rady od już zamężnych dla przyszłych PM - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 11:37   #931
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Klarnetos, co to za zabawa, że dziewczyny Cię "bronią", a chłopaki wyciągają z kółka? Pierwszy raz widzę.
To w zasadzie żadna konkretna zabawa - pani, która prowadziła tańce świata, wprowadziła to zamiast bicia po łapach drewnianymi łyżkami. - Na Śląsku bowiem jest taki zwyczaj, że pan młody odpina welon, a panny, bądź drużba/świadkowie czy ktoś tam przeszkadzają mu w tym bijąc go po łapach drewnianymi łyżkami.
Pani jednak zaproponowała nam coś, co bardziej nawiązuje do tradycji oczepin - tj. pan młody musi "zdobyć" panią młodą
W założeniu panny tworzą krąg i "bronią panny młodej" - bronią jej panieństwa (bo w ludowej tradycji dopiero po oczepinach panna przestawała być panną - nie w kościele ), natomiast pan młody musi ją z tego okręgu wydobyć. Z reguły chwilę to trwa zanim panu młodemu uda się wtargnąć i wyrwać żonę, ale oczywiście mój Wojtuś uciekł się do podstępu i zaangażował kolegów Konstrukcja panieńskiego (i nie tylko ) koła szybko więc została naruszona, a ja, świadkowa i kilka innych dziewczyn wylądowałyśmy na pupach lub plecach na podłodze
Było więc trochę inaczej niż w założeniach
No i w zasadzie nie jest to żadna zabawa, tylko takie coś dla urozmaicenia - żeby było trochę dynamiczniej, a nie tylko odpięcie i rzucenie welonu.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:42   #932
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
To w zasadzie żadna konkretna zabawa - pani, która prowadziła tańce świata, wprowadziła to zamiast bicia po łapach drewnianymi łyżkami. - Na Śląsku bowiem jest taki zwyczaj, że pan młody odpina welon, a panny, bądź drużba/świadkowie czy ktoś tam przeszkadzają mu w tym bijąc go po łapach drewnianymi łyżkami.
Pani jednak zaproponowała nam coś, co bardziej nawiązuje do tradycji oczepin - tj. pan młody musi "zdobyć" panią młodą
W założeniu panny tworzą krąg i "bronią panny młodej" - bronią jej panieństwa (bo w ludowej tradycji dopiero po oczepinach panna przestawała być panną - nie w kościele ), natomiast pan młody musi ją z tego okręgu wydobyć. Z reguły chwilę to trwa zanim panu młodemu uda się wtargnąć i wyrwać żonę, ale oczywiście mój Wojtuś uciekł się do podstępu i zaangażował kolegów Konstrukcja panieńskiego (i nie tylko ) koła szybko więc została naruszona, a ja, świadkowa i kilka innych dziewczyn wylądowałyśmy na pupach lub plecach na podłodze
Było więc trochę inaczej niż w założeniach
No i w zasadzie nie jest to żadna zabawa, tylko takie coś dla urozmaicenia - żeby było trochę dynamiczniej, a nie tylko odpięcie i rzucenie welonu.
Kurcze super to! Strasznie mi sie spodobało
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:15   #933
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez agulaaabar Pokaż wiadomość

Co do zabaw, często spotykam się z taką, że bierze się kilka par, i jedno z pary zakłada takie ogromniaste majtki jak babcine i to w takich babcinych kolorach, gra muzyka, tańczą, jak muzyka przestaje grać to np dziewczyna musi facetowi ściągnąć te majtki i szybko na siebie ubrać, i która para ostatnia to odpada. Śmiesznie wyglądają panowie w lakierkach i garniturach , a na to babcine różowe majty, zresztą panie w szpilkach i sukienkach powkładanych w majtki
Na ostatnim weselu gdzie byłam, była taka własnie zabawa. Dodatkowo oprócz majtek były wielkie biustonosze.
IMO to jedna z najbardziej obleśnych zabaw.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:22   #934
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 618
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez dalenka8 Pokaż wiadomość


Podoba mi się ta zabawa (jako jedna z niewielu ) !

.
Dziewczyny w kwestii zabaw to na prawdę da się zrobic to sposób fajny i cywilizowany. Nasze wesele było trochę nietypowe bo był tylko DJ i wodzirej ubrany we frak i smieszny kapelusz. Zabawy były na poziomie. Oczepinowa ta która Wam opisałam "twierdza ", welon i musznik rzucalismy równocześnie bo za mna były panny i miałay za zadanie cały być za panną młodą, za młodym kawalerowie my sibie tańczyliśmy biegaliśmy po sali i w pewnym momencie równocześnie rzucaliśmy tak żebyu nie było kombinowania jak już jedna osoba złapała. Potem dawaliśmy znak wodzirejowi czy nowi młodzi są dobrani i czy możemy zaproponoać im taniec czy nie i wtedy poprowadzą korowód. żadnego gorzko czy cokolwiek takiego.
Zbieraliśmy na podróż poślubną w tańcu odbijany tez w takie śmieszne duże kapelusze.

Kolejna zabawa to była "przepióreczka". Staliśmy rzędami po jakieś 8 osób i trzymaliśmy się za ręce i był jeden przepiór i jedna przepióreczka, przepióreczka uciekała przed przepiórem w rzedach między nami ale na znak wodzirej obracaliśmy się o 90 stopni i zmianiały się korytarze. Jak przepór złapał to kolejna para. wygrywał ten przepór który złapał najszybciej i te przepióreczka która najlepiej uciekała.

Kolejna zabawa to "swing w uliczce" - wodzirej pokazywał kolejne kroki i tańczyliśmy za nim z zamianami partnerów.

Na początku wogóle był p[olonez i potem walc zapoznawczy czyli kobiety w kółku w środku meżczyźni na zwnątrz i kto na przeciw kogo stanie z tym zaczyna tańczyć.

Walc ze świeczką - my zaczynaliśmy tańczyć walca ze świeczką - płomieniem naszej miłości i gosci odpalali od nas (dzieliliśmy się tą miłością) i tańczyli ze swoimi świeczkami.

Było dużo jeszcze różnych zabaw też dla dzieci, a wesele prowadzili nam www.wodzireje.pl jakby ktoś chchciał zobaczyć zdjęcia.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Na ostatnim weselu gdzie byłam, była taka własnie zabawa. Dodatkowo oprócz majtek były wielkie biustonosze.
IMO to jedna z najbardziej obleśnych zabaw.
Ja na ostatnim widziałam zakładanie pieluch facetom, śliniaczków czapeczek i pojenie ich butelka dla dzieci... oraz gorzko gorzko dla teściów z zamiana partnerów,
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:25   #935
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Na ostatnim weselu gdzie byłam, była taka własnie zabawa. Dodatkowo oprócz majtek były wielkie biustonosze.
IMO to jedna z najbardziej obleśnych zabaw.
I robiąca z ludzi kompletnych matołów no ale.... robię wlaśnie liste zabaw, których nie ma prawa być, żebym niczego jutro nie zapomniała,,,,,,,,,
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:05   #936
magda84
Raczkowanie
 
Avatar magda84
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 112
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Przyszłe PM,
Jestem świeżo po moim ślubie, więc póki pamiętam napiszę kilka słów(jeżeli powtarzam się z radami to przepraszam, ale nie jestem na bieżąco z wątkiem):
- nie przejmujcie się pierwszym tańcem. Wszystkie młode pary wyglądają w tańcu pięknie jeśli cieszą się tą chwilą i się do siebie uśmiechają, nawet jak pomylą kroki i tańczą w złym rytmie.
- warto przedstawić sobie gości(o czym ja totalnie zapomniałam). Zwykle PM nie mają na tyle czasu żeby wszystkich wszystkim przedstawiać. Dopiero następnego dnia po weselu pomyślałam, że wystarczy na początku wesela , np po zupie przedstawić (wstać od stołu i wziąć mikrofon) kto siedzi przy którym stole. Np przy stole pierwszym rodzina od strony mojej mamy, przy stole drugim kuzyni od strony taty itp.
- na weselu starajcie się przysiadać do gości i zagadywać ich jak się bawią, co u nich słychać itp. To miły gest a goście to naprawdę doceniają.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopisze
magda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:14   #937
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez magda84 Pokaż wiadomość
Przyszłe PM,
Jestem świeżo po moim ślubie, więc póki pamiętam napiszę kilka słów(jeżeli powtarzam się z radami to przepraszam, ale nie jestem na bieżąco z wątkiem):
- nie przejmujcie się pierwszym tańcem. Wszystkie młode pary wyglądają w tańcu pięknie jeśli cieszą się tą chwilą i się do siebie uśmiechają, nawet jak pomylą kroki i tańczą w złym rytmie.
- warto przedstawić sobie gości(o czym ja totalnie zapomniałam). Zwykle PM nie mają na tyle czasu żeby wszystkich wszystkim przedstawiać. Dopiero następnego dnia po weselu pomyślałam, że wystarczy na początku wesela , np po zupie przedstawić (wstać od stołu i wziąć mikrofon) kto siedzi przy którym stole. Np przy stole pierwszym rodzina od strony mojej mamy, przy stole drugim kuzyni od strony taty itp.
- na weselu starajcie się przysiadać do gości i zagadywać ich jak się bawią, co u nich słychać itp. To miły gest a goście to naprawdę doceniają.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopisze
Przydatne przydatne czekamy na więcej świeżych rad

My to rozwiązujemy w ten sposób, że goście będą przedstawiani sobie przy ogrywkach.... czyli nie, że wodzirej jakieś smieszne rzeczy na temat ludzi śpiewa, tylko chcemy w ten sposób to zrobić żeby przedstawiał, że ktoś jest tam nie wiem, sąsiadem pary młodej, bratem pana młodego itd
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 17:42   #938
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

a ja mam pytanie do dziewczyn które do ołtarza odprowadzał Tata
kiedy wychodził ksiądz? tzn. najpierw wychodził ksiądz i wtedy ojciec wprowadzał PM?

i jak to było ze świadectwem nauki religii? W niektórych parafiach podobno jest to wymagane, a mój Luby takowego nie posiada i co wtedy
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 17:52   #939
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do dziewczyn które do ołtarza odprowadzał Tata
kiedy wychodził ksiądz? tzn. najpierw wychodził ksiądz i wtedy ojciec wprowadzał PM?

i jak to było ze świadectwem nauki religii? W niektórych parafiach podobno jest to wymagane, a mój Luby takowego nie posiada i co wtedy
co prawda moj jeszcze nie odprowadzal ale w naszym kosciele tov zalezy od ksiedza
w jednym przypadku nie pozwolil, zeby mlody czekal na mloda przy oltarzu "orszak ma prowadzic ksiadz":a wiec wygladalo to tak,ze szedl ksiadz, za nim sam mlody, i za nim mloda z tata i swiadkowie

w drugim przypadku mlody juz czekal, ksiadz stal przy oltarzu i PMka szla z tata.

ten 2 sposob bardziej mi odpowiada mam nadzieje,ze trafimy na takiego ksiedza,ktory sie zgodzi
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:13   #940
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

no ja też mam nadzieję na 2 opcję...
ta pierwsza jakoś nie trafiła w moje gusta
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:03   #941
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

A my będziemy szli razem więc z tym problemu nie ma
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 20:16   #942
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
co prawda moj jeszcze nie odprowadzal ale w naszym kosciele tov zalezy od ksiedza
w jednym przypadku nie pozwolil, zeby mlody czekal na mloda przy oltarzu "orszak ma prowadzic ksiadz":a wiec wygladalo to tak,ze szedl ksiadz, za nim sam mlody, i za nim mloda z tata i swiadkowie

w drugim przypadku mlody juz czekal, ksiadz stal przy oltarzu i PMka szla z tata.

ten 2 sposob bardziej mi odpowiada mam nadzieje,ze trafimy na takiego ksiedza,ktory sie zgodzi

W moich stronach tak to wygląda i moim zdaniem jest najbardziej naturalne. )
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:24   #943
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W moich stronach tak to wygląda i moim zdaniem jest najbardziej naturalne. )
i tak bym chciala....

choć jak wyjdzie tak jak w1 to płakać nie będę trudno
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:25   #944
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 618
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

ze spraw po ślubnych:

jesli wymienicie paszport w trakcie 60 dni po to odliczą Wam koszt pozostałego czasu ważności paszportu, a jeśli później to płaci się całą cenę.
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:56   #945
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
i tak bym chciala....

choć jak wyjdzie tak jak w1 to płakać nie będę trudno
Ja nie zamierzam dostosowywać się do księdza. Daję ofiarę na kościół i ma być, jak ja chcę. I będzie. :P
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:59   #946
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

guska - no to mnie zaskoczylas!!! ja jestem juz po cywilnym i przed slubem tak wyszlo ze rok wczesniej robilam paszport a od czasu cywilnego jeszcze go nie zmienilam... gdybym wiedziala to na pewno bym wyrobila! cenna rada pewno sie przyda !!! a wiecie moze czy np jest problem jak jade poza europe na paszporcie z panienskim nazwisiem? na tej zasadzie ze podaje w danych w biurze podrozy stare nazwisko? moze ktos sie przyczepic?

a co do zabaw to dobrze ze przypomnialyscie ta z jajkiem bo ja pamietam jak na jednym weselu sie ze tak powiem w gaciach rozbilo musze orkiestrze przypomniec zeby tego nie robili!

pytanie: o ktorej bylyscie umowione do fryzjera i o ktorej byl slub? bo ja nie wiem czy na 9 czy na 10 sie umowic? slub o 3 czyli gotowa musze byc po 2, fryzjer 2 godziny 20km odemnie wiec musze liczyc czas na dojazd, w domu mam makijaz - mam ok 1 godziny na to zarezerwowac. pozniej musze sie ubrac itd co myslicie?
i jeszcze powiedzcie mi czy bralyscie prysznic jak wrocilyscie od fryzjera? czy zaraz przed? bo boje sie ze pod wplywem wilgoci fryzura nie wytrzyma...
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 22:44   #947
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez karadka Pokaż wiadomość

i jeszcze powiedzcie mi czy bralyscie prysznic jak wrocilyscie od fryzjera? czy zaraz przed? bo boje sie ze pod wplywem wilgoci fryzura nie wytrzyma...
U mnie wyglądało to tak wstałam rano prysznic na 10 fryzjerka na 12 makijaż ale ślub był o 16 przed 15 po mnie przyjechali co do prysznica też się bałam że zniszczę fryzurę :-( więc kolejność była taka jak napisałam
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 07:16   #948
kfaska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 950
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
U mnie wyglądało to tak wstałam rano prysznic na 10 fryzjerka na 12 makijaż ale ślub był o 16 przed 15 po mnie przyjechali co do prysznica też się bałam że zniszczę fryzurę :-( więc kolejność była taka jak napisałam
U mnie identycznie! Włącznie z godzinami. tylko przyjechali 15.20 Po powrocie od fryzjera i kosmetyczki już tylko trochę się ogarnęłam, nie cała pod prysznic 2 raz.
Co do wyjazdu na starym nazwisku, to ja tak zrobiłam i nie było problemu. Kupowaliśmy podroż poślubną 2 tygodnie przed ślubem, wiec na stare nazwisko i wzięłam paszport ten który miałam, nie było problemu.

Edytowane przez kfaska
Czas edycji: 2010-09-30 o 07:19
kfaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 07:25   #949
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość

i jak to było ze świadectwem nauki religii? W niektórych parafiach podobno jest to wymagane, a mój Luby takowego nie posiada i co wtedy
U nas nie było to świadectwo wymagane, ksiądz nawet nie wspomniał, że mamy takowe przynieść. Najlepiej będzie, jak sami wypytacie księdza o potrzebne dokumenty, może u Was też nie będzie to świadectwo potrzebne
Jeśli natomiast będzie wymagane, to po prostu idźcie ze świadectwem szkolnym. Tam będzie uwzględniona religia i ocena za uczestnictwo w lekcjach. Wydaje mi się, że to powinno księdzu wystarczyć

Cytat:
Napisane przez karadka Pokaż wiadomość

pytanie: o ktorej bylyscie umowione do fryzjera i o ktorej byl slub? bo ja nie wiem czy na 9 czy na 10 sie umowic? slub o 3 czyli gotowa musze byc po 2, fryzjer 2 godziny 20km odemnie wiec musze liczyc czas na dojazd, w domu mam makijaz - mam ok 1 godziny na to zarezerwowac. pozniej musze sie ubrac itd co myslicie?
i jeszcze powiedzcie mi czy bralyscie prysznic jak wrocilyscie od fryzjera? czy zaraz przed? bo boje sie ze pod wplywem wilgoci fryzura nie wytrzyma...
My ślub mieliśmy na 16:00. Do fryzjera umówiona byłam początkowo na 7:00, jednak po fryzurze próbnej przepisałam się na 8:00 bo wiedziałam, że się ze wszystkim wyrobimy Wstałam oczywiście wcześniej i wzięłam prysznic. Raz przed ślubem kuzynki poszłam pod prysznic po powrocie od fryzjera i była to najgłupsza z możliwych decyzji!!! Fryzura pod wpływem wilgoci się popsuła i musiałam wszystko poprawiać. Dlatego radzę, prysznic przed fryzjerem
W drodze do fryzjera odebrałam kwiatek we włosy, przygotowane miałam dwa, w razie jakby jeden się złamał albo cosik
Odnośnie kwiatków to podpytajcie fryzjerkę jak chce mieć je przygotowane. Niektóre chcą kwiatki bez żadnych przygotowań, inne chcą z drucikiem w łodyżce. Ja miałam przygotowane dwa, oba miały drucik w łodyżce żeby kwiat był bardziej plastyczny. Jeden kwiatek był pięknie przystrojony, drugi miał tylko drucik w łodyżce i o dziwo fryzjerka skorzystała z tego drugiego
Z fryzurką uwinęła się w miarę szybko po już po 10:00 wracałam do domu Dopiero na 12:00 byłam umówiona z kosmetyczką na makijaż więc miałam troszkę czasu dla siebie i skoczyłam z mamą na zakupy
Punkt 12:00 siedziałam już u kosmetyczki, która też uwinęła się bardzo szybko (wcześniej byłam na makijażu próbnym, co zdecydowanie polecam. Można sprawdzić, jak się wygląda w wybranych przez siebie kolorach, a także sprawdzić trwałość podkładu). Od kosmetyczki wyjeżdżałam po 13:00, zajechałam szybko do domu i pognałam na naszą salę, bo miała tam już być moja przyjaciółka z mężem Troszkę się zagadaliśmy i do domu wróciłam z nimi ok. 14:20, a o 14:30 miał być już u mnie mój mąż W sukienkę ubrałam się bardzo szybko, choć mąż się kapkę spóźnił ( na szczęście ). Potem już tylko oczekiwaliśmy teściów, którzy mieli dojechać na błogosławieństwo
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 07:56   #950
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Hejka Ślub mamy o 15.00, tż ma byc planowo u mnie po 14, fryzjera mam na 9.00, makijaż - jak skończy mnie czesać, bo to wszystko w jednym salonie Ja jestem umówiona na 9, ma mi zakręcić wałki i na pół godz pod machine w tym czasie ma zacząć czesać śwaidkową, i tak na zmiane, mam nadzieję że się wszystko uda w razie czego w domu będzie druga fryzjerka, która ma czesać moją mamę i babcię
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 07:58   #951
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

dzieku dziewczyny czyli z tego co piszecie to na 9 lepiej bo bedzie jakis zapas czasu, tylko ja chyba zwariuje jak juz bede gotowa i bede musiala czekac.....
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:00   #952
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

[1=5a3cc703cdea367dc4857f7 c8a4bccc3ed5dc513_63b764c 3f051b;22378336]
Na początku wogóle był p[olonez i potem walc zapoznawczy czyli kobiety w kółku w środku meżczyźni na zwnątrz i kto na przeciw kogo stanie z tym zaczyna tańczyć.[/QUOTE]

fajne widziałam teraz w sierpniu

Cytat:
Napisane przez karadka Pokaż wiadomość
i jeszcze powiedzcie mi czy bralyscie prysznic jak wrocilyscie od fryzjera? czy zaraz przed? bo boje sie ze pod wplywem wilgoci fryzura nie wytrzyma...
wybacz że ja nie mężatka a się wtrącam
ale na kuzyna wesele byłam umówiona na fryz i makijaż już na 8 rano
wesele było na 17 ale jeszcze 200km dojazdu
chciałam przetestować już makijaż i fryzjerkę
no i wstałam, wzięłam prysznic, nałożyłam balsam i potem do fryzjera bo jak dziewczyny piszą nie wiadomo co z wilgocią
na miejscu tylko chlapnęłam się wodą pod pachami i nałożyłam dezodorant
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:02   #953
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Najpierw najlepiej umówcie się na fryzurki i makijaże próbne. Wtedy będziecie wiedzieć, ile mniej więcej potrzeba na zrobienie fryzurki i makijażu
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:10   #954
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Najpierw najlepiej umówcie się na fryzurki i makijaże próbne. Wtedy będziecie wiedzieć, ile mniej więcej potrzeba na zrobienie fryzurki i makijażu
Moja probna trwała 3,5 godziny! i to bez żadnych zmian czy coś, po prostu uczesanie mnie..... masakra, myslalam że jajo zniose! ale fryzjerka twierdziła że na 9 wystarczy

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Dziewczyny, jadę dzisiaj do wodzireja. na co zwracać uwagę, co ustalać, o co pytać itd wszelkich info na ten temat potrezbuje
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:10   #955
kfaska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 950
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

3,5 godz! jejku to co ona Ci robiła!
kfaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:10   #956
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

jeszcze mi sie wlasnie jedno pytanie przypomnialo
jak to u Was bylo/bedzie z tymi przypinkami dla rodzicow i gosci? czy te da rodzicow byly z zywych kwiatow czy nie? i jak wygladaly te wieksze i te normalne dla gosci? a jak macie to mozecie jakies fotki wstawic? i kto mial te wieksze ? rodzice, swiadkowie (i co z ich osobami towarzyszacymi - takie same czy te zwykle?) starosci, dziadkowie?
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67

Edytowane przez karadka
Czas edycji: 2010-09-30 o 08:15
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:13   #957
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez agulaaabar Pokaż wiadomość
Moja probna trwała 3,5 godziny! i to bez żadnych zmian czy coś, po prostu uczesanie mnie..... masakra, myslalam że jajo zniose! ale fryzjerka twierdziła że na 9 wystarczy

O kurcze!!! Strasznie długo!!! Ciekawe, czy właściwa fryzurka będzie trwała krócej, czy też może jeszcze dłużej bo fryzjerka będzie się tak starała?
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:15   #958
kfaska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 950
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

u mnie nic takiego nie było. były tylko butonierki dla TŻ i świadka. Moim zdaniem, nie am się co bawić w to. Ale jak kto chce.
kfaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:19   #959
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez kfaska Pokaż wiadomość
u mnie nic takiego nie było. były tylko butonierki dla TŻ i świadka. Moim zdaniem, nie am się co bawić w to. Ale jak kto chce.

Jestem tego samego zdania. U nas też były tylko butonierki dla mojego męża i świadka. Świadkowa miała bukiecik na kształt mojego, tyle, ze mniejszy
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:22   #960
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: rady od już zamężnych dla przyszłych PM

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Najpierw najlepiej umówcie się na fryzurki i makijaże próbne. Wtedy będziecie wiedzieć, ile mniej więcej potrzeba na zrobienie fryzurki i makijażu
wiesz co ja na listopad to juz sie we wrzesniu umawialam bo moja fryzjerka jest bardzo oblegana i na fryz probna tez sie wtedy zapisywalam bedzie we wtorek przed slubem, razem z makijazem. ja mialam do wyboru czy chce byc malowana w salonie zaraz po fryzurze czy w domu bo dziewczyna ktora mnie maluje wspolpracuje z salonem a ze razem z fotografem beda odpowiedzialni za zdjecia na moim weselu to ustalilysmy ze lepiej w domu
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-23 11:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.