Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 21:07   #3091
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

hmm to cena podobna do tej allegrowej... plusem wyjazdu do hurtowni bylby zakup od razu farb profesjonalnych.
Musze sie z tym przespac
dzięki za rady, kolorowych
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 21:11   #3092
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

no przemyśl
ale w tej hurtowni co byłem dziś, wszystko tak cholernie drogie ;X
farby dla przykładu: artego 30zł , loreal richesse 35zł, luo color droższy od richesse, wella koleston 50zl, o goldwell topchic wolałem nie pytac O.o, szczęście maja pare tanich rzeczy jak właśnie chantal i rozjasniacze w saszetkach (ok 4zł) no niestety, bo zamierzałem kupić więcej rzeczy m.in farbe jakąś, wyszedłem z rozjaśniaczem, deko, wodą 9% i 4 klipsy zostawiając 120zł :X
dobranoc.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:08   #3093
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
w takim bądź razie wierze Ci, ale mam na to jedno logiczne wytłumaczenie, na kazdym odcinku długości włosów była inna farba, tzn kładłaś farbę tylko i wyłącznie na odrost, większość obecnych tutaj dziewczyn mających problem z czarnymi włosami, farbuje całe wlosy przez co końcówki zawsze są najciemniejsze. rozumiem juz o co Ci chodziło. zaczynając od końcówek: końcowki-farba półtrwała np jakiś garnier color & shine, wyżej jakis loreal casting, potem palette (trwała) i na odrost znów ten loreal casting, kładłas kolejno wymienione farby tylko i wyłącznie na odrost nie przeciagając farby niżej tam, gdzie włosy mają na sobie poprzednią farbę. w tym wypadku najciemniejszym miejscem po dekoloryzacji będzie miejsce gdzie była palette. tak ja to rozumiem, nie wiem czy jasno napisałem, mogłem pokręcic, wiesz co mam na mysli?

jednak! ja, używając dekoloryzatora, ZAWSZE miałem jednolity kolor, żadnych pasków, żadnych plam, jeżeli pod spodem obecnego koloru miałem włosy rozjaśniane, to do takich mi kolor ściągał.
jestem w stanie zwątpić w to, że fryzjer wykonał Ci dekoloryzacje, bardziej mi do tego pasuje zwykły rozjaśniacz przy czym jest większe prawdopodobieństwo tego co piszesz.
u mnie wyglądało to tak, że zawsze kładam czernie albo granatowe czernie garniera, ewentualnie L'Oreala na całej długości włosów, nie tylko na odrosty. Raz zrobiłam Schwarzkopfem, który właśnie ten pasek utworzył. Fryzjer wytłumaczył mi, że te farby zawierają więcej pigmentów i trudniej je później z włosa ściągnąć. Tej różnicy pozbywa się trzymając później dekoloryzator dłużej na tych miejscach ciemniejszych. Miałam dekoloryzatorem to robione, nie rozjaśniaczem.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:12   #3094
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

ale schwarzkopfa tez kładlaś na całe? dziwne zjawisko.

to prawda, mają więcej pigmnetów , ale to chyba dobrze, tego oczekujemy od farby trwałej w końcu.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:22   #3095
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
ale schwarzkopfa tez kładlaś na całe? dziwne zjawisko.

to prawda, mają więcej pigmnetów , ale to chyba dobrze, tego oczekujemy od farby trwałej w końcu.
na całej
co do tych farb, myślę, że lepiej jednak ich unikać, to, że zawierają więcej pigmentu, nie zmienbia faktu, że włosy wraz z liczbą zmyć zaczynają tracić połysk, być matowe i i tak trzeba odświeżać kolor farbując je ponownie.
Dlatego lepiej ich nie używać, bo nigdy nie wiadomo, gdy kolor się znudzi,a z takich farb później naprawdę jednak ciężej schodzić.
I to nie tylko moje zdanie, bo do którego fryzjera nie szłam spytać o dekoloryzację i jej ewentualny efekt, to pierwsze co to fryzjerzy pytali mnie, czy używałam farb Palette.
Gdy potwierdziłam, że raz (Schwarzkopf też jest Palette, niech nazwa nie zmyli), to oni powiedzieli, że wtedy ciężej ocenić im efekt i może być trudniej itd.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:28   #3096
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

każdy fryzjer powie ze palette to g****. bo kiedyś palette była taka, juz jest dobra ja osobiście bez obaw moge ją stosowac ale przerzuciłem sie na profesjonalne. tak czy inaczej. offtopujemy juz.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:41   #3097
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Ja rówież kładłam przeróżne farby na włosy i były to zarówno czernie jak i brązy raz trwałe a raz do 24 zmyć i nie miałam żadnej opaski co widać.
Naturalnym było, że włosy na końcach będą ciemniejsze od góry ale z tym da się walczyć po prostu nakładając dekolor od dołu, żadna filozofia. Gorzej jest potem tak wypłukać włosy by nie sciemniały.

Fryz- efekt rewelacja, masz swietna baze pod kolor W przyszłości pomyślę o chantalu jak zajdzie taka potrzeba ale licze, że jednak nie
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 23:04   #3098
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

baza super, nie mam funduszy niestety teraz i zastanawiam się co drogeryjnego położyc :<
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 08:08   #3099
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

A ja mam jeszcze pytanie natury technicznej. Jak widac na zalaczonym obrazku koncowki moich wlosow sa jednak ciemniejsze. W jaki sposob nakladac dekolor? Zamierzam nalozyc go ze trzy razy pod rzad, ale tak myslalam ze moze najpierw na koce (czy najpierw na calosc, potem na same konce) i jak to zrobic, zeby na same koncowki nalozyc? Oddzielic je jakos czy tak jak leci? Nie bedzie pozniej widac przejscia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01511 kopia.jpg (140,5 KB, 27 załadowań)
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 08:23   #3100
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Fryz mam kolejne pytanie
czy po dekoloryzacji musze nalozyc farbe permanentna czy wystarczy tonujaca?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 09:13   #3101
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze pytanie natury technicznej. Jak widac na zalaczonym obrazku koncowki moich wlosow sa jednak ciemniejsze. W jaki sposob nakladac dekolor? Zamierzam nalozyc go ze trzy razy pod rzad, ale tak myslalam ze moze najpierw na koce (czy najpierw na calosc, potem na same konce) i jak to zrobic, zeby na same koncowki nalozyc? Oddzielic je jakos czy tak jak leci? Nie bedzie pozniej widac przejscia?
Zacznij od końców. Ja nakładałam jak leci, po prostu końce mniej więcej pokrywałam normalnie tak jak bym nakładała farbę z tym, że tylko do pewnego momentu. Potem zmywasz i nakładasz ponownie na końce i idziesz stopniowo wyżej np do połowy ich długości - zmywasz i na całość poza odrostami.
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 10:07   #3102
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

fryz5 a jaki ty masz naturalny kolor?

Ja przed sylwestrem farbowałam na czerwień, ale z każdym myciem jest jej mniej.. teraz to wygląda bardziej na brąz
i już się czaję na dekoloryzację...
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 11:39   #3103
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Fryz mam kolejne pytanie
czy po dekoloryzacji musze nalozyc farbe permanentna czy wystarczy tonujaca?
bezpośrednio po deko, włosy maja tendencje do ciemnienia, przy tonującej masz mniejsze prawdopodobieństwo ściemnienia , ale jak wypłuczesz dokładnie włosy to mozesz kłaśc permanentną z niską woda.
jakby nie patrzeć, to farby bez amoniaku są bardziej szkodliwe od tych z amoniakiem

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
fryz5 a jaki ty masz naturalny kolor?

Ja przed sylwestrem farbowałam na czerwień, ale z każdym myciem jest jej mniej.. teraz to wygląda bardziej na brąz
i już się czaję na dekoloryzację...
hm poziom 5 jasny brąz.

Tobie ściagnie czerwień do naturalnego koloru
mi zeszło na tak jasny, bo jak pisałem, miałem w sierpniu rozjasniane włosy rozjasniaczem całe, w grudniu robiłem odrosty frabą rozjaśniającą tez więc pod tymi frabami jakie miałem na włosach, pod spodem wciąż włosy były rozjasnione więc do takich mi zdekoloryzowalo
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 12:01   #3104
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

dzwonilam do hurtowni obok mnie i nie maja deko Chantala. Trudna, zamowie.

Teraz nurtuje mnie jaka farbe wybrac.
Fryz gorsze sa bo trzeba na dlugosc za kazdym razem je dawac? A prz yzwyklym odrost + 5min dlugosci? Dobrze rozumuje?

Malu OT: co myslisz o farbach Artego? a moze miales do czynienia z Vitality's?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 12:35   #3105
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

gorsze bo zamiast amoniaku (który nie jest szkodliwy) zawierają inne substancje mające zastąpić amoniak, niekonieczne lepsze
amoniak jest gazem i się ulatnia, a te zastępcze substancje sa cieczami i zostają we włosie 24 dni po koloryzacji.

amoniak ma za zadanie wprowadzenie pigmentów do wlosa, więc gdyby nie on, farba by nie barwiła, nic by nie robiła.

BTW: siedze z wellatonem 8/0 na odrostach i przeciagnąłem do połowy długości, pod koniec zmalaksuje na całość bo wracam do mojego blond ombre:
http://www.photoblog.pl/iamafreebitchbaby/111224080

podczas nakładania na wlosy obserwowałem czy nie ciemnieje, nie zaobserwowalem ciemnienia, a wczoraj dekoloryzowałem poziom 8/0 to natura i jest mocno napigmentowana ale puki co nie ciemnieje, kolor ze zdjęcia to 8/0 + 9/1 z welli ale kładłem na inny poziom teraz baza jaśniejsza więc sama 8/0. zobaczymy czy uda mi sie odtworzyc kolor z przed czerwieni

Edit:
juz po.
dodaje zdjęcia po farbowaniu wellatonem 8/0 . na moj naturany odrost poziom 5 i do połowy długości włosów, a po ok 45 min malaks na całe włosy i 15 min trzymałem. w sumie godzinę.
jestem podekscytowany, ze znalazłem farbę dla mnie! idealnie pokryła odrost dość ciemny równo z reszta włosów, nie wyszło rudo, ale złoto, zastanawiam się czy kolejnym razem nie wziąć 8/1 lub 9/0 ewentualnie zmieszać ze sobą. bo sama 8/0 wyszła fenomenalnie żanda farba nie pokryła mi odrostu równo z resztą włosów. kolor wszedł naturalnie, celowo chciałem ciemniejsze od nasady a końce jasniej by były w stylu ombre i przy tym pozostane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC4917.jpg (67,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC4918.jpg (67,3 KB, 42 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-01-19 o 19:01
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:11   #3106
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

A czym plukales i jak dlugo, ze wogole ci nie sciemnialy?
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:41   #3107
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

umylem tylko szamponem babydream, taki bez sls, on wysusza troche.
po umyciu polalem sokiem z cytryny i wysuszylem zeby zobaczyc jak wyszlo.

wyszło zółtko, nałozyłem szampon fioletowy na 20 min i zmyłem, dzis bezposrednio na te wlosy wella 8/0 i juz
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 10:59   #3108
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Dodaję jeszcze kolorek po wellatonie 8/0 w świetle dziennym, odnalazłem idealną farbę na moje włosy i co najważniejsze, pokrywającą w 100% odrost (poziom 5) bez rozjaśniania na rudo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC4921.jpg (94,1 KB, 66 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:05   #3109
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Dodaję jeszcze kolorek po wellatonie 8/0 w świetle dziennym, odnalazłem idealną farbę na moje włosy i co najważniejsze, pokrywającą w 100% odrost (poziom 5) bez rozjaśniania na rudo.
bardzo fajny kolorek Ci wyszedl.

Ja czekam na Chantal. Po sesji bede dzialac bo boje sie masakry na glowie. A na egzaminy jakos wygladac trzeba.

Boje sie co wyjdzie bo jakies 2/5dlugosci kiedys mialam platynowy blond, potem ciemny braz, potem blondy ciemne. Pewnie wyjde kolorowa jakas po deko.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 11:07   #3110
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Dodaję jeszcze kolorek po wellatonie 8/0 w świetle dziennym, odnalazłem idealną farbę na moje włosy i co najważniejsze, pokrywającą w 100% odrost (poziom 5) bez rozjaśniania na rudo.
fajnie ci wyszło, w ogóle ale ty masz loki hehe
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:12   #3111
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
fajnie ci wyszło, w ogóle ale ty masz loki hehe
no kręca mi sie jak pogniotę je na wilgotno pianką.


Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
bardzo fajny kolorek Ci wyszedl.

Ja czekam na Chantal. Po sesji bede dzialac bo boje sie masakry na glowie. A na egzaminy jakos wygladac trzeba.

Boje sie co wyjdzie bo jakies 2/5dlugosci kiedys mialam platynowy blond, potem ciemny braz, potem blondy ciemne. Pewnie wyjde kolorowa jakas po deko.

jesteśmy z Tobą
najwyżej zrównasz sobie w miare kolor po deko, jakąś kąpiela rozjasniającą i na to dopiero farba.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:20   #3112
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Dodaję jeszcze kolorek po wellatonie 8/0 w świetle dziennym, odnalazłem idealną farbę na moje włosy i co najważniejsze, pokrywającą w 100% odrost (poziom 5) bez rozjaśniania na rudo.
fajnie Ci ściągnął
Czytam wątek bo też walnęłam wczoraj deko chantala na czarne włosy
Kolor po był piekny miedziany ale nie marchewa
Dziś niestety są już ciemne brązowe za to sie nie zniszczyły
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:33   #3113
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
fajnie Ci ściągnął
Czytam wątek bo też walnęłam wczoraj deko chantala na czarne włosy
Kolor po był piekny miedziany ale nie marchewa
Dziś niestety są już ciemne brązowe za to sie nie zniszczyły
ja umyłem po dekolorze włosy szamponem babydream z rossmana. po tym polałem włosy sokiem z cytryny i wysuszyłem. nastepnego dnia farba
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:44   #3114
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
ja umyłem po dekolorze włosy szamponem babydream z rossmana. po tym polałem włosy sokiem z cytryny i wysuszyłem. nastepnego dnia farba
a powiem szczerze ze ja po dekoloryzacji zrobilam kapiel rozjasniajaca i po tym sciemnialy mi wlosy, wiem ze temat walkowany sto razy ale napisz mi prosze bo przez te posty sie przekopac to masakra, tak krok po kroku jak robic ta dekoloryzacje zeby efekt byl zadowalajacy (schodze do blondu)

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

ok troche poczytalam ale i tak nie wiem nic dalej bo co raz inna opinia farbuje sie wlosy zaraz po deko zeby nie sciemnialy czy trzeba odczekac i dopiero farba ???
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:50   #3115
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

zdania sa podzielone, metody są różne. wiele z nas tutaj zna dekoloryzatory chantal, renee blanche i elgon.
uzywałem każdego z nich (po kilka razy), mi raz ciemniały a raz nie.
bezpośrednio po deko, nie polecam farby bo będzie ciemno, najpierw trzeba włosy wymyć porządnie, ja umyłem babydreamem dla dzieci (on oczyszcza dobrze i plącze włosy, więc pewnie dobrze wymył resztki dekoloryzatora) na włosy nastepnie należy dac coś kwaśnego, może być to maska zakwaszająca, albo cytryna ja uzyłem soku z cytryny.
i tak też radziłbym Ci postąpic, deko- potem mycie np babydream porządnie- potem spłukac cytryna, na nastepny dzień nakładaj farbe ale spóbuj dla pewności na jednym pasemku, jeśli po 5 min nie ściemnieje to wal na całość.

co do szamponu, pomóc może tez przetrzymanie szamponu na głowie ale to może tez skóre głowy podraznić, mnie zaczyna swędzieć zwykle glowa, ale potem jest ok, ważne ze kolor jest dobry, po prostu jak myje włosy, to nakładam szampon wmasowuje go i siedze sobie 20-30 min z nim i dopiero zmywam
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:55   #3116
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
zdania sa podzielone, metody są różne. wiele z nas tutaj zna dekoloryzatory chantal, renee blanche i elgon.
uzywałem każdego z nich (po kilka razy), mi raz ciemniały a raz nie.
bezpośrednio po deko, nie polecam farby bo będzie ciemno, najpierw trzeba włosy wymyć porządnie, ja umyłem babydreamem dla dzieci (on oczyszcza dobrze i plącze włosy, więc pewnie dobrze wymył resztki dekoloryzatora) na włosy nastepnie należy dac coś kwaśnego, może być to maska zakwaszająca, albo cytryna ja uzyłem soku z cytryny.
i tak też radziłbym Ci postąpic, deko- potem mycie np babydream porządnie- potem spłukac cytryna, na nastepny dzień nakładaj farbe ale spóbuj dla pewności na jednym pasemku, jeśli po 5 min nie ściemnieje to wal na całość.

co do szamponu, pomóc może tez przetrzymanie szamponu na głowie ale to może tez skóre głowy podraznić, mnie zaczyna swędzieć zwykle glowa, ale potem jest ok, ważne ze kolor jest dobry, po prostu jak myje włosy, to nakładam szampon wmasowuje go i siedze sobie 20-30 min z nim i dopiero zmywam
dziekuje czyli znowu kupie tego chantala
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 18:07   #3117
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

po 7 tygodniach od dekoloryzacji i koloryzacji ton w ton bez amoniaku Richesse L'Oreal ( foto 3)
dzis kolejna koloryzacja 6.00+6.02
woda 2,7 % ciemny blond +opalizujacy ciemny blond i wyszło tak jak foto 1 zobaczymy jak kolor sie utrzyma na jasniejszych pasmach zielenii nie ma chciałam dodatkowo zabieg regeneracji przy zastosowaniu keratyny ale w moim miescie nie wykonuja... proponuje mi pani botox przed nastepna koloryzacja dzień wczesniej hmm ale czy to coś da zobaczymy włoski troszke podrosły i teraz zapuszczanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (56,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06014.jpg (140,4 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05970.jpg (112,6 KB, 54 załadowań)
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 19:29   #3118
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Kolor na foto 3 jest swietny. Moglabys napisac, z czego schodzilas, czym i co to za farba?
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 20:22   #3119
majka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 59
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez majka24 Pokaż wiadomość
fryz5 czy mógłbyś mi poradzić jak mam uzyskać taki odcień włosów?
moje włosy teraz są ciemnobrązowe czytaj czarne farbowane kilka lat ciemnym brązem albo czarną farbą-firmy różne
naturalny odcień to ciemny brąz, farbowane były z powodu siwych włosów

fryz5 wiesz może jaką farbą uzyskać taki odcień?
i jak potem poradzić sobie z ciemniejszymi odrostami?
majka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 22:25   #3120
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez majka24 Pokaż wiadomość
fryz5 wiesz może jaką farbą uzyskać taki odcień?
i jak potem poradzić sobie z ciemniejszymi odrostami?

jaki odcień? przepraszam Cię musiałem zgubić Twoją wypowiedź.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.