Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-07, 19:44   #1771
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Treść usunięta

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-04-07 o 19:46
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:49   #1772
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oczywiście, że się zgadzam, inaczej bym nie kupowała. Ale swoje zdanie na ten temat mam i takie moje zasady Co najwyzej mogę być miła i odpisać sprzedawcy na priva i poinformować go, że wszystko ok, ale publicznej premii w postaci pozytywnego feedbacku mu nie dam i nie podwyższę jego notowań jako sprzedawcy.

I o jakim obrzucaniu epitetami sprzedawcy mówisz? Czy ja wymieniam ich tu publicznie z nazwiska albo z nicka? Co tak się emocjonujecie moimi prywatnymi zasadami?

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-04-07 o 19:58
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:56   #1773
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Gdy wydam więcej, niż uważam, że towar jest wart, to nie jestem w 100% zadowolona Nigdy się wam nie zdarzyło, że mieliście poczucie, że za dużo wydaliście i nie było wam to w nos? Np ceny wycofanych rarytasów? Ale i tak kupiliście, bo wam zależało na tym produkcie? Nie dam cwaniaczkowi pozytywnego feedbacku



Jasne, że w jakimś tam sensie to nagroda. Nie wiem, jak jest na allegro, ale na ebayu niektórzy sprzedawcy żebrzą o pozytywny feedback, piszą na priva, np. "jak dojdzie towar i pani zadowolona, to proszę zostawić feedback"
Mam pytanie, po co kupujesz coś czego cena Ci nie odpowiada? Na siłę chcesz być niezadowolona z zakupu u cwaniaczka? A może ma Ci jeszcze za darmoszkę oddać, wtedy byłabyś w pełni zadowolona i ten słynny feedback byś dała.
Komentarz=premia , no nie wstanę

Większych problemów w życiu nie masz?
Mam nadzieję, że nigdy nie trafię na takich kontrahentów jak Ty...

Edytowane przez 3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Czas edycji: 2016-04-07 o 19:57
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:00   #1774
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:11   #1775
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Premia, premia. Niektórzy się szczycą pod opisem towaru, że mają tyle czy tyle pozytywnych feedbacków. I niektórzy o nie wręcz żebrzą, jak napisałam wyżej. Piszę o ebayu. Takie żebranie jest bez sensu, bo wiadomo, ze jak towar nie dojdzie lub dojdzie z defektami, to kupujący już na pewno zadba, by o tym poinformować negatywnym feedbackiem

A kupuję dlatego, że zależy mi, by dany produkt posiadać, a innej alternatywy kupna, za inną cenę, u innego sprzedawcy nie mam. Gdybym miała, to bym z alternatywy skorzystała. Chyba to logiczne.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;58590971]Mam pytanie, po co kupujesz coś czego cena Ci nie odpowiada? Na siłę chcesz być niezadowolona z zakupu u cwaniaczka? A może ma Ci jeszcze za darmoszkę oddać, wtedy byłabyś w pełni zadowolona i ten słynny feedback byś dała.
Komentarz=premia , no nie wstanę

Większych problemów w życiu nie masz?
Mam nadzieję, że nigdy nie trafię na takich kontrahentów jak Ty...[/QUOTE]

Nie no za darmoszkę, to nie. Cena powinna być i powinna być uczciwa (a o uczciwości decyduje mój osobisty subiektywny komitet ds. wykrywania nieuczciwości)

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-04-07 o 20:14
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 01:00   #1776
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że daję negatywa. Napisałam, że nie daję pozytywa. Po prostu nie zostawiam feedbacku.
Ostatnio zamówiłam sobie odlewkę 28 marca w poniedziałek, sprzedawca podał "wysyłka 4-5 dni", a wysłał w kolejny poniedziałek. No sorry, ale pozytywa nie dam. Na ogół wysyłają w ciągu 2-3 dni i to jest ok.
Premiuję sprzedawców, którzy na to zasłużą.
Nie zostawiam też nigdy feedbacku, gdy jakieś perfumy są słabo dostępne i cena z tego powodu wysoka. Kupuję, bo nie mam wyjścia, ale nie premiuję sępów Ot takie moje widzimisię Innymi słowy, daję pozytywa tylko wtedy, gdy jestem w 100% zadowolona z transakcji.
Czyli wysłał piątego dnia. Nie liczy sie dnia wpłaty (to jakby dzień zerowy), tylko od dnia następnego. Tak samo nie liczysz weekendu bo to dni niepracujące. Więc co Ci tam nie pasowało?

Masz wyjście, możesz nie kupować
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 08:43   #1777
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Czyli wysłał piątego dnia. Nie liczy sie dnia wpłaty (to jakby dzień zerowy), tylko od dnia następnego. Tak samo nie liczysz weekendu bo to dni niepracujące. Więc co Ci tam nie pasowało?
Też mnie to poruszyło. Jeśli sprzedawca wyraźnie pisze, że wysyła w ciągu 4 - 5 dni, to jak można mu zarzucać, że się nie wywiązał należycie z umowy? I jakie ma tutaj znaczenie, że "inni wysyłają w ciągu 2 - 3 dni"? To chyba należy kupować po prostu u tych innych .
Ale w sumie jest to spójne z tym, że ktoś DOBROWOLNIE kupuje towar u danego sprzedawcy, a potem obcina gwiazdki za za wysoką cenę .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 08:54   #1778
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Też mnie to poruszyło. Jeśli sprzedawca wyraźnie pisze, że wysyła w ciągu 4 - 5 dni, to jak można mu zarzucać, że się nie wywiązał należycie z umowy? I jakie ma tutaj znaczenie, że "inni wysyłają w ciągu 2 - 3 dni"? To chyba należy kupować po prostu u tych innych .
Ale w sumie jest to spójne z tym, że ktoś DOBROWOLNIE kupuje towar u danego sprzedawcy, a potem obcina gwiazdki za za wysoką cenę .

Przypomina mi sie czytamy kiedys na Allegro komentarz w stylu: "Obniżam gwiazdki za kontakt bo nie było żadnego kontaktu (nie był potrzebny)". Ręce i cycki opadają.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:45   #1779
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Przypomina mi sie czytamy kiedys na Allegro komentarz w stylu: "Obniżam gwiazdki za kontakt bo nie było żadnego kontaktu (nie był potrzebny)". Ręce i cycki opadają.
tu przynajmniej ktoś coś napisał
bywa, że komentarz wystawiony jest ten domyślny, zdawkowe - "transakcja przebiegła pomyślnie" a ocena transakcji zaniżona gdy sprzedający pierwotnie odmówił np. obniżenia ceny, delikwentka anonimowo obniża mu na maxa wszystkie gwiazdki, zwyczajnie po złości.
To ja już wolę tych, co nie wystawiają feedbacków, bo to premia
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:46   #1780
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
To ja już wolę tych, co nie wystawiają feedbacków, bo to premia
W sumie racja .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:55   #1781
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;58590971]Mam pytanie, po co kupujesz coś czego cena Ci nie odpowiada? Na siłę chcesz być niezadowolona z zakupu u cwaniaczka? A może ma Ci jeszcze za darmoszkę oddać, wtedy byłabyś w pełni zadowolona i ten słynny feedback byś dała.
Komentarz=premia , no nie wstanę

Większych problemów w życiu nie masz?
Mam nadzieję, że nigdy nie trafię na takich kontrahentów jak Ty...[/QUOTE]
Ja tez nie.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Przypomina mi sie czytamy kiedys na Allegro komentarz w stylu: "Obniżam gwiazdki za kontakt bo nie było żadnego kontaktu (nie był potrzebny)". Ręce i cycki opadają.
To juz taki typ czlowieka, przyczepic sie do czegokolwiek zeby dosadniej tego nie napisac

A juz caly ten feedback (wtf?), premie, nagrody...normalnie tresura. A najwieksza rozkosz przynosi wbicie szpilki.

Jeszcze tak a propos tej wysokiej ceny: kazdy moze swoj towar sprzedac, za tyle ile sam uwaza, dla kogos moze owa cena byc wysoka - wtedy bedzie jechac po gwiadkach, dawac negatywy lub wyrazac w inny sposob swoje niezadowolenie - tylko pytanie po kiego grzyba kupowal? Skoro zgodzil sie zaplacic kosmiczna cene to niech potem nie grymasi, trzeba wtedy wybrac miedzy pokusa posiadania owej rzeczy a cena, ktora nam nie pasuje. Nie podoba mi sie cena, to nie kupuje. A nie ze kupuje, a potem wystawiajac negatywa, nie piszac komentarza staram sie ukarac sprzedawce. Za co? Ze mial inne postrzeganie wartosci sprzedawanego towaru niz kupujacy? Skoro kupujacy ocenia wg wlasnego widzimisie to sprzedajacy rowniez ma takie prawo i nie powinien byc....karany (wtf?).

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Czyli wysłał piątego dnia. Nie liczy sie dnia wpłaty (to jakby dzień zerowy), tylko od dnia następnego. Tak samo nie liczysz weekendu bo to dni niepracujące. Więc co Ci tam nie pasowało?

Masz wyjście, możesz nie kupować
Jeszcze dodam, ze 28 marca to czerwona kartka. Jesli sprzedawca wysyla towar po wplynieciu pieniedzy na konto, nawet jesli to PayU, to kase mogl dostac we wtorek po poludniu, lub w srode rano. Od tego momentu ma czas 4-5 dni.
Ale niektorzy mysla, ze jak tylko klikna to sprzedawca leci na poczte
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2016-04-08 o 09:49
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 10:24   #1782
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
W sumie racja .
No i dlatego nie zostawiam żadnego śladu po takiej transakcji, pomimo, iż wg procedur wszystko przebiegło prawidłowo. Ale jeśli pozostaje mi jakikolwiek subiektywny niesmak, to nie dam mu premii w postaci jakiegokolwiek pozytywa, czy w postaci gwiazdek, komentarza, czy czegokolwiek. Po prostu milczę.
I już przestańcie z tym "nie podoba ci się, to nie kupuj". Jak chcę bardzo daną rzecz mieć, to ją kupuje, nawet gdy coś mi w transakcji nie pasuje. Bo nie mam innej alternatywy w postaci innego sprzedawcy.
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:24   #1783
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ale niektorzy mysla, ze jak tylko klikna to sprzedawca leci na poczte
I niektórzy się nie mylą Ja, jak tylko to możliwe, po kliknięciu i zapłaceniu lecę od razu Nie wymagam jednak tego samego od innych
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:25   #1784
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Proste: pewne towary warte są dokładnie tyle ile jesteśmy za nie w stanie zabulić. Czyli transakcja przyklepana, chciało się, to siě zapłaciło. Nikt nie zmuszał łaskawej pani.

Ale nieee, wszędzie "cwaniaki" i niedobre krętacze. Byle tylko zedrzeć z biednych ludzi za towary pierwszej potrzeby (perfumy znaczy się).
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:45   #1785
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
I niektórzy się nie mylą Ja, jak tylko to możliwe, po kliknięciu i zapłaceniu lecę od razu Nie wymagam jednak tego samego od innych
Ja w myśl zasady "traktuj innych tak, jak chciałbyś być potraktowany". Jeśli tylko mam możliwość, to lecę od razu wysłać, bo wiem, że ludzie cenią sobie szybką dostawę.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Inachis Pokaż wiadomość
Proste: pewne towary warte są dokładnie tyle ile jesteśmy za nie w stanie zabulić. Czyli transakcja przyklepana, chciało się, to siě zapłaciło. Nikt nie zmuszał łaskawej pani.

Ale nieee, wszędzie "cwaniaki" i niedobre krętacze. Byle tylko zedrzeć z biednych ludzi za towary pierwszej potrzeby (perfumy znaczy się).
O matko, nigdy nie zdarzyło ci się kupić czegoś, pomimo iż uważałaś że drogo? Ale zacisnęłaś zęby i kupiłaś, bo chciałaś daną rzecz mieć, a innej opcji nie miałaś?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Ale ceny i szybkość wysyłki to pikuś. Są sprzedawcy, którzy piszą, że wyślą paczkę poleconym, będą mieli na to dowód w postaci świstka i nr tracking i oni już od momentu wysyłki ręce od wszystkiego umywają. Jeśli coś zaginie albo nie dojdzie, to kupujący bedzie musiał biegać po pocztach czy kurierach z nr trackingu, jaki dostanie i szukać towaru, za który zapłacił. Buhahahaha. Jak widzę takie coś w opisie, to mam ochotę zaraz pisać do sprzedawcy i powiedzieć mu, co o nim myślę, ale sie powstrzymuję.

Śmiać mi się zawsze chce, bo w takiej sytuacji napisałabym do paypala, że nie otrzymałam towaru i pieniądze by mi oddali. A sprzedawca dostał by oczywiscie negatywa (gdyby kazał mi szukać takiej przesyłki). Bo ona ma dowód wysyłki i juz go nic więcej nie interesuje!

Gdy ja wysyłam towar, to biorę za niego odpowiedzialność aż do momentu otrzymania podpisu klienta przy odbiorze.

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-04-08 o 11:01
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:48   #1786
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
O matko, nigdy nie zdarzyło ci się kupić czegoś, pomimo iż uważałaś że drogo? Ale zacisnęłaś zęby i kupiłaś, bo chciałaś daną rzecz mieć, a innej opcji nie miałaś?
Mnie się zdarzyło i to nie raz. Jednak nie przyszłoby mi do głowy obcinać za to gwiazdek, zwłaszcza, że nie ma tam takiej pozycji jak "cena towaru". Jeśli klikam mimo ceny, to znaczy, że ją akceptuję i mogę mieć wyłącznie do siebie pretensje, że taka rozrzutna (głupia?) jestem A towar jest tyle wart, ile klient jest w stanie za niego zapłacić
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:49   #1787
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość



O matko, nigdy nie zdarzyło ci się kupić czegoś, pomimo iż uważałaś że drogo? Ale zacisnęłaś zęby i kupiłaś, bo chciałaś daną rzecz mieć, a innej opcji nie miałaś?
jesli uwazam ,ze jest cos za drogie dla mnie ,to nie kupuje
jesli kupie ,to nie winie za to sprzedawcy

To ja decyduje o tym co kupuje i czy wydam tyle na ile jest przedmiot wyceniony.
Takie postepowanie jak ,Twoje jest dla mnie yyyyyy...tak dziwne ,ze nie umiem tego nazwac intelygentnie
Twoja wycena przedmiotu ? zawsze moze byc za duuuuzo
boszz chron przed takimi kupujacymi
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:53   #1788
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
O matko, nigdy nie zdarzyło ci się kupić czegoś, pomimo iż uważałaś że drogo? Ale zacisnęłaś zęby i kupiłaś, bo chciałaś daną rzecz mieć, a innej opcji nie miałaś?
No nie.
Parę rzeczy w życiu kupiłam, które watre były dla mnie prawie każdych pieniędzy. A jeśli stwierdzam, że gra niewarta świeczki i nie pasują mi warunki... cóż...
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:57   #1789
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

nie bijcie po lapkach, ale wlasciwie od wczoraj mam wrażenie, że zagościł u nas Troll i żeruje na naszym "wkerwie"

__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 10:59   #1790
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Mnie się zdarzyło i to nie raz. Jednak nie przyszłoby mi do głowy obcinać za to gwiazdek, )
No ale ja wałkuje to od wczoraj w tym wątku - że nic nie odejmuje, nie obcinam, nic nie piszę, tylko milczę.
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:00   #1791
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
nie bijcie po lapkach, ale wlasciwie od wczoraj mam wrażenie, że zagościł u nas Troll i żeruje na naszym "wkerwie"

tez tak pomyslalam
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:02   #1792
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
nie bijcie po lapkach, ale wlasciwie od wczoraj mam wrażenie, że zagościł u nas Troll i żeruje na naszym "wkerwie"

Hehe, typowe, jak ktoś ma inne zdanie, niż większość, to od razu przylepmy mu etykietkę trolla.
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:07   #1793
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Hehe, typowe, jak ktoś ma inne zdanie, niż większość, to od razu przylepmy mu etykietkę trolla.
nie o samo zdanie chodzi,
masz inne zdanie, ucinasz temat i tyle, a Ty ciągle wywody nowe tworzysz i coraz bardziej ...budujesz napięcie,

tyle w temacie, mam tylko nadzieję, że na allegro nie kupujesz
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:40   #1794
emiliana45
Raczkowanie
 
Avatar emiliana45
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 345
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
No i dlatego nie zostawiam żadnego śladu po takiej transakcji, pomimo, iż wg procedur wszystko przebiegło prawidłowo. Ale jeśli pozostaje mi jakikolwiek subiektywny niesmak, to nie dam mu premii w postaci jakiegokolwiek pozytywa, czy w postaci gwiazdek, komentarza, czy czegokolwiek. Po prostu milczę.
I już przestańcie z tym "nie podoba ci się, to nie kupuj". Jak chcę bardzo daną rzecz mieć, to ją kupuje, nawet gdy coś mi w transakcji nie pasuje. Bo nie mam innej alternatywy w postaci innego sprzedawcy.

Mało się wypowiadam na forum ale tu muszę krótko coś napisać.Kobieto podaj nam swój nick z Allegro żebyśmy mogli wszyscy dodać Cię do czarnej listy kupujących .Trzeba dmuchać na zimne i asekurować sie przed takimi kupującymi jak Ty.
emiliana45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:58   #1795
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ja podziękuję za takich kupujących:/. Już mi isę zapala czerwona lampka jak nagabują na maila o obniżenie ceny:/.Od jakiegoś czasu przestałam odpowiadać na tego typu maile.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 12:00   #1796
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

ayko, a nie uważasz, że to nie jest wina sprzedawcy, że inni nie mają towaru, który on akurat oferuje? Idąc Twoim tokiem rozumowania , sobie też mogłabyś przypisać winę ( nie da się obciąć gwiazdek), że masz wielkopańskie wymagania, skoro chcesz produkty, które są b. słabo dostępne. Rozumiem, że Ty sprzedałabyś jakiś rarytas za cenę niską, np. taką, za jaką kupiłaś przed laty daną rzecz?
Nie bardzo też potrafię ogarnąć czepiania się o terminy wysyłki itd.
Jeśli ktoś lojalnie uprzedza, że to 4-5 dni, to chyba zachowuje się ok.
Ty leciałabyś od razu na pocztę, on może być np. niepełnosprawny/ chory/ matką z 5 dzieci i wie, że ma ograniczone możliwości, stąd takie widełki czasowe, o których informuje, by nie było nieprozumień. Osobiście nie widzę powodu, by zakładać, że siedzi , kręci palcami młynka na brzuchu i myśli "a co, wyślę jej 5 dnia, niech ma!"
To chyba raczej dobrze świadczy o sprzedawcy, że woli się zabezpieczyć, niż rozczarować.
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 12:02   #1797
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Jak chcę bardzo daną rzecz mieć, to ją kupuje, nawet gdy coś mi w transakcji nie pasuje. Bo nie mam innej alternatywy w postaci innego sprzedawcy.
A czy nie powinna być za to właśnie premia (w postaci komentarza), że dzięki temu sprzedawcy mogłaś uzyskać daną rzecz? Przecież gdyby nie on, nie miałabyś jej .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:09   #1798
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
I niektórzy się nie mylą Ja, jak tylko to możliwe, po kliknięciu i zapłaceniu lecę od razu Nie wymagam jednak tego samego od innych
Ja tez, po kliknieciu na mojej aukcji od razu pakowalam paczke bylam zwarta i gotowa

Cytat:
Napisane przez emiliana45 Pokaż wiadomość
Mało się wypowiadam na forum ale tu muszę krótko coś napisać.Kobieto podaj nam swój nick z Allegro żebyśmy mogli wszyscy dodać Cię do czarnej listy kupujących .Trzeba dmuchać na zimne i asekurować sie przed takimi kupującymi jak Ty.


Cytat:
Napisane przez aniszonekk Pokaż wiadomość
ayko, a nie uważasz, że to nie jest wina sprzedawcy, że inni nie mają towaru, który on akurat oferuje? Idąc Twoim tokiem rozumowania , sobie też mogłabyś przypisać winę ( nie da się obciąć gwiazdek), że masz wielkopańskie wymagania, skoro chcesz produkty, które są b. słabo dostępne. Rozumiem, że Ty sprzedałabyś jakiś rarytas za cenę niską, np. taką, za jaką kupiłaś przed laty daną rzecz?
Nie bardzo też potrafię ogarnąć czepiania się o terminy wysyłki itd.
Jeśli ktoś lojalnie uprzedza, że to 4-5 dni, to chyba zachowuje się ok.
Ty leciałabyś od razu na pocztę, on może być np. niepełnosprawny/ chory/ matką z 5 dzieci i wie, że ma ograniczone możliwości, stąd takie widełki czasowe, o których informuje, by nie było nieprozumień. Osobiście nie widzę powodu, by zakładać, że siedzi , kręci palcami młynka na brzuchu i myśli "a co, wyślę jej 5 dnia, niech ma!"
To chyba raczej dobrze świadczy o sprzedawcy, że woli się zabezpieczyć, niż rozczarować.
Mam wrazenie, ze kolezance Ayko brakuje takiej ludzkiej zyczliwosci, wyrozumialosci, elastycznosci. Zycia nie da sie zaplanowac i zawsze dzialac wg planu. Nawet jesli sami chcemy. Czasami pojawiaja sie rozne przeszkody, ktore sa poza naszym wplywem. Stad np opoznienia w wysylce. Wtedy Ayko karze za to sprzedawce, ale nie pomysli, co moglo byc tego przyczyna. Jak dziecko
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2016-04-08 o 13:10
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 16:50   #1799
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Inachis Pokaż wiadomość

Ale nieee, wszędzie "cwaniaki" i niedobre krętacze. Byle tylko zedrzeć z biednych ludzi za towary pierwszej potrzeby (perfumy znaczy się).
I sępy Nie zapominaj o sępach

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość


Gdy ja wysyłam towar, to biorę za niego odpowiedzialność aż do momentu otrzymania podpisu klienta przy odbiorze.
I tu znowu nie masz racji. Towar uznaje się za wydany w chwilą wręczenia paczki przewoźnikowi z tego co pamiętam. Oczywiście trzeba go dobrze zabezpieczyc, ale to tyle. I mieć potwierdzenia nadania, aby sytuacja była jasna.

O ewentualnych reklamacjach u przewoźników nie mówię, bo nie zdarzyło mi sie, aby sprzedawca nie załatwił tego we własnym zakresie.


Cytat:
Napisane przez emiliana45 Pokaż wiadomość
Mało się wypowiadam na forum ale tu muszę krótko coś napisać.Kobieto podaj nam swój nick z Allegro żebyśmy mogli wszyscy dodać Cię do czarnej listy kupujących .Trzeba dmuchać na zimne i asekurować sie przed takimi kupującymi jak Ty.
Wyraziłas chyba życzenie wszystkich, bo o tym myslalam od wczoraj

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość

Mam wrazenie, ze kolezance Ayko brakuje takiej ludzkiej zyczliwosci, wyrozumialosci, elastycznosci. Zycia nie da sie zaplanowac i zawsze dzialac wg planu. Nawet jesli sami chcemy. Czasami pojawiaja sie rozne przeszkody, ktore sa poza naszym wplywem. Stad np opoznienia w wysylce. Wtedy Ayko karze za to sprzedawce, ale nie pomysli, co moglo byc tego przyczyna. Jak dziecko
Ona karze sprzedawcę, że dostosował się do reguł i wysłał w terminie, a nie wysłał tak, jak ona sobie wyobrażała, że wyśle
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 20:07   #1800
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
nie o samo zdanie chodzi,
masz inne zdanie, ucinasz temat i tyle, a Ty ciągle wywody nowe tworzysz i coraz bardziej ...budujesz napięcie,

tyle w temacie, mam tylko nadzieję, że na allegro nie kupujesz
Hehe, no bez przesady Są gorsi klienci Raz mi się zdarzyła pańcia, która zarzuciła mi, że sprzedałam jej Lou Lou z zawartością 20%. A była to nówka ze sklepu stacjonarnego. Otworzyłam w domu, psiknęłam 2 razy, zaśmierdziało mi lizolem, jaki pamietam ze szkolnego kibla i od razu wystawiłam na sprzedaż. A oszustka klientka mi napisała, że była resztka 20%.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Czy komuś z was zdarzyło się takie oskarżenie, że we flakonie było mało zawartości? Najlepsze jest to, że napisała mi, że po otworzeniu przesyłki miała podejrzenia i poszła do perfumerii z tym moim flakonem. Wzięli w perfumerii ten flakon, poszli gdzieś na zaplecze, wrocili z nim i powiedzieli, że zostało 20%. I na tej podstawie mnie oskarżyła, że było tylko 20%. A ja zużyłam tylko 2 psiki z 30ml. Ciekawe jak w tej perfumerii to zmierzyli.

Potem jeszcze sobie kombinowałam, że to może producent tak nabija ludzi w butelkę, bo przecież flakon Lou Lou nie jest przezroczysty. Ale w taką opcję jakoś trudno mi uwierzyć.

Ale teraz już wiem, że nigdy więcej nie wystawię na sprzedaż nietransparentnego flakonu ani takowej używki nie kupię.

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-04-08 o 20:13
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.