Fahrenheit - kolorystyka opakowań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-09, 11:54   #1
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430

Fahrenheit - kolorystyka opakowań


A dokładnie w wodą toaletową męską Farenheit. To ulubiony zapach mojego męża- więc kupiłam na allego od zachwalanego sprzedawcy. No i różniła się od tej co mamy w domu. Inaczej jest pobarwione szkło, a zapach ulotny. Zwróciłam, dostałam zwrot kaski i wodę zamówiłam w sklepie dionet. Znowu przyjechała inna butelka. Ta różni się od tej w domu i od tej z allegro. I według męża to też nie jest oryginał.Teraz boję się cokolwiek kupić z internetu.
Zastanawialiśmy się czy może robią różne wody na różne rynki.
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym?
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 14:51   #2
mrs_e
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 68
Re: problem z perfumami

Ja cie a ja dziś miałam na allegro kupić też u takiego zachwalanego i teraz zwątpiłam. Podaj plis chociaż pierwszą literkę nicku tego sprzedawcy, u którego kupowałaś? albo mnie trochę uspokoi albo zrezygnuję do reszty
mrs_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 18:07   #3
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: problem z perfumami

Witaj
Perfumy kupiłam na allegro u mateusza124, wystawiłam pozytywa i dopiero po tym jak podarowałam je mężowi ten stwierdził że to jednak nie oryginał. Mateusz124 zaproponował abym odesłała mu wodę a on zwróci pieniądze. Moim zdaniem zachował się OK. Wcześniej kupwałam perfumy na esenti,lumiere i wszystko było dobrze.
Jestem w kropce bo zbliża się Wielkanoc a ja nie wiem czy kupić z internetu- taniej o około 100 zł, czy jednak z normalnej drogeri. Czy to możliwe że z każdego źródła dostaję butelkę inaczej barwioną jak wcześniej butelki zawsze były identyczne no i sprzedawcy twierdzą że to oryginały.
wkurzona milgryf
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 22:10   #4
mrs_e
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 68
Re: problem z perfumami

Kurcze już też sama nie wiem też gdzie kupować :-/ A co do butelki, nie wiem, ale wydaje mi się, że moga być drobne różnice, ważne, żeby zapach się zgadzał. A z dionetu zapach też jest inny niz zwykle, czy chodzi o samą butelkę?
Jak tak teraz myślę, to czasem miałam tak, że butelki się różniły - a to napis raz biały raz czarny, a to kolor samej wody - raz jasno żółty, a w kolejnej aż pomarańczowy - ale zapach zawsze zgadzał się idealnie.
mrs_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 12:22   #5
bizmut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
[Fahrenheit] Kolorystyka opakowań

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum.

Mam nadzieję, że nie powielam istniejącego wątku, niemniej wyszukiwarka nic nie znalazła. Chciałbym prosić o wskazówkę dotyczącą Fahrenheita Diora.

Od paru lat używam tych perfum. Zawsze kupowałem w drogeriach, sklepach z perfumami. Były to z reguły opakowania 30ml. Kolorystyka była charakterystyczna - podpalana na niebiesko czerwień, tj. góra opakowania była w kolorze niebieskim, reszta czerwień. Napis "Fahrenheit" zestawiony był z napisem "Dior" i umieszczony u góry opakowania, mniej więcej w miejscu przejścia tonalnego pomiędzy czerwienią a kolorem niebieskim.

Na allegro można znaleźć w przeważającej ilości opakowania nieco różniące się od powyższej charakterystyki. Otóż mamy tu podpalaną czerwień, tyle, że na czarno. Do tego napisy "Dior" oraz "Fahrenheit" są rozłączone. Pierwszy z nich powędrował na dół opakowania, drugi zaś pozostał w miejscu tonalnego przejścia barw.

Wiedząc, że opakowania "niebieskie" są na pewno oryginalne, zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nowa wersja kolorystyczna nie jest zwyczajnym fałszerstwem. Innym wyjściem jest oczywiście zupełnie legalna i autoryzowana przez Diora zmiana layoutu. Jak na to patrzeć? Czy kolorystyka może być zależna od rynku na którym perfumy występują? Czy wreszcie może ona być zależna od pojemności flakonika?

Jest to w zasadzie szczegół, ale warty wyjaśnienia.

PS. Po wpisaniu w googlu "Fahrenheit" w fotografiach występują chyba jedynie wersje kolorystyczne "niebieskie". To też skłania do przemyślenia.

PS2. Dodam, że wersję "czarną" mają w swojej ofercie także zachwalani na tym forum sprzedawcy allegro. To akurat argument na korzyść "czarnej" wersji.
bizmut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 18:01   #6
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: [Fahrenheit] Kolorystyka opakowań

W jednych perfumeriach internetowych jest wersja z czarnym podpalaniem, w innych z niebieskim tez juz sie pogubilam, o co chodzi chyba faktycznie nastapila zmiana layoutu?

Nie ma szans, zeby ta sprzedajama miala podroby
http://www.allegro.pl/item136575507_...erfumania.html
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 15:06   #7
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: [Fahrenheit] Kolorystyka opakowań

Podnoszę wątek, ponieważ zakupiłam ostatnio 50ml Fahrenheita tacie pod choinkę i to też jest wersja z Czarnym ,,podpalaniem".Nie wiem co o tym myśleć....Czy rzeczywiście Dior wypuścił na rynek dwie wersje kolorystyczne?Co o tym sądzicie?Proszę o opinie
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 18:32   #8
yarowisnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Fahrenheit - kolorystyka opakowań

Na Allegro kupiłem wodę Fahrenheit od uznawanego sprzedawcy, nie pamiętam już jego nicku, która wyglądała jak oryginał i podobnie pachniała, ale była bardzo nietrwała, jakby rozcieńczana, a atomizer rozpylał nie taką delikatną mgiełką, a strużkami. Podróba, lecz gdybym nie miał tej samej wody z Dionetu, pewnie bym nie rozróżnił, tylko miał niezbyt dobrą opinię o produkcie. Niektóre podróbki są naprawdę bardzo trudne do rozróżnienia na pierwszy czy drugi rzut oka, potrzebne są dłuższe testy i porównanie z pewną wodą. Przypuszczam, że na Allegro jest wiele takich produktów sprzedawanych po wysokich cenach, tak, aby nie wzbudzać podejrzeń. Już wolę perfumerie internetowe.
yarowisnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.