cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-13, 21:00   #271
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Maripossa dzieki za odp kurde, zainteresowala mnie ta lampa
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:18   #272
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Cytat:
Napisane przez oliczka
Ja właśnie zakupiłam sobie soluxa na allegro. Mam zamiar wypróbować na moją naczynkową cerę
Mam jednak pytanie, skoro niebieski filtr tak uspakaja naczynka, jest doskonała dla wrażliwych cer, to dlaczego jednym z przeciwskazań do jej zastosowania są skłonności do krwawień (tak napisała Pani kosmetyczka).
Tak naprawdę bardzo mało jest informacji i zastosowaniu soluxa z niebiskim filtrem, częściej stosuje się na różne schorzenia z czerwonym filtrem, ale to dla naczynkowców zabójstwo.
Wydaje mi się, że zabigi naświetlania soluxem dla naczynkowców nie są tak doceniane, bo to zabiegi stosunkowo tanie. A przecież teraz niby tyle alternyw droższych czyli drogie lasery.
Może się myle ale zabiegi soluxem z niebieskim filtrem są chyba podobne w efektach do jonoforezy czy tak?
Fachowo na to pytanie to chyba bedzie musiala ci udzielic odpowiedzi p.Agnieszka lub inna p.kosmetyczka z tego forum Tak logicznie myslac, mysle ze dlatego krwawienia sa przeciwwskazaniem, gdyz cieple swiatlo tej lampy moglo by je wlasnie wywolac...Nie wiem czy dobrze mowie jesli zle, a ktos wie lepiej to prosze mnie poprawic
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 12:43   #273
Dorotunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
popękane naczynka

mam chyba popekane naczynka przy płatkach nosa, takie czerwone żyłki... to dziwne? mam 16lat. jak się tego pozbyć? macie jakieś rady?
bardzo prosze o pomoc
Dorotunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 12:47   #274
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: popękane naczynka

Dorotunia podłanczam sie pod Ciebie... ponieważ mam ten sam problem z tym, że na ramionach,plecach, policzkach,rękach... ogólnie na całym ciele mam sporo takich popekanych naczynek i nie wiem czym i jak to leczyć, usuwać,pozbyć! Ja narazie tuszuje to opalenizną ale nie wiem czy to jeszcze bardziej nie szkodzi...
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:05   #275
patalążek
Raczkowanie
 
Avatar patalążek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 36
GG do patalążek
Dot.: popękane naczynka

bylam juz u wielu specjalistow od naczynek ale kazdy mowil jedno-nie opalać! zero solarium i wysokie filtry [ciezko sie przyzwyczaic zwlaszcza jak sie lubi opalona skore] zwlaszcza na twarzy. Najlepiej zaczac od dermatologa ktory przewaznie przepisuej kosmetyki [zaczelam dopiero co uzywac wiec co do skutecznoscie sie zobaczy] i ten moze skierowac nas do naczyniowca.Mozna je skurczyc za pomoca lasera u kosmetyczki ale to juz nieco kosztuje no i nie poleca sie u mlodych osob
patalążek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:27   #276
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: popękane naczynka

Mam to samo i świadoma jestem, że na już pęknięte naczynka tylko laser. Niestety. I korektor
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:44   #277
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: popękane naczynka

jak temu zapobiegać??
ja nigdy nie miałam tego problemu
aż niedawno wstaje rano oglądam mój nosek i widze jedną żyłke taką samą mam na udzie
są prawie niewidoczne ale teraz już wiem że mam tendencje

co robić żeby nie było ich więcej????????????!!!!!!! !
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 10:57   #278
Novelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 6
Exclamation Cera Naczynkowa!!!!!!!!

Jak należy pielęgnować cerę z pękającymi naczynkami?? Odpowiedni krem to na pewno, ale co z peelingami, czy są dozwolone? Słyszałam, że dla takiej cery to wskazane są peelingi enzymatyczne, ale co to takiego??? Czy zwykły peeling np. antybakteryjny z firmy Avon, jest tu niewskazany? I czy można używać na taką cere kremu półtłustego, tj.na resztę buzi, bo na miejsca z naczynkami nakładam krem Iwostin na pekajace naczynka. Proszę o pomoc, tych którzy też zmagają się z podobnym problemem.Z góry dziekuję!!
Novelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 15:44   #279
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Cera Naczynkowa!!!!!!!!

Kilka watkow nizej jest watek o kremach na naczynka.
Przejrzyj tez oceny na KWC
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=94946
Dodatkowo mozesz uzyc wyszukiwarki, gdyz naczynka byly poruszane wielokrotnie.
Na stronie Iwostinu www.iwostin.pl znajdziesz troche przydatnych wiadomosci w dziale pielegnacja skory.

https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=692089
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:29   #280
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Cera Naczynkowa!!!!!!!!

watkow na ten temat bylo milionyyyyyyyyyyyyyyyyyyy na wizazu poszukaj prosze )
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:25   #281
Novelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 6
Dot.: Cera Naczynkowa!!!!!!!!

Dziękuję, już się zapoznałam Można powiedzieć, ze jestem ekspertem od naczynek ;-))))
Novelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:51   #282
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Cera Naczynkowa!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Novelka
Dziękuję, już się zapoznałam Można powiedzieć, ze jestem ekspertem od naczynek ;-))))
No to super, życzę jak najowocniejszej pielęgnacji
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:13   #283
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera Naczynkowa!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Novelka
Czy zwykły peeling np. antybakteryjny z firmy Avon, jest tu niewskazany?
akurat ten peeling jest bardzo niewskazany do cery naczynkowej, gdyż jest dosyć mocny i zawiera mentol. generalnie unikaj peelingów i maseczek, które rozgrzewają lub chłodzą, ostrych peelingów itp. unikaj słońca, chroń skórę przed mrozem... ale to już pewnie wyczytałaś
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 18:59   #284
jw23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
skóra naczynkowa

Witam. Mam wrażliwą cerę ze słabą warstwą lipidową, co za tym idzie pod oczami mam widoczne raz mniej, raz bardziej ,,pajączki''. Krem kt. obecnie uzywam jest bez rewelacji ( Bielenda), wcześniej uzywałam Eris, Soraya itp. Może Ty mi coś doradzisz? Może ktoś ma podobny problem? Aha i jesze cos na sińce pod oczami? Jakiś kremik? Świetlik? Proszę o poradę.
jw23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 03:40   #285
oluchaaa
Przyczajenie
 
Avatar oluchaaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Question Dot.: skóra naczynkowa

Też mam ten problem, dwie zielone zyly pod prawym i lewym okiem, popekane naczynka na nosie, wtym jedno naprawde pekniete krwistoczerwone naczynko poprawej stronie nosa Dopisuje sie do listy oczekujacych na odpowiedz :P
oluchaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 08:50   #286
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: skóra naczynkowa

dziewczyny,tez chciałabym zeby było takie cudo-mazidło:maziasz i po problemie niestety nie ma takiego kremiku który usunie pajączki(które tez mam),to jak z rozstępmii-tylko "operacyjnie"czyli laserem itp.
co do konkretnych nazw kremów,to naprawde ten temat jest bardzo czesto poruszany-proponuje skorzystac z wyszukiwarki,jak równiez poczytac na KWC.
Ja obecnie poszukuje czegoś co pomoze mi przynajmniej troszeczke,nie pomogły mi ani Bielanda,ani Floslek,ani Ivostin.Na drozsze specyfiki chwilowo mnie nie stac,ale nie omine spróbowac czegos drozszego jak będe miała okazje
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 20:06   #287
sylwoonia1
Raczkowanie
 
Avatar sylwoonia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 268
Question skóra tłusta i naczynkowa

Na początku chciałam podziękować za poradniki na temat rodzajów cery Ustalenie jaki mam rodzaj skóry twarzy jest potrzebny przy wyborze kosmetyków.
Mam cerę tłustą. W poradniku na wizazu przeczytałam , że taka skóra jest 'słabo ukrwiona, rano często blada, rzadko zdarzają się rozszerzone naczyńka'. Faktycznie jest blada, jednak naczynka mam rozszerzone. Pielęgnacja cery tłustej i naczynkowej nieco się rózni. Jak w takim razie powinnam o nią dbać?
sylwoonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 10:25   #288
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skóra tłusta i naczynkowa

na pewno powinnaś unikać alkoholu w kosmetykach, a te do cery tłustej często go zawierają. polecam np. tonik Dermedic Acne Expert - jest antybakteryjny, ale bez alkoholowy, nie wysusza. możesz też stosować kosmetyki z kwasami BHA - kwasy oczyszczają skórę, a BHA nadają się do cery naczynkowej. kosmetyki do cery naczynkowej często mają ciężką konsystencję, więc możesz je stosować miejscowo, np. tylko na same naczynka, pod krem właściwy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:20   #289
sylwoonia1
Raczkowanie
 
Avatar sylwoonia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 268
Dot.: skóra tłusta i naczynkowa

Dziękuję bardzo. Na pewno kupię
sylwoonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:01   #290
Motylek-ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Cera naczynkowa!!

Witam!!Jak można uporać się z cerą naczynkową???? JAkie kremy stosować??? Jak zapobiedz dalszemu rozwojowi!!!??? Mało tego moja cera wygląda na bardzo wrazliwą i delikatną bo od tych mrozów to jest przesuszona!!! Prosze o radę!!
Motylek-ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:17   #291
sylwoonia1
Raczkowanie
 
Avatar sylwoonia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 268
Dot.: Cera naczynkowa!!

Kremów na rozszerzone naczynka jest sporo..skozystaj z wyszukiwarki Zobacz tez recenzje tych kosmetyków na wizazu. Ja używam Avene Diroseal na noc, jest do cery wrazliwej, zresztą jak cała seria tych kosmetyków tej firmy, pozdrawiam
__________________
moje kosmetyki na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=366437
sylwoonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 10:41   #292
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: popękane naczynka

Ja też mam skłonność do pękających naczynek dzis rano pękło mi jedno na policzku poraz pierwszy, jest małe ale widoczne już od jakiegoś czasu miałam w tym miejsu co pękło naczynko kilka takich małych czerwonych "kropek" ! Poszłam przed chwilą do apteki pani kazała łykać rutinoscorbin i kupiłam krem Pharmaceris N- Capilaril odżywczy, czy to ten czerwony punkcik zniknie ?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:34   #293
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: popękane naczynka

Mam skłonność od urodzenia. Taka skórę trzeba przede wszystkim baaaardzo starannie chronić. Witamina C jest tu przydatna, i do łykania w tabletkach, i jako składnik kosmetyków. Trudno jest zatuszować popękane naczynka, wiem z własnego doświadczenia. Najlepiej się zaopatrzyć w jakiś dobry kamuflaż i miejscowo go stosować. I o solarium trzeba zapomnieć na zawsze...
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 14:33   #294
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: popękane naczynka

uu tez mam ten problem... tylko ze ja sobie choruje juz 3 tydzien i jakis tydzien temu zauwazylam na nosku(przy dziurkach, po bokach) i zaczęłam to smarowac kremem nivea i z jednej strony juz mi zeszło a zdrugiej jeszcze troche zostało... To samo mam gdzie niegdzie na udach Znacie moze jakies kremy, balsamy na wlasnie popękane naczynka na nogach? Tylko niezbyt drogie, a skuteczne!!!
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 14:36   #295
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Talking Dot.: popękane naczynka

Ja właśnie powoli wybieram się na zamknięcie naczynek, na razie na płatkach nosa, potem być może na udach.

Już nie mam złudzeń co do tego, że jakimś sposobem ukrócę samowolę moich naczynek... Bo lista zaleceń jest taaaaaaka długa - zero opalania, sauny, ćwiczeń aerobowych (czyli bye bye aerobik), gorących kąpieli, ograniczyć użycie przypraw i spożycie alkoholu... a i tak nie ma gwarancji że to wszystko tak naprawdę w odczuwalny sposób poprawi sytuację. Stwierdziłam więc, że zamiast ascezy dla dobra moich naczynek wybieram zamykanie ich laserem raz na dwa lata. I kontynuuję hulaszczy tryb życia

Tylko jeszcze nie wiem, co na to moja pani dermatolog...
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 14:40   #296
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: popękane naczynka

Wunia - no z tych zakazów co napisałas, to jednak pochodzę z tymi popękanymi naczynkami bo napewno nie opanuje sie przed aerobic'iem, opalaniem itp.
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 14:54   #297
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Dot.: popękane naczynka

Uwaga dziewczyny!!

Znalazłam własnie w necie jakis kompres na te naczynka i na twarzy i na nogach... juz wam daje przepis...

Przygotowac można z jednej lub dwóch łyzek siemienia lnianego i łyżki mięty. Mieszankę ową zalewany jedną szklanką wrzatku. Po 20 min. przecedzamy zioła i gęstą papkę nakładamy na chore miejsca, które przykrywamy gorącym kompresem...

moze któras juz to próbowała?

PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 15:05   #298
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: popękane naczynka

Cytat:
Napisane przez PaLLitQa
Uwaga dziewczyny!!


Znalazłam własnie w necie jakis kompres na te naczynka i na twarzy i na nogach... juz wam daje przepis...

Przygotowac można z jednej lub dwóch łyzek siemienia lnianego i łyżki mięty. Mieszankę ową zalewany jedną szklanką wrzatku. Po 20 min. przecedzamy zioła i gęstą papkę nakładamy na chore miejsca, które przykrywamy gorącym kompresem...

moze któras juz to próbowała?






Tę papkę radziłabym jednak ostudzić do temperatury ciała . Gorący kompres to też raczej kiepski pomysł.
Stosuję czasami maseczkę z siemienia z kwiatem lipy - dobrze łagodzi podrażnienia i łuszczenie się naskórka, a nawet rozjaśnia koloryt (przynajmniej tuż po zmyciu skóra wygląda na jaśniejszą i bardziej jednolitą).
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2006-03-02 o 15:07 Powód: błąd
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 16:42   #299
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: popękane naczynka

Czy naczynka można zamknąć tylko u kosmetyczki,czy można to zrobić też u jakiegoś lekarza?Może możecie polecić kogoś w Krakowie?

anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 19:30   #300
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: popękane naczynka

Cytat:
Napisane przez anitra
Czy naczynka można zamknąć tylko u kosmetyczki,czy można to zrobić też u jakiegoś lekarza?Może możecie polecić kogoś w Krakowie?

Wydaje mi się, że naczynka zamyka właśnie raczej lekarz a nie kosmetyczka Poszukaj na stronach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych http://www.dermatologia-estetyczna.pl/pc/lekarze.htm

__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.