Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 17:51   #2011
Czerwona_Nitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Mokre stopy - co zrobić?

Hej moje stopy również się ślizgają w większości butów. Pomaga mi na to antyperspiracyjny żel do stóp zakupiony w Kauflandzie Spisuje się całkiem dobrze w porównaniu z innymi produktami...
Czerwona_Nitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:43   #2012
iwona465
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Mokre stopy - co zrobić?

Na stopy polecam krem URO . Stosujesz najpierw kilka dni a później wg uznania . Pocenie stóp znika. Co do reszty to chyba musiałabyś wybrać sie do lekarza .
iwona465 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:07   #2013
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Mokre stopy - co zrobić?

Przede wszystkim - idź do lekarza. A co sama możesz zrobić z domu? Ja miałam podobny problem z nadmierną potliwością stóp i lekarka przepisała mi taki płyn robiony na zamówienie w aptece
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 14:44   #2014
gosiadzika
Raczkowanie
 
Avatar gosiadzika
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 160
Dot.: Mokre stopy - co zrobić?

,nadmierna potliwośc to często objaw jakieś choroby - cukrzycy, nadczynności tarczycy itd. więc może zrób badania hormonów tarczycy i badania krwi ?
gosiadzika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:07   #2015
takasama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez JeaneB Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które wykonywały jontoforezę, jak oceniają skuteczność tego zabiegu, gdzie można go wykonać w Warszawie, bo wydaję mi się bez sensu kupowanie urządzenia jeśli nie wiemy, czy przyniesie to jakieś efekty, i jeśli już zdecydowałabym się na zakup, to aparaty jakiej firmy macie, i czy wokonujecie jontoforezę jedynie z użycie wody czy z dodatkiem środków cholinergicznych? Dziękuję za każdą odpowiedź
Efekty są rewelacyjne, zabiegi wykonuje od ponad roku dwa razy w tygodniu po 10 minut. Na początku aparat wypożyczyłam na ok. 10 dni (jest dużo ogłoszeń na internecie), gdy zauważyłam, że moje dłonie i stopy stają się suche zakupiłam aparat za ok. 2000 zł. Nie żałuje moje życie się odmieniło
takasama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 00:19   #2016
Dodziaa
Raczkowanie
 
Avatar Dodziaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 44
Dot.: nadmierne pocenie się ...

ja także stosuję jonoforezę jednak własnej roboty nie dowierzam, że taki zabieg sprawia, ze moje dłonie są suche
__________________
` Bądź piękna już teraz . ~
Dodziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 23:31   #2017
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cześć dziewczyny, cierpie na nadmierną potliwość... głównie rąk i stóp... nie musze chyba opisywać jak bardzo jest to niewygodne. Ostatnio (może przez pogode) czuje też jak zalewa mi inne części ciała. Czyli poce się dosłownie wszędzie często budzę się już spocona... Mam zamiar kupić perspi block, bo po etiaxilu efektu nie było ale moje pytanie jest troche inne. Może się orientujecie czy takie pocenie może mieć związek z nerwicą (którą prawdopodobnie mam) Cierpie na nadmierną potliwość rąk i stóp od czasów podstawówki, więc chyba tarczyce moge wykluczyć?
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 16:39   #2018
Nivea333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Smile Dot.: nadmierne pocenie się ...

Witam.ja rowniez korzystam z domowej roboty jonoforezy i moim przypadku ( a byl skrajnie ciezki ) pomoglo.robilam codziennie przez okolo 8 dni 1 zabieg ok 10 do 12 min na jedna dlon. Przez 2 mies mialam spokoj i suchutkie rece.jednak teraz juz czuje ze troche zaczynaja mi sie znowu pocic.wiec powtorze zabiegi.jesli to ma byc jedyne wyjscie mojego strasznego problemu moge te zabiegi robic nawet codziennie wazne ze mam suche raczki.;-)
Nivea333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 15:27   #2019
Kiniaaa27
Przyczajenie
 
Avatar Kiniaaa27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7
Unhappy Nadmiernie pocące się stopy :(

Hej. Mam taki problem, mianowicie bardzo pocą mi się stopy. Nie pomagają żadne moczenia w szałwi i innych ziołach, nie pomagają kremy i inne antyperspiranty. Stosowałam nawet antidral i nic to nie dało ( lecz na pachy mi pomógł) to na moje stopy jest za słaby.
Nogi dosłownie pływają mi w klapkach. Pomóżcie co mogę jeszcze zrobić ??
__________________

Zaczynam ćwiczyć !!
Kiniaaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 06:34   #2020
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Poszukać przyczyny nadmiernego pocenia.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 18:52   #2021
MoniA0306
Raczkowanie
 
Avatar MoniA0306
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 240
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

nie pozostaje Ci nic innego jak wizyta u dermatloga....ja planuje zakupic antidral...widocznie nie na kazdego dziala :/
__________________
Bo tylko Ty sprawiasz, że mój uśmiech jest inny niż zawsze K.
MoniA0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 21:26   #2022
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Wątpię żeby antidral zadziałał na stopy. Warstwa skóry na stopie jest naprawdę gruba. Stopy są stosunkowo oddalone od serca więc zależnie od wykonywanej czynności są narażone na znaczne zmiany krążenia. Nic nie zrobisz z tym że stopy nagle się zagrzeją jak po kilku godzinach siedzenia nagle zaczniesz chodzić. Z taką skłonnością się urodziłaś. Mi wystarcza wypici ciepłej herbaty żeby momentalnie zacząć pocić się na cały ciele. Już nie wspominając o tym że antidral jest w kulce a pocą się przede wszystkim przestrzenie między palcami i aplikacja jest bardzo niekomfortowa.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 22:10   #2023
pedestal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Jedyne, co stosuję do stóp profilaktycznie, to kupiony pod wpływem impulsu dezodorant z Rossmana, rossmanowski z resztą FUSS WOHL (?). Nie mam tego problemu ale moim znajomym pomaga on doskonale, mimo, że nie jest ani lekiem, ani kosmetykiem z górnej półki
pedestal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 23:09   #2024
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Polecam proszek Stoppot (patent). Poczytaj w necie, wszyscy chwalą. Używałam i fakt - działa. Niestety zrezygnowałam z niego, bo u mnie jakoś szybko znikał efekt (nie pamiętam już ile, ale liczyłam na dłużej) i musiałabym dość często powtarzać zabieg, a po pierwsze mi się nie chciało, po drugie - szkoda mi było pieniędzy, ale inni są zadowoleni z tego co czytałam. Masakrycznie wysusza stopy, ale nie sądzę, żeby to był jakiś duży problem w porównaniu do nadpotliwości. Nie słyszałam o lepszym (doraźnym) sposobie. Osobiście myślę o wypróbowaniu blokera Ziaji (tańszy i szybciej) na stopy, ale myślę, że nie ma co porównywać do Stoppotu.

A niektórzy ze swoimi radami w stylu "znaleźć przyczynę nadpotliwości" powinni dostawać bana za nic niewnoszące posty.
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 07:43   #2025
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Cytat:
Masakrycznie wysusza stopy, ale nie sądzę, żeby to był jakiś duży problem w porównaniu do nadpotliwości.
Dla mnie nadpotliwość jest lepsza. Przesuszone stopy bardzo łatwo łapią grzybie a wtedy stopy są nie tylko mokre ale NAPRAWDE brzydko pachną. Nawet umyte nie tracą brzydkiego zapachu. Można za to łagodzić doraźnie pocenie. Mi najlepiej pomaga Acerin w kremie, na który po wyschnięciu daję jeszcze zasypkę alantan. Nie jest to rozwiązanie idealne ale używam go tylko kiedy muszę ubrać buty. Cały rok chodzę po domu boso - bez butów i skarpetek, Z klapek i sandałów rezygnuję dopiero kiedy robi się na nie zbyt zimno. Jesienią i na wiosnę noszę trampki z naturalnego materiału np lnu a zimą skórzane buty. Skóra musi oddychać więc nie kisze nóg bez wyraźnej potrzeby.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:00   #2026
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Nie neguję rady możliwe zresztą bardzo użytecznej ale podtrzymuje swoją opinię. Żeby pozbyć się problemu znajdź przyczynę. Dowiedz się co wywołuje nadmierne pocenie stóp.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 23:07   #2027
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Cytat:
Napisane przez alexkp Pokaż wiadomość
Dla mnie nadpotliwość jest lepsza. Przesuszone stopy bardzo łatwo łapią grzybie a wtedy stopy są nie tylko mokre ale NAPRAWDE brzydko pachną. Nawet umyte nie tracą brzydkiego zapachu. Można za to łagodzić doraźnie pocenie. Mi najlepiej pomaga Acerin w kremie, na który po wyschnięciu daję jeszcze zasypkę alantan. Nie jest to rozwiązanie idealne ale używam go tylko kiedy muszę ubrać buty. Cały rok chodzę po domu boso - bez butów i skarpetek, Z klapek i sandałów rezygnuję dopiero kiedy robi się na nie zbyt zimno. Jesienią i na wiosnę noszę trampki z naturalnego materiału np lnu a zimą skórzane buty. Skóra musi oddychać więc nie kisze nóg bez wyraźnej potrzeby.
Pierwsze słyszę, aby wysuszone stopy szybko łapały grzybicę... Z tego co wiem grzyby nie lubią suszy, kochają wilgoć

Co do naturalnych materiałów, z którego wykonane są buty - tu się zgodzę Wiadomo, że w tej skórze ekologicznej jest najgorzej.
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 07:08   #2028
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Cytat:
Pierwsze słyszę, aby wysuszone stopy szybko łapały grzybicę... Z tego co wiem grzyby nie lubią suszy, kochają wilgoć
Mój błąd. Nie mam nawet pojęcia z czym to pomyliłam.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:51   #2029
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Cytat:
Napisane przez Kiniaaa27 Pokaż wiadomość
Hej. Mam taki problem, mianowicie bardzo pocą mi się stopy. Nie pomagają żadne moczenia w szałwi i innych ziołach, nie pomagają kremy i inne antyperspiranty. Stosowałam nawet antidral i nic to nie dało ( lecz na pachy mi pomógł) to na moje stopy jest za słaby.
Nogi dosłownie pływają mi w klapkach. Pomóżcie co mogę jeszcze zrobić ??
pocące się stopu to nei tylko twój problem ja mam z tym problemy po 8 h będac w butach, jedynym co mi pomaga to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ant-pieds.html tylko że teraz jest jakąs nowsza wersja , musisz się sama przekonac na sobie bo ja tez szukałem dużo specyfików aż w końcu mam

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

pomożesz? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=717502
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 10:35   #2030
wanda111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Kupiłam electro antiperspirant ,może się dziwicie ono mi to naprawdę pomogło ,już prawie 14 dni jestem w suchu polecam
wanda111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 15:34   #2031
piraton
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Ja mam za sobą jonoforezę z electo antiperspirantem .Mnie pomogło,mogę jedynie polecić
piraton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:21   #2032
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Unhappy Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy

Wątek o nadmiernym poceniu się - zbiorczy.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:59   #2033
agniesiamaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmiernie pocące się stopy :(

Cytat:
Napisane przez wanda111 Pokaż wiadomość
Kupiłam electro antiperspirant ,może się dziwicie ono mi to naprawdę pomogło ,już prawie 14 dni jestem w suchu polecam

Ok dziękuję za informacje,ja też to wypróbuję .Potem napiszę jak na mnie to działało
agniesiamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 15:07   #2034
Gwiazda321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nadmierne pocenie się ... zbiorczy

Ja już mam dosyć problemu z nadpotliwością. Zostanawiałam się nad zabiegiem Infini. Podobno po 4 zabiegach problem znika. Ktoś coś wie na ten temat? Ja wiem tylko tyle co wyczytałam w necie, ale może ktoś przetestował?
Gwiazda321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 09:21   #2035
w kropki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: OGROMNA nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakimi dysponujesz funduszami, ale podobno dobry na nadpotliwość jest botoks.
Jeżeli masz możliwości to umów się prywatnie do dermatologa, który ma swoją klinikę, i porozmawiaj z nim.
moge polecić Estivance, tam jest doskonały dermatolog dr Krajewski, nadpotliwosc pach to strasznie wstydliwy problem nie wiem czemu tyle zwlekalam, pan dotor zrobił szybko botoksik i teraz na poł roku a nawet wiecej mam problem z głowy!!!!
w kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:18   #2036
kotka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmierne pocenie się ... zbiorczy

czytam Wasze wpisy i zastanawiam sie czy nie pisza je osoby ktore sprzedaja aparaty do jonoferezy czy cudowne kosmetyki jak etiaxil czy antidral lub inne ktore pomagaja na normalne pocenie a nie "nadmierne", a myslę ze wiele ludzi poprostu tego nie rozroznia. Od kilkunastu lat stracilam wystarczająco duzo pieniedzy na środki ktore nie przyniosły skutku ,lub bardzo krutkotrwały by wyrobić sobie takie zdanie
Bylam załamana straciłam dwie prace,faceta i kolezanki przez tą "chorobę".Przypadkiem gdzies na necie przeczytałam jak dziewczyna chwaliła sie dobrymi wynikami w leczeniu i beszczelnie napisałam do niej na email i poprosilam o namiary.Jest polka ktora pracuje w usa na jakims uniwersytecie [nie pamietam jaki ]ktora leczy nadmierne pocenie ,po kilku probach skontaktowałam sie z nia i po kilku tygodniach moge powiedziec ze jestem szczesliwa.Wiem ze nie bedzie szczesliwa z tego powodu ze podam adres na forum ale wiem jak wazne dla nas jest by sobie z tym poradzic wiec probujcie renowka1@vp.pl
kotka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 20:34   #2037
Wiola1005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Pękająca skóra między palcami (dłoń)

witam.
również posiadam ten problem..
byłam z tym u alergologa.
zrobilam testy wyszlo mi na bardzo duzo rzeczy.
jestem fryzjerka. okazalo sie ze mam uczulenie na farby do wlosow.
uzywam rowzniez rekawiczek lateksowych na ktore okazalo sie ze tem mam uczulenie.
rozmawialam z fryzjerka ktora miala takie same objawy. i mowiła ze u niej zrobilo sie to od szamponow do wlosow. ktore maja tak duzo chemi w sobie. sa poprostu za silne dla naszych dloni.
ogólnie dla mnie sie to robi po użyciu jakiś detergentów.
także koniecznie sprzatac w rękawiczkach !
Wiola1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 06:14   #2038
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: etiaxil!

.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2014-01-11 o 06:16
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 11:08   #2039
summer17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Szałwia tabletki na pocenie się

Witam. Jak stosować tabletki z szałwii? ile razy dziennie? po posiłku czy przed? i popija się je, tak?

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

tabletki te są na nadmierne pocenie się oczywiście.
summer17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 18:30   #2040
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szałwia tabletki na pocenie się

Wypadałoby podać jakiej firmy te tabletki, gdyż każdy suplement diety ma inną dawkę, zalecane stosowanie, itp. Nie ma na opakowaniu żadnego sposobu dawkowania?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-01 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.