Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 17:01   #2461
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest na to sposób... ja już jeden egzamin zawaliłam a wcześniej mi się nie zdarzało żeby wkładając tyle pracy w naukę zawalić...w czwartek mam kolejny i mimo że się staram jak mogę i cały czas popijam plusze to efektów nie widzę
Może żeń szeń pomoże?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:37   #2462
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tes6 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do wszystkich osób z zaburzeniami koncentracji, jak sobie z tym radzicie? Mam do przepracowania dosyć sporo materiału a po przeczytaniu kilku wersów moje myśli skupiają się na wszystkim tylko nie na tym co potrzeba.
Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Może żeń szeń pomoże?
A może magnez
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 22:48   #2463
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

szkoda właśnie że o żeń szeniu nie pomyślałam wcześniej, bo teraz już za późno magnez oczywiście biorę cały czas bez magnezu za bardzo się wszystkim stresuję
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:06   #2464
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja wczoraj podeszłam do apteki zapytać jakie składniki mają suplementy wspomagające proces uczenia. Farmaceutka poleciła mi dwie rzeczy:


SESJA
Preparat Sesja przeznaczony jest dla osób uczących się, pracujących umysłowo, a także osób z zaburzeniami koncentracji i kłopotami z pamięcią. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i mózgowych, zapobiega niedotlenieniu komórek poprawiając zdolność zapamiętywania i koncentrację

oraz

Lecytynę w kapsułkach stosuje się jako środek pomocniczy przy: osłabieniu pamięci, osłabionej zdolności koncentracji, stanach napięcia nerwowego, stanach ogólnego wyczerpania, w okresie rekonwalescencji, zaburzeniach przemiany tłuszczowej.

Co do tego drugiego preparatu to powiedziała, że może być on nawet wskazany aby utrzymać niski poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Nie była wstanie mi powiedzieć czy preparat sesja może wywołać jakieś interakcje z izotretynoiną, ani czy preparaty te będą w jakikolwiek sposób pomóc jeżeli kłopoty z koncentracją są skutkiem ubocznym stosowania leku. Także na początek wypróbuję lecytynę.

Może, któraś z dziewczyn mająca wizytę w ciągu kilku najbliższych dni mogłaby zapytać lekarza o Sesję.
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:37   #2465
olaola901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej!

Moja kuracja Aknenorminem trwała około 4 miesięcy.
początkowo brałam 2x20mg ale po 2,5 miesiąca zaczęłam się źle czuć (zaburzenia snu, tachykardia). Mój lekarz stwierdził, że nie widzi związku między moimi objawami a Aknenorminem z tego względu, że w ulotce nic nie jest napisane. Zmniejszył mi jednak dawkę do 20 mg raz dziennie. Od czasu kiedy zgłosiłam się do lekarza samopoczucie mimo zmniejszonej dawki jakoś bardzo się nie poprawiło, psychicznie bez rewelacji, częste zawroty głowy, potem bóle głowy. Wczoraj byłam na wizycie u doktora i on doszedł do wniosku, że czas kuracji, którą przeszłam jest wystarczający. nie uzwględnił w ogóle ilości dawki sumarycznej (o której tutaj piszcie 120mg/kg).

Obawiam się, że moja kuracja trwała za krótko

Dodam, że moja waga to 48kg i od miesiąca nie miałam żadnej "niespodzianki", trądzik, który przechodziłam nie był jakiejś tragicznej postaci.

Sumaryczna dawka u mnie 80mg/kg.

Czy znane są Wam jakieś skutki oboczne "na przyszłość", czy po zaprzestaniu brania wszystko wraca do normy i lek w ogóle nie oddziałuje na organizm?

A i jeszcze mam do Was takie pytanko: czy lek Aknenormin może spowodować hiperwitaminoze A? bo teoretycznie przyjmuje się pochodne witaminy A, ale to chyba jest jakoś ze sobą powiązane? w ulotce nic na ten temat nie ma, może Wasi lekarze coś wspominali?

Miło by było gdyby ktoś z forumowiczów rozwiał moje wątpliwości

Pozdrawiam
olaola901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:47   #2466
KlaudiPL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 97
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olaola901 Pokaż wiadomość
Hej!

Moja kuracja Aknenorminem trwała około 4 miesięcy.
początkowo brałam 2x20mg ale po 2,5 miesiąca zaczęłam się źle czuć (zaburzenia snu, tachykardia). Mój lekarz stwierdził, że nie widzi związku między moimi objawami a Aknenorminem z tego względu, że w ulotce nic nie jest napisane. Zmniejszył mi jednak dawkę do 20 mg raz dziennie. Od czasu kiedy zgłosiłam się do lekarza samopoczucie mimo zmniejszonej dawki jakoś bardzo się nie poprawiło, psychicznie bez rewelacji, częste zawroty głowy, potem bóle głowy. Wczoraj byłam na wizycie u doktora i on doszedł do wniosku, że czas kuracji, którą przeszłam jest wystarczający. nie uzwględnił w ogóle ilości dawki sumarycznej (o której tutaj piszcie 120mg/kg).

Obawiam się, że moja kuracja trwała za krótko

Dodam, że moja waga to 48kg i od miesiąca nie miałam żadnej "niespodzianki", trądzik, który przechodziłam nie był jakiejś tragicznej postaci.

Sumaryczna dawka u mnie 80mg/kg.

Czy znane są Wam jakieś skutki oboczne "na przyszłość", czy po zaprzestaniu brania wszystko wraca do normy i lek w ogóle nie oddziałuje na organizm?

A i jeszcze mam do Was takie pytanko: czy lek Aknenormin może spowodować hiperwitaminoze A? bo teoretycznie przyjmuje się pochodne witaminy A, ale to chyba jest jakoś ze sobą powiązane? w ulotce nic na ten temat nie ma, może Wasi lekarze coś wspominali?

Miło by było gdyby ktoś z forumowiczów rozwiał moje wątpliwości

Pozdrawiam
Witaj, ja też lecze się izotretynoiną, tylko pod inną nazwą (Axotret). Wydaje mi się, że właśnie leczenie tym lekiem to hiperwitaminoza i stąd te efekty uboczne (obciążona wątroba itd).

Mi lekarz powiedział, że zależnie od efektów leczenie, albo bedziemy dobijać do 120mg/kg albo zmniejszymy dawkę do momentu wyleczenia trądziku i bedziemy powoli wycofywać lek i tym samym nie zostanie osiągnięta dawka 120mg/kg. W pierwszym miesiącu widzę już ogromną poprawę więc pewnie też nie będę brała standardowej dawki. Więc chyba nie powinnaś się martwić.

Co do pytania o przyszłe skutki uboczne: Podobno suchość twarzy, ust i inne skutki uboczne przechodzą różnie od 1mc do nawet kilku miesięcy po zakończeniu kuracji, ale też poprawa stanu skóry i blednięcie przebarwień nie ustępuje z dniem odstawienia leku tylko trwa nadal po zakończeniu kuracji (oczywiście do pewnego momentu).

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Pozdrawiam
__________________
Ubrania na wymianę!
KlaudiPL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 09:07   #2467
olaola901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Samego procesu leczenia nie nazwałabym hiperwitaminozą.
Skutki uboczne, są wynikiem przyjmowania leku i jednym z nich jest właśnie hiperwitaminoza. Tylko pytanie czy jest ona możliwa w momencie gdy lek zawiera pochodne tej witaminy, a nie samą witaminę?
Hiperwitaminoza może wystąpić po długotrwałym przyjmowaniu witaminy A w dawce co najmniej 30mg/doba.
Można wykonać jakieś badanie, żeby to sprawdzić?

W trakcie leczenia wykonywałyście jakieś inne badania poza: 1. morfologia krwi 2. aspat 3. alat 4. cholesterol 5. triglicerydy 6. bilirubina 7. kreatynina?

Skutki uboczne te wizualne na pewno ustępują pytanie, czy w środku w organizmie wszystko w porządku, czy też zwiększa się ryzyko zachorowania na "coś"?
olaola901 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 12:47   #2468
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olaola901 Pokaż wiadomość
Samego procesu leczenia nie nazwałabym hiperwitaminozą.
Skutki uboczne, są wynikiem przyjmowania leku i jednym z nich jest właśnie hiperwitaminoza. Tylko pytanie czy jest ona możliwa w momencie gdy lek zawiera pochodne tej witaminy, a nie samą witaminę?
Hiperwitaminoza może wystąpić po długotrwałym przyjmowaniu witaminy A w dawce co najmniej 30mg/doba.
Można wykonać jakieś badanie, żeby to sprawdzić?

W trakcie leczenia wykonywałyście jakieś inne badania poza: 1. morfologia krwi 2. aspat 3. alat 4. cholesterol 5. triglicerydy 6. bilirubina 7. kreatynina?

Skutki uboczne te wizualne na pewno ustępują pytanie, czy w środku w organizmie wszystko w porządku, czy też zwiększa się ryzyko zachorowania na "coś"?
witA -> retinoidy
za dużo wit A (= za dużo retinoidów)-> hiperwitaminoza
przyjmowanie dużych ilości retinoidów-> objawy hiperwitaminozy (ale nie jest to hiperwitaminoza bo nie dostarczamy wit A)

na moje rozumowanie tak to wygląda

ja robiłam tylko cholesterol, trójglicerydy, aspat i alat

to czy zwiększają ryzyko zachorowania na coś okaże się pewnie dopiero za kilka(kilkanaście) lat
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 16:04   #2469
olaola901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to troche tak jakby mieć objawy grypy ale grypy nie mieć

sama nie wiem, mam nadzieję że wszystko co złe związane z tym lekiem minie po pewnym czasie i będę mogła się już zawsze cieszyć czystą buźką

Pozdrawiam, wszystkich walczących z pomocą witaminek A
olaola901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 18:16   #2470
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czuję się dzisiaj jakbym była na jakis prochach. I tak się zastanawima czy zjadłam coś nadpsutego, czy to jakies mocne wahania ciśniena czy efekt brania Ozi?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 23:39   #2471
iponeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Yenotek możesz powiedzieć jakie zabiegi peelingujace miałaś usuwające blizny, bo mi dermatolog zabronił stosowania jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych typu peelingi, kwasy itp w trakcie kuracji Aknenorimem. Jakich maseczek i maści używałaś???

Jutro ide na badania jak będą ok to może zaczynam terapie. Tylko mnie martwi bo jak dotąd nie używam antykoncepcji dopiero mam zamiar zacząć brać a w ulotce Aknenorimu przeczytałam że trzeba zacząć przyjmować anty miesiąc przed rozpoczęciem kuracji i miesiąc po. Czy mogę w tym samym czasie zacząć używać i to i to???? Czy ktoś z was nosi soczewki kontaktowe i jak branie leku wpływa na ich użytkowanie??

Ech sporo tych wątpliwości ...ale to już prawie 15 lat walki z cerą...zaczyne od małej dawki 10 ml....Najgorsze jest to że mam już 33 lata a przyjaciółka farmaceutka poważnie mnie nastraszyła że po retinoidach są duże problemy z płodnością można nie zajść w ciąże ((.

Echhh Sama już nie wiem bo jak regularnie czyszczę u kosmetyczki buzie to teraz aż tak okropnych guzów nie mam (pewnie ze względu też na wiek podstarzały).

Czy Gonia jeszcze bywa na tym forum????....to był przewodnik ciekawa jestem jak u niej teraz po tak długim okresie od leczenia.
iponeczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 06:40   #2472
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez iponeczka Pokaż wiadomość
Yenotek możesz powiedzieć jakie zabiegi peelingujace miałaś usuwające blizny, bo mi dermatolog zabronił stosowania jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych typu peelingi, kwasy itp w trakcie kuracji Aknenorimem. Jakich maseczek i maści używałaś???

Jutro ide na badania jak będą ok to może zaczynam terapie. Tylko mnie martwi bo jak dotąd nie używam antykoncepcji dopiero mam zamiar zacząć brać a w ulotce Aknenorimu przeczytałam że trzeba zacząć przyjmować anty miesiąc przed rozpoczęciem kuracji i miesiąc po. Czy mogę w tym samym czasie zacząć używać i to i to???? Czy ktoś z was nosi soczewki kontaktowe i jak branie leku wpływa na ich użytkowanie??

Ech sporo tych wątpliwości ...ale to już prawie 15 lat walki z cerą...zaczyne od małej dawki 10 ml....Najgorsze jest to że mam już 33 lata a przyjaciółka farmaceutka poważnie mnie nastraszyła że po retinoidach są duże problemy z płodnością można nie zajść w ciąże ((.

Echhh Sama już nie wiem bo jak regularnie czyszczę u kosmetyczki buzie to teraz aż tak okropnych guzów nie mam (pewnie ze względu też na wiek podstarzały).

Czy Gonia jeszcze bywa na tym forum????....to był przewodnik ciekawa jestem jak u niej teraz po tak długim okresie od leczenia.
To albo przyjaciólka farmaceutka żle Ci powiedziała, albo źle ją zrozumiałaś. Nie ma żadnych problemów z płodnością bo retinoidy w żaden sposób nie wpływają na gospodarkę hormonalną i na płodność. Jedyne co to w czasie kuracji i jakiś czas po niej nie powinno zachodzić się w ciążę bo dziecko może urodzić się bardzo chore...Co do tego jaki czas trzeba odczekać żeby zajść w ciążę po zaprzestaniu brania retinoidów zdania są podzielone. Mi dermatolog mówił że miesiąc po kuracji i tak też jest w ulotce. Niektórzy dla pewności radzą odczekać 2 miesiące, a na forum nawet spotkałam się z dłuższymi okresami.

Życzę podjęcia właściwej decyzji
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:57   #2473
creates
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 141
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam bardzo serdecznie


chcialabym sie przylaczyc do dyskusji na temat stosowania retinidow dousnych

Otóż od 6 dni przyjmuje Aknenormin. Moja dawka to 30 mg na dobe, przy wadze 60 kg. Wczesniej jednak moja kuracja polegala na tym,ze przez miesiac uzywalam zoracu...czyli retinow ale w postaci masci.

Uwazam,ze to bylo dobre wyjscie, poniewac zorac "oczyscil" moja twarz zewnetrznie... teraz tylko zostalo to co jest pod skora. Jestem optymistycznie nastawiona, mimo wielu negatywnych opinii na temat tego leku. Z tradzikiem zmagam sie juz od paru lat. Spowodowal,ze stalam sie malo pewna siebie, nie umialam z nikim porazmawiac, poniewaz wstydzilam sie swojej twarzy. Teraz jest juz coraz lepiej i mam nadzieje ze tak bedzie.

I...pewnie jak wiekszosc obawiam sie wysypu..ale moja dermatolog pow,ze nie koniecznie musi on wystapic. a Czy to prawda,ze ryzyko jest mniejsze, i mniej dotkliwe jezel i bedzie sie odpowiednio dobrze nawilzac twarz?
__________________
64...63...62..61...60...59. ..58
czas zaczac...





Szafa <3 KOZUSZEK.TUNIKI.PLASZCZYK ATMO. SPODNIE ZE STANEM.TORBA PUMA - wymiana


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=473910&page=2
creates jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:15   #2474
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez iponeczka Pokaż wiadomość

Najgorsze jest to że mam już 33 lata a przyjaciółka farmaceutka poważnie mnie nastraszyła że po retinoidach są duże problemy z płodnością można nie zajść w ciąże ((.
Nikogo nie obrazajac... ale co na ten temat moze wiedziec farmaceutka To jest temat dla lekarza

Retinoidy w zaden sposob nie wplywaja na mozliwosc zajscia w ciaze. Problemem moze w twoim wypadku byc co najwyzej to, ze w trakcie kuracji i miesiac (dwa? szesc? wg innych teorii) trzeba odczekac, zeby moc sie starac.

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 13:15
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 16:47   #2475
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeżeli retinoidy byłyby AŻ tak niebezpieczne to nie sądzę, że byłyby puszczone do ogólnego użytku. Prawda jest taka, że mogą one uszkodzić płód, jeżeli zajdzie się w trakcie brania leku, jak i miesiąc?/dwa? po. Dużo ludzi własnie w ten sposób myśli , a ja po prostu radziłabym poczytać nt. tego leku więcej.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 18:05   #2476
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja zjadłam 72mg/kg m.c. jak na razie (biorę od września) . Cera mi się nie poprawiła, nadal wyskakują mi gule ;( . Do tego ciągle te same skutki uboczne ;( moja lekarka nabija się ze mnie, ze jeszcze nie widziała żeby wszystkie możliwe skutki uboczne wystąpiły u jednej osoby.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 10:22   #2477
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Możecie polecić coś skutecznego na pękające kąciki ust? ostatnio to najbardziej mi dokucza, smarowałam je juz tribioticiem, bo wyczytałam w pierwszej części wątku że może pomóc, ale póki co nie widze poprawy.
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 18:48   #2478
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pekające kąciki ust są objawem niedoboru wit. B2. W takim przypadku można zastosować maść z wit. A (co w naszym przypadku raczej nie jest wskazane), maść tranowa, Tormentiol i dodatkowo jeść produkty z dużą ilością wit. B2.
Ostatnio miałam właśnie zajady, ale same mi zeszły. Bardzo tego nie lubię, bo ciężko się je gdy ma się popękane kąciki ust.

Pewnie nie powiem nic nowego, ale polecam wszystkim przyjmującym retinoidy CARMEX do ust. Eureka! Pomadka, którą dostawałam przy każdym zakupie izoteku była fajna, dopóki nie musiałam wychodzić na dwór. Wtedy wszystkie skórki się uwydatniały, wyglądało to nieestetycznie, brzydko, ja czułam się bardzo źle z takimi suchymi ustami. Ale to co carmex z nim zrobiła to cud. Są nawilżone, ładnie wyglądają i w końcu nie muszę ich chować
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 23:06   #2479
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
Pekające kąciki ust są objawem niedoboru wit. B2. W takim przypadku można zastosować maść z wit. A (co w naszym przypadku raczej nie jest wskazane), maść tranowa, Tormentiol i dodatkowo jeść produkty z dużą ilością wit. B2.
Ostatnio miałam właśnie zajady, ale same mi zeszły. Bardzo tego nie lubię, bo ciężko się je gdy ma się popękane kąciki ust.
dzięki! właśnie dzisiaj byłam w aptece po coś na te pękające kąciki, bo naprawdę zaczeło to być dla mnie problemem. I pani poleciła mi łykanie jednej tabletki wit. B2 dziennie i dała jakiś krem na zajady w różowym opakowaniu. Zobaczymy czy coś pomoże. A tormentiol też gdzieś mam, musze poszukać i zacząć stosować

a carmex stosujesz w pomadce czy w pudełeczku?
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 12:22   #2480
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja w końcu poszłam wczoraj na pobranie krwi, w czw mam wizytę kontrolną
ciekawa jestem jak to wszystko wyjdzie w badaniach
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 13:59   #2481
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanaaaaa87 Pokaż wiadomość
dzięki! właśnie dzisiaj byłam w aptece po coś na te pękające kąciki, bo naprawdę zaczeło to być dla mnie problemem. I pani poleciła mi łykanie jednej tabletki wit. B2 dziennie i dała jakiś krem na zajady w różowym opakowaniu. Zobaczymy czy coś pomoże. A tormentiol też gdzieś mam, musze poszukać i zacząć stosować

a carmex stosujesz w pomadce czy w pudełeczku?
to dobrze

mam taką jak na załączniku, wg mnie praktyczniejsza niż w słoiczku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Carmex-EZ-ON_969A6590.jpg (20,9 KB, 10 załadowań)
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 19:17   #2482
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

rzeczywiście carmex jest niezastąpiony
też mam w tej wersji co na wyżej załączonym zdjęciu, ale jak ten się skończy kupię w formie pomadki ta forma odpowiada mi jednak bardziej

BTW - mogę prosić o głos na Miśka?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:09   #2483
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Cool Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja polecam też z pomadek BEBE Intensiv Care, zdecydowanie lepsza od Neutrogeny (ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie). I ja dzisiaj również wybrałam się na wyniki krwi, już nie mogę się doczekać... Mam nadzieję, że wszystko u nas będzie ok
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 11:17   #2484
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja dziś rano kupiłam sobie bebe klasyczną, to moja pierwsza pomadka z tej serii, ale jak narazie jestem nią zachwycona ma piękny delikatnie vaniliowy zapach i idealną konsystencję nie to co pomadki opearolu które po posmarowaniu uwidaczniały mi wszystkie suche skórki i się wałkowały. Ale zobaczymy czy zda egzamin na wietrze i przy niskiej temperaturze dopiero wtedy będę wiedziała czy to jest to
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 01:03   #2485
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nie znam się na pomadkach i kremach do twarzy, dlatego polećcie mi jakiś krem którym można smarować wysuszoną skórę twarzy. Ja po umyciu twarzy samą wodą (normalnie myję woda i physiogel) i wytarciu jej mam strasznie suchą, wręcz cały biały jestem.
A do tego jeszcze jakąś pomadkę na wyschnięte usta. Jest może jakaś taka, która się tak nie świeci i której tak nie widać? (jak np. Nivea, którą aktualnie używam)
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:47   #2486
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja czasami wieczorem stosuje cethapil. A przed malowaniem stosuję garnier intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry. Jestem zadowolona, aczkolwiek jeżeli nigdzie nie wychodzę staram się nie nawilżać,bo nie wiem dlaczego, ale wysuszanie zmian trądzikowych jakoś działa na mnie uspokajającą, czuję że lek działa.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:40   #2487
kropek10051
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez zimna_herbata Pokaż wiadomość
Nie znam się na pomadkach i kremach do twarzy, dlatego polećcie mi jakiś krem którym można smarować wysuszoną skórę twarzy. Ja po umyciu twarzy samą wodą (normalnie myję woda i physiogel) i wytarciu jej mam strasznie suchą, wręcz cały biały jestem.
A do tego jeszcze jakąś pomadkę na wyschnięte usta. Jest może jakaś taka, która się tak nie świeci i której tak nie widać? (jak np. Nivea, którą aktualnie używam)


hejka, nie wiem czy jesteś na lekach przeciwtrądzkowych, czy też masz genetyczną suchość skóry, ale sam doradziłbym Ci PRZEDE WSZYSTKIM dobry tonik nawilżający (sam używam dość taniego Olay Total Effects, bardzo dobrze nawilża, ale czasami szczypie, szczególnie po goleniu). Tonik spowoduje, że skóra nie będzie tak "biała". Potem - moim skromnym zdaniem - powinieneś jednak zainwestować w dobre serum nawilżające. Są bardzo dobre, ale jednocześnie bardzo drogie (plus, że wydajne). Ja mogę Ci osobiście polecic Esee Lauder Advanced Night Repair

Dodam, że daaaaaawno temu byłem na kuracji Roaccutanem... Wtedy też używałem i toniku i Estee, nie kłóci to się ze sobą.

Teraz - chyba po 10 latach - używam sobie Isotrex na noc, ale to bardziej na zmarchy :P
kropek10051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:21   #2488
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kropek10051 Pokaż wiadomość

Dodam, że daaaaaawno temu byłem na kuracji Roaccutanem... Wtedy też używałem i toniku i Estee, nie kłóci to się ze sobą.

Teraz - chyba po 10 latach - używam sobie Isotrex na noc, ale to bardziej na zmarchy :P
Hmm, a ja gdzieś czytałam, że przez to przesuszenie jakie powoduje IZO pod czas kuracji mozna nabawić się dodatkowych lub pierwszych zmarszczek. I dermatolog od tak sobie daje ci receptę na lek, który jest szkodliwy tylko po to by nie mieć zmarszczek? hmmm. dziwne
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 16:40   #2489
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a mi dermatolog powiedziała, że w dużej mierze retinoidy działają właśnie odmładzająco...więc nie wiem jak jest naprawdę
Mogę jednak powiedzieć co zauważyłam u siebie - zmarszczek jeszcze nie miałam, ale miałam dość duże bruzdy nosowo-wargowe a teraz w czasie brania izo już 5 miesiąc - bruzdy złagodniały i to w dość widoczny sposób
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:28   #2490
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja też zmarszczek jeszcze nie mam ale miałam przed braniem izo dość wyraźne bruzdy na czole od nadmiernego, bezwiednego marszczenia go i teraz ich już nie ma

ja od wczoraj czuję straszną niemoc szczególnie w rękach i kręci mi się w głowie ale staram się zwalać na pogodę
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.