Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 15:39   #1
Julita1992
Raczkowanie
 
Avatar Julita1992
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191

Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami


Witam. W tym roku pisałam maturę, jeszcze ustne przede mną. Nie będe się wgłębiać w szczegóły, ale z powodu swojej głupoty nie zdam angielskiego, to jest w zasadzie, że pewne. Marzyło mi się iść na studia daleko od domu, mieszkać w akademiku, wiem że utrzymałabym się z powodu wysokiego stypendium. W domu mam nieciekawą sytuację, z pieniędzmi jest krucho, poprostu chciałam się wyprowadzić jak najszybciej, już "liczyłam dni". Ale niestety jestem pewna że czeka mnie rok przerwy. W tym czasie chciałabym pracować, ale nie chcę mieszkać z rodzicami. Macie może jakiś pomysł co tu wykombinować?
__________________
"Czasami w życiu nagle wszystko staje się czarne. Niczym krucha porcelana pęka i rozsypuje się dookoła. Brak sił sprawia, że nie jesteśmy w stanie poukładać go na nowo. Pozbawieni nadziei, pokonani odchodzimy w cień. Czy znajdziemy w sobie siłę, która pomoże nam odnaleźć promyk światła? "
Julita1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:41   #2
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

A poprawka w sierpniu?
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:45   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez Julita1992 Pokaż wiadomość
Witam. W tym roku pisałam maturę, jeszcze ustne przede mną. Nie będe się wgłębiać w szczegóły, ale z powodu swojej głupoty nie zdam angielskiego, to jest w zasadzie, że pewne. Marzyło mi się iść na studia daleko od domu, mieszkać w akademiku, wiem że utrzymałabym się z powodu wysokiego stypendium. W domu mam nieciekawą sytuację, z pieniędzmi jest krucho, poprostu chciałam się wyprowadzić jak najszybciej, już "liczyłam dni". Ale niestety jestem pewna że czeka mnie rok przerwy. W tym czasie chciałabym pracować, ale nie chcę mieszkać z rodzicami. Macie może jakiś pomysł co tu wykombinować?

Jak to co?

1) Poprawka matury (nawet sierpien)
2) Znalezienie pracy
3) Znalezienie stancji


Nic tu nie trzeba wydziwiać....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:46   #4
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Jeśli faktycznie nie zdasz i nie zdążysz odpowiednio wcześnie poprawić to może wyjazd za granicę? Zależy jak tam z tymi językami stoisz, ale na pewno mogłabyś wtedy trochę odłożyć na przyszłe studia
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:01   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

A myślisz że nie zdałaś dlaczego? Bo masz przeczucie? - no to kiepski argument. No chyba że stało się coś innego.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:06   #6
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Stawiam na to, że zapomniała przenieść część testową na kartę odpowiedzi
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:07   #7
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Podejdź w sierpniu do poprawy matury i złóż papiery w drugim, albo nawet trzecim naborze na studia. Jeśli oczywiście nie wybrałaś ciężkiego, obleganego kierunku na który ciężko się dostać. Jednak jeśli jest to w miarę normalny kierunek to złóż papiery we wrześniu, na pewno się uda mam znajomych którzy przyszli 1 października, złożyli papiery i dostali się od razu, bez naboru
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 16:13   #8
Mariilenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 141
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Ja też się wyprowadziłam od rodziców jakiś tam czas temu i powiem Ci, że to ciężki kawałek chleba. Zastanów się dobrze czy chcesz się wyprowadzać z domu. Do pracy zawsze możesz iść i jednocześnie mieszkać z rodzicami. Wtedy na pewno odłożysz na studia, a mieszkanie to rachunki, wszystko na własną rękę. Przemyśl czy jesteś gotowa na taki krok.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

A jeżeli chodzi o studia możesz zawsze podejść do poprawki jak radzą Ci koleżanki powyżej.
Nie udało się teraz to spróbuj w sierpniu. Powodzenia!!)
Mariilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:13   #9
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez Julita1992 Pokaż wiadomość
Witam. W tym roku pisałam maturę, jeszcze ustne przede mną. Nie będe się wgłębiać w szczegóły, ale z powodu swojej głupoty nie zdam angielskiego, to jest w zasadzie, że pewne. Marzyło mi się iść na studia daleko od domu, mieszkać w akademiku, wiem że utrzymałabym się z powodu wysokiego stypendium. W domu mam nieciekawą sytuację, z pieniędzmi jest krucho, poprostu chciałam się wyprowadzić jak najszybciej, już "liczyłam dni". Ale niestety jestem pewna że czeka mnie rok przerwy. W tym czasie chciałabym pracować, ale nie chcę mieszkać z rodzicami. Macie może jakiś pomysł co tu wykombinować?
A może nie zakładaj od razu, że tej matury z angielskiego nie zdasz, w tamtym roku też mi się tak zdawało, a zdałam bez problemu, więc głowa do góry, może się uda i będziesz mogła pojechać na te wymarzone studia
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:23   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Podejdź w sierpniu do poprawy matury i złóż papiery w drugim, albo nawet trzecim naborze na studia. Jeśli oczywiście nie wybrałaś ciężkiego, obleganego kierunku na który ciężko się dostać. Jednak jeśli jest to w miarę normalny kierunek to złóż papiery we wrześniu, na pewno się uda mam znajomych którzy przyszli 1 października, złożyli papiery i dostali się od razu, bez naboru
Że niby na jakim kierunku tak można?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:27   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez enviee Pokaż wiadomość
Stawiam na to, że zapomniała przenieść część testową na kartę odpowiedzi
być może. wtedy list i krótka forma nie wystarczą?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 16:29   #12
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez enviee Pokaż wiadomość
Stawiam na to, że zapomniała przenieść część testową na kartę odpowiedzi
Jeżeli zapomniała przenieść WSZYSTKIE odpowiedzi (czyli kartę ma zwyczajnie pustą) to egzaminator ma obowiązek spisać jej odpowiedzi z zaznaczonych w arkuszu.
Jeśli zaznaczyła chociaż jedną kratkę a resztę nie, to ma niezdane.

A zakładając Autorko, ze list i krótką notkę napisałaś na max punktów (co wcale trudne nie było) to masz 15 punktów = 30% = zdane
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:36   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

poprawka- to po pierwsze
po drugie- zaoczne studia i kombinuj jak się po roku przenieść na dzienne (ja tak zrobiłam - da się! trzeba sie tylko uprzeć i uuuuuczyć
po trzecie- praca, nawet rozdawanie ulotek, cokolwiek co da ci choć namiastkę niezalezności od rodziców
po czwarte- kredyt studencki, dostaniesz też na zaocznych- bedzie kasa na studia i na stancję
po piąte- stancja, najtaniej bedzie właśnie w akademiku (niektóre akademiki szukają ludzi spoza uczelni, bo mają dużo miejsc wolnych), albo stancja "u babci"- czyli mieszkanie z jakąś starszą osobą(za nieduże pieniadze+ sprzątanie domu, lub robienie zakupów- szczyt marzeń to nie jest ale jesli ci zalezy na wyprowadzce od rodziców to dobre i to)

zdecydowanie odradzam roczną przerwę w nauce- odechce ci się i zostaniesz nawet bez matury lepiej się zawziąć i poprawić jak najszybciej

a jeszcze tak sobie myślę- moze zamiast na studia za rok, idź na dwuletnie studium jakies (jeśli cię coś zainteresuje) albo technikum dwuletnie- bedziesz mieć zawód, a zawsze studium czy technikum nie jest tak drogie jak czesne na studiach np. zaocznych bedzie też czas na pracę, bo dużo jest prowadzonych w trybie zaocznym
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2011-05-06 o 16:41
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:43   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
poprawka- to po pierwsze
po drugie- zaoczne studia i kombinuj jak się po roku przenieść na dzienne (ja tak zrobiłam - da się! trzeba sie tylko uprzeć i uuuuuczyć
po trzecie- praca, nawet rozdawanie ulotek, cokolwiek co da ci choć namiastkę niezalezności od rodziców
po czwarte- kredyt studencki, dostaniesz też na zaocznych- bedzie kasa na studia i na stancję
po piąte- stancja, najtaniej bedzie właśnie w akademiku (niektóre akademiki szukają ludzi spoza uczelni, bo mają dużo miejsc wolnych), albo stancja "u babci"- czyli mieszkanie z jakąś starszą osobą(za nieduże pieniadze+ sprzątanie domu, lub robienie zakupów- szczyt marzeń to nie jest ale jesli ci zalezy na wyprowadzce od rodziców to dobre i to)

zdecydowanie odradzam roczną przerwę w nauce- odechce ci się i zostaniesz nawet bez matury lepiej się zawziąć i poprawić jak najszybciej

a jeszcze tak sobie myślę- moze zamiast na studia za rok, idź na dwuletnie studium jakies (jeśli cię coś zainteresuje) albo technikum dwuletnie- bedziesz mieć zawód, a zawsze studium czy technikum nie jest tak drogie jak czesne na studiach np. zaocznych bedzie też czas na pracę, bo dużo jest prowadzonych w trybie zaocznym

Niekoniecznie wcale- ja miałam rok przerwy- między jednymi studiami (których nie skonczyłam) a aktualnymi- i jakos i miałam motywację do nauki do poprawienia wyników matury, i do pracy... i na studiach jestem



Ale studium- bardzo dobry pomysł Szczególnie, ze studium można znaleźć równiez bezpłatne
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:53   #15
Julita1992
Raczkowanie
 
Avatar Julita1992
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Na pewno nie zdam, pomyliłam się przy przenoszeniu na kartę odpowiedzi A za list i notatke na pewno nie będe miała te max. 15min, taka dobra to ja nie jestem.
Poprawka co prawda to nie jest zły pomysł, ale wtedy raczej nie dostanę się tam gdzie chcę (UE we Wrocławiu na).
Studium jest w moim mieście bezpłatne, ale nie z tych kierunków które mnie interesują.
Stancja odpada póki nie miałabym z czego płacić za nią.
Chyba będe musiała pomieszkać z rodzicami jeszcze przez rok...
__________________
"Czasami w życiu nagle wszystko staje się czarne. Niczym krucha porcelana pęka i rozsypuje się dookoła. Brak sił sprawia, że nie jesteśmy w stanie poukładać go na nowo. Pozbawieni nadziei, pokonani odchodzimy w cień. Czy znajdziemy w sobie siłę, która pomoże nam odnaleźć promyk światła? "
Julita1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:58   #16
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Mozesz isc do pracy, wynajac mieszkanie za 300 zl z jakimis studentami. 300 zl to taka zwykla stawka, wiekszosc tyle placi, + rachunki za zuzycie do podzialu. W pracy osobom takim jak Ty placi sie zwykle 900 zl za miesiac (w pracy w sklepie, na kasie), powinno wystarczyc. Chyba ze znajdziesz inna prace, na caly rok to mogla bys znalezc za te 1380 zl na umowe o prace na rok.

Mieszkania znajduje sie w sierpniu, wrzesniu nawet, umowa jest do konca czerwca, ewentualnie tez na wakacje. Wiec szukaj teraz pracy to we wrzsniu mozesz sie wyprowadzic juz.

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2011-05-06 o 17:00
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:02   #17
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez Julita1992 Pokaż wiadomość
Na pewno nie zdam, pomyliłam się przy przenoszeniu na kartę odpowiedzi .
Jak się pomyliłaś?
Ja też miałam rok przerwy, bo zrezygnowałam ze studiów w pierwszym semestrze, nie chciałam mieszkać z rodzicami bo obawiałam się, że będą ciągle o tym mówić Ale jednak nie. Poszłam do pracy, poprawiłam maturę, a teraz jestem na studiach w innym mieście i nie żałuję tego roku przerwy Nie przejmuj się, to tylko rok, szybko zleci. Mieszkałaś z rodzicami tyle lat, nie piszesz, żeby było jakoś bardzo źle w domu, więc nie kombinuj na siłę Możesz ten rok wykorzystać, odłożyć jakieś pieniądze, pójść na jakiś kurs itd. Będzie dobrze
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:30   #18
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Pomyliłaś się we wszystkich odpowiedziach?
Żeby zdać potrzeba 15 punktów, nie zakładaj czarnych scenariuszy.
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:37   #19
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

A że ja się wtrące,bo nie wiem,to teraz poprawka pisemnej matury jest w sierpniu?
Zawsze była w styczniu najprędzej chyba...
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 17:44   #20
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
A że ja się wtrące,bo nie wiem,to teraz poprawka pisemnej matury jest w sierpniu?
Zawsze była w styczniu najprędzej chyba...
Jest poprawka w sierpniu z polskiego, matematyki i języków na podstawie.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:46   #21
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Jest poprawka w sierpniu z polskiego, matematyki i języków na podstawie.
dzieki,ja z ciekawosci
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:30   #22
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

w sierpniu zawsze.
Idz do pracy prosta metoda poza tym jak chcesz isc na studia np psychologiczne to idz na to co jest z nimi związane.Bedziesz miala juz doswiadczenie w cv
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:38   #23
Julita1992
Raczkowanie
 
Avatar Julita1992
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Chcę iść na Finanse i Rachunkowość. Dzięki za odp, widzę że będę się musiała jeszcze pomęczyć trochę z rodzicami...
__________________
"Czasami w życiu nagle wszystko staje się czarne. Niczym krucha porcelana pęka i rozsypuje się dookoła. Brak sił sprawia, że nie jesteśmy w stanie poukładać go na nowo. Pozbawieni nadziei, pokonani odchodzimy w cień. Czy znajdziemy w sobie siłę, która pomoże nam odnaleźć promyk światła? "
Julita1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:39   #24
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

przy okazji ślubu w rodzinie królewskiej dowiedziałam się, że dużo młodych ludzi w UK robi sobie gap year - rok przerwy między ukończeniem szkoły średniej a studiami - ciekawe czemu u nas nie ma takiego zwyczaju, może decyzje o studiach byłyby bardziej przemyślane
a w Twojej sytuacji - poprawka
a pójście do studium 2-letniego wcale nie jest złym pomysłem - zdobycie konkretnego zawodu pozwala na podjęcie fajniejszej pracy niż np. wykładanie towaru czy inne prace typowe dla studentów
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 20:07   #25
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Klempa: Że niby na jakim kierunku tak można?
Pewnie na każdym na którym zostały jeszcze wolne miejsca
__________________

Edytowane przez nynka_1987
Czas edycji: 2011-05-06 o 20:13
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 22:29   #26
momento
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

A jak to jest z poprawką w sierpniu? Kiedy są odpowiedzi ? można dostać sie wtedy jeszcze na jakies studia dzienne? ;> albo chociaż zaoczne ?; >
momento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 01:31   #27
MojitoLover
Zadomowienie
 
Avatar MojitoLover
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 069
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;26759212]przy okazji ślubu w rodzinie królewskiej dowiedziałam się, że dużo młodych ludzi w UK robi sobie gap year - rok przerwy między ukończeniem szkoły średniej a studiami - ciekawe czemu u nas nie ma takiego zwyczaju, może decyzje o studiach byłyby bardziej przemyślane
a w Twojej sytuacji - poprawka
a pójście do studium 2-letniego wcale nie jest złym pomysłem - zdobycie konkretnego zawodu pozwala na podjęcie fajniejszej pracy niż np. wykładanie towaru czy inne prace typowe dla studentów[/QUOTE]

co do tego gap year w UK, to w/g mnie wynika to z 2 podstawowych czynnikow: latwosc znalezienia pracy w ciagu tej przerwy i powszechne mieszkanie z rodzicami. a glebiej: robiac sobie gap year bez problemow mozna zalapac sie do przywoitej pracy (moj znajomy np. zalapal sie do salonu sprzedazy elektroniki). anglicy sa bardzo tolerancyjni wzgledem dzieci, tam powszechne jest, ze nawet po studiach mieszka sie z rodzicami. dlatego robiac sobie gap year rodzice czesto zwyczajnie utrzymuja dzieci, podczas gdy one niemal wylacznie imprezuja.

co do watku, to zakladam, ze pomylilas numerki pytan i spisalas zle (tzn. w miejscu odp. 13 dalas 14 itd.). uwazam, ze powinnas sprobowac z poprawka, przeciez nie masz nic do stracenia! jesli sie uda (a powinno, mialabys 3 miesiace na przygotowania), to na pewno zalapiesz sie na jakies studia. w pazdzierniku jest jeszcze masa wolnych miejsc na roznych kierunkach. natomiast jesli obstajesz przy finansach i rachunkowosci, to moze powinnas po napisaniu poprawki aplikowac do jakiejs prywatnej szkoly? WSB na przyklad? wiadomo, ze to kosztuje, ale gdybys znalazla prace, z pewnoscia bys sobie poradzila. mysle, ze najgorszym mozliwym posunieciem bylby rok przerwy. wierz mi, ze wiekszosc osob (nie mowie, ze wszyscy) traci motywacje/zapal do nauki, wypada z tego rytmu.
__________________
I shopping.



Oh you fancy, huh?
MojitoLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 11:48   #28
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez momento Pokaż wiadomość
A jak to jest z poprawką w sierpniu? Kiedy są odpowiedzi ? można dostać sie wtedy jeszcze na jakies studia dzienne? ;> albo chociaż zaoczne ?; >
nie wiem kiedy są odpowiedzi, ale słyszałam że na zaoczne dostać się można spokojnie (szczególnie tam gdzie nie ma limitu miejsc, rekrutacja na zaoczne trwa dłużej niż na dzienne).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:28   #29
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Rok przerwy a mieszkanie z rodzicami

Cytat:
Napisane przez momento Pokaż wiadomość
A jak to jest z poprawką w sierpniu? Kiedy są odpowiedzi ? można dostać sie wtedy jeszcze na jakies studia dzienne? ;> albo chociaż zaoczne ?; >
można się dostać na dzienne zależy od kierunku i uczelni, często jest jeszcze 2 a nawet trzecia rekrutacja we wrześniu na tych mniej obleganych uczelniach, wystarczy poszukać
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.