Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-01, 08:04   #4561
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja mam rozszerzone pory tylko z rana jak sie obudze. Zawsze jest mi wtedy mega goraco i tluszcz po mnie splywa.
Po mnie też rano tłuszcz spływa, choć nie zawsze, ale nigdy nie obserwowałam tego pod kątem kosmetyku, który używam, więc ciężko mi to stwierdzić. Ja z kolei mam przez cały dzień pory rozszerzone - takie same z rana, w ciągu dnia i wieczorem.
Pozwolę sobie załączyć zdjęcia moich policzków, żeby może było bardziej jasne co mam na myśli Niewidoczne chyba tu są mimiczne zmarszczki wokół oczu. Na czole mam to samo + jak się okazało też jakieś mimiczne zmarszczki (mam 24 lata). A z kolei na nosie wszystkie pory mam zapchane - jest usiany czarnymi kropkami, małymi, ale za to cały mój wielki nochal jest w "groszki" Zdjęcia robione dziś rano, jak wstałam i wytarłam się trochę z tego "tłuszczu" Nie widać na nich niestety dokładnie nierównej powierzchni skóry - jak byłam młodsza to razem z dermatologami walczyłam z mocnym trądzikiem - wywalczyłam, uspokoiło się, pojawiają się jakieś rzeczy czasami, ale ślady pozostały (głównie czerwone plamki (blizny potrądzikowe?), i takie lekko brązowe - chyba, że to piegi, ale nigdy ich nie miałam, zresztą one i tak nikną trochę przy moich porach).

Chciałabym, żeby mi ten kremik (ten, albo inny specyfik) te pory zmniejszył. Wiem, że to trudna walka, nie każdemu się udaje, ale znalazłam wczoraj bloga, gdzie dziewczyna pokazywała zdjęcie policzków i okolic nosa zrobione przed kuracją i po kuracji (akurat acnedermem o ile się nie mylę) - i to co zobaczyłam przeszło moje oczekiwania Nie było widać dziur! Tak więc wierzę, że da się z tym powalczyć i marzę sobie, że może kiedyś osiągnę taki efekt, albo troszkę słabszy, ale jednak

Ale się rozpisałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg policzek1.jpg (27,3 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg policzek22.jpg (24,2 KB, 62 załadowań)
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 17:05   #4562
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość

Chciałabym, żeby mi ten kremik (ten, albo inny specyfik) te pory zmniejszył. Wiem, że to trudna walka, nie każdemu się udaje, ale znalazłam wczoraj bloga, gdzie dziewczyna pokazywała zdjęcie policzków i okolic nosa zrobione przed kuracją i po kuracji (akurat acnedermem o ile się nie mylę) - i to co zobaczyłam przeszło moje oczekiwania Nie było widać dziur! Tak więc wierzę, że da się z tym powalczyć i marzę sobie, że może kiedyś osiągnę taki efekt, albo troszkę słabszy, ale jednak

Ale się rozpisałam
Poka tego bloga
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 18:21   #4563
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Poka tego bloga
Nie jestem pewna czy mogę tu takie linki zamieszczać, ale proszę - poniżej link do tego wpisu, pod koniec są zdjęcia porównawcze. Cera nie była jakaś mega brzydka, ale uważam, że efekt super
http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 18:41   #4564
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Po mnie też rano tłuszcz spływa, choć nie zawsze, ale nigdy nie obserwowałam tego pod kątem kosmetyku, który używam, więc ciężko mi to stwierdzić. Ja z kolei mam przez cały dzień pory rozszerzone - takie same z rana, w ciągu dnia i wieczorem.
Pozwolę sobie załączyć zdjęcia moich policzków, żeby może było bardziej jasne co mam na myśli Niewidoczne chyba tu są mimiczne zmarszczki wokół oczu. Na czole mam to samo + jak się okazało też jakieś mimiczne zmarszczki (mam 24 lata). A z kolei na nosie wszystkie pory mam zapchane - jest usiany czarnymi kropkami, małymi, ale za to cały mój wielki nochal jest w "groszki" Zdjęcia robione dziś rano, jak wstałam i wytarłam się trochę z tego "tłuszczu" Nie widać na nich niestety dokładnie nierównej powierzchni skóry - jak byłam młodsza to razem z dermatologami walczyłam z mocnym trądzikiem - wywalczyłam, uspokoiło się, pojawiają się jakieś rzeczy czasami, ale ślady pozostały (głównie czerwone plamki (blizny potrądzikowe?), i takie lekko brązowe - chyba, że to piegi, ale nigdy ich nie miałam, zresztą one i tak nikną trochę przy moich porach).

Chciałabym, żeby mi ten kremik (ten, albo inny specyfik) te pory zmniejszył. Wiem, że to trudna walka, nie każdemu się udaje, ale znalazłam wczoraj bloga, gdzie dziewczyna pokazywała zdjęcie policzków i okolic nosa zrobione przed kuracją i po kuracji (akurat acnedermem o ile się nie mylę) - i to co zobaczyłam przeszło moje oczekiwania Nie było widać dziur! Tak więc wierzę, że da się z tym powalczyć i marzę sobie, że może kiedyś osiągnę taki efekt, albo troszkę słabszy, ale jednak

Ale się rozpisałam
Ja az takich nie mam. Moja twarz jest w ogole dziwna, prawa strona to jakis koszmar, a lewa taka gladka etc.
Powiem Ci szczerze, ze mnie jakies tam pory czy kilka wagrow nie strasza i juz nawet nie zwracam az tak na nie uwagi, po tym jak walczylam z tradzikiem i tymi wstretnymi podskornymi golami wielkosci grochu. To taki wagier czy por to nie robi wrazenia.
Najbardziej ciesze sie, ze zwalczylam to sama bez zadnych derm i lekow.

Wiesz co napisz jaka jest Twoja rutyna w pielegnacji? Jak oczyszczasz skore

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy mogę tu takie linki zamieszczać, ale proszę - poniżej link do tego wpisu, pod koniec są zdjęcia porównawcze. Cera nie była jakaś mega brzydka, ale uważam, że efekt super
http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html
Wow! Ten krem naprawde dziala.Zmiana jest mega widoczna
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 19:01   #4565
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, ze mnie jakies tam pory czy kilka wagrow nie strasza i juz nawet nie zwracam az tak na nie uwagi, po tym jak walczylam z tradzikiem i tymi wstretnymi podskornymi golami wielkosci grochu. To taki wagier czy por to nie robi wrazenia.
Doskonale rozumiem, sama jak się pozbyłam swojego problemu lata temu to stwierdziłam, że nic inne mi nie przeszkadza ale tak sobie myślę, że jak zadbam odpowiednio o cerę, to może będzie lepiej a może przestanę się świecić

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wow! Ten krem naprawde dziala.Zmiana jest mega widoczna
Również jestem pod ogromnym wrażeniem!

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wiesz co napisz jaka jest Twoja rutyna w pielegnacji? Jak oczyszczasz skore
To bardzo trudne pytanie. Moja pielęgnacja polega teraz głównie na skończeniu tego co mam na półce i wyczekiwaniu na przypływ gotówki, w celu zakupu czegoś naturalnego, a nie drogeryjnego.
Jakoś w sierpniu zaczęłam stosować wieczorem OCM (olejek rycynowy i oliwka hipp), z kolei rano micel z Biodermy (ten różowy). OCM było zupełnie obojętne dla mojej skóry, a nawet bardziej na nie - na żuchwie pojawiały mi się grube, podskórne gule, które strasznie długo schodziły . Więc jak tylko skończyłam mieszankę to zaprzestałam korzystać z OCM (czyli jakiś miesiąc temu). (stosowałam wtedy krem do twarzy nawilżająco - rozświetlający z Sorai z serii minerały i witaminy, bo fajnie mnie nawilżał, ale nie był za ciężki, bardzo go sobie chwaliłam).
Jak skończyłam z OCM, z braku pieniędzy poszłam do Rossmanna i zakupiłam sobie stosunkowo niedrogie produkty, i jednocześnie takie, których nie miałam, z nadzieją, że może coś innego podziała :P Tak więc obecnie jestem w połowie żelu do mycia twarzy z Nivei Visage dla cery mieszanej i tłustej (taki z granulkami) (zdaję sobie sprawę z tego co kupiłam, mój błąd), tonik bezalkoholowy Soraya Kolagen i Elastyka no i do demakijażu i rano ciągle micel Biodermy. Od tego czasu maziałam się zakupionym na mazidłach serum z witaminą C i olejem jeżynowym.

Generalnie - nic się nie dzieje. Pory od lat takie same, pryszczy ani mniej, ani więcej - ani w jedną stronę, ani w drugą. Obecne oczyszczanie jest o tyle lepsze od OCM, że nie mam tych dziwnych gul. Poza tym - nic się nie dzieje.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 01:27   #4566
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

colacoca O! A ja wlasnie chcialam Tobie OCM sprzedac
Mysle, ze byc moze cos w tej oliwce hipp Tobie nie pasowalo. Ja tez dawalam OCM dwie szanse. Sprobuj z jakims jednym olejem i rycyna. Jesli nie to kup nastepnym razem takie mydlo co to sie zwie Alepp
Albo moze olejek myjacy z BU taki z drzewkiem herbacianym
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 06:34   #4567
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiem, że poleca się stosować jeden olej w OCM, ale żadnego nie mam i nie mam też pieniążków, żeby sobie popróbować w ten sposób niestety
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
colacocaAlbo moze olejek myjacy z BU taki z drzewkiem herbacianym
Taki jest właśnie plan! Zastanawiam się nad pomarańczą albo drzewkiem, ale ze wszystkich rzeczy, które planuję zakupić, pewniakiem jest olejek myjący z BU nad niektórymi się jeszcze zastanawiam
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 09:20   #4568
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-02 o 09:27
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 09:40   #4569
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Uważam, że dobrze, że napisałaś! Myślę, że wiele dziewczyn takich jak ja, dopiero zaczynających chętnie chłonie doświadczenie tych, które już trochę powalczyły Ja przynajmniej jestem na tak! Oby więcej takich postów

Jeśli jesteś chętna żeby odpowiadać na pytania to ja się na razie zapytam: czy jakbym miała pytania co do konkretnych kosmetyków używanych przez Ciebie - to mogę napisać do Ciebie PW? Nie chcę zaśmiecać wątku takimi drobiazgami, powinny być tu ogólne rady, ogólne pytania i odpowiedzi inaczej zrobi się bałagan, a ja, szukając różnych informacji na forum, czasami musiałam się przekopać przez kilkanaście albo kilkadziesiąt stron jakiegoś wątku, bo trochę zboczył z tematu - wiem, że to jest męczące
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:08   #4570
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przy retinoidach i wrażliwej skórze peeling?a i jeszcze atrederm bez przyzwyczajania skóry wrażliwej?przy chorobie?zatkało mnie

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2012-11-02 o 10:10
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:16   #4571
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy mogę tu takie linki zamieszczać, ale proszę - poniżej link do tego wpisu, pod koniec są zdjęcia porównawcze. Cera nie była jakaś mega brzydka, ale uważam, że efekt super
http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html
Faktycznie różnica
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 10:26   #4572
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-02 o 10:53
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 16:40   #4573
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie robię min, ani nie jestem niemiła-powątpiewałamm w sens na podstawie tego co napisałaś wcześniej-z tamtego cytowanego postu wynikało, że Atrederm i peling stosujesz równoczesnie, nie napisałas nic o wczesniejszych doswiadczeniach z kwasami czy retinoidami, nie napisałaś rownież nic o rodzaju skóry. Zgadza się, można wiele ale umiejętnie. Teraz jak się rozpisałaś ma to sens, chociaż hardkorem dla mnie jest kontrolowane poparzenie skory...ale to dla mnie. A i oczywiscie Atrederm to nie jest kwas, tylko retinoid
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 16:48   #4574
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:03   #4575
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Wiem, że poleca się stosować jeden olej w OCM, ale żadnego nie mam i nie mam też pieniążków, żeby sobie popróbować w ten sposób niestety
Rozumiem

Cytat:
Taki jest właśnie plan! Zastanawiam się nad pomarańczą albo drzewkiem, ale ze wszystkich rzeczy, które planuję zakupić, pewniakiem jest olejek myjący z BU nad niektórymi się jeszcze zastanawiam
Tak tak. Pisalas Ja bym z drzewkiem wybrala bo ma swietne wlasciwosci antybakteryjne. Moglabys jeszcze zakupic solo taki olejek- tylko musi byc jakis dobry. Ja dzieki niemu miedzy innymi wyleczylam moj tradzik. Smarowalam wszedzie, nie tylko punktowo tam gdzie mialam jakies pryszcze.
Nawet ostatnio mi znow zaczely sie jakies dwie cysty pokazywac to nalozylam ten olejek i od razu na drugi dzien ogasly.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma to jak wziac sprawy w swoje rece
Tez tak zrobilam. Jedno wiem, ze nasze cysty co jakis czas beda nas odwiedzac

Wczoraj szukalam info o czyms na YT i przypadkiem natrafilam na filmik jakiejs laski jak pokazywala swietna maske na tradzik, ktora ona stosuje. Maske robi z tego http://en.wikipedia.org/wiki/Turmeric tj. ostryżu długiego. Poczytalam troche o tym i rzeczywiscie to moze dzialac. Mowila ona, ze dodaje mala lyzeczke tego tez do cieplego mleka i wypija przed snem
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:11   #4576
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie stosowalam Atredermu na swojej twarzy, ale inny retinoid Zorac też mi się wydawało, że jest lagodny na początku, ale jak mi sieknął w 3 tygodniu to nawet muśnięcie twarzy ręką było bolesne...Plus, że dzięki niemu odkrylam oleje, tylko one lagodziły-nawet Babydream i wazelina mi wypadły
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:18   #4577
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-02 o 17:37
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:23   #4578
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tojest take przyprawa. Kurkuma
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:28   #4579
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Sprobuj z retinoidami mooją sprawdzoną wersję-raz na tydzień przez 2 tygodnie. Potem co 4 dzień, potem co 3 a potem 2 dni pod rząd i 3 dni przerwy. Jest taki blog Kosmetolog-tam dziewczyna robi to kontrolowane poparzenie, ale o ile dobrze zrozumiałam to odradza ten sposób, zna retinoidy z pracy i wyksztalcenia oraz ma zaprzyjaźnionego dermatologa i przede wszystkim hardkorowo to ona luszczy ciało a nie twarz...Tak to mozna robić. W innych sytuacjach ja bym się bala...Retinoidy nie współpracują z większoscią przyjmowanych lekow. Kiedyś najostrzejsze luszczenie pozoracowe mialam w trakcie zwyklego przeziebienia-na nosie skóra zeszła mi makabrycznie, zaczęlo się wydzielać osocze /nos notorycznie podrażnialam chusteczkami higienicznymi/ plynęly mi lzy więc tam, gdzie płynęły tez mialam mocne zluszczenie.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 17:39   #4580
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:55   #4581
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
bo kurkumy daje sie malutenko, tak samo jak imbirubodajze induskie sposoby-ja odkryłam dzieki urodowym filmikom na youtubie Rosjanek
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:05   #4582
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
bo kurkumy daje sie malutenko, tak samo jak imbirubodajze induskie sposoby-ja odkryłam dzieki urodowym filmikom na youtubie Rosjanek
hinduskie. Ta laska tez wlasnie Hinduska jest.
Sa nawet takie tabletki z wyciagiem z tego i krople- ekstrakty.
To jest swietne na watrobe i dziala antybakteryjnie. Ona to mieszala z mlekiem i jakas maka,ale nie pamietam z jaka bo tych rodzajow mak w USA jest tyle, ze nie jestem w stanie tego spamietac
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:21   #4583
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 19:29   #4584
murivel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Początkującą :)

Witam

Jak możecie zauważyć jestem całkowitą nowicjuszką zarówno na Wizaż jak i w zabawie z biochemią.

Od tygodnia czytam posty, wpisy i oprócz tego że się trochę pogubiłam to muszę przyznać iż widza kobietek jest NIEWIARYGODNA .
Wiem iż wielokrotnie już doradzałyście dziewczyną z moimi problemami lecz bardzo proszę o tę drobną grzeczność i o ocenę zestawu jaki zamierzam zakupić na BU.

A więc:
Cerę mam mieszaną z okropnie przetłuszczającą się strefą T, pory tak rozszerzone że bez problemu ptaszki mogą wić tam sobie gniazdka , mam pełno przebarwień na twarzy i nadal ( choć mam 30)problemy trądzikowe.

Z Bu chciałabym zakupić
- olejek myjący pomarańczowy
- hydrolaty : oczarowy i z neroli
- żel hialuronowy
- olej tamanu i arganowy
- kwasik BHA + AHA
- serum z witaminą C
uffff to wszystko, będę wdzięczna za wszelkie rady oraz korekcję listy.

Z góry baaaaardzo dziękuję Wam wszystkim
murivel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:59   #4585
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ta laska to pila z cieplym mlekiem. Mowila, ze srednio w smaku,ale dziala
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:33   #4586
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wrzucam linka do bloga laski, ktora stosuje gotowy produkt http://details-of-the-beauty.blogspo...mlekiem-i.html
i przepis Aliny http://www.alinarose.pl/2012/01/natu...y-hidusek.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:37   #4587
aniula31
Raczkowanie
 
Avatar aniula31
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 149
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam dziewczyny
Postanowiłam, po przeczytaniu kilkunastu wątków tu, na wizażu, po obejrzeniu kilku filmików na youtube na temat, zapytać Was o radę, co jeszcze mogę zrobić dla swojej cery.
Mam 37 lat, moja cera dopiero od niedawna staje się normalna, przedtem była tłusta z dużą tendencją do trądziku na linii szczęki, brodzie, dekoldzie, ramionach i plecach. Taką cerę dostałam w spadku po Tacie Ostatni wysyp miał miejsce w czerwcu 2012 i był to pierwszy wysyp po ciąży (dla mnie najskuteczniejszą terapią jest hormonalna antykoncepcja). Sprawa unormowała się z cerą po zastosowaniu tabsów przez okres 2 miesięcy.
Aktualnie nowe ogniska zapalne pojawiają się sporadycznie, co uważam za całkiem normalne.... (choć pewnie nie jest to normalne, kiedy dobiega się 40-tki) Wybieram się na zabieg oczyszczający do kosmetyczki (zdecyduję się chyba na oczyszczani manualne, gdyż daje najlepsze efekty przy jednorazowym zabiegu). Moja aktualna pielęgnacja wygląda następująco:
Rano tonik aloesowy Ziaja i nast. krem pod oczy i krem tonujący BB z Eveline
Wieczorem:
OCM ale bez parówek jedynie ciepły ręcznik. Moja mieszanka, to 30% olejku rycynowego i 70% olejku sezamowego + kilka kropel olejku tea tree. OCM stosuję już prawie rok. Aktualnie zamierzam zmniejszyć ilość olejku rycynowego do 20%, bo kości policzkowe stają się ciut zbyt ściągnięte.
Do zmywania stosuję tetrę, bo odpowiada mi "tarcie" - niemniej z powodu uczucia ściągania na kościach policzkowych, może powinnam jednak na mikrofibrę przejść ??
Następnie przemywam twarz tonikiem Ziaja i stosuję krem zinalfat
Raz w tygodniu robię peeling enzymatyczny Ziaja Nuno i po peelingu stosuję serum własnej produkcji kilka kropel olejku arganowego i Juvitu C.

Niemniej, mam kilka potrądzikowych przebarwień, które opierają się peelingowi. Chciałabym zastosować coś z kwasami, myślę nad dołożeniem wymiennie z kremem serum lemon z BU a może powinnam zastosować Acne Derm?? Czy stosowanie preparatów z kwasami nie kłóci się z OCM ?? Nie chciałabym rezygnować z OCM gdyż ładnie zwęził mi pory i unormował cerę - poza wysypem z czerwca, z pozostałościami którego uporać się jeszcze nie zdążyłam. Czy jeszcze macie jakieś propozycje, co jeszcze mogłabym zmienić w swojej pielęgnacji.

Mam też zmarszczki mimiczne - bruzdy nosowo wargowe już dość mocno widoczne (od uśmiechania się) które chciałabym wypełnić kwasem oraz poziome zmarszczki na czole gdzie planuję się botoks (no, ale to nie wątek o medycynie esetycznej - nadmieniam tylko że na te 2 zabiegi prawdopodobnie się zdecyduję).

Będę wdzięczna za porady w tej dziedzinie

Edytowane przez aniula31
Czas edycji: 2012-11-02 o 21:40
aniula31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 22:16   #4588
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Wrzucam linka do bloga laski, ktora stosuje gotowy produkt http://details-of-the-beauty.blogspo...mlekiem-i.html
i przepis Aliny http://www.alinarose.pl/2012/01/natu...y-hidusek.html
Fajny wypasior z tym ananasem. Musze wyprobowac koniecznie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 23:49   #4589
GuelderRose
Raczkowanie
 
Avatar GuelderRose
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej,dziewczyny.Zawsze myślałam,że wiem wiele o kosmetykach,ale jak zajrzałam tu...to zagięłyście mniei w związku z tym mam do pytanko.Chodzi o to,że po każdym zastosowanie dermokosmetyku-przede wszystkim la roshe, iwostin, avene-mój trądzik nasila się.I chyba w sumie zaczął się od tego,że zaczęłam tych specyfików używać...żel z la roshe i krem iwostin używałam prawie pół roku,myślałam,że to naturalne,że na początku mnie wysypuje,ale później było już tylko gorzej...czy to możliwe,że te kosmetyki są dla mnie za silne?i czym ja mam myć twarz,skoro te żele z drogerii tylko wysuszają?
GuelderRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 03:02   #4590
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez GuelderRose Pokaż wiadomość
Hej,dziewczyny.Zawsze myślałam,że wiem wiele o kosmetykach,ale jak zajrzałam tu...to zagięłyście mniei w związku z tym mam do pytanko.Chodzi o to,że po każdym zastosowanie dermokosmetyku-przede wszystkim la roshe, iwostin, avene-mój trądzik nasila się.I chyba w sumie zaczął się od tego,że zaczęłam tych specyfików używać...żel z la roshe i krem iwostin używałam prawie pół roku,myślałam,że to naturalne,że na początku mnie wysypuje,ale później było już tylko gorzej...czy to możliwe,że te kosmetyki są dla mnie za silne?i czym ja mam myć twarz,skoro te żele z drogerii tylko wysuszają?
Byc moze, ze te kosmetyki Tobie nie pasuja. Odstaw je i zobaczysz czy jest jakas zmiana. W mojej maseczce z Iwostin np. jest parafina- normalnie jakas porazka

Twarz mozesz myc OCM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
Mozesz zakupic olejek z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/...j-teatree.html
Mozesz zakupic jakies mydelko np. Alep
Zamiast smarowania sie jakimis cudami sklepowymi mozesz sama cos ukrecic www.zrobsobiekrem.pl mozesz tez uzywac zamiast kremow olejow, a zamiast tonikow uzywac hydrolatow https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325904 .
Jak ogarniesz to wszystko to mozesz sie zaczac wdrazac w kwaszenie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
Watki czytaj od pierwszej strony bo na poczatku sa wazne informacje.
Powodzenia
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.