Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-26, 13:18   #1321
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
to masz dokładnie jak ja też zaczełam od włosów a raczej szukając sposobów ich ratowania i ta cała reszta jakos przyszła sama zupełnie jakby bez mojego udziału
OCM jak dla mnie to też odkrycie wszech-czasów zauważyłam że nawet nie nakładając po jej zastosowaniu (co dawniej było dla mnie niewyobrażalne) cera jest super mniamuśka

mam pytanie odnośnie witaminki B3 niechcący zapomniałam że mam i zamówiłam i potem zapomniałam że zamówiłam i niespodzianka mam 3 opakowania hmmm... dlatego szukam wszystkich możliwych jej zastosowań... z czym to mogę umieszać do czego dosypać i jak nie przedobrzyć
Ja po OCM jeszcze używam lekkiego kremu na naczynka (z Ziai Med) z tym normalnie przy dłużyszm używaniu tego kremu cera się przesuszała a teraz jest ok a i ostatnio nie używam żadnych detergentów do twarzy -makijaż zmywam tylko wodą pod prysznicem, tyle ile się da, a potem tylko OCM i cała reszta ładnie złazi
A co do B3 to możesz jej używać do wszystkiego - do włosów, twarzy i ciała
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 14:34   #1322
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja po OCM jeszcze używam lekkiego kremu na naczynka (z Ziai Med) z tym normalnie przy dłużyszm używaniu tego kremu cera się przesuszała a teraz jest ok a i ostatnio nie używam żadnych detergentów do twarzy -makijaż zmywam tylko wodą pod prysznicem, tyle ile się da, a potem tylko OCM i cała reszta ładnie złazi
A co do B3 to możesz jej używać do wszystkiego - do włosów, twarzy i ciała
zazwyczaj po OCM daje jeszcze olejek zmieszany z kwasem peptydowo hialuronowym albo krem z kwasem liponowym z BU i jest extra
nie wiem czy to na mnie tylko tak działa ale to OCM to jak jakaś magia po 3 słownie trzech użyciach oczyścił mi zaskórniki na nosie i brodzie po prostu szok takiej fajnej cery nie miałam nawet po wizytach u kosmetyczki czy w spa

co do b3 troche się boję, bo niezważająca na żadne proporcje pomieszałam z keratyna B5 i B3 i dodałam do szmponu Hipp mam zamiar podorzucac ją do wszystkiego hihihihi ale będzie jazda
ciekawe czy do kąpieli się nadaje
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 14:54   #1323
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

właśnie znalazłam fajne przepisy na kosmetyki pielęgnacyjne, bardzo fajne http://zielnik.herbs2000.com/ziola/1...rody_skora.htm radze skopiować na wszelki wypadek na dysk oszczędzam wam wklejania tutaj, bo duuuuużo tego jest
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-26 o 14:58
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 15:20   #1324
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

gdzie mogę więcej przeczytać o tak zachwalanym przez was OCM ?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 15:27   #1325
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

kilka stron wczesniej były linki do video i tekstu po angielsku, wpisz tez w google i daj na zasób video
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 17:15   #1326
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziekuje za podzielenie sie z metoda OCM dzis kupilam duza butelke oleju rycynowego i bede eksperymentowac juz sie nie moge doczekac
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 18:41   #1327
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ojej, nie wiedziałam, że mój post o OCMie spotka się z takim zainteresowaniem...
Czuję się taka... potrzebna
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 18:43   #1328
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

kazda naturalna metoda bedzie przyjeta z otwartymi ramionami moze wkrotce powstanie nowy watek o ocm?
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:45   #1329
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam
Od dawna używam olejów na włosy, które są beznadziejnie suche, puszące, ale to nie o mnie chodzi. Moja koleżanka ma malutko włosów na głowie, są bardzo delikatne i cienkie, nie dawno zaczęły jej włosy wyłazić garściami. Była u lekarza, robił jej różne badania i nic nie wyszło..zastanawiam się czy tu by jakiś olej nie pomógł, który by wzmocnił te włosy, czy któraś z was nie była w takiej sytuacji?
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:57   #1330
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Ojej, nie wiedziałam, że mój post o OCMie spotka się z takim zainteresowaniem...
Czuję się taka... potrzebna
Dorotko jesteś baaaardzo, baaaardzo potrzebna
odkryłaś coś wyjątkowego i podzieliłaś sie jestem Ci baaaaardzo wdzięczna i zapewne nie tylko ja

patusia powiedz koleżance niech się przerzuci na szampony bez SLS ów i pozagłębia w olejkach i wcierkach z np helfów, mazideł, zsk....

też miałam problemy z wypadaniem wiellllkie i dzięki ich wcierkom, mieszankom i olejkom sama nie wierze ile mam i jeszcze ile mi rośnie włosów na głowie a próbowałam wcześniej wydawało mi się że wszystkiego

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-26 o 20:11
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 20:07   #1331
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
kazda naturalna metoda bedzie przyjeta z otwartymi ramionami moze wkrotce powstanie nowy watek o ocm?
Bardzo możliwe ze powstanie
Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
Dorotko jesteś baaaardzo, baaaardzo potrzebna
odkryłaś coś wyjątkowego i podzieliłaś sie jestem Ci baaaaardzo wdzięczna i zapewne nie tylko ja
Podpisuję się pod tym obiema łapkami
Cytat:
Napisane przez patusia_91 Pokaż wiadomość
Witam
Od dawna używam olejów na włosy, które są beznadziejnie suche, puszące, ale to nie o mnie chodzi. Moja koleżanka ma malutko włosów na głowie, są bardzo delikatne i cienkie, nie dawno zaczęły jej włosy wyłazić garściami. Była u lekarza, robił jej różne badania i nic nie wyszło..zastanawiam się czy tu by jakiś olej nie pomógł, który by wzmocnił te włosy, czy któraś z was nie była w takiej sytuacji?
Niech spróbuje Vatiki - to olej kokosowy z hinduskimi ziołami wzmacniającymi włosy, dostępny na Allegro
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 08:41   #1332
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe ze powstanie

Podpisuję się pod tym obiema łapkami

Niech spróbuje Vatiki - to olej kokosowy z hinduskimi ziołami wzmacniającymi włosy, dostępny na Allegro
Nawet go mam w domu, to dam jej go na wypróbowanie może będzie akurat
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 09:29   #1333
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez patusia_91 Pokaż wiadomość
Nawet go mam w domu, to dam jej go na wypróbowanie może będzie akurat
niom niech sobie skalp nim smaruje przed myciem, najlepiej by było jakby zostawiała go na całą noc, ale jak się nie da to tak ze 3 h przed myciem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 09:51   #1334
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dorotka, każdy cynk jest tu mile widziany, to od nas zależy czy będziemy miały ochotę się w to zagłębić, czy nie.. widać jest tu dużo chętnych i SPRAGNIONYCH naturalnych metod Matka Natura na pewno się cieszy

włosy..... no ja własnie od kilku tygodni zaczełam walke z wypadeniem (efekt utraty ponad 15kg i diety)
robie olejowanie, mam u siebie rycynowy, sezamowy, archaidowy, lniany ze skrzypem, Hipp (migdał+słonecznik) i stosuje je samodzielnie, lub mieszam (bo samą rycyne ciezko mi sie nakłada)...
czemu trzeba unikać SLS? az taki ma zły wpływ na kondycję?? tyczy się wszystkiego? tz. żeli do włosów, pianek etc.? (już czytam co to za Vatika )

coś jeszcze poradzicie na wzmocnienie i porost włosów?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-27 o 10:10
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 10:23   #1335
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
coś jeszcze poradzicie na wzmocnienie i porost włosów?
Ja bym poradziła picie pokrzywy, ewentualnie pokrzywy ze skrzypem - jest o tym cały wątek na pielęgnacji włosów. No i różne wcierki, np. Jantar, czy żel aloesowy.
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 10:23   #1336
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Dorotka, każdy cynk jest tu mile widziany, to od nas zależy czy będziemy miały ochotę się w to zagłębić, czy nie.. widać jest tu dużo chętnych i SPRAGNIONYCH naturalnych metod Matka Natura na pewno się cieszy

włosy..... no ja własnie od kilku tygodni zaczełam walke z wypadeniem (efekt utraty ponad 15kg i diety)
robie olejowanie, mam u siebie rycynowy, sezamowy, archaidowy, lniany ze skrzypem, Hipp (migdał+słonecznik) i stosuje je samodzielnie, lub mieszam (bo samą rycyne ciezko mi sie nakłada)...
czemu trzeba unikać SLS? az taki ma zły wpływ na kondycję?? tyczy się wszystkiego? tz. żeli do włosów, pianek etc.? (już czytam co to za Vatika )

coś jeszcze poradzicie na wzmocnienie i porost włosów?
SLS to jest detergent, są 2 rodzaje:
SLS- Sodium Lauryl Sulfate
SLES - Sodium Laureth Sulfate
ten pierwszy (SLS) po pierwsze bardzo nausza naturalną warstwę ochronną włosów (generalnie, skóry), przez co może włosy wysuszać, a po drugie moż ebyć zanieczyszczony rakotwórczymi substancjami, jego zdecydowanie należy unikać, ale obecnie już się go prawie nie stosuje - występuje głównie w szamponach przeciwłupieżowych oraz w masce Henna Treatement Wax
Natomiast SLES jest jego łagodniejszym kuzynem, pozwala na zmycie silikonów z włosów i on występuje w praktycznie każdym szamponie, nie trzeba go tak bardzo unikać, jednak przy suchych włosach warto szampon z SLES stosować tylko raz w tyg., a w pozostałe dni jakiś bez niego (niestety bez SLES/SLS jest tylko kilka szamponów - Hipp, Babydream, żel uniwersalny Babydream, Bebi Barwy)
A o poroście włosów jest wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=394597

Żeby nie było zupełnego OT to wczoraj zrobiłam sobie nową porcję oleju do OCM, dorzuciłam tam Dipalmitynian Kojowy (ma działanie depigmentacyjne i zapobiegające powstawaniu przebarwień) i jestem ciekawa czy będzie jakiś efekt - pod wpływem ciepła przenikanie substancji czynnych jest wi ększe, prawda?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 10:55   #1337
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ciekawa jestem jak zachowywałaby się moja tłusta i problematyczna skóra po ocm...
przy najbliższym zamówieniu z mazideł coś wykombinuje, i jeżeli nie zaszkodzi to raz na jakiś czas może i bym się kusiła na tego rodzaju czyszczenie mojej sfatygowanej mordeczki
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 11:04   #1338
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Viki dziękuje za ukazanie różnicy miedzy nimi, bo juz sie przeraziłam, nawet Fitomed (szampony do włosów i żel do mycia twarzy z mydlincy lekarskiej ma SLES.. tonik na szczescie juz nie.., a są super) poczytam o tym SLES, bo kurcze sporo produktów, które mi pomagają (pomijam, ze sa niby "naturalne" roslinne itp.), szczególnie martwie się o wpływ na twarz, szampon do włosów mozna łatwo odstawić, gorzej z czym do pielegnacji twarzy.. ale mam nadzieje, ze mniej szkodliwy brat tego SLS nie jest taki straszny
Pinsleepe ojj, prawie bym zapomniała o pokrzywie... skleroza, dzięki za przypomnienie faktycznie, przeciez czytałam ten wątek moja glowa wariuje przez ta magisterke... oj, oj..
Fifiorek ja mam tłustą i problematyczna... nie zauważyłam niczego podejrzanego, choc wiadomo cera inaczej sie zachowuje w zaleznosci od cyklu i innych zew. czynników. (powiem, ze ja nie uzywam materiałowego recznika, tylko chlust wody na twarz od oleju, reszta dzieje sie tak samo, tylko ze z recznikiem papierowym, kuchennym, takim z grubych warst, z 3 razy takie chlusty i sciaganie recznikiem mi wystarcza)

co do olejowania... czy można z tym przedobrzyć? bo ja myje wlosy co drugi dzień i olejowac też bym chciała przed każdym myciem... to nie za czesto? trzymać sie 1-2 olejowania w tygodniu, czy moge co dwa dni?
i zeby dac wam juz spokoj, ostatnie pytanie.... podgrzewac olej przed nakładaniem, czy wystarczy ze w dłoniach go rozgrzeje? i czy mozna przesadzic z iloscią? bo raz wystarczaja mi na oko, 2 duże łyżki a czasem więcej...
i już znikam.. to tyle z moich watpliowsci
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-27 o 11:16
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 11:12   #1339
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
ciekawa jestem jak zachowywałaby się moja tłusta i problematyczna skóra po ocm...
przy najbliższym zamówieniu z mazideł coś wykombinuje, i jeżeli nie zaszkodzi to raz na jakiś czas może i bym się kusiła na tego rodzaju czyszczenie mojej sfatygowanej mordeczki
Jak z mazideł to polecam macerat brzozowy ogranicza przetłuszczanie

jagoda,włosy możesz olejować nawet codziennie, z tym nie można przedobrzyć olej wystarczy rozgrzać w dłoniach, a co do ilości to wedle uznania, z tym ze włosy nie muszą "pływać" w oleju żeby dobrze zadziałał, ważne żeby włosy były nim pokryte , ja zwykle po nałożeniu oleju przeczesuję włosy aby się równomiernie rozłożył
a Fitomed ma b.dobre składy mimo ze ma SLES, to jest on zwykle w okolicach połowy składu, czyli niewiele go tam też mam ten żel do mycia twarzy a szampon do włosów wielbię
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-05-27 o 11:14
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 11:23   #1340
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Viki kamień spadł mi z serca... normalnie uściskałabym Cię mocno!! widzę, że jesteś z Gdyni dobrze, że nie wiem jak wyglądasz bo z tej radości, mogłabym Cię niespodziewanie wycałować na ulicy
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 11:32   #1341
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Viki dziękuje [COLOR="Gray"] za ukazanie różnicy miedzy nimi, bo juz sie przeraziłam, nawet Fitomed (szampony do włosów i żel do mycia twarzy z mydlincy lekarskiej ma SLES.. tonik na szczescie juz nie.., a są super)

co do olejowania... czy można z tym przedobrzyć? bo ja myje wlosy co drugi dzień i olejowac też bym chciała przed każdym myciem... to nie za czesto? trzymać sie 1-2 olejowania w tygodniu, czy moge co dwa dni?
i zeby dac wam juz spokoj, ostatnie pytanie.... podgrzewac olej przed nakładaniem, czy wystarczy ze w dłoniach go rozgrzeje? i czy mozna przesadzic z iloscią? bo raz wystarczaja mi na oko, 2 duże łyżki a czasem więcej...
i już znikam.. to tyle z moich watpliowsci
nie jestem expertem od olejowania robie to od ok pół roku i ztego co wyczytałam to hinduski podobno robią to codziennie
nie wiem skąd mają tyle czasu ale nie o to chodzi
ja robię różnie na początku dawałam bardzo dużo i trzy nawet cztery razy w tygodniu podgrzewałam i na 2-5 godzin na skalpek i włoski i było super używałam głównie Bhingraj'a firmy Hesh z Helfow i byłam zachwycona nawet komentarz dodałam hehehe a tego nigdy nie robie chyba że coś wzbudza we mnie skrajne emocje tu uwielbienia
potem próbowałam innych przeróżnych (stosuje oczywiście do nich domieszki) ale to juz nigdy nie było to samo więc wróciłam do HB z zamiarem mieszania go z miodla indyjska tylko ten jej zapach bleeee
kończąc teraz stosuje ok dwa razy w tygodniu i jest fajnie a i jeszcze przerzuciłam się na farbowanie henna i to tez pomaga//.....

viki 1988 jakiego szamponu fitomedu używasz? jestem na etapie szukania dobrego szamponu od .... hmmm wielu lat i nic moim cienkim włoskom nie robi wsjo je obciąża i zaraz się przetłuszczają<mur>

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-27 o 11:47
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 12:34   #1342
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ale Dziewczyny szalejecie z postami i metodami.
Ale to dobrze- byleby buźka i w ogóle ciało i włosy bylo zdrowe i odwdzięczyło się pięknym wyglądem.

Ja moge powiedziec, że olejki na twarz działają- i to jak!
Zdecydowanie jest w lepszej kondycji ale do ideału jeszcze dłuuuga droga.
Na co dzien i na noc używam malinowego a jak wiem, że siedze cały dzień w domu to nakładam sobie grubą warstwę rokitnika (monstrum ze mnie, że listonoszki nie wpuszczam bo biedna chyba zawału dostała jakby moje lico obejrzała) i taka pomarańczowa siedzę sobie z kilka godzin. Potem szczoteczką do twarzy (z rossmana beauty coś tam) delikatnie masuję twarz, rozcieram ten rokitnik a potem ścieram tonikiem do czysta. Jak na facjacie są jakieś zaskórniki kwalifikujace się do likwidacji to uwidaczniają się pięknie na buzi (rokitnik farbuje je i łatwo takie pomarańczowe cuda wyhaczyć). Potem nakładam malinkę.
Buźka jest w o niebo lepszym stanie niż kiedyś. Gładka, promienna, oczyszczona i taka wypoczeta. To z całą pewnością zasługa witaminek w olejach i w ogóle olejów.
Dorzuciałam do tego minerały na twarz (rety zbankrutuje) i tylko kombinuje co by tu jeszcze wymyślic.
Włosy też już są traktowane olejkami. Jedna Wizażanka (wybacz kochana, że nie pamiętam Twojego nicku) poradziłą olej kokosowy.... rety... poezja- nigdy nie miałam tak błyszczacych włosów i z 3 tony jasniejsze się wydają (mam farbowane na złoty blond).
Teraz to nakładam cała kombinacje: mieszam w miseczce: olej kokosowy, rycynowy, żel hialuronowy, kapka arganowego i tamanu. I na kilka godzin, (razem z pomaranczowym monstrum)- ngdy nie miałam lepszej odżywki!
I potwierdzam- w moim przypadku natura górą!!!
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 16:42   #1343
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Viki kamień spadł mi z serca... normalnie uściskałabym Cię mocno!! widzę, że jesteś z Gdyni dobrze, że nie wiem jak wyglądasz bo z tej radości, mogłabym Cię niespodziewanie wycałować na ulicy
fajnie by to wyglądało

Aurellia, wysłałam Ci PW żeby nie było OT
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 17:25   #1344
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
fajnie by to wyglądało

Aurellia, wysłałam Ci PW żeby nie było OT
dziekuję raz jeszcze
vipek ten rokitnik sprawdza Ci się? już dwa razy w ostatniej chwili go z koszyka wyeliminowałam a teraz się zastanawiam czy nie popełniłam błędu może mojej facjacie też by dobrze zrobił
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 17:41   #1345
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dziekuję raz jeszcze
vipek ten rokitnik sprawdza Ci się? już dwa razy w ostatniej chwili go z koszyka wyeliminowałam a teraz się zastanawiam czy nie popełniłam błędu może mojej facjacie też by dobrze zrobił
Jak dla mnie - to on jest rewelacyjny. On to jak taka bomba witaminowa- tyle witaminki A- i to tej naturalnej- beta karotenu.
Tyle, że po nałożeniu do ludzi nie wyjdziesz (tzn wyjść możesz ale gwarantuję, że uciekną jak Cię zobaczą) no i trzeba szybko po nałożeniu umyć porządnie ręce bo może pofarbować brzeg paznokcia (nie na stałe ale jak wyschnie to trudniej zmyć). Ja tak raz- do 2 razy na tydzień- taki zabieg maskowy sobie robię- nie żałuję go i naprawdę grubą warstwę nakładam, wmasowuję dokładnie. Potem szoruję tą szczoteczką (poprawiam ukrwienie a jednoczesnie usuwam naskórek no i ułatwia to zmycie rokitnika). Buźka naprawdę jest taka aksamitnie odżywiona.
No ale wiadomo- każda skóra inna.
A i ważne! Absolutnie nie zapycha!
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:19   #1346
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A czy do OMC można użyć np. oliwy z oliwek takiej kuchennej i połączyć z olejem rycynowym? Ciągle mam do tej metody lekkie opory, boję się, że gorący ręcznik pogorszy stan moich naczynek
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 20:41   #1347
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
A czy do OMC można użyć np. oliwy z oliwek takiej kuchennej i połączyć z olejem rycynowym? Ciągle mam do tej metody lekkie opory, boję się, że gorący ręcznik pogorszy stan moich naczynek
ja raz dałam do OCM oliwy z oliwek virgin i spisał sie calkiem podobnie do olejku z migdałów czy innych wyszło super
więc nie masz się czego obawiać będziesz piękna

dzięki vipek jutro czas na nowe zamówienie hihihi ave rokitnik

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-27 o 20:46
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 08:27   #1348
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

sluchajcie kochane..Jezeli chodzi o olej kokosowy...kupilam na mazidlach. Wczoraj bylam w sklepie z zywnoscia...miedzynarodow a i odkrylam, ze mozna kupic olej taniej. Za 250ml-11zl! Bylo jeszcze opakowanie 500ml za ok.27zl. Wiec poszukajcie. Moze w sklepach z zywnoscia ekologiczna tez mozna dostac. Chociaz takie 500ml to chyba na rok by starczylo albo i wiecej zawsze mozna nalesniki na nim smazyc

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
A czy do OMC można użyć np. oliwy z oliwek takiej kuchennej i połączyć z olejem rycynowym? Ciągle mam do tej metody lekkie opory, boję się, że gorący ręcznik pogorszy stan moich naczynek
Tez mam problemy z naczynkami. Cieply recznik rzeczywiscie troche "robi buraka". Na jednym z filmikow babeczka uzywala takiego inhalatora kosmetycznego lub mozna tez robic parowke podrecznikiem. Tak robilam poraz pierwszy-odradzam-mega burak. Natomiast po cieplym reczniku jestem czerwona ale schodzi dosyc szybko(w przeciwienstwie do parowki po ktorej dopiero rano mi sie skora uspokoila).
Po ocm psikam oczywiscie hydrolatem z kocanki Ladnie OCM oczyszcza skore- lepiej niz peeling kwasem salicylowym(ktory nic nie zdzialal procz mega wysypu). Wazne, zeby kilka razy polozyc cieply recznik i pozniej dobrze wytrzec skore z olejku bo inaczej moze zapchac
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 10:52   #1349
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
sluchajcie kochane..Jezeli chodzi o olej kokosowy...kupilam na mazidlach. Wczoraj bylam w sklepie z zywnoscia...miedzynarodow a i odkrylam, ze mozna kupic olej taniej. Za 250ml-11zl! Bylo jeszcze opakowanie 500ml za ok.27zl. Wiec poszukajcie. Moze w sklepach z zywnoscia ekologiczna tez mozna dostac. Chociaz takie 500ml to chyba na rok by starczylo albo i wiecej zawsze mozna nalesniki na nim smazyc

...
I też był nierafinowany i tłoczony na zimno?
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 11:07   #1350
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
I też był nierafinowany i tłoczony na zimno?
tak właśnie go kupiłam w sklepie zielarskim pięknie pachnie i za 200ml dałam 12 zł
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.