Tabletki antykoncepcyjne a operacja kolana - pytanie do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-23, 23:59   #1
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Exclamation

Tabletki antykoncepcyjne a operacja kolana - pytanie do Pana Doktora


Witam

Mam następujący problem. Na 10.maja tego roku mam zaplanowany zabieg operacyjny kolana a po nim jego unieruchomienie (niestety nie wiem jak długie). Obecnie przyjmuję Harmonet,od środy 26.kwietnia miałam zamiar zmienić tabletki i rozpocząć nowe opakowanie Yasmin. Mam jednak pewne obawy po przeczytaniu ulotki czy nie powinnam przynajmniej na czas zabiegu odstawić tabletek. Natomiast tutaj pojawia się problem ponieważ moje miesiączki bywały bardzo nieregularne i obawiam się, że gdybym odstawiła tabletki teraz to mogłaby mnie czekać przykra niespodzianka w czasie przebywania w szpitalu a już w najgorszym wypadku podczas operacji, kiedy to wręcz nie może się zdarzyć. Moje pytanie jest następujące: czy mogę kontynuować przyjmowanie tabletek? I czy stanowiłoby jakąkolwiek różnicę jeśli zamiast Yasmin nadal zażywałabym Harmonet, czyli czy któreś z tych tabletek są bezpieczniejsze w tym przypadku.
Pytanie zadałam tutaj gdyż nie mam w najbliższym czasie szans na kontakt z moim lekarzem ortopedą. Proszę o odpowiedz Pana doktora jak i wszystkie wizażanki, które orientują się w tej kwestii.

Pozdrawiam.
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 12:02   #2
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a operacja kolana - pytanie do Pana Doktora

Nie powinnas juz brac wiecej tabletek.Skoncz to opakowanie i zrob przerwe na czas unieruchomienia.

Zadne tabletki z obu wymienionych nie sa "bezpieczniejsze" bo obie maja tyle samo estrogenow-a to one sa0" odpowiedzialne" za krew i caly uklad krwionosny.

Pewnioe dostaniesz okres z odstawienia jeszcze przed zabiegiem a zwykle jest tak ze potem caly miesiac organizm jesczez zachowuje sie tak jakbys brala tabletki-to znaczy okres nie powinien wczesniej wystapic.ja tez miala nieregularne miesiaczki i jak mialam przerwe w braniu to pierwszy miesiac bylo tak jakbym caly cza zazywala tabletki i okres dostalam dokladnie w tym samym dniu co zwykle

na pewno nie powinna przyjmowac tabletek jak bedziesz unieruchomiona!
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 16:12   #3
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a operacja kolana - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez didi_d
Nie powinnas juz brac wiecej tabletek.Skoncz to opakowanie i zrob przerwe na czas unieruchomienia.

Zadne tabletki z obu wymienionych nie sa "bezpieczniejsze" bo obie maja tyle samo estrogenow-a to one sa0" odpowiedzialne" za krew i caly uklad krwionosny.

Pewnioe dostaniesz okres z odstawienia jeszcze przed zabiegiem a zwykle jest tak ze potem caly miesiac organizm jesczez zachowuje sie tak jakbys brala tabletki-to znaczy okres nie powinien wczesniej wystapic.ja tez miala nieregularne miesiaczki i jak mialam przerwe w braniu to pierwszy miesiac bylo tak jakbym caly cza zazywala tabletki i okres dostalam dokladnie w tym samym dniu co zwykle

na pewno nie powinna przyjmowac tabletek jak bedziesz unieruchomiona!
potwierdzam,że na czas unieruchomienia powinnaś zrobic przerwę w przyjmowaniu tabletek.Na ulotce powinno być o tym napisane,u mnie bynajmniej jest
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:16   #4
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a operacja kolana - pytanie do Pana Doktora

Dziekuję Dziewczyny za odpowiedz.
Tak, w mojej ulotce też jest to napisane, żeby odstawić tabletki przed zaplanowanym zabiegiem tylko trochę się boję, żeby mi się nie przyplątał okres wtedy, kiedy nie trzeba. No i liczyłam, że może są jakieś wyjątki, które ewentualnie pozwoliłyby mi na dalsze zażywanie tabletek.
Nie biorąc tabletek nie mogłabym nawet planować terminu takiego zabiegu (tak strasznie nieregularne mam miesiączki), musiałoby to być losowanie. Postanowiłam, że jednak dla własnego dobra odstawię pigułki na ten miesiąc lub dwa i niech się dzieje wola nieba. Przynajmniej o to będę spokojna.
Półtora roku temu miałam już jeden zabieg na kolano, wtedy również stosowałam Harmonet. W wywiadzie anestezjologicznym podałam tą informację, ale lekarka nic nie powiedziała. Wtedy coprawda nie miałam unieruchamianej nogi na szynie gipsowej, ale przypomniało mi się, że przez kilka dni z rzędu po operacji puchła mi noga od kolana w dół i zastanawiam się czy to nie było z tym związane. Dopiero wczoraj mi ta myśl zaświtała. Dlatego zdecydowałam się tym razem jednak odstawić.
Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam.
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.