Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 16:55   #3631
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Hej, ja Ci powiem, że niejednokrotnie stosowałam kwasy jak miałam jakieś pryszcze -tylko po prostu jeśli dasz duże stężenie to możesz mieć strupka, ale zniknie on po paru dniach Kwas mi jakby "wypalał" te stany zapalne... Generalnie jak kiedyś miałam zabiegi takie u kosmetyczki to ona omijała pryszcze , ale to może dlatego, że ona stosowała już naprawdę duże stężenia.
Myślę, że możesz spróbować, bo naprawdę mogą Ci pomóc.
Dzięki za radę Co byś polecała na początek? Stosuję co weekend jak jestem w domu effaclar K, a jakiś czas temu używałam triacenalu Avene. Obecnie co noc używam epiduo. Myślisz, że to mogło troszkę zahartować skórę? Może polecisz mi jakieś produkty z BU lub ZSK? Z góry dziękuję
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 17:13   #3632
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Myślę, że Twoja skóra na pewno się trochę zahartowała i możesz zacząć np. od kwasu migdałowego- ja od niego zaczynałam. Można go stosować przez cały rok, ale oczywiście i tak lepiej unikać słońca, bo skóra staje się cieńsza i wrażliwsza. Bardzo lubię ten kwas, ale najlepiej działa zmieszany np. z glikolowym i mlekowym- tylko przygotuj się wtedy na widoczne złuszczanie Generalnie u mnie to wygląda tak:mieszam kwas z jakimś hydrolatem (do kupienia zarówno na BU, mazidlach jak i ZSK). Mieszam tak na oko, zazwyczaj wychodzi jakieś 30 procent... daję na mały kawałek skóry, jeśli bardzo piecze to rozcienczam. Zazwyczaj zostawiam na noc, na nast. dzień skóra jest taka ściągnięta, potem pomarszczona, na 3 dzień zaczyna się łuszczyć i ok.5-6 dnia już widać poprawę, zazwyczaj tak 10 dnia już się cała złuszczy i wtedy jest pięknie. Warto zaopatrzyć się w jakiś krem nawilżający, bo bez tego skóra uschnie na wiór. Polecam np. Alantan, bo działa tak fajnie, że przy rozsmarowywaniu złuszcza odstające skórki- te , które odpadają Wiadomo, każda skóra jest inna, ale ja np. staram się tak planować złuszczanie, żeby ten 3 i 4 dzień nie musieć wychodzić z domu, bo wtedy żadnym makijażem nie zakryję tego ogromu złażącej skóry z twarzy
Próbowałam też kwas salicylowy i też mi podpasował, ale osobiście wolę jakoś tamte, które wymieniłam wcześniej, bo kwas salicylowy rozpuszcza się tylko w olejach, spirytusie, a nie w wodzie, a ja jakoś wolę smarować się wodną zawiesiną
Aha, po zabiegu kwasami warto odczekać minimum 10 dni, żeby zrobić następny, ale najlepiej 2 tygodnie. Wiadomo, każda skóra jest inna, trzeba poczekać , aż się złuszczy do końca i dopiero potem aplikować kolejne kwasy
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 17:36   #3633
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Myślę, że Twoja skóra na pewno się trochę zahartowała i możesz zacząć np. od kwasu migdałowego- ja od niego zaczynałam. Można go stosować przez cały rok, ale oczywiście i tak lepiej unikać słońca, bo skóra staje się cieńsza i wrażliwsza. Bardzo lubię ten kwas, ale najlepiej działa zmieszany np. z glikolowym i mlekowym- tylko przygotuj się wtedy na widoczne złuszczanie Generalnie u mnie to wygląda tak:mieszam kwas z jakimś hydrolatem (do kupienia zarówno na BU, mazidlach jak i ZSK). Mieszam tak na oko, zazwyczaj wychodzi jakieś 30 procent... daję na mały kawałek skóry, jeśli bardzo piecze to rozcienczam. Zazwyczaj zostawiam na noc, na nast. dzień skóra jest taka ściągnięta, potem pomarszczona, na 3 dzień zaczyna się łuszczyć i ok.5-6 dnia już widać poprawę, zazwyczaj tak 10 dnia już się cała złuszczy i wtedy jest pięknie. Warto zaopatrzyć się w jakiś krem nawilżający, bo bez tego skóra uschnie na wiór. Polecam np. Alantan, bo działa tak fajnie, że przy rozsmarowywaniu złuszcza odstające skórki- te , które odpadają Wiadomo, każda skóra jest inna, ale ja np. staram się tak planować złuszczanie, żeby ten 3 i 4 dzień nie musieć wychodzić z domu, bo wtedy żadnym makijażem nie zakryję tego ogromu złażącej skóry z twarzy
Próbowałam też kwas salicylowy i też mi podpasował, ale osobiście wolę jakoś tamte, które wymieniłam wcześniej, bo kwas salicylowy rozpuszcza się tylko w olejach, spirytusie, a nie w wodzie, a ja jakoś wolę smarować się wodną zawiesiną
Aha, po zabiegu kwasami warto odczekać minimum 10 dni, żeby zrobić następny, ale najlepiej 2 tygodnie. Wiadomo, każda skóra jest inna, trzeba poczekać , aż się złuszczy do końca i dopiero potem aplikować kolejne kwasy
Dzięki Czytam teraz o migdałowym i strasznie dużo osób podrażnia, Ciebie nie? Używałaś też jakichś innych kwasów?
Wyszukałam też coś takiego - http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
Może masz z nim jakieś doświadczenia? Gdzie kupujesz kwas migdałowy ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 19:16   #3634
ancyk11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Podczytuje watek od jakiegos czasu. Podobnie jak czesc z Was mam dosyc chemii. Bardzo zaciekwail mnie ten peeling ziolowy wykonywany u kosmetyczki. Ancyk moglabys cos wiecej na ten temat napisac? Ile kosztuje, jak czesto trzeba powtarzac zabiegi...

a kwas mlekowy?? podobno mozna go stosowac tez na same pryszcze? jak z nim w koncu jest??
zastanwiam sie wlasnie nad peelingiem z kwasu mlekowego.

Od siebie dodam jeszcze, ze teraz jako toniku uzywam czystego octu jablkowego i po tygodniu widze wyrazna roznice w ilosci i wielkosci zaskornikow. Na same pryszcze dziala srednio, ale od tamtej pory wyszly mi tylko 2 nowe. Nie wiem jeszcze co bedzie sie dzialo przed @ wiec nie ciesze sie za bardzo, ale moze komus sie ten pomysl spodoba Ja uzywam octu jako toniku, troszcze szczypie, zwlaszcza po mocnym szorowaniu, ale powoli skora sie przyzyczaja.
Olasia,
U mnie w Pile ten zabieg Neodermy kosztuje 280zł, a w tym są kosmetyki do domu, bo przez tydzień nie powinno się niczego innego używać. Kosmetyczka wyjaśniła mi, że następny zabieg można zrobić po zakończeniu złuszczania, czyli po ok. 8 lub 9 dniach i na średnie problemy z reguły w zupełności wystarczą 3 zabiegi, a potem na długo jest spokój (pół roku co najmniej).
Przetestowałam sporo kwasów i mlekowy nie poradzi sobie z pryszczami. On jest bardziej nawilżaczem niż złuszczaczem. Zresztą nie smaruj samych pryszczy mocnym kwasem bo wejdzie za głęboko (i piecze straszliwie) i możesz tam potem mieć bliznę (na same pryszcze może być benzol). Jabłkowego nie próbowałam (w sumie też owocowy AHA), ale na pewno można codziennie się lekko złuszczać kwasem np. glikolowym zaczynając od małych stężeń (7 lub 8%) i stopniowo zwiększać nawet do kilkunastu jak skóra sie przyzwyczai. Jak chcesz się mocniej złuszczyć kwasem to lepiej u doświadczonej kosmetyczki, bo sobie zrobisz więcej krzywdy niż pożytku, a już na pewno nie kwasami z allegro, bo już się możesz nie pozbierać, albo nie będzie wcale efektu. A raz kupiłam drogi (ponad tysiąc zł) krem cosmelan na przebarwienia i okazała się podróba
Jakbyś miała jakieś wątpliwości, to pytaj.
ancyk11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 23:32   #3635
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, co może powodować takie gęste, nieropne, mocno czerwone, nie dające blizn i nie chcące się goić pryszcze tylko w strefie T? Baaaaaardzo dawno nie miałam z tym problemu, a tu nagle mam gorzej niż za czasów nastoletnich. Może to hormony?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 06:51   #3636
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Pewnie hormony, ja jak przekombinowałam z ziołami to miałam takie własnie pryszcze- zupełnie inny typ niz zawsze.
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 13:31   #3637
Delorean
Raczkowanie
 
Avatar Delorean
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 217
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć Jestem tu nowa i chciałam się Was poradzić, bo nie wiem co robić Mam suchą skórę i nie mam trądziku, jednak ostatnio zaczęły mi się robić takie czerwone gule podskórne, które strasznie bolą i leczą się ponad miesiąc;( Nie wiem nawet czym je traktować, żeby się szybciej leczyły Jakiś koszmar... Nie wiem od czego te gule, bo stosuje ciągle te same kosmetyki. Macie może pomysł co to za świństwo i skąd sie bierze?
__________________
Mój Blog - http://deloean.blogspot.com/
Ćwiczę z E. Chodakowską+ skakanka
Delorean jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 08:02   #3638
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Delorean Pokaż wiadomość
Cześć Jestem tu nowa i chciałam się Was poradzić, bo nie wiem co robić Mam suchą skórę i nie mam trądziku, jednak ostatnio zaczęły mi się robić takie czerwone gule podskórne, które strasznie bolą i leczą się ponad miesiąc;( Nie wiem nawet czym je traktować, żeby się szybciej leczyły Jakiś koszmar... Nie wiem od czego te gule, bo stosuje ciągle te same kosmetyki. Macie może pomysł co to za świństwo i skąd sie bierze?
lepiej idź do dermatologa, jeśli on ci nie pomoże to wtedy szukaj w necie
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 09:50   #3639
GBR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej Mam ogromny problem z trądzikiem wywołanym jak sądzę... kremem nivea soft, którego używałam całe 9 miesięcy nie mając pojęcia, że to on mi szkodzi Od czasu okresu dojrzewania nie miałam problemu z cerą, czasami wyskoczyła pojedyncza mała niespodzianka. Aż tutaj nagle zaczęły pojawiać się białawe kropki niczym uczulenie, a z nich rozwijać dalej ropne gule na linii żuchwy i brodzie, skóra na całej twarzy była jakby zanieczyszczona, pory tak zapchane, że mogłam wyciągać z nich zawartość za czubki wystające nad skórę... słowem tragedia. Ile masek nie położyłabym na twarz - z glinki, drożdżowych, peelingujących - efektu nie było. Dodatkowo używałam na syfki pasty cynkowej, która później okazała się jedynie potęgować problem przez zawartość wazeliny (parafina...) i powstawanie nowych wyrysków obok zaleczonych. 2 miesiące temu przestawiłam się na Brevoxyl i krem Dermosan N+R https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ty.html&next=1, stan mojej cery uległ od tamtej pory stopniowej poprawie. Niestety dalej coś mnie zapycha i powoduje drobne wypryski Myślę, że to może być wina podkładu Maybelline Affinitone https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...e.html&next=26, który zawsze wyciągnie mi coś na wierzch po całym dniu na twarzy. Zmieniłam go na Astor mattitude hd https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...titude-hd.html, ale po jednym uzyciu wyskoczyło mi więcej małych pryszczyków niż po Affinitonie, i znów białe kropki a la uczulenie. Boję się użyć go drugi raz. Kurcze, już sama nie wiem co robić i czego używać, mam całe stado blizn na policzkach i nie moge wyjść z domu bez podkładu. Mogłybyście polecić mi jakieś kosmetyki do wypróbowania, które nie powodowałyby u mnie podobnych wysypów? Bo ja już nie mam siły Czy możliwe jest, że to uczulenie powodują silikony? Z drugiej strony, przecież nie istnieją podkłady bez parafiny/jej pochodnych i bez silikonów
Do codziennej pielęgnacji używam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1 oraz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aca-3-w-1.html. Może w tym tkwi przyczyna?
__________________
GBR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 10:27   #3640
Delorean
Raczkowanie
 
Avatar Delorean
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 217
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
lepiej idź do dermatologa, jeśli on ci nie pomoże to wtedy szukaj w necie
no myślałam własnie, ale co mu powiem? że raz na 4 miesiące robią mi się 3 podskórne bolące pryszcze, które nie chcą się goić? Wątpię, że da mi jakies leki na to.

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez GBR Pokaż wiadomość
Hej Mam ogromny problem z trądzikiem wywołanym jak sądzę... kremem nivea soft, którego używałam całe 9 miesięcy nie mając pojęcia, że to on mi szkodzi Od czasu okresu dojrzewania nie miałam problemu z cerą, czasami wyskoczyła pojedyncza mała niespodzianka. Aż tutaj nagle zaczęły pojawiać się białawe kropki niczym uczulenie, a z nich rozwijać dalej ropne gule na linii żuchwy i brodzie, skóra na całej twarzy była jakby zanieczyszczona, pory tak zapchane, że mogłam wyciągać z nich zawartość za czubki wystające nad skórę... słowem tragedia. Ile masek nie położyłabym na twarz - z glinki, drożdżowych, peelingujących - efektu nie było. Dodatkowo używałam na syfki pasty cynkowej, która później okazała się jedynie potęgować problem przez zawartość wazeliny (parafina...) i powstawanie nowych wyrysków obok zaleczonych. 2 miesiące temu przestawiłam się na Brevoxyl i krem Dermosan N+R https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ty.html&next=1, stan mojej cery uległ od tamtej pory stopniowej poprawie. Niestety dalej coś mnie zapycha i powoduje drobne wypryski Myślę, że to może być wina podkładu Maybelline Affinitone https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...e.html&next=26, który zawsze wyciągnie mi coś na wierzch po całym dniu na twarzy. Zmieniłam go na Astor mattitude hd https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...titude-hd.html, ale po jednym uzyciu wyskoczyło mi więcej małych pryszczyków niż po Affinitonie, i znów białe kropki a la uczulenie. Boję się użyć go drugi raz. Kurcze, już sama nie wiem co robić i czego używać, mam całe stado blizn na policzkach i nie moge wyjść z domu bez podkładu. Mogłybyście polecić mi jakieś kosmetyki do wypróbowania, które nie powodowałyby u mnie podobnych wysypów? Bo ja już nie mam siły Czy możliwe jest, że to uczulenie powodują silikony? Z drugiej strony, przecież nie istnieją podkłady bez parafiny/jej pochodnych i bez silikonów
Do codziennej pielęgnacji używam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1 oraz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aca-3-w-1.html. Może w tym tkwi przyczyna?
poeksperymentuj z podkładami mineralnymi one są naturalne nie mają parafiny i silikonów Zobaczysz czy jest poprawa chociaż
__________________
Mój Blog - http://deloean.blogspot.com/
Ćwiczę z E. Chodakowską+ skakanka
Delorean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 10:55   #3641
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Delorean Pokaż wiadomość
Cześć Jestem tu nowa i chciałam się Was poradzić, bo nie wiem co robić Mam suchą skórę i nie mam trądziku, jednak ostatnio zaczęły mi się robić takie czerwone gule podskórne, które strasznie bolą i leczą się ponad miesiąc;( Nie wiem nawet czym je traktować, żeby się szybciej leczyły Jakiś koszmar... Nie wiem od czego te gule, bo stosuje ciągle te same kosmetyki. Macie może pomysł co to za świństwo i skąd sie bierze?
A w którym miejscu Ci się robią? Bo jeśli na żuchwie, to mogą być hormony.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 20:21   #3642
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Znalazłam fajny patent na makijaż dla cer trądzikowych, jeśli ktoś nie chce/nie lubi/ nie może używać minerałów, a mianowicie jest to krem kryjący excipial ( szkoda tylko, że jest słaby wybór kolorów ) i do tego puder matujący Manhattan -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
Oba produkty zostały składowo sprawdzone na biochemii i nie zawierają substancji zapychających. Puder zawiera cynk, więc jeszcze pomaga przy leczeniu trądziku, poza tym świetnie matuje i dodatkowo kryje i wyrównuje koloryt. Excipial super kryje wszystkie niedoskonałości i jest bardzo trwały
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 08:52   #3643
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
lepiej idź do dermatologa, jeśli on ci nie pomoże to wtedy szukaj w necie
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 10:15   #3644
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, czy próbowałyście może światłoterapii? Myślę o zakupie urządzenia do użytku domowego, ale nie chę wywalić kasy w błoto.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 10:42   #3645
Delorean
Raczkowanie
 
Avatar Delorean
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 217
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A w którym miejscu Ci się robią? Bo jeśli na żuchwie, to mogą być hormony.
na żuchwie, brodzie i na jednym policzku. Tzn. że mam zaburzenia hormonalne?
__________________
Mój Blog - http://deloean.blogspot.com/
Ćwiczę z E. Chodakowską+ skakanka
Delorean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 10:59   #3646
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Delorean Pokaż wiadomość
na żuchwie, brodzie i na jednym policzku. Tzn. że mam zaburzenia hormonalne?
No to witaj w klubie, ja mam identycznie
Najgorsze te na policzku
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:40   #3647
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Delorean Pokaż wiadomość
na żuchwie, brodzie i na jednym policzku. Tzn. że mam zaburzenia hormonalne?
W sumie możliwe. Pojawiają Ci się może jakoś w konkretnej części cyklu, np. przed okresem?
Chociaż to też może być np. jak wypijesz piwko, albo zjesz chipsy. Ja niby nie widzę u siebie związku między jedzeniem a pryszczami, ale zdarzało się, że np. wypiłam wino, a na drugi dzień gula.

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy próbowałyście może światłoterapii? Myślę o zakupie urządzenia do użytku domowego, ale nie chę wywalić kasy w błoto.
Ja miałam to kiedyś w sanatorium i w ogóle nie pomogło. Co nie znaczy, że Tobie nie pomoże.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 15:18   #3648
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
W sumie możliwe. Pojawiają Ci się może jakoś w konkretnej części cyklu, np. przed okresem?
Chociaż to też może być np. jak wypijesz piwko, albo zjesz chipsy. Ja niby nie widzę u siebie związku między jedzeniem a pryszczami, ale zdarzało się, że np. wypiłam wino, a na drugi dzień gula.



Ja miałam to kiedyś w sanatorium i w ogóle nie pomogło. Co nie znaczy, że Tobie nie pomoże.
Jak czytam opinie w necie, to mam wrażenie, że te pozytywne to kryptoreklama...
Widzę, że stosujesz maseczkę z drożdży....ja w sumie już teraz jej nie robię, ale zaopatrzyłam się w glinki kolorowe i teraz dzień w dzień "maltretuję" nimi skórę
gdyby nie te blizny ubytkowe, to byłabym już nawet zadowolona ze stanu swojej cery
__________________
http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez lotta_983
Czas edycji: 2011-09-19 o 15:20
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:08   #3649
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Jak czytam opinie w necie, to mam wrażenie, że te pozytywne to kryptoreklama...
Widzę, że stosujesz maseczkę z drożdży....ja w sumie już teraz jej nie robię, ale zaopatrzyłam się w glinki kolorowe i teraz dzień w dzień "maltretuję" nimi skórę
gdyby nie te blizny ubytkowe, to byłabym już nawet zadowolona ze stanu swojej cery
Maseczka drożdżowa jest bardzo fajna, glinki zresztą też

Co do blizn, to polecam Atrederm. Co prawda stosowanie jest BARDZO uciążliwe i na efekty trzeba długo czekać, ale te efekty są. Ja używam już dwa lata i dwie dziurkowate blizny bardzo mi się spłyciły, miałam też na policzkach dosyć płytkie blizny, które coraz bardziej się wygładzają. Ale niestety pojawiają się nowe i póki nie wygram z trądzikiem, nie mam szans z bliznami
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 16:34   #3650
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam jeszcze resztki Atredermu, lekarz przepisał mi też Zorac i Skinoren,
ale kurcze przez lato niczego nie używałam, bo chciałam nabrać koloru..

Wiem właśnie, że uciążliwe są te kurację, a ja nie umiem wyjść do ludzi bez make upu (chociaż on blizn nie zakryje) i tak wyszukuje różnych cudów
Też mam na polikach, dodatkowo na jednym wielkie przebarwienie pozapalne, po nieudanym peelingu ziołowym.

Dziewczyny ostatnio jak wyskakują mi gule to smaruje je płynem Sonol, jest na opryszczkę, ale ma kwas salicylowy i chyba na syfy też coś daje
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:37   #3651
Delorean
Raczkowanie
 
Avatar Delorean
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 217
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
W sumie możliwe. Pojawiają Ci się może jakoś w konkretnej części cyklu, np. przed okresem?
Chociaż to też może być np. jak wypijesz piwko, albo zjesz chipsy. Ja niby nie widzę u siebie związku między jedzeniem a pryszczami, ale zdarzało się, że np. wypiłam wino, a na drugi dzień gula.



Ja miałam to kiedyś w sanatorium i w ogóle nie pomogło. Co nie znaczy, że Tobie nie pomoże.
Przed okresem wiadomo zrobi mi się jakiś 1-2 pryszcze, które szybko znikają. Ale raz na pól roku mam wysyp takich podskórnych guli:/zrobi mi się 5-6 naraz:/, które potem leczę przez 1,5 miesiąca
__________________
Mój Blog - http://deloean.blogspot.com/
Ćwiczę z E. Chodakowską+ skakanka
Delorean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 17:08   #3652
GBR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Delorean Pokaż wiadomość
poeksperymentuj z podkładami mineralnymi one są naturalne nie mają parafiny i silikonów Zobaczysz czy jest poprawa chociaż
Eksperymentowanie z mineralnymi do tanich nie należy, a ja jestem studentką... z tego co patrzyłam i tak większość mineralnych zawiera przynajmniej sylikony na pierwszych miejscach składu.
__________________
GBR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 18:06   #3653
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez GBR Pokaż wiadomość
Eksperymentowanie z mineralnymi do tanich nie należy, a ja jestem studentką... z tego co patrzyłam i tak większość mineralnych zawiera przynajmniej sylikony na pierwszych miejscach składu.
Chyba Ci się pomyliło z pseudomineralnymi drogeryjnymi podkładami... EDM nie mają żadnych sztucznych składników, a co dopiero zapychające silikony. Podobnie z większością prawdziwych mineralnych podkładów. Od czego są próbki? Jest wątek na wizażu, można złożyć zbiorowe zamówienie razem z dziewczynami i płacić mniej za przesyłkę albo zamawiać z allegro. Miniatury są dostępne bez problemu. Ja też jestem studentką, ale odkąd używam minerałów dużo mniej wydaję na zapychające świństwa z drogerii, które muszę nakładać grubą warstwą i tubka 30 ml starcza mi na miesiąc... Za biga EDM dam te 50 zł czy może trochę więcej, ale mam spokój na pół roku/rok, a przy tym nie katuję swojej cery sztucznymi składnikami.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:10   #3654
Aria85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej, mam zapytanie przede wszystkim do doświadczonych Wizażanek które już ogarnęły sporo wiedzy dotyczącej kwasów. Przed latem przekopałam sporą część forum, ale zgodnie z zaleceniami kurację kwasową postanowiłam zacząć od jesieni - teraz mi trochę tej wiedzy uleciało z głowy więc znowu się w tym nie odnajduje.
Mam następujące wątpliwości:
W przyszłe wakacje wychodzę za mąż więc kurację kwasową zaplanowałam od października do maja maksymalnie ( wiadomo że po odczekaniu przepisowaego miesiąca będę musiała troszkę przybrązowić skórę żeby z białą sukienką skóra mi się nie zlewała) - czy kurację zacząć od effaclar k czy od triacnealu? Mam zaskórniki i gulki na brodzie które od czasu do czasu wyskakują na wierzch. Docelowo planuję stosować triacneal naprzemiennie z effackar k. A poza tym to lepszy effaclar k czy effaclar duo? Aha i najważniejsze - czy jeśli odstawie kwasy w maju- to czy w lipcu kiedy będę ślubować grozi mi jakieś niebezpieczeństwo nowego wysypu z uwagi na odstawienie kwasów? Dziękuję bardzo z góry za odpowiedź. Świetne forum!
Aria85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:11   #3655
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy próbowałyście może światłoterapii? Myślę o zakupie urządzenia do użytku domowego, ale nie chę wywalić kasy w błoto.
A o jakim urządzeniu konkretnie mówisz? Ja mam Bioptron, ale z cerą nie robi zupełnie nic. Co innego z niwelowaniem bólu np stawów, pleców... tutaj sprawdza się znakomicie.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:29   #3656
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Maseczka drożdżowa jest bardzo fajna, glinki zresztą też
bardzo lubię glinki, szczególnie zieloną.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 10:25   #3657
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez GBR Pokaż wiadomość
Hej Mam ogromny problem z trądzikiem wywołanym jak sądzę... kremem nivea soft, którego używałam całe 9 miesięcy nie mając pojęcia, że to on mi szkodzi
Ja od długiego czasu używam tego kremu i wszystko jest w porządku, widocznie jesteś wrażliwa na jakiś jego składnik albo nie jest odpowiedni do Twojego rodzaju cery... Ale to dziwne strasznie, bo ten kremik jest lekki i naprawdę już długo go używam... Ja też miałam problem z trądzikiem kilka lat temu, różnych tabletek próbowałam, ale w końcu pomógł mi Derminax - dużo martwego naskórka mi usunął, odetkał pory, oczyścił skórę i blizn też nie miałam... No ale różne są przyczyny trądziku, każdy sam powinien się przekonać, czy dana rzecz na niego działa...
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 11:34   #3658
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
A o jakim urządzeniu konkretnie mówisz? Ja mam Bioptron, ale z cerą nie robi zupełnie nic. Co innego z niwelowaniem bólu np stawów, pleców... tutaj sprawdza się znakomicie.
maya skincare-ale komenatrze w sieci na jego temat, to same reklamy, słowo w słowo kopiowane
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 11:52   #3659
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czy mogę używać Cerkodermu 15, jeśli mam cerę naczynkową? Na opakowaniu jest napisane, że zawiera kwasy AHA.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 12:34   #3660
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Czy mogę używać Cerkodermu 15, jeśli mam cerę naczynkową? Na opakowaniu jest napisane, że zawiera kwasy AHA.
Widziałam analizę składu cerkodermu i ma zapychacze, więc nie jest polecany do cery trądzikowej. Ale z drugiej strony każda skóra inaczej reaguje.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.