesn’t challenge you, it doesn’t change you.

Czym zajmuję się na co dzień? >> http://hrownia.pl/
Clarise_Pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 11:29   #8
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Bardzo ciekawe masz pomysły na własny rozwój. Głównie podoba mi się temat programowania (szczerze mówiąc sama się chyba trochę w tym względzie minęłam z powołaniem). Od siebie dodam jeszcze tylko to, że moim zdaniem przed taką zmianą warto zasięgnąć porad ekspertów i prócz szkolenia typowo branżowego zrobić również szkolenie biznesowe lub skorzystać z tego typu doradztwa fachowców. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Edytowane przez sowbar81
Czas edycji: 2016-08-11 o 13:24
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:50   #9
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Programowanie to bardzo dobry pomysł. Jasne, nie jest tak, że z samych chęci bycia programistą nagle będziesz miała super pracę i zarabiała masę pieniędzy, no, ale od czegoś trzeba zacząć. A 30 lat to dobry czas na zmianę, w końcu kilka lat pracy jeszcze Ci zostało .

Konkurencja jest duża, ale też jest dużo możliwości. Teraz spędzisz dużo czasu w domu, w internecie jest sporo różnych kursów, popatrz, popróbuj może znajdziesz coś dla siebie. A jak nei programista to może dziedzina trochę pokrewna, analityk, skoro byłaś dobra z matematyki to na pewno sobie poradzisz, sporo firm ma teraz dział analityków. Albo tester, tu łatwiej zacząć. Wszystko wymaga dużo pracy, zwłaszcza na początku, ale warto.
__________________
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 12:27   #10
Kerka
Zadomowienie
 
Avatar Kerka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 492
Dot.: Zmieniamy branżę - wątek motywacyjny

Cytat:
Napisane przez Zefirkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam inspiracji (i motywacji). Branża w której pracuję (co za tym idzie moja firma) przeżywa obecnie kryzys i chociaż mam dobrą stała pracę zaczynam powoli rozglądać się za "planem B". Myślę za co by się tu złapać i jak ogarnąć temat.

Przede wszystkim zastanawiam się czy dam radę i czy nie jestem "za stara" na takie ekscesy. W tym roku kończę 30 lat. Obecnie jestem w zaawansowanej ciąży, więc mam nieco czasu na przemyślenie sprawy i chętnie podczas macierzyńskiego ogarnęłabym jakąś nową umiejętność/kwalifikacje. Wiadomo że z tak małym dzieckiem świata nie podbiję, ale ufam że chociaż zacznę.

Marzy mi się praca zdalna z domu lub DG.

Pozytywne przykłady poszukiwane. Przebranżowałyście się? Znalazłyście pracę w nowym zawodzie? Ile czasu Wam to zajęło?Może same otworzyłyście firmę? Jaki zwód wybrałyście a jaki porzuciłyście i dlaczego?

A może ktoś ta jak ja ma dopiero w w głowie nieśmiały plan co by tu ze sobą zrobić ?

Ja póki co rozważam naukę:
programowania
grafiki komputerowej
szycia
stylizacji paznokci

Rozstrzał jest niezły, wiem że muszę się na coś ukierunkować
Nie, nie jesteś za stara !!! twój wiek i dzidziuś bedzie dodatkową motywacją do poszerzenia kwalifikacji no i zarobienia dodatkowych pieniedzy
Programowanie to chyba jedna z najbardziej dochodowych branży, tak samo jak w przypadku grafiki, podstawowe lekcje i tutoriale znajdziesz w internecie. W przypadku szycia jest już potrzebna pewna kwota na start : maszyna..
Stylizacji sama się nauczyłam z filmików z yt i dzięki ćwiczeniom na koleżankach, teraz sobie czasami tak dorabiam, ale kokosów nie ma - bardzo duża konkurencja
Kerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 13:27:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.