Serum do twarzy- wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-26, 22:40   #91
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
bardzo fajny wątek....serum to mój ulubiony kosmetyk i używam litrami, a oto moje hity i kity:

b.dobre
Bielenda, Skin Clinic Profesional, Super Power Mezo Serum, Aktywne serum korygujące Anti-Age do cery mieszanej i tłustej, z niedoskonałościami
-trochę wygładziło, rozjaśniło, zmatowiło i pory zmniejszyło...jednym słowem super
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...um.html&next=1
Ja uwielbiam to serum, zużywam właśnie 3 opakowanie. Trzyma mat, trzyma skórę w dobrej kondycji.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Jeśli zgodnie z Twoimi przewidywaniami cery tłuste nie lubia się z migdałem, to rzeczywiście mój przypadek by się tu mieścił.
Nie lubię strzelać w ciemno, a póki co wśród serów własnie błąkam się w ciemności. Męczę się trochę z tą Orientaną i już bym chciała coś nowego, ale w krótkim czasie tyle kosmetyków mój portfel nie udźwignie. Bielenda byłaby jeszcze znośna cenowo.
Ja mam tłustą skórę (nie bardzo tłustą) i uwielbiam migdała, myślę jednakże, że serum bielendy jest dobre dla skóry w miarę zadbanej, bo jeśli skóra woła o pomstę do nieba, to to serum może nie pomóc, a nawet jeszcze bardziej zaszkodzi, rozjuszy tylko to co siedzi głęboko w porach, ale za tę cenę warto spróbować. Skład ma super, zawiera w sumie 10% kwasu migdałowego, laktobionowego i niacynamidu (w sumie). U mnie ono działa, czuję kwas po nałożeniu na skórę, szczypanie, ale po chwili znika, po miesiącu stosowania znacznie wygładziło mi pory, zniwelowało przebarwienia, skóra mi się po nim dobrze oczyszcza. Poza tym działa na skórę dojrzałą 30+, napina, fajnie ujędrnia. Generalnie uważam to serum za zjawisko roku 2015.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 11:29   #92
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

.
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2023-12-05 o 19:18
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 11:43   #93
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Jedynym efektem było wygładzenie i chętnie bym sobie jeszcze raz zafundowała taki peeling, ale dziś idę do dermatologa, więc nie chciałam za duzo robić na twarzy. Na razie będę więc musiała sobie odpuścić kwasy na własną rękę. gdyby nie to, to kupiłabym to serum, przekonałyście mnie
U mnie było podobnie po migdale 40%. Dla mnie to za mało, zwłaszcza że efekt krótkotrwały za cenę straszenia wyglądem przez tydzień. To się po prostu nie opłaca.
Ja już mam dosyć kwasów, z wiosną daję sobie spokój.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:01   #94
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
ale może moja cera potrzebuje większego stężenia + alko?
Absolutnie nie polecam większego stężenia przy alko Max 15%.

Ale racja, lepiej najpierw wysłuchać, co derma ma do powiedzenia
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 20:46   #95
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Jak obiecałam, tak wklejam skład tego serum ślimakowego bergamo:

Aqua, snail secretion filtrate (30,000ppm), glycerin, niacinamide, PEG-400, PEG-60 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, triethanolamine, carbomer, hydroxyethylcellulose, disodium EDTA, Allantoin, CI 14700, Fragrence, Trehalose, Lecithin
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 22:58   #96
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Absolutnie nie polecam większego stężenia przy alko Max 15%.

Ale racja, lepiej najpierw wysłuchać, co derma ma do powiedzenia
Juz wszystko wiem. Derma potwierdziła moje przypuszczenia, że trądzik mam z powodu innych problemów zdrowotnych, których jednak nie mogę wyleczyć, bo nie mogę iść na tak długie zwolnienie w pracy Jestem wściekła!
Tymczasem dostałam Duac, nałożyłam pierwszy raz wczoraj. Dr poleciła mi myć twarz Cetaphilem, ale ja rano użyłam mydła (węglowego), później tylko krem z filtrem i było ok. Wieczorem znów mydło i trochę z głupoty dałam Avę z wit C. Akurat wit C nie jest najlepszym pomysłem przy takich maściach, prawda? Bo zrobił mi się buraczek na twarzy Chcąc ukoić skórę połozyłam Alantan, ale nic to nie dało. Jak cera ochłonęła to zmyłam to i nałożyłam Orientanę, burak nadal jest ale schodzi
Chociaz nie wiem, czy to na pewno Ava, może to mydło węglowe?
Dr poleciła stosować krem chyba Biodermy, ale osobiście wolałabym serum, z tym że żadne aktualnie przeze mnie posiadane nie nadaje się na taki wzmożony okres dla mojej cery. Co sądzicie o Tołpie KLIK? Będzie łagodzić i nawilżać? Kilka osób pisało o podrażnieniach...

Cytat:
Aqua, Saccharide Isomerate, Betaine, Coco-Caprylate, Glycerin, Hydrox-yethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Peat Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Parfum, Sodium Citrate, Glyceryl Caprylate, Sodium Phytate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Citric Acid.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 23:58   #97
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Jak obiecałam, tak wklejam skład tego serum ślimakowego bergamo:

Aqua, snail secretion filtrate (30,000ppm), glycerin, niacinamide, PEG-400, PEG-60 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, triethanolamine, carbomer, hydroxyethylcellulose, disodium EDTA, Allantoin, CI 14700, Fragrence, Trehalose, Lecithin
OMG- chyba jednak nie dla mnie ; dzięki
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 10:01   #98
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Juz wszystko wiem. Derma potwierdziła moje przypuszczenia, że trądzik mam z powodu innych problemów zdrowotnych, których jednak nie mogę wyleczyć, bo nie mogę iść na tak długie zwolnienie w pracy Jestem wściekła!
Tymczasem dostałam Duac, nałożyłam pierwszy raz wczoraj. Dr poleciła mi myć twarz Cetaphilem, ale ja rano użyłam mydła (węglowego), później tylko krem z filtrem i było ok. Wieczorem znów mydło i trochę z głupoty dałam Avę z wit C. Akurat wit C nie jest najlepszym pomysłem przy takich maściach, prawda? Bo zrobił mi się buraczek na twarzy Chcąc ukoić skórę połozyłam Alantan, ale nic to nie dało. Jak cera ochłonęła to zmyłam to i nałożyłam Orientanę, burak nadal jest ale schodzi
Chociaz nie wiem, czy to na pewno Ava, może to mydło węglowe?
Dr poleciła stosować krem chyba Biodermy, ale osobiście wolałabym serum, z tym że żadne aktualnie przeze mnie posiadane nie nadaje się na taki wzmożony okres dla mojej cery. Co sądzicie o Tołpie KLIK? Będzie łagodzić i nawilżać? Kilka osób pisało o podrażnieniach...
Łagodzić będą sera z kwasem traneksamowym i EGF z DermoPharmy - je bym poleciła w pierwszej kolejności.
W drugiej Skin Up Verony, gdzie masz składniki wzmacniające płaszcz ochronny skóry, nawilżające i przeciwzapalne

Aqua, Isohexadecane, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Acetyl Octapeptide-3, Caprylyl Glycol, Biosaccharide Gum-1, Argania Spinosa Callus Culture Extract, Isomalt, Lecithin, Sodium Benzoate, Sorbitol, Dihydroxy Methylchromone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Polyacrylate 13, Potyisobutene, Polysorbate-20, Caprylhydroxamic Acid, Ethythexyglycerin, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Diethylhexyl Syringylidemalonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum, Disodium EDTA, Mica, Cl 77891, Cl 17200

Moja skóra tęskni za tym serum, planuję kupić ze 3 flaszki na zapas, bo teraz kombinuję z lepszymi i gorszymi skutkami z tym, co jest w niemieckich drogeriach. Z przewagą tych gorszych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 11:27   #99
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Moja cera: przesuszająca się, z bliznami po trądziku, rozszerzone pory, 33 lata.

Oczekuję:
-nawilżenia
-lekkości
-działania przeciwstarzeniowego
-rozjaśnienia przebarwień na policzkach

Używałam (kolejność alfabetyczna)

-Alterra serum z orchideą KLIK
-Bioliq serum rewitalizujące KLIK
-Clarins Vital Light Serum KLIK
-Clinique Repairwear, Laser Focus Smooths Restores Corrects KLIK

Tylko Clarins coś zrobił na dłuższą metę z moją cerą pozytywnego, bo moje policzki się wygładziły, nie widać tak śladów (wręcz kraterów) po trądziku.
Alterrę zużyłam tak szybko, że nie zdążyła zadziałać, a Bioliq trochę mnie pozapychał.

Obecnie zużywam L’Oreal Paris, Nutri - Gold (z tymże ja mam na opakowaniu info, że to do cery normalnej i mieszanej, nie suchej) KLIK i o nim jeszcze się wypowiadać nie będę
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 11:38   #100
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Juz wszystko wiem. Derma potwierdziła moje przypuszczenia, że trądzik mam z powodu innych problemów zdrowotnych, których jednak nie mogę wyleczyć, bo nie mogę iść na tak długie zwolnienie w pracy Jestem wściekła!
Tymczasem dostałam Duac, nałożyłam pierwszy raz wczoraj. Dr poleciła mi myć twarz Cetaphilem, ale ja rano użyłam mydła (węglowego), później tylko krem z filtrem i było ok. Wieczorem znów mydło i trochę z głupoty dałam Avę z wit C. Akurat wit C nie jest najlepszym pomysłem przy takich maściach, prawda? Bo zrobił mi się buraczek na twarzy Chcąc ukoić skórę połozyłam Alantan, ale nic to nie dało. Jak cera ochłonęła to zmyłam to i nałożyłam Orientanę, burak nadal jest ale schodzi
Chociaz nie wiem, czy to na pewno Ava, może to mydło węglowe?
Dr poleciła stosować krem chyba Biodermy, ale osobiście wolałabym serum, z tym że żadne aktualnie przeze mnie posiadane nie nadaje się na taki wzmożony okres dla mojej cery. Co sądzicie o Tołpie KLIK? Będzie łagodzić i nawilżać? Kilka osób pisało o podrażnieniach...
Może być mydło węglowe, mocno czyści i może podrażniać, a akurat w Avie ta wit. C to forma niedrażniąca, więc nie wiem.

Ta Tołpa wygląda nieźle, nie widzę w sumie niczego, co mogłoby powodować szczypanie, ale może te kwasy na końcu składu??

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Moja cera: przesuszająca się, z bliznami po trądziku, rozszerzone pory, 33 lata.

Oczekuję:
-nawilżenia
-lekkości
-działania przeciwstarzeniowego
-rozjaśnienia przebarwień na policzkach

Używałam (kolejność alfabetyczna)

-Alterra serum z orchideą KLIK
-Bioliq serum rewitalizujące KLIK
-Clarins Vital Light Serum KLIK
-Clinique Repairwear, Laser Focus Smooths Restores Corrects KLIK

Tylko Clarins coś zrobił na dłuższą metę z moją cerą pozytywnego, bo moje policzki się wygładziły, nie widać tak śladów (wręcz kraterów) po trądziku.
Alterrę zużyłam tak szybko, że nie zdążyła zadziałać, a Bioliq trochę mnie pozapychał.

Obecnie zużywam L’Oreal Paris, Nutri - Gold (z tymże ja mam na opakowaniu info, że to do cery normalnej i mieszanej, nie suchej) KLIK i o nim jeszcze się wypowiadać nie będę
Może wypróbuj serum Bielendy o którym pisałyśmy kilka postów wyżej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 13:00   #101
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54728311]OMG- chyba jednak nie dla mnie ; dzięki[/QUOTE]

Chodzi o resztę składu? Mnie to aż tak nie przeszkadza. Np. te sera od dermo pharm też są częściowo nieciekawe, ale mają np. fajne składniki, więc ich nie skreślam z użycia.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 17:51   #102
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Chodzi o resztę składu? Mnie to aż tak nie przeszkadza. Np. te sera od dermo pharm też są częściowo nieciekawe, ale mają np. fajne składniki, więc ich nie skreślam z użycia.
- odzwyczaiłam się już od takich składów, od kiedy przeszłam na naturę, czyli jakieś 5 lat z okładem już będzie i dobrze mi z tym
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:23   #103
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54771706]- odzwyczaiłam się już od takich składów, od kiedy przeszłam na naturę, czyli jakieś 5 lat z okładem już będzie i dobrze mi z tym [/QUOTE]

No jasne. Zasada jest taka, by korzystać z tego, co dobrze wpływa i zadowala.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:55   #104
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Najnowsza recenzja Serum z Wit. C Orientany: Klik
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 17:59   #105
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najnowsza recenzja Serum z Wit. C Orientany: Klik

szkoda, bo ostrzyłam sobie na nie zęby;/
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:05   #106
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najnowsza recenzja Serum z Wit. C Orientany: Klik

Czyli Orientana nie dla mnie, zwłaszcza przy moim przeczuleniu na lepkość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:19   #107
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Wielka szkoda, bo to byłby pierwszy naturalny kosmetyk z kwasem askorbinowym jako substancją główną, bez emulgatorów i olejów, dostępny w Polsce i za przyzwoite pieniądze. Dla kogo producenci robią takie kosmetyki, pytam się?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:40   #108
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wielka szkoda, bo to byłby pierwszy naturalny kosmetyk z kwasem askorbinowym jako substancją główną, bez emulgatorów i olejów, dostępny w Polsce i za przyzwoite pieniądze. Dla kogo producenci robią takie kosmetyki, pytam się?
Mało który kosmetyk zachowuje się u każdego tak samo, więc jest możliwość, że komuś może podpasować. W komentarzach pojawia się jakaś jedna zadowolona użytkowniczka, która nie odczuła tych negatywów opisanych na blogu.
To tak samo jak z peelingiem Iwostin Re-Liftin. Na KWC ja i Danusiaes krytykowałyśmy go za podobne rzeczy, ale dwie inne recenzje są od zadowolonych wizażanek, którym się nie lepiło, ani nie podrażniało. Wszystkim nie dogodzisz
Ty miałaś ochotę kiedyś na ten peeling, myślisz jeszcze o nim?


Tymczasem ja rozglądam się po droższych serach, bo widzę, że w półce cenowej do 20 euro raczej nie dla siebie nie znajdę. Obmacałam i przetestowałam na szyi Declare Anti-Irritations Serum KLIK i chyba je kupię. Skład

AQUA [WATER], BUTYLENE GLYCOL, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SACCHARIDE ISOMERATE, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, BISABOLOL, ECTOIN, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT [CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT], CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, GLYCERYL CAPRATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, RUSCUS ACULEATUS EXTRACT [RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT], HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, ESCIN, C14-22 ALCOHOLS, CARBOMER, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 LAURATE, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, TOCOPHEROL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, PARFUM [FRAGRANCE], PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, CI 16 035 [Red 40]


Cena 48 euro za 50 ml.

Potrzebuję czegoś łagodzącego i jednak z emolientem (tutaj: Propylheptyl Caprylate), bo całkiem wodne sera nie są w tym momencie dla mnie, a przynajmniej nie solo.

Ewentualnie jest jeszcze tej samej marki Hydro Boost Duo Care Fluid, na podobnej bazie glikolowo - emolientowej, ale z innymi składnikami aktywnymi KLIK
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 21:31   #109
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Miałam z tej firmy serum SOS z linii SkiNatura http://www.declare.pl/products,1,20,...SOS_Serum.html, kupione za jakieś grosze na wyprzedaży w TK Maxx i nawet miło go wspominam, bo fajnie nawilżało, a wyciąg z kasztanowca trzymał w ryzach moje naczynka; był to jednak chyba jednorazowy zakup, bo teraz go już tam nie widzę, a ceny regularne to mają trochę zaporowe w tej firmie...
Było jednak leciutkie, z tych wodnych, szybko wchłaniających się- na lato pod make up w sam raz Mam teraz podobne od Jeffrey James Botanicals The Firm i The Serum, też z TK Maxx
Edit. Teraz doczytałam w recenzji KWC, że jednak nie u wszystkich się sprawdza to serum SOS, pomimo, że ma fajny skład..., jak wszystko zresztą- w zależności od konkretnych, indywidualnych potrzeb skóry

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-02-01 o 22:38
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 21:55   #110
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najnowsza recenzja Serum z Wit. C Orientany: Klik
Czytając miałam wrażenie, jakby pisała o serum z miodem i propolisem. Czyli oba sera od Orientany są, że tak łagodnie ujmę, słabe.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 07:09   #111
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mało który kosmetyk zachowuje się u każdego tak samo, więc jest możliwość, że komuś może podpasować. W komentarzach pojawia się jakaś jedna zadowolona użytkowniczka, która nie odczuła tych negatywów opisanych na blogu.
To tak samo jak z peelingiem Iwostin Re-Liftin. Na KWC ja i Danusiaes krytykowałyśmy go za podobne rzeczy, ale dwie inne recenzje są od zadowolonych wizażanek, którym się nie lepiło, ani nie podrażniało. Wszystkim nie dogodzisz
Ty miałaś ochotę kiedyś na ten peeling, myślisz jeszcze o nim?


Tymczasem ja rozglądam się po droższych serach, bo widzę, że w półce cenowej do 20 euro raczej nie dla siebie nie znajdę. Obmacałam i przetestowałam na szyi Declare Anti-Irritations Serum KLIK i chyba je kupię. Skład

AQUA [WATER], BUTYLENE GLYCOL, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SACCHARIDE ISOMERATE, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, BISABOLOL, ECTOIN, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT [CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT], CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, GLYCERYL CAPRATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, RUSCUS ACULEATUS EXTRACT [RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT], HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, ESCIN, C14-22 ALCOHOLS, CARBOMER, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 LAURATE, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, TOCOPHEROL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, PARFUM [FRAGRANCE], PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, CI 16 035 [Red 40]


Cena 48 euro za 50 ml.

Potrzebuję czegoś łagodzącego i jednak z emolientem (tutaj: Propylheptyl Caprylate), bo całkiem wodne sera nie są w tym momencie dla mnie, a przynajmniej nie solo.

Ewentualnie jest jeszcze tej samej marki Hydro Boost Duo Care Fluid, na podobnej bazie glikolowo - emolientowej, ale z innymi składnikami aktywnymi KLIK
Akurat ta blogerka dość często chwali rzeczy, które mnie by pozapychały po 2 użyciach, więc skoro pisze, że serum jest beznadziejne, to nawet nie będę sprawdzać na sobie, chociaż możliwe, że u mnie akurat by się mogło sprawdzić, tylko szkoda kasy na ewentualny bubel i jeszcze opinia Katarzyny o wersji z miodem taka sama, no i te intensywne zapachy.

Teraz mam zgryz, bo nie wiem czy połasić się na ich krem pod oczy z rozmarynem.

To pierwsze Serum Declare wygląda mi na bardziej łagodzące.

Co do Re-Liftinu, chciałabym przetestować, ale szczerze mówiąc ostatnio się zrobiłam chytra baba i trzymam się sprawdzonych rzeczy. Używam na razie zielonej Bielendy, bo póki co świetnie mi się sprawdza.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Czytając miałam wrażenie, jakby pisała o serum z miodem i propolisem. Czyli oba sera od Orientany są, że tak łagodnie ujmę, słabe.
Niestety
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-02-02 o 07:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 13:54   #112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54954936]Miałam z tej firmy serum SOS z linii SkiNatura http://www.declare.pl/products,1,20,...SOS_Serum.html, kupione za jakieś grosze na wyprzedaży w TK Maxx i nawet miło go wspominam, bo fajnie nawilżało, a wyciąg z kasztanowca trzymał w ryzach moje naczynka; był to jednak chyba jednorazowy zakup, bo teraz go już tam nie widzę, a ceny regularne to mają trochę zaporowe w tej firmie...
Było jednak leciutkie, z tych wodnych, szybko wchłaniających się- na lato pod make up w sam raz Mam teraz podobne od Jeffrey James Botanicals The Firm i The Serum, też z TK Maxx
Edit. Teraz doczytałam w recenzji KWC, że jednak nie u wszystkich się sprawdza to serum SOS, pomimo, że ma fajny skład..., jak wszystko zresztą- w zależności od konkretnych, indywidualnych potrzeb skóry [/QUOTE]

Miałam to serum z TkMaxxa właśnie i zaliczam do nieudanych. Używałam wtedy migdała w większych stężeniach i nie radziło sobie nawet w 1/4 tak jak serum z EGF DermoPharmy, no i było dość lepkie (inni mogli by nie zauważyć). Takie nic.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Akurat ta blogerka dość często chwali rzeczy, które mnie by pozapychały po 2 użyciach, więc skoro pisze, że serum jest beznadziejne, to nawet nie będę sprawdzać na sobie, chociaż możliwe, że u mnie akurat by się mogło sprawdzić, tylko szkoda kasy na ewentualny bubel i jeszcze opinia Katarzyny o wersji z miodem taka sama, no i te intensywne zapachy.
Mam ich olejek do twarzy drzewo sandałowe i kurkuma, stosuję czasem do masażu szyi i podbródka (miałam niby codziennie). Zapach mi się podoba, ale z czasem robi się bardzo męczący, zbyt intensywny. Gdyby sobie popachniał chwilę i słabł albo znikał, to byłoby dobrze, ale niestety trzyma się długo.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To pierwsze Serum Declare wygląda mi na bardziej łagodzące.
Ja się właśnie teraz stosuję do deklaracji producentów i w przypadku tych ser wszystko by się zgadzało. Ten Hydro Bost to mogłabym ewentualnie kupić, jak porzucę kwasy, o ile przejdzie mi wtedy nadwrażliwość, a na to gwarancji nie ma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 18:12   #113
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Wprawdzie nie serum, ale od 3 tygodni jestem posiadaczką płynu do mycia twarzy i mleczka 10% glyskincare. Zacne

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do Re-Liftinu, chciałabym przetestować, ale szczerze mówiąc ostatnio się zrobiłam chytra baba i trzymam się sprawdzonych rzeczy.
Jak nadal chcesz testować, to napisz mi PW, mam z 1 cm, otwarte 18 października 2015r
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:06   #114
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54954936]Miałam z tej firmy serum SOS z linii SkiNatura http://www.declare.pl/products,1,20,...SOS_Serum.html, kupione za jakieś grosze na wyprzedaży w TK Maxx i nawet miło go wspominam, bo fajnie nawilżało, a wyciąg z kasztanowca trzymał w ryzach moje naczynka; był to jednak chyba jednorazowy zakup, bo teraz go już tam nie widzę, a ceny regularne to mają trochę zaporowe w tej firmie...
Było jednak leciutkie, z tych wodnych, szybko wchłaniających się- na lato pod make up w sam raz Mam teraz podobne od Jeffrey James Botanicals The Firm i The Serum, też z TK Maxx
Edit. Teraz doczytałam w recenzji KWC, że jednak nie u wszystkich się sprawdza to serum SOS, pomimo, że ma fajny skład..., jak wszystko zresztą- w zależności od konkretnych, indywidualnych potrzeb skóry [/QUOTE]

też miałam/mam to serum...fajnie łagodzi podrażnienia po retinolu
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 11:44   #115
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Już 2 tygodnie używam serum ślimakowe bergamo. Jest dobre, dość nawilża skórę, nie lepi się, szybko się wchłania. Może mogłoby lepiej nawilżać, ale ostatnio moja cera źle reaguje na kwasy i bywa dość często ściągnięta i podrażniona, więc niejako rozumiem niedostatki tego kosmetyku.
Przerzucam się więc na tryb małych stężeń, 20 i 30% są zbyt upierdliwe w używaniu.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2016-02-07 o 11:53
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 13:42   #116
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Kupiłam nowe serum z Marion http://www.aptekagemini.pl/marion-aq...-tw-200ml.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 00:13   #117
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
I jak? Używałaś już?
A dokładny skład mogłabyś wkleić
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 07:21   #118
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jak nadal chcesz testować, to napisz mi PW, mam z 1 cm, otwarte 18 października 2015r
Dziękuję za przesyłkę Niebawem testy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 19:39   #119
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Odkryłam, że Ava z wit C odpowiada za podkreślanie suchych skórek Robi mi na twarzy taką skorupke, która osiada właśnie na skórkach, mimo że dodałam aloes. Od dziś Ava pełni rolę balsamu do ciała.

Teraz planuję wrócić do Orientany, może trochę ulepszę skład i jakoś zużyję

Złuszczam się Duac-iem, mam teraz na policzkach prawdziwą suszę. Duac stosuję co drugi dzień. Myślicie, że w te dni, w które go nie stosuję mogę robić peeling enzymatyczny, żeby rozpuścić te suche skórki? Czy to za dużo oddziaływania na skórę?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 19:58   #120
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Odkryłam, że Ava z wit C odpowiada za podkreślanie suchych skórek Robi mi na twarzy taką skorupke, która osiada właśnie na skórkach, mimo że dodałam aloes. Od dziś Ava pełni rolę balsamu do ciała.

Teraz planuję wrócić do Orientany, może trochę ulepszę skład i jakoś zużyję

Złuszczam się Duac-iem, mam teraz na policzkach prawdziwą suszę. Duac stosuję co drugi dzień. Myślicie, że w te dni, w które go nie stosuję mogę robić peeling enzymatyczny, żeby rozpuścić te suche skórki? Czy to za dużo oddziaływania na skórę?
Za dużo. Ja bym postawiła na solidne zmiękczanie i okluzję, tak żeby same szybciej złaziły przy myciu twarzy.

Po tygodniu z Anti-Irritations Serum Declare jestem zachwycona. Jest skuteczne i przemiłe w stosowaniu. W dużej części niweluje podrażnienia i nadwrażliwość po kwasach. Nawet po toniku z granatem Dr Schellera już mnie nie piecze, ale niestety burak wychodzi, więc po prostu go wyrzucę, bo nie zamierzam paradować z czerwoną facjatą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-22 18:44:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.