pomożecie? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-21, 18:32   #1
edytkaa177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 119

pomożecie? ;)


Kochane Wizażanki mam do Was prośbę. Właśnie wzięłam się za pisanie prezentacji maturalnej i chciałam Was zapytać czy mogłybyście rzucić okiem na moją bibliografię i ewentualnie poprawić błędy? Zobaczycie, czy to jest dobrze? Z góry dziękuję za pomoc

Oto ona:
BIBLIOGRAFIA
Imię i nazwisko: (...)

Temat: Samotność – różne jej oblicza i przyczyny. Rozważ problem odwołując się do wybranych przykładów literackich.


I. Literatura podmiotu

1. Prus Bolesław.: Lalka, Kraków 2004: Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-186-4.

2. Goethe Johann Wolfgang: Cierpienia młodego Wertera, Kraków 2005:
Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-161-5.


3. Żeromski Stefan: Ludzie bezdomni, Kraków 2008: Wyd. Zielona Sowa,
ISBN: 978-83-7435-730-2.



II. Literatura przedmiotu

1. http://motywy-literackie.klp.pl

2. Drabarek Barbara, Falkowski Jacek, Rowińska Izabela: Szkolny słownik motywów literackich, Kraków 2004: Wyd. GREG.


III. Ramowy plan wypowiedzi

1. Wstęp:
- Odpowiedź na pytanie: czym jest samotność?
- Określenie rodzajów samotności

2. Rozwinięcie:
- Ukazanie różnych oblicz samotności i ich przyczyn:
  • Samotność Wokulskiego pośród wielu ludzi; nie przystaje on do społeczeństwa, w którym żyje.
  • Samotność Wertera z powodu uczucia do Lotty; Werter zamyka się w świecie miłosnych cierpień.
  • Samotność z wyboru Judyma; poświęca on się służbie najbiedniejszym, poświęcając swoje życie osobiste.

3. Wnioski:
Bohaterowie czuli się samotni, mimo że żyli wśród ludzi. Zostali na ten stan skazani, przez sytuację, w jakiej się znaleźli lub wybrali go świadomie, aby poświęcić się idei, którą uważali za najważniejszą.
Samotność jest jednym z najgorszych i największych nieszczęść w życiu człowieka, jakie mogą go spotkać.
edytkaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:41   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: pomożecie? ;)

mysle, ze literatura jest ok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:49   #3
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: pomożecie? ;)

Wow powiem Ci ,ze...
Nasza polonistka mowi ze egzaminatorzy bardzo nie przychylnie patrza na slowniki motywow literackich no i nigdy nie slyszalam o tym,zeby w bibliografi byl adres do strony internetowej :OOOOO
Temat masz prosty a wybralas tylko 3 ksiazki(polonistka mowi ze 5 to tak akurat).Wez rowniez pod uwage ze np."Lalka" to ksiazka bardzo obszerna,ciezko sie ja czyta a moga Cie szczegolowo przepytac. Chyba ze czujesz sie na silach to ok.
Moim zdaniem biorac tak prosty temat moglas sie bardziej postarac dobierajac sobie ksiazki do prezentacji.W koncu mature zdaje sie tylko raz ;-)
ale to juz Twoj wybor
Upewnij sie tylko apropo tego adresu www
__________________
Studentka


Edytowane przez malwinac
Czas edycji: 2010-02-21 o 18:52
malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:56   #4
paniDoktorJoint
Wtajemniczenie
 
Avatar paniDoktorJoint
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków
Wiadomości: 2 894
Dot.: pomożecie? ;)

ja miałam adres WWW i było ok, słownik motywów rownież był. Ale niestety wydaje mi się że masz za mało książek dobranych i jak Malwinac pisała z Lalki mogą Cie bardzo szczegółowo przepytać (mi się tam akurat podobała:P)
paniDoktorJoint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:56   #5
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: pomożecie? ;)

Moim zdaniem trochę za uboga ta twoja literatura. (szczególnie przedmiotu) ps. : dlaczego nie skonsultujesz się ze swoją polonistką/ panią z biblioteki? (niepotrzebne skreślić).
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:57   #6
peggysue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Wow powiem Ci ,ze...
Nasza polonistka mowi ze egzaminatorzy bardzo nie przychylnie patrza na slowniki motywow literackich no i nigdy nie slyszalam o tym,zeby w bibliografi byl adres do strony internetowej :OOOOO
Temat masz prosty a wybralas tylko 3 ksiazki(polonistka mowi ze 5 to tak akurat).Wez rowniez pod uwage ze np."Lalka" to ksiazka bardzo obszerna,ciezko sie ja czyta a moga cie szczegolowo przepytac. Chyba ze czujesz sie na silach to ok.
Moim zdaniem biorac tak prosty temat moglas sie bardziej postarac dobierajac sobie ksiazki do opracowania.W koncu mature zdaje sie tylko raz ;-)
ale to juz Twoj wybor
Upewnij sie tylko apropo tego adresu www
W bibliografii można podawać adres strony internetowej.
Jednak wydaję mi się, że do każdej pozycji z literatuty podmiotu, powinno być opracowanie zawarte w literaturze przedmiotu-tak przynajmniej mnie uczono na zajęciach. I rzeczywiście w tym przypadku lepiej wybrać coś innego niż serwis klp Najlepsze byłyby opracowania z wydawnictwa Biblioteki Narodowej.
peggysue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 18:59   #7
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: pomożecie? ;)

"Lalka" to lektura, więc każdy ją omawia na lekcjach i chyba się jakoś orientuje

z tymi słownikami motywów to tak jak mówiła malwinac, niezbyt przychylnie się na to komisja patrzy, bo to w sumie takie ściągi dla maturzystów są. można sobie korzystać, ale wpisane w bibliografię nie wygląda zbyt dobrze. warto też sięgnąć do innych książek, na przykład do takiej, śmiało można ją wpisać do bibliografii i "ładnie" w niej będzie wyglądać. poza tym tych książek teoretycznoliterackich wcale nie trzeba czytać, wystarczy je wpisać, bo i tak raczej nikt tego nie sprawdza

podobnie rzecz się ma z lekturami z Grega, one są takie trochę dla leserów, lepiej wziąć i wpisać wydania z Biblioteki Narodowej albo jakieś takie bez tych wszystkich komentarzy z serii "ważny cytat!".
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 19:02   #8
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Wow powiem Ci ,ze...
Nasza polonistka mowi ze egzaminatorzy bardzo nie przychylnie patrza na slowniki motywow literackich no i nigdy nie slyszalam o tym,zeby w bibliografi byl adres do strony internetowej :OOOOO
Temat masz prosty a wybralas tylko 3 ksiazki(polonistka mowi ze 5 to tak akurat).Wez rowniez pod uwage ze np."Lalka" to ksiazka bardzo obszerna,ciezko sie ja czyta a moga cie szczegolowo przepytac. Chyba ze czujesz sie na silach to ok.
Moim zdaniem biorac tak prosty temat moglas sie bardziej postarac dobierajac sobie ksiazki do opracowania.W koncu mature zdaje sie tylko raz ;-)
ale to juz Twoj wybor
Upewnij sie tylko apropo tego adresu www
Od razu zaznaczam, ze czasy liceum mam juz stosunkowo dawno za soba i nie wiem, jakie wymagania stawia sie dzisiejszym uczniom, porad udzielam z punktu widzenia studiow, ktore wlasnie koncze.

1. Strony internetowe jak najbardziej nalezy podawac w bibliografii, przeciez to zrodlo jak kazde inne Nie rozumiem zdziwienia. Niemniej jednak podajac strone internetowa, nalezy podac imie i nazwisko autora, tytul tekstu, date publikacji (przynajmniej rok) oraz date ostatniego wywolania. Jezeli jest, to rowniez nazwe portalu.

Podaje przyklad:

Fitzgerald, D. (2008 August). Mexico. Abgerufen am 1. November 2009:
Focus-Migration: http://www.focus-migration.de/Mexiko.5296.0.html

2. Nie wiem rowniez, jak sie u was ma sprawa z formatowaniem bibliografii. Miedzynarodowy standard jest nastepujacy:

Nazwisko autora, pierwsza litera imienia (rok). Tytul. Miasto : Wydawnictwo.

Wyglada to mniej wiecej tak:

Bös, M. (1997). Migration als Problem offener Gesellschaften :
Globalisierung und sozialer Wandel in Westeuropa und in Nordamerika.
Opladen: Leske und Budrich.



Ale tak jak mowilam - nie wiem jakie sa wymogi licealne. Podalam
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:07   #9
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: pomożecie? ;)

jak masz szkolny słownik motywów to powinnaś podać dokładna stronę z której korzystałaś. przynajmniej ja tak musiałam podawać.

i zwróć uwagę zapytaj kolegi\koleżanki\polonist ki o sprawę znaków interpunkcyjnych przy bibliografii. u mnie był wymóg, że miały być np same kropki.
__________________


(;

Edytowane przez plywok
Czas edycji: 2010-02-21 o 19:11
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:09   #10
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez edytkaa177 Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki mam do Was prośbę. Właśnie wzięłam się za pisanie prezentacji maturalnej i chciałam Was zapytać czy mogłybyście rzucić okiem na moją bibliografię i ewentualnie poprawić błędy? Zobaczycie, czy to jest dobrze? Z góry dziękuję za pomoc

Oto ona:
BIBLIOGRAFIA
Imię i nazwisko: (...)

Temat: Samotność – różne jej oblicza i przyczyny. Rozważ problem odwołując się do wybranych przykładów literackich.


I. Literatura podmiotu

1. Prus Bolesław.: Lalka, Kraków 2004: Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-186-4.

2. Goethe Johann Wolfgang: Cierpienia młodego Wertera, Kraków 2005:
Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-161-5.


3. Żeromski Stefan: Ludzie bezdomni, Kraków 2008: Wyd. Zielona Sowa,
ISBN: 978-83-7435-730-2.



II. Literatura przedmiotu

1. http://motywy-literackie.klp.pl

2. Drabarek Barbara, Falkowski Jacek, Rowińska Izabela: Szkolny słownik motywów literackich, Kraków 2004: Wyd. GREG.


III. Ramowy plan wypowiedzi

1. Wstęp:
- Odpowiedź na pytanie: czym jest samotność?
- Określenie rodzajów samotności

2. Rozwinięcie:
- Ukazanie różnych oblicz samotności i ich przyczyn:
  • Samotność Wokulskiego pośród wielu ludzi; nie przystaje on do społeczeństwa, w którym żyje.
  • Samotność Wertera z powodu uczucia do Lotty; Werter zamyka się w świecie miłosnych cierpień.
  • Samotność z wyboru Judyma; poświęca on się służbie najbiedniejszym, poświęcając swoje życie osobiste.

3. Wnioski:
Bohaterowie czuli się samotni, mimo że żyli wśród ludzi. Zostali na ten stan skazani, przez sytuację, w jakiej się znaleźli lub wybrali go świadomie, aby poświęcić się idei, którą uważali za najważniejszą.
Samotność jest jednym z najgorszych i największych nieszczęść w życiu człowieka, jakie mogą go spotkać.

Hej Jestem już troszkę po maturze, ale postaram się napisać co ja bym poprawiła:
1. Nie ma potrzeby pisać nr ISBN (może wyjdę na ignorantkę, ale nigdy nie widziałam tych numerów w bibliografiach)
2. Literatura przedmiotu... do wymiany. Nasza polonistka wszystkie bryki i "słowniki literackie", tudzież strony internetowe dla maturzystów wrzucała do jednego worka z tytułem - nie korzystać (a przynajmniej nie wspominać, że się korzystało )
W bibliotece powinni mieć jakieś gazetki dla polonistów czy o języku polskim, to będzie milej widziane.
3. To zdanie trzeba zmienić, może: poświęca się służbie najbiedniejszym kosztem życia osobistego? Może ktoś inny będzie miał lepszy pomysł.
4. Przydałaby się jeszcze jedna lektura.

Wybrałaś ciekawy temat, myślę, że dobrze go opracujesz Powodzenia na maturze
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:35   #11
paniDoktorJoint
Wtajemniczenie
 
Avatar paniDoktorJoint
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków
Wiadomości: 2 894
Dot.: pomożecie? ;)

u mnie numery ISBN były obowiązkowe
no właśnie dlaczego nie możesz skonsultować się z polonistką? u mnie nie było z tym problemu

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

u mnie numery ISBN były obowiązkowe
no właśnie dlaczego nie możesz skonsultować się z polonistką? u mnie nie było z tym problemu
paniDoktorJoint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 20:18   #12
edytkaa177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 119
Dot.: pomożecie? ;)

Właśnie do mojej polonistki nie pójdę po poradę bo delikatnie mówiąc jest nieuprzejma i jej nie lubię. A do bibliotekarki może i bym się wybrała w wolnym czasie...
kruczydło dziękuję za poprawienie zdania, właśnie coś mi w nim nie pasowało
edytkaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:21   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: pomożecie? ;)

Wg mnie stanowczo za uboga literatura. 3 pozycje? To matura, a nie praca semestralna
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:28   #14
edytkaa177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 119
Dot.: pomożecie? ;)

Poprawiłam
Może tak teraz być?

BIBLIOGRAFIA


Imię i nazwisko: (...)

Temat: Samotność – różne jej oblicza i przyczyny. Rozważ problem odwołując się do wybranych przykładów literackich.


I. Literatura podmiotu

1. Prus Bolesław.: Lalka, Kraków 2004: Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-186-4.

2. Goethe Johann Wolfgang: Cierpienia młodego Wertera, Kraków 2005:
Wyd. GREG, ISBN: 83-7327-161-5.

3. Żeromski Stefan: Ludzie bezdomni, Kraków 2008: Wyd. Zielona Sowa,
ISBN: 978-83-7435-730-2.

4. Borowski Tadeusz: Opowiadania, Wrocław 2004, Wyd. Siedmioróg,
ISBN: 978-83-7162-792-7.

5. Miłosz Czesław, Campo di Fiori, Kopciński Jacek: Przeszłość to dziś, Warszawa 2004, Wyd. STENTOR, ISBN: 978-83-89315-98-4.


II. Literatura przedmiotu

1. Drabarek Barbara, Falkowski Jacek, Rowińska Izabela: Szkolny słownik motywów literackich, Warszawa 1999, Wyd. KRAM, wyd.3, str. 399 – 402, ISBN: 83-86075-72-4

2. Hutkiewicz Artur: Literatura Młodej Polski, Warszawa 1996, Wyd. PWN, wyd. 2
Str. 270 – 271, ISBN: 83-01-11394-4

3. Markiewicz Henryk: Literatura pozytywizmu, Warszawa 1999, Wyd. PWN, wyd. 3
str. 143 – 148, ISBN: 83-01-12527-6


III. Ramowy plan wypowiedzi

1. Wstęp:
- Odpowiedź na pytanie: czym jest samotność?
- Określenie rodzajów samotności

2. Rozwinięcie:

- Ukazanie różnych oblicz samotności i ich przyczyn:
  • Samotność Wokulskiego pośród wielu ludzi; nie przystaje on do społeczeństwa, w którym żyje.
  • Samotność Wertera z powodu uczucia do Lotty; Werter zamyka się w świecie miłosnych cierpień.
  • Samotność z wyboru Judyma; poświęca się służbie najbiedniejszym kosztem życia osobistego.
3. Wnioski:
Bohaterowie czuli się samotni, mimo że żyli wśród ludzi. Zostali na ten stan skazani, przez sytuację, w jakiej się znaleźli lub wybrali go świadomie, aby poświęcić się idei, którą uważali za najważniejszą.
Samotność jest jednym z najgorszych i największych nieszczęść w życiu człowieka, jakie mogą go spotkać.

4. Materiały pomocnicze:
- karta cytatów.

Edytowane przez edytkaa177
Czas edycji: 2010-02-21 o 20:31
edytkaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:34   #15
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: pomożecie? ;)

My robiliśmy ostatnio takie wstępne bibliografie i trzeba było isbn.
Przy stronie www należy podać w nawiasie datę, kiedy korzystałaś (dostęp: 22.02.2010) - ale klp lepiej nie wpisywać w ogóle Wydaje mi się, że jeśli chodzi o strony internetowe to są uznawane, jeśli jest tam opublikowany jakiś konkretny artykuł albo masz temat językowy i bierzesz jakąś stronę pod lupę do analizy.
Co do literatury to 3 pozycje są wg mnie ok, nam radzili wziąć ok. 4, a tu masz grubą lalkę
__________________


Tak właśnie.

Edytowane przez ola_gie
Czas edycji: 2010-02-21 o 20:36
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:35   #16
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez edytkaa177 Pokaż wiadomość
Właśnie do mojej polonistki nie pójdę po poradę bo delikatnie mówiąc jest nieuprzejma i jej nie lubię. A do bibliotekarki może i bym się wybrała w wolnym czasie...
kruczydło dziękuję za poprawienie zdania, właśnie coś mi w nim nie pasowało
uwierz, że każda nawet najbardziej wredna polonistka chce aby jej klasa najlepiej zdała maturę ustną - wiem coś o tym przełknij więc dumę i zapytaj ją jaką literaturę by ci poleciła. Chyba, że nie chcesz się wysilać, to co pokazałaś powinno wystarczyć na zaliczenie.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:37   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: pomożecie? ;)

Polecam "Inny świat" Grudzińskiego, bardzo dobrze można omówić temat samotności, tylko trzeba wnikliwie książkę przeczytać.
Też miałam temat maturalny o samotności i wzięłam właśnie "Inny świat".

P.S. Co do stron internetowych - ja w bibliografii miałam dwie i nikt nie narzekał ani nie patrzył źle na to, ale może dlatego, że literaturę miałam ok i dość bogatą.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:43   #18
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: pomożecie? ;)

Proszę (ale to zdanie jeszcze skonsultuj, pewnie można je lepiej napisać)

Widzę jeszcze dwie rzeczy:
1. skoro dodałaś nowe lektury, trzeba je będzie umieścić w rozwinięciu
2. pozostawiłaś wydawnictwo GREG, a już kilka osób pisało, że lepiej umieścić inne, nie "brykowe"


Z ilością lektur też nie ma co szaleć, bo o ile pamiętam czasu jest niewiele, a każdy temat należy dokładnie omówić. Nam polecano 3-4 lektury na prezentację. Ja umieściłam chyba 5 (a chciałam chyba ze 30 ) i to było dużo.

Moim zdaniem po tych poprawkach to już do polonistki. No, może wcześniej do biblioteki, może tam Ci podpowiedzą jakieś ciekawe teksty do literatury przedmiotu.

Idę się (w końcu!!!)
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:56   #19
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: pomożecie? ;)

jesli chodzi o książki typu słownik motywów literackich to moja polonistka kazała mi pisac nawet numery stron bo twierdziła że z całej książki nie korzystałam tylko z wybranych stron... ale to nie wiem może to tylko wybryk mojej nauczycielki ale zrobiłam jak kazała...
edit: strony są widzę ale nie widzę tezy... teza jest niezbędna
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem

Edytowane przez madzia2306
Czas edycji: 2010-02-21 o 20:59
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 20:56   #20
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: pomożecie? ;)

a gdzie masz tezę? masz wstęp, wnioski ale musi być jakaś teza, wysupłanie czegoś, zeby móc to podsumować i zestawic wszystkie ksiązki, znaleźć coś wspólnego.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:01   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: pomożecie? ;)

A ja bym dodała Pannę Nikt Tomka Tryzny.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:40   #22
edytkaa177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 119
Dot.: pomożecie? ;)

a teza powinna być przed wstępem, prawda?

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

A więc już poprawiłam, jest teza, ujęłam w rozwinięciu te dwie lektury i zmieniłam wydawnictwo z GREGA na inne

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi
edytkaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:03   #23
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: pomożecie? ;)

skoro Twoja polonistka jest bee, to zapewne w szkole jest też inna nauczycielka od polskiego. można się u kogoś innego też zwrócić o pomoc. ja tak zrobiłam. druga polonistka rzekłabym pomogła mi więcej niż moja.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:09   #24
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: pomożecie? ;)

teza powinna byc czescia wstepu.....
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 00:27   #25
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: pomożecie? ;)

ja bym z tych książek, a przynajmniej z lalki, napisała nr stron/rozdziałów z których korzystałaś bo mogą Cię zapytać o wszystko z tej książki. No chyba, że dobrze znasz te ksiązki i wiesz wszystko.
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 01:34   #26
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
podobnie rzecz się ma z lekturami z Grega, one są takie trochę dla leserów, lepiej wziąć i wpisać wydania z Biblioteki Narodowej albo jakieś takie bez tych wszystkich komentarzy z serii "ważny cytat!".
Te ksiazki sa przede wszystkim tanie, wiec jezeli ktos nie ma w szkole biblioteki (patrz szkoly dla doroslych), a pobliska biblioteke ma dla dzieci i mlodziezy (a chodzi do szkoly dla doroslych, wiec juz sie do takiej biblioteki zapisac nie moze), poza tym w opracowaniu lektury zawartym w ksiazce nie ma nic na wybrany przez siebie temat prezentacji maturalnej... to co zlego w skorzystaniu z tych ksiazek? Gdyby nie one na literature podmiotu wydalabym kupe kasy, a tak udalo mi sie w 20zl, bo jeszcze trafilam na wyprzedaz w matrasie.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 04:19   #27
bibrzok87
Raczkowanie
 
Avatar bibrzok87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 181
Dot.: pomożecie? ;)

A ja bym się pokusiła o Sto lat samotności Gabriela Garcii Márqueza. Jakoś tak mi wpadło do głowy.
__________________
"Ludzie mają skłonności matematyczne i zawsze na coś liczą"
bibrzok87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 15:39   #28
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Te ksiazki sa przede wszystkim tanie, wiec jezeli ktos nie ma w szkole biblioteki (patrz szkoly dla doroslych), a pobliska biblioteke ma dla dzieci i mlodziezy (a chodzi do szkoly dla doroslych, wiec juz sie do takiej biblioteki zapisac nie moze), poza tym w opracowaniu lektury zawartym w ksiazce nie ma nic na wybrany przez siebie temat prezentacji maturalnej... to co zlego w skorzystaniu z tych ksiazek? Gdyby nie one na literature podmiotu wydalabym kupe kasy, a tak udalo mi sie w 20zl, bo jeszcze trafilam na wyprzedaz w matrasie.
no, masz rację, że są tanie, nie mówię, żeby ich nie kupować czy z nich nie korzystać, przecież to można do woli, chodzi tylko o to, żeby ich nie wpisywać do bibliografii, bo wygląda to marnie i tak dosyć lujsko. przecież można wpisać inne wydania, nie widząc ich na oczy nawet, treść książek z XIX wieku raczej się nie zmienia w zależności od wydawnictwa i wydania.

pomijam już całkowicie taką kwestię, ze jak komuś się nie chce ruszyć tyłka dalej niż do "pobliskiej biblioteki" z okazji matury, czy poprosić o pomoc młodszego kolegę na przykład, to faktycznie- jest leserem ;]

Edytowane przez trocka8
Czas edycji: 2010-02-22 o 15:40
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 16:39   #29
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
no, masz rację, że są tanie, nie mówię, żeby ich nie kupować czy z nich nie korzystać, przecież to można do woli, chodzi tylko o to, żeby ich nie wpisywać do bibliografii, bo wygląda to marnie i tak dosyć lujsko. przecież można wpisać inne wydania, nie widząc ich na oczy nawet, treść książek z XIX wieku raczej się nie zmienia w zależności od wydawnictwa i wydania.

pomijam już całkowicie taką kwestię, ze jak komuś się nie chce ruszyć tyłka dalej niż do "pobliskiej biblioteki" z okazji matury, czy poprosić o pomoc młodszego kolegę na przykład, to faktycznie- jest leserem ;]
Mlodszych kolegow niestety nie posiadam. Z biblioteki ja naprawde wole nie korzystac, bo nawet kaset VHS nigdy na czas nie oddalam w swoim zyciu, co dopiero mowic o ksiazkach. Dlatego znajomi mi filmow nie pozyczaja ;P Literature przedmiotu sobie nabylam w antykwariacie, matrasie, z PBI (jak sie moja szanowna polonistka przyczepi do GREGA to wpisze najwyzej ze w literaturze podmiotu korzystalam wlasnie z PBI), wiec nie leserstwo (lenistwo) tylko osiaganie celu w inny sposob. Po prostu dzieki zakupieniu tanszych lektur moglam sobie pozwolic na kupienie literatury naukowej i nie musze siedziec w bibliotece piszac (z reguly takiej literatury w bibliotece nie wypozyczysz, musisz siedziec na tylku i robic sobie z nich notatki).
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.