Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-16, 00:57   #1
Sterretje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 16

Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera


Czesc dziewczyny,

pisze, bo w koncu nadszedl czas, by zaczac pokazywac sie ludziom, a i w zwiazku z tym wygladac jak czlowiek. Nie mam fiolkowego pojecia co sie teraz nosi.
Przez ostatnie 2 lata siedzialam w domu - najpierw ciezka ciaza, a nastepnie ciezki poczatek maciezynstwa. Moja garderoba to t-shirty z dlugim rekawem i spodnie dresowe ew. legginsy. Tak wiem, wola o pomste do nieba, ale w tym czulam sie najlepiej siedzac w domu...
Za niedlugo w koncu zaczynam prace (biurowa). Nie ma co prawda obowiazku siedziec w garsonkach, ale chce zeby stroj byl raczej "oficjalny". Taki zreszta byl moj styl sprzed lat.
No i tu pojawiaja sie pytania. Potrzebuje skompletowac wszystko od nowa.
Nie wiem jakie beda optymalne ilosci , tak by nie zrujnowaly mi portfela koniecznoscia zakupu dodatkowej szafu .
Czyli: co, ile, jak zestawiac, jakie kolory z absolutnym wylaczeniem czarnego (mam koty-siersciuchy i na czarnym wszystko widac), ale dodatki moga byc czarne. Jakie dodatki sa modne? Jakie buty? Nie mam juz sil na ogladanie wszelkich stron modowych, nie mam pojecia jak moge pozestawiac ciuchy, zeby to jakos wygladalo, bo wszystko sie diametralnie zmienilo wzgledem kilku lat wstecz. A po drugie po ciazy zostalo mi co nieco tu i tam, a te wszystkie modelki sa takie szczuple, i te ciuchy tez zupelnie inaczej wygladaja . Przed ciaza mialam rozmiar 36, a teraz dochodze nawet do 40.

Pomocy :pro si:
Sterretje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:29   #2
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

Witaj Gwiazdko

Pewnie za jakiś czas, sama będę w takiej sytuacji. Ja bym zrobiła tak: zainwestowałabym w klasykę, coś ponadczasowego. Jeśli nie chcę wydawać masy €...idę do H&M . Bardzo lubię serię Basic, czyli gładkie, jednokolorowe, bawełniane rzeczy. Na pewno kupiłabym przynajmniej jedną białą koszulę albo chociaż białą bluzkę . W sumie, wolę iść w kierunku retro, to na pewno poszukałabym jakiejś szerokiej spódnicy, albo szwedów. No, ale pytasz, o to, co konkretnie teraz modne.

Myślę, że najłatwiej jest zacząć od klasycznych ubrań i do nich dać modne dodatki...ostatnio zauważyłam, że preferowane są wyraziste formy ( http://www.zara.com/webapp/wcs/store...03/Accessoires ).

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

http://avanti24.pl/moda/0,0.html - może tutaj znajdziesz jakieś inspiracje?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 10:49   #3
nothing_matter
Zadomowienie
 
Avatar nothing_matter
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 613
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

ja właśnie zaczęłam pracę biurową i po zakupach moja nowa garderoba to:
* marynarka z rękawem 3/4
* 2 sweterki rozpinane
* sweterek z rękawem 3/4 (nierozpinany)
* 2 bluzki mgiełki
* kilka bluzeczek takich pod sweter/marynarkę, raczej gładkie. musiałam odrzucić serduszka, gwiazdki itp
*spodnie beżowe/granatowe/czarne - wszystkie a'la jeansy, slim fity - w takich najlepiej się czuję
* buty: teraz botki na koturnie, jak się zrobi cieplej czekają beżowe czółenka na koturnie (+ torebka beżowa)

kolory mi się ostatnio najbardziej podobają pudrowe jakaś mięta, beż, delikatny róż, błękit no i szarości.

no a do tego wiadomo to co mam w szafie + na wiosnę wszelkie szpilki jakie odkopię.
póki co postanowiłam, że nie będę nosić klasycznych jeansów i balerinek. nie żebym uważała że się nie nadają, ale taki był mój przewodni styl 'przed' i teraz chcę wyglądać nieco inaczej
nothing_matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 16:20   #4
ddtvn
Zakorzenienie
 
Avatar ddtvn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 423
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

wklejam kilka moich propozycji koszulek, marynek, spodni i sukienek z zary
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2417208403_1_1_3.jpg (27,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1836021712_1_1_3.jpg (34,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9479054805_1_1_3.jpg (29,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9479053721_1_1_3.jpg (22,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1639051462_1_1_3.jpg (30,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2211110401_1_1_3.jpg (21,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2271605300_1_1_3.jpg (19,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2219282251_6_1_3.jpg (15,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2160259803_2_1_3.jpg (35,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7248024801_2_1_3.jpg (23,2 KB, 8 załadowań)
__________________
oxuje od 06.06.16
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.
ddtvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 23:13   #5
kamak85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 40
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

No to czekają Cię jednorazowe spore wydatki , Najlepiej załapać się na sezonowe wyprzedaże...
kamak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 17:51   #6
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

Ogólnie na poczatek z takich biurowych elegantszych
- kilka żakietów klasyczne blazery mogątez byc inne kroje np chanelki jak lubisz
spódnice ołówkowe , tulipanowe
ładnie układające sie topy luźne proste lub drapowane z zakałdkami (z wiskozy , poliestru jedwabiu -= nie bawełniany jersey)
sukienki midi
koszule luźne i sztywne (bawełniane)
sweterki kardiagany narzutki


marki : Mango ,Zara, ASOS ,Topshop Massimo Dutti, Promod, Reserved, Vero Moda,River Island Dorothy Perkins
jak lubisz kolorowo to Solar Monnari



na kota powinna wystarczyć szczotka do ubrań ja mam coś takiego http://www.hot-mot.pl/files/prod/398.jpg

Kolory dobieraj do swojej karnacji i upodobań a nie według mody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fd_cr1.jpg (124,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fd_cr2.jpg (89,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fd_cr3.jpg (104,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fd_cr4.jpg (109,1 KB, 28 załadowań)
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 07:57   #7
nagiko
Raczkowanie
 
Avatar nagiko
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

hej! jeżeli chodzi o pracę to fajnym rozwiązaniem są szare sukienki. dopasowane fasonem do figury. mogą być z różnych materiałów, ale jeżeli wybierzesz dobry materiał, a sukienka np. dodatkowo będzie na podszewce to posłuży Tobie dłużej. z szarymi sukienkami jest tak, że jeżeli masz w szafie marynarki o różnych krojach czy kolorach, buty które lubisz, to one będą do niej pasować. kolor szary pasuje do wszystkich kolorów. poza tym to jest kolor idealny do pracy. a co do sukienek, to wiem, że kobiety rzadko je noszą, ale ja ze swojego doświadczenia wiem, że są mega wygodne, nie musisz się martwić o dopasowywanie bluzek. dobra sukienka zakrywa wszystko to co po ciąży chcemy ukryć. zacznij od przeglądu tego co masz, co się jeszcze nadaje do użycia. dowiedz się czy w Twojej pracy obowiązuje jakiś dress code, to może być także podpowiedź jakie kolory musisz kupić i jakie fasony ubrań. aaa i na szarym nie widać sierści))) powodzenia
__________________
Niech Kolor mnie UBIERA! http://stylishlook.pl/blog/
nagiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 13:52   #8
VVROCLOV
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

tak jak wyzej: zaopatrz się w klasyki: topy, marynarke, rurki a do tego dobieraj modne rzeczy: teraz neonowe dodatki, zwierzęce motywy <ale bez przesady> nie wiem w czym czułabyś się dobrze, ja po ciąży marzyłam tylko o worku
VVROCLOV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 22:07   #9
ninka84
Raczkowanie
 
Avatar ninka84
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 390
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

Ja zaczynam duże wiosenne zakupy w sobotę. Pochwalę się po
ninka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 13:26   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

Mała podpowiedź z mojej strony (na załączniku).
Sama też dążę teraz do ideału szafy.
Z książek mogę polecić Paryski szyk i Bądź Boska.
Były też artykuły w Claudii na podstawie tych książek, bardzo przydatne.
Co do modnych kolorów na fali są teraz pastele, paski, czerń i biel,total look biel, kobalt- często dodaje urody bardziej niż czerń czy lubiane przez Polki brązy i beże.
W modzie są też neonowe barwy, które sama lubię.
No i jest obecnie bliski memu sercu szał na koszule.
Dobra inwestycja to ładnie skrojony żakiet.
Ja zainwestowałam w szary i ... różowy (fuksja).
Szary jest biurowy - polecam też beż bo odmładza albo czarny.
Róż mam na wyjścia do czarnych sukienek.
Dobra inwestycja to buty. Ja właśnie kupiłam na wiosnę czerwone loafersy.
Obecnie rozglądam się za czarnymi balerinkami i czarnymi albo czerwonymi szpilkami.
Kompletowanie sensownej szafy dobrze rozłożyć w czasie. Jak kompletuję już od roku. Dobrze zrobić listę must have i wybrać wiodące kolory.
Ja wybrałam paletę barw zalecanych dla mojego typu kolorystycznego.
I dobrze zainwestować w porządne staniki- ja zapolowałam na wyprzedażach zimowych a teraz recyklinguję też bieliznę w Intimissimi i zbieram kupony na zakupy czegoś z tej firmy w maju/czerwcu.
Nadal nie mam w szafie małej czarnej, skórzanej kurtki i balerinek. I tego szukam. Inne rzeczy typu basic już mam. Także trencze.
Na potrzeby biurowego stroju świetnym zakupem jest garnitur i spódnica-albo ołówkowa albo o linii A. Radzę poczytać co pasuje do danego typu sylwetki.
W Olivii są zawsze porady dotyczące fasonów lepszych dla pań noszących większe rozmiary- warto obejrzeć. Ja podglądam tam fasony dla szczupłych sylwetek bo jestem chudzielcem a chcę wyglądać kobieco, a nie jak dziecko. Może nie czytacie często babskich gazet, ale warto czasem zerknąć do Claudii i Olivii, porady dotyczące ubioru są w nich czasem naprawdę niezłe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Slide1.jpg (70,9 KB, 56 załadowań)
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 20:17   #11
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Kompletowanie garderoby - zaczynam od zera

dobrze wiedziec tez mam taką figurę chudzielca, zajrze do czasopism
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.