czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 07:36   #61
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Dziewczyny, widzę, że jesteście świadomymi konsumentkami, więc może się orientujecie: w miarę zdrowy serek homogenizowany, waniliowy (serek, nie jogurt) - z jak najmniejszą ilością E w składzie. Mój TŻ lubi serki i na pewno mu jedzenia tego nie wyperswaduję, ale może przynajmniej jakaś zdrowsza wersja, bo jak się wczytałam w skład jego ulubionego serka, to trochę mnie zesłabiło.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:24   #62
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Doris, ja proponuję kupić taki sam serek ale naturalny, posłodzić go cukrem brązowym/miodem i dodać ekstrakt waniliowy. Pychota

Ekstrakt jest drogi (18-30zł), ale smakowo bez porównania z sztucznym aromatem waniliowym. Ekstrakt możesz też zrobić (choć trochę to potrwa-> http://mojekucharzenie.blox.pl/2010/...waniliowy.html)

Możesz też kupić w sklepie cukier z prawdziwą wanilią:
http://www.rajsmakosza.pl/cukier-z-p...10g-p-848.html

kosztuje ok 3 złotych

troszkę drożej to wychodzi oczywiście, ale nie dość że pyszne to jeszcze zdrowsze
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:28   #63
chimera_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 136
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

WOOW!

Muszę tego serka spróbować! Nie myślałam, że idzie takie coś w domu zrobic
chimera_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 15:09   #64
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez chimera_v Pokaż wiadomość

Za to na przykład nie wyobrażam sobie rezygnacji z ketchupu albo Coca-coli, które uwielbiam, choć są mocno niezdrowe ;(
ketchup wcale nie jest taki niezdrowy (wręcz przeciwnie) - musisz tylko wybierać ten, który ma jak najmniej składników (i jak najwięcej pomidorów - często na opakowaniu znajdziesz informację, z ilu gram powstało 100g ketchupu). dlaczego? otóż likopen, czyli antyrakotwórczy przeciwutleniacz, jest najlepiej przyswajalny w postaci nie surowych, a przetworzonych termicznie pomidorów. ja bardzo lubię heinza. nie polecam za to ketchupu kotlin z benzoesanem sodu (o ile dobrze pamiętam - jakiś konserwant w każdym razie na pewno tam jest). ketchup pudliszki jest dla mnie za słodki, ale ile dokładnie cukru tam sypią, nie powiem - trzeba byłoby sprawdzić. skład ma w każdym razie dosyć podobny do heinza, i firma produkująca pudliszki ma chyba nawet licencję na heinza w Polsce stanowczo odradzam 'ketchupopodobne', wodniste wyroby, stosowane często w małej gastronomii!!
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 15:44   #65
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

ja odradzam kupna wędlin, parówek i innych przetworów, zawierających MON - Mięso Oddzielone Mechanicznie. Jest to najgorszej jakość "mięso", czyli skórki i pazurki
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 16:33   #66
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez milamilo Pokaż wiadomość
ketchup wcale nie jest taki niezdrowy (wręcz przeciwnie) - musisz tylko wybierać ten, który ma jak najmniej składników (i jak najwięcej pomidorów - często na opakowaniu znajdziesz informację, z ilu gram powstało 100g ketchupu). dlaczego? otóż likopen, czyli antyrakotwórczy przeciwutleniacz, jest najlepiej przyswajalny w postaci nie surowych, a przetworzonych termicznie pomidorów. ja bardzo lubię heinza. nie polecam za to ketchupu kotlin z benzoesanem sodu (o ile dobrze pamiętam - jakiś konserwant w każdym razie na pewno tam jest). ketchup pudliszki jest dla mnie za słodki, ale ile dokładnie cukru tam sypią, nie powiem - trzeba byłoby sprawdzić. skład ma w każdym razie dosyć podobny do heinza, i firma produkująca pudliszki ma chyba nawet licencję na heinza w Polsce stanowczo odradzam 'ketchupopodobne', wodniste wyroby, stosowane często w małej gastronomii!!
Zgadzam się, Heinz wśród popularnych ketchupów jest najlepszy pod względem składu, smakowo mnie przynajmniej również odpowiada. Jedyny ketchup nie zawierający skrobi do zagęszczenia. Hellmann's też produkuje dobre, mocno pomidorowe i umiarkowanie słodkie.

Co do domowego serka homo - moim zdaniem z ekstraktem wychodzi trochę dziwny, bo jakby nie patrzeć dodajesz alkoholu; ) mnie dużo bardziej odpowiada (mniej naturalna niestety) wersja ze zwykłym aromatem do ciast, który w połączeniu z serkiem naturalnym i jakąś zdrowszą substancją słodzącą będzie i tak lepsza, niż ta ze sklepu.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:25   #67
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

coś czego nie kupię i wolę odchorować i nie kupować:
- cukierki anyżkowe (czy jakoś tak) a fuuuuuj! dla mnie paskudztwo,
- wyroby czekoladopodobne - już lepsza zwykła gorzka czekolada Wedla niż najlepsza, mleczna czekoladopodobna!

__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 16:07   #68
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
coś czego nie kupię i wolę odchorować i nie kupować:
- cukierki anyżkowe (czy jakoś tak) a fuuuuuj! dla mnie paskudztwo,
- wyroby czekoladopodobne - już lepsza zwykła gorzka czekolada Wedla niż najlepsza, mleczna czekoladopodobna!

gorzka Wedla jest bardzo przyzwoita.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 06:49   #69
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Doris, ja proponuję kupić taki sam serek ale naturalny, posłodzić go cukrem brązowym/miodem i dodać ekstrakt waniliowy. Pychota
(...)
Mojego TŻ to niestety nie przekonało.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 22:27   #70
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

a ja muszę spróbować mój tż dla odmiany bardzo lubi takie wynalazki
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:31   #71
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Ja trzymam się z dala od wszytskich kostek rosołowych, bulionetek, veget, gotowych mieszanek przypraw (np. gyros, do kurczaka itp.), owocowych jogurtów a już tym bardziej deserów i puddingów w plastikowych kubkach. Fuj.
ja rowniez
+ wszelkich napojów w kartonie - nektary, soki, "napoje".
bleeeeeeee

sokowirówka rulezzz ;P MNIAM
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 13:59   #72
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mojego TŻ to niestety nie przekonało.
Cytat:
Napisane przez milamilo Pokaż wiadomość
a ja muszę spróbować mój tż dla odmiany bardzo lubi takie wynalazki
Odkryłam jeszcze lepszy sposób

-kostka twarogu półtłustego
-1/4 szklanki mleka
-4 tabletki słodzika (tzn. ja używam, przeciwnicy mogą użyć cukru, miodu czy co tam wolą)
-pół łyżeczki ekstraktu waniliowego

słodzik rozgniatam na proszek, wszystko wrzucam do blendera, miksuję chwilę i gotowe. Wychodzą 2 porcje

Wczoraj zrobiłam takie TŻ na kolację, powiedział "wow, smakuje jak gotowy serek homo"
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 08:22   #73
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Odkryłam jeszcze lepszy sposób

-kostka twarogu półtłustego
-1/4 szklanki mleka
-4 tabletki słodzika (tzn. ja używam, przeciwnicy mogą użyć cukru, miodu czy co tam wolą)
-pół łyżeczki ekstraktu waniliowego

słodzik rozgniatam na proszek, wszystko wrzucam do blendera, miksuję chwilę i gotowe. Wychodzą 2 porcje

Wczoraj zrobiłam takie TŻ na kolację, powiedział "wow, smakuje jak gotowy serek homo"
Chętnie wypróbuję ten przepis (w moim przypadku cukier lub owoce będą słodzić) .
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 08:19   #74
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

nie polecam oliwek firmy Serpis, sprowadzanych przez poznański Index Food (chodzi mi o wersję w torebce z tworzywa, bo taką kupiłam). polski importer zachował się nieuczciwie i nie wpisał do polskiej listy składników glutaminianu sodu. w hiszpańskiej wersji taki składnik oczywiście figuruje. chodzi tu rzecz jasna nie tyle o samą szkodliwość glutaminianu, tylko to, że kolejna firma myśli, że może sobie bezkarnie manipulować klientem... eh.

Edytowane przez milamilo
Czas edycji: 2011-04-23 o 08:21
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:44   #75
kwaskowa
Raczkowanie
 
Avatar kwaskowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 103
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Nie polecam żadnych sałatek warzywnych z "majonezem", tych o dłuższym terminie przydatności. Nie wiem, czy chociaż stały koło majonezu... Jedyne, czym czuć z daleka to OCET
__________________

kwaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:17   #76
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez milamilo Pokaż wiadomość
ketchup wcale nie jest taki niezdrowy (wręcz przeciwnie) - musisz tylko wybierać ten, który ma jak najmniej składników (i jak najwięcej pomidorów - często na opakowaniu znajdziesz informację, z ilu gram powstało 100g ketchupu).

Jeśli kupny ketchup, to tylko z Lidla Brzmi śmiesznie, ale to naprawdę dobry ketchup, ma bodajże 70 czy 80% pomidorów i jest bez konserwantów (Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, żeby po jakimś czasie ketchup mi się zepsuł w lodówce i tak się stało po kilku tygodniach z tym lidlowym)
Aczkolwiek i tak polecam zrobienie sobie ketchupu domowym sposobem, wcale nie jest to trudne a ten smak
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:47   #77
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Jako studentka z akademika przetestowałam już dużo tanich produktów ( z powodu np. za grubej imprezy w weekend ) i mogę z czystym sumieniem polecić jako dyskont Biedronkę. Jedzenie jest naprawdę niedrogie, całkiem dobrej jakości i do tego smaczne, nie spotkałam się jeszcze z niczym, co dawałoby chemią z daleka. No, może tylko mix wafelków za 4,99zł... paskudztwo.

Na czarną listę wpisuję też wszelakie paczkowane surówki w pudełkach (sam ocet!!), tanie sery na białych tackach z Careffoura (przy podgrzewaniu w mikrofali zostawiały paskudny osad podobny do oleju na parówce i ześlizgiwały się z niej...), puree w proszku z Knorra i parówki wieprzowe na wagę.

W ogóle najlepiej nie kupujcie wędlin na wagę i rzeczy z grilla w hipermarketach. Swego czasu pracowałam jako hostessa w Realu przez 3lata i miałam znajome panie na stoiskach mięsnych... Kurczaki były myte Ludwikiem, by ładnie błyszczały, na grilla wrzuca się stare mięso w tonie przypraw, a wędliny często są wyschnięte albo "ześlimaczałe"...

Naprawdę, trzeba uważnie patrzeć i rozglądać się za dobrym jedzeniem, bo teraz często klienta mają za nic i chcą wcisnąć nam ciemnotę
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:35   #78
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

a ja mam do Was takie pytanie jako że sezon na świeże owoce się zbliża.. chciałabym wiedzieć jaki jogurt naturalny jest najzdrowszy? Marzy mi się już domowy jogurcik z truskawkami mmm
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:41   #79
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Generalnie nie polecam kupowania wędlin na wagę które kosztują po 10 15zlociszy za kilogram, ja mam dobry punkt na hali targowej gdzie wędlinki kosztują od 30zl w górę (bo prawdziwej szynki nie da się wyprodukować tak żeby efekt końcowy kosztował 16 - 17zl/kg). A wędliny w hipermarketach to już w ogóle kopalnia ludwików itp.

Do listy dorzucam: worki na śmieci Grosik firmy Sarantis Polska S.A. kupowałam je chyba od 2 lat, zawsze były jakościowo dobre a cenowo bardzo konkurencyjne w porównaniu np. do Jananiezbędnego. Starym przyzwyczajeniem kupiłam całą zgrzewkę tych worków w hurtowni i zonk! Worki nagle stały się bardzo cienkie, jeśli nie chce się śmieci wynosić codziennie trzeba zakładać po dwa worki.


Edit: mmademoiselle ja kupuje naturalne Zotty kremowe, wydaje mi się że nie są złe ale czasem jogurty ciężko porównać bo niby opisy składu są takie same a okazuje się że producent nie pisze wszystkiego jeśli ktoś ma lepszego pewniaka sama chętnie skorzystam z rady
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu

Edytowane przez irmith
Czas edycji: 2011-05-06 o 11:44
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 12:17   #80
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Jeśli kupny ketchup, to tylko z Lidla Brzmi śmiesznie, ale to naprawdę dobry ketchup, ma bodajże 70 czy 80% pomidorów i jest bez konserwantów (Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, żeby po jakimś czasie ketchup mi się zepsuł w lodówce i tak się stało po kilku tygodniach z tym lidlowym)
(...)
Tak samo, jak ten z Biedro (nie ten najtańszy oczywiście, tylko ten za ponad 2 zł). Zresztą porządnych, kupnych ketchupów jest nieco na rynku.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:02   #81
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

ogólnie oglądałam kiedyś program na TVN Style, nie pamiętam jak się nazywał ale to chyba ten o którym pisałyście.. i kobieta wypowiadała się na temat jogurtów co powinno być w naturalnym a czego powinno nie być i pamiętam że wg. tych przykazań w sklepie odrzuciłam zotty, bakomy, danony.. pamiętam że podpasował mi jedynie milko ale to było jakiś czas temu i nie mogę go nigdzie znaleźć , wtedy kupiłam go w makro (oczywiście podpasował pod względem składu). Pamiętam coś na ten temat, że jogurt powinien składać się tylko z mleka i żywych kultur bakterii. Mleko nie powinno być w proszku. Szukam takie ale jeszcze nie znalazłam Także prosze o pomoc wszystkie zainteresowane

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

aha i mówiła także o tym że te wszystkie 0% tłuszczu to jest ściema, bo są mniej zdrowe od tych co mają tłuszcz

sorki że tak edytuje ale właśnie znalazłam na innym forum, że jogurt dr oetkera jest ok est bez mleka w proszku, bez żelatyny i bez konserwantów, a w składzie ma tylko mleko i żywe kultury bakterii

Edytowane przez mmademoiselle
Czas edycji: 2011-05-06 o 13:04
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:06   #82
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Nie wydaje mi się, żeby mleko w proszku było takie złe- człowiekowi nic się od niego nie dzieje, choć to trochę oszukaństwo- producent sugeruje nam wtedy, że jogurt powinien być aksamitny i kremowy, a w naturze on taki nie jest.
Bez tych dodatków jest jogurt naturalny marki DR Oetker- składa się jedynie z mleka, białek mleka i bakterii jogurtowych- nawet są podane łacińskie nazwy szczepów
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 18:30   #83
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

ja ze swojej strony nie polecam pang ani tilapii - sa to najgorsze ryby jakie moga chyba byc niedosc ze niezdrowe to zazwyczaj maja baardzo duzo glazury wiec placimy za wode:P
__________________

kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 19:58   #84
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

W ogóle nie polecam kupować ryb w supermarketach. Najlepiej w sklepach rybnych. Ostatnio kupiłam mintaja- normalnie to zawsze była dobra rybka, a teraz po ugotowaniu na parze była kompletnie rozciapciana, nie była jędrna jak zwykle, nawet nie wyjęłam jej w jednym kawałku...
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 19:14   #85
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

ja z pewnoscia nie kupie kielbas marketowych i nie tylko marketowych, bo w skladzie nie dosyc ze mom to jeszcze 20% miesa, czasem i 50% miesa...
no i nie kupie mielonego, wole kawalek miesa i przemielic
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:50   #86
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

zdecydowanie nie polecam ketchupu Hellmann's Sicilia (czosnek i pietruszka). jest po prostu ohydny. jak zrobiłam sobie kanapkę z serem i tym ketchupem to aż mnie zemdliło!

inne z tej serii polecam a szczególnie ostry Mexico
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 12:51   #87
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Jeśli chodzi o parówki to tylko nie serdelki z drobimexu!!! Mięsa mają 4% kiedy berlinki ok78%. Tak samo z ich pasztetem podlaskim- mięska brak!
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:40   #88
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Odradzam "Nuggetsy" Kamisa. To takie niby ciasto do maczania kurczaka, ale kto wymyślił, żeby mieszać to z wodą? Po włożeniu na patelnię masz całą kuchnię popryskaną tłuszczem, a to niby ciasto jest właściwie bez smaku (nawet w wersji pikantnej). Już lepiej zrobić sobie własne ciasto naleśnikowe.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.