Polka i Kurd - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 10:54   #181
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Czyli oficjalnie nie jestescie malzenstwem w UK? Bo u mnie slub przed bogiem nie jest wart jesli nie ma sie slubu w urzedzie zawartego

bardzo milo ze strony twojego TZ. Myslalam ze ebdzie walczyl o to. chodz jak dziewczyny pisaly, ja mam male obiekcje czy jak pojedziesz do jego kraju nadal bedzie tak milo. Oj za duzo jest tych historii o milosci i wzajemnym szacunku, a jak tylko pojechali odwiedzic rodzine w rodzinnym kraju malzonka, on odrazu sie zmienil, przestal kochac, wzial sobie kolejna zone, zabral jej dziecko i ona nie miala nic do gadania.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 10:58   #182
zakochana04
Raczkowanie
 
Avatar zakochana04
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 123
Dot.: Polka i Kurd

hej dziewczyny wcielo mi wiadomosc i nie chce mi sie jeszcze raz pisac :/

Monika, a Twoj tez Kurd? bo nie doczytalam
moj jest Kurdem
byliscie juz w Kurdystanie?
zakochana04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 11:26   #183
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, widze ze forum odzylo ciesze sie dawno mnie tu nie bylo, jest juz pozno i jestem zmeczona przejrzalam tylko tak szybko Wasze posty nie doczytalam do konca, ale obiecuje, ze jutro tu wroce jesli chodzi o mnie to nie chce zapeszac ale dobrze nam sie uklada. Czasem sie klocimy, sprzeczamy, pozniej duzo rozmawiamy ale to chyba normalne w kazdym zwiazku. Mamy synka chcemy stworzyc mu normalna rodzine, problemem sa tylko papiery mojego meza, nadal czekamy, to uciazliwe, ze nie mozemy przyjechac razem do Polski, do Kurdystanu odwiedzic rodziny. Jesli chodzi o religie to duzo rozmawiamy nadal czytam Koran, zaglebiam sie tez w Biblie bo wczesniej nie czytalam w calosci, w zasadzie nigdy wczesniej wcale nie myslalam o religii. Moj TZ otworzyl mi oczy.

Asia nie sadze zeby to bylo takie proste z tymi papierami, moze On mial jednak dobre zamiary? Chcial zone, a nie dziewczyne. Ty nie chcialas wiec pomyslal ze nie traktujesz go powaznie. My wzielismy slub w meczecie ale R.Office nie zezwolilo na slub. Bylismy u adwokata wyslal pismo, certyfikat z meczetu, akt urodzenia dziecka i nic trzeba czekac.

Pozdrawiam Was do jutra
rozumiem, ze twój synek jest Muzułmaninem? wiara automatycznie przechodzi z ojca na syna, wiec chyba tak jest. z tego co piszesz już "otwiera ci oczy", czyli chce zrobić z ciebie Muzułmankę.

twój Kurd nie ma papierów, a mimo to macie dziecko... to jest bardzo nieodpowiedzialne. możesz zostać sama z synem, choć może akurat to pozytyw. chyba orientujesz się jak teraz jest w UK ze stosunkiem do emigrantów, a już szczególnie z poza EU. nie ma szans na papiery, to dziecko to jego karta przetargowa. ślub w meczecie nic prawnie nie znaczy, możliwa jest nawet jego deportacja.

co do mojej osoby... tak na pewno chciał dobrze, ale dla siebie. mnie traktował jak idiotkę, manipulował mną.

to co piszesz o kościele to jakiś żart. to sa marginalne przypadki. a slyszalas moze o imanie, który ostatnio w UK zgwałcił małego chłopca?
albo o imanie, który odciął głowę swojej żonie, bo chciał rozwodu. o wykorzystywaniu seksualnym małych muzułmanek? o nawoływaniu do oszukiwania niewiernych, do zabijania apostatów. to wszystko miało miejsce w meczetach! manipuluję tobą aż miło! niech ci przedstawi swoje podwórko.

co do obrzezania, zawsze może zrobić to później. poza wizualnym aspektem nie widzę plusów. oral z mojej strony nigdy nie miał miejsca, wiec w zasadzie bez różnicy.

te ich kręgi dobrze ich maskują. szczególnie zdrady.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Kurdystan teraz się buduję za pieniądze z ropy. póki tam stacjonują wojska zagraniczne, jest w miarę bezpiecznie, aczkolwiek kobiety nie mają tam wielu praw. mężczyźni decydują za nie. jedna polka (nie znam osobiście) tam mieszkała (czy nadal, to nie wiem), nie mogła nawet jeździć rowerem, bo stwierdzili, że kobietom nie wypada. ogólnie kobiety tam muszą siedzieć w domu, i nie jako usługiwać mężowi, i jego rodzinie. jak ją zamknie, zostanie tylko Rutkowski. ich policja jej nie pomoże.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 11:47   #184
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
rozumiem, ze twój synek jest Muzułmaninem? wiara automatycznie przechodzi z ojca na syna, wiec chyba tak jest. z tego co piszesz już "otwiera ci oczy", czyli chce zrobić z ciebie Muzułmankę.

twój Kurd nie ma papierów, a mimo to macie dziecko... to jest bardzo nieodpowiedzialne. możesz zostać sama z synem, choć może akurat to pozytyw. chyba orientujesz się jak teraz jest w UK ze stosunkiem do emigrantów, a już szczególnie z poza EU. nie ma szans na papiery, to dziecko to jego karta przetargowa. ślub w meczecie nic prawnie nie znaczy, możliwa jest nawet jego deportacja.

co do mojej osoby... tak na pewno chciał dobrze, ale dla siebie. mnie traktował jak idiotkę, manipulował mną.

to co piszesz o kościele to jakiś żart. to sa marginalne przypadki. a slyszalas moze o imanie, który ostatnio w UK zgwałcił małego chłopca?
albo o imanie, który odciął głowę swojej żonie, bo chciał rozwodu. o wykorzystywaniu seksualnym małych muzułmanek? o nawoływaniu do oszukiwania niewiernych, do zabijania apostatów. to wszystko miało miejsce w meczetach! manipuluję tobą aż miło! niech ci przedstawi swoje podwórko.

co do obrzezania, zawsze może zrobić to później. poza wizualnym aspektem nie widzę plusów. oral z mojej strony nigdy nie miał miejsca, wiec w zasadzie bez różnicy.

te ich kręgi dobrze ich maskują. szczególnie zdrady.
Asia wiem ze przezylas roczarowanie, ale na podstawie tego nie powinnas teraz oceniac wszystkich ta samo miara. Moj TZ otworzyl mi oczy jesli chodzi ogolnie o wiare. Ja wczesniej nie bylam ani troche religijna. Kiedy bylam mlodsza chodzilam do kosciola bo mi rodzice kazali a pozniej widzac to co sie wyprawia w kosciele pomijajac molestowania itp. prosty przyklad: ksiadz bierze pieniadze od biednych rodzin jako datki "na kosciol" a pozniej kupuje najnowszy model mercedesa prosto z salonu (oczywiscie na potrzeby kosciola), doszlam do wniosku ze to nie jest Kosciol to polityka. Pozniej calkiem przestalam myslec o Bogu. Teraz czytam Koran i Biblie dlatego ze sama chce nikt mnie do tego nie zmusza ale do kosciola katolickiego nie wroce. Nie przecze ze w krajach islamskich jest inaczej, nie probuje ich bronic w zaden sposob przeciez zamachy terrorystyczne, swiete wojny, honorowe zabojstwa mowia same za siebie. Zobaczcie jak ludzie potrafia wykorzystac religie do wlasnych interesow. Dlatego uwazam ze jesli chce wierzyc, modlic sie rownie dobrze moge to robic w glebi swojego serca. Jestem przekonana ze moj TZ nie jest ze mna ze wzgledu na status prawny, poniewaz ani ja ani dziecko nie jestesmy powodem do tego aby paszport otrzymal to juz nie te czasy.
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 12:05   #185
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

związek z tobą to dla niego ostatnia deska ratunku. w UK zostały wprowadzone nie dawno limity na emigracje z poza EU. chodzi tu głównie właśnie o Muzułmanów, ponieważ partię anty islamskie są coraz silniejsze. były nawet już protesty (żeby w ogóle ich nie wpuszczać). ślub nic nie znaczy, ale... dziecko, teoretycznie daję mu małą szanse. jeśli mimo to, nie dostanie papierów, czeka go deportacja. i co wtedy? wyjazd do jego rodzinnych stron, to już igranie z losem. rodzina ustali twoją pozycję, on nic nie będzie miał do powiedzenia. w Polsce, chyba zdajesz sobie sprawę, jak będzie wam ciężko. nigdzie go nie zatrudnią bez języka. co więcej wątpię by chcieli mu pomóc np. w urzędach.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:11   #186
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez zakochana04 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny wcielo mi wiadomosc i nie chce mi sie jeszcze raz pisac :/

Monika, a Twoj tez Kurd? bo nie doczytalam
moj jest Kurdem
byliscie juz w Kurdystanie?

Nie, ja jestem z polskim niemcem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:48   #187
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
związek z tobą to dla niego ostatnia deska ratunku. w UK zostały wprowadzone nie dawno limity na emigracje z poza EU. chodzi tu głównie właśnie o Muzułmanów, ponieważ partię anty islamskie są coraz silniejsze. były nawet już protesty (żeby w ogóle ich nie wpuszczać). ślub nic nie znaczy, ale... dziecko, teoretycznie daję mu małą szanse. jeśli mimo to, nie dostanie papierów, czeka go deportacja. i co wtedy? wyjazd do jego rodzinnych stron, to już igranie z losem. rodzina ustali twoją pozycję, on nic nie będzie miał do powiedzenia. w Polsce, chyba zdajesz sobie sprawę, jak będzie wam ciężko. nigdzie go nie zatrudnią bez języka. co więcej wątpię by chcieli mu pomóc np. w urzędach.
nie rozumiem dlaczego piszesz mi czarny scenariusz?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 15:30   #188
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

Bo taki jest najbardziej prawdopodobny niestety. W jego sytuacji, tylko dziecko z obywatelką z kraju EU daję mu szanse na papiery. To jest jedyna droga jaką może obrać, by zatrzymać się w UK. Rząd ustalił drastycznie niskie limity dla nich. Praktycznie nie przedłużają im już praw do pobytu, bo nie są już uważani za osoby zagrożone represjami itd. wiem co piszę, większości z nich grozi deportacja (twojemu również). Ale za każdym razem należy rozpatrzyć konsekwencje deportacji, które może ponieść rodzina. Tak jest w UK. Ślubu nie biorą pod uwagę, chyba, że cywilny, ale w małym stopniu. I teraz jest kwestia, jak ocenią tą sytuacje. Mogą go deportować, i zostaniesz sama z dzieckiem. Oficjalnie religia nie interesuję urzędników, ale nieoficjalnie ci niereligijni, czy apostaci (z Islamu) mają większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków. Gdyby nie ty, to inna by znalazł. Powrót do Kurdystanu, to jest praktycznie brak jakichkolwiek perspektyw zawodowych, finansowych dla niego. Musi o to walczyć, dla siebie i rodziny.

Nie pisze, że wszyscy. Czasem zdarzają się pary, które żyją już razem 10 lat, ale to zazwyczaj są apostaci (rzucają Islam np. dla katolicyzmu) wychowani od dziecka w EU, alawici. Udane związki europejek z Muzułmanami to rzadkość.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie, ja jestem z polskim niemcem
bezpieczna opcja
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:23   #189
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Bo taki jest najbardziej prawdopodobny niestety. W jego sytuacji, tylko dziecko z obywatelką z kraju EU daję mu szanse na papiery. To jest jedyna droga jaką może obrać, by zatrzymać się w UK. Rząd ustalił drastycznie niskie limity dla nich. Praktycznie nie przedłużają im już praw do pobytu, bo nie są już uważani za osoby zagrożone represjami itd. wiem co piszę, większości z nich grozi deportacja (twojemu również). Ale za każdym razem należy rozpatrzyć konsekwencje deportacji, które może ponieść rodzina. Tak jest w UK. Ślubu nie biorą pod uwagę, chyba, że cywilny, ale w małym stopniu. I teraz jest kwestia, jak ocenią tą sytuacje. Mogą go deportować, i zostaniesz sama z dzieckiem. Oficjalnie religia nie interesuję urzędników, ale nieoficjalnie ci niereligijni, czy apostaci (z Islamu) mają większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków. Gdyby nie ty, to inna by znalazł. Powrót do Kurdystanu, to jest praktycznie brak jakichkolwiek perspektyw zawodowych, finansowych dla niego. Musi o to walczyć, dla siebie i rodziny.

Nie pisze, że wszyscy. Czasem zdarzają się pary, które żyją już razem 10 lat, ale to zazwyczaj są apostaci (rzucają Islam np. dla katolicyzmu) wychowani od dziecka w EU, alawici. Udane związki europejek z Muzułmanami to rzadkość.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------



bezpieczna opcja
nie masz do konca racji, dziecko to nie jest szansa na paszport, wiekszosc jego znajomych dostalo juz papiery na stale nie majac ani dzieci ani zon polek czy angielek a wiec jednak . W Iranie Kurdowie nadal sa przesladowani. Niedawno bylo glosno o deportacji do iranu po tym ten czlowiek zostal zabity, bo anglicy mu nie uwierzyli. Poza tym slyszalam ze deportacje im nie wychodza. Adwokat powiedzial ze musimy czekac on uwaza, ze to tylko kwestia czasu do konca tego roku powinni dac wiekszosci papiery ktorzy przyjechali przed 2007 rokiem do UK. Moj przyjechal jeszcze wczesniej. Jesli chodzi o te drastyczne limity o ktorych piszesz to przede wszystkim chodzi o tych co przyjechali po 2007.
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:34   #190
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

teraz dziecko to jest jedyna szansa na paszport. gdyby nie miał tu dziecka, już by mógł się pakować.

-najpierw by dostał list z HO z prośbą o dobrowolny wyjazd
-następnie gdyby tego nie uczynił, deportacja

prawda jest taka, że oni chcą teraz deportować kogo się da z poza EU. w zeszłym roku wybuchła dyskusja na temat Kurda, który popełnił przestępstwo i nie mogli go deportować, bo są uznał, że ma dziecko (ślub z angielką). politycy byli tym oburzeni, od razu weszły modyfikację, teraz takie coś mogą zrobić. blokują ci ślub cywilny, będą starać się udowodnić nieczyste intencję. fakt, że macie dziecko to jego jedyny argument, z którym będą się liczyć.

jeszcze rok temu szanse byłyby duże, ale teraz, gdy recesja jest bardzo odczuwalna. deportacje przebiegają coraz sprawniej. nie jesteś jedynym takim przypadkiem. podobnie się dzieje w Danii. znam przypadek (od znajomej, która tam pracuję) deportacji całej rodziny - powód- brak znajomości języka. kiedyś takie coś było nie do pomyślenia. jeszcze zrobili system punktowy, dla emigrantów z poza EU. w Szwecji deportowali ostatnio chrześcijan do Iraku... a przecież wiemy, jak tam się z nimi obchodzą. Kurdowie nie giną w zamachach. Kurdystan jest teraz bezpieczny, choć przestępczość jest duża.

ważne jest też to, że oni są wyczuleni na Polki i Litwinki w szczególności. wiedzą, że jest dużo tzw. ustawek. angielki ciężej namówić, w ogóle zauważyłam, że większość z nich startuje głównie do Polek.

żeby była jasność, życzę ci jak najlepiej. mam nadzieję, że wyjdziesz na tej sytuacji dobrze. syn powinien mieć wybór religii, islam to nie jest dobra opcja. ani dla ciebie, ani dla niego. dla Kurda - wygląda to na związek z rozsądku. póki będzie musiał się starać o papiery, będzie cie raczej szanował. podniesie rękę, zdradzi (przyłapiesz go na tym)-traci grunt pod nogami. myślę, że sytuacja się wyjaśni szybko.

masz 3 opcje:

-wyjazd do Kurdystanu- jeżeli tak się stanie, to dla twojego dobra będzie jednak zmiana wiary, z jego rodziną będzie ci łatwiej. na pewno są tam polki, więc warto złapać z nimi kontakt, i nauczyć się ich zwyczajów. co wypada, a co nie.

-samotna matka-w UK, tutaj dostaniesz na pewno jakiś socjal. lub powrót do PL, i próba ściągnięcia go do siebie. albo i w PL zostajesz samotna matką.

-dostaniecie zgodę na ślub, zostajecie razem w UK.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:56   #191
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
teraz dziecko to jest jedyna szansa na paszport. gdyby nie miał tu dziecka, już by mógł się pakować.

-najpierw by dostał list z HO z prośbą o dobrowolny wyjazd
-następnie gdyby tego nie uczynił, deportacja

prawda jest taka, że oni chcą teraz deportować kogo się da z poza EU. w zeszłym roku wybuchła dyskusja na temat Kurda, który popełnił przestępstwo i nie mogli go deportować, bo są uznał, że ma dziecko (ślub z angielką). politycy byli tym oburzeni, od razu weszły modyfikację, teraz takie coś mogą zrobić. blokują ci ślub cywilny, będą starać się udowodnić nieczyste intencję. fakt, że macie dziecko to jego jedyny argument, z którym będą się liczyć.

jeszcze rok temu szanse byłyby duże, ale teraz, gdy recesja jest bardzo odczuwalna. deportacje przebiegają coraz sprawniej. nie jesteś jedynym takim przypadkiem. podobnie się dzieje w Danii. znam przypadek (od znajomej, która tam pracuję) deportacji całej rodziny - powód- brak znajomości języka. kiedyś takie coś było nie do pomyślenia. jeszcze zrobili system punktowy, dla emigrantów z poza EU. w Szwecji deportowali ostatnio chrześcijan do Iraku... a przecież wiemy, jak tam się z nimi obchodzą. Kurdowie nie giną w zamachach. Kurdystan jest teraz bezpieczny, choć przestępczość jest duża.

ważne jest też to, że oni są wyczuleni na Polki i Litwinki w szczególności. wiedzą, że jest dużo tzw. ustawek. angielki ciężej namówić, w ogóle zauważyłam, że większość z nich startuje głównie do Polek.

żeby była jasność, życzę ci jak najlepiej. mam nadzieję, że wyjdziesz na tej sytuacji dobrze. syn powinien mieć wybór religii, islam to nie jest dobra opcja. ani dla ciebie, ani dla niego. dla Kurda - wygląda to na związek z rozsądku. póki będzie musiał się starać o papiery, będzie cie raczej szanował. podniesie rękę, zdradzi (przyłapiesz go na tym)-traci grunt pod nogami. myślę, że sytuacja się wyjaśni szybko.

masz 3 opcje:

-wyjazd do Kurdystanu- jeżeli tak się stanie, to dla twojego dobra będzie jednak zmiana wiary, z jego rodziną będzie ci łatwiej. na pewno są tam polki, więc warto złapać z nimi kontakt, i nauczyć się ich zwyczajów. co wypada, a co nie.

-samotna matka-w UK, tutaj dostaniesz na pewno jakiś socjal. lub powrót do PL, i próba ściągnięcia go do siebie. albo i w PL zostajesz samotna matką.

-dostaniecie zgodę na ślub, zostajecie razem w UK.
nie masz racji ale nie bede sie z Toba spierac bo ja swoje a Ty swoje, chyba nie jestes jasnowidzem co? dziekuje ze chcesz mi "pomoc" ale nie ulozylo sie Tobie wiec z gory zakladasz ze mi tez sie nie ulozy. Ja go kocham, jestem szczesliwa, mamy dziecko zrobie wszystko zeby nasz zwiazek przetrwal i zeby stworzyc normalna rodzine. Jak bedzie trzeba to moze nawet i zamieszkam w Kurdystanie bo nie wyobrazam sobie zycia bez mojego TZ. On nie jest ze mna dla papierow dam sobie uciac reke wiec dajmy spokoj. A gdzie sie podziala reszta dziewczyn? Moze napiszecie jak tam u Was? Zakochanao4 gdzie zniknelas? Ieka jestes jeszcze na forum?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 22:01   #192
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
nie masz racji ale nie bede sie z Toba spierac bo ja swoje a Ty swoje, chyba nie jestes jasnowidzem co? dziekuje ze chcesz mi "pomoc" ale nie ulozylo sie Tobie wiec z gory zakladasz ze mi tez sie nie ulozy. Ja go kocham, jestem szczesliwa, mamy dziecko zrobie wszystko zeby nasz zwiazek przetrwal i zeby stworzyc normalna rodzine. Jak bedzie trzeba to moze nawet i zamieszkam w Kurdystanie bo nie wyobrazam sobie zycia bez mojego TZ. On nie jest ze mna dla papierow dam sobie uciac reke wiec dajmy spokoj. A gdzie sie podziala reszta dziewczyn? Moze napiszecie jak tam u Was? Zakochanao4 gdzie zniknelas? Ieka jestes jeszcze na forum?
Ja napisałam parę postów w tym wątku, ale jak widzę posty asia8400 to mnie aż skręca. Jestem z muzułmaninem jestem z nim szczęśliwa, więc chyba nie mam po co tu wchodzić bo chyba nie po to by czerpać rady kogoś tak ograniczonego.

Edytowane przez Martii
Czas edycji: 2011-04-05 o 22:03
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:11   #193
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Ja napisałam parę postów w tym wątku, ale jak widzę posty asia8400 to mnie aż skręca. Jestem z muzułmaninem jestem z nim szczęśliwa, więc chyba nie mam po co tu wchodzić bo chyba nie po to by czerpać rady kogoś tak ograniczonego.
No wiec wlasnie dziewczyny moze zmienmy temat napiszcie cos wiecej o Waszych zwiazkach jestem bardzo ciekawa jak Wam sie uklada ?
Jaki jest Wasz stosunek do islamu? Czy umiecie gotowac Kurdyjskie potrawy? Czy chcecie pojechac do Kurdystanu? A moze ktoras juz byla? Macie dzieci?
Martii przepraszam, ze Cie ominelam a Twoj muzulmanin tzn skad twoj TZ pochodzi? Tez jest Kurdem bo nie doczytalam? pozdrawiam
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany

Edytowane przez yesmi
Czas edycji: 2011-04-05 o 22:12
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:16   #194
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
No wiec wlasnie dziewczyny moze zmienmy temat napiszcie cos wiecej o Waszych zwiazkach jestem bardzo ciekawa jak Wam sie uklada ?
Jaki jest Wasz stosunek do islamu? Czy umiecie gotowac Kurdyjskie potrawy? Czy chcecie pojechac do Kurdystanu? A moze ktoras juz byla? Macie dzieci?
Martii przepraszam, ze Cie ominelam a Twoj muzulmanin tzn skad twoj TZ pochodzi? Tez jest Kurdem bo nie doczytalam? pozdrawiam
Układa się bardzo dobrze Związek jak każdy inny zakochanej pary
Mój TŻ to marokańczyk, więc trochę wątek nie dla mnie :P
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:37   #195
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

nie trzeba być jasnowidzem, po prostu wystarczy wyciągnąć logiczne wnioski, z tego co piszecie. wy naprawdę odrzucacie oczywiste rzeczy, a później będzie płacz. ja to jak najbardziej rozumiem. sama przez ten proces niejako przeszłam, i mam silny uraz psychiczny. wszystko co tu napisałam jest prawdą. nie macie z tym jak polemizować, jedyna odpowiedz - każdy jest inny. ja bym raczej powiedziała oni są zawsze tacy sami, z drobnymi wyjątkami. te wyjątki można poznać jak się postaracie. ta naiwność i łatwowierność z jednej strony jest irytująca, ale z drugiej to rozumiem. jeśli chociaż jedna dziewczyna odpuści sobie z nimi kontakty, po ty co przeczyta w tym temacie, to będzie sukces.

Martii
przykro mi, ale ty jesteś właśnie zamknięta. nie masz pojęcia o jego religii. nie dopuszczasz do siebie rzeczywistości. pewnie lepiej nie myśleć o tym. jest dobrze, po co się nakręcać, w końcu jednak różnice kulturowe wyjdą na zewnątrz.

yesmi- mam rację, informację od osób, które są bezpośrednio w temacie, jeśli chodzi o sprawy formalne. dziecko, to jest jak najbardziej, w jego sytuacji, przy obecnym prawie w UK jedyna opcja, która daję mu szansę na pozostanie w UK. deportacja - to już koniec marzeń o EU. dla tych ludzi, to walka o lepsze życie, dlatego są tak zdesperowani. według mnie, nie uda mu się zdobyć papierów, ale pewna nie jestem na 100%. jeśli pojedziesz z dzieckiem do Kurdystanu, zaryzykujesz wszystkim. jeśli przejdziesz na Islam, był dla ciebie tym pierwszym i to po ślubie, rodzinna powinna cie w pełni zaakceptować. ale i tak będziesz siedzieć większość czasu w domu, i pomagała jego siostrom czy matce w domu. tam kobiety rzadko pracują, jest to wręcz nie mile widziane.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:48   #196
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Martii przykro mi, ale ty jesteś właśnie zamknięta. nie masz pojęcia o jego religii. nie dopuszczasz do siebie rzeczywistości. pewnie lepiej nie myśleć o tym. jest dobrze, po co się nakręcać, w końcu jednak różnice kulturowe wyjdą na zewnątrz.
Skąd ten wniosek? Nie napisałam żadnego postu na podstawie którego mogłabyś ocenić moją wiedze na temat Islamu.

Jeżeli chodzi o mnie temat zakończony, więc nie kieruj swoich wypowiedzi do mnie.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 23:07   #197
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

chodziło mi o twoją wypowiedz na temat wybaczania. Allach inaczej traktuję kobietę, inaczej mężczyznę, twój TŻ doskonale powinien to wiedzieć. grzechy kobiety są znacznie cięższe, przecież to jest oczywiste. każdy ich duchowny to ci powie. mężczyzna ma szansę na wybaczenie cudzołóstwa, kobieta nie, bo jest istotą z zasady gorszą pod każdym względem. jeśli jest w dodatku innej religii (niewierna), to już w ogóle.
nie mam zamiaru pisać już w twoim kierunku, jedynie ewentualnie prostować pewne rzeczy. w tym wątku jedna dziewczyna twierdziła nawet, że Muzułmanin nie ma prawa jej bić... bo tak jej powiedzieli. dobrze, że dostała cytat z koranu od jednej z forumowiczek, który jasno mówi, że może jednak.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 23:08   #198
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
yesmi- mam rację, informację od osób, które są bezpośrednio w temacie, jeśli chodzi o sprawy formalne. dziecko, to jest jak najbardziej, w jego sytuacji, przy obecnym prawie w UK jedyna opcja, która daję mu szansę na pozostanie w UK. deportacja - to już koniec marzeń o EU. dla tych ludzi, to walka o lepsze życie, dlatego są tak zdesperowani. według mnie, nie uda mu się zdobyć papierów, ale pewna nie jestem na 100%. jeśli pojedziesz z dzieckiem do Kurdystanu, zaryzykujesz wszystkim. jeśli przejdziesz na Islam, był dla ciebie tym pierwszym i to po ślubie, rodzinna powinna cie w pełni zaakceptować. ale i tak będziesz siedzieć większość czasu w domu, i pomagała jego siostrom czy matce w domu. tam kobiety rzadko pracują, jest to wręcz nie mile widziane.
myslisz ze jak przeczytalas kilka artykulow, obejrzalas cos w TV to juz polknelas wszystkie rozumy? Jestes wszechwiedzaca? chyba nie? Ja tez czytalam wiele i wiem swoje, nie jestem dzieckiem czy naiwna nastolatka wiec nie musisz mnie tutaj uswiadamiac. Napewno ten mezczyzna musial Cie mocno skrzywdzic ale kto wie moze bylas nie do wytrzymania i nie rozumialas co to znaczy koniec tak jak teraz nie rozumiesz co to znaczy koniec tematu ...kto wie moze dlatego wkoncu wyrzucil Cie na bruk? Podejrzewam ze Polak zrobilby to samo bo wkoncu ile mozna mowic jak do kogos nie dociera?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 23:47   #199
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

reagujesz nerwowo, bo nie masz argumentów. nie potrzebnie atakujesz mnie teraz personalnie, zamiast wchodzić w polemikę. po prostu nie chcesz do siebie dopuścisz pewnych rzeczy. po twoich postach widać już jego silny wpływ na ciebie. czytałaś widocznie bardzo mało na ten temat, bo decydować się na dziecko w twojej sytuacji, to był ruch bardzo nieodpowiedzialny. o ile w ogóle mogłaś mieć na to jakikolwiek wpływ. co do wyrzucenia na bruk... grał na kilka frontów, jak każdy z nich, który na gwałt chce papierki. myślisz, że jakby ciebie nie zdołał uwieść, to co by robił? od razu inny cel. jeden dzień, i wszystko może runąć. tacy oni są. to błąd życia, bo rzuciłam, dla niego chłopaka Polaka, z którym byłam 3 lata.
za swoje błędy trzeba płacić, i niestety jest wielce prawdopodobne, że i ty będziesz tego żałować. w przypadku wyjazdu do Kurdystanu, przy niespełnieniu warunków, które ci napisałam (Islam, dziewica do ślubu) ryzykujesz ogromnie.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 23:56   #200
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Polka i Kurd

Co za krucjata
asia - zyj i pozwol zyc innym
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 00:36   #201
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

no tak, w sumie masz rację. i tak nic nie zmienią. dopiero jak przekonają
się na własnej skórze. co niestety raczej jest pewne. chociaż mam nadzieję, że pewne rzeczy wezmą pod uwagę. pewne informację powinny być przydatne przy podejmowaniu konkretnych decyzji typu wyjazd, czy zmiana wiary. idę spać, bo aż się zestresowałam

ps. fajny blog
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:51   #202
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

O asia wlasnie moze bic czy nie moze...

ozmalam jakis czas temu z turka wychowana tutaj i chyba nawet urodzona tutaj. jej maz urodzl se jeszcze w Turcj ale tutaj skonczy szkoly. Ja wiem oni to nie Kurodwie, ale wkoncu tez islam. Ona studiowala tez religioznawstwo i tak sobie pogadalysmy jak to jest z noszeniem chusty i czy kobiety maja jakies prawa czy nie. Kiedys ogladalam talk showy tutaj i jeden turek wrzeszczal na turke ze taka sraka i owaka, bo nie nosi chusty, a ona na spokojnie ze to jej wybor, ze nie ma przymusu itp. Owa turka z ktora gadalam( nasi synowie to przyjaciele) mi mowila jak to jest i powiedziala, ze facet nie ma prawa znusic kobiety do noszenia chusty, ze to jej wybor, Ze w koranie pisze iz niebo jest pod stopami kobiety i to ona jest wazniejsza , kazdy facet sie z nia liczy, to ona ma decydujace slowo np w przypadku co kupic do domu itp. Kobiety slowo jest decydujace, a gdy ta kobieta jest matka to jest wrecz swieta. takiej kobiety nie mozna okrasc, nie mozna zgwalcic, gdy jakis mezczyzna sie dopusci takiego grzechu ponosi sroga kare. kobiety matki to swietosc. pytalam sie jej to jak to jest z tymu kurkami co tak krzycza ze baby nie maja prawa nic, ze bez jego zgody to ona nic nie moze, ze na ulicy to idzie jaka taka sierotka 2 kroki za nim. Wtedy mi ona powiedziala ze to sa ci zacofani. ze islam tak samo jak katolicyzm idzie z postepem czasu. Weszlsmy na temat arabow bo to tez islam i tam kobieta jest wlasnoscia mezczyzny i bez jego zgody nie moze nic, nawet sama wyjsc na ulice. Wtedy mi powiedziala, ze to juz inna sprawa, bo to z koranem nie ma nic wspolnego, to jest tradycja danego kraju. Turcja i kraje arabskie to dwie rozne rzeczy, tam czesto przed tym co pisze w koranie wazniejsze sa prawa kulturowe, ktore sie sprytnie przeplata z koranem. Islam to tez religia ktora mowi nie zabijaj jak w bibli, a jednak terrorysci to islamisci. Kazdy fanatyk przeonaczy tak tekst zeby go sobie dopasowac pod swoje przekonania. To samo przeciez ma miejsce w naszej religii. Ilez razy to ksieza interpretuja teksty biblijne pod siebie, tak jak im wygodniej, krytykuja homoseksualizm, a w bibli przeciez nie ma nic na ten temat, nie ma o tym ze taka milosc jest zla itp. Ogolem rozmawiajac z nia, otworzyla mi troche oczy na pewne niescislosci, ale raczej pod kontem Turcji, bo jak sama powiedziala Islam ma wiele twarzy zaleznie od kraju. U arabow jest duzo zmian kulturowych, czego nie ma w turcji. Jako ze sudiowala religioznawstwo umiala mi powiedziec ze judaizm, katolicyzm i islam maja te same korzenie, te same podstawy. W tych religiach sa te same przypowiesci o synu marnotrawnym o ziarnie itp. Sa male roznice, ktore wlasnie sprawiaja ze to juz inna religia, ale podstawy sa te same, a wszyscy ci ktorzy twierdza ze kobieta nie ma zadnych praw to zostali w tyle, bo kiedys tez w Turcji bylo tak ze kobieta nie mogla sam wyjsc na ulice, a juz po zmroku... mogal tylko w asyscie mezczyzny. teraz bedac w Turcji widzimy pelno mlodych kobiet, modernie ubranych i przesiadujacych z mezczyznami w kafejkach, flirtujacych itp. Duzo sie zmienilo pod wzgledem kulturowym w tym kraju, ale oczywiscie jak wszedzie znajda sie osoby ktore ciagle zyja przeszloscia i zacofaniem i przy takim panu , pani nie bedzie miala za duzo do powiedzenia. Tak to wyglada w Turcji i jak sobie tak gadalysmy to troche mi sie oczy otworzyly dlaczego potrafia byc takie roznice w roznych krajach islamskich, skoro w kazdym wyznaje sie islam, to powinno byc tak samo, a jednak nie jest. W jednym kraju kobieta ma prawa, jest wolna, a w innym jest wrecz jak sluzaca. To samo mozna powiedziec o krajach kalolickich. W tych bardzo wierzacych krajach osoby takie jak ja nie beda mialy latwego zycia( nie mam slubu koscielnego), a w innych jest wieksza tolerancja i nikogo nie obchodzi czy ja sluboalam przed bogiem czy tez nie, czy zyje na kocia lape itp.

Dziewczyny dyskutujcie dalej, nie wkurzajcie sie jedna na druga. bardzo ciekawy temat poruszylyscie i mysle ze ile was tu jest i ilu waszych muzulmaninow jest, tzn z jakich krajow pochodza, tyle bedzie roznic w postrzeganiu roli kobiety. tak jak asia pisze w 100% ona pewnia nie jest czy wasz TZ wam kiedys nie pokaze takiej twarzy jak to zrobil jej byly. Ale mysle ze w 100% zadna z was nie moze byc pewna ze zawsze bedzie super. Zadna z nas nie moze byc pewna. ja mimo ze jestem z katolikiem i nie raz mowilam ze moj maz to tego czy tamtego nie zrobi, nie powie... a jednak mielismy juz krysys malzenski i zahcowal sie tak , jak bylam przekonana nigdy by nie postapil. Mowie wam bylam taka przybita, nagle okazalo sie ze ja mojego meza po ilus tam latach malzenstwa wogole nie znam. I co? I urodzilismy sie w tym samym kraju, wychowalismy sie w tej samej religi... Krysyz zarzegnany, ale pewnie za kilka lat przyjdzie kolejny. Czy go przetrwamy? Nie wiem. Ale tak wyglada zycie. raz jest sie na wozie , raz pod wozem i zapewne tak jest w kazdej religi. a lepsze dni i gorsze miedzy malzonkami zdarzaja sie wszedzie, na calym swiecie. Inaczej nie bylo by rozwodoe nie bylo by klotni itp. szyscy zyli by szczesliwie. najwazniejsze, ze gdy nastapi jakis kryzys to obie strony chca walczyc o rodzine, hca sie dogadac ;o)
ja wam zycze jak najlepiej, chyba asia tez, wiec usmiechnijcie sie, piszcie dalej jak to u was wyglada. ja chlone ten temat jak gabke, bo ciekawy jst i to bardo ;o)

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

O asia wlasnie moze bic czy nie moze...

Rozmawialam jakis czas temu z turka wychowana tutaj i chyba nawet urodzona tutaj. jej maz urodzl se jeszcze w Turcj ale tutaj skonczyl szkoly. Ja wiem oni to nie Kurdowie, ale wkoncu tez islam. Ona studiowala tez religioznawstwo i tak sobie pogadalysmy jak to jest z noszeniem chusty i czy kobiety maja jakies prawa czy nie. Kiedys ogladalam talk showy tutaj i jeden turek wrzeszczal na turke ze taka sraka i owaka, bo nie nosi chusty, a ona na spokojnie ze to jej wybor, ze nie ma przymusu itp. Owa turka z ktora gadalam( nasi synowie to przyjaciele) mi mowila jak to jest i powiedziala, ze facet nie ma prawa znusic kobiety do noszenia chusty, ze to jej wybor, Ze w koranie pisze iz niebo jest pod stopami kobiety i to ona jest wazniejsza , kazdy facet sie z nia liczy, to ona ma decydujace slowo np w przypadku cos kupic do domu itp. Kobiety slowo jest decydujace, a gdy ta kobieta jest matka to jest wrecz swieta. takiej kobiety nie mozna okrasc, nie mozna zgwalcic, gdy jakis mezczyzna sie dopusci takiego grzechu ponosi sroga kare. kobiety matki to swietosc. pytalam sie jej to jak to jest z tymu turkami co tak krzycza ,ze baby nie maja prawa nic, ze bez jego zgody to ona nic nie moze, ze na ulicy to idzie jak taka sierotka 2 kroki za nim. Wtedy mi ona powiedziala ze to sa ci zacofani. ze islam tak samo jak katolicyzm idzie z postepem czasu. Weszlsmy na temat arabow bo to tez islam i tam kobieta jest wlasnoscia mezczyzny i bez jego zgody nie moze nic, nawet sama wyjsc na ulice. Wtedy mi powiedziala, ze to juz inna sprawa, bo to z koranem nie ma nic wspolnego, to jest tradycja danego kraju. Turcja i kraje arabskie to dwie rozne rzeczy, tam czesto przed tym co pisze w koranie wazniejsze sa prawa kulturowe, ktore sie sprytnie przeplata z koranem. Islam to tez religia ktora mowi nie zabijaniu jak w bibli, a jednak terrorysci to islamisci. Kazdy fanatyk przeonaczy tak tekst zeby go sobie dopasowac pod swoje przekonania. To samo przeciez ma miejsce w naszej religii. Ilez razy to ksieza interpretuja teksty biblijne pod siebie, tak jak im wygodniej, krytykuja homoseksualizm, a w bibli przeciez nie ma nic na ten temat, nie ma o tym ze taka milosc jest zla itp. Ogolem rozmawiajac z nia, otworzyla mi troche oczy na pewne niescislosci, ale raczej pod kontem Turcji, bo jak sama powiedziala Islam ma wiele twarzy zaleznie od kraju. U arabow jest duzo zmian kulturowych, czego nie ma w turcji. Jako ze sudiowala religioznawstwo umiala mi powiedziec ze judaizm, katolicyzm i islam maja te same korzenie, te same podstawy. W tych religiach sa te same przypowiesci o synu marnotrawnym o ziarnie itp. Sa male roznice, ktore wlasnie sprawiaja ze to juz inna religia, ale podstawy sa te same, a wszyscy ci ktorzy twierdza ze kobieta nie ma zadnych praw to zostali w tyle, bo kiedys tez w Turcji bylo tak ze kobieta nie mogla sama wyjsc na ulice, a juz po zmroku... mogal tylko w asyscie mezczyzny. teraz bedac w Turcji widzimy pelno mlodych kobiet, modernie ubranych i przesiadujacych z mezczyznami w kafejkach, flirtujacych itp. Duzo sie zmienilo pod wzgledem kulturowym w tym kraju, ale oczywiscie jak wszedzie znajda sie osoby ktore ciagle zyja przeszloscia i zacofaniem i przy takim panu , pani nie bedzie miala za duzo do powiedzenia. Tak to wyglada w Turcji i jak sobie tak gadalysmy to troche mi sie oczy otworzyly dlaczego potrafia byc takie roznice w roznych krajach islamskich, skoro w kazdym wyznaje sie islam, to powinno byc tak samo, a jednak nie jest. W jednym kraju kobieta ma prawa, jest wolna, a w innym jest wrecz jak sluzaca. To samo mozna powiedziec o krajach kalolickich. W tych bardzo wierzacych krajach osoby takie jak ja nie beda mialy latwego zycia( nie mam slubu koscielnego), a w innych jest wieksza tolerancja i nikogo nie obchodzi czy ja sluboalam przed bogiem czy tez nie, czy zyje na kocia lape itp.

Dziewczyny dyskutujcie dalej, nie wkurzajcie sie jedna na druga. bardzo ciekawy temat poruszylyscie i mysle ze ile was tu jest i ilu waszych muzulmaninow jest, tzn z jakich krajow pochodza, tyle bedzie roznic w postrzeganiu roli kobiety. tak jak asia pisze w 100% ona pewnia nie jest czy wasz TZ wam kiedys nie pokaze takiej twarzy jak to zrobil jej byly. Ale mysle ze w 100% zadna z was nie moze byc pewna ze zawsze bedzie super. Zadna z nas nie moze byc pewna. ja mimo ze jestem z katolikiem i nie raz mowilam ze moj maz to tego czy tamtego nie zrobi, nie powie... a jednak mielismy juz krysys malzenski i zahcowal sie tak , jak bylam przekonana nigdy by nie postapil. Mowie wam bylam taka przybita, nagle okazalo sie ze ja mojego meza po ilus tam latach malzenstwa wogole nie znam. I co? I urodzilismy sie w tym samym kraju, wychowalismy sie w tej samej religi... Krysyz zarzegnany, ale pewnie za kilka lat przyjdzie kolejny. Czy go przetrwamy? Nie wiem. Ale tak wyglada zycie. raz jest sie na wozie , raz pod wozem i zapewne tak jest w kazdej religi. a lepsze dni i gorsze miedzy malzonkami zdarzaja sie wszedzie, na calym swiecie. Inaczej nie bylo by rozwodoe nie bylo by klotni itp. szyscy zyli by szczesliwie. najwazniejsze, ze gdy nastapi jakis kryzys to obie strony chca walczyc o rodzine, hca sie dogadac ;o)
ja wam zycze jak najlepiej, chyba asia tez, wiec usmiechnijcie sie, piszcie dalej jak to u was wyglada. ja chlone ten temat jak gabke, bo ciekawy jst i to bardo ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:52   #203
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

O asia wlasnie moze bic czy nie moze...

Rozmawialam jakis czas temu z turka wychowana tutaj i chyba nawet urodzona tutaj. jej maz urodzl se jeszcze w Turcj ale tutaj skonczyl szkoly. Ja wiem oni to nie Kurdowie, ale wkoncu tez islam. Ona studiowala tez religioznawstwo i tak sobie pogadalysmy jak to jest z noszeniem chusty i czy kobiety maja jakies prawa czy nie. Kiedys ogladalam talk showy tutaj i jeden turek wrzeszczal na turke ze taka sraka i owaka, bo nie nosi chusty, a ona na spokojnie ze to jej wybor, ze nie ma przymusu itp. Owa turka z ktora gadalam( nasi synowie to przyjaciele) mi mowila jak to jest i powiedziala, ze facet nie ma prawa znusic kobiety do noszenia chusty, ze to jej wybor, Ze w koranie pisze iz niebo jest pod stopami kobiety i to ona jest wazniejsza , kazdy facet sie z nia liczy, to ona ma decydujace slowo np w przypadku cos kupic do domu itp. Kobiety slowo jest decydujace, a gdy ta kobieta jest matka to jest wrecz swieta. takiej kobiety nie mozna okrasc, nie mozna zgwalcic, gdy jakis mezczyzna sie dopusci takiego grzechu ponosi sroga kare. kobiety matki to swietosc. pytalam sie jej to jak to jest z tymu turkami co tak krzycza ,ze baby nie maja prawa nic, ze bez jego zgody to ona nic nie moze, ze na ulicy to idzie jak taka sierotka 2 kroki za nim. Wtedy mi ona powiedziala ze to sa ci zacofani. ze islam tak samo jak katolicyzm idzie z postepem czasu. Weszlsmy na temat arabow bo to tez islam i tam kobieta jest wlasnoscia mezczyzny i bez jego zgody nie moze nic, nawet sama wyjsc na ulice. Wtedy mi powiedziala, ze to juz inna sprawa, bo to z koranem nie ma nic wspolnego, to jest tradycja danego kraju. Turcja i kraje arabskie to dwie rozne rzeczy, tam czesto przed tym co pisze w koranie wazniejsze sa prawa kulturowe, ktore sie sprytnie przeplata z koranem. Islam to tez religia ktora mowi nie zabijaniu jak w bibli, a jednak terrorysci to islamisci. Kazdy fanatyk przeonaczy tak tekst zeby go sobie dopasowac pod swoje przekonania. To samo przeciez ma miejsce w naszej religii. Ilez razy to ksieza interpretuja teksty biblijne pod siebie, tak jak im wygodniej, krytykuja homoseksualizm, a w bibli przeciez nie ma nic na ten temat, nie ma o tym ze taka milosc jest zla itp. Ogolem rozmawiajac z nia, otworzyla mi troche oczy na pewne niescislosci, ale raczej pod kontem Turcji, bo jak sama powiedziala Islam ma wiele twarzy zaleznie od kraju. U arabow jest duzo zmian kulturowych, czego nie ma w turcji. Jako ze sudiowala religioznawstwo umiala mi powiedziec ze judaizm, katolicyzm i islam maja te same korzenie, te same podstawy. W tych religiach sa te same przypowiesci o synu marnotrawnym o ziarnie itp. Sa male roznice, ktore wlasnie sprawiaja ze to juz inna religia, ale podstawy sa te same, a wszyscy ci ktorzy twierdza ze kobieta nie ma zadnych praw to zostali w tyle, bo kiedys tez w Turcji bylo tak ze kobieta nie mogla sama wyjsc na ulice, a juz po zmroku... mogal tylko w asyscie mezczyzny. teraz bedac w Turcji widzimy pelno mlodych kobiet, modernie ubranych i przesiadujacych z mezczyznami w kafejkach, flirtujacych itp. Duzo sie zmienilo pod wzgledem kulturowym w tym kraju, ale oczywiscie jak wszedzie znajda sie osoby ktore ciagle zyja przeszloscia i zacofaniem i przy takim panu , pani nie bedzie miala za duzo do powiedzenia. Tak to wyglada w Turcji i jak sobie tak gadalysmy to troche mi sie oczy otworzyly dlaczego potrafia byc takie roznice w roznych krajach islamskich, skoro w kazdym wyznaje sie islam, to powinno byc tak samo, a jednak nie jest. W jednym kraju kobieta ma prawa, jest wolna, a w innym jest wrecz jak sluzaca. To samo mozna powiedziec o krajach kalolickich. W tych bardzo wierzacych krajach osoby takie jak ja nie beda mialy latwego zycia( nie mam slubu koscielnego), a w innych jest wieksza tolerancja i nikogo nie obchodzi czy ja sluboalam przed bogiem czy tez nie, czy zyje na kocia lape itp.

Dziewczyny dyskutujcie dalej, nie wkurzajcie sie jedna na druga. bardzo ciekawy temat poruszylyscie i mysle ze ile was tu jest i ilu waszych muzulmaninow jest, tzn z jakich krajow pochodza, tyle bedzie roznic w postrzeganiu roli kobiety. tak jak asia pisze w 100% ona pewnia nie jest czy wasz TZ wam kiedys nie pokaze takiej twarzy jak to zrobil jej byly. Ale mysle ze w 100% zadna z was nie moze byc pewna ze zawsze bedzie super. Zadna z nas nie moze byc pewna. ja mimo ze jestem z katolikiem i nie raz mowilam ze moj maz to tego czy tamtego nie zrobi, nie powie... a jednak mielismy juz krysys malzenski i zahcowal sie tak , jak bylam przekonana nigdy by nie postapil. Mowie wam bylam taka przybita, nagle okazalo sie ze ja mojego meza po ilus tam latach malzenstwa wogole nie znam. I co? I urodzilismy sie w tym samym kraju, wychowalismy sie w tej samej religi... Krysyz zarzegnany, ale pewnie za kilka lat przyjdzie kolejny. Czy go przetrwamy? Nie wiem. Ale tak wyglada zycie. raz jest sie na wozie , raz pod wozem i zapewne tak jest w kazdej religi. a lepsze dni i gorsze miedzy malzonkami zdarzaja sie wszedzie, na calym swiecie. Inaczej nie bylo by rozwodoe nie bylo by klotni itp. szyscy zyli by szczesliwie. najwazniejsze, ze gdy nastapi jakis kryzys to obie strony chca walczyc o rodzine, hca sie dogadac ;o)
ja wam zycze jak najlepiej, chyba asia tez, wiec usmiechnijcie sie, piszcie dalej jak to u was wyglada. ja chlone ten temat jak gabke, bo ciekawy jst i to bardo ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 13:39   #204
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

kurcze 7 strona sie nie wyświetla

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

nie rozumiem, 7 strona się nie ładuję, dopiero w formularzu odpowiedzi.
co do Turcji, jest kraj laicki, mało ludzi tam praktykuję Islam. jest już kilkadziesiąt milionów Alawitów, którzy uważają kobietę za równą mężczyźnie! do tego kilka milionów agnostyków, ateistów, deistów. tam pozycja kobiety jest nie porównywalnie lepsza niż wśród Kurdów, Arabów, Pakistańczyków.

Według badań rządowych zatytułowanych “Badania nad przemocą domową wobec kobiet w Turcji” 41,9 % tureckich kobiet jest poddawanych fizycznej i seksualnej przemocy.
Z niemal tysiącem kobiet zamordowanych w Turcji w 2009 roku zgodnie z nowymi danymi z Ministerstwa Sprawiedliwości, kraj jest świadkiem drastycznego wzrostu tego zjawiska. Dla porównania, w 2002 roku zamordowano 66 kobiet.
Jak mówią aktywiści, powodem przemocy skierowanej wobec kobiet jest nierównowaga władzy w społeczeństwie. Zgodnie z danymi ujawnionymi niedawno przez tureckiego ministra sprawiedliwości Sadullaha Ergina, w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne Partii Pokoju i Demokracji (BDP), liczba zamordowanych kobiet wzrosła o 1400 % pomiędzy rokiem 2002 a 2009. Według Ergina ostatnie dostępne dane mówią, że 83 kobiety zostały zamordowane w roku 2003, 164 w 2004, 317 w 2005, 663 w 2006, 1011 w 2007, 806 w 2008 i 953 w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku 2009.



to dobry wynik. w Pakistanie ponad 90% kobiet jest bitych...

ci Alawici, nie są Muzułmanami praktycznie, choć uważa się ich za odłam Islamu. tak jak pisałam Alawita, to jedna z opcji bezpiecznych.
gdyby nie było tam tak silnej opozycji wobec sunnitów, to byłoby podobnie jak w Iraku. w Kurdystanie kobieta nie ma żadnych praw. w przypadku popełnienia honorowego zabójstwa policja nic nie zrobi, chyba, że sprawę nagłośnią media. Muzułmanie mają prawo bić kobietę, mają prawo nawet zabić (np. związek z niewiernym). w EU się hamują, choć nie do końca.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Mahomet nakazał swoim wyznawcom traktować wyrozumiale dwie kategorie słabszych istot: kobiety i niewolników. Był bardzo uprzejmy. Wszystkie kobiety, które wyznają jego wiarę, sądzą, że prorok był dla nich bardzo uprzejmy. Uważa się je przecież za słabsze, a więc wymagające troski. Ich ciała, umysły, wola i pragnienia, ich prawa i swoboda muszą być kierowane i ograniczane przez mężczyznę. Islam traktuje kobiety jako intelektualnie, moralnie i fizycznie gorsze od mężczyzn. Mężczyzna najpierw, po nim androgyn, na końcu kobieta. Małżeństwo jest dla muzułmanina umową, dzięki której uzyskuje organ reprodukcyjny kobiety, z otwarcie wyrażonym celem rozkoszowania się nim. Mężczyzny nie zastrzeżono dla jednej kobiety.


Wasze kobiety są dla was polem uprawnym.
Przychodźcie więc na wasze pole,
jak chcecie,
i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie.
Bójcie się Boga
i wiedzcie, że się spotkacie z Nim!
A ty głoś radosną wieść dla wierzących!. (2.223)



Będąc z Muzułmaninem przyjmujecie niestety nowy status. Status istoty gorszej. Tymże statusem obdarzona jest według waszego partnera, także wasza rodzina (niewierni). Prawda jest też taka, że taki Kurd, również i z tego względu was nie szanuję (choć okazuję co innego). Kurdyjki nie wchodzą w relacje z mężczyznami innych wyznań, bo szanują swoją rodzinę. Zresztą nawet jak chcą, to będą się bały honorowego morderstwa, czy zerwania kontaktu z rodziną.


Naprawdę nie ma wielkiej filozofii w tym, dlaczego takie związki praktycznie zawsze kończą się dramatami. Par z kilkunastoletnim stażem praktycznie nie widać, to są jakieś rzadkie przypadki. z 95% to porażki. Darmowy seks, papiery, to są ich główne cele. Te ich udawane oddanie, miłość, w końcu mijają i zaczyna się piekiełko.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:30   #205
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
kurcze 7 strona sie nie wyświetla

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

nie rozumiem, 7 strona się nie ładuję, dopiero w formularzu odpowiedzi.
co do Turcji, jest kraj laicki, mało ludzi tam praktykuję Islam. jest już kilkadziesiąt milionów Alawitów, którzy uważają kobietę za równą mężczyźnie! do tego kilka milionów agnostyków, ateistów, deistów. tam pozycja kobiety jest nie porównywalnie lepsza niż wśród Kurdów, Arabów, Pakistańczyków.

Według badań rządowych zatytułowanych “Badania nad przemocą domową wobec kobiet w Turcji” 41,9 % tureckich kobiet jest poddawanych fizycznej i seksualnej przemocy.
Z niemal tysiącem kobiet zamordowanych w Turcji w 2009 roku zgodnie z nowymi danymi z Ministerstwa Sprawiedliwości, kraj jest świadkiem drastycznego wzrostu tego zjawiska. Dla porównania, w 2002 roku zamordowano 66 kobiet.
Jak mówią aktywiści, powodem przemocy skierowanej wobec kobiet jest nierównowaga władzy w społeczeństwie. Zgodnie z danymi ujawnionymi niedawno przez tureckiego ministra sprawiedliwości Sadullaha Ergina, w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne Partii Pokoju i Demokracji (BDP), liczba zamordowanych kobiet wzrosła o 1400 % pomiędzy rokiem 2002 a 2009. Według Ergina ostatnie dostępne dane mówią, że 83 kobiety zostały zamordowane w roku 2003, 164 w 2004, 317 w 2005, 663 w 2006, 1011 w 2007, 806 w 2008 i 953 w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku 2009.



to dobry wynik. w Pakistanie ponad 90% kobiet jest bitych...

ci Alawici, nie są Muzułmanami praktycznie, choć uważa się ich za odłam Islamu. tak jak pisałam Alawita, to jedna z opcji bezpiecznych.
gdyby nie było tam tak silnej opozycji wobec sunnitów, to byłoby podobnie jak w Iraku. w Kurdystanie kobieta nie ma żadnych praw. w przypadku popełnienia honorowego zabójstwa policja nic nie zrobi, chyba, że sprawę nagłośnią media. Muzułmanie mają prawo bić kobietę, mają prawo nawet zabić (np. związek z niewiernym). w EU się hamują, choć nie do końca.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Mahomet nakazał swoim wyznawcom traktować wyrozumiale dwie kategorie słabszych istot: kobiety i niewolników. Był bardzo uprzejmy. Wszystkie kobiety, które wyznają jego wiarę, sądzą, że prorok był dla nich bardzo uprzejmy. Uważa się je przecież za słabsze, a więc wymagające troski. Ich ciała, umysły, wola i pragnienia, ich prawa i swoboda muszą być kierowane i ograniczane przez mężczyznę. Islam traktuje kobiety jako intelektualnie, moralnie i fizycznie gorsze od mężczyzn. Mężczyzna najpierw, po nim androgyn, na końcu kobieta. Małżeństwo jest dla muzułmanina umową, dzięki której uzyskuje organ reprodukcyjny kobiety, z otwarcie wyrażonym celem rozkoszowania się nim. Mężczyzny nie zastrzeżono dla jednej kobiety.


Wasze kobiety są dla was polem uprawnym.
Przychodźcie więc na wasze pole,
jak chcecie,
i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie.
Bójcie się Boga
i wiedzcie, że się spotkacie z Nim!
A ty głoś radosną wieść dla wierzących!. (2.223)


Będąc z Muzułmaninem przyjmujecie niestety nowy status. Status istoty gorszej. Tymże statusem obdarzona jest według waszego partnera, także wasza rodzina (niewierni). Prawda jest też taka, że taki Kurd, również i z tego względu was nie szanuję (choć okazuję co innego). Kurdyjki nie wchodzą w relacje z mężczyznami innych wyznań, bo szanują swoją rodzinę. Zresztą nawet jak chcą, to będą się bały honorowego morderstwa, czy zerwania kontaktu z rodziną.


Naprawdę nie ma wielkiej filozofii w tym, dlaczego takie związki praktycznie zawsze kończą się dramatami. Par z kilkunastoletnim stażem praktycznie nie widać, to są jakieś rzadkie przypadki. z 95% to porażki. Darmowy seks, papiery, to są ich główne cele. Te ich udawane oddanie, miłość, w końcu mijają i zaczyna się piekiełko.
:conf used:
a ja wlasnie znam mase takich zwiazkow!! mlode dziewczyny i starsyze kobiety, nie kazde dzieciate ale szczesliwe wiec nie przesadzaji wiekszosc ma juz obywatelstwo.Dwie moje znajome to wlasnie z Polakami przeszly pieklo,bite i ponizane.. piszesz o Kurdach a nie wiesz chyba jacy sa Polacy

Edytowane przez Ieka
Czas edycji: 2011-04-06 o 16:32
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:07   #206
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Będąc z Muzułmaninem przyjmujecie niestety nowy status. Status istoty gorszej. Tymże statusem obdarzona jest według waszego partnera, także wasza rodzina (niewierni). Prawda jest też taka, że taki Kurd, również i z tego względu was nie szanuję (choć okazuję co innego). Kurdyjki nie wchodzą w relacje z mężczyznami innych wyznań, bo szanują swoją rodzinę. Zresztą nawet jak chcą, to będą się bały honorowego morderstwa, czy zerwania kontaktu z rodziną.
Naprawdę nie ma wielkiej filozofii w tym, dlaczego takie związki praktycznie zawsze kończą się dramatami. Par z kilkunastoletnim stażem praktycznie nie widać, to są jakieś rzadkie przypadki. z 95% to porażki. Darmowy seks, papiery, to są ich główne cele. Te ich udawane oddanie, miłość, w końcu mijają i zaczyna się piekiełko.
Zgadzam sie z Ieka w 100% Polacy tez potrafia byc brutalni. Malo w Polsce psychopatow? alkoholikow? Zboczencow? Malo sie slyszy o morderstwach, gwaltach, porwaniach? moznaby tutaj dlugo wymieniac... Wiec moze nasze podworko tez nie jest takie nieskazitelne jak Ci sie wydaje?

Czepiasz sie Koranu wiec moze przytocze Ci kilka cytatow z Biblii:
Bedac Chrzescijanka tez przyjmujesz status osoby gorszej:



Rdz 3, 16
" 16 Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. "
[/I]
Ef 5, 22-24
" 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. "

1 Kor 11, 5-6
" 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! "


Cudzolostwo:
Mt 5, 32
" 32 A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa. "
Kpł 20, 10

" 10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. "


Pwt 22, 13-21
" 13 Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, 14 zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, 15 wtedy ojciec i matka młodej kobiety zaniosą dowody jej dziewictwa do bramy, do starszych miasta. 16 Ojciec młodej kobiety odezwie się do starszych: Dałem swą córkę temu człowiekowi za żonę, a on ją znienawidził. 17 Oto zarzuca jej złe czyny, mówiąc: Nie znalazłem u córki twej oznak dziewictwa. A oto są dowody dziewictwa mej córki i rozłoży tkaninę przed starszymi miasta. 18 Wtedy starsi miasta wezmą tego męża i ukarzą go. 19 Skażą go na sto syklów srebra i dadzą je ojcu młodej kobiety, gdyż okrył niesławą dziewicę izraelską; pozostanie jego żoną i nie będzie jej mógł całe życie porzucić. 20 Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, 21 wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie. "



Kobieta (Miesiaczka)
Kpł 15, 20-23
" 20 Wszystko, na czym ona [kobieta mająca krwawienie miesięczne] się położy podczas swojej nieczystości, będzie nieczyste. Wszystko, na czym ona usiądzie, będzie nieczyste. 21 Każdy, kto dotknie jej łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 22 Każdy, kto dotknie jakiegokolwiek przedmiotu, na którym ona siedziała, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 23 Jeżeli kto dotknie się czegoś, co leżało na jej łóżku albo na przedmiocie, na którym ona siedziała, będzie nieczysty aż do wieczora. "

Kpł 15, 28-30
" 28 Jeżeli zostanie ona oczyszczona ze swojego upływu [krwi], to odliczy sobie siedem dni i potem będzie czysta. 29 Ósmego dnia weźmie dwie synogarlice albo dwa młode gołębie i przyniesie je do kapłana, przed wejście do Namiotu Spotkania. 30 Kapłan złoży w ofierze jednego jako ofiarę przebłagalną, drugiego jako ofiarę całopalną. W ten sposób kapłan dokona za nią przebłagania wobec Pana z powodu jej nieczystego upływu [krwi]. "



Obrzezanie:
Rdz 17, 14
" 14 Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną. "

Obmywanie ciala (po seksie)
Kpł 15, 16
" 16 Jeżeli z mężczyzny wypłynie nasienie, to wykąpie całe ciało w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. "


Swieta Wojna:
Mt 10, 34-36
" 34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. "


2 Mch 12, 16
" 16 Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła. "


Zakaz spozywania krwi
Rdz 9, 3-4
" 3 Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. 4 Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. "


Modlitwa
Mt 6, 5-7
" 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "
[/I]

Przemoc
Wj 21, 20-21
" 20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. "
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany

Edytowane przez yesmi
Czas edycji: 2011-04-06 o 17:43
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:42   #207
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

żeby była jasność Polacy oczywiście potrafią również być okrutni, ale nie w takim stopniu. nie w takiej skali. nikt tego nie neguję. chodzi o % udanych związków. ryzyko porażki związku z np. Niemcem, a Kurdem jest nie porównywalnie mniejsze.

to co piszesz nie ma pokrycia w faktach. nigdy nie spotkałam pary z kilkunastoletnim stażem osobiście. oczywiście takowe są, ale chyba znajdujesz je na necie głównie... wiele jest takich związków, to widać, ale praktycznie każdy jest skazany na porażkę. tylko kwestia czasu i pyk, pyk...

papiery - w DE zdecydowana większość Kurdów nie ma obywatelstwa niemieckiego. Ma ok. 10%. w Danii (obywatelstwo DK) ok. 5%.

to co jest fenomenem, to ilość negatywnych doświadczeń. z Niemcami jest znacznie więcej Polek, a nie ma takiej skali skarg. z udziałem Kurdów, mamy znacznie więcej. i są to historie czasami bardzo tragiczne - tak jak głośna sprawa Kurda, który poderżnął gardło 19-letniej polce w UK, czy inne tego typu morderstwa. o ściganiu polek przez Niemców nie słyszałam po rozstaniu, ale już jeśli chodzi o Kurdów- wiele razy.

te fragmenty z Biblii, nie mają dużego znaczenia, bo katolicy nie traktują ich dosłownie! Koran - to słowo Boże. rozumiesz różnice? Bóg im daje prawo do tych rzeczy.

naprawdę już tak oślepłaś, by porównywać Koran go Biblii, to się mija z celem. To 2 przeciwległe religie. tak jak to, że nie pasuje ci kościół... a do meczetu cie zabrał. meczet już ok, z ta całą plagą dyskryminacji kobiet, nawoływań do przemocy, pedofilii...

o Polakach masz już na początku. kompletnie bez sensu, jest pisać takie rzeczy. na 10 polakow moze 1 jest walniety. na 10 Kurdow 9 to socjopaci prawdopodobnie.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:56   #208
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
żeby była jasność Polacy oczywiście potrafią również być okrutni, ale nie w takim stopniu. nie w takiej skali. nikt tego nie neguję. chodzi o % udanych związków. ryzyko porażki związku z np. Niemcem, a Kurdem jest nie porównywalnie mniejsze.

to co piszesz nie ma pokrycia w faktach. nigdy nie spotkałam pary z kilkunastoletnim stażem osobiście. oczywiście takowe są, ale chyba znajdujesz je na necie głównie... wiele jest takich związków, to widać, ale praktycznie każdy jest skazany na porażkę. tylko kwestia czasu i pyk, pyk...

papiery - w DE zdecydowana większość Kurdów nie ma obywatelstwa niemieckiego. Ma ok. 10%. w Danii (obywatelstwo DK) ok. 5%.

to co jest fenomenem, to ilość negatywnych doświadczeń. z Niemcami jest znacznie więcej Polek, a nie ma takiej skali skarg. z udziałem Kurdów, mamy znacznie więcej. i są to historie czasami bardzo tragiczne - tak jak głośna sprawa Kurda, który poderżnął gardło 19-letniej polce w UK, czy inne tego typu morderstwa. o ściganiu polek przez Niemców nie słyszałam po rozstaniu, ale już jeśli chodzi o Kurdów- wiele razy.

te fragmenty z Biblii, nie mają dużego znaczenia, bo katolicy nie traktują ich dosłownie! Koran - to słowo Boże. rozumiesz różnice? Bóg im daje prawo do tych rzeczy.

naprawdę już tak oślepłaś, by porównywać Koran go Biblii, to się mija z celem. To 2 przeciwległe religie. tak jak to, że nie pasuje ci kościół... a do meczetu cie zabrał. meczet już ok, z ta całą plagą dyskryminacji kobiet, nawoływań do przemocy, pedofilii...

o Polakach masz już na początku. kompletnie bez sensu, jest pisać takie rzeczy. na 10 polakow moze 1 jest walniety. na 10 Kurdow 9 to socjopaci prawdopodobnie.

Dla jednych Biblia to Swieta Ksiega dla innych Koran. Obie sa podobne jakby nie patrzec. Wszystko to kwestia interpretacji, jedni sa bardziej religijni drudzy mniej. Sama zaczelas przytaczac cytaty. Szkoda mi Ciebie, ze siedzisz calymi dniami na forum i pouczasz innych a tak naprawde bardzo malo wiesz. Mysle, ze probujesz sie w ten sposob dowartosciowac. Widac chlopak bardzo Cie zranil, teraz winisz o to wszystkich muzulmanow i wszyscy sa tacy sami wg. Ciebie.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Kolejny cytat z Biblii:

Czego uczy nas slowo Boze?
Sdz 19, 20-25
" 20 Bądź spokojny - rzekł starzec - pozwól mi zaradzić wszystkim twoim potrzebom, ale nie spędzaj nocy na ulicy. 21 Przyprowadził go więc do swego domu, osłom dał obrok, po czym umyli nogi, jedli i pili. 22 Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować. 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa. 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. "
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:44   #209
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

otrząśnij się dziewczyno, ty naprawdę wyglądasz jakbyś przeszła "pranie mózgu".

Biblii nie traktuję się dosłownie, tu nie ma czego interpretować.
Jezus nigdy nie nawoływał do zła, przemoczy, tylko do wybaczania. Te cytaty, to zwykły opowiastki, tym nie należy się kierować. Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał.

Koron to słowo boże, przekazywane za pomocą proroka. Rozumiesz już
różnicę? Jeśli cię uderzy, czy okłamie, zrobi to zgodnie z jego wiarą. To nie będzie grzech. Jeśli uderzy cię, czy okłamie katolik - to jest grzech.

Przeczytaj Koran, tam się aż roi od nawoływań do zabijania, kłamania itd. Ty chcesz porównywać do ich księgi, Biblię?

Pisze to po raz kolejny - mój Kurd był agnostykiem, aczkolwiek jego zachowania były wypadkową otoczenia w którym się wychował według mnie, czyli ich Islamskiej kultury.

Jesteś z Muzułmaninem, masz z nim dziecko (Muzułmanina), a nie wiesz praktycznie nic o Islamie. A może po prostu nie chcesz do siebie dopuszczać prawdy? Mało tego, nie znasz się na kwestiach formalnych. Ja absolutnie nie pisze tego dla siebie (sugerujesz, że tak się dowartościowuje). Po prostu szkoda mi takich dziewczyn. Tu nie ma o czym dyskutować. Ja podaje fakty, wszystko jest jasne. Chcesz - zostań Muzułmanką. Chcesz - wyjedz do Kurdystanu. Twój wybór, tylko oceń przed tym możliwe konsekwencję. Oceń ryzyko. Spójrz na to wszystko z boku, jak to wygląda. Nic nie wskazuję na to byś miała rację.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:11   #210
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

To Ty sie obudz dziewczyno, juz dawno prosilam o zmiane tematu na jakis normalniejszy a do Ciebie nie dociera Ty chyba nawet nie czytasz innych wypowiedzi tylko piszesz swoje SWIETE RACJE wiec nie wiem jak chcesz sie spelnic w roli jakiegos krytyka islamu i wszystkich muzulmanow to nie wiem moze zaloz jakies zgrupowanie antyislamskie, atykurdyjskie albo napisz ksiazke, zamiast zasmiecac to forum.
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.