Dziwne zachowanie psa po szczepieniu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-29, 20:21   #1
semperinvicta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 62

Dziwne zachowanie psa po szczepieniu.


Witam i z góry zaznaczam, że piszę tutaj, że weterynarz już nie czynny, a jestem cholernie zaniepokojona, próbowałam cokolwiek znaleźć podobnego w wyszukiwarce, ale tutaj znaleźć cokolwiek to koszmar - więc przepraszam, jeżeli było coś podobnego.

Byłam dzisiaj na szczepieniu z moją pięcioletnią suczką rasy York Shire Terrier przeciw wściekliźnie i nosówce. Dotychczas była szczepiona Rabisin'em i Nobivac'iem, dzisiaj nowa pani weterynarz dała jej Canigen DHA2PPI oraz Virbac. Dostała również połowę tabletki na odrobaczenie.

Szczepienie odbyło się po 16:00, na początku było wszystko w porządku. Po 19:00 pies zaczął się trząść troszkę, jest apatyczna, chodzi niepewnie, do nikogo nie chce przyjść, ani nie chce wyjść na dwór. Gdyby weterynarz był jeszcze czynny zadzwoniłabym by się upewnić czy się nic nie dzieje, a tak jestem bez tej możliwości.

I teraz pytanie, czy to może być reakcja uczuleniowa? Czytałam szybko jakieś artykuły by dowiedzieć się czegokolwiek, ponieważ Pani wspominała, że to możliwe, jednak spojrzała w książeczkę i powiedziała, że nic nie powinno się dziać. Jednak jednocześnie czytałam jakie mogą być skutki takiej reakcji uczuleniowej i jestem przerażona.
Jednak jestem bardzo zaniepokojona zachowaniem suni, ponieważ nigdy tak się z nią nie działo.
Czy któraś może spotkała się z czymś spotkała?
Jestem bezradna do jutra.
__________________
What goes around comes around.

Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664750
semperinvicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 18:49   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Dziwne zachowanie psa po szczepieniu.

psiak może źle znosić szczepienie, tzn może być osowiały,mieć objawy lekkiej gorączki, to się zdarza i raczej nie ma nic wspólnego z uczuleniem, bo uczulenie występuje do godziny po szczepieniu i pies zazwyczaj cały puchnie i się drapie.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 20:49   #3
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: Dziwne zachowanie psa po szczepieniu.

Jak się psinka miewa?

Kiedyś gdzieś wyczytałam, że nie powinno się tak podawać psu wszystkiego na raz...

Zawsze w razie czego odrobaczałam sama w domu po szczepieniach.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:34   #4
ola1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwne zachowanie psa po odrobaczeniu.

Mam pytanie mam 8 miesięcznego yorka. U weterynarza nabyłam tabletkę od robaków i miałam dać pół i za 2 tyg drugą połówkę. Po pierwszej nic nie było niepokojącego a po drugiej piesek zaczął kręcić się wokół własnej osi i siada. Nie chce chodzić. Bardzo proszę o podpowiedź co to może oznaczać
ola1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.