Kosmetyki mineralne La Rosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-11, 21:38   #1
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887

Kosmetyki mineralne La Rosa


Niedawno w drogerii natrafiłam na półkę z kosmetykami kolorowymi firmy La Rosa, od razu wpisałam nazwę na kwc & forum, ale nie udało mi się niczego znaleźć Ogółem w internecie też mało informacji..
Otrzymałam ulotkę prezentującą odcienie kolorówki- całkiem ciekawe. W sklepie pomazałam się Mineralnym rozświetlaczem, ale ze względu na cenę szkoda mi było kupować w ciemno.
Może Wy używacie kosmetyków tej firmy?
Pozdrawiam
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 10:52   #2
biedronqa
Rozeznanie
 
Avatar biedronqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 648
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

bleki00, zaciekawiłaś mnie swoim postem. Poszukam w necie informacji o tych kosmetykach i znalazłam coś takiego:

"Marka hiszpańska LaRosa to kosmetyki wyjątkowe – stworzone, by upiększać, dodawać blasku, wydobywać piękno, które co oczywiste, tkwi w każdej kobiecie. Ich wyjątkowość tkwi w wysokiej jakości i wszechstronności - są w naszej ofercie preparaty, które wykorzystują nowoczesne technologie, ale jednocześnie sięgają one do źródeł natury.
A wszystko po to, by kobieta, która używa naszych kosmetyków poczuła się temperamentną, wykwintną i najpiękniejszą na świecie.
Proponujemy Paniom kosmetyki mineralne, które upiększają i pielęgnują
jednocześnie. Są to produkty nowej generacji - nie zawierają środków chemicznych, talku, olejów i wosków ani syntetycznych komponentów zapachowych.
Makijaż wykonany przy użyciu kosmetyków mineralnych jest delikatny i naturalny, ale daje także świetne efekty korygujące i rozświetlające a przy tym skóra zawsze oddycha. Makijaż jest trwały a jednocześnie lekki.
W ofercie znajdziecie Panie aż 24 kolory cieni sypkich mineralnych, które są bardzo wydajne i łatwe w aplikacji."

(źródło: http://www.tajemnicaurody.pl/la_rosa.html)

W drogerii internetowej Inermis znalazłam kosmetyki tej firmy.
Składy maja dosyć proste, więc wyglądają na prawdziwe minerały.

- Mineralny puder sypki.
Skład: zinc stearate, magnesium stearate, iron oxides, titanium dioxide.
http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat=

- Mineralny rozświetlacz sypki.
Skład: zinc stearate, magnesium stearate, iron oxides, titanium dioxide.
http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat=

- Mineralny bronzer sypki.
Skład: mica, iron oxides, carmine, titanium dioxide.
http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat=

- Mineralny podkład w pudrze.
Skład: mica, iron oxides, carmine, titanium dioxide
http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat=


- Mineralne cienie do powiek.
Skład: mica, iron oxides, carmine, titanium dioxide.
http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat=

Niestety wybór kolorów (zwłaszcza podkładów) jest dosyć ubogi, a w porównaniu choćby do EGM lub EDM, które mają po kilkanaście/kilkadziesiąt różnych odcieni podkładów La Rosa ze swoimi 4 (słownie: czterema ) odcieniami wypada blado.


biedronqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:56   #3
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Dziwne te składy. W kosmetykach mineralnych unika się barwników organicznych, a tu mamy karmin (Carmine), barwnik pochodzenia zwierzęcego (produkowany z wysuszonych mszyc pasożytujących na kaktusach), mało stabilny, wrażliwy na pH (powyżej ph=8 zanika). Puder i rozświetlacz na bazie stearynianów, czyli tego, co powinno być dodatkiem w pudrach mineralnych, prawdopodobnie będą mocno "kremowe". W składzie rozświetlacza czegoś brakuje, wszystkie wymienione składniki są matowe (pewnie źle przepisali).
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-09 o 22:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 13:29   #4
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Ja niestety nie znam się na składach kosmetków mineralnych.
U mnie w drogerii ceny trochę niższe niż w tej internetowej (dla przykładu Mineralny rozświetlacz sypki 26 zł- internet 29,8.

Załączam zdjęcia ulotki, którą otrzymałam:
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 13:48   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Z ulotki: "... nie ma natomiast chemicznych wypełniaczy (talku, olejków, sztucznych barwników)...".
To się popisali. Talk jako naturalny minerał jest rzeczywiście wyjątkowo chemiczny .
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-13 o 23:28
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:27   #6
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Poza tym w ulotce jest mowa o mikronizacji. Ciekawe w jakim znaczeniu i jakiej wielkości są te cząsteczki.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:57   #7
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

a co sądzicie o składzie cieni?
niektóre kolory bardzo mi się podobają, i jeśli skład jest ok chętnie kilka bym przygarnęła.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 12:38   #8
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
a co sądzicie o składzie cieni?
niektóre kolory bardzo mi się podobają, i jeśli skład jest ok chętnie kilka bym przygarnęła.
Już pisałam, nie zawierają tylko pigmentów mineralnych, ale również czerwony barwnik organiczny (Carmine, CI 75470, Natural Red 4) robiony z samic robali żerujących na kaktusach:








Co kto lubi... Ja dziekuję za takie "źródła natury" [eufemistyczna wersja zielonej emotki]
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-13 o 13:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:47   #9
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

omg, brzmi i wyglada paskudnie
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:49   #10
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Lorri -
nie wiem, czy po Twoich fotkach ktokolwiek będzie miał ochotę spróbować tych kosmetyków. Ja z pewnością nie
Zdusiłaś zainteresowanie nimi w zarodku jeszcze
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:18   #11
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Lorri -
nie wiem, czy po Twoich fotkach ktokolwiek będzie miał ochotę spróbować tych kosmetyków. Ja z pewnością nie
Zdusiłaś zainteresowanie nimi w zarodku jeszcze
Na pocieszenie dodam, że robaczek w dużym powiększeniu .

Jak ktoś ma podobny stosunek, to radzę sprawdzać składy. Karmin (CI 75470, Natural Red No. 4) można znaleźć w kolorówce tradycyjnej i pseudominerałach (nawet w podkładach, np. MAC, Max Factor, Neutrogena, w cieniach, różach pewnie tym bardziej), jest też w niektórych produktach z CS (np. miki, Glossi Glazes).

A tak swoją drogą, dziwię się, że nie można znaleźć strony internetowej producenta tych kosmetyków. Może w Hiszpanii są sprzedawane pod inną nazwą. Ale skoro są polskie ulotki, to mogliby zrobić też stronę.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie podkładu, jeśli skład jest zapisany poprawnie, to ja nie wiem jak można nazywać go podkładem. Toż to sama mika, dwutlenek tytanu (minerał odpowiedzialny za krycie) na szarym końcu, za pigmentami kolorowymi. Powiedziałabym, że to puder sypki, nie podkład. Chyba tylko dla osób, którym wystarcza minimalne krycie.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-13 o 13:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 14:08   #12
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Już pisałam, nie zawierają tylko pigmentów mineralnych, ale również czerwony barwnik organiczny (Carmine, CI 75470, Natural Red 4) robiony z samic robali żerujących na kaktusach:

(...)

Co kto lubi... Ja dziekuję za takie "źródła natury" [eufemistyczna wersja zielonej emotki]
i ten robaczek się nazywa koszenila, prawda?
To może zainteresuje kogoś informacja, że w przeważającej ilości czerwonych napojów tudzież słodyczy znajduje się barwnik powstały właśnie z tego stworzonka - w składzie występuje pod nazwą E-124 lub czerwień koszenilowa
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40

Edytowane przez honey pie
Czas edycji: 2009-09-13 o 14:12
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:01   #13
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

aaaaaaaaaa a ja jem w tej chwili, rzeczywiście paskudne:/ tylko może dlatego jakoś mają pielęgnować? ochyda!
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 20:38   #14
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

O ile sie nie myle to widzialam te kosmetyki w supermarketach Mercadona. Po 2-5 euro. Ale upewnie sie i potwierdze. Nie maja nigdzie reklamy obok stoiska ze to kosmetyki mineralne.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 23:10   #15
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
To może zainteresuje kogoś informacja, że w przeważającej ilości czerwonych napojów tudzież słodyczy znajduje się barwnik powstały właśnie z tego stworzonka - w składzie występuje pod nazwą E-124 lub czerwień koszenilowa

Czerwień koszenilowa dodawana do żywności to syntetyczny barwnik azowy, z robaczkami nie ma nic wspólnego (poza barwą ).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 08:43   #16
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

OMG! Robaczek mało przyjazny
CS ma w większości czerwoych/różowych/fioletowych mik carmine... A tu tyle zwolenniczek mik z CS
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 09:24   #17
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

kurde, boję się iść sprawdzać skład mojej nielicznej kolorówki
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 09:28   #18
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
kurde, boję się iść sprawdzać skład mojej nielicznej kolorówki
chyba lepiej żyć w słodkiej nieświadomości
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 09:44   #19
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Zgadza się, ja też już wolę nie wiedzieć z czego są produkowane pozostałe kosmetyki, których używam
A co do La Rosa to chyba nie będę wypróbowywać, odechciało mi się
Pozdrawiam
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 12:06   #20
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

No to chyba nie będzie wspólnego zamówienia....
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 12:05   #21
div58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 51
GG do div58
Dot.: Kosmetyki mineralne La Rosa

właśnie szukałam info na temat tych kosmetyków na kwc, nic nie znalazłam, ale za to trafiłam tu
więc mi też się troche odechciało, ale szukałam ich dlatego, że zamawiając jakiś czas temu cos z inermis dostałam próbke cienia do powiek własnie z tej firmy (szczerze mowiac myslalam ze to jakies joko albo golden rose i zylam troche w tej nieswiadomosci)
mam kolor 31 z tej palety http://www.inermis.pl/index.php?str=...odkat=&subkat= i kolor jest troche chlodniejszy, jakby mietowy czy pistacjowy, no i musze powiedziec ze jestem zadowolona. dlugo sie trzyma na powiekach (ale matuje sie wczesniej pudrem clinique, moze to ma wplyw), daje subtelny efekt rozswietlenia i kolorek dla moich szarych oczu dosc trafiony, bo wydaja sie bardziej niebieskie.
dostalam od nich jeszcze jakie probki w takich malych woreczkach (hmm...przesypują sami?), zobacze czy to tez z tej firmy czy innej.
no tak tylko postanowiłam napisać, jeśli ktos bylby w dalszym ciagu zainteresowany.
div58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 23:41   #22
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki mineralne La Rosa

Jeju, Ivory jak dla mulatek

A mnie zainteresował rozświetlacz, nie za wysoka cena, tylko znowu te maciupkie opakowanie pewnie (jak w Silk Naturals, ciężko po wieczku pędzlem maziać, jak jest takie małe...). Mogliby dawać większe opakowania (o większej średnicy) nawet do tych 4 gramów...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 14:04   #23
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki mineralne La Rosa

strona internetowa jest :
http://larosa-profesionales.pl/

macie jakies doswiadczenia z podkładem sypkim? dobrze matuje?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-03-09 o 14:09
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:16   #24
jestfajnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: La Rosa-kosmetki mineralne

Ja dostałam od koleżanki róż tej firmy. Dziwne to trochę bo ani na ulotce ani na stronie nie ma nic o takim kosmetyku. Jednak co ważne, spełnia swoją rolę doskonale. Ma jakieś brokatowe drobinki ale mimo to jak ładnie się to rozprowadzi to ślicznie to wygląda, nadaje skórze świeżości i jest bardziej promienna. Bardzo wydajny, pół roku używam niemalże codziennie a końca nie widać. Skóra w miejscach w których go używam jest zdrowa, więc myślę, że nie niszczy cery. Przyznam, że róże to mój ulubiony kosmetyk więc przetestowałam już wiele a jak na razie ten baaaardzo na plus.
jestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 08:42   #25
hichotka
Raczkowanie
 
Avatar hichotka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 233
GG do hichotka
Dot.: Kosmetyki mineralne La Rosa

Ja również zainteresowałam się kosmetykami La Rosa, ale po zdjęciu zduszonego robaczka, podziękuję na starcie.
__________________
Carpe diem, always and forever!
hichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:07   #26
Petrov
Przyczajenie
 
Avatar Petrov
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Arrow Dot.: Kosmetyki mineralne La Rosa

W związku z dość dużym zainteresowaniem kosmetykami mineralnymi marki La Rosa, zamieszczam dość obszerne wyjaśnienie oraz specyfikę tych kosmetyków w formie najczęściej zadawanych pytań.


Dlaczego warto używać kosmetyków mineralnych?

Makijaż mineralny zyskał na popularności nie bez powodu - jest to najbardziej naturalny z dostępnych na rynku sposobów upiększania. Różnica między tradycyjnym a mineralnym makijażem polega przede wszystkim na tym, jak twarz „czuje się” po zastosowaniu np. mineralnego podkładu. Składnikami płynnych podkładów są m.in. woda, olejki, woski, środki chemiczne, substancje utrzymujące wilgoć oraz sztuczne barwniki. Dodaje się także substancje konserwujące, a w wielu przypadkach także talk. Kosmetyki mineralne marki LaRosa natomiast nie wymagają konserwantów i innych zbędnych a podrażniających skórę składników. Naturalne pigmenty łatwo się ze sobą mieszają i zapewniają bardzo dobre krycie. Zawierają odpowiednio zmikronizowane naturalnie występujące minerały wydobywane w różnych zakątkach świata i używane do celów kosmetycznych od tysięcy lat. Wiele z nich charakteryzuje silny, naturalny blask, który, po naniesieniu na skórę, wspaniale ją rozświetla i nadaje jej zdrowego, młodzieńczego wyglądu.



Z czego składają się kosmetyki mineralne La Rosa?
Powinno zapytać się raczej, czego minerały La Rosa NIE zawierają. La Rosa to w 100% czyste, naturalne minerały, bez substancji konserwujących, parabenów, talku, olejków, środków zapachowych i innych potencjalnie podrażniających skórę substancji. Głównymi składnikami są: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika oraz tlenek żelaza.



Dlaczego popularne firmy kosmetyczne nie sprzedają minerałów?
Duże kosmetyczne firmy to głównie korporacje zorientowane na przynoszenie zysków. Dla nich zdrowie skóry nie jest takie ważne. Wykorzystywanie naturalnych minerałów nie jest efektywne, ponieważ syntetyczne wypełniacze i barwniki są znacznie tańsze. Liczy się zysk! La Rosa stawia na jakość, czystość i jakość wykonania. Zapewniając naturalne kosmetyki, pozwalamy kobietom cieszyć się swoim wyglądem bez wspomagania substancjami chemicznymi.


Czy kosmetyki La Rosa zapewniają ochronę przeciwsłoneczną?
TAK! Kosmetyki La Rosa, dzięki zawartości tlenku tytanu, zawierają naturalny filtr przeciwsłoneczny. Jest to naturalnie występujący minerał, który skutecznie blokuje promienie UVA I UVB i nie powoduje podrażnień. Zaleca się stosowanie choć odrobiny minerałów każdego dnia dla skutecznej ochrony. Skazy na skórze, drobne zmarszczki nawet u młodych kobiet są bowiem konsekwencją wystawienia twarzy na działanie słońca.



Czy mogę stosować minerały, mimo że nie mam problemów z cerą?
TAK! Zapewniają one bowiem nienaganny wygląd skóry. Będzie ona zdrowo rozświetlona dzięki delikatnym, czystym i naturalnym składnikom w nich zawartych. Pokochasz nowy wygląd swojej skóry i poczujesz się wspaniale – beztroska, piękna i pewna siebie.



Czy istnieje ryzyko podrażnienia skóry?
Jeśli masz wrażliwą skórę oraz złe doświadczenia z kosmetykami, La Rosa to propozycja dla Ciebie. Wprawdzie nawet najwyższej jakości naturalne kosmetyki nie dają 100% pewności, jednak w przypadku minerałów to ryzyko jest zminimalizowane. Składnikami, które w kosmetykach można uznać za najbardziej podrażniające są: talk, barwniki i substancje zapachowe. La Rosa nie stosuje żadnego z tych składników.


Czy La Rosa sprawdzi się w przypadku skóry problemowej?
TAK! Makijaż mineralny La Rosa ma właściwości ochronne., posiada rekomendacje lekarzy dermatologów. I jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla skóry wrażliwej, z atopowym zapaleniem, jak i tłustej czy trądzikowej.



Mam cerę tłustą, która dość mocno błyszczy się w ciągu dnia. Co mam zrobić?
Podkłady i pudry La Rosa dzięki zawartości tlenku cynku wchłaniają wilgoć i nadają skórze naturalny wygląd, bez połysku. Ponadto bez obaw można poprawiać makijaż nawet kilka razy dziennie, unikając efektu maski na twarzy.



Czy mogę używać minerałów, jeśli moja skóra ma tendencję do trądziku?
Nasze kosmetyki zapewniają bardzo dobre krycie, Twoje samopoczucie po ich użyciu będzie wspaniałe. Zamiast martwić się mało atrakcyjnymi wypryskami czy korygowaniem makijażu co parę godzin, za sprawą kilku pociągnięć pędzla ukryjesz niedoskonałości na długo. Ponadto stan Twojej skóry ulegnie poprawie – minerały łagodzą podrażnienia i pomagają zachować odpowiednie nawilżenie skóry. Poza tym są w zasadzie wodoodporne i niezwykle trwałe.



Czy to możliwe, że makijaż LaRosa zapewnia tak dobre krycie, jednocześnie nie wygląda sztucznie i nieestetycznie?
Zwykłe podkłady mogą sprawiać, że makijaż nimi wykonany wygląda jak maska. Oblepiają skórę jak lukier, mogą wnikać w pory i zatykać je. Minerały natomiast działają powierzchniowo - ich cząsteczki są za duże, by wniknąć w głąb naskórka. Dzięki temu nie zatykają ujść gruczołów łojowych, poprawiają metabolizm skóry, ale jej nie podrażniają



Czy sypki makijaż mineralny nie wysusza mojej skóry?
Make-up mineralny jest czymś całkowicie innym niż stosowany zazwyczaj makijaż. Większość popularnych kosmetyków wysusza skórę, głównie dlatego, że zawiera dużo talku. La Rosa nie stosuje talku, więc nie tylko nie wysusza skóry, ale i pomaga zachować jej naturalne nawilżenie.



Czy stać mnie na produkty marki La Rosa?
Wystarczy zestawić cenę jakiegokolwiek pigmentu mineralnego La Rosa z jego pojemnością i możliwościami, a korzyść sama się nasunie. Sypkie kosmetyki mogą zostać użyte jako cień do powiek, eyeliner, błyszczyk, róż i lakier do paznokci. Przy codziennym używaniu wystarczą co najmniej na rok. Podkład mineralny może służyć jako korektor, puder, filtr przeciwsłoneczny lub wszystko naraz. Jeden cień o porównywalnej pojemności i właściwościach, w drogerii kosztować może do 3 razy drożej niż kosmetyk La Rosa. Zaoszczędzić można do 50% ceny, zyskać kosmetyk wszechstronny i niezwykle wydajny.



Czy kosmetyki La Rosa są odpowiednie dla skóry dojrzałej i podatnej na zmarszczki?
TAK! Makijaż mineralny La Rosa odbija światło, przez co minimalizuje widoczność załamań skóry, zmarszczek i innych niedoskonałości. Przed użyciem należy jednak skórę odpowiednio nawilżyć używając odpowiedniego kremu.



Czy minerały La Rosa mogą być używane do cery z trądzikiem różowatym lub po terapii laserowej?
Makijaż mineralny La Rosa jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku trądziku różowatego lub po terapii laserowej i innych inwazyjnych zabiegach dermokosmetycznych. Nasze minerały nie zawierają żadnych substancji drażniących, natomiast tlenek cynku w nich zawarty ma właściwości przeciwzapalne i wspomaga proces gojenia.



Czy La Rosa prowadzi testy kosmetyków na zwierzętach?
NIE! Żadne kosmetyki nie są i nie były testowane na zwierzętach.



Jak nakładać materiały marki La Rosa?
W czterech prostych krokach: wysyp – zamieszaj – strzep - nałóż. Delikatnie wysyp małą ilość minerału na sitko, po czym zamieszaj pędzlem tak, by dokładnie rozprowadził się na włosiu. Strzep nadmiar produktu i nałóż kolistym ruchem na twarz.



Zaraz po nałożeniu makijaż wydaje mi się suchy, czy to normalne?
Tak, po pierwszym nałożeniu podkład może wydawać się suchy. Jednak gdy połączy się z naturalnymi właściwościami cery, suchość zniknie pozostawiając świetlisty, nieskazitelny, niemal niezauważalny makijaż.



Jak długo makijaż La Rosa utrzymuje się na skórze ?
Makijaż utrzymuje się cały dzień, nie spłynie razem z wilgotnym powietrzem lub potem.. Można pozostawić go bez obaw nawet na noc – minerały są tak czyste i bezpieczne, że można śmiało nie zmywać ich przez całą noc, bez uszczerbku dla naszej cery.



Czy kosmetyków mineralnych La Rosa używamy mniej?
TAK! Naturalne pigmenty zawarte w minerałach są silnie skondensowane.



Jak dobrać odcień podkładu do danej karnacji?
La Rosa specjalizuje się w produkowaniu naturalnie wyglądających odcieni podkładów. Oferuje gamę barw, od bardzo jasnych do opalonych, poszczególne kolory można również ze sobą mieszać, zyskując kolejne odcienie.



Aplikacja podkładów mineralnych.
W przypadku aplikacji podkładów mineralnych warto pamiętać o zasadzie czterech prostych kroków: wysyp - zamieszaj - strzep - nałóż.
Przed nałożeniem podkładu nanieś na twarz odpowiedni dla naszej cery krem, a następnie:
- wysyp małą ilość minerału na sitko
- zamieszaj pędzlem tak, by dokładnie rozprowadził się na włosiu
- strzep nadmiar produktu np. na wieczko
- nałóż na twarz i szyję za pomocą delikatnych, kolistych ruchów.
Jeżeli chcesz uzyskać mocniejszy efekt, śmiało możesz nałożyć kolejną warstwę - przy podkładach mineralnych efekt maski Ci nie grozi. Ważne jest natomiast, by pamiętać, że minerały to bardzo skoncentrowane kosmetyki, pigment jest intensywny, a w związku z tym w większości przypadków - im mniej, tym lepiej!
Następna ważna kwestia to pędzel. Dobry pędzel to połowa sukcesu w makijażu mineralnym. Przy rozprowadaniu podkładu najlepiej sprawdza się kabuki. Polecamy Flap Top 7575 lub Kabuki 7582 marki La Rosa - to pędzle bardzo dobrze wyprofilowane, delikatne i miękkie, sprawiają, że kosmetyk rozprowadza się dokładnie i równomiernie.



Jak dobrać odcień podkładu?
By dobrać odcień jak najlepiej współgrający z nasza karnacją, należy sprawdzić jego odcień nakładając niewielką ilość pudru na linię szczęki.
Najlepiej korzystać ze światła dziennego i odczekać kilka minut, aż podkład dobrze połączy się ze skórą.
Podkłady La Rosa to gama odcieni przeznaczonych dla wszystkich typów karnacji, od bardzo jasnych do opalonych. Poszczególne kolory można także ze sobą mieszać zyskując kolejne ciekawe, idealnie dopasowane do naszych potrzeb podkłady:
- odcienie 51 - 54 - to podkłady zapewniające bardzo dobre krycie i satynowo - matowe wykończenie; do wszystkich rodzajów skóry
- odcienie 55 - 58 - to podkłady zapewniające mocne krycie i matowe wykończenie; do cery normalnej, mieszanej, tłustej i trądzikowej.




Edytowane przez Petrov
Czas edycji: 2012-09-10 o 12:26
Petrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.