Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 12:45   #151
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pies w domu

Jak ja uwielbiam psie tematy
I tyle psich avatarków naraz
Pokazywać moich nie będę - może jedynie zaproszę na moją stronę
http://republika.pl/uchole/
Cieszę się, że tak odpowiedzialnie podchodzisz do zakupu psa.
Ja praktycznie od zawsze żyję z psami i nie wyobrażam sobie, żeby w moim domu nie było psa (obecnie są trzy ).
Dla mnie pies to członek rodziny i jak każdy członek rodziny ma swoje prawa ( u mnie chyba wyłącznie prawa ) i obowiązki (chyba jedynym obowiązkiem moich psów jest "być").
Wybór rasy zależy od wielu czynników - radzę zapoznać się z charakterem psa przez Ciebie wybranego, żeby potem nie było zdziwienia. Często niestety ludzie wybierają psa tylko pod kątem wyglądu - a to błąd - czasem charakter danego psa jest dla niektórych ludzi nie do przyjęcia. Na przykład - gdy chcesz psa bezwzględnie posłusznego - nie decyduj się na basseta, gdy chcesz psa bardzo spokojnego - nie decyduj się na boksera itd. Ale o tym wszystkim już napewno wiesz.
Ja wkleję jeszcze tylko z dogomanii "modlitwę psa do człowieka":
Łaskawco!
Panie mój!

Moje życie trwa około 15 lat.

Każda rozłąka z Tobą zadaje mi ogromny ból.
Zastanów się zatem, zanim mnie sobie sprawisz.
Bądź cierpliwy i daj mi trochę czasu
Na zrozumienie tego, czego ode mnie wymagasz
i oczekujesz. Obudź we mnie i utrwal zaufanie
do Ciebie - jest mi to potrzebne do życia.
Nigdy nie gniewaj się na mnie zbyt długo
I nie zamykaj mnie za karę. Ty masz swoją pracę,
Przyjaciół i przyjemności - ja mam tylko Ciebie.
Porozmawiaj ze mną czasami.
Nawet jeśli nie do końca rozumiem Twoje słowa,
Rozumiem głos, który do mnie mówi.

Wiedz, że nigdy nie zapominam
Jak mnie traktowano. Zanim mnie uderzysz,
pomyśl, że moje szczęki z łatwością mogą
zmiażdżyć Twoją dłoń, a jednak tego nie robię.
Przypomnij sobie, że wielu moich kuzynów
Oddało życie w obronie Swojego Pana i jego bliskich.
Kiedy zaczniesz mnie łajać
za "nieposłuszeństwo", "lenistwo" i "niesforność"
podczas ciężkiej pracy, pomyśl, że może ciąży mi
nieodpowiednie pożywienie, zbyt długie
przebywanie na słońcu, pragnienie lub przemarznięcie
w mojej nie ocieplonej kwaterze. A może serce moje
jest bardzo zmęczone. Ja też muszę odpocząć.
Otocz mnie czułą opieką gdy zachoruję.
Mimo mojej bojaźni przed lekarzami weterynarii
potrafię docenić ich wysiłek w ratowaniu życia
a Ciebie jeszcze bardziej pokocham.
Pamiętaj o tym, że wszyscy się postarzejemy
i będą nam dokuczać podobne dolegliwości.
Dlatego bądź przy mnie w każdej trudnej
chwili. Nigdy nie mów: "Nie mogę na coś takiego
patrzeć" lub "Niech to się stanie podczas mojej nieobecności."
Kiedy jesteś przy mnie, wszystko
staje się łatwiejsze.

Autor nieznany
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:33   #152
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez paula_d
Wiesz mi to było niesamowite przeżycie. Urodziły się 14 maja w tamtym roku. 6 czarnych i 1 biszkopt (moja Lusia jest biszkoptowa, ale tatuś jest czarny, stąd taka rozbieżność). I wyobraź sobie, że tylko jedna dziewczynka, czarna. Obowiązków masa, od rana dowieczora. Co ja piszę - NON STOP. Musiałam z siostrą na zmianę wstawać w nocy i je karmić butelką, bo moja Lunka nie miała za dużo mleka, a one były takie łakome, że szok . Żal było się z nimi wszystkimi żegnać po 5 tygodniach bezustannego przebywania razem, wiadomo człowiek się przyzwyczaja, ale cóż. Mam swoją Niunię i nie zamierzam się jej pozbywać, hehe.

A Twój psiunio to ile ma latek i to przystojniak czy ślicznotka?

Jakoś wątek mi umknął i dziś dopiero wypowiedź Aferki przyszła na moje konto @. Mój Maks ma 11 miesięcy (10 kwietnia będzie miał rok!) i jest to oczywiście przystojniak. Dziś pani w sklepie zoologicznym w którym kupowałam dla niego nową obrożę i smycz powiedziała, że ma przepiękny pysk, niczym z reklamy, dla równowagi dodając, że jest zdecydowanie za tłusty i koniecznie trzeba wysłać go na dietę! Po dyskusji z rodziną stwierdzam, że faktycznie, trochę go przekarmiamy. Od dziś przystojniak jest na diecie. Ja też jestem na diecie więc będziemy się wspólnie maltretować

Załączam zdjęcie tłuściocha

Wszystkie Wasze psy są prze-pię-kne
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:25   #153
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez sabi
Jakoś wątek mi umknął i dziś dopiero wypowiedź Aferki przyszła na moje konto @. Mój Maks ma 11 miesięcy (10 kwietnia będzie miał rok!) i jest to oczywiście przystojniak. Dziś pani w sklepie zoologicznym w którym kupowałam dla niego nową obrożę i smycz powiedziała, że ma przepiękny pysk, niczym z reklamy, dla równowagi dodając, że jest zdecydowanie za tłusty i koniecznie trzeba wysłać go na dietę! Po dyskusji z rodziną stwierdzam, że faktycznie, trochę go przekarmiamy. Od dziś przystojniak jest na diecie. Ja też jestem na diecie więc będziemy się wspólnie maltretować

Załączam zdjęcie tłuściocha

Wszystkie Wasze psy są prze-pię-kne
Twój mężczyzna jest przeboski!!!

W ogóle jak ja uwielbiam psie maniaczki
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:52   #154
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Pies w domu

to i ja sie pochwalę moim futrzakiem...

PS. Sonia ze schroniska....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg av3.jpg (26,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg av2.jpg (28,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2336.jpg (48,5 KB, 9 załadowań)
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 21:26   #155
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez modliszka84
to i ja sie pochwalę moim futrzakiem...

PS. Sonia ze schroniska....
Sonia jest uosobieniem futrzaka A jakim cudem jest taka śnieżnobiała? Fajne ma te loczki!

Na zdjęciu nr 1 uśmiecha się :
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 22:10   #156
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Pies w domu

Dziewczyny, a ja odnosnie posiadania psa w domu mam jedno takie "ale"
(tzn żeby nie było wątpliwosci- lubię psy i nic przeciwko nim nie mam i jak dla mnie to każdy moze mieć ile i jakie )chce - ale chcę się wypowiedziec ze strony gościa odwiedzającego osobą posiadającą psa w domu.

Otóż mnie ( i podejrzewam, że nie tylko mnie) denerwuje i nie lubię tego, gdy przychodzę do znajomych i ich pies skacze na mnie, obwąchuje mnie po tyłku i wkłada łeb pod spódnicę, albo sępi o jedzenie.

Ponadto nie znam psa (w koncu to nie mój,tylko obcy) i nie lubie, gdy ktoś np. wychodzi do kuchni i zostawia tego psa ze mną.
Rozumiem, że wy swoje psiaki kochacie i uwielbiacie, gdy "tańczą sambę" - ale mnie raz znajoma zostawiła ze swoim bokserem tańczącym i mnie to wystraszyło, nie wiedziałam czy się nie ruszać czy uciekać

Dlatego taka mała prośba - ja rozumiem, że ktoś przychodząc do was powinien się liczyć z tym, że macie w domu psa, ale czasami pomyślcie o tym ze strony "gościa"
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 13:01   #157
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez sabi
Sonia jest uosobieniem futrzaka A jakim cudem jest taka śnieżnobiała? Fajne ma te loczki!

Na zdjęciu nr 1 uśmiecha się :
biała jest bo prana w Vanishu....

Zartuje oczywiscie...W rzeczywistosci nie jest taka biała bo futro ma białe w beżowe pasemka, a może balejaż nawet ...

A usmiecha się tu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg av4.jpg (26,0 KB, 5 załadowań)
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 20:25   #158
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez modliszka84
biała jest bo prana w Vanishu....

Zartuje oczywiscie...W rzeczywistosci nie jest taka biała bo futro ma białe w beżowe pasemka, a może balejaż nawet ..
Hehe, dobre

Moja psinka jest maści biszkoptowej, a wiecie co zauważyłam? Ona pachnie biszkoptem
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 22:53   #159
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez primavera
Otóż mnie ( i podejrzewam, że nie tylko mnie) denerwuje i nie lubię tego, gdy przychodzę do znajomych i ich pies skacze na mnie, obwąchuje mnie po tyłku i wkłada łeb pod spódnicę, albo sępi o jedzenie.
Ponadto nie znam psa (w koncu to nie mój,tylko obcy) i nie lubie, gdy ktoś np. wychodzi do kuchni i zostawia tego psa ze mną.
Mój pies jest odsyłany na posłanie w momencie przyjścia osoby "z zewnątrz".Po pierwsze jest bardzo "szczekliwy"-jak kogoś nie zna albo nie lubi to by mu się morda nie zamknęła, wiec muszę to ucinać jakoś
Po drugie-rzeczywiście nie każdy musi lubić psy,może nie lubić jak go wąchają "gdzie nie trzeba"swoim psim zwyczajem,może też zwyczajnie się bać.Bardzo szanuję moich gości i dlatego czasem psina jest "izolowana"(jak to brzmi).
Z drugiej strony bardzo nie lubię komentarzy z cyklu "pies śmierdzi", "zostawia mnóstwo kłaków" itp. Takie mi się zdarzyły-zareagowałam wprost,równie niegrzecznie: "odwiedzanie mnie nie jest obowiązkowe"
Szanuję poglądy innych,ale sama też wymagam szacunku dla swojego "hobby" (jakim jest pies)

Poniżej foto futra:

http://img154.imageshack.us/my.php?i...kowe0059ln.jpg
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 23:05   #160
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Pies w domu

Martulaaa - Twój pies jest uroczy!
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 23:27   #161
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Pies w domu

A to jeszcze raz mój futrzak W swoim koszyku Jak się na niego krzyknie "do koszyka" - to zamiast iść na swoje posłanie - on wskakuje na rattanową kanapę w przedpokoju... I niech mi ktoś teraz powie, że on nie jest wychowany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 109_0927.JPG (68,9 KB, 14 załadowań)
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 07:39   #162
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Pies w domu

Martulaaa- cieszę się, że się ze mną zgadzasz.
Ja rozumiem, że częstokroć pies jest traktowany wręcz jako jeden z członków rodziny i że to gość powinien się dostosować do gospodarza - a napisałam to, ponieważ może nie wszyscy właściciele psów zdawali sobie sprawę z tego, jak mogą czuć się osoby odwiedzające.

Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 07:58   #163
cali80
Raczkowanie
 
Avatar cali80
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 123
Dot.: Pies w domu

Naszego pupila mamy od prawie 5 miesięcy, najcięższe są pierwsze tygodnie, aby nauczyć psa wychodzenia za potrzebą lub robienia w określonym miejscu- ale przetrwałam to . Pomimo, że piesek jest córki...obowiązki właściciela spełniam ja- heh... tak chyba jest zawsze (córa ma 6 lat).Uwielbia go cała rodzinka, nasz pekińczuś jest super!
cali80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 08:17   #164
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Pies w domu

tez mam labradorka biszkoptowego i nie moglabym bez niego zyc!!!!!!!!!!!!!!! To taki kochany psiak,ma tyle milosci do wszystkich, tak starsznie sie cieszy ze wszystkiego i przede wszystkim jest bardzo madry.Nie ma w sobie zadnej agresji tylko opiekunczosc.moj akurat nie przechodzil ery gryzienia a mam go od 6 tygodnia.jest starsznie potulny i uległy.A dodam ze mam SUNIE!! Kocham tego psiaka,ale to jest tez piesek bardzo "kontaktowy".musi bawic sie zinnymi psami i trzeba okazywac mu zainteresowanie ktorego bardzo duzo wymaga Takze pies to obowiazek ale...... mozna sie przyzwyczaic To jest doslownie jak dziecko dodam ze chce aby moje dzieci wychowywaly sie z 2 suczkami labradorkow (gdyz chce miec 2 kiedys) Ktos kiedys pwoiedzial ze psy sa bardziej wychowawcze niz ludzie jesli chodzi o dzieci.cos w tym jest....... one uczą uczuć i maja terapeutyczny wplyw,i bardzo ucza tez kontaktu i okzaywania uczuc,odpowiedzialnosci itp same zalety!! tak wiec moje dzieci bedą miec dwie suczki labradorki
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 21:55   #165
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Pies w domu

moja psinka jedzie na 3 miesiące za granicę z rodzinką - o rany jak ja bez niej wytrzymam Dzisiaj ostatni raz będzie mi przygniatała pościel.

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuu
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 12:48   #166
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Pies w domu

Podepnę się pod psi wątek, gdyż "problem" dotyczy właśnie futrzaków
Przejrzałam Dogomanię, ale jeszcze zapytam Was Wizażanki-posiadaczki czworonożnych stworzeń o taką rzecz (y):

1. Jak radzicie sobie z wszechobecną sierścią? Czy macie jakiś specjalny, wyjątkowy odkurzacz o gigantycznej mocy? Mój pies lnieje własciwie cały rok, ale teraz najbardziej intensywnie i podczas, gdy sierść na płytkach lub panelach jest do odkurzenia bez problemu, to ta z mebli tapicerowanych już nie bardzo i się, krótko mówiąc, wnerwiam Czy macie jakieś specjalne szczotki tylko do sierści?

2. Samochód. Od niedawna mam swój i od niedawna jeździ nim włochaty. Słyszałam o specjalnych pokrowcach, zakładanych na zagłówki, ale znaleźć cholerstwa nie mogę-ktoś może polecić jakiś sklep internetowy lub jakiś zoologiczny (najlepiej w Katowicach)?

3. Zapach. Jak zniwelować woń psa do minimum? Czy Brise albo coś w tym stylu "do kontaktu" daje pożądany efekt? Mnie pies absolutnie nie przeszkadza, natomiast miałby to być "ukłon" w stronę odwiedzających nas osób

Tak mnie naszło na mega wiosenne porządki
Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:00   #167
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez Martulaaa

1. Jak radzicie sobie z wszechobecną sierścią? Czy macie jakiś specjalny, wyjątkowy odkurzacz o gigantycznej mocy? Mój pies lnieje własciwie cały rok, ale teraz najbardziej intensywnie i podczas, gdy sierść na płytkach lub panelach jest do odkurzenia bez problemu, to ta z mebli tapicerowanych już nie bardzo i się, krótko mówiąc, wnerwiam Czy macie jakieś specjalne szczotki tylko do sierści?
Ja mogę powiedzieć z doświadczenia (też mam psa z długą, białą sierścią, która jest zawsze i wszędzie ), że żaden odkurzacz sobie nie radzi z tymi kudłami - sprzątać trzeba na kolanach, przy pomocy wilgotnej ręki i wiadra z wodą... Wilgotną ręką się jeździ po dywanie czy tapicerce i się te kudły powoli ręki czepiają... Wtedy ręka do wody i od nowa
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:02   #168
magda knoxville
Raczkowanie
 
Avatar magda knoxville
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź Fabryczna
Wiadomości: 142
GG do magda knoxville
Dot.: Pies w domu

tak czytam te posty..pobierznie i mysle sobie ze rasa jest nie wazna.choc sama mam przeslodka spanielke serce mi sie kraje jak znow ktos mi podrzuci psa..."znajdz mu dom kochana"
nie moge odmawiac.rozmnazanie psow rasowych mija sie z celem .kundle sa wspaniale i tak samo jak inne potrzebuja domu.teraz dostalam dwu letnia bokserke kochana jest ale nie jestem w stanie jej trzymac..musialam oddac ja do lodzkiego schroniska.szukam szukam szukam ale nie moge znalesc jej domu.stad takie poglady.

wez psa ze schroniska.
a dogomania jest swietna

pozdro
magda knoxville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 12:48   #169
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Exclamation piesek sam w domu

Dziewczyny mam pewien problem, otóż w połowie lipca chciałabym "zaadoptować" labradorka. Mieszkamy z mężem sami i tak jakoś smutno nam bez zwierzaczka. No i tutaj powstaje problem, otóż oboje pracujemy i nasz piesek musiałby 3 razy w tygodniu zostawać na ok 4-5 godzin sam w domu. Jak myślicie jak on to zniesie? Czy w takiej sytuacji nie będzie się męczył sam? A jak wygląda sytuacja zostawiania piesków samych u was ?
Pytam bo serce mi się kroi na myśl,że mój piesek tęskniłby za nami
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 15:24   #170
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: piesek sam w domu

na początku mój piesek strasznie za nami wszystkimi płakał i nie chciał zostawac sam. ba, było go nawet słychać pod blokiem, a mieszkamy na 4 piętrze jednak to była kwestia czasu. powoli przyzwyczajał się i teraz jak nas nie ma to śpi i w dodatku słucha radia, bo chyba lepiej się czuje, jak mu cos brzęczy. dlatego myślę, że to kwestia czasu.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:54   #171
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: piesek sam w domu

moj pies NIESTETY zostal tak nauczony ze gdy szlismy do szkoly dziadek z babcia go zabierali zeby nie byl sam w domu (to chyba najinteligentniejszy pomysl mojej mamy...) i pies teraz neiumie zostac sam w domu (teraz troche mniej płakusia) ale to bylo po porstu wkurzajace niemilosiernie psa nawet na 15 min nei mozna bylo zostawic bo wył ! wiec nigdy nei robcie tego bledu ze pies gdzies idzie gdy was nei ma a teraz jak jest ? ja chce miec w domu psa i dziadek tez ;( i jest awantura w domu bo moja mama twierdzi ze dziadek teraz jest sam i MUSI miec psa, to dobra ok ale czemu mojego ?! moze uznacie mnei ze jestem egiostka ale po prostu nei oddam mojego malego jamniora nigdy !!! ;-(
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 13:15   #172
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: piesek sam w domu

Miałam pieska, który musiał zostawać codziennie sam w domu na kilka godzin. Trwało to 6 lat. Początki były bardzo trudne. Pozostawiony sam w domu jako mały szczeniaczek pogryzł meble i dywany (chyba ze złości że sam został). Później przed wyjściem zamykałam go w łazience (żeby znowu niczego nie zniszczył) i zostawiałam mu tam jedzenie, picie i mnóstwo zabawek. Przez kilka pierwszych dni płakał okropnie, później się przyzwyczaił. Gdy już dorósł nie trzeba było go zamykać w łazience. Zostawał sam i nie było z nim żadnych problemów. Można było go zostawić nawet na cały dzień i nic się nie działo. Albo spał, albo siedział na parapecie i wyglądał przez okno, albo oglądał telewizor (który później nawet sam umiał włączać).
Każdego psa można nauczyć by zostawał sam i grzecznie czekał. Ważne aby od razu po powrocie poświęcić mu trochę czasu.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:24   #173
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: piesek sam w domu

Jestem pewna, że się przyzwyczai i nie będzie z tym problemów. Pieski są mądre i wiedzą, że muszą zostać same. Mój jamnik zostaje czasem nawet po 7-8 godzin, jak wszyscy wychodzą do pracy, zakopuje się w swój kocyk na kanapie i zasypia. A potem jaka radość, jak ktoś przyjdzie, aż miło.
Jak była szczeniakiem, chyba było jej ciężko, bo piszczała, ale szybko się przyzwyczaiła. A żeby nie gryzła mebli, mama dała jej swój stary but (w całośći skórzany, podeszwa też) i mała wyżywała się nat ym bucie, aż została tylko podeszwa, tak więc w domu nic nie zniszczyła.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:55   #174
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: piesek sam w domu

a mnie zdziwiło to, że nasz piesek gdy zostawał sam nie robił żadnych szkod..a niedawno odgryzł kawałek firanki. nie wiem, czym to było spowodowane i dlaczego to zrobił, szczególnie, że ma już trochę ponad rok. a nigdy wcześniej nic a nic nie zniszczył.

i rzeczywiście..radośc gdy ktos wróci do domu jest tak wielka, że az zawsze mnie wzrusza
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 18:51   #175
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: piesek sam w domu

A może towarzystwo dla pieska? Jeśli nie drugi, to taki kociaczek na przykład
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:22   #176
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: piesek sam w domu

no to mnie uspokoiłyście , a tak szczerze to coś czuję,ze większy problem ja będę miała z rozstaniem na tych kilka godzin niż mój psiak
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:46   #177
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: piesek sam w domu

Mój poprzedni pies Max jak był malutki to zostawał na 8 h sam w domu poobgryzał tapety na wysokości wersalki a nawet w rogu pokoju gdzie miał swoj kocyk wydrapał dziure teraz mam suczke która praktycznie nic nie zniszczyła nie licząc kilka dziurek na klapkach praktycznie zawsze była z kimś w domu ale do tej pory nie ma problemu zeby zostawic ja sama w domu a jak wracamy gdy usłyszy trzaśnięcie drzwi samochodu to juz zagląda przez szybe
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:51   #178
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: piesek sam w domu

Ja nie wspominam dobrze zostawiania szczeniaka samego w domu na dluzszy czas moj goldenek znajdowal sobie wtedy rozrywke i gryzl ... sciane najlepsze jest to, ze wygryzl pokazna dziure na wylot gdzies srednicy metra w sciance okrywajacej grubosci mniej wiecej grubosci 15cm nie pomagaly zadne spraye odstraszajace od gryzienia ani smarowanie sciany pieprzem - to chyba bylo po prostu silniejsze od niej
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:55   #179
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: piesek sam w domu

Cytat:
Napisane przez lalesia
Ja nie wspominam dobrze zostawiania szczeniaka samego w domu na dluzszy czas moj goldenek znajdowal sobie wtedy rozrywke i gryzl ... sciane najlepsze jest to, ze wygryzl pokazna dziure na wylot gdzies srednicy metra w sciance okrywajacej grubosci mniej wiecej grubosci 15cm nie pomagaly zadne spraye odstraszajace od gryzienia ani smarowanie sciany pieprzem - to chyba bylo po prostu silniejsze od niej

Twoja gryzła a moj drapał
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:57   #180
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: piesek sam w domu

Cytat:
Napisane przez rusalka
Twoja gryzła a moj drapał
mozna by nakrecic film "szczeniak sam w domu"
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.